Opinie o Miquido Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Miquido Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Miquido Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Miquido Sp. z o.o. w Kraków

BekaZmiquido

Generalnie to nie polecam. Niekompetenty zespół HR (panie nie posiadaja same umiejetnosci miekkich, a sprawdzaja je u kadydatow), wscibskie pytania na tematy osobiste i zawodowe.

Bardzo niskie stawki jak na rynek krakowski, niemiły HR i ogólnie ma się wrażenie, że kandydata traktują jako przykry obowiązek.

Urszula
@Paweł

Czyli jakie ta konkretnie?

BekaZmiquido
@Urszula

15k na B2B dla mida frontendowca to nie wiem kogo oni znajda jak rynkowe stawki to okolice 20k teraz.

Czy w Miquido Sp. z o.o. obowiązuje nienormowany czas pracy? Czy Web Developer umożliwia pracę zdalną? Jest ogłoszenie z 27 lipca na Pracuj.pl.

Ols

Nienormowany nie, oficjalnie 8 H, ale na ogol udaje sie mnie zaleznie od dzialu. Kazda pozycja moze byc zdalna poza backoffice i IT deskiem.

Kandydat PM

Jakoś w czerwcu brałem udział w rekrutacji na Senior PM. Pomimo, ze nie dostałem propozycji współpracy to cały proces rekrutacji na pewno na duży plus. - rozmowa telefoniczna z HR. Ania bardzo rzeczowo przedstawiła mi informacje o stanowisku, zweryfikowała mój angielski, odpowiedziała na pytania. Ostatecznie zaprosiła mnie na kolejny etap. - rozmowa techniczna z liderem j senior PMem ( 2 godziny ), bardzo szczegółowa i sympatyczna. Przeszliśmy przez cały wachlarz tematów związanych z zarządzaniem projektami. Jak organizuje swoją prace, jak rozwiązuje dany problem. Jak planuje zasoby, wydarzenia scrumowe itd. Krótka rozmowa po ang jak bym rozwiązał nady problem z klientem. Nie było żadnych (usunięte przez administratora) pytań tylko faktycznie, konkretnie to co powinien wiedzieć PM. - Feedback, (negatywny niestety ) trochę się przedłużał ale ostatecznie na koniec miesiąca otrzymałem konkretna listę moich słabych i mocnych stron. Odpadłem bo nie pasowałem do kultury organizacyjnej i wg miquido powinienem być bardziej samodzielny. Szkoda, może następnym razem … Generalnie 5/6

Jakie zadania lub pytania rekrutacyjne otrzymałeś od rekrutera w firmie Miquido Sp. z o.o. na stanowisko Product Manager? Czy były zgodne z wymaganiami wskazanymi w ogłoszeniu? Kiedy otrzymałeś odpowiedź zwrotną?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.

Bardzo dobrze wspominam czas w Miquido - ciekawe projekty, rozwój i atmosfera. Polecam każdemu, zwłaszcza na początku kariery.

Hubert

Baby z HRu niemile, brak feedbacku po rozmowie technicznej i niskie stawki.

@Hubert

A ile etapów miała rozmowa rekrutacyjna? Na co najbardziej zwracali uwagę podczas rozmowy w oparciu o CV? Czy jeśli ktoś nie ma doświadczenia to odrazu go skreślają?

Wla

Niepoważny proces rekrutacji. Pani z HR może i miła, ale na tym pozytywy się kończą. Zadanie rekrutacyjne (na stanowisko UX/UI Designer) i sposób jego oceny były tak skonstruowane, że chyba jedyną rzeczą, którą miały realnie weryfikować, była dostępność czasowa kandydatów. Zakładając, że proces projektowany był przez osobę z działu odpowiedzialnego za odczucia użytkownika, wygląda to absolutnie nieprofesjonalnie. Podsumowując - niesamowita strata czasu i brak szacunku do kandydatów.

Lidia
@Wla

Powiesz coś więcej o tym zadaniu? Dla ciebie było za długie czy zbyt skomplikowane jak na takie zadanie za darmo?

Robo

Gówniane projekty jak to w software housie albo niewydarzone startupy albo odiady od bankowych korpo. Firma rządzą szefowie działów a nie zarzad bo ten ma w (usunięte przez administratora) stawki poniżej krakowskich

Urszula
@Robo

Kurcze poniżej krakowskich tzn ile? :/ A to źle tak właściwie, że szefowie działów rządzą? Przecież oni widzą co i jak się w firmie dzieje, to chyba dobrze?

Line

Dobrze zorganizowany proces rekrutacji, bardzo pozytywna i miła pani z HR. Duża ilość benefitów oraz możliwości rozwojowych.

meh

brak odpowiedzi po złożeniu aplikacji na staż

Czy Miquido Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

Tak :)

odpowiedź

Jasne, poza kartą MultiSport jeszcze prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, platforma MyBenefit, indywidualny budżet szkoleniowy (3000 zł), lekcje języka angielskiego i całkiem sporo prezentów okolicznościowych/eventów online. :)

Lidia
@odpowiedź

To naprawdę spory pakiet benefitów! A mógłbyś wyjaśnić, czym jest platforma MyBenefit i na czym polega? Bo szczerze mówiąc, pierwsze słyszę o tym dodatku. Wspomniałeś jeszcze o indywidualnym budżecie szkoleniowym w Miquido - ciekawa jestem, jakie to są szkolenia, jak możesz wyjaśnić, to wielkie dzięki.

@Arrow a jakieś inne udogodnienia dla pracowników? :)

Programista

Pracuję w Miquido już parę lat. Bardzo cenię sobie podejście firmy do pracownika i możliwości rozwoju. Szczególnie polecam Miquido jeżeli ktoś nie lubi pracować latami nad jednym projektem i go utrzymywać. W firmie przeważają nowe projekty.

X

Firma poszukuje „podwykonawcy” a po otrzymaniu CV potencjalnych członków zespołu rekrutuje ich bezpośrednio. Po wszystkim twierdzi, że nie ma w tym nic nieetycznego. Gratulacje.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa bardzo ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Miquido Sp. z o.o.? Podzielcie się informacjami, wyrażając swoją opinię na ten temat!

poco

jest milion eventów organizowanych przez albo przy współpracy MQ: dla designu, iOSa, testerów, do tego Mobiconf i inne. Weźcie się przejdźcie - zobaczycie biuro, co ludzie mają na stolikach, co ludzie to organizujący na żywo i w twarz mówią i zobaczycie czy i Wam się spodoba. Atmosfera zależy od zespołu/czasem klienta lub PMa ale tak podsumowując to 90% pracowników powinna jest z niej zadowolona. Często więcej jest opinii negatywnych o tym że firma na zbyt wiele pozwala niż na to, że czegoś nie można. A można wiele - zapraszam.

Gabriela
@poco

Korzyści wymienione na stronie pod ofertą dla UX Designer wyglądają dobrze https://careers.miquido.com/careers/senior-ux-designer/. Czy mają on pokrycie z tym, jak jest w tym miejscu w rzeczywistości? Jak to jest z tym budżetem szkoleniowym - można dobrać sobie szkolenia samodzielnie?

Niewyslamcv

Jak można firmę która pisze "attractive salary: 2000 PLN net mandate contract" traktować poważnie?

wysylamcv
@Niewyslamcv

Te 2k to przecież jest stawka dla stażysty. Ile to całkiem spoko opcja, jak ma się 0 doświadczenia.

Gabriela
@wysylamcv

Rzeczywiście stawka 2000 dla stażysty bez doświadczenia brzmi przekonująco zwłaszcza jeśli firma Miquido swoim stażystom przekazuje dużą dawkę wiedzy. Odniesie się ktoś do tego? Czy po odbytym stażu można rozpocząć swoją karierę w tej firmie?

@Gabriela

Tak, duża część stażystów dostaje po zakończeniu stażu ofertę pracy na stanowisku juniorskim.

poco
@Gabriela

chyba z 90% stażystów zostaje więc tak

Gazela

Bardzo dbają, aby proces rekrutacji był prowadzony na wysokim poziomie. Faktycznie bardzo przyjemna atmosfera, miła pani z HR, wszystko wyjaśnia, zawsze można dopytać. Na koniec procesu wysyłają odpowiedź oraz feedback dotyczący kandydata. Naprawdę jeden z lepiej prowadzonych procesów rekrutacyjnych, w jakich miałam okazję uczestniczyć. Jeśli chodzi o samą rozmowę z seniorem w firmie, to myślę, że sposób w jaki prowadzą te rozmowy nie do końca jest w stanie dać jasny obraz o umiejętnościach kandydata. Ale akurat do tego albo trzeba mieć "nosa", albo spore doświadczenie w ludźmi, czego trochę brakowało tej osobie. Niemniej rozmowa sympatyczna. Wydaje mi się, że pracodawca dobry i ludzie są zadowoleni z pracy w Miquido. To software house, więc stawki nie są powalające jak na warunki krakowskie. Jest multum firm, gdzie płacą dwa razy tyle. Ale to jest ogólnopolski poziom software house'ów, więc nie ma tu powodów do oburzenia. Wydaje mi się, że to dobra firma na start i może też na mida, bo wtedy chociaż zaczynają się fajniejsze projekty.

Czy można mieć stałe zatrudnienie w tej firmie?

Rafał
@Marek

tak

MariuszAntoniusz

Pracuję w Miquido od roku i jestem bardzo zadowolony. Po przejściu przez szereg typowych krakowskich JanuszSoftów wreszcie trafiłem na firmę, która dba równocześnie o jakość produkowanego oprogramowania i o zadowolenie swoich pracowników. 9/10

Henry

Opinia bardzo dobrego pracodawcy zobowiązuje do przestrzegania dobrych zasad!!

Zostaw merytoryczną opinię o Miquido Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Miquido Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Miquido Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Miquido Sp. z o.o.?

Miquido Sp. z o.o.
3.8/5 Na podstawie 41 ocen.
  • Ostatnia 1C
    31-444 Kraków