Reklama

Otwartość na nowe oferty pracy – co nas motywuje w czasie pandemii?

Czy otwartość na nowe oferty pracy uległa zmianie w czasie pandemii? Można by przypuszczać, że w tych niepewnych czasach pracownicy boją się o swoje stanowiska. Jednak, jak się okazuje, ich otwartość na zmianę pracy nie uległa zmianie. Ilu pracowników deklaruje chęć zmiany firmy? Co ich do tego motywuje? Sprawdź!

otwartość na nowe oferty pracy

Mogłoby się wydawać, że otwartość na nowe oferty pracy w czasie pandemii ulegnie pogorszeniu. Często słyszymy o kolejnych falach zwolnień, znikających ofertach pracy i czasowych obniżkach wynagrodzeń. Jak się okazuje, lojalność w pracy w tym trudnym okresie nie uległa większej poprawie. Pracownicy wciąż walczą o lepsze zarobki, a zdecydowana większość deklaruje chęć zmiany pracy. Według badań przeprowadzonych przez Pracuj.pl – niemal 9/10 osób zatrudnionych cechuje całkowita otwartość na zmianę pracy. Która grupa wiekowa jest najodważniejsza? Czym najłatwiej zachęcić pracownika do zmiany firmy? 

Szukasz pracy? Sprawdź zakładkę “praca Bydgoszcz” na GoWork.pl!

Otwartość na nowe oferty pracy wciąż wysoka?

Wygląda na to, że pracownicy nie boją się koronawirusa. Otwartość na zmianę pracy zadeklarowało aż 86% badanych. Wyniki badania przeprowadzonego przez Pracuj.pl pokazują, że nie tylko jesteśmy otwarci na nowe oferty pracy, ale też aktywnie poszukujemy nowych wyzwań. Aż 35% ankietowanych deklaruje, że aktywnie rozgląda się za nowym miejscem zatrudnienia! Szczególnie odważną grupą są osoby w przedziale wiekowym 18 – 24. Wraz z wiekiem i większymi zobowiązaniami życiowymi – chęć zmiany pracy deklaruje coraz mniej osób. 

Otwartość na zmianę pracy – zarobki największą motywacją? 

Ankieta poruszała też temat najważniejszych bodźców popychających do zmiany otoczenia zawodowego. Jak łatwo się domyślić, otwartość na nowe oferty pracy wiąże się przede wszystkim z lepszym wynagrodzeniem. Aż 71% badanych potwierdziło, że najważniejszym powodem do zmiany pracy jest poprawa zarobków. Drugą najczęściej wybieraną odpowiedzią (33%) było poczucie niedocenienia, a trzecią (28%) brak możliwości awansu.

Oceń artykuł
3/5 (2)