Opinie o Miquido Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Miquido Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Miquido Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Miquido Sp. z o.o. w Kraków

Lukasz

Strasznie nie lubię prosić się o własne pieniądze. Odchodząc z firmy wysłałem wszystkie raporty odpowiednio wcześniej. Niestety, pomimo tego firma utrudnia opłacenie ostatniej faktury. Dodatkowo brak jakichkolwiek informacji - gdybym się nie dopominał, to nikt by mnie o niczym nie poinformował. Strasznie to słabe.

@xxx

Nie. Został zgłoszony prawidłowo. Przed odejściem.

Pracuje w Miquido od 4 miesięcy i polecam. Sprawna rekrutacja. Konkretny feedback. Super atmosfera. Dużo integracji :)

@Muss

Pytasz bo interesujesz się zatrudnieniem? Wiesz może czy kogoś teraz potrzebuja bo nie wiedziałem w sieci żadnych aktualnych ogłoszeń. Interesowałby mnie nawet staż w IT. Jakbyś coś słyszał to napisz koniecznie :)

Zainteresowało mnie ogłoszenie na stanowisko in-house lawyer. Weszłam poczytać opinie. Czy ktoś może mi wyjaśnić o co chodzi ze zwolnieniami które miały ostatnio miejsce w firmie? Zastanawia mnie to czym były spowodowane. Czy warto teraz aplikować.

Malwina Nowy wpis

Cześć, a takie zwolnienia się już zdarzały wcześniej, czy raczej było stabilnie? Prowadzą rekrutacje na stanowisko product designer, i chciałam aplikować. Teraz to już sama nie wiem, czy w ogole to aktualne?

Chciałbym aplikować na stanowisko Senior Account Executive, oferta niby jest na stronie, ale wolę was dopytać, czy faktycznie jest aktualna i nikogo jeszcze nie przyjęli? Po jakim czasie od aplikowania się odzywają, jeśli kandydat im podpasuje? Macie jakieś rady co do rozmowy rekrutacyjnej? Chętnie bym poczytał, żeby wiedzieć na co się nastawić :) Zakładam, że nie będzie łatwo?

Mieciu
@Lukasz

Ile ci zalegali? Jak wysyłałeś faktury to byłeś na własnej działalności i B2B? Udało ci się dogadać polubownie i zapłacili?

xxx

Łukasz po prostu zapomniał zgłosić swój czas pracy ;). Wynagrodzenia są zawsze na czas.

Lukasz Nowy wpis
@xxx

Nie. Został zgłoszony prawidłowo. Przed odejściem.

Jak długo czekaliście na odzew z Miquido Sp. z o.o.? Oddzwaniają zawsze?

Jakie zadania lub pytania rekrutacyjne otrzymałeś od rekrutera w firmie Miquido Sp. z o.o. na stanowisko Product Manager? Czy były zgodne z wymaganiami wskazanymi w ogłoszeniu? Kiedy otrzymałeś odpowiedź zwrotną?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.

A w czym przejawia się ten nieprofesjonalizm ? Możesz coś więcej o tym napisać ? I o jaką obietnicę chodzi ? Daj znać , bo planuję tu zaaplikować i chcę wiedzieć .

Szukają Java Deva. Widełki są spoko, ale nie wiem, czy to dobre miejsce, skoro jakieś zwolnienia tu opisujecie. Zwalniają i zatrudniają na te same miejsca nowych, czy to jakiś bardziej skomplikowany proces zmian?

KtośZMQ

To trzeba przeżyć ???? Raczej standardowo: junior/regular/senior/a potem lead albo coś innego. Więcej trudno wyjaśnić bez info choćby o tym o jaki dział pytasz...

@KtośZMQ

Ok. A jak często są takie wewnętrzne awanse? Jak już to szukają kogoś z zewnątrz czy raczej stawiają na osoby które już pracują? Ty miałeś taką możliwość żeby zmienić stanowisko na wyższe?

Grazyna
@Szymon

Raz do roku, teraz wstrzymane ze względu na sytuację w firmie.

Karol
@Grazyna

A co się takiego w firmie dzieje, że nie ma wewnętrznych awansów? Kryzys, czy coś innego? Trochę niepokojąco to zabrzmiało. Ale dobra poczekam, jak odpiszesz bo nie ma co się nakręcać.

Kryzys już został zażegnany czy nadal firma w impasie? Ile osób zwolnili? A wypłaty nadal w tej samej wysokości czy były przez to jakieś redukcje np. w premiach?

Jan

Nie ma żadnych premii. Powoli przywracaja wynagrodzenia do 100%.

@Jan

Firma obniżyła wynagrodzenia każdemu o 20% tak? Nie no, to dobrze, że wszystko powoli wraca do normy, to może z czasem premie też się pojawią? Pisałem niżej, że zwolnili 30 osób. Dobrze zakładam, że w takim razie nowych rekrutacji nie ma? Interesowałoby mnie stanowisko Office Assistant, kiedyś na nie szukali ludzi i tak się zastanawiam, kiedy znowu będą jakieś oferty

Anonimowy

Czy firma dalej posiada zamrożone staże/budżety/benefity, zredukowane wynagrodzenia w ramach cięć kryzysowych? I czy dalej są na etapie kolejnych zwolnień? Czy coś poprawiło się w tym temacie? Pytanie z perspektywy osoby szukającej stażu.

@Anonimowy

Także kiedyś tu za nim zaglądałem. Myślałem, że tamten wątek odnośnie wstrzymanych rekrutacji jeszcze się rozwinie. Ja na stronie teraz nie widziałem żadnych ofert dla juniora, same regualary, jeden senior się trafił. Ale o tych cięciach skąd wiesz? Było to zadeklarowane gdzieś wprost czy to tylko na podstawie poprzednich zapytań?

XYZ

Na stronie firmy znalazłam ofertę pracy na stanowisko Księgowego. Pierwsze co mi się nasuwa, to fakty czy w pracy posługuje się głównie językiem angielskim? Bo całe ogłoszenie zostało zapisane w tym języku i nie wiem, czy to jakaś sugestia :) Poza tym firma oferuje elastyczne godziny pracy. Co to właściwie oznacza? Pracownik pracuje, w jakich godzinach tylko chce, czy chociaż trochę musi się dostosować w jakieś ramy czasowe? :D

Ciekawy

Czy w Miquido były niedawno zwolnienia? Jak to wpłynęło na atmosferę w firmie?

student

Czy wiadomo coś o tym, czy miquido planuje otwierać staże w najbliższej przyszłości?:)

Jaka jest kultura pracy w Miquido Sp. z o.o.?

El

Rekrutacja techniczna śmieszna. Poprawna odpowiedź na pytanie została, źle zrozumiana. Nie wiem, może tech leader boi się mocniejszych osób. Strata czasu. Jednocześnie śmieszna stawka.

Aneta

Hej, znalazłam u nich ofertę pracy na stronie na stanowisko PR & Branding Specialist. Wymagają dyspozycyjności 1-2 razy w miesiącu pracy do późnych godzin, czy ktoś mi jest w stanie powiedzieć od której do której wtedy musiałabym pracować na tych eventach? Czy wtedy za eventy mam jakąś premie lub ekstra płatne?

stażystka

Rekrutacja na staż porażka, lepiej od razu sobie darować i nie tracić czasu. Rozmowa prawie 2godz, pytania i wymagania conajmniej odpowiadają stanowski juniora lub wyżej a nie stażyście. Stanowisko testera manualnego a pytania z javy i selenium, cała teoria ISTQB i typowe hrowe pytania o pierdoły Pomimo wcześniejszego doświadczenia w IT na staż mnie nie przyjeli i chyba dobrze bo w tym czasie znalazłam prace na etat za normalne pieniądze a nie za 2tys na stażu. Rozmowę również prowadziła osoba, która sama zaczynała od stażu i nie posiada jakiegoś dużego doświadczenia, do tego baaaardzo długi czas oczekiwania na kolejne etapy i feedback.

@stażystka

No niby słabo, że na staż wymagali takich rzeczy ale z drugiej strony może to świadczyć, że naprawdę trzymają dobry poziom jeśli chodzi o umiejętności swoich ludzi? Na inne etapy już nie szłaś? Bo ciekawa jestem jak dalej to wygląda

@stażystka

Był ogrom chętnych stażystów w tamtym roku. Dlatego się przeciągało i dlatego oferty poszły tylko do najlepszych. Na stażu jest sporo do nauczenia i ktoś zawsze pomaga więc czasami może się opłacać jednak go zrobić za psie pieniądze. Ale to zależy od człowieka...

Urszula ?

Pani Urszulo. Czy Pani jest z HR czy z PR w firmie Miquido bo za słabo pani się stara i za słabo udaje że jest Pani z zewnątrz. Przecież od razu widać że Pani jest z szefostwa firmy Miquido. Ma Pani powiadomienia z gowork i odpowiada Pani bardzo szybko aby rozmyć negatywny wydźwięk wypowiedzi ludzi na formu na temat Pani firmy A może to nie Urszula ale sam szef.... :) ... Michał to Ty ?

@Urszula ?

Jak mnie do firmy przyjmą to może ale aktualnie masz błędne podejrzenie. ;) A co jednak twierdzisz, że nie warto się interesować jednak, skoro z jakimś wybielaniem przez hr wyskakujesz? ;p Zresztą tu nikt na pytania nie odpowiada, trudno się czegokolwiek dowiedzieć. :(

michał?
@Urszula ?

od kiedy jakikolwiek z szefów ma na imię Michał? :D

@michał?

O proszę, dobrze wiedzieć, że niesłusznie zostałam tutaj do kogoś przypisana. A to ilu tych szefów tu macie, że piszesz "jakikolwiek"? ;p

@Urszula

Jest ich 3. Jest to na stronkach typu KRS. Wszyscy bardzo w porządku. Reszta kadry kierowniczej to kilka osób o różnych kompetencjach. Ale nie ma wśród nich Michałów.

Muss

A jak oceniasz sytuację finansową firmy i stabilność zatrudnienia?

@Muss

BekaZmiquido

Generalnie to nie polecam. Niekompetenty zespół HR (panie nie posiadaja same umiejetnosci miekkich, a sprawdzaja je u kadydatow), wscibskie pytania na tematy osobiste i zawodowe.

Bardzo niskie stawki jak na rynek krakowski, niemiły HR i ogólnie ma się wrażenie, że kandydata traktują jako przykry obowiązek.

@Paweł

Czyli jakie ta konkretnie?

BekaZmiquido
@Urszula

15k na B2B dla mida frontendowca to nie wiem kogo oni znajda jak rynkowe stawki to okolice 20k teraz.

Czy w Miquido Sp. z o.o. obowiązuje nienormowany czas pracy? Czy Web Developer umożliwia pracę zdalną? Jest ogłoszenie z 27 lipca na Pracuj.pl.

Ols

Nienormowany nie, oficjalnie 8 H, ale na ogol udaje sie mnie zaleznie od dzialu. Kazda pozycja moze byc zdalna poza backoffice i IT deskiem.

Zostaw merytoryczną opinię o Miquido Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Miquido Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Miquido Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Miquido Sp. z o.o.?

Miquido Sp. z o.o.
3.8/5 Na podstawie 41 ocen.
  • Ostatnia 1C
    31-444 Kraków