Jak się pracuje w Sollers Consulting Warszawa? Zadaj pytanie

Poniżej możesz napisać pytanie o to jak się pracuje w Sollers Consulting Warszawa, jak wygląda praca, jak kształtują się zarobki. Dowiedz się czy praca w Sollers Consulting jest dla Ciebie! 


Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze pytania nt. pracy w Sollers Consulting w Warszawa

Merytoryczna opinia Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 14 dni.
Kandydat
 Pytanie

Rekrutacja w Sollers była strasznie dziwna i pokręcona. Na początku gościu zbierał ode mnie informacje, które tak naprawdę miał wypisane w CV. Jednocześnie coś tam sugerował, że oprócz C# będzie też możliwość programowania w Java albo w Go. Trochę mi to śmierdziało, ale generalnie zignorowałem to. Na początku oczywiście januszowaty test na wiedzę teoretyczną, ale zamiast test z C# to dali test z Javy xD Wiadomo te języki są bardzo podobne do siebie, ale kto tak robi? Na dodatek na tym teście był logowany każdy klik klawiatury i każdy ruch myszką xD Dostałem UPOMNIENIE, bo chciałem zrobić screena, że dali mi test z Javy na rekrutacji do C#. No ale po tym okazało się, że test i tak w miarę dobrze mi poszedł, ale po tym okazało się, że jednak już nie szukają programisty C#, ale za to Go xD Więc gościu się mnie zapytał, czy jestem zainteresowany pracą jako programista Go i ja już wtedy wiedziałem, że nie chcę pracować w tej firmie, ale z ciekawości powiedziałem, że jestem zainteresowany. Ostatecznie okazało się, że programisty Go też nie potrzebują. Generalnie smród firmy mi pozostanie w pamięci jeszcze na parę lat

Pytanie Nowy wpis
 Pytanie

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Sollers Consulting?

45 plus Nowy wpis
Kandydat
 Pytanie

Pamiętniki z rekrutacji. Jeszcze przed epidemią aplikowałem na stanowisko programisty do Sollers (Lublin). Miałem wówczas kilkuletnie doświadczenie w tym zawodzie, a wymagania były raczej pod studentów. Zadzwonił do mnie pan Grzegorz G. i przeprowadził 15-minutową rozmowę, z której większość to było zachwalanie firmy (employer branding), a niewielka część to takie HR-owe pytania. Zapowiedział dalszy kontakt. Po paru dniach dostałem mailem odpowiedź odmowną, zatem poprosiłem o informację zwrotną. Otrzymałem maila z zapowiedzią kontaktu telefonicznego i tutaj zaczęły się ciekawe rzeczy. Po rozwinięciu oryginalnej wiadomości okazało się, że mail od firmy nie był odpowiedzią na moją prośbę, ale na prośbę innego orzuconego kandydata, który również chciał uzyskać informację zwrotną (notabene, poinformowałem go o tym fakcie). Pomyślałem, że pewnie na maile odpowiada system oparty o sztuczną głupotę, i poczekałem na kontakt o wyznaczonej porze. Zadzwoniła pani Julita P. i dowiedziałem się paru ciekawych rzeczy na swój temat. Główną przyczyną odmowy była moja niechęć do wyjazdów służbowych. W rzeczywistości, wcześniej w rozmowie z panem Grzegorzem powiedziałem, że w tamtej chwili byłoby to utrudnione, ale w przyszłości możliwe. Na pytanie pana Grzegorza, co ma wpisać do systemu, powiedziałem, że tak, wyrażam chęć wyjazdów. Co przekazał dalej, wiadomo. Zwracam uwagę, że te wyjazdy nie były w wymaganiach, ale w "mile widzianych" czy tam w "docenimy również". Skoro więc nie jest to absolutne wymaganie, pozostaje mi poradzić przyszłym kandydatom, aby w takiej sytuacji robili odwrotnie niż ja. Mówcie, że chętnie będziecie wyjeżdżać, najwyżej później pomyślicie, co dalej (a jak was nie przyjmą, to nie będzie tego problemu). Druga przyczyna odmowy, to niby słaba znajomość angielskiego. Usłyszałem, że nie dałem nawet sprawdzić swojej znajomości tego języka; w rzeczywistości, nikt o to mnie nie prosił. Pan Grzegorz zapytał, jak tam z moim angielskim, to mu odpowiedziałem, kiedy i w jakim zakresie się nim posługiwałem. Najwidoczniej ten pan postąpił zgodnie ze zwyczajem rekruterów, polegającym na przypisaniu osobom w moim wieku słabej znajomości angielskiego. Nie uważam tej znajomości za perfekcyjną, ale zacząłem się go uczyć tego języka na początku lat 90. XX w., kiedy wielu rekruterów nie było na świecie, a wielu innych pewnie jeszcze i w ojczystym języku nie mówiło dobrze. Od tamtej pory mam właściwie codzienny kontakt z angielskim, choć głównie in written. W sumie: wyciek informacji na temat innych kandydatów, manipulacja moimi wypowiedziami, możliwy ageizm. Trudno uważać taką rekrutację z poważną, pomimo pozorów profesjonalizmu w procedurach. Pracodawca też traci, bo byłem nawet gotów się nauczyć tego Gosu. Mimo wszystko polecam tę firmę młodym ludziom, którzy liczą na szybką i błyskotliwą karierę w branży IT. Bo i po co mają zajmować miejsce w innych firmach?

Wielki mistrz Nowy wpis
Inne
@45 plus

W tej firmie pracuje moja koleżanka w wieku 40+ z dwójką dzieci więc raczej nie są dyskryminujący. Jakby byli to raczej odsialiby Cię przy CV. Co do innych Twoich doświadczeń - próbuj dalej. Aktualnie wiek 40+ nie jest przeszkodą a I pracowałem z developerem 65 + i nikt mu nie dokuczał :)

Pytanie
 Pytanie

Jak w Sollers Consulting wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

brak
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

siema, jak wygląda proces rekrutacji na stanowisko Junior Staffing/ PMO Specialist i na jakie stawki można liczyć?

Pytania

możecie podać jakich pytań się spodziewać? czy są jakieś zadania do wykonania?

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy
Java Developer
Kandydat
 Pytanie

Całkowity brak profesjonalizmu i zmarnowany mój czas: Aplikowałem na stanowisko Java Developer w @Pracodawca. Pozytywnie przeszedłem wszystkie etapy: - zadania algorytmiczne (ok 1h 40min) - rozmowa telefoniczna z HR o mnie + ustalenie terminu dalszego etapu (20 min) - rozmowa techniczna z deweloperem (2h) - bardzo miła atmosfera, przyjazny. Pod koniec rozmowy wyszło, że mnie zatrudnią, mam napisać jakiś test - test (1h) - bardzo dziwny, przekrojowy test. Za bardzo nie rozumiem po co on jest, tym bardziej po rozmowie technicznej ale ok. Po 2 dniach dostałem szablonowy email o nieotrzymaniu pracy. Bardzo się zaskoczyłem, ponieważ nic nie wskazywało na taką ewentualność. Skontaktowałem się z działem HR w celu uzyskania odpowiedzi (sami to proponują w mailu): Okazało się, że: 1. Nie wykazałem chęci nauki Gosu 2. Nie odpowiadała im moja stawka Napisałem maila przekonany, że to pomyłka, ponieważ: 1. Gosu chciałem się nauczyć, ale nie chciałem by to była moja główna technologia. 2. Stawka była z ich widełek (12200 - 22500) - przy składaniu CV wpisałem w okolicach 20000 i przy rozmowie technicznej ją ponowiłem - jak się okazuje, rzeczywistość nie ma nic wspólnego z ogłoszeniami @Pracodawca. Po kilku godzinach od wysłania odpowiedzi na ich niedorzecznego maila otrzymałem telefon: Pani z HR przepraszała za wydźwięk ich maila, ponieważ pisała to nowa koleżanka ????. Okazuje się, że chęć nauki Gosu to dla nich najważniejsze wymaganie. Nie szukają Java developerów ale osób które mogliby łatwym kosztem nauczyć tego praktycznie wymarłego języka. Ponadto sam HR!!! odrzucił moją kandydaturę, ponieważ moje oczekiwania finansowe znacząco przewyższają ich możliwości. Po dłuższej rozmowie dowiedziałem się że mówimy o kwocie końcowej w okolicach 10000zł!!! Jaki jest sens prowadzić rekrutację, marnować mój czas (5h), czas ludzi z firmy jeśli kwota końcowa nawet nie mieści się w widełkach z ogłoszenia?!

1
Y
Kandydat
 Pytanie

Przebieg rekrutacji 1. 4 zadania z kodowaniem na ich platformie: okej, nie miałem z tym problemów. 2. Rozmowa HR-Techniczna: po 15 minutach wiedziałem, że nie chcę tam pracować. - Atmosfera była wg. mnie nieprzyjazna, nie czułem się w tej rozmowie jak partner, tylko jako podwładny, szarak bez charakteru. - Zasygnalizowano mi, że musiałbym się nauczyć innych technologii kompletnie nieprzydatnych w mojej karierze zawodowej (wygooglujcie sobie ile jest ofert pracy dla osób piszących w Guidewire w Polsce, a następnie odpowiedzcie sobie na pytanie jak nauka tej technologii ma być korzystna dla większości programistów). - Jak zwykle w rozmowach lubiłem odwoływać się do poprzednich doświadczeń w celu odpowiedzi na jakieś pytania, tak tutaj taka próba skończyła się uwagą, żeby nie odchodzić od tematu. Miałem wrażenie, że totalnie mają gdzieś to kim jest kandydat poza byciem kupką mięsa do klepania w klawiaturę - W części technicznej: zagadka logiczna (????) i pytania z teorii, totalnie nieistotne z praktycznego punktu widzenia - powiedziano mi, że moje doświadczenie zawodowe mapuje się u nich na poziom doświadczenia o połowę niższym niż faktyczne - po pandemii doszli do wniosku, że praca zdalna się u nich nie sprawdziła -> red flag 3. Kolejny test z wiedzy z zakresu IT: nie miałem zamiaru w ogóle tego wypełniać. Bardzo żałuję, że ciągnąłem tę rozmowę do końca. Proces rekrutacyjny na poziomie FAANG w niekomfortowej atmosferze.

Janek
Kandydat
 Pytanie

Nie polecam, wysyłasz CV, wysyłają Tobie zadanie - starasz się, robisz, poświęcasz czas wysyłasz, piszę że napiszą za kilka dni i kontakt się urywa. Niepoważna firma, szkoda czasu, nie szanują człowieka na etapie rekrutacji to co dopiero później?!

Daga
Inne
@Janek

Widzę właśnie tu kilka niezbyt ciekawych komentarzy odnośnie samej rekrutację, trochę się teraz boję :D A napiszesz co to były dokładnie za zadania? Bardzo czasochłonne były?

Pytanie
 Pytanie

Czy w Sollers Consulting zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Nick
Inne
@Pytanie

Naprawdę, to dziwne co piszą o rekrutacji..to u mnie było super, odrazu feedback po każdym etapie, a było ich 4.. I zespół fajny i praca na co dzień też..nie ma co sądzić tylko po opiniach rekrutacyjnych. Ale dostać się tu nie jest łatwo..nie żałuję.

2
Arek
Kandydat
 Pytanie

Jakie są pytania na Junior Java Developera?

Włodzimierz
Kandydat
 Pytanie

Czy firma Sollers Consulting zatrudnia osoby zarejestrowane w Urzędzie Pracy?

Raper
Kandydat
 Pytanie
@Włodzimierz

Panie, jaki urząd pracy?! Tu się karierę robi.

Dominika
Inne
@Raper

Karierę? ;) A Ty jaką masz konkretnie na myśli, już po rozmowie pewnie? na kogo i jak wyglądała?

Włodzimierz
Inne
@Raper

Wbrew powszechnej opinii, Urząd Pracy nie jest tylko dla bezrobotnych (choć to oni najczęściej się rejestrują). Są tam również zarejestrowane osoby szukające pracy. Z drugiej strony, traktowanie zarejestrowanych w Urzędzie - bezrobotnych czy szukających pracy - jako nieudaczników niegodnych pracy w branży IT to wyraźny przejaw dyskryminacji.

Bick
Kandydat
 Pytanie

Czy ktoś wie jakie są widełki na Talent Acquisition & Recruitment Specialist? Nie wiem czy jest po co zawracać im głowę.

Aplikant
Kandydat
 Pytanie

Podzielę moje doświadczenie rekrutacyjne na plusy i minusy: + atmosfera przyjazna, kulturalnie, + ciekawe testy, pomoc/nakierowanie w razie potrzeby + szybki feedback, cały proces trwał 2tyg - odrzucenie kandydatury przez wzgląd na zbyt wysokie wymagania finansowe (były podawane na samym początku), po co tracić czas obu stron? - brak rozmowy wstępnej, od razu zaproszenie na test - po testach logicznych na 1 i 2 etapie oczekiwałam luźnej rozmowy z menadżerem, nikt mnie nie ostrzegł że tam również dostanę 5 zagadek logicznych, nie byłam przygotowana, a nawet już trochę zmęczona i zrezygnowana tym...

MrTomatoe
Kandydat
 Pytanie

Jak wygląda onboarding, okres próbny? Jaki jest stosunek zadań rozwojowych do bug fixingu. Czy to, że nie jestem mobilny sprawia, że mam gorsze projekty? Jak w praktyce wygląda ewaluacja i podwyżki z tym związane - czy cele jakie masz spełnić żeby awansować są jasne? Czy firma pracuje z nowymi technologiami? Czytałem komentarze, ale nie wiem czy nadal aktualne.

Magic
Były pracownik
@MrTomatoe

Okres probny trwa 6 miesiecy. Jak nie jestes mobilny to masz wewnetrzne projekty lub produkty wlasne i z tego co pamietam to bylo ich kilka i te najlepsze byly napisane w starym springu ;). Jak jestes mobilny to masz projekty z Guidewire czyli na maxa nierynkowa technologia, wiec cofasz sie w rozwoju. Podwyzka jest z urzedu pod warunkiem, ze zespol cie dobrze oceni i nastepuje po pol roku i z tego co pamietam to netto wychodzilo smieszne 400zl ;). Wg Ich deklaracji, masz zaplanowane najblizsze 2 lata to mozna latwo policzycz, ze po dwoch latach bedziesz zarabial 1600zl netto wiecej :) Jak jestes programista to na rynku masz 90% lepszych firm jak nie wiecej. Stawki maja bardzo nierynkowe. Ucieklem stamtad po paru miesiacach jak sobie uswiadomilem dopiero jak nisko wyceniana jest moja praca. Czlowiek sie na bledach uczy, wiec ich chlopaku pracuj za przyzwoita stawke, z nowymi technologiami i fajnymi ludzmi i nie trac czasu na bzdurna rekrutacje w Sollersie. Szkoda czasu

wciaztusiedze
Pracownik
@MrTomatoe

Mobilnosc sie teraz od czasow covida zmienila, i zero mobilnosci wcale nie znaczy gorsze projekty najczestszy jest guidewire ktory teraz pcha chmure i juz nie jest taki do tylu ale inne tez sie trafiaja ale nikt Ci nie obieca ze trafisz tylko na najnowszy projekt, mozesz trafic na utrzymanie starocia, tak w konsultingu jest wszedzie podwyzki zaleza od stanowiska, i sa bardzo rozne np miedzy dev 3 i dev 4 to moze i tylko 400zl ale jak z ktoregos dev przejdziesz na senior 1 to np 2 tys. wszystko zalezy. business ma swoje stawki, dev swoje, devops swoje, support swoje. po paru latach w firmie sa rozne bonus, programy z profitami itd no ale w pierszym roku to jest tylko pensja. cele sa jasne, o podwyzki sie nie trzeba prosic, ale nie raz zmieniaja te cele i system imo jest smieszny i troche pogmatwany no ale jasny. im wyzej tym wymagan wiecej. w pierwszym roku jest szansa sie przemapowac jak Cie przyjma na za niskie stanowisko a sie okazesz kozakiem, ale tez sie mozesz okazac fatalny i wstyd wyslac do klienta ;)

Kandydat
Kandydat
 Pytanie

Trafiłem tutaj w związku z rozczarowaniem firmą Sollers Consulting. Podczas aplikacji odniosłem wrażenie, że to nie będzie zwykły "Janusz Soft" pokroju Comarchu. Nie spodziewałem się takiego amatorstwa przy rekrutacji. W branży siedzę kilka lat. Ostatnimi czasy wyłącznie kontrakty zdalne w UK, IRL, DE, NL. Na zachodnim rynku kandydata z doświadczeniem raczej nikt nie chce wypuścić z ręki - niejednokrotnie telefon lub mail jest kilka razy dziennie podczas jednego procesu rekrutacyjnego. W Polsce twarde lądowanie. Myślałem, że Polska już wyszła z tego typu praktyk. Aplikacja wysłana. Po kilku dniach pierwszy mail z zadaniem. Zadanie wykonane i wysłane tego samego dnia info w odpowiedzi na pierwszy mail. W odpowiedzi informacja, że OK i ktoś się skontaktuje. Po tym fakcie cisza kilka dni. Wysyłam maila - zero reakcji. Dzwonię - telefon odrzucony. Myślę sobie: "Może przypadek?" Szukam informacji w necie. Czytam komentarze tutaj i okazuje się, że to norma w Sollers Consulting. Jednak w Polsce dalej średniowiecze :| Ciekawe czy klientów i swoich partnerów biznesowych tak samo traktują. Potem człowiek trafia na takich geszefciarzy szukających biznesu na zachodzie i "zarządzający" dziwią się, że polak nie ufa polakowi... Oczywiście zapewne i do mojej historii znajdzie się ten piękny PR-owy tekścik, że "bardzo nam przykro... i prosimy wyślij maila".

Gość
Kandydat
 Pytanie

Hej. Czy ktoś miał techniczną rozmowę na Junior QA? Jakie pytania są i widełki?

Mariano Italiano
Były pracownik
 Pytanie

Jeśli chodzi o stanowiska biznesowo/analityczne to myślę, że to fajne miejsce pracy. Programistom zdecydowanie odradzam. Stawki zabawne i mniejsze 2-3 razy od rynkowych. Gradacja też mega dziwna i przykładowo stawka Senior Developera zaczyna się od 6000zl netto UoP. Nie muszę chyba nikomu mówić jak śmieszna jest to kwota? Co do stawek jeszcze to zastanawiające jest to, że praktycznie identyczne mają anailtycy i developerzy mimo, że zapotrzebowanie i stawki tych drugich, rynkowo są znacznie wyższe. Podsumowując: jesteś programistą? Idź do innej firmy za 2-3 razy większą kasę, gdzie będziesz doceniony

Senior Developer
Były pracownik
@Mariano Italiano

Tylko w Sollersie Developer zostaje po 1,5 roku Senior Developerem więc te nazwy mogą być mylące ;)

XAnonym
Kandydat
 Pytanie

W jaki sposób Sollers Consulting przeciwdziała dyskryminacji ze względu na wiek przy zatrudnianiu?

pracownik
Pracownik
@XAnonym

U nas nie ma dyskryminacji, normalnie ze sobą współpracujemy, ja znam wiele osób bardziej dorosłych i każdy normalnie ze sobą funkcjonuje jak z kolegami

Pytanie
 Pytanie

Jaki jest okres rozliczeniowy w Sollers Consulting? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

pracownik
Pracownik
@Pytanie

zawsze przed końcem miesiąca czasami kilka dni przed

Kan
Kandydat
 Pytanie

Cześć! Chciałem zapytać, na jakie zadania można liczyć na rozmowach rekrutacyjnych - oprócz tych, które wymienione (z tortem i ulicami) . Jeśli chodzi o Case Study - czy ktos też mógłby to trochę przybliżyć? Moje ostatnie pytanie dotyczy wyjazdów - gdzie najczęściej? Czy to tylko Europa? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i podpowiedzi.

BA
Pracownik
@Kan

Hej, mogą być też inne zadania logiczne i zadania na estymowanie, mi np. dobrze poszły te logiczne, porównałbym je do zagadek z appki 'Brilliant' albo 'Kangura Matematycznego'. Zadanie na szacowanie poszło mi słabiej na 1 rozmowie, dlatego na drugiej dostałem podobne :D Wyjazdy obecnie są wstrzymane, ale tak - mimo, że mamy klientów z USA, Australii, Japonii, tamte projekty są raczej wykonywane zdalnie, ew. jest jeden wyjazd na początku projektu.

Dev
Kandydat
 Pytanie

Czy znane są widełki na stanowisko junior/regular developer?

Zostaw merytoryczną opinię o Sollers Consulting - Warszawa

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie
Sollers Consulting
2.5/5 Na podstawie 151 ocen.
gemius

Na podstawie badań Mediapanel prowadzonych przez Gemius w okresie od 1 marca do 31 marca 2024: wskaźniki "Real Users" platforma internet.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 3 634 470
  2. Pracuj.pl 3 137 130
  3. LinkedIn 3 035 232
  4. Olx.pl 2 564 298
Sollers Consulting
Przejdź do nowych opinii