Opinie o PLUM w Kleosin

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie PLUM. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w PLUM o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja instrumentów pomiarowo-kontrolnych i nawigacyjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PLUM w Kleosin

kółko romb

Podwyżki pensji o 3 procent a ostatnia podwyżka jedzenia w Lunching o prawie 13 procent. O co w tym chodzi?

@NoName

Czasami z ciekawości wchodzę na forum i widzę, że w firmie niewiele się zmieniło od lat, nawet rekrutacje na te same stanowiska + jeszcze nowe, dlaczego Ci ludzie nie chcą pracować w tak wspaniałym miejscu? Inżynier z doświadczeniem zarabia parę złotych więcej niż najniższa krajowa, a w przypadku produkcji, warunki pracy tragiczne. Pamiętam, jak kierownik działu powiedział, że czeka mnie podwyżka o całe 10%, problem polegał na tym, że minimalna pół roku wcześniej wzrosła o 13%. (usunięte przez administratora) jakich mało, mentalność i zarządzanie firmą głęboki PRL, ale jak widać (usunięte przez administratora) do pracy nie brakuje, chociaż chyba właśnie brakuje, bo na każde z obecnych stanowisk aplikuje całe 0 osób, możesz być pierwszy :) O rzekomym komentarzu do obniżenia wymagań i stopy życia nawet nie wspomnę, ręce opadają.

Baltazar Gąbka

Jeśli starasz się o pracę na magazynie to nie jest zły wybór, jednakże trzeba uważać na Pana Rafała z mazdy bo kabluje na kogo sie da i za co sie da. Potrafi chowac się za regałami i podsłuchiwać czyjeś rozmowy.. Także robota nie jest zła, tylko zawsze się znajdzie sygnalista :)

@Baltazar Gąbka

Ale chyba jak ktoś porządnie pracuje, to nie ma co się bać takich podsłuchiwaczy? :) W ogóle czy wiesz może jakie teraz stawki sa na start dla magazynierów? Szukam pracy i konkretów, które pomogą mi w wyborze nowej firmy ;)

Magazyn

Witam. Ponieważ jest zapotrzebowanie na magazyniera, chciałbym dowiedzieć się coś więcej o tym dziale. Jak się pracuje, jaka płaca, premia, nadgodziny?

kinwocarp

Masz aplikację i w niej codziennie do wyboru kilka restauracji i ich menu. Wyklikujesz co chcesz zjeść i dowożą do firmy. Codziennie do posiłków masz dopłatę 7 zł.

To jest temat Nowy wpis

Firma ma za sobą swoje lata świetności. Teraz tylko bierze udział w wyścigu szczurów, i wymyśla to co nowe hasła marketingowe tylko żeby odwrócić uwagę od tego że nowi pracownicy nie mają takiej wyprawy i doświadczenia jak starzy, i psują połowę produktów przy czym wymaga się od nich doświadczenia 2-3 letniego pracownika co jest śmieszne.

kółko romb

Kondziu Nowy wpis

Powiesz jakie to były komentarze? Chodziło o za niskie podwyżki? Za jedzenie w Lunching płaci się z własnej kieszeni czy forma dofinansowuje pracownikom?

NoName Nowy wpis
@Kondziu

Bardzo różne. Aczkolwiek w tej konwersacji chodzi mi o komentarz w którym było napisane że powinniśmy obniżyć swoje wymagania /stopę życia, a nie żądać podwyżek. To były słowa wypowiedziane jednej z osób należącej do dyrekcji. Zapewne to co napisałem też zostanie usunięte. Prawda @Pracodawca?

Były pracownik Nowy wpis

Ejka

Co wydarzyło się w dziale marketingu, że pojawiło się tak dużo ogłoszeń, by do nich dołączyć?

magister

Czy praca w dziale serwisu jest dobra? Jak kierownik? Czy fajni ludzie pracują?

Pracownik Biurowy

Rozmowa na stanowisko specjalista ds. obsługi klienta. Przygotowywałem się z działalności firmy, z rozmowy po angielsku, myślałem,że będę mógł opowiedzieć o swoim doświadczeniu i motywacji. Nic z tych rzeczy, rozmowa przebiegała na zasadzie podśmiewywania się ze strony rekruterów, brak profesjonalnych pytań, po kilku minutach miałem ochotę wyjść...Nie dało rady się wykazać, pytania były jak na rozmowie o pracę w sklepie, rekruterów nie interesowało co ma się do powiedzenia, zanim się zaczęło mówić - to i się kończyło. Było mi przykro. Trudno. Miałem tylko nadzieję na większy profesjonalizm, skoro rozmowa była w PLUMie....Tak mi się tylko wydawało, że firma jest poważna. Nie wiem, może się mylę i moje wrażenia różnią się od wrażeń innych. Mam taką nadzieję :-) Dostałem już pracę gdzie indziej.

Zastanawiam się nad aplikacja na doradcę technicznego. Piszą w ofercie o „ mile widzianej znajomosci języków” Na jakie języki zwracają uwagę? Mowa tu o klasyku: angielskim, czy patrzą na inne? Jakie są jeszcze przydatne? Skąd dokładnie odjeżdża bus pracowniczy?

Asdf

Hej, patrzą głównie na angielski i rosyjski. Trasa busa jest za długa żeby wszystkie przystanki wymienić :)

Mam parę pytań o stanowisko Młodszy Monter Urządzeń Elektronicznych w Wydziale Mechanicznym. Jest ogłoszenie, nie wiem kompletnie z kiedy. Radzicie napisać mimo to? Jakie mogą być aktualne zarobki? Skąd w Białym odjeżdża bus pracowniczy?

Baltazar Gąbka

@Baltazar Gąbka

Magazyn

Okey
@Magazyn

Wychodzi ok. 4tysiaki na rękę, spokojna praca bez ciśnienia, najlepszy dział w firmie. Polecam

www
@Okey

Haha. "4tysiaki na rękę" chyba w dziale rozwoju, w mag. najniższa krajowa + 200 zł

Xy
@www

Może przy 50-60 nadgodzinach to i te 4k wyjdzie????.

Iza
@Xy

Czyli co? Tyle co pisał kolega się nie zarobi? A nadgodziny są tu na legalu i można zostawać za wyższą stawkę? Premie dają?

xzx
@Iza

Ten ktos zartuje. Kierownik moze i ma 4tys na reke.

Valenty
@Magazyn

Nie no jak zrobisz z 60 nadgodzin w miesiącu to może i z 4 k na rękę wyjdzie. A tak to najniższa krajowa plus uznaniowa premia, którą możesz stracić bo kierownik wstał lewą nogą z łóżka. A może już szanowny kolega podjął pracę w cyrku pt plum?

Elżbieta
@Valenty

A zapowiada się chociaż coś na jakąś podwyżkę np?? Halo, inflacja rośnie, a to cięzka praca... tyle chociaż, że nadgodziny można ogarnąć. Co z socjalem? Oferują coś pracownikowi?

@Elżbieta

Podwyżki ?? To coś takiego istnieje? W sumie jest przewidziana :P W lipcu najniższa krajowa rośnie to większość dostanie :P haha A tak standardowe tłumaczenie że nie stac firmy teraz na podwyżki bo tracą zamówienia.

@NoName

To widzisz teraz chyba w większości fim trudno dostać podwyżkę. A jak tu jest z umowami? W sensie, jak ktoś by wolał np. pracować na podstawie umowy o dzieło, aby za to więcej zarobić na rękę to takie coś wchodzi w grę, czy raczej firma nie preferuje czegoś takiego? Tak na zaś zapytam zanim w ogóle będę się o pracę ubiegał.

@Paweł

Nie słyszałem żeby ktoś pracował na umowę o dzieło. Kojarzę uop oraz zlecenie.

NoName

Premia uznaniowa zalezy od działu. Jest to 5,10,20 procent od wynagrodzenia dodatkowo. Dostaje ją każdy. Tak jak pisze jeden 5% drugi 10% a inny 20%. Co do benefitów to jest dofinansowanie pakietów medycznych (prywatna opieka lekarska), ubezpieczenie na życie (chyba to też jakoś finansuja częściowo), dofinansowanie posiłków (obecnie w kwocie 7zł/dzien roboczy pod warunkiem że zamówisz jedzenie), jest możliwość również brać karte sportowa (FitProfit, FitSport) jakoś tak to się nazywa co też jest dofinansowane.

Fajans
@Magazyn

Nie polecam pracy na magazynie, byłem tam jeden dzień i zrezygnowałem chłopak który nazywa się liderem na jeden ze zmian wali z (usunięte przez administratora) aż miło już mam lepsza pracę w lepszej atmosferze i za godne pieniądze.

@NoName

No ale jest firma która robi posiłki i współpracuje z pracodawcą i honoruje dofinansowanie czy w firmie jest stołówka? Jak to jest rozwiązane?

kinwocarp

Fafik

Niskie oceny wynikają z wysokich oczekiwań. Ludzie łyknęli trochę Zachodu i uważają, że to, na co Zachód pracował przez setki lat, im się należy w Polsce TU i TERAZ. Poza tym, ludzie bez większego doświadczenia chętniej widzą negatywy, niż pozytywy.

eks

Plum running team - w zdrowym ciele zdrowy duch... bo w chorym jest uwalana stała premia uznaniowa za L4 :) Jak zarząd sam przyznał się, jest ona tylko po to aby mieć dodatkowego bata nad pracownikiem.

Maja
@eks

Ale ucinają całą premię, czy tylko jakąś część? Czyli jeśli wyrobisz jakiś swój cel premiowy i pójdziesz na L4 to i tak Ci obetną?

@Maja

To jest premia uznaniowa gwarantowana. Trzeba serio coś przeskrobać żeby stracić lub po prostu zachorować.

Wkurzony pracownik

Zamiast ułatwiać pracę w tej firmie, to wprowadzają takie udogodnienia, że jest coraz gorzej. Z magazynem komunikacja zerowa, czas oczekiwania na uzupełnienie zleceń coraz dłuższy, do tego ograniczenia zgłaszania, bo tak się dyrektorowi wymaniło, naprawdę brawo Plum!

Pracownik produkcji
@Wkurzony pracownik

Tu się nie zgodzę. Teraz dzięki teamsowi kontakt jest zdecydowanie lepszy, wcześniej to każdy latał po tym magazynie i zlewał, teraz jak napiszesz to dostaniesz w okienku dostaw.

xzx
@Wkurzony pracownik

Jak nie potrafisz współpracować, to jest Twoj problem. Magazyn zasuwa, zeby jak najszybciej inne dzialy dostaly to czego potrzebuja, i pozniej takie rzeczy ktos wypisuje.

Wkurzony pracownik
@xzx

Ok, jest już poprawa, do tego cofnęli zmiany, które były wprowadzony i jest już znacznie lepiej, niż jeszcze kilka tygodni temu.

Szukam

Witam. Wie ktoś może jak płacą na stanowisku "operator wtryskarki"

Specjalista

Plum szuka na stanowisko Specjalista ds. Transportu i Odpraw Celnych, czy ktoś może powiedzieć coś więcej o tym stanowisku? Jak atmosfera w dziale? Czy to stanowisko samodzielne? Płace?

M.Z

Witam jak. Plum się już przenosi . Do. Ignatek. To jaka firma na ich miejsce będzie

@M.Z

A z jakiej lokalizacji?

Aneta
@M.Z

Gdzie się Plum przenosi? Daleko będzie? Długo ta przeprowadzka będzie trwała? Firma podczas niej normalnie działa czy jak to jest rozwiązane?

@Aneta

Firma się nie przenosi. Jej oddział który byl na warszawskiej po prostu wrócił już na stałe do głównej siedziby w Ignatkach. W Ignatkach powstała nowa hala o powierzchni drugie tyle co było. Temu Firma mogła ściągnąć swoje oddziały spowrotem w jedno miejsce. Firma nie miała przerwy w pracy nawet podczas przeprowadzek.

Inżynier

Dzień dobry, postanowiłem podzielić się swoją opinią oraz opowiedzieć o żałosnym sposobie rekrutacji w Plumie. Na rozmowę przyszedł spóźniony typ, nieokazujący żadnego szacunku dla kandydata oraz kpiący z poprzednich jego zatrudnień. Dodatkowo próbował zrównać z ziemią moje wykształcenie analizując moje badania na studiach, mimo że kompletnie nie miał pojęcie o czym mówił. Dodajmy do tego, że zaproponowane zarobki były żałosne. Nie wiem jak ta firma może funkcjonować, szczerzę odradzam.

M A
@Inżynier

nazwal bym to psychologicznym terrorem czyli manipulacja ludzmi wmawianie ze jest zle " bo wojna" ciezkie czasy , niektorzy tu zyja jak paczki w masle a ty wegetuj za 3000 na reke plus premia , przy obecnych cenach art spozywczych , wynajmu mieszkania , oplatach ( jesli mieszkasz sam) to zostaje ci chleb smarowany nozem mniam pyszota a chodzi taki jeden z drugim rece w kieszeni i jeszcze cie strofuje z twoich pomyslow lub przemyslen i mowi ci ty rob nie gadaj .bo jest kims ( zapomnial wol jak cieleciem byl )...ale dzialy na wjezdzie do firmy to tam sie dzieje autka , wszyscy piekni i mlodzi jak z fotoszopa , wywyzszanie sie na pozadku dziennym zachodzisz do kogos w jakiejs sprawie to wchodzi nastepna osoba i mowi ze to nie tu i dalej czego on tu przychodzi .... ( sami chodza po dzialach ) , jesli mowa o "szmalu" to za reklame w porannym i innych tez trzeba zaplacic no ale bida w firmie ze nawet myszy nie ma " filip " na diecie , widzac jedna z pan w pewnym supermarket to tam koszyk to po brzegi ( dla mnie to na miesiac ) i nie mowie tu o zywnosci podstawowej u niej pewnie na tydzien bo sie "zarabia" , kolejne rozmowa miedzy soba pewnych panow czego oni tyle pija tylko chodza i sikaja i juz wydajnosc dzialu spada ( sluchaj ty jeden z drugim pija bo nie moga jesc jak ty siedzisz tam i sie obzerasz przekaskami na pytanie o zjedzenie : jest od tego przerwa)a pija temu bo temp panujace tam w lato doprowadzaja nie tylko do odwodnienia organizmu ale i oslabniec ( bywaly omdlenia)

MA
@M A

Co to za bełkot? obłąkany jesteś?

M A
@MA

to sa realia skoro jestes pracownikiem to sie przedstaw a nie " malpujesz " nick to szybciutko cie opisze jak juz ktos wczesniej pisal kilka lat to dobry material na ksiazke , ale nie bede robil firmie reklamy bo hejt w jakims stopniu tez jest reklama , kazdy z niego wyciagnie co bedzie chcial i bedzie mial wlasne zdanie tak jak ja na temat tego czegos zwane plum

Kuzyn
@Inżynier

Chyba trafiliśmy na tego samego pana. Przerywał, nie słuchał o ile dał dojść do słowa. "Rozmową" to niezwykle trudno nazwać, raczej to był jednostronny godzinny monolog tylko o nim, jego osiągnięciach i przemyśleniach. Mógłbym wyjść z pomieszczenia i by nie zwrócił uwagi. Gadał byle gadać. Tylko współczuć tym co z nim pracują.

Fafik
@Kuzyn

O pracę na jakim wydziale chodziło?

Śliwa
@Inżynier

N’a Jackie stanowisko byla ta rekrutacja ?

K.M

Witam jaka jest firma na. Ul . Warszawskiej gdzie był. PLUM. Może ktoś wie?

NoName

Mi osobiście bidon jako prezent podobał. Aczkolwiek brakowało mi śliwek w czekoladzie które uwielbiam ???? Więc no nigdy nie dogodzisz wszystkim ????

Grażyna
@NoName

czyli w tamtym roku nie było bidonu tylko śliwki? czyli tak naprawdę na ile w sumie osób musieli te bidony rozdać? jest was więcej czy mniej niż w poprzednim roku?

@Grażyna

Raczej więcej. Coś około 500 bidonów. W zeszłym roku była kawa/herbata. Plus jakieś słodycze itp. I chyba kubek termiczny / termos. O o ile święta mi się nie pomyliły. I ten termos był również spoko według mnie. W tym roku były same bidony. Każdemu pracownikowi. Ale bez słodyczy. Mam nadzieję że odpowiedziałem

Wtf
@NoName

Jest mnóstwo problemów w firmie, a wy tutaj czepiacie się bidonów. Chaos organizacyjny, udawanie że wszystko jest ok. Akurat za bidon i prezenty, należy się wdzięczność dla Pluma. Za (usunięte przez administratora) w firmie, opieprz. Niby każdy wie jak to wszystko wygląda. Jaki jest (usunięte przez administratora) ale nikt nic z tym nie robi.

@Wtf

Akurat pisałem że bidon mi odpowiadał. Więc byłem tak jakby za Plumem. To anonim jechał po tym podarunku

Nono

Haha usunęli wpis o bidonie haha Usunięto wpis (żalenie się pracownika) że na mikołajki dostał bidon tylko

nono
@Nono

oprócz bidona dostaliśmy jeszcze karty sodexo, ale to też żal, że firma na święta tylko kasę i bidon dała. Z kim ja pracuję, w poprzedniej firmie nie było czegoś takiego jak prezent na mikołajki czy wigilia firmowa . Przyszedłem tu a tu zupełnie inne spojrzenie w pracowniku widzą człowieka a nie tylko robotnika. Popracujcie gdzie indziej to docenicie.

nono
@nono

Co prawda nie pracowałem dłużej w innych firmach ale uważam że jeżeli chodzi o prezenty na mikołajki to nie są tak złe. Śmieje się tylko że usunęli wpis o bidonie. Uważam jednocześnie że miło ze strony firmy że dają takie upominki. Przecież to tylko gest nie muszą od razu każemu dawać jakiegoś drogiego sprzętu. Trzeba pamiętać że tu pracuje dużo ludzi.

yhy

są równi i równiejsi w firmie co poniektórzy siedza w socjalu po 30,40 minut na przerwie i plotkują sobie a zwykli robole nie mają takiej możliwosci bo norma itp.... szkoda, tylko, że każdy boi się to zgłosić w tym i ja bo są to osoby wyżej niż szeregowy pracownik a co poniektórzy na walenie w (usunięte przez administratora) mają pełne przyzwolenie

Piknik

Firma absurdów, wielu... 5 lat tam spędzonych to istny materiał na dobrą książkę. 1. Na wstępie, przy wejściu głównym wrasta w ziemię stara bawara po kimś z zarządu. 2. Wigilia firmowa - 140% normy wyrobione, konkursy z nagrodami, mimo pandemii mamy wzrost, rekordowy rok. 2a. Idziesz po podwyżkę tuż po wigilii. Nowy rok, nowe wyzwania, musimy się uzbroić bo będzie gorzej, prognozy są pesymistyczne, niestety nie dla podwyżki. Jest bieda, ledwo ciągniemy. 2b. Bankiet na cześć historycznego zamówienia dla elity. 2c. Impreza integracyjna dla całej reszty. Trawa na stadionie + buda z goframi. 3. Krzesła pracowników pamiętają chyba czasy marek w Niemczech. 4. Premiowanie. Premia jest, po prostu. Czy się wyrabiasz czy nie to ona jest. Możesz miesiąc układać pasjansa i będzie. Chyba że idziesz na zwolnienie. Wniosek - wystarczy być w pracy, nie robić. 5. Doświadczonego pracownika się nie zatrzymuje. Na jego miejsce wsadza się zieloniaka z 3msc doświadczeniem, daje mu się "starszy" w tytule. Reaktor wytrzyma. 5a. Pracownik z doświadczeniem za 10 tysięcy - w życiu. Pięciu absolwentów po 3 tysiące - strzał w dziesiątkę. To nic że trzeba 5 stanowisk, 5 komputerów itd... 5b. Ci młodzi gdy już widzą co się dzieje po prostu znikają. Zostaje jeden, który na barkach trzyma cały projekt. A później gdy odchodzi - projekt potrafi być odłożony na długie miesiące. Rozwój jednego produktu idzie w lata. 6. Jakby zmienić filozofię zatrudniania na nie ilościową tylko jakościową, to firma liczyłaby 200 pracowników i byłoby efektywniej. Jasnym jest że trzeba dawać młodym szansę wejścia na rynek pracy, ale nie tworzyć z takich zielonych autonomiczne zespoły projektowe. 6a. Przez to rozdmuchanie pracy na większą ilość ludzi spada efektywność. Jest coraz więcej osób, którym trzeba tłumaczyć podstawy, rozkładać temat na czynniki pierwsze, zanim dojdzie do realizacji. 7. Zasiedzeni ludzie - zamiast pomagać to gnoją, szukają okazji do donosów, czepiają się słówek, w karygodny sposób odnoszą się do kolegów. Dwie osoby są szczególnie wyróżnione w tej materii i dobrze będzie gdy trafi kosa na kamień. 8. O stawkach 30% niższych niż na rynku nie ma co mówić. 9. Praca w 27 stopniach. Latem nie da się wysiedzieć. Są kupione klimatory na wodę, które nic nie dają. Rury wyprowadzone na korytarz, przez co panują tam tropiki. 10. Brak pokoju konferencyjnego do omówienia w ciszy koncepcji, przemyślenia działania. Każdy kąt zamieniony na powierzchnię magazynową. Nowa hala nic nie zmieni. 11. Remont toalety trwający pół roku. Jeśli remont tyle trwa, to albo taki fachowiec (najtańszy), albo taki inwestor (nie płaci). Po skończonym remoncie spodziewano się szału, a tam nowe płytki i sanitariaty.

CocoJambo
@Piknik

Czyli wszystko działa jak zawsze. Podsumowanie: w tej firmie wystarczy, a nawet trzeba być lewusem. Jak się zaczniesz wykazywać, to ludzie będą się na Ciebie patrzeć jak na idiotę, w końcu premia i tak zawsze będzie, bez względu na dział i zaangażowanie (no chyba, że pomożesz w zniszczeniu jakiegoś projektu lub partii produkcyjnej, ale i tak zazwyczaj jest na to przymykane oko). Nikt nigdy za nic nie odpowiada, "ktoś się pomylił".

x
@Piknik

Z premią też różnie-uznaniowa-wystarczy nie uznać jednemu i dać więcej drugiemu, jakość,ilość wykonanej pracy , zaangażowanie itp. nie ma tu nic do rzeczy.

Kot Filip [i]
@Piknik

Niestety dużo prawdy w tym komentarzu. A szkoda bo projekty całkiem ciekawe.

Zostaw merytoryczną opinię o PLUM - Kleosin

• Jak się pracuje w PLUM?

Zobacz opinie na temat firmy PLUM tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 52.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PLUM?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 33, z czego 1 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PLUM?

Kandydaci do pracy w PLUM napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PLUM
2.3/5 Na podstawie 195 ocen.
  • Wspólna 19
    16-001 Kleosin