Reklama

Ulgi podatkowe w 2021 roku – co będzie można odliczyć?

Ulgi podatkowe 2021 to temat, nad którym już teraz warto się zastanowić. Podatkowe podsumowanie roku tuż za rogiem, a wiedza o dostępnych ulgach pozwoli na zdecydowanie wyższy zwrot podatku PIT. Jakie ulgi podatkowe w 2021 roku będzie można zastosować?

ulgi podatkowe 2021

Rozliczanie PIT za 2020 rok już niedługo. Aby chociaż odrobinę poprawić swoją sytuację finansową po słusznie minionym roku 2020, możesz sprawdzić, jakie ulgi podatkowe 2021 Ci przysługują. Dlaczego już teraz? Za parę tygodni wstępnie przygotowane dokumenty wpłyną na internetową platformę do rozliczeń. Im szybciej zweryfikujesz dane i dodasz nowe ulgi podatkowe, tym prędzej otrzymasz zwrot podatku za 2020 rok. Opłacasz internet? Dotyczy Cię umowa o pracę do 26. roku życia? Sprawdź, ile ulg podatkowych w 2021 roku możesz odliczyć!

Szukasz pracy? Sprawdź zakładkę “praca Gdańsk” na GoWork.pl

Ulgi podatkowe 2021 – kiedy można się rozliczyć?

Przedwiośnie nie może obyć się bez obowiązkowego spotkania z podatkiem dochodowym od osób fizycznych (PIT). Na szczęście w tym roku nie trzeba będzie czekać w bezkresnych kolejkach do okienka w urzędzie. Sam PIT i ulgi podatkowe rozliczymy bez wychodzenia z domu. To wszystko dzięki usłudze, która sprawia, że urzędy przygotują wstępną deklarację za nas. Cyfrowy dokument można będzie zaakceptować, zmienić, lub pozostawić bez zmian. 

Ulgi podatkowe w 2021 roku będzie można dodać już niedługo. Samodzielnego rozliczenia dokonasz od 15 lutego 2021 roku, do 30 kwietnia 2021. Warto pamiętać, że szybkie rozliczenie się w formie cyfrowej oznacza, że zwrot podatku otrzymamy nie później, niż 45 dni od dnia złożenia deklaracji. W innym przypadku czas oczekiwania może wynosić aż 3 miesiące od upływu terminu rozliczeń. Jakie ulgi podatkowe 2021 można odliczyć?

Ulgi podatkowe w 2021 roku – co można odliczyć od PIT?

Najbardziej rozpowszechnione ulgi podatkowe w 2021 roku:

  • ulga na dziecko;
  • na internet;
  • termomodernizacyjna;
  • rehabilitacyjna;
  • za prowadzenie np. IKZE i IKE;
  • dla krwiodawców;
  • od darowizn na cele szlachetne lub kultu religijnego;
  • ulga dla młodych poniżej 26. roku życia;
  • odliczenie od darowizny na cele edukacji zawodowej;
Oceń artykuł
3.5/5 (2)