ARCELORMITTAL WARSZAWA SP. Z O .O.
counter
2 56 106 5 1
Paweł

Byłem na rozmowie o pracę na stanowisko Automatyka w hucie Arcellor Mittal Warszawa. Pierwsze wrażenie, "a kim Pan jest i po co Pan przyszedł" - nikt nie wiedział do kogo mnie skierować ani gdzie mimo, że podałem dane osoby kontaktowej. Finalnie zostałem wysłany na przechadzkę po całym placu huty gdzieś na koniec, w czeluści jakiegoś rozlatującego się budyneczku, który pamięta pewnie jeszcze czasy towarzysza Bieruta. Zauważyłem w między czasie, że AM chyba nie specjalnie inwestuje w infrastrukturę huty, jakby mieli ten bajzel zamykać za jakiś czas (sprzedali niedawno część swojego terenu pod budowę Galerii handlowej - właśnie powstaje), gdzieś w okolicach huty przebiegać też będzie nowy odcinek trasy S8 więc kto wie - może piecyk jest już na wygaszeniu...:) Wracając jednak do meritum i po krótce, rozmowa na łapu capu, korownik - gość około 35 lat może, niby kogoś potrzebuje do pracy, nie do końca kogoś doświadczonego (ja kończę właśnie studia z Automatyki i robotyki ale mam już z 15 lat doświadczenia na stanowiskach inżynierów, mechaników itp. na stanowisku automatyka nie posiadam) ale, uwaga, pada propozycja zastąpienia obecnie pracującego człowieka na jego stołku w jakiejś jednej z hal, niby doglądanie maszyn jednak bardziej logistyczne, ocena usterek, zatowarowanie części zamiennych - takie duperele a zero konkretnej wiedzy, bo całą robotę robi firma zewnętrzna. Nie byłaby to praca na etacie w Hucie AM tylko u zewnętrznego pośrednika i formalnie na stanowisku "Hutnik" hahhaha:) a i najlepsze, na początek staż i tutaj dobre - 12 miesięcy!!!:) za 2800 brutto max, brutto!!!!:)))). Rozumiem staż przez miesiąc, dwa, żeby poznać specyfikę stanowiska - skoro i tak nie naprawiają maszyn to czego tam się uczyć, przerzucania dokumentacji technicznej z półki na półkę??? I od razu gotowi zatrudniać, bez jakichkolwiek testów, drugiego etapu rozmowy itp. - nic w tym dziwnego skoro przez rok masz pracować za psie pieniądze a po roku dziękujemy panu albo, no niestety, jeszcze musi się Pan podciągnąć bo efekty są mierne, nie ten poziom specjalizacji, inaczej się umawialiśmy itp. gadki szmatki. Cwaniactwo, uśmiałem się i odwróciłem na pięcie...do (usunięte przez administratora) z taką firmą, moloch o światowym zasięgu ale lokalna komuna i dziady borowe raczej nie do ruszenia. Na stanowisko w hucie AM można wejść tylko kiedy zwolni się etat po jakimś dziadku, co poszedł na emeryturę. Jeszcze raz odradzam w ogóle wybierania się tam na rozmowę, dosłowna strata czasu i zawracanie (usunięte przez administratora)

Tak22Nie

Zachęcam osoby, które są zatrudnione w ArcelorMittal o opisanie aktualnej atmosfery panującej w tej firmie. Jak w tym momencie wyglądają warunki zatrudnienia? Czy pracodawca organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Tak26Nie
obserwator

Do młodych, ambitnych ludzi: Nie pchajcie się tu za żadne skarby, kierownicy obiecają wam na początku złote góry, rozwój, nabycie ogromnych umiejętności, kursy, szkolenia itp Wszystko to kłamstwo. Zakład podzielony wyraźnie na murzynów i ich Panów, przyjmując się do huty prawdopodobnie zostaniesz na swoim początkowym stanowisku do śmierci, nie wierz w to że ludzie tu robili zawrotne kariery, Ci którzy mieli je zrobić już je zrobili i boją się konkurencji ze strony młodych, wykształconych ludzi. Ogólna niekompetencja i tragiczne zarządzanie, nieocenianie według zaangażowania a według widzimisię kierownictwa. Ciągłe szukanie haków na wszystkich i szukanie błędów na siłę tylko po to żeby kierownik wypomniał Ci że "7 lat temu jak się przyjąłeś to nie umiałeś tego i tamtego itp więc nie dostaniesz podwyżki" Kolejna chora rzecz w hucie to idiotyczna mentalność niektórych pracowników zwłaszcza tych z dużymi kredytami mieszkaniowymi, każdy z nich narzeka na nawał pracy i obowiązków i że "trzeba ludzi przyjąć" ale jak już kogoś się przyjmie to huciane towarzystwo każdego nowo przyjętego pracownika boi się i lęka o to że może okazać się być lepszy i wygryzie ze stanowiska, niemal każdy tu boi się o stanowisko. Nawet osoby na najniższych. Zawsze usłyszycie od swoich współpracowników że w jakimś dziale lub na jakimś wydziale pracuje albo "za dużo" albo "za mało" ludzi, nigdy nie ma idealnie albo dobrze, wiecznie wszyscy na wszystko narzekają ale może z 10% tych narzekań ma głębszy sens i logikę. Większość narzekania to narzekanie starych pracowników że trzeba cokolwiek robić i nie zarabia się miliona złotych co miesiąc bo przecież prezes pewnie tyle zarabia więc każdy powinien Ogólnie nie polecam ludziom po studiach, w prawie każdej innej pracy można szybciej nauczyć się wielu rzeczy bez nadmiernego stresu który tu jest bez przerwy

Tak8Nie
Pablo Nowy wpis

Powiem tak załadunki kierowców to jest jedna wielka porażka,nie wiem nie rozumie pewnych żeczy, kierowca stoi od godziny 14 na m3 i czeka do 16 bo o tej godzinie przychodzą pracownicy z m6 i czekają na samochód który dowiezie im jedzenie i tak jest tutaj wszędzie czy ładujesz żebro czy wałki jeden piorun o godzinie 17.15 przyjdzie żebyś wjechał albo i nie na załadunek ,dadzą 4 paczki i słyszesz jedz na m6 gdzie spędzasz kolejne 4 godziny i tak nastaje wieczór a ty zostajesz bez czasu pracy a jak powiesz tym królom że masz koniec czasu pracy to usłyszysz że on pracuje do 21 30 i on ma czas ,szkoda się rozpisywać ładuje tutaj 1,5 roku stal ale takiego (usunięte przez administratora) i brak chęci do pracy to jeszcze nie spotkałem chodzi bardziej o stosunek do pracy bo jako kierowcy przyzwyczajilismy się do ignorowania ale totalny brak nadzoru nad pracownikami nie wiem poprostu tego nie rozumie ale niestety tak jest.pozdrawiam i nie polecam nikomu tam załadunków (usunięte przez administratora) totalne

Szymon Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 58 dni.
Kandydat

Czy ktoś wie po jakim czasie odzywają się z decyzją po rozmowie rekrutacyjnej? czy w ogóle się odzywają?

Anonim

Super procedura rekrutacyjna, aplikując online na stanowisko robol na produkji trzeba oprócz cv dołączyć list motywacyjny i jakąś zeskanowaną podpisaną klauzulę. (usunięte przez administratora) list motywacyjny żeby (usunięte przez administratora) fizycznie w warunkach niebezpiecznych za 15 brutto!

Tak1Nie1
Dawid Nowy wpis
@Anonim

Dokładnie. AMW to taka dwulicowa firemka, na zewnatrz swiatowy koncern a w środku komuna pełna gęba ( zarzadzanie i atmosfera ) Nie polecam.

Tak2Nie

Czy ARCELORMITTAL WARSZAWA SP. Z O .O. ma ściśle ustalone godziny pracy?

calkiem spoko praca Nowy wpis
@Pytanie

zalezy jakie stanowiska ogolnie na wydzialach jest system 4 brygadowy i 3 zmiany 1,2 i 3 od6-14 od14-22 i od 22-6

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Lukasyno

Czy aktualnie prowadzona jest rekrutacja na stanowiska fizyczne? Zastanawiam się nad wysłaniem CV.

Tpoo

Jak ktoś z przyszłych pracowników myśli ze przyjdzie do huty i się poopierdala to niech nawet nie przychodzi. Praca nie jest ciężka ale pracujesz w warunkach szkodliwych. Nie nadźwigasz się od wszystkiego są maszyny. Lubisz alko? Długo nie porobisz. Kontrole potrafią być nawet 3 razy w ciągu zmiany. Pracodawca stabilny wiec nie ma o co się martwić. Są dodatki typu. Dopłaty do urlopu (wczasy pod grusza) frekwencyjne, prywatna opieka medyczna, multisport i wiele innych . Krótko podsumowując. Chcesz pracować a nie leżeć i mieć pewna prace. To aplikuj.

Tak4Nie1
Franciszek
@Tpoo

Z tego co piszesz wynika, że jest to firma odpowiednia dla zmotywowanych osób.Wszystko wydaje się fair i czarno na białym. A jak z atmosferą i rotacją pracowników?

W35
@Tpoo

A kiedyś można było spokojnie walnąć kielicha. Nawet były mety gdzie można było się zaopatrzyć w woreczek. Jedna była na W02. Do tego kilka kartek i na stołówce brało się boczek lub kiełbasę. Musztarda zawsze ktoś miał A na popite orężada miejscowej produkcji. Mza się w oku kreci:))

Tak1Nie1
Pio Pio
 Rekomendacja

Ciągle pytacie o atmosfere, rotację, zarobki itp. Wiec odpowiadam z doświadczenia. Na terenie huty Warszawa są także wynajmowane podfirmy typu Partner/Segromet tam nie radzę się pakować chyba że lubicie robić po 12/16h i mieć płacone jak za 8 brak dodatków itp. Sam ArcelorMittal jest dobrze prosperującą firma a napewno stabilną. Rotacja jest bardzo mała więc i pprace cieżko w roku średnio 3 lub 4 etaty do obsady. Druga firma to ArcelorMittal Recykling Polska tu zaś rotacja jest jeszcze mniejsza jak jest 1 etat w roku to już sukces. W obu tych przypadkach zarobki są porównywalne do podstawy dochodzi premia uznaniowa od 14% do 25% zależne czy były spóźnienia jakieś gafy itp. Każde nadgodziny oraz weekendy dodatkowo płatne 50/100% . Są dodatki do wczasów (grusza) Są wyprawki dla dzieci 1 klasy podstawowej typu plecak, kredki, jakieś przybory, czy zeszyty itp. Są paczki dla dzieci na Boże Narodzenie karty Sodexo przedplacone kwota 200zl dla dziecka i do tego paka słodyczy. Dla pracowników zaś dodatek świąteczny na i tak kolejno: Boże Narodzenie od 700 do 1100zl w zależności od stażu pracy Wielkanoc od 350 do 700 także zależne od stażu. Raz w roku jest festyn rodzinny dla całych rodzin wraz z mocami atrakcji. Multisport to już chyba norma w każdym zakladzie. Prywatna opieka zdrowotna. lekarz pierwszego kontaktu jest także na terenie huty. Atmosfera to zależy od działu ale nigdzie nie ma większych spin z każdym idzie się dogadac i pogadać, pośmiać czy pożartować nawet że starymi wygami lekko przed emerytura. Od wszystkiego są maszyny nie robisz nic recznie, ale jak chcesz przyjść i się podbijać to nie popracujesz za dlugo. Lubisz alko wylecisz odrazu i to z czarną kartka. Praca dla ludzi którzy wiedzą że przyjdą i będą pracowac. Są 3 zmiany W AMW to 5:30-13-30 / 13:30-21-30 / 21:30-5:30 W AMRP TO 6:00-14:00 14:00-22:00 22:00-6:00 Jak wysyłasz CV to nie pisz głupot bosprawdzą to. List motywacyjny napisz swoimi słowami 4/5 zdań nie spuszczaj się na całą stronę czy kilka stron bo pójdziesz w kosz . Lepiej mniej a mądrze napewno bardziej poskutkuje. Generalnie polecam pracę i nie narzekam od 11 lat bo tyle tu pracuje. Pozdrawiam i jak widzicie wakat to śmiało aplikuj abyś nie był nastawiony anty i leniem. Pozdrawiam

Tak2Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 190 dni.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w ARCELORMITTAL WARSZAWA SP. Z O .O.?

Anatol

Dużo pytań pozostaje bez odpowiedzi bo sporadycznie zostawiane są tu opinie. Mam nadzieję, że dobrze się wam i dlatego tak jest?

TadeoS
Użytkownicy czekają na odpowiedź 225 dni.

Mają aktualnie jakieś ogłoszenia na automatyka i elektryka. Warto się w to pchać? Jak warunki pracy? Ile zmian? Jaka płaca?

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 291 dni.

Na jakie benefity można liczyć w ARCELORMITTAL WARSZAWA SP. Z O .O.?

Niedźwiedź
Użytkownicy czekają na odpowiedź 392 dni.

Cześć? Wiecie coś odnośnie przedstawiciela handlowego? Jaka kasa, narzędzia pracy, przełożeni?

Ogórek

Interesuje mnie stanowisko Chemik Laborant, czy warto aplikować? Na jakie zarobki można liczyć? Jaka jest atmosfera w pracy?

Paweł

Tak22Nie
K-1
@Paweł

nic się nie zmieniło, babka z HR nawet się nie pofatygowała żeby się spotkać i pokierować do dalej na rozmowę (totalne lekceważenie), tylko dziewczyna z recepcji powiedział: "niech pan pójdzie na ochronę a oni pana pokierują" w efekcie idziesz na sam koniec zakładu wątpiąc czy cię ochroniarz nie wpuścił w czasem w maliny, a jak trafiasz pod właściwy adres to ludzie nawet nie wiedzą w którym pokoju takowy pan X pracuje i dalej szukasz wiatru w polu. Jeśli takie jest podejście na wstępie to ja się dalej nie piszę.

Tak3Nie

Olo
@Paweł

Pracowałem w Hucie za Włocha jak było jeszcze 5 elektryków( teraz jest jeden ale z wydajnością tamtych 5 a w zasadzie 4 bo jeden zawsze był w remoncie) Robiłem na wsadzie i wtedy było ok i atmosfera i zarobki w miarę dzięki tej pracy bo była przed 1999 rokiem mam prawo do emerytury pomostowej. A teren gdzie jest wybudowana galeria Młociny jeszcze za Włocha został oddany miastu i innym osoba w prywatne ręce. Wraz ze szkołą szpitalem i działkami więc Mistral nic nie sprzedał.

Kierowca

Bardzo niemiły Pan z kitka na magazynie M3 bodajże Dariusz R.

Tak1Nie
Kierowca

Na załadunku od godziny.11do16 załadowali 3samochody po wiechaniu na halę nr3 ok godziny postoju panowie ok6osob w kontenerze (biurze) konsumują opowiadają anegdoty z życia. pozazdrościć "pracy".Porażka!!!!!!!

Tak1Nie
Zibi

Może słyszał ktoś o pracy w firmie? Jaka atmosfera i zarobki? Jakiś socjal macie?

gosciu

PRACOWALEM W RECONWECTOR HUTA WARSZAWA praca jak praca z tym ze hutnicy pracowali na 3 czy 4 maszynach za kazda mieli placone po 4zl za roboczogodzine a ja pracujac na 2 czy 3 stawke godzinowa nizsza od hutnikow nastepowaly zgrzyty no i sam zrezygnowalem nie polecam tych podwykonawcow zwiazki zawodowe chcieli mnei przejac do huty dyrekcja sie niezgodzila no wiec odszedlem

Jasiek

Czy firma prowadzi aktualnie jakieś rekrutacje?

Niepracownik

Witam, Otrzymałem ofertę z Warszawy, stanowisko, oddział - walcownia. Jakie są tam zarobki? Ważne czy odpowiadać im i umawiać się na rozmowę. Bo jak poniżej średniej w wawie, to praca w hucie bay, bay.

Zostaw merytoryczną opinię o ARCELORMITTAL WARSZAWA SP. Z O .O. - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

ARCELORMITTAL WARSZAWA SP. Z O .O.