Sollers Consulting

Opinie o Sollers Consulting

Szpec

@pracownik Bardzo pomogłeś swoją wypowiedzią wielu nowym, chętnym do pracy w Sollers Consulting. Wiadomo, że rozmowa rekrutacyjna jest związana z ogromnym stresem. Dobrze jest znać takie różne szczegóły żeby w miarę spokojnie podejść do rozmowy. !!

Szpec

Sollers Consulting to miejsce pracy nie dla wszystkich. Wiem z doświadczenia , że zanim przyjmą człowieka w dobrej firmie to muszą wycisnąć wszystko co się da. Taki test robi wiele firm, gdyż chcą mieć ludzi odpornych na stres

Natalia

@niezdecydowanyczy udało Ci się aplikować do firmy Sollers Consulting? Daj znać jak poszła rozmowa kwalifikacyjna i jakich pytań można się spodziewać. Aktualnie firma poszukuje na stanowisko HR Assistant. W ofercie napisali, że oferują pracę w środowisku międzynarodowym, opiekę medyczną, kartę multisport. Czy ktoś aplikuje może?

niezdecydowany

akurat zostanawiam sie nad wyslaniem CV na analityka biz. Jakie moge miec oczekiwania finansowe? Bardzo dziekuje z gory

Niezadowolona

Nie. Nikt nie przeoczył tych informacji, zapytałam o to. Po prostu firma wyceniła mnie na tyle i postanowiła zaproponować mi pracę za taką kwotę niezależnie od moich oczekiwań, a nuż się uda :)

Hejka, ja moge o IT cos opowiedziec, dziwnie sie tu czyta opinie o rektutacji, musicie trafiac na kiepskich ludzi, ze mna bylo jakos o wiele lepiej, ale pracuje tu juz troche moglo sie pozmieniac. Przyznaje ze test jest 'o wszystkim', ale jesli ma sie tylko ten test to znaczy ze to rekrutacja na jedno z pierwszych stanowisk, architekt czy jakis starszy specjalista by mial inne zadania z tego co wiem, a jesli nawet dostanie tez ten test, to wszyscy w rekrutacji sobie zdaja sprawe, ze najlepiej w czyms takim pojdzie komus tuz to zakuwaniu do obrony inz :) takze chill, plus do wzorcow/regexa jest sciaga z tylu, tu chodzi tylko o ogolne sprawdzenie jak sobie ktos radzi. A czy sie ma zagadki to zalezy od tego na kogo trafisz, niektorzy je lubia, kojarze ktory kolega pyta o ulice :) i tu np wazne dla niego zeby kandydat a) nie spanikowal b) nie palnal miliard c)zaczal kombinowac na glos. co mu wyjdzie to malo wazne, wazne zeby uslyszec proces myslowy. ale niektory wcale nie daja zagadek. co mi sie na rekrutacji najbardziej podobalo to ze byla z 2 osobami z IT a nie ktos z hr z pytaniami oo gdzie sie widzisz za 10 lat. w innej rekrtutacji przez takie idiotyzmy nawet nie dotarlem do pytania z it zadnego :) Ktos pytal o jezyk - jak sie nie zna angielskiego to radze nie aplikowac, mamy mase zagranicznych projektow plus komunikacja wewn. po ang jako ze pelno obcokrajowcow pracuje i czasem sie ktos kiepski przeslizgnie (ze mna np tylko pare min po ang gadali na rozmowie, imo za malo) i potem jak taki napisze mail to ciezko sie to czyta. Najwazniejsze - hajsy - zalezy na jakie stanowisko Cie przygarna, na wyzszych jest naprawde przyjemnie. Ja zaczynalem od dolu i nie bylo zle (wydawalo mi sie ze wrecz bosko, ale wtedy nie widzialem ile w korporacjach daja), ale po 2 latach jest o wieeele lepiej, po przejsciu na dg dokladnie 2 razy tyle na reke, to mi wystarczy (a ciagle sa level-upy jak sie ma dobre opinie od PMow) i co imo wazne - na DG placa za urlop tez, co z tego co kojarze nie jest czeste na rynku, warto porownujac oferty sobie ten miesiac przeliczyc. ktos tu pisal o pracy po godzinach - w it tematu praktycznie nie ma, chyba ze akurat jest jakas panika na PRD czy cos, ale jak kiedys trzeba zostac dluzej to nast dnia sie wyjdzie wczesniej i juz w biznesie moze byc troche gorzej, widac ze na nich jest czesto wieksza presja, ale tez nie jest tak 'ze Ci rozwala zycie', nikt Cie nie przywiaze do biurka, musisz wyjsc to idziesz, jak nie obijasz sie przez swoje 8 godzin to nikt Ci nie bedzie robil problemow. Technologie tez roznie - najczesciej faktycznie laduje sie przy ubezpieczeniach i glownie siedzi kolo javy, sporawo jest ludzi w pl/sql, troche front endu (ja sie trzymam z daleka ale co kto lubi), c# nie wiele mamy ludzi ale tez ostatnio szukali nowego. takze roznie roznie, jak ktos chce sie duzo roznych nauczyc to moze byc gorzej bo bardziej mamy specjalizacje, jak sie w java to nikt mnie nie nie wysle na konsultanta na projekt pl/sql bo zamiast mnie dac jako starszego by mnie musieli dac jako poczatkujacego, dosc rozsadne. w ogole firma jest coraz wieksza wiec zaczyna dzialac problem losowosci - moja przygode w firmie sobie chwale, trafia mi sie fajne projekty, lubie co robie blabla, w tym roku duzo wyjezdzam. ale byl niedawno nowy kolega ktoremu projekt nie wypalil jeden, potem na drugim malo bylo dla niego zadan dev, bardzo narzekal ze nie wiele sie moze nauczyc tego co by chcial. no zalezy od projektow, w wiekszosci przypadkow trafia sie nie zle ale nikt wam nie zagwarantuje ze na 100% bedziecie mieli wszysco co sie wam wymarzy nie wiem co jeszcze, pytajcie

Niezadowolona

Jestem zażenowana procesem rekrutacyjnym tej firmy. Ostrzegam innych, ponieważ jest mi żal czasu, który straciłam w ten sposób. Rekrutacja na analityka przebiega w kilku etapach - najpierw należy rozwiązać case study, następnie otrzymuje się zaproszenie na test GMAT i dwie rozmowy do firmy, po kilku dniach od drugiej rozmowy dostaje się decyzję odnośnie chęci podjęcia współpracy. Przeszłam przez wszystkie te etapy tylko po to, aby dowiedzieć się, że ich oferta dla mnie jest grubo poniżej akceptowalnej kwoty (którą rzecz jasna określiłam we wstępnych etapach). Dodam, że warunki pracy, o których się dowiedziałam podczas rozmów nie zachęcają. Strata czasu, nie polecam.

XOXO
@Niezadowolona 14.09.2017 18:54

A w jakim języku odbywają się rozmowy o pracę?

Analityk

Rozumiem, że już więcej nie dopytywałaś się dlaczego w takim razie nie powiedzieli o tym przed rozmową. Może to wpadka pracownika HR a może był jakiś inny ważny powód.? W każdym razie nie powinno tak się zdarzyć. Jednocześnie myślę, że przecież błędy popełniamy!!

Akim

Nie polecam aplikowania na ogłoszenia do pracy w biurze w Poznaniu. Moja ocena wynika tylko z tego w jaki sposób zostałam potraktowana. Zakwalifikowałam się do drugiego etapu rekrutacji (stanowisko w supporcie) jakim było case study. Nie ukrywam, że było to zadanie wymagające i zahaczające o wiele szczegółów, na które odpowiedź zajęła mi kilka stron, ale byłam bardzo pozytywnie nastawiona. Po niecałych dwóch dniach od odesłania zadania otrzymałam telefon, że zadanie zostało świetnie rozwiązane i czy nie interesuje mnie relokacja do Warszawy, gdyż w Poznaniu zamknęli już rekrutację na to stanowisko (!!!). Nie rozumiem dlaczego nikt nie poinformował mnie - jako kandydata w trakcie drugiego etapu rekrutacji - że nie poszukują już pracownika na to stanowisko i nie muszę tracić czasu na rozwiązanie zadania lub wysłać je, jeśli interesuje mnie praca w Warszawie. Ciężko mi uwierzyć, że rekrutacja zakończyła się 5 minut przed telefonem do mnie, gdyż Pani z którą rozmawiałam przekazała mi te informację bardzo płynnie. Jeśli pracownik nigdy nie był poszukiwany, to zbieranie CV do bazy kandydatów czy rozwiązań case study dla własnego użytku również nie powinno odbywać się w taki sposób. Firma może mieć najwyższe pensje, najlepsze benefity i nawet jacuzzi w biurze, ale nie przysłoni to złych opinii wynikających z braku szacunku do kandydatów.

Oszczepnik

Zastanawiam się czy wszyscy z tego forum są idealni? Może ktoś jednak ma jakieś mankamenty? Tak samo jest z firmą, może nie jest idealna ale z całą pewnością jest dobrym miejscem do pracy ale tych którzy są pewni tego , że chcą tu pracować. Nic na siłę !

hop

Firma wdraza gotowe systemy ubezpieczeniowe. Rekrutacja zaczyna sie od case study. Potem jest rozmowa (testy GMAT 30min, 2 pytania o doswiadczenie i motywacje, potem ok 5 absurdalnych pytan w stylu „Czy jesteś wystarczająco bystry, żeby pracować w Sollers". Przyklad: oblicz ile jest ulic w Wawie...lub policz ile pilek wchodzi do pomieszczenia). Inteligencji takimi pytaniami i testami nie zmierza :D Najwieksze firmy na swiecie (np.Google) porzucily zadawanie takich bzdurnych pytan lata temu bo badania udowadniaja ze takie testy nie maja zadnego zwiazku z umiejetnosciami i gotowoscia do pracy. Firma Sollers potrzebuje konsultanta ktory uaktualnilby ich proces rektutacyjny :)

Natalia

@Feliks czy pracujesz w firmie Sollers Consulting? Mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat pracy w tej firmie? @Sprinter czy udało Ci się aplikować do firmy? Jak przebiegł proces rekrutacji? Czy może zostałeś przyjęty? Są to ważne informacje dla osób zastanawiających się nad aplikowaniem do tej firmy.

Feliks

Sollers Consulting nie jest firma w garażu lecz prężnie działają na rynku ogólnoeuropejskim. Jeśli nawet były jakieś nieprawidłowości to wydaje mi się, że nie zmienia to faktu iż firma jest dobrym miejscem do pracy.

ciekawski

Ciekawi mnie jakich technologii używa ta firma? Słyszałem, że przeważają w zasadzie egzotyczne języki a to mega minus.

Natalia

@Karol Wydaje się, że za szybko odpuściłeś. Myślę iż e-mail do firmy byłby bardzo pomocny:contact@sollers.eu

Sprinter

Mam zamiar składać swoje cv do nich tylko mam pytanie jak tu sie pracuje? Czy firma dba o ludzi? Z moich informacji wiem, że to dobra firma ale na forum mógłbym dowiedzieć się coś więcej? Czy do zasadniczego wynagrodzenia są premie albo jakies inne dodatki?

Asd
@Sprinter 14.02.2017 17:03

A według mnie wcale nie jest dobra tylko śmieszna. Żadne to prawdziwe IT.. Na plus jedynie wybór herbat.

Petent

Telefonicznie umówiliśmy się na konkretny termin a w mailu otrzymuję inny . Wyjaśnienie z ich strony przyszło na 1 dzień przed spotkaniem. Dużo problemów sprawiło mi przesunięcie moich obowiązków aby dotrzeć do ich biura na czas. Na miejscu pani z recepcji dała mi test (rekrutera nie było) Taka oto jest firma Sollers

odrzucona

Zanim wysłałam swoje CV do tej firmy, długo się wahałam, bo czytałam trochę opinii. Potwierdza się, że mają "ciągłą rekrutację" na stanowisko analityk biz. Trudno powiedzieć, czy kogoś zatrudniają, może osoby które mają bardzo niskie oczekiwania finansowe. Ja poświęciłam swój czas i przygotowałam odpowiedź na "case study" (swoją drogą nawet nie pokwapili się, żeby zmienić nazwę firmy "wisienka", a leniwi mogą bez trudu znaleźć analizę takiego przypadku w internecie). Zostałam zaproszona na rozmowę, na której dostałam 30 min. na rozwiązanie 12 stronicowego testu. Zamierzony efekt wywołania u mnie paniki i stresu nie został osiągnięty, bo wiem, że tylko geniusz rozwiązałby to wszystko w tak krótkim czasie. Rozmowa była przeprowadzona z jedną osobą i chyba miała polegać głównie na przedstawieniu jaka to super hiper fajna firma, bo mi zadano tylko pytanie o moje doświadczenie, motywacje oraz dwa krótkie zadanka na myślenie analityczne. Podejrzewam, że ze względu na oczekiwania finansowe, otrzymałam odpowiedź odmowną. Muszę się zgodzić z osobami, które pisały, że ta firma to przerost formy nad treścią. Dość powiedzieć, że osoba która umawia na rozmowę PISZE w mailu "Good morning"... Szkoda było mojego czasu.

@odrzucona 13.12.2016 09:49

Nie zawsze podoba się nam rozmowa kwalifikacyjna, tym bardziej że jesteśmy wówczas zestresowani. Ja przeszłam ten moment a później było już tylko dobrze. Jestem zadowolona z pracy i z ludzi z jakimi pracuję. Nie rezygnuj, próbuj ponownie na prawdę warto!!!!!

Karol
@Szpec 16.01.2017 10:23

Tu już nie chodzi o to, czy rozmowa się podoba, czy nie. Zwyczajnie sam proces rekrutacji jest mało profesjonalny i przypomina zabawę w piaskownicy. W mailu inna godzina na która umówiona rozmowa niż godzina podana przez telefon, stawka błędnia, na samej rozmowie test miał strony pomieszane, pytania dziwne i nie odnoszą się wcale do doświadczenia mojego. Odechciało mi się współpracy i odmówiłem.

evic

Praca w Sollers tylko dla singli. Obciążenie pracą na poziomie kilkunastu godzin na dobę. Uniemożliwia to jakiekolwiek życie rodzinne i małżeńskie. Zebrania od 8 rano, mimo iż praca zaczyna się od 9.00 Zebrania i spotkania po godzinach pracy. Dla mnie to szkodliwe społecznie bo całkowicie rozwala związki i rodziny. Nasze Dziecko ma Tatę czasem 15 min na dobę, a czasem nie. Pytam: w imię czego? To gorsze niż system feudalny. Życzę więc Sollersowi na 2017 takiego rozwoju biznesu, jak rozwijają się rodziny pracowników i współpracowników zatrudnionych w Sollers.

wer

Hej, Wie ktos jak teraz wygląda rekrutacja? Przy poprzedniej rekrutacji na zapytanie o informację zwrotną łem informację, że mój poziom angielskiego jest za słaby - co jest o tyle ciekawe ze w x roznych rekrutacjach nigdy nie było to słabą stroną, studiowałem zagranicą i angielski używam w pracy od x lat. Oczywiście odpowiedź była na "odpier..l", nie wiem jakie kryteria zawazyly i nie wiem czy jest sens teraz aplikowac. (w obecnje firmie gdzIe pracuje jest dobrze, poza tym ze mala firma - duze przestoje z brakiem pracy dla stostunkowo nowych konsultantów, zalezy mi na rozwoju a takze zeby aspekt finansowy za tym podążął

anonymous

Wodolejstwo. Może napiszesz, dlaczego w tym momencie i dlaczego warto.

Niestudent

Z tego, co zauważyłem po ofertach, firma zatrudnia głównie studentów. Jak to jest w praktyce?

Są stronki dla informatyków, gdzie można sprawdzić zarobki. Widziałem, że Sollers też tam jest. Ogólnie firma otworzyła biuro w Niemczech i w Poznaniu, więc widać, że się rozrasta.

Marek

Bardzo fajna firma, możliwość wyboru ścieżki kariery, jasne zasady wynagrodzeń, dużo bonusów, mniej więcej co miesiąc integracja. Właśnie minął mi rok pracy i na razie nie wyobrażam sobie lepszej pracy, a na rynku pracy jestem już od 10 lat.

Programista

Jeżeli praca wygląda tak jak rozmowa rekrutacji to nie polecam tej firmy. W trakcie rozmowy miałem wrażenie, że rekruter nie za bardzo ma "chęć" rekrutować i najchętniej to by mnie uwalił. Pytania były zadawane bardzo bez sensu. Jedynie teoria. Co do testu, dopatrzyłem się w nim błędów. Co mnie dosyć rozśmieszyło było pytanie, żeby napisać co zrobi dany regex. Biorąc pod uwagę ilość czasu na rozwiązanie testu, na pytanie wypadało tak około minuty. Regex miał długość połowy średniej długości zdania. Życzę powodzenia. Powinniście dorzucić jeszcze mnożenie wielomianów.

mrty

Pomimo zaproszenia do rekrutacji na stanowisko eksperckie przez Sollers, ustaleń trzyma się tylko część firmy. Najpierw telefony dokładnie o umówionej godzinie, doskonała komunikacja mailowa (odpowiedzi do godziny). 3-krotna zmiana osoby prowadzącej spotkanie, obiecana informacja zwrotna w ciągu tygodnia. Niestety, odpowiedzi brak, odpowiedzi na maile po upływie terminu odpowiedzi również brak. I po co zawracać komuś głowę?

Tomek

Jak pracowałem tam to widziałem że wszyscy z administracji pracowali po 10-12h więc słabo.

Tomek

Średnio-kiepska firma. Na start OK, szybko zdobyć doświadczenie i szukać innej pracy. Nadgodziny robione "za free", 8h pracy szefowie traktują tak elastycznie, że i 12h można zrobić. Nadgodziny jak już są płacone to z umowy o dzieło, żeby przypadkiem za dużo zusu nie zapłacić. Na plus atmosfera i młodzi ludzie.

aaa

Czy ktoś wie co to są te testy GMAT i czy są trudne ?

Adaa

Ile może zarobić analityk bądź konsultant ?

byly_pracownik

Pracowałem z sollersami 3 m-ce. Miałem kiepskiego bezpośredniego przełożonego, który głównie się ze mnie naśmiewał (publicznie przed wszystkimi). Ostatecznie firma nie przedłużyła ze mną umowy, ze względu na, jak to powiedział sam prezes Marcin P. "moje poglądy". Ale o co mu chodziło, jakie poglądy, to niestety nie wiem. Gdyby mnie zwalniał ze względu na poglądy to jeszcze mógłbym mu zrobić sprawę sądową, a tak to nie.

Pracuję w firmie ponad 2 lata. Gdy przychodziłem mieliśmy około 100 pracowników. Obecnie jest ich około 250 i ciągle szukamy nowych pracowników. Firmę mogę polecić dla młodych, dynamicznych ludzi, którzy chcą mieć trochę bardziej rozwijającą pracę niż zwykłe IT w korporacji i na pewno bardziej prestiżową. To jest konsulting, ale mniej "drapieżny" niż w firmach z wielkiej czwórki (wiem co mówię, bo tam też pracowałem). Porównując dalej z firmami z Big 4, stwierdzam, że tu bardziej inwestuje się w pracownika, atmosfera w pracy jest lepsza, a relacje o wiele bardziej przejrzyste. Efektem tego jest dużo mniejsza rotacja. Firma jest polska, ale mocno rozwija się na rynkach międzynarodowych, co wiąże się czasem z koniecznością wyjazdów. Jeśli się aplikuje, polecam mieć jasno określone swoje preferencej w tej kwestii i komunikować je zaraz na początku rekrutacji. Na koniec jeszcze dodam, że obecnie w firmie mamy zatrudnionych około 20 osób spoza polski. W tym jest kilkanaście osób z zachodniej europy (również z IT), a więc firma jest na tyle atrakcyjna, że potrafi przyciągnąć stawkami (+ skłonić do przeprowadzki) i kulturą pracy, naprawdę wymagających pracowników.

Byłem widziałem

Brałem udział w rekrutacji na analityka biznesowego. Proces rekrutacyjny: 1. Proszą o zrobienie zadania dotyczącego jakiegoś rozwiązania IT dla firmy produkcyjnej 2. Po 2 miesiącach od wysłania pracy zapraszają na rozmowę 3. Na początku rozmowy proszą o rozwiązanie testu (w teście są błędy, jest źle zbudowany, strony są porozrzucane, druk nieczytelny - bardzo nieprofesjonalnie) 3. Pytania na rozmowie: ile jest ulic w warszawie, ile piłek się zmieści w pomieszczeniu, ile kosztuje umycie wszystkich okien w warszawie - zero pomysłu na pytania 4. Pytanie o to ile chce się zarabiać 5. Po całej rozmowie na koniec mówią, że należy pracować np półroku w Kanadzie... bardzo źle świadczy to nich, że mówią to na koniec rozmowy (potwierdza się to co pisał wyżej "KierownikDoSprawWSolersie" ) Niestety straciłem swój czas na udział w tej "rekrutacji".

Majster

Średnio te opinie zachęcają do wysłania CV... trudna ta rozmowa do działu IT ?

nasa

Na stażu raczej niczego się nie nauczysz, firma traktuje staż jako przygotowanie do dalszego zatrudnienia. Projekty głównie wewnętrzne i mało interesujące, płaca taka sobie. Jedyny plus to elastyczne godziny.

KierownikDoSprawWSolersie

Studnenciaki (ja też) uczyliśmy się systemu Guid... w oparciu o porażki w takich firmach jak Pro... P... Wa... Z każdej kolejnej będąc wyrzucanym za partactwo i niekompetencje. No ale teras jesteśmy project managerami albo senior analyst do spraw wdrożeń systemu Guid... Ogólnie firma szuka w Polsce frajerów, którym będzie płacić 8k / mc brutto i wysyłać na zagraniczne projecty żeby kosić 50k od łebka (o przepraszam - consultanta). Aplikujta jak lubita spać w hotelach i pracować ze słoikami, którzy chcą sie wybić za 4k brutto.

assessor

Firmę czy też jej konsultantów rekrutacji mogę określić 3 słowami: niesłowni, niekompetentni, dzieci w chaosie kolejnych rekrutacji... strata czasu dla profesjonalistów...omijać z daleka...

zdziwiony

Odnośnie rekrutacji na stanowisko starszy programista pl/sql. Aplikowałem do Sollersa jak i do innych firm między innymi ich klientów. Ogólnie proces rekrutacji na takie stanowisko oceniam na 2. Z tego co się dowiedziałem od innej firmy rekrutującej dla nich test dla programistów Java i PL/SQL jest wspólny O_O. Jak to wygląda w praktyce? Więc w teście sprawdzającym wiedzę na powyższe stanowisko dostałem pytanie o wskaźniki w C++ :D oraz pytania o łapanie wyjątków w Javie i inne nie związane ze stanowiskiem pytania. Nie było żadnego pytania związanego z PL/SQL lub też działaniem baz danych Oracla. Sam spotkanie było w miarę OK najpierw test, a później oczekiwanie przez 20 minut aż rekruter dotrze. Na stronie firmy jak i na samej rozmowie była mowa o dwóch etapach rekrutacyjnych, natomiast później okazuje się że dostaje się test Codility, mówię OK pewnie jest sporo SQLa. Okazało się, że dostałem 3 zadania 2 z SQLa oraz jeden do wykonania w Javie (inne języki typu c i c++ też były do wyboru). Całość trwała około 4 tygodni i po tym okresie w którym nikt nie odpowiadał zadzwoniłem do Pani rekruter z pytaniem czy wiadomo co się dzieje bo chyba zapomnieli o mnie, więc miła Pani odpowiedziała, że się tym zajmie i da mi odpowiedź tego samego dnia, otrzymałem odpowiedź na dzień następny. Reasumując jeżeli tak wygląda praca w Sollers jak proces rekrutacyjny to szczerze nie polecam. Po samym procesie rekrutacyjnym wiedziałem, że nie chcę pracować w tej firmie (fakt faktem i tak się nie dostałem :-) ). Co ciekawe dostałem propozycję pracy na to samo stanowisko od firmy dla których Sollers pracuje. Ogólnie jeżeli ktoś posiada doświadczenie w tym co robi niech wejdzie sobie na stronę firmy sprawdzi dla kogo pracują i później zaplikuje do tych firm na stanowiska (proces rekrutacyjny do tych firm może być dużo trudniejszy, ale sprawdzi Waszą wiedzę z dziedziny w której się chcecie rozwijać i szkolicie się w jej kierunku).

anonimo

Rekturacja długa - ale wynika to z dokładnego sprawdzenia kandydata. Ale gdy już przejdziesz wszystkie etapy i zaoferują pracę - nie będziesz żałować. Warto spróbować i się przekonać.

m

Ja przechodziłem rekrutację w tej firmie kilka lat temu, gdy wyglądała jeszcze nieco inaczej, więc w tym temacie nie pomogę. Podzielę się jednak opinią na temat firmy: ogólna ocena jest bardzo dobra. Na plus zdecydowanie atmosfera i możliwości rozwoju. Zarobków nie oceniam, nie mam dużego porównania - ja nie narzekałem. Ciekawe, duże projekty. Benefity (wyjścia/wycieczki integracyjne, multisport, pakiet medyczny i inne). Na minus (z mojej perspektywy) - czasem trochę egzotyczne technologie. Szkolenia raczej dopasowane do potrzeb firmy niż pracownika. Z innych rzeczy: nadgodziny owszem bywały (za moich czasów nieodpłatne), ale działało to w obie strony - jak coś wypadło i trzeba było wyjść wcześniej, to z pominięciem wyjątkowych sytuacji nie było z tym problemu. Poziom stresu raczej nieduży, choć to zależy pewnie od stanowiska i roli w projekcie. Nie musisz być doskonały i wiedzieć już wszystkiego - wystarczy, jeśli jesteś ambitny, pracowity i chcesz się rozwijać. Obecnie już w tej firmie nie pracuję, ale miło wspominam i summa summarum polecam - zwłaszcza początkującym.

ciekawocha

Witam!Otrzymałam zadanie excel- wysłałam go. Co mnie czeka dalej(o ile przejdę ten etap) podobno rozmowa telefoniczna. Miał ktoś okazje przejść 3-etapową rekrutacje?? Z góry dziękuje, pozdrawiam

m

Firma, która prowadzi jedynie rekrutacje trwająca nawet miesiąc! a nikogo nie zatrudnia.

ktos
@m 10.04.2015 10:59

Miesięczna rekrutacja to wcale nie tak długo. Na jakiej podstawie twierdzisz, że nikogo nie zatrudniają? Z mojej wiedzy wynika, że Sollers oferuje pracę, tylko trzeba spełnić ich oczekiwania i przejść rekrutację...

pracus

Jestem zapracowany od rana do wieczorka :) lubię to. Douczam się biorąc pracę na weekendy. Nie narzekam bo wiem, że inwestycja w naukę jest tego warta nawet jeśli miałbym pracować 7 dni w tygodniu w Sollers :)

maratonczyk

Firma gdzieś pomiędzy wielkimi a małymi. Ogólnie dobrze, płaca taka sobie, ale ujdzie. Pracy dużo-czasami za dużo i brakuje czasu. Atmosfera dobra, ale należy zachować dystans wobec niektórych ludzi i ich zachowania. Jeśli sobie nie radzisz, nie nadążasz to szybko ...odpadasz. Tak jak w maratonie- nie wszyscy dobiegają do mety. To raczej sztafeta-osoby zmieniają się.

Angela

Sollers to fajna firma. Dają ludziom szansę.

@Angela 19.03.2015 14:50
Sollers to fajna firma. Dają ludziom szansę.

Możesz sprecyzować, o co chodzi z tą szansą? Czy jest to szansa zatrudnienia (taką szansę daje każda firma, która prowadzi nabór), czy chodzi o to, że na przykład tolerują niedoskonałości kandydatów, o ile chcą się oni poprawić?

akjmhi

Oni licza ze ludzie beda machac po godzinach, starac sie za nieduze pieniadze bo niby to taka wspaniala marka. To polska firma. Malo kto ja zna. Nie warto sie dla nich poswiecac. Szkoda czasu i kasy na dojazdy na spotkania rekrutacyjne. Te rekrutacje to mam wrazenie bardziej marketing i reklama, ktory jest duzo tanszy niz popularne formy reklamy. Zatem nie warto . Polskie zarobki i korporacyjny zapierd....l

czasTopieniadz

Generalnie szkoda czasu.Firma "przygnębiająca" "schowana w czeluściach podwórka" Bez nr budynku trudno trafić. Na tyłach pewnej organizacji. Przygnębiająca cisza wewnątrz.Spec od rekrutacji chyba się niedawno znowu zmienił. Dzwonek z kamerką przed drzwiami w "strefie klienta" i czekaj na oddzwiernego. Wszyscy gdzieś poza firmą- w koncu to consulting i pracuje sie u klienta. Proponuje abyście proponowali im spotkania po godz 16 - nie będzie im się chcialo przedluzac spotkan rekrutacyjnych. Obecnie kiepsko z wyborem pracy- jak dla kogo lol. Popracujcie rok i powiedzcie do widzenia- niech ogłoszenia o prace wiszące na ich www zostaną kiedyś użyte a nie wiszą tylko jako info dla Klientów- co by udowodnić że się rozwijają.

gość

Jestem 2 lata w Sollers. Jak jesteś ambitny to praca jest spoko. Mam za sobą dwa projekty wdrożeniowe – w PZU i w firmie zagranicznej. Największym plusem jest atmosfera i ludzie, zarówno od nas jak i od klienta. Zawsze jest z kim w piłkarzyki pograć lub na piwo po pracy wyjść. Firma nie skąpi na pracownika, funduje szkolenia, ubezpieczenia, wyjścia i nikt Ci nie każe podpisywać żadnych lojalek – generalnie polecam ;)

Sollers Consulting
pracodawca

Dziękujemy za pojawiające się opinie. Każda z nich jest źródłem ważnych informacji, więc wszystkie uważnie czytamy. W związku z tym, że w wątku pojawiły się różne zarzuty pod naszym adresem, poniżej odnosimy się do nich. Mamy nadzieję, że te odpowiedzi rozwieją wątpliwości i wniosą więcej konkretnych informacji niż anonimowe wypowiedzi. W ostatnich latach intensywnie się rozwijamy nie tylko w obszarze biznesowym, ale przede wszystkim w zakresie dbałości o atmosferę oraz rozwój pracowników. Z badania satysfakcji pracowników przeprowadzonego w czerwcu br. wynika, że 100% osób ocenia atmosferę w naszej firmie jako dobrą lub bardzo dobrą. Wydaje nam się, że to namacalny dowód, jak się u nas pracuje i że z każdej sytuacji wyciągamy wnioski, by zmieniać się na lepsze. Jak wynika z wewnętrznej ankiety, nasi pracownicy cenią sobie najbardziej: - płaską strukturę i możliwość bezpośredniego kontaktu z właścicielami firmy - półroczną ewaluację, dzięki której pracownicy nie muszą dopraszać się o podwyżki - pracę wg metodyki Agile, co wpływa na transparentność, dobrą organizację i budowanie zaufania w zespole - pracę w międzynarodowym środowisku Staramy się, aby nasi pracownicy byli zarówno zadowoleni z pracy w Sollers, jaki i odpowiednio wynagradzani. Otrzymują również bogaty pakiet benefitów, zawierający m.in. opiekę medyczną, zajęcia sportowe oraz świeże owoce dostarczane do biura. Zachęcamy do merytorycznych wypowiedzi, dzięki nim przyglądamy się na bieżąco temu, co możemy zmienić. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, które można kierować na adres job@sollers.pl

stazysta

Ile mniej więcej się czeka na odpowiedź na zgłoszenie?

Zostaw opinię o Sollers Consulting - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Sollers Consulting