Rozmowy kwalifikacyjne w Sollers Consulting

Junior Java Developer 2018-11-18 20:21 przez Ziomek z polibudy

Przebieg rekrutacji

1. 2h Codility, raczej łatwe 2. 1h testu w firmie, na kartce - zarówno Java, jak i abstrakcyjne języki programowania; algorytmy sortujące 3. 1h rozmowa z ewentualnym przełożonym, z której można się dowiedzieć co firma robi, ale żadnego feedbacku odnośnie testów / postrzegania przez firmę. Brak info o zarobkach. Potem długi okres oczekiwania (na tyle że dawno znalazłem pracę), telefon odnośnie możliwości złożenia oferty, tydzień później oferta - pół godziny zachwalania stanowiska i kręcenia, żeby zaproponować śmieszną stawkę przy rygorystycznych warunkach pracy.

Pytania

Codility typowe, na rozmowie pytania o Jave - wyjątki, interfejsy, podstawy języka, trochę SQLa. Na koniec zagadki logiczne.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Konsultant 2018-11-17 15:04 przez MiS

Przebieg rekrutacji

1. trywialna rozmowa z rekruterką 2. na miejscu w firmie: a) test GMAT b) rozmowa z Konsultantem

Pytania

ile jest ulic w mieście? jakie są etapy cyklu wytwarzania oprogramowania, kroki w projekcie specyfika scruma jakie czynniki należy rozpatrzyć przy udzielaniu kredytu dużej firmie wiele pytań z ekonomii

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Business analyst 2018-05-26 14:18 przez Ross

Przebieg rekrutacji

In the invitation letter, the interviewer was the director who changed the day of the interview. The reason for my rejection was that the wrong answer to the case while I did not have Any case during my recruitment process :))) The interviewer was yawning during my session :) boring !

Pytania

She asked me about agile roadmap for the companies which are working based on waterfall methodology !!alghogh I answered correctly. But I Am sure she did not know for which role we are talking about! Scrum master, business analyst or ... and when I mentioned that she stop to go further !:) I have more that 12 years of experience as business analyst ! All answersed to all IQ style tests very fast that I am sure she surprised by that!

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Software developer 2017-10-07 11:08 przez pracownik

Przebieg rekrutacji

it - programista #0 - poczatkujacy, wiec tylko 1 rozmowa: rozmowa tylko z kims z IT: 2 godz spotkania, najpierw godz rozmowy: opowiesc o firmie, pytania, zagadka 1, potem test 60 min, test taki o wszystkim

Pytania

pytania o gunity, o klase abstrakcyjna vs interfejs (taki standard rynkowy :)) jedna zagadka z zarowkami dalej niestety nie pamietam, to bylo dosc dawno test: naprawde o wszystkim, cos z klasami w java i obiektowoscia, proscizna o wzorcach, prosty sql, nawet regex byl, ale byla sciaga z tylu z co jest czym (na szczescie bo kto to pamieta) nikt nie oczekuje 100% z testu, spokojnie

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

Analityk Biznesowy 2017-08-29 22:20 przez xyz

Przebieg rekrutacji

Zeby dostac interview trzeba rozwiazac case study. 1sze spotkanie: test GMAT (15 stron, 30min), pytania matematyczne oraz lingwistyczne. Potem 30 minutowy wywod o firmie i mozliwosciach rozwoju. Nastepne 2 pytania o moje doswiadczenie i 1 pytanie o zarobki. Nastepnie seria pytan "analitycznych"

Pytania

-jak podzielic ciasto 3 cieciami na rownych 8 kawalkow -ile ulic jest w miescie x -jest 8 kulek, jedna lzejsza, jak ja znalezc w 2 wazeniach -ile pileczek zmiesci sie w pomieszczeniu Generalnie pytania sprawdzajace czy aplikant byl wczesniej na tym forum i przygotowal sie na takie absurdalne pytania :)

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)