Opinie o ABB w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie ABB. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie ABB na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ABB w Łódź

Mateusz Morawiecki

Kierownik (usunięte przez administratora)bo rodo. Tez ze Zgierza -,- wiec Tandem dla ciebie i slugusa (usunięte przez administratora)i w podroz za jeden usmiech. Jestescie siebie warci ;) oboje macie bajzel w oczach ;* pozdrawiam kumatych. A i Cole wezcie na bagaznik to wam bedzie lancuch zakladal i dentki zmienial dziadyga.

Ja tez ze Zgierza
@Mateusz Morawiecki

Dentki hahahah????????????

Konik

Szczerze (usunięte przez administratora)jakich mało Z9 mokry nie polecam dorobić się można jedynie to garba.

Gorea
@Konik

Prawda... to zakład samych Januszy produkcji ???? zero rozwoju, sypną ryżem i myślą że ludzie to łykną, nie polecam młodym bo szkoda ich zdrowia fizycznego i psychicznego.

2020 rok

Dziś na Fiderze wreczali wymowienia. Zamknęli VCC.

Bono
@2020 rok

No i dobrze,"kierowniki" też polecieli. Już dawno powinni (usunięte przez administratora) Dobrze, że ludzi z produkcji alokowali na inne zakłady

Pol
@2020 rok

Dobrze że (usunięte przez administratora)już nie będzie Wielki plus Tyle lat (usunięte przez administratora)trzymali

Kapitan Koks

Witam.Czy Z-2 schodzi z 4 brygad na 3 zmiany w kwietniu. Slyszy si ze Hitachi(Hikoki)w innych krajach zamyka dzialy i zwalnia ludzi. A zaklad Z-2 ma istniec do 2020r. Prosze o jakies pewne informacje.Bo jesli mamy zejsc z 4 brygad to wole sie zwolnic.Gdyz jest to nie oplacalny zarobek.I nie chce czekac tylko szukac nowej pracy.

Elllo
@Kapitan Koks

To szukaj nowej i się nie podniecaj, myślisz że tu na forum są rzetelne informacje.. pytaj o to swojego kierownika.

lol
@Elllo

Elllo.Typowy Polak.Bo ty tak chcesz.Kierownik i mistrz prawdy ci nie powie.Ot co.

Ello

Jeszcze tu pracujesz? Haha ????

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie ABB? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
Baga

W Abb jest walka z rakiem.Palrnie w wydzielonych miejscach.Niczym podroz do Konstantynowa Ł.Czy Aleksandrowa Ł.Albo Zgierza aby zapalic.Niczym podroż rakieta NASA z Łodzi na marsa. Ten co to wymyslil.Powinien dostac Nobla jak Fenomenalni dla Łodzi. A najlepsze jest to ze musza sie meldowac Mistrzowi ze ida na Fajke.Buhahah. Niestety.Ale ktos byl bardzo niedowartościowany i dyskryminowany w zyciu.Ze wymysla takie glupoty.Samo dojscie na fajke z meldunkiem trwa 5min. A kadra Pali ile chce.

Rrrr-mm-dd
@Baga

Zdrowszy będziesz jak się przejdziesz. Zawsze możesz wziąść rower jak tak daleko jest. Kadra również pali przed zakładem.

Hahahahah

JAk sie naprawia naprawia bledy informatyczne pomiedzy ESC a Tuboly za pomoca informatyka. Wcale.Doklada sie dodatkowy komputer.Mistrze informatyki w ABB.Zenada. Po co ci szkola informatyczna.Jak problem rozwiazuje sie z Podstawy wiedzy.Jak nie umiem to doloze.

Asd
@Hahahahah

Powiedział Piotruś ;)

EdeK

witam Może ktoś napisać o wynagrodzeniu na stanowisku ustawiacza pras? pozdrawiam

Pozdrawiam
@EdeK

Tutaj i wynagrodzeniu się nie mówi, są duże rozbieżności nie pytaj tylko sam spróbuj..

pm
@EdeK

2800 brutto

Tobi z wioski Mandinka

Fabryka dzika, dla intelektualnie upośledzonych. Normalni inaczej.

EWA
@Tobi z wioski Mandinka

A czemu taka opinia? Chcę złożyć cv na asystentke.

Tobi z wioski Mandinka

Chcesz się poczuć jak Kunta Kinte zatrudnij się w ABB. Satysfakcja gwarantowana.

Sin88

Witam, Chciałbym się dowiedzieć na jakie wynagrodzenie netto może liczyć spawacz w ABB z 3 letnim stażem pracy w zawodzie i doświadczeniem pozwalającym na spawanie w mig/mag, tig i elektroda? Jak wygląda kwestia masek, firma daje pracownikowi maskę typu speedglas? Dziękuję za pomoc

@Sin88

Akurat kwestia doświadczenia jest tutaj najmniej ważna. Praca przez agencję pracy a brutto ok 19-20 zł /h. Umowa co miesiąc. Ale teraz w miarę szybko przyjęli nowych spawaczy z Adecco więc kto wie ??? Bo standardowo to 18 miesięcy przez pośrednika

@Zet

A nie wiesz jak wygląda stawka besposrednio pod firmą? Zapewniają maskę z odprowadzaniem powietrza?

Welder
@Sin88

Nie ważne czy jesteś z agencji czy bezpośrednio, dla każdego jest speedglass z powietrzem. Z tego co wiem stawki bezpośrednio są większe.

@Sin88

Ostatnio przyjęli z 3 miesiące temu dwóch młodych chłopaków, za długo przez pośrednika nie porobili bo akurat trafiły się etaty. Dostali po 3500 wynagrodzenia zasadniczego. Wyciągi są ale na pewno nie maski z odprowadzaniem powietrza

@Zet

Wynagrodzenia zasadniczego, czyli chodzi Ci o wynagrodzenie netto - na rękę czy 3500 to podstawa i są jakieś bonusy? 3500 netto czy brutto? A spawanie jest tylko mig/mag czy mają też elektrode i TIG?

@Sin88

Wynagrodzenia zasadniczego czyli jedną z wielu składowych wypłaty. 3500 wz brutto + dodatek za 4B + dodatek 40 % za nocki + 80% za zwykłe niedziele pracujące w grafiku. Spawanie z reguły mig/mag, elektroda i tig ewentualnie do poprawek

@Zet

A praca jest jest po 8h w jakich godzinach może wiesz? Nadgodziny w tygodniu są płatne 1.5 stawki godzinowej czy jak to wygląda?

@Sin88

Praca po 8 godzin, 5.30-13.30, 13.30-21.30, 21.30-5.30. Nadgodziny w tygodniu między 6 Rano a 22 Wieczorem płatne 50 %, od 22 do 6 Rano 100%. Dodatkowo gdy potrzeba to można przyjść w swój wolny dzień, albo jakieś "okienko" wtedy płatne 200%

@Zet

A jeśli chodzi o system zmianowy to jest się przypisanym do jednej zmiany czy jeden tydzień na rano, drugi popołudnie itd?

@Sin88

Jeśli chodzi o system 4B to jest się przypisanym do jednej brygady. Pracujesz 4 dni na noc, dzień wolny, 4 dni na popołudnie, dzień wolny, 4 dni na rano , dwa dni wolne i tak w kółko. Oczywiście czasami zamiast 4 dni na daną zmianę wypadną 3 i wtedy ten czwarty dzień jest tzw.okienkiem, czyli jeśli go pracujemy to na nadgodziny 200 %. Liczba przepracowanych dni w 4B musi się zgadzać z liczba dni osób które pracują pon-pt, stąd powstają "okienka"

Jak tooo
@Zet

Przecież na spawalni nie ma 4 brygadówki..

Saw
@Jak tooo

A to zależy o której spawalni mówimy- Z1 czy Z2

@Saw

A jak wygląda atmosfera pracy na zakładzie i na poszczególnych zmianach jeśli wiecie? Można spokojnie pracować czy jest "ciśnienie" i spawarki z ręki się nie puszcza? A jeśli o spawarki chodzi to używa się w miarę nowych? Jaki model ktoś pamięta? Dziękuję

Mat
@Sin88

Raczej bez ciśnienia. Trzeba zrobić normy i tyle. Na każdą spawaną kadź masz wyliczony czas i robisz tyle żeby wyszedł ci czas na te 7,5 godziny. Wiadomo że niedoświadczony będzie robił od deski do deski

@Mat

A jak wygląda kwestia czyszczenie pospawanych materiałów? Bardzo klasycznie czyli przecinak i samemu się czyści czy są narzędzia na sprężone powietrze? A może wszystko idzie do piaskowania? Sporo pytań wiem, dziękuję za odpowiedź

@Sin88

Oczywiście narzędzia na sprężone powietrze. Materiały idą potem do malowania albo do cynkowania , ewentualnie. mal proszkowe

zenek

stawki proponują od 3200 brutto do 3600 brutto na więcej nielicz na początku

zenek

3200 do 3600 brutto

@zenek

Rozumiem, ale nadgodziny są cały czas możliwe do wzięcia? Bo nieoszukujmy się, 3600 brutto to tylko 2500 netto a mnie interesowałoby minimum 3000 netto.

Elo
@Sin88

Zatrudnienia na stanowisko spawacza są tylko bezpośrednio. Agencja pracy tymczasowej wspomagają rekrutacje i poszukują Kandydatów, którzy są docelowo zatrudnieni przez ABB Sp. Z o.o. nie przez agencję pracy tymczasowej.

Qwe

Nie polecam - śmiesznie niskie zarobki, chyba że masz 100 lat stażu pracy i robisz godziny

@Qwe

Witam, Jaką firmę w Łodzi lub okolicach mógłbyś polecić? Interesują mnie zarobki minimum 3000 zł netto i mniej więcej to co pisałem niżej. Dziękuję

Ello
@Qwe

Akurat jeśli chodzi o spawanie to w ABB dają najlepsze stawki w Łodzi

Alleluja
@Ello

Hahahaha, dobre sobie, znajomy spawacz zaniósł CV i walnął śmiechem jak usłyszał stawkę

kuba_p
@Alleluja

Jaki spawacz taka stawka ...

@kuba_p

Jak możesz to przeczytaj moje posty i powiedz, czy na takie zarobki mogę liczyć? Jestem również w trakcie nauki TIG. Dziękuję

@Qwe

Ostatnio nawet Youtuba wycieli wiec nie można nawet muzyki w pracy słuchać. Takie rzeczy tylko w lodzi na aleksandrowskiej

@gosc

Juz dziala

gosc

Tak pracodawca dba o pracownika ze nawet mu youtuba wycina żeby nie marnował czasu na słuchanie muzyki

@gosc

Cuda się zdarzają działa :)

Prezes

W ABB w Łodzi zastosowanie się do przepisów BHP to jedna wielka żenada. Totalna ściema.

Outcast

Ale się teraz postęp zrobił. Czytam, że przez agencję pracy zatrudnia ukochane ABB . Jest dobrze. Nie to co ta zła Elta która dawała umowy bezpośrednie rodem z PRL-u. Po prostu postęp XXI wiek. Jak to jest z tymi umowami zlecenie przez te agencje pracy? Tam chyba nie ma się prawa do płatnego urlopu (2 dni po miesiącu pracy - umowa o pracę)? Ale co tam, jest dobrze i będzie jeszcze lepiej.

RRR

Witam jakie są zarobki na stanowisku magazyniera / operatora wózków widłowych? Ile brutto jakie dodatki socjal itp. i czy zatrudniają na agencji czy na firmę Z góry dzięki za info

Dx
@RRR

Zależy gdzie, jaki dział... Ale magazynier/operator wózka to na bank przez agencję

Rick

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zmienić niektórych kierowników, na lepiej wykształconych i z większą empatią do ludzi.

NIKODEM

A dajcie spokój z tym całym ABB. Czy to z Łodzi czy z Aleksandrowa. Banda leserow. W życiu nie widziałem tak nieudolnego stylu zarządzania firmą. Niewolnica praca. Ludzie bardzo zastraszeni. Skazani na humory kierownictwa(a przejęcie ABB przez Hitachi przeczysci trochę te złogi zalegające od lat). Jest tyle ogłoszeń pracy z ABB. Ale zapewniam, że nie ma to nic wspólnego z rozwojem.

Serek Homogenizowany

Na jakie wynagrodzenie moze liczyć operator pras hydraulicznych ( Łódź- lodowa)?

Zeus

Mam propozycje pracy w ABB w Łodzi, w transformatorach. Pensja byłaby wyższa niż mam dzisiaj, ale czytam opinie i się zastanawiam, czy warto. Podobno atmosfera słaba, duża rotacja ludzi na produkcji i w biurach, nawet dyrektorzy poodchodzili i nie ma zastępstwa. Jak stoi ta firma?

maltek
@Zeus

Szkoda twojego czasu ,ciągle przyjęcia do ABB to już coś mówi samo za siebie

@maltek

Ciągłe przyjęcia mogą oznaczać, że firma ma kłopot, ale też że się rozwija. Wiesz skąd te zmiany?

Wojciech
@Zeus

Czy ostatecznie zdecydowałeś się podjąć zatrudnienie? Jeśli tak, to możesz powiedzieć, czy jesteś zadowolony? Jakie pytania padły podczas rozmowy rekrutacyjnej? Twoje wrażenia dotyczące atmosfery oraz samej pracy na pewno przydadzą się innym osobom, dlatego zachęcam Cię do dalszej aktywności w tym wątku.

@Wojciech

Nie. Odpuściłem temat. Te wszystkie zmiany personalne jakoś mnie zniechęciły. Krążą też słuchy, że ABB chce sprzedać tę część biznesu.

A.
@Zeus

Firma sie rozwija i cały czas zatrudnia nowych pracowników. Ilośc pracowaników Z1 zwiekszyła sie w ostatnich kilku latach o 25% bo firma ma sie dobrze i zwiększa swoje moce produkcyjne. W tym przypdaku ciągłe przyjęcia to pozytywny znak. Przejecie przez Hitachi to sprawa kilku kolejnych lat i myslę, że pracownicy ABB w Łodzi tej zmiany nie odczują. Na pewno nie będzie to zmiana na gorsze. Z narzekaniem poprzedników się nie zgodzę. Jeśli ABB nie przedłuża umowy lub daje wypowiedzenie to znaczy, że pracownik mocno się nie nadawał lub wyraźnie nie wypełniał swoich obowiązków. Pracuje tu ponad 10 lat i znam wiele przypadków gdzie firma pracuje z pracowanikiem nad znalezieniem dla niego bardziej odpowiedającego mu stanowiska, kiedy widzą że nie radzi sobie na obecnym. Nie wiem jakie wynagrodzenia oferuje przemysł w Łodzi, ale myślę, że ludzie pasujący do profilu oferty o pracę sa w stanie wynegocjować dobre wynagrodzenie. Osobiście miejsce pracy gorąco polecam.

CxZ
@A.

Przestań powielać te bzdury, każdy wie jak tam jest

Wydział
@Zeus

I dobrze, że zrezygnowałes. Mega toksyczna atmosfera. Nie ma współpracy. Lepiej pracować w mniejszej firmie. Tu każdy się olewa.

Ela
@A.

Bez obrazy ale większych banialukow dawno nie słyszałam. Jesteś pracownikiem z biura czy produkcji?

Eloeo
@Wydział

A mnie się podoba, idź sobie zapal panie toksyczny ????

Czy w ABB dostają pracownicy jakieś talony/bony na święta ?

Max
@Nowy

Kiedyś było coś takiego jak bony lub paczki. Teraz świadczenie socjalne od 488 do 732 zł brutto w zależności od dochodu na członka rodziny

Janek
@Max

Nalezy dodac bardzo ważna informacje. To że nie ma paczek i paru innych kwestii fabryka zawdzięcza negocjacjom zwiazkowym. Ja Trzm zalatwil ze te rzeczy beda doliczone do pensji. Tyle ze ludzie szybko o tym zapomnieli i teraz wieszaja psy na ABB.

Max
@Janek

Na temat J. T. wolę się nie wypowiadać. Za dużo już szkód narobił, poza tym należę do innego związku

Alleluja
@Max

To lepiej się nie wypowiadaj i pilnuj swojego związku, zapewne jednego z klakierów na smyczy pracodawcy. Akurat J.T robi coś, czego nie robią inni, walczy o prawa pracownika.

Leo
@Alleluja

A co zabronisz mu się wypowiadać ? J.T. i jego związek to może nie są na pensji zakładu ??? Tą jego walkę i poświęcenie możesz sobie w buty wsadzić...

10XN
@Alleluja

Faktycznie robi - po pierwszych jego "świetnych" działaniach niedziele i święta zakład zaczął płacić zgodnie z kodeksem... Wcześniej było ok i wszystkim pasował ten układ - ci co nie chcieli to po prostu nie przychodzili... Ale ktoś chciał się bardzo wykazać na początku swojej kariery a stracili wszyscy łącznie z tymi co związki maja wiecie gdzie... Prawda jest taka ze Janek poszedł w związki bo od dawna był kandydatem do odpału. Kiedy działał jako społeczny to było ok, i miał sukcesy oraz ochronę kodeksową przed zwolnieniem potem jakby coraz gorzej... Chyba ze za sukces uznajemy kalendarze wiszące na produkcji i wycieczki na tzw grzyby. Ale akurat na grzyby mogę pojechać sam bez udziałów związków. Raz będę zdrowszy bo pooddycham świeżym powietrzem zamiast powietrzem przesiąkniętym dymem papierosowym a dwa będę bogatszy o parę złotych - wszak nie muszę kupować grzybów w drodze powrotnej od handlarzy przy drodze.

Min
@Max

Paczki na święta mają być również od tego roku - to prawda?

Bub
@Nowy

Talon na balon.

Zostaw merytoryczną opinię o ABB - Łódź

• Jak się pracuje w ABB?

Zobacz opinie na temat firmy ABB tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ABB?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 0 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ABB