Opinie o Deloitte Polska w Warszawa

„Deloitte” to marka skupiająca dziesiątki tysięcy profesjonalistów w niezależnych firmach na całym świecie, współpracujących przy świadczeniu wybranym klientom usług audytorskich, doradztwa gospodarczego, doradztwa finansowego, zarządzania ryzykiem i doradztwa podatkowego. Firmy te są członkami Deloitte Touche Tohmatsu Limited, prywatnej spółki prawa brytyjskiego z odpowiedzialnością ograniczoną do wysokości gwarancji (DTTL). Każda firma członkowska świadczy usługi w określonym obszarze geograficznym i podlega prawu oraz standardom regulującym działalność profesjonalną kraju prowadzenia działalności.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Deloitte Polska w Warszawa

Intern

Wypełniłam testy rekrutacyjne na praktyki 3 tygodnie temu i do tej pory nie otrzymałam odpowiedzi. Czy ktoś jest w podobnej sytuacji?

HsodJak
@Intern

Praktyki Salesforce juz się zaczęły

2020

Pół roku pracy tam doprowadziło mnie do brania tabletek uspokajających oraz wizyt u psychologa. Mobbing, wyzysk, praca ponad normę... Myślą, że ludzie będą pracować w BIG4, bo rozwój, zarobki itp. Tak było 10 lat temu. Zarobki poniżej rynku, a pojawiło się więcej firm na rynku, które oferują znacznie lepsze możliwości - JP Morgan, Goldman Sachs etc

twojguru.pl
@2020

To fakt jest dużo takich przypadków nie tylko w Delliote ale każdym BIG4 - napisz do mnie, z chęcią poznam twój case. Więcej o pracy w BIG4 i Korpo(usunięte przez administratora)

Mateusz

Miałem aplikować, ale po opiniach widzę, że firma wyznaje turbokapitalizm. Jeśli nadgodziny w projektach są standardem, to wskazuje na podstawowe błędy w ZZL, a to na brak kompetencji kierowników projektów i menedżerów. 10 000 zł brutto w firmie z BIG 4, to IMO niska pensja. Obecnie zarabiam znacznie więcej.

twojguru
@Mateusz

Napewno możesz zarabiać więcej na rynku. Stawka dla pracownika z rynku zależy od Twojej wartości dla BIG4. Jeżeli jest niska to zapłacą ci mało (nie ma to znaczenie co potrafisz - tylko czy BIG4 umie to sprzedać) (usunięte przez administratora)

Intern

Biorę udział w rektutacji na praktyki. Jakie wyniki testów umożliwiają przejście do kolejnego etapu rektutacji i w jakim czasie od wypełnienia testów wysyłana jest informacja zwrotna?

Praktykant

Rekrutacja przebiega miło i profesjonalnie, jednak brakuje pewnej spójności. Część osób zwraca się na ty, część osób na pan. Firma sama w sobie oferuje raczej przeciętne warunki, chociaż zależy czego się szuka. Pensja w okolicach minimalnej, dosłownie o kilka złotych wyższa (nie napiszę dokładnie, bo jest to trzymane w sekrecie do samego końca ;)). Jest też problem z godzinami pracy, tak naprawdę nie ma pewności ile godzin otrzyma się w projekcie, a w konsekwencji ile się zarobi. Firma nie określa minimum godzinowego do wyrobienia. Na pewno mają duży plus za szybki feedback na każdym etapie rekrutacji. Natomiast nie podoba mi się, że za każdym razem odzywa się inna osoba, a nie ta, z którą rozmawiało się wcześniej.

Pierwszym etapem jest screening telefoniczny, podczas którego padają pytania ogólne w stylu "czemu chcesz u nas pracować?", "czym zajmuje się audyt finansowy?" itd. Dodatkowo padło jedno pytanie po angielsku. Drugim etapem jest rozmowa video, całość trwała ponad 40 minut, padło wiele pytań merytorycznych o rachunkowość i audyt, dodatkowo pytania sytuacyjne "jak się zachowasz gdy ...?" i kilka pytań po angielsku. Pytania po angielsku są proste i typowo lifestylowe, każdy spokojnie sobie poradzi, jeśli tylko nie boi się powiedzieć kilku zdań.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
Słupsk
praktykant

ile jest na godzine na praktykach w warszawie w audycie? nie wie m gdzie aplikowac

Agata

Cześć, chciałabym się dowiedzieć czegoś na temat zespołu, w którym będzie pracował przyszły pracownik. Ilu osobowy on jest? Czy wszyscy mają równo podzielone obowiązki czy jest może jakaś wyznaczona jedna osoba, której będzie się podlegało?

carlota

Ile można oczekiwać na "dzień dobry" na stanowisku Młodszy/a Asystent/ka Administracyjny/a? Jest szansa na awans?

Seniorka Dtt

Przestrzegam przed pracą w zespole Sustainability w dziale Advisory. To jeden z gorszych zespołów w dziale. Wynagrodzenia są niższe niż średnia w Advisory. Notorycznie opóźniane są awanse pracowników w całym zespole ("jeszcze nie jesteś gotowa, ale staraj się, dobrze ci idzie"). Kadra zarządzająca oszczędza na pracownikach i tym poprawia sobie wyniki finansowe na koniec roku. Bezpłatne nadgodziny są przymusowe - jeśli nie posiedzisz dłużej średnio o 20% w miesiącu to będą na ciebie krzywo patrzeć, nie dostaniesz awansu itp.

Hue
@Seniorka Dtt

Nie tylko tutaj. Niestety większość firm tak działa.

pracownica
@Seniorka Dtt

Istnieje system wypłat nadgodzin, może po prostu nie zrozumiałaś zasad jego funkcjonowania? ;)

Nadgodziniarz
@pracownica

Jesteś pewna ze ten system działa prawidłowo i wszystkie faktycznie przepracowane nadgodziny są akceptowane przez przełożonych?

Jakosviowki
@Nadgodziniarz

Cza czytać tylko z zrozumieniem :P

Nadgodziniarz
@Jakosviowki

Przeczytał drugi raz. Zrozumiałem ;)

Xo_xo_answer
@pracownica

Oczywiście że jest ! Chodzio o to żeby zrobić jak najwiecej a zaraportować jak najmniej i najlepiej wybrać te godziny ( nikt nie wie kiedy) tak żeby ich nie wypłacić.

stefan
@pracownica

0,4 razy 1h godziny nadgodzin i masz wynik. Tyle możesz odebrać. nawet to nie jest zgodne z kodeksem pracy.

Logika by Deloitte

W listopadzie aplikowalem na Akademię Biznesu by Deloitte. CV przeszło pierwszy etap. W kolejnym czekały testy analityczne i językowe. Test z języka trzeba przyznać nieprzyjemny. Czas na odpowiedzi bardzo krótki i testy rozwiązany przede mnie nerwowo. Poszło gorzej niz się spodziewałem (wynik B2). Testy analityczne natomiast na podstawie próbki powyżej 90proc rozwiązujących. Można by powiedzieć, ze nadrobilem. Ogłoszenie wyników 9 listopada, a pierwsze warsztaty 18 listopada. 12 listopada piszę miała, czy mogę prosić o informację zwrotną. Odpowiedź na drugi dzień krótka, mamy obsuwę,ale na pewno się odezwiemy. 18 listopada na fB informacja o rozpoczęciu warsztatów, a ja bez informacji zwrotnej. Ponowny mail tym razem z lekkim zażaleniem i tym razem zero odzewu. Kontakt się urwał, jak z dziewczyną po pierwszej randce. Stwierdziłem, ze w sumie olać, w międzyczasie znalazłem spoko robotę więc i tak nie miałbym czasu. Najlepsze okazało się jednak dwa tygodnie później. Dzwoni Pani z HRu i stwierdza, ze moje CV jest bardzo spoko i zaprasza mnie mnie na rozmowę na pracę. Za słaby na akademie, ale wystarczający żeby zaprosić go na rozmowę o pracę. Logika by Deloitte

TAX

czy w tym roku Deloitte będzie rekrutowało na praktyki / entry level job w podatkach? czy ze względu na pandemię nie będą? czy rekrutacja będzie mniejsza, niż zwykle? jeśli będzie, to kiedy można się jej spodziewać?

Adrian

@ziomek a te projekty o których piszesz są ciekawe? Nie monotonne?

Vojeteks

Na jakiie zarobki moze liczyc senior programista?

Bankier

Cześć, pracuje w banku (zwykły oddział), ale sami wiecie, że sytuacja nieciekawa. Poradzę sobie na stanowisku asystenta ds audytu? W banku niewiele ma się wspólnego z ekonomią mimo wszystko. Ile mogę zarobić? Jestem na ii roku studiów ekonomicznych

orion
@Bankier

dasz radę

Ola

Czy ktoś kto nigdy nie miał styzności z audytem może zacząć karierę w firmie? Ile można żądać na stanowisku asystenta do spraw audytu?

autor
@Ola

Tak, większość nowych pracowników nigdy nie miała styczności z audytem.

tłusty benek
@Ola

spokojnie możesz powiedzieć 10 000 brutto

Specjalista ds. kontolingu

Co możecie powiedzieć o stanowisku specjalisty ds. kontrolingu. W ogłoszeniu podają 3-letnie doświadczenie (ja mam 5). Na jakie zarobki można liczyć? Jaki jest wymagany poziom j.angielskiego (w ogłoszeniu nic nie wspominają o nim)?

turbo grubas

Od razu gdy przyszłam na rozmowę o pracę na recepcjonistkę wiedziałam że nie dostanę tej pracy. Na recepcji same młode, raczej ładne i szczupłe osoby. Cóż, mogłam wysłać CV ze zdjęciem, przynajmniej oszczędziłabym czas.

Jaki poziom angielskiego jest wymagany na praktyki z audytu? B2 przejdzie czy raczej ciężko? Jak wygląda sprawdzenie znajomości języka na rozmowie o pracę?

Mogę potwierdzić, że opinia z 14.07.2020 jest prawdziwa, może mało szczegółowa, ale prawdziwa. Firma dobra dla leserów, którym się nie chce i którzy nigdy nie powinni pracować w finansach, bo ich wiedza jest tak marna i są tak niekompetentni. Szklany sufit, układy, układziki i kolesiostwo na porządku dziennym. Awansują tylko znajomi królika, reszta będzie zapitalać na leserów na górze. Presja na robienie bezpłatnych nadgodzin, kasa słaba w porównaniu do rynku. Nie polecam, jeśli ktoś nie chce się frustrować za marne pieniądze.

Aniela

Jakie wynagrodzenie z rocznym doświadczeniem w audycie?

...

Czy posiada ktoś informacje na temat obecnej rekrutacji na praktyki w Deloitte? Czy już się zakończyła, została zawieszona czy po prostu - z racji koronawirusa - znacznie się wydłuży? Wiem, że na karierze w finansach pojawił się na ten temat artykuł jednakże od tego czasu brak jest jakiejkolwiek informacji na ten temat.

intern
@...

Ja dostałem ofertę od 1 października, rekrutacja trwała około miesiąca.

sss
@...

już dawno po rekrutacji

Zostaw merytoryczną opinię o Deloitte Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w Deloitte Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Deloitte Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 153.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Deloitte Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 31, z czego 4 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Deloitte Polska?

Kandydaci do pracy w Deloitte Polska napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Deloitte Polska

Deloitte Polska