Opinie o Deloitte Polska w Warszawa

„Deloitte” to marka skupiająca dziesiątki tysięcy profesjonalistów w niezależnych firmach na całym świecie, współpracujących przy świadczeniu wybranym klientom usług audytorskich, doradztwa gospodarczego, doradztwa finansowego, zarządzania ryzykiem i doradztwa podatkowego. Firmy te są członkami Deloitte Touche Tohmatsu Limited, prywatnej spółki prawa brytyjskiego z odpowiedzialnością ograniczoną do wysokości gwarancji (DTTL). Każda firma członkowska świadczy usługi w określonym obszarze geograficznym i podlega prawu oraz standardom regulującym działalność profesjonalną kraju prowadzenia działalności.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Deloitte Polska w Warszawa

kandydat

Jak wygląda praca na stanowisku Asystent Administracyjno-Techniczny? i na jakie wynagrodzenie można liczyć etc.?

X

Cześć, czy ktoś może powiedzieć coś o stanowisku Accountant consultant najlepiej oddział Łódź?

johny

Miałem dziś rozmowę HRową i na moje pytanie o widełki pani rekruterka przerwała i powiedziała "to ja tutaj zadaję pytania". Ogólne wrażenie negatywne, rozmowa HR bez umawiania, bez miejsca na pytania ze strony kandydata. Pierwszy raz spotykam się z czymś takim.

Żenujący proces rekrutacyjny. Pani z HR niesamowicie pretensjonalna i wprowadzająca negatywną atmosferę, wyglądała, jakby bycie na rozmowie było jej bardzo nie na rękę. To samo manager - zero zainteresowania rozmową, rzucanie półsłowkami. Oczywiście feedbacku nie ma, mimo, że miał być określony czas na jego otrzymanie. Nie polecam, chyba najgorsza z Big4.

Praktykant

Rekrutacja przebiega miło i profesjonalnie, jednak brakuje pewnej spójności. Część osób zwraca się na ty, część osób na pan. Firma sama w sobie oferuje raczej przeciętne warunki, chociaż zależy czego się szuka. Pensja w okolicach minimalnej, dosłownie o kilka złotych wyższa (nie napiszę dokładnie, bo jest to trzymane w sekrecie do samego końca ;)). Jest też problem z godzinami pracy, tak naprawdę nie ma pewności ile godzin otrzyma się w projekcie, a w konsekwencji ile się zarobi. Firma nie określa minimum godzinowego do wyrobienia. Na pewno mają duży plus za szybki feedback na każdym etapie rekrutacji. Natomiast nie podoba mi się, że za każdym razem odzywa się inna osoba, a nie ta, z którą rozmawiało się wcześniej.

Pierwszym etapem jest screening telefoniczny, podczas którego padają pytania ogólne w stylu "czemu chcesz u nas pracować?", "czym zajmuje się audyt finansowy?" itd. Dodatkowo padło jedno pytanie po angielsku. Drugim etapem jest rozmowa video, całość trwała ponad 40 minut, padło wiele pytań merytorycznych o rachunkowość i audyt, dodatkowo pytania sytuacyjne "jak się zachowasz gdy ...?" i kilka pytań po angielsku. Pytania po angielsku są proste i typowo lifestylowe, każdy spokojnie sobie poradzi, jeśli tylko nie boi się powiedzieć kilku zdań.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
new joiner in the future

cześć jak wygląda pakiet medyczny dla konsultanta 1? mozna zrezygnowac z prywatnej opieki medycznej i dostac za to kase?

Nie polecam...

Toksyczna atmosfera zniechęcająca do biura, brak realnego wsparcia przy wdrożeniu, wysyłanie dużych zadań do wykonania "na już", 5 minut przed końcem pracy i zapychanie czasu pracy nic nie wnoszącymi callami o sprawach prywatnych. Ponadto "rekruterka", która na open space głośno komentuje i wyśmiewa wygląd kandydatów i pracowników.

Na jakie wynagrodzenie można liczyć jako konsultant/senior w zarządzaniu ryzykiem?

Jan

Czy ktoś robił aplikację na biegłego rewidenta w audycie w tej firmie? Jakieś plusy, minusy?

statystyk

Dzień dobry, ile zatrudniacie państwo rocznie pracowników? Np. w poprzednim roku finansowym?

Po wykonaniu zadania rekrutacyjnego otrzymałem odpowiedz, ze wrócą z feedbackiem. Po miesiącu zapytałem kiedy otrzymam ten feedback. Zero odpowiedzi. Skandaliczny i żenujący poziom kultury i to już na etapie rekrutacji.

silvek

Cześć. Mam pytanie dla obecnych lub byłych pracowników. Za jakiś czas będę rozglądał się za pracą w audycie. Od 9 lat pracuję w firmie produkcyjnej w dziale controllingu. Mam zdane 4 egzaminy w PIBR. Angielski B2, SAP CO key-user. Na jakie stanowisko najlepiej byłoby aplikować? Na jakie zarobki można liczyć? Czy w ogóle brać pod uwagę tę firmę w perspektywie zdobycia uprawnień BR? Dzięki za odpowiedzi.

zorientowany
@silvek

Na pewno stanowiska seniorskie, S1 lub S2 (teraz szukają ludzi na gwałt, więc zaproponują pewnie S2). Kasa - ok. 10-11 tys. brutto, ale wkalkuluj sobie w to duuuużo niepłatnych nadgodzin

Jan

Jeden z gorszych procesów rekrutacyjnych w jakim miałem okazję uczestniczyć na stanowisko Business Advisor.. Na początku krótka rozmowa przez telefon z Panią z HR i zaproszenie do zrobienia testów on-line. Testy wypadły dobrze więc następym krokiem było umówienie godzinnej rozmowy rekrutacyjnej z dwoma Panami z działu, do którego miałem trafić. Odpowiedź miałem otrzymać po dwóch tygodniach. Następnego dnia telefon, że zapraszają do kolejnego etapu. Rozmowa odbyła się z jednym z Panów, z którym rozmawiałem dnia poprzedniego a drugi to Kierownik Działu. Po odbytej rozmowie otrzymałem informację, że odpowiedź pozytywna czy negatywna będzie po dwóch tygodniach. Niestety minęło pół roku a nikt nie był w stanie napisać żadnej informacji. Pani z HR ma wyłączony telefon i nie odpisuje na maile. Szanujmy siebie nawzajem i jeżeli kogoś angażujemy w procesy rekrutacyjne to odpowiedź zwrotna jest absolutnym minimum.

Audyt

Jakie zarobki na remote asystent w dziale audytu?

Audyt
@Audyt

5400 brutto

Aneta
@Audyt

Z perspektywą na więcej po pewnym czasie? I czy jakieś premie na tym stanowisku przysługują?

Anonimowy

Oceniam proces rekrutacyjny bardzo negatywnie i przede wszystkim niesprawiedliwie. Wykonałam testy analityczne - numeryczny i angielski poszedł mi świetnie, werbalny gorzej. Dostałam telefon ze mam szanse poprawić test werbalny - pomyślałam super, że dają drugą szansę. Niestety strona talent bridge z testami była popsuta i mimo zaznaczonej odpowiedzi wyskakiwał komunikat „nie zaznaczono żadnej odpowiedzi”. Napisałam maila - brak odpowiedzi, napisałam drugiego maila bezpośrednio do rekruterki - brak odpowiedzi. Kilka telefonów - brak odpowiedzi. Po kilku dniach dostałam automatycznego maila, że nie mogą mnie wziąć (wiadomo, przez brak testu). Szkoda, bo spełniałam wszystkie warunki razem z tymi „Nice to have” a przez problem ze stroną nie mogłam przejść dalej. Uważam, że zachowanie rekruterów poprzez brak jakiejkolwiek odpowiedzi jest bardzo nieprofesjonalny i niesprawiedliwy. Nie dostałam się tak naprawdę przez błąd na stronie kompletnie nie z mojej winy.

Jureczek

W moim odczuciu fatalna rekrutacja, testy nie sprawdzają wiedzy, są nastawione na szybkie wyklikanie, do tego są czasochłonne i po prostu idiotyczne - wymagają domyślania się co autor miał na myśli. Jeżeli oddają one obraz pracy tam, to nie wygląda to ciekawie.

Maja
@Jureczek

Jakiego typu pytania pojawiają się na tym teście? Wymienisz kilka?

Niedoszła kandydatka

Znalazłam ofertę dotyczą pracy jako tłumacz i byłabym odpowiedziała na to ogłoszenie, gdyby nie kilka... powiedzmy, wątpliwości. Dotyczą one poniższego podpunktu: "Dobra organizacja pracy, odporność na stres, wysokie zdolności interpersonalne i kultura osobista" Ludzie, czy nie zapala Wam się czerwona lampka, kiedy czytacie coś takiego? Bo ja odczytuję to tak: "spodziewaj się nerwowej atmosfery, ciągłego pośpiechu, mobbingu lub co najmniej nękania, ale jednocześnie to nie nasz problem, tylko twój, skoro oczekujesz, że będziesz pracować w spokoju i nie będziesz ciągle zaskakiwany/a różnymi niesympatycznościami. Masz być miły/a (czytaj: posłuszny/a), nigdy się skarżyć i nie narzekać i przyjmować wszystko na klatę". Wcale się po czymś takim nie dziwię, że opinie na temat miejsc takich jak to są w przeważającej mierze negatywne i padają zarzuty właśnie tego typu. Firmy takie jak ta wykorzystują fakt, że sytuacja na rynku pracy jest od lat niezmienna, wykorzystują swoją przewagę nad kandydatami i pracownikami, przyzwyczajają ich, że atmosfera, która jest toksyczna, jest czymś "normalnym", i że ludzie są gotowi przyjąć warunki, bo po prostu nie mają alternatywy. Taka moja refleksja na koniec - tyle mówi się o mobbingu w pracy, nękaniu, wyzysku w pracy, etc., ale zwróćcie uwagę, dla swojego dobra, jak formułowane są ogłoszenia, zanim zdecydujecie się wysłać CV, bo tego typu sformułowania brzmią jako sygnał alarmowy, żeby się przynajmniej dobrze zastanowić, czy warto w ogóle zawracać sobie głowę udziałem w rekrutacji w takiej firmie. Deloitte Polska - niestety, ale nie zrobiliście na mnie jako niedoszłej kandydatce dobrego wrażenia. Mogę wręcz powiedzieć, że zdradziliście się tym ostatnim podpunktem w ogłoszeniu.

Goscini
@Niedoszła kandydatka

Mnie zdziwil rówież brak widełek finansowych w ogłoszeniu. Serio, taka firma w XXI wieku?...

Niedoszła kandydatka
@Goscini

Faktycznie, nic nie było na ten temat - jeden z najbardziej kluczowych w koncu.

...

dostałam propozycję praktyk w dziale audytu na UOP. jakiej stawki można się spodziewać?

Ciekawska

Cześć, mam dwa pytania. Z góry będę wdzięczna za odpowiedź :) 1.czy w przypadku aplikowania na stanowisko "nie-juniorskie" (konsultant podatkowy z 2-letnim doświadczeniem) konieczne jest zrobienie testów analitycznych i werbalnych czy proces rekrutacji jest w takiej sytuacji przyspieszony? :) 2. Na jakie zarobki można liczyć w dziale doradztwa podatkowego Deloitte mając 2 lata doświadczenia w konsultingu? 8k brutto?

Hubertus56
@Ciekawska

1. Nie testow analitycznych nie ma 2. Zarobki obecnie po podwyzkach z 2 letnim doswiadczeniem w podatkach to spokojnie konsultant moze liczyc na wynagrodzenie na poziomie 10-11 ton marchewèk UoP + 10-15% bonusu rocznego marchewek. Ale w big4 nie pracuje sie tylko dla pieniedzy ok to nie robota przy lini produkcyjnej wiec nadgodziny sa ale warto robic te nadgodziny i uwaga nie wpisywac na kod (czyli nie wyplacac i nie odbierac) przyspieszy to szanse i prespektywe awansu a za tem jeszcze ciekawsze taski i zarobki na pozimie 20 / 30 ton marchwi

xyz
@Hubertus56

Konsultant 10-11? Co ty mówisz... Senior 1 ma max. 10. Poniżej menago nie ma żadnych bonusów i premii, brak płatnych nadgodzin. Zejdzcie na ziemię...

Nxnxnx
@xyz

Ile ma konsultant 1 w podatkach w Wwa?

zyx
@Nxnxnx

A2 w podatkach ma ok. 6900 brutto, a wie ktoś może ile ma A1?

Nnn
@zyx

W GESie (PIT) konsultant 1 ma 6 marchewek ze skórka

Konsultant
@Ciekawska

Stanowisko Consultant to zarobki minimum 8k brutto, a nawet 15k brutto na UoP. Rekrutacja zalezy od dzialu i momentu - czasem jest dluga, czasem przyspieszona, zalezy od zapotrzebowania. Generalnie - mow duze kwoty.

gosc
@Konsultant

Dlaczego kłamiesz ? Consultant - 6-8 marchwii ze skórką, Senior consultant 9-11

Opinia

Nadmuchany profesjonalizm, który nijak ma się do rzeczywistości. Szklane sufity, przepraszam drzwi - przez które przechodzą osoby dla których moralność to słowo nieznane. Jeśli masz jakieś wartości to zostaw je zanim przekroczysz magiczne drzwi do tego "wspaniałego" świata. Rozgrywki na mistrzowskim poziomie niskich kompetencji. Fenomenalne doświadczenie, który wywróci Twoje spojrzenie na rzeczywistość.

azx

Po to jest ten portal, żeby dzielić się swoimi opiniami. Twój komentarz natomiast nic nie wnosi.

ODP
@azx

A co Twój komentarz wnosi?

Nara

Dryn Dryn proszę podejść i oglądnąć co najważniejsze. Ludzie z lini nie maja na to czasu. Kierownikom brakuje ludzi do produkowania syfu

twojguru.pl
@Opinia

Mało konkretu ;-) i fakt nie jest to miejsce dla wszystkich www.twojguru.pl

karolcia

a jakies konkrety?….

Jakub
@Opinia

Pracowałem w (usunięte przez administratora) rok i gdyby nie kwestia, że przebito mi w innym miejscu stawkę dwukrotnie z chęcią zostałbym o wiele dłużej. Wspaniali ludzie, projekty może nie zawsze najbardziej jakościowe, ale dochodziły podróże służbowe, które były na prawdę ciekawe, a oprócz tego przelożeni i dyrektor bardzo dbali o mój komfort pracy

Pawlaczyna
@azx

Jak dla mnie w niebanalny sposob powiedzial wiecej niz trzeba, a jesli nie potrafisz czytac miedzy wierszami, no coz... "Wiem że weekend, baby, siema lecę W pracy mały pożar i szef podpiął mnie na CC" XD

Hihiha

Wszystko to prawda

Pan

Do przyszłych kandydatów, którzy zastanawiają się nad podjęciem pracy. Wiele osób marzy o pracy w takim pięknym szklanym korpo myśląc, że to będzie niesamowita przygoda! Nic bardziej mylnego. Oto "kilka" minusów, których nie usłyszcie na tych pięknych rozmowach rekrutacyjnych: - Nie masz wpływu na godziny w pracy. Nikogo nie obchodzi, że zaczynasz pracę o 8/9, bo mogą Ci wepchać spotkanie nawet o 18. - Projekty monotonne, nic specjalnego. Masz mały wpływ na to do jakiego projektu Cię przydzieloną - Użeranie się z klientami, którzy z reguły nie mają bladego pojęcia o działaniu czegokolwiek (wielu klientów to hindusi) - Sztuczna atmosfera, otoczka w firmie na spotkaniach integracyjnych. - Pomimo darmowych kursów na Udemy ciężko się rozwijać z powodu braku czasu. - Zarobki jak na taką dużo korporację to przysłowiowy "śmiech na sali". - Jest duża rotacja pracowników. Większość nie zagrzeje miejsca dużej niż 1-2 lata. Bywa, że będąc na projekcie osoba odchodzi i musisz nadganiać samemu bo nie ma dodatkowej osoby. - Nie masz płacone za nadgodziny. Jeśli mówisz, że robiłeś nadgodziny to słyszysz, że mogłeś sobie lepiej zorganizować czas pracy lub rozplanować sobie lepiej spotkania ( to jest chyba najlepsze ;) ) - Ciągle przechwałki na temat rozwoju firmy i wmawianie, że "jesteśmy" najlepsi na wewnętrznych meetingach... - Ciągłe nerwy, stres i działanie pod presją. Bywa, że do zakończenia projektu jest zbyt mało czasu, a ciągle słyszy się presję z góry. A jakie są plusy? Oczywiście, że jakieś są... Na pewno niewątpliwym plusem jest dość duża rozpoznawalność Deloitte na rynku pracy. Także, jak wytrzymasz rok to pewnie łatwiej będzie Ci znaleźć kolejną pracę ;) Nim złożysz swoje CV dwa razy dobrze się zastanów.

s.konsultant
@Pan

Zgadzam sie w 100%. Dokladnie tak bylo u mnie.

Zostaw merytoryczną opinię o Deloitte Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w Deloitte Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Deloitte Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 152.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Deloitte Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 31, z czego 4 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Deloitte Polska?

Kandydaci do pracy w Deloitte Polska napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Deloitte Polska

Deloitte Polska