Opinie o Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Warszawa

Dzień dobry, ktoś z państwa pracuje w wydziale organizacyjno-prawnym? W listopadzie pojawił się nabór na Starszego Referenta. Przed zgłoszeniem kandydatury chciałbym poznać zdanie o pracy w dziale od pracowników. Mogę liczyć na szczerą i obiektywną opinię co do warunków? Wynagrodzenia, podwyżek, systemu pracy, organizacji? Tak z ciekawości — czy do kogoś z kandydujących ośrodek się już odezwał? ;)

Właśnie trwa rekrutacja na stanowisko starszego specjalisty. Zastanawia mnie to jak przebiega i ile trwa szkolenie i wdrożenie pracownika na to stanowisko? Czy na rozmowie mogę liczyć się z pytaniami sprawdzającymi znajomość kodeksów? Piszą o pracy w terenie. O czym dokładnie jest mowa?

Eustachy

O stażowym tutaj dużo mówicie a nic się nie dzieje. A co o tym powiedzą w Opolskim i Wielkopolskim. Składki płacimy a Związków nie widzimy. W grudniu święta czy wtedy pod choinkę dostaniemy . W grudniu świętujemy czy coś dostaniemy.

Rzetelni i uczciwi Obywatele

O ho ho, widzimy, że teraz rekrutacje idą w niesamowicie ekspresowym tempie. Ale przecież pierwsza umowa umowa jest podobno tylko na 3 miesiące. Miejmy nadzieję, że jak tylko uprawomocni się nowy rząd, upubliczni się to, co teraz dzieje się w KOWR. Ten niby nie karalny nepotyzm, te niby przypadki, które nie wymagają konkursów ..... (wpisy na tym forum). A to wszystko zapewne rzekomo niby dla Polski, prawda ????? Zero na pewno uwierzy, inni nie.

Rozmowę kwalifikacyjną w Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa masz już za sobą? Jak oceniasz konieczność przygotowania się do spotkania? Czy pracodawca zwraca szczególną uwagę na konkretne aspekty profilu kandydata na stanowisko Starszy Specjalista w Wydziale Zarządzania Należnościami i Windykacji w Biurze Finansowo-Księgowym?
Dezyderiusz

Już niedługo mikołajki a podwyżka to bajki. Gdzie są związki zawodowe? Jajkaaa do akcji gotowe. Opole, Wrocław, Warszawa, Białystok, Poznań czy Zielona Góra my wiemy...nic ci z pslu, daremnie zmierzasz do celu. Dla rolnictwa ratowania my starzy jesteśmy gotowi do dalszego trwania.

Polikarp

Tyle tu piszecie o tych Związkach Zawodowych, a ponoć niektórzy dostają wypowiedzenia. Słyszałem o Śląskim OT i Małopolskim OT. Dlaczego na Podkarpaciu nie wiemy jakie są w KOWR zwiazki zawodowe. Gdzie te związki mają siedziby i jaki kontakt z nimi. Wymieniajmy się informacjami bo chyba wszystkim nam zależy na posadach.

Balbina Świdnicka

Trwają zapisy do Związków Zawodowych. Wskaźcie, do którego mogłabym się zapisać. Do którego najlepiej, jakieś kontakty? Kto najlepiej działa na korzyść pracowników. Nie chcę się zapisywać we Wrocławiu. Niektórzy mówią o Opolu, ale dochodzą słuchy, że ludzie odchodzą stamtąd. Jak możecie doradzcie mi, bo też w Warszawie i Poznaniu jest Z.Z. Służb Publicznych.

Magda nie Magdalena

(usunięte przez administratora) Bardzo mylisz się również pisząc o tym, że „na palcach jednej ręki” można policzyć porządne osoby… Może raczej na palcach jednej ręki można policzyć osoby, które zdolne są do takiego anonimowego hejtu, jaki Ty tu uskuteczniłaś/łeś. Gdyż w mojej opinii właśnie 99% Koleżanek i Kolegów w Oddziale to porządni, pracowici i zaangażowani w pracę ludzie, dzięki którym przychodzi się tu z uśmiechem. Znakomita większość z nich również to samo powie o mnie. (usunięte przez administratora)

Zdzichu

Czytam uważnie wasze dysputy. Teraz chyba każdy bedzie chciał zapisać się do związków zawodowych. W KOWR jest kilka związków. Słyszałem, że we Wrocławiu i Poznaniu nawet trzy. Na północy kraju myślą o założeniu nowego związku. Tak samo ponoć w Opolu. Czy wasze związki zawodowe w waszych ot roztoczyły nad wami opiekę?

Euzebiusz
@Zdzichu

Zero transparentności w działaniu związku NZSS Solidarność, brak jakichkolwiek informacji o podejmowanych działaniach. W moim odczuciu to kółko wzajemnej adoracji, siedzące cicho i godzące się na wszystko. Mam porównanie jak to wygląda w ARIMR, przepaść. Związkowcy się dziwią, że mało osób należy a jak tu płacić składki na takie coś?

Grzeczna

Czy w KOWR przysługuje dodatek do wypłaty za wysługę lat?

takjest
@Grzeczna

tam nie potrzebny jest dodatek stażowy bo i tak mają wysokie podstawy

szczyt hipokryzji
@Grzeczna

jeszcze tego brakowalo , oni maja tak wysokie podstawowe wynagrodzenie ok. 10 tys./msc ze jeszcze dodatek za wysługe lat brakuje! brak słów!

Stefan
@szczyt hipokryzji

Ja mam połowę tego co piszesz i to brutto, może mowa o starych pracownikach, chociaż są i tacy co pracują po 20 lat a mają tyle co ja. Dodatku za wysługę lat nie ma

kundzia
@takjest

@takjest a jaka jest podstawa orientujesz się?

stoppi$$
@kundzia

z tego co wiem kilka lat temu główny specjalista miał 6 tys brutto teraz na pewno więcej, a jak masz znajomości to nawet 11 tys brutto (wiem ze tyle miała znajoma samego prezesa z jedynej slusznej partii rzecz jasna). Ludzie bez pleców na pewno maja mniej ale nie wiem dokładnie.

Ktostam
@Stefan

To bardzo proste, pensja zależy głównie od pleców. Jak ktos ma dobre, może byc leniem i tumanem a i tak dostanie w górnej granicy widełek. Jak nie masz to powodzenia...

Dominika
@Ktostam

Ja się teraz tak zastanawiam czy to w ogóle jest dozwolone? Bo jeśli występowałyby takie niesprawiedliwości to ktoś mógłby się temu śmiało przyjrzeć?

@stoppi$$

A jak teraz wyglądają zarobki? Jakies podwyżki?

Nie

Dominika

Czyli ile specjalista zgarnia, bo pisał, że więcej niż 6 tys. Pomijając pensję to jakieś inne zmiany się szykują tu od następnego roku? Mówili już?

Nie

Bolek
@Grzeczna

Nie ma dodatku za wysługę lat.

Polak
@Ktostam

A gdzie są odpowiednie służby, żeby to ukrócić? Czy tylko tam, by wyrzucić uczciwych i wykształconych ludzi na bruk?

Mar.

Pytanie mam o dzierżawy. Czy sa problemy z rzeczowym wyjaśnieniem poruszanego tematu przez pracowników gospodarowania zasobem z OT: Szczecin, Poznań, Opole, Częstochowa, Olsztyn, Wrocław. Czy te zagadnienia rzeczowo objasniaja? Prosze o opinie.

Welos
@Mar.

Jako petent mogę wypowiedzieć się za OT Wrocław. Najpierw nikt nie chciał zejść na dół i kazano przez tel.rozmawiac u ochrony. Po naleganiu łaskawie zszedł pracownik i porozmawialiśmy. Merytorycznie moim zdaniem i rodziny z którą byłem słabizna. Co chwilę dzwonił pracownik do innych pracowników, żeby się dopytać.

Mironn
@Welos

Czyżby to była norma? Nie wiem, więc proszę o opinię.

Gucci
@Mar.

W kowr zarobki są różne i uzależnione są od jednego podstawowego czynnika mianowicie czy masz kogoś w ministerstwie lub centrali. Jeśli tak to możesz być np starszym specjalista a pensje masz wiejszą niz twoj kierownik. Wiele nieprawidłowości jest w tym tworze (usunięte przez administratora)

L.K.
@Gucci

O jakim OT piszesz?

Irena
@Gucci

A jak nie masz pleców to co, nie masz tam szans w ogóle? Czy pensja po prostu niższa by była? Wiem, że finanse to mało lubiany temat, ale jakie są niby różnice w tych zarobkach, no i na ile może liczyć zwykły specjalista?

Maciek
@L.K.

O jakim by nie pisano w każdym jest podobnie. Powoli ludzie zaczynają uciekać z tej instytucji pracy bardzo dużo co niektórzy pracują za pięciu a niektórzy mają pracy na 2 godziny dziennie. I tak to wygląda oby wybory to zmienily po juz patrzeć się nie da na ten nepotyzm.

Gorzów
@Maciek

Ta instytucja powinna przestać istnieć. Połączenie ARR i ANR to jakaś porażka. Narobili sztuczny etatów dyrektorskich kto to widział żeby w oddziałach bylo po minimum 3 dyrektorów nie wspominając o centrali gdzie sami dyrektorzy a pracować nie ma komu. Mieli pomagać rolniką a co robią pomagają sobie. Dzierżawy i przetargi ustawione pod swoich kpina

Franciszek
@Gorzów

Aż tylu dyrektorów? To chyba każdy pracownik ma osobnego dyrektora. Nikt nie widzi w tym problemu? Bo przecież takie dyrektorskie pensje na pewno mocno obciążają firmę finansowo.

Uniagro
@Franciszek

A kto ma widzieć? Przecież ktoś ich powoluje fakt mikro oddziały a tylu pseudo rządzących. A biedny rolnik płaci jak za złoto za drzierżawe żeby takich utrzymać pensje, samochody służbowe bo im się należą to jest kpina.

Titan
@Gorzów

Pracuję w jednym z większych oddziałów i za ANR było 1 dyrektor i 3 zastępców a w ARR 1 dyrektor i 1 zastępca. Po połączeniu jest 1 dyrektor i 3 zastępców czyli mniej etatów dyrektorskich. O połączeniu któryś z dwóch agencji od dawna się mówiło jeszcze za PO-PSL... Samochód służbowy ma tylko dyrektor. A przetargi za ANR nie były ustawiane??? Nie bronię KOWR bo jest (usunięte przez administratora) ale mówmy jak jest a nie jakieś wymysły.

Były pracownik ARR
@Titan

Titan, jesteś niedoinformowany, a tacy ludzie nie mają prawa się wypowiadać. Najpierw zdobądź wiedzę, a dopiero potem się wypowiadaj albo zamilcz. Nie kompromituj się brakiem wiedzy. ARR miała być zlikwidowana, a nie połączona z ARiMR i wszystkie niekompetentne (usunięte przez administratora) miały być zwolnione.

Były pracownik ARR

O widzę, że ktoś się obudził. Ja właśnie się zwolniłam dawno temu, Titanie, bo mam wysokie kwalifikacje i jedyne, czego żałuję, to że tak późno. Czytaj uważnie treści i nie wmawiaj innym tego, co napisali. Ja wiem, że teraz będzie wam trudno, ale chociaż nie wynieśliście dobrych manier z domu, zachowajcie klasę. To jest naturalna kolej rzeczy, władzę trzeba oddać zwycięzcom. Ogarnij emocje, schowaj żal, ja wiem, że będziecie musieli zacisnąć pasa, ale trudno, inni też musieli. Powodzenia, hahaha !!!

Marlon

Czy w kowrze jest stażowe?

Zdzich

Dzień Dobry. Czytam Państwa opinie na temat Kowru. Od nowego roku nasiliły się wpisy oraz artykuły w różnych mediach o Kowr. Chciałbym się dowiedzieć czy we wszystkich OT i centrali coś się dzieje czy to po prostu jednorazowy efekt artykułu. Przecież nie ma zwolnień z Kowr, nie ma (usunięte przez administratora), płace niby na poziomie.

Naro.
@Zdzich

Myślę,że jak wpisy to jedni dostali podwyżki a drudzy nie. Dlatego między pracownikami takie sytuacje. Co do artykułów i tzw. akcji niech wypowiedzą się zainteresowani wtedy można dyskutować.

Bicek
@Naro.

Wiecie, że żadnych podwyżek nie będzie? Nawet tych 7,8%. Pomimo ich zapisania w ustawie budżetowej. Tak się przestrzega prawa w Polsce. Jak kadry to czytają, a wiem, że czytają, to niech wespół że związkami zawodowymi wezmą się do roboty. Chyba trzeba będzie zainteresować tym posłów, senatorów i kogo tylko się da.

Antek
@Bicek

To chore, wynagrodzenie za czynsze dzierżawne podrożały o 100 %, albo i trochę ponad, wpływy ze sprzedaży działek na raty także poszły w górę w związku z podniesieniem stóp procentowych. KOWR dość znacznie zwiększył dochodowość z tytułu gospodarowania Zasobem w ciągu roku, a podwyżek brak ???? Pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa otrzymali podwyżki 7,8%, choć inflacja 17%, a w KOWR nic ???????????????????? Oczywiście pracownicy ARMiR nie raz strajkowali i składali petycje do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie podwyżek, oczywiście sukcesywnie, co roku podnoszą im, natomiast pracownikom KOWR najwidoczniej odpowiada aktualna pensja. Należy podkreślić, że nie wszyscy pracownicy dobrze zarabiają. Dysproporcje bywają ogromne.

o czym ty piszesz
@Antek

co za manipulacja! pracownicy ARIMR maje połowę tego co w KOWRzE! szkoda bardzo jeszcze podwyzki by chcieli! Jak tak złe im w KOWRZE to niech przyjdą do ARIMR za 3tys to sie przekonają ! brak słow!

realia
@Antek

Jak złe w kowr to dawaj do ARIMR za najniższą krajową. W arirm nawet po tych śmiesznych podwyzszkach zarobki nie dorównują w żadnym wypadku do tego z poziomu kowr. Pomimo ze w arimr jest duzo wiecej roboty niz w kowr. Do tego do arimr maja przejsc nowe zadania z kowr, bez ludzi i bez kasy! skandal. Wiec nie wprowadzaj ludzi w błąd. Kowr zarabiaja 10tys, w ARIMR 3 - 3,5 tys.Dziękuje, dobranoc.

Waldek

O to prawda co niektorzy to dla stanowiska to potrafia zmienić swoje poglądy????????????????????????????. W KOWR nie ma sprawiedliwosci w wynagrodzeniu i zapomnijcie o tym że będzie lepiej. Zacznie się jak będą likwidować rynki rolne to ludzie wtedy zobacza z kim pracuja i kto do czego jest zdolny.

Zapracowany
@realia

Pracuję w Kowr i mam okolo 3 tys. na reke. W Arimrze macie minimum 3,5 na reke. Więc po co te manipulacje. W Kowrze nie dostaliśmy podwyżek poza kilkoma wybrancami. Tez obilo sie o uszy, ze na jesieni rynki rolne maja przejsc do arimru. Czy to prawda? Niech odpisza mądrzejsi.

Jacek
@Zapracowany

Będą duże zmiany w KOWR a nawet niektóre oddziały przestaną istnieć.

taka prawda
@Zapracowany

Znajomi którzy przeszli do Kowr, po okresie próbnym dostali 7,5 tys. na RĘKĘ za klepanie jakiś głupich tabelek i mówią, że odżyłi finansowo. Tak więc przestańcie wreszcie biadolić Wy z tego Kowru, bo co mają powiedzieć pracownicy ARIMR?!

Pracuję długo
@taka prawda

Nieliczni w KOWR zarabiają 10 tys. Tyle mają tylko Ci co przyszli po znajomości. Ja jestem "od nikogo" i zarabiam 6000 brutto, pensja stoi a pracy jest coraz więcej. Ci co mają po 10 tys. zbijają bąki. W KOWR nie dostałam podwyżki od 3 lat bo nikomu na tym nie zależy żebym więcej zarabiała. Tylko mówią: można zmienić pracę. Teraz przystopowali z premiami. Ostania w kwocie 1000 zł była w grudniu. Od nowego roku nic.

Antek
@o czym ty piszesz

O czym Ty piszesz, sądzisz, że w KOWR wszyscy zarabiają 10 tys zł??? Chyba w centrali w Warszawie, albo część osób w oddziałach terenowych. Są ludzie, co zarabiają jeszcze mniej od Was w szczególności ludzie pracujący w sekcjach zamiejscowych oddziałów terenowych, gdzie robią najwięcej pracy w szczególności jeśli chodzi o teren, a zarabiają znacznie mniej niż w oddziałach nie mówiąc o warszawskiej centrali. Ty pewnie jesteś pracownikiem biura terenowego ARiMR, więc zarabiasz mało, zapytaj się kolegów z oddziałów terenowych miast wojewódzkich ARiMR czy zarabiają tyle, co Ty, nie wspomnę o Waszej centrali. Biedy tam nie mają, a zapewne głównie pierdzą w stołki. Cała budżetówka dostała podwyżki o 1/2 inflacji, a u Nas nic. Podobnie mogę i Tobie napisać, że jak Ci źle w ARiMR to zmień pracę. Teraz wieloletnią ekspedientka sieci sklepów ???? biedronka ma tyle samo, co pracownik ARiMR z biura terenowego lub pracownik sekcji zamiejscowej KOWR. Różnica jest taka, że ona nie ma wykształcenia i pracuje ciężko fizycznie, a Ty masz wykształcenie, ale męczysz się psychicznie wypalając się wraz z upływem czasu. Stare powiedzenie brzmi wszędzie dobrze, gdzie Nas nie ma. Nadmieniam, że KOWR jest instytucją, która sama się utrzymuje i przynosi znaczne zyski do budżetu z tytułu gospodarowania Zasobem, natomiast pracowników ARiMR utrzymują podatnicy. Mam kolegów w ARiMR, którzy prywatnie po godzinach robią wnioski obszarowe dla rolników mogąc dorobić do pensji. Praktyka ogólna stosowana w biurach powiatowych ARiMR. W KOWR nie dorobisz na rolnikach, jak któryś Cię lubi to może przyniesie Ci jajek na święta z butelką samogonu, nic więcej. Uwierz mi, że w KOWR nie ma miodu, jest dla osób uprzywilejowanych, o czym piszą tu inni. Pozdrawiam

gfdg
@Antek

z arimr do kowr owszem ludzie przechodzą ale w odwrotna stronę jeszcze świat nie słyszał. Ciekawe "dlaczego"?

Titanium
@realia

Co ty biadolisz, jakie 10 tyś, nie rosiewaj plotek. Pracuję w KOWR (+Agencja) 20 lat... 5 200 + 13 i zero premii, nagród, wysługi, a teraz pisz ile ty masz z dodatkami... i zaraz sie okaże że wcale tak kolorowo nie jest.

Titanium
@taka prawda

Ależ głupoty piszesz. Albo ktoś cię wkręca albo jest z czyjegoś polecenia. Jeżeli jesteś zatrudniony do ROBOTY (ktoś musi robić) to nawet 7,5 brutto nie dostaniesz, a jeżeli jesteś zatrudniony do FIRMY (zapchać etat) to i owszem tyle może dostać, trzeba go zmotywować aby męcząc się nieróbstwem jakoś przetrzymał te 8 godzin.

@takaprawda
@Titanium

Tak, są osoby w KOWR, które zarabiają po 10 tys., jest ich całkiem sporo i to żadna tajemnica. Skąd więc widełki dla głównego specjalisty do 13 tys? Bo tyle ludzie zarabiają tutaj niektórzy. Inaczej po co by podwyższali widełki do takich kwot?

Wika
@@takaprawda

Brutto? Ile zarabia Np starszy specjalista ?

@takaprawda
@Wika

To zależy od kwalifikacji i stażu pracy.

Były Pracownik
@@takaprawda

Tyle zarabiają największe(usunięte przez administratora), z reguły powiązane ze związkami lub krewni i znajomi królika.

wieloletni

15 lat stażu pracy od czasu ANR, główny specjalista 6300 brutto

Domi

Nie rozumiem, dlaczego budżetówka nie blokuje Warszawy przed wyborami? Ja też słyszałam o ewentualnych zmianach, ale myślę, że wiele też zależy od tego, kto się znajdzie w Sejmie. W "moim" ogłoszeniu o pracę (Starszy Specjalista w Wydziale Obsługi Wydarzeń Wystawienniczych w Departamencie Wsparcia Eksportu) przedłużyli termin składania CV, też mam wrażenie, jakby na coś czekali.

KOWR niedługo ma zostać rozwiązany. Ciekawe gdzie Ci wszyscy, zwłaszcza starsi ludzie znajdą pracę? Chyba w sklepie

Robert

Ma być zmieniona jego funkcja. I mają zniknąć 4 oddziały.

Franciszek
@Robert

Jak cztery oddziały to pewnie zwolnią sporo osób. Będą jakieś odprawy jak ludzie pracowali tu latami? Wiesz coś kiedy to nastąpi?

Bolek
@Franciszek

Skąd te informacje?

Renia

Zajrzałam w rozporządzenie ministra z 2017 roku o wynagradzaniu pracowników i wg kategorii zaszeregowania referent ma od minimalnej do 4.000 zł brutto. Było nowsze rozporządzenie, czy nadal obowiązuje to właśnie? Wydaje mi się, że jest ono aktualne. W tym świetle, czy planujecie jakieś protesty jeszcze przed wyborami? Dziś np. pracownicy prokuratur dali głos, sama widziałam.

Romek

W centrali odbyło się związków spotkanie. Wynagrodzenie każdy z nas lepsze dostanie. O awansach nic nie gadają czy naprawdę nikomu nie dają?

Irka
@Romek

I co ile te podwyzki maja wyniesc?

@Romek

Cześć, i jak tam? :) O ile lepsze to wynagrodzenie teraz będzie? Dla wszystkich takie zmiany, czy jak ktoś się dopiero przyjmie tam do was to ma inną, niższą stawkę, i dopiero ze stażem pracy coś rośnie? Co do tego awansu, to w teorii jest jego możliwość? Firma ma sprecyzowane jakies wymagania co do niego?

Wzięliście udział w procesie rekrutacji na stanowisko Radca Prawny w Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa? Jak wyglądało spotkanie z przedstawicielem marki? Na co powinny zwrócić uwagę osoby, które rozważają złożenie swojej aplikacji? Podzielcie się informacjami!

W Kowr Ot Wrocław byłem i ziemi nie kupiłem. Przetargi kto wygrywa? Nie wiem. Drodzy państwo w Opolu zmiany a czy we Wrocławiu też będą? Proszę o opinie.

Damian

Chciałem zapytać się o możliwość wykupu dzierżawy w OT Wrocław. Przyszedłem i ochrona mnie połączyła tel. z pracownikiem. Chciałem się spotkać na żywo i wyszedłem z tej instytucji. Dlaczego nie schodzą pracownicy do interesantów?

Tad.
@Damian

Damianie poproś o rozmowę z kierownikiem w OT Wroclaw. Moze wyjaśni się sytuacja.

Katarzyna

KOWR otworzył nabór dla radców prawnych do dwóch działów. Co Państwo mogą powiedzieć o pracy w Wydziale Prawnym w Biurze Prawnym i Zamówień Publicznych i Wydziale Organizacyjno-Prawnym? Jaka jest tam atmosfera? Na ile warunki finansowe na umowie zlecenie są atrakcyjne w stosunku do przeciętnych zarobków radcy na własnej działalności?

Zostaw merytoryczną opinię o Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa - Warszawa

• Jak się pracuje w Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa?

Zobacz opinie na temat firmy Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 47.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 32, z czego 1 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 19 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa