Grid Dynamics Poland Sp. z o.o.

2.4 Dodaj merytoryczną opinię
baner wywiady

Opinie o Grid Dynamics Poland Sp. z o.o.

Pracodawca

Aktualność
Grid Dynamics is a leading provider of technology consulting, engineering, and data science services for Fortune 1000 corporations from financial, technological and retail sectors. The company is on a mission to make disruptive technologies accessible. Its core expertise includes Big Data, Data Science, AI, scalable omnichannel services, DevOps, and cloud enablement.

Grid Dynamics provides unique opportunities for students, fresh graduates and people who want to change their career path. Duration of the Internship is 6 months and it contains training in technical areas.  Our interns can expect 30h per week of hands-on technical experience with a flexible schedule.

Check out Career Page
Apply for Internship Program
Magda

Właśnie kończę półroczny staż w Grid Dynamics na specjalności Java. Jestem bardzo zadowolona ze stażu, mentoringu i atmosfery panującej w firmie. Wiele się przez ten czas nauczyłam i zawsze mogłam liczyć na wsparcie mentorów i innych pracowników. Nie czułam presji jeśli chodzi o tempo nauki, a plan stażu ułożony jest tak, aby w ciągu tych kilku miesięcy osiągnąć poziom Juniora. Atmosfera w biurze jest bardzo luźna, odbywa się wiele imprez integracyjnych, a w kuchni zawsze można znaleźć przekąski ;) Bardzo polecam zarówno studentom, jak i osobom, które zmieniły branże i stawiają w niej pierwsze kroki :)

Kala
@Magda

A mogłabym spytać jakie były Twoje wyniki w testach? procentowo?

Konrad Gabrukiewicz
Kandydat

Brałem udział w rekrutacji od początku do końca bardzo dobre podejście. Rozmowa hrowa bardzo miła, rozmowa techniczna również. Dobry kontakt, polecam.

Kasia
@Konrad Gabrukiewicz

Potwierdzam

KAVA
Kandydat

W jakim języku odbywa się rozmowa kwalifikacyjna HR i rozmowa techniczna na stanowisko stażysty? Czy jest szansa na rozmowę kwalifikacyjną w języku rosyjskim?

Koder
Inne
@KAVA

Angielski/polski. Jeśli nie władasz angielskim na poziomie, który pozwala na sprawne przeprowadzenie rozmowy, odpuść sobie staż, bo nie poradzisz sobie z zadaniami w jego trakcie. Poza tym nawet w wymaganiach stażowych jest angielski komunikatywny, test też jest w tym języku.

Emil Nowy wpis
@KAVA

W Polsce, do tego przy całej sytuacji z Ukrainą, w branży, która wymaga posługiwania się angielskim, chcesz prowadzić rozmowę po rosyjsku?????????

asfd Nowy wpis
@Emil

Przecież to rosyjska firma, której założyciel przeprowadził się do Kaliforni i teraz się chwali, że to niby firma "z doliny krzemowej". Rosjan jest bardzo dużo i łatwiej w krakowskim oddziale porozmawiać po rosyjsku, niż po polsku, pakiet relokacyjny z Saratowa i Sankt Petersburga robi swoje... Pracowałeś w Grid Dynamics kiedyś? @KAVA - nie, nawet jak jesteś z Rosji, to rozmowy są po angielsku.

Emil Nowy wpis
@asfd

Nawet cały czas pracuję w tej firmie. Znam historię i wiem, jak to wygląda od środka, ale jednak na zewnątrz Grid stara się pozować na zachodnią firmę i na pewno nie chce gadania na rynku o prowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych po rosyjsku. To by strasznie popsuło wizerunek, tym bardziej przy obecnej sytuacji politycznej. Pomijam już to, że ktoś bez znajomości angielskiego wystarczającej do rozmowy z rekruterem chce pracować w IT, bo to jest w ogóle żenujące.

Kandydat Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 14 dni.
Kandydat

Czy płace w tej firmie są przyzwoite, czy raczej słabo to wypada na tle rynku? Pytam głównie o stanowiska juniorskie, bo później wiadomo, że łatwiej się dogadać i jest większe pole manewru.

dddddd

I do not recommend internship in Grid Dynamics. They assure you about further employment, they even tell you that you'll be hired in a week before internship ends, then a few days before the end of the contract you hear that there is no project. Nie polecam stażu w Grid Dynamics. Zapewniają o dalszym zatrudnieniu, mówią nawet, że zostaniesz zatrudniony tydzień przed końcem stażu, a potem na kilka dni przed końcem umowy słyszysz, że nie ma projektu.

Marcus
@dddddd

Czy wiadomo coś na temat tego, ile osób po stażu faktycznie dostaje konkretną ofertę pracy? Bo w teorii każdy, ale chodzi o rzeczywisty efekt. Jakie są widełki płacowe dla juniora po stażu w tej firmie?

Hdhshsjh
Inne
@Marcus

Na kilkunastu stażystów pracę otrzymało może trzech/czterech. Czy ci co otrzymali pracę wyróżniali się wiedzą i umiejętnościami? Nie. W mojej opinii, dobór stażystów do pracy jest tutaj najwraźniej zupełnie losowy. To jak się starasz, jak wykonujesz zadania, nie ma chyba za bardzo znaczenia. Tak jak wyżej napisano, dużo obiecanek, dużo zapewnień, a na końcu stażu losowym ludziom oferują pracę, a większości nic. Tłumaczą się, że nie mają projektów dla stażystów. Moim zdaniem, nie warto tu się starać na stażu, można robić zupełne minimum i nie ma to wpływu na nic. Na koniec stażu przeprowadzane jest też interview. Pytają cię o wszystko co było na stażu i rozmowa może trwać do 2 godzin. Nie otrzymujesz żadnego feedbacku, wynik nigdzie nie jest zapisywany, nie ma to żadnego wpływu na to czy dostaniesz projekt czy nie.

Wiktor
@dddddd

Z około 70 osób na stażu wiem że została jedna która już znała osobę w projekcie do którego poszła. Nie polecam również tej firmy, ponieważ czuć bardzo inną kulturę pracy, różniąca się od europejskiej.

Marcus
@Hdhshsjh

Dzięki za odpowiedź. A wiesz może, jaką pensję dostaje taki junior, którego jednak postanawiają zatrudnić? Czy to są jakieś przyzwoite pieniądze? Wiem oczywiście, że zależy to od technologii, ale chodzi mi o ogólne zasady.

Kamila
@Wiktor

Jedna osoba na 70 stażystów dostała pracę? To by kompletnie przeczyło obietnicom firmy przed stażami. A co rozumiesz przez "inną kulturę pracy", jak to się na przykład objawiało?

Wiktor
@Kamila

@Kamila, niestety obietnice w tej firmie się nie potwierdziły. A przez inna kulturę pracy mam na myśli że w firmie pracuje 90% pracowników ze wschodu, którzy maja inną kulturę pracy.

@Wiktor

Inna kultura pracy to można przyrównać do polskiej kultury pracy z lat 90. Oczywiście nie wszyscy i nie wszędzie, ale wielu jest takich pracowników na bardziej seniorskich stanowiskach. Ogólnie masz zasuwać na projekcie, do tego po godzinach robić za darmo rzeczy na rzecz Grid, a potem się okaże ze zamrożą budżet na wynagrodzenia i nic z tego nie ma. I jeszcze bez konsultacji z pracownikami kaza wszystkim wracać do biura na min. 3 dni/tydzień :D Nie polecam.

Kandydat
Użytkownicy czekają na odpowiedź 22 dni.
Kandydat

Czy ktoś z wam może się podzielić informacją o widełkach zarobków Juniora QA w tej firmie? Płacą przyzwoicie?

Rozmowa kwalifikacyjna
Firma Grid Dynamics Poland Sp. z o.o. w ostatnim czasie szukała pracownika na stanowisko HR Administrator. Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą? Jakie bonusy oferuje firma? Czy warunki współpracy zostały dokładnie przedstawione podczas spotkania?

Firma pod niektórymi względami jest OK (możliwość szkoleń, płatność faktur na czas), ale pod wieloma już nie. Bardzo ograniczone możliwości podwyżek - ściśle określone widełki. Jak dojdziesz do max, to nie ma szans na podwyżkę, chyba, że dostaniesz awans na wyższe stanowisko, a o to czasami trudno, bo wszystko zależy jakie masz relacje ze swoim 'direct managerem' i delivery managerem. Tutaj już się robi duży chaos. Pracujesz na projekcie, gdzie masz managera w firmie dla której pracujesz. W Grid mówią, że Twoim managerem jest jedynie direct manager, a direct manager jak jest na stanowisku niższym niż D2/3 to wiele nie zrobi. Ogólnie zresztą nie ma dużo czasu dla pracowników, bo ma pracę na projekcie, a Grid wymaga, żeby dodatkowo poza 8h pracy na projekcie robić dla nich wolontariat w postaci prowadzenia interviews (2h jedno!), prowadzenia młodszych pracowników, różnego rodzaju spotkania firmowe, czy właśnie regularne spotkania w celu sprawdzenia jaki jest status pracownika i projektu. OK, jeżeli pracownicy są na projekcie typu POD i wszystko jest po stronie Grida, ale jaki jest sens takiego projektu w przypadku zwykłego oddelegowania pracownika do pracy dla innej firmy (body leasing)? Oczywiście w przypadku pytać o zapłatę za dodatkowe godziny pracy, Grid odmawia odpowiedzi, a managerowie mówią, że dzięki temu się rozwijamy :D :D To ja już wolę rozwój w innej firmie...

Iwona
@pracownik

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam ten komentarz, ale się upewnię. Nadgodziny nie są płatne? To może chociaż odbiera się je jako jakiś dzień wolny?

@Iwona

jedna rzecz to nadgodziny na projekcie, inna 'wolontariat' dla Grid. Za pierwsze, jeżeli uzgodnione na projekcie to płacą. Za wolontariat dla Grida (jak wspomniał kolega/koleżanka wyżej), nie ma płatnych nadgodzin - masz szanse rozwoju :D :D tylko w innych firmach za to płacą

Pytajnik

Czy godziny pracy w ramach stażu w Państwa firmie są ściśle określone, czy stażysta ma jakieś pole manewru, bo najważniejsze jest wykonanie zadań? Czy możecie Państwo zdradzić wysokość wynagrodzenia dla stażystów?

@Pytajnik

Dodam od siebie pytanie o staż. Poza godzinami, to podstawową informacją dla mnie jest kwestia umowy. Jaka jest umowa dla stażysty? Bo ja bym chętna była na umowe zlecenie. Jest taka możliwość?

Sebastian
@Zuzanna

Informacje są podane oficjalnie na stronie(wystarczy wpisać np. grid dynamics kraków internship, albo na pracuj.pl), staż 3500zł brutto, umowa zlecenie. Odpowiadając na pytanie odnośnie godzin pracy - prawie pełna dowolność, rozliczany jesteś z wykonywanych zadań podczas stażu. W teorii nie ma problemu byś np. w 3 dni wyrobił 30h.

@Sebastian

Na ten staż to można iść jak się nie jest już studentem i jak się ma więcej niż 26 lat? Jest też opcja dostania stałej pracy z UoP po takim stażu?

@Zuzanna

Nie ma ograniczen wiekowych, po zakonczeniu stazu jest uop

@Taki
Kandydat

Brak feedbacku, rozmowa, później okołogodzinne techniczne spotkanie online. Zero feedbacku, po przeszło dwóch tygodniach, jak dzwoniłem, nie odebrała, chwilę później dostałem maila że odmowa. Co za jaja, w tych czasach to już chyba trochę nie hallo, nie mówiąc już o jakiejkolwiek kulturze, aby trzeba było pilnować pracownika by dał feedback, kiedy angażujesz swój czas w spotkania, testy i inne...

@@Taki

Czy rozmowa to był pierwszy etap rekrutacji, a to spotkanie techniczne to drugi etap, tak? Jak generalnie wyglądało to drugie spotkanie? Kto brał w tym udział i na czym konkretnie polegało?

Magda

Ola
@Magda

Czy rekrutując się na staż miałaś jakieś doświadczenie w branży? Skończyłaś studia w tym kierunku? Zastanawiam się czy można to potraktować jako forma przebranżowienia się wkładając oczywiście w to swoją pracę poprzez kursy realizowane samodzielnie.

Tedi
@Magda

A czy codzienna komunikacja i spotkania z mentorem odbywaj się w języku polskim?

Kala
@Magda

A mogłabym spytać jakie były Twoje wyniki w testach? procentowo?

Wiktoria
Kandydat

Czy zwracają za paliwo, jak ktoś ma dalej do pracy? Chodzi mi dokładnie o ogłoszenie Payroll Specialist, bo czytam ale tej informacji nie widzę akurat. Akurat lokalizacja mnie zmusza do tego, żeby spytać

Sam
Kandydat

PL: Sytuacja dokładnie taka sama jak w poprzednich opiniach (brak feedbacku). Oczywiście Pani od HR bardzo miła, po 2 dniach - 2h rozmowy technicznej, swoją drogą bardzo merytorycznej i konkretnej. Nie odpowiedziałem może na dwa pytania, więc w mojej opinii powinni przynajmniej powiadomić mnie, dlaczego zostałem zignorowany. Kandydowałem na stanowisko React Developera. Na końcu rozmowy technicznej poprosiłem o jakikolwiek feedback po rozmowie - chłopaki powiedzieli jasno, że oni w sumie nie mają na to wpływu, oni po rozmowie tylko wpisują coś tam w formularz i wysyłają dalej. Czekałem dwa tygodnie, potem przypomniałem się raz Pani w HR i cisza. Nie polecam, strata czasu. EN: Same situation here, as in comments below (no feedback). Of course HR employee was very kind, after 2 days - 2 hours of technical interview, which was very substantive and specific. I failed at 2 questions maybe, so in my opinion they at least should let me know, why I was ignored. I apllied for React Developer position. At the end of interview I asked for any feedback at all in upcoming days - guys told me very clear, that they will just fill some forms and send them up, and that they dont have any influence on rushing my case. I waited two weeks, then I send one reminder to HR and guess what - nothing. I dont recommend this company at all, waste of time.

Iwona
@Sam

Dwie godziny to sporo. A wróciłeś z pytaniem dlaczego nie dostałeś żadnej odpowiedzi? Dużo czasu minęło od złożenia aplikacji do telefonu z HR? Ciekawe ile trwa cały proces skoro sama rozmowa techniczna to 2h?

Kandydat - Finanse
Kandydat

Witam, jak wyglada atmosfera pracy w dziale finansow?

Kasia

Pracuję w GD już 8 miesięcy i jestem bardzo zadowolona. U mnie rekrutacja przebiegła bardzo sprawnie, miałam test z wiedzy technicznej oraz rozmowę z potencjalnymi przełożonymi, obie bardzo dobrze wspominam. Pracuję w biurze we Wrocławiu, atmosfera jest międzynarodowa, ale bardzo sympatyczna. Lokalny HR bardzo pomocny i responsywny. Wynagrodzenie bardzo satysfakcjonujące, klarowne możliwości awansu. Szczęśliwie nie ma tu za dużo korporacji-bullshitu który znam z poprzedniej pracy, tu ważniejsza jest praca projektowa. Niebo a ziemia w porównaniu ze skandynawskim korporacji z branży IT.

Ewelina
@Kasia

hej, opowiesz coś więcej o tych awansach? jakie są realne możliwości w strukturze, nie brakuje stanowisk? na którym etapie można szklany sufit napotkać?

zainteresowana
Kandydat

Czy obecnie jest planowana jakaś rekrutacja na staż w Grid Dynamics Poland w Warszawie? W jakiej formie odbywają się staże, stacjonarnie czy zdalnie

Kandydat

Hej, będę się ubiegał na stanowisko DevOps. Czego można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej, są jakieś zadania do ogarnięcia ?

Kandydat

Potwierdzam to co pisało wiele osób - spotkania, zawracanie głowy, deklarowanie terminów „odezwiemy się” i kontaktu brak. Rozumiem, ze można nie być zainteresowanym współpraca aczkolwiek takie zachowanie jest conajmniej niepoważne. Zwłaszcza jak się uważa ze wielką, szanowaną, międzynarodowa firmę. Shame. Nie polecam.

Justyna
@Kandydat

Długo trwała ta rekrutacja? Dużo było etapów? I skoro się nie odezwali to może warto samemu się przypomnieć i dowiedzieć o co chodzi?

elo

Pracuję w Grid Dynamics już prawie rok i jestem bardzo zadowolony. Zaczynałem od półrocznego stażu w obszarze Big Data, który uważam za dobrze przemyślany i w czasie którego bardzo dużo się nauczyłem. W firmie panuje bardzo pozytywna atmosfera, jest tu pełno pomocnych osób i nie doświadczyłem żadnych spięć ;). Zarówno podczas stażu, jak i w pracy jako junior nie czuć żadnej presji. Duży plus za luźne podejście w kwestii pracy zdalnej - biuro jest zawsze otwarte, ale nie ma problemu z pracą nawet w 100% zdalnie. Sam proces rekrutacji również oceniam bardzo pozytywnie. Polecam zwłaszcza studentom lub osobom dopiero wkraczającym w IT. Praca w Grid Dynamics na pewno da solidne podstawy początkującym i pomoże im szybko rozwinąć się na wyższy poziom.

mdadad
@elo

Mógłbyś napisać coś więcej jak wyglądała rekrutacja od strony technicznej na staż?

@mdadad

Dopiero co się rekrutowałem. Na początku należało rozwiązać test z angielskiego oraz z wybranej technologii Potem była rozmowa wstępna, a w kolejnych dniach techniczna (obie po angielsku). Na rozmowie technicznej można było pochwalić się swoimi projektami. Potem było trochę pytań teoretycznych, a na końcu zadania praktyczne - moim zdaniem dość proste. Generalnie moje wrażenia z rekrutacji są pozytywne.

@123

@123 na staż czy stanowisko developera? Czy dostałeś odpowiedz czy nadal czekasz? Zastanawiam się na ile te opinie mówiące o totalnym braku odpowiedzi to nadal prawda

Radek
Kandydat

Rozmowa trwała prawie 3h. Poziom znajomości angielskiego weryfikatorów technicznych jest godny pożałowania - jeden z nich nie potrafił nawet dobrze sformułować pytania które chciał zadać, jakby w ogóle nie wiedział o co chce zapytać. Atmosfera na spotkaniu strasznie sarkastyczna, Panowie pisali coś między sobą i się uśmiechali. Totalne zero konkretnego feedbacku po rozmowie, odpowiedź była tylko w formie wjazdu na to iż poziom był zbyt juniorski, gdzie zadali mi kilkadziesiąt a nie odpowiedziałem może na 2. Nie było argumentu co było źle na rozmowie tylko odrazu wjazd na ambicje. Ponadto rozmowa wyglądała raczej jak egzamin na studiach niż weryfikacja konkretnych umiejętności na dane stanowisko.

developer

kontakt z HR to jakaś pomyłka, nie odpowiadają na wiadomości nie tylko kandydatów ale także pracowników. obiecują niewiadomo co, a po dolaczeniu nikogo nie obchodzi czy masz co robic czy nie, Manager odezwal sie po 3 miesiacach, zeby wypelnic czynnosci ktore powinien byc zrobic na poczatku, po czym uznali ze nie maja projektu dla mnie wiec "za zgoda" zakonczyli wspolprace nie dajac zadnych alternatyw. w tym samym czasie ciagle maja otwarte wakaty na moje stanowisko i zatrudniaja wiecej ludzi "na lawke", chociaz wiedza ze nie maja zadnych nowych projektow. zmarnowany czas i nerwy

uważajcie.
Kandydat

Obiecują duże wynagrodzenie i ciekawy projekt. Później się okazuje na 3. lub 4. rozmowie, że to nie ten projekt i nie takie pieniądze. Firma jest nieszczera od samego początku. Zmarnowany czas.

Nicky Nick
@uważajcie.

Ciesz się, że na rozmowie to wyszło, mnie wrzucili do raymond jamesa (bank bez perspektyw na rozwój techniczny) już po zatrudnieniu mnie

Developer
Kandydat

Nie polecam tej firmy. Brałem udział w rekrutacji na stanowisko dewelopera. Pod czas rozmowy technicznej zostałem poinformowany, że feedback zostanie przekazany po 2 dniach. Z racji braku zapowiadanego feedbacku po 2 tygodniach napisałem do odpowiedniej osoby z HR z uprzejmą prośbą o feedback. Już chyba miesiąc minął, nadal nie ma żadnej odpowiedzi. Potraktowanie kandydata na bardzo niskim poziomie.

Interviewer
@Developer

Miałem identyczna sytuację tydzień temu

Etap 1
Etap 2

Zostaw merytoryczną opinię o Grid Dynamics Poland Sp. z o.o. - Kraków

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Grid Dynamics Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Grid Dynamics Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 51.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grid Dynamics Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 18 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grid Dynamics Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Grid Dynamics Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grid Dynamics Poland Sp. z o.o.
Przejdź do nowych opinii