Opinie o Deloitte Polska w Warszawa

„Deloitte” to marka skupiająca dziesiątki tysięcy profesjonalistów w niezależnych firmach na całym świecie, współpracujących przy świadczeniu wybranym klientom usług audytorskich, doradztwa gospodarczego, doradztwa finansowego, zarządzania ryzykiem i doradztwa podatkowego. Firmy te są członkami Deloitte Touche Tohmatsu Limited, prywatnej spółki prawa brytyjskiego z odpowiedzialnością ograniczoną do wysokości gwarancji (DTTL). Każda firma członkowska świadczy usługi w określonym obszarze geograficznym i podlega prawu oraz standardom regulującym działalność profesjonalną kraju prowadzenia działalności. Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Deloitte Polska. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Deloitte Polska o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników i kandydatów do pracy o Deloitte Polska w Warszawa

Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Opinia

Nadmuchany profesjonalizm, który nijak ma się do rzeczywistości. Szklane sufity, przepraszam drzwi - przez które przechodzą osoby dla których moralność to słowo nieznane. Jeśli masz jakieś wartości to zostaw je zanim przekroczysz magiczne drzwi do tego "wspaniałego" świata. Rozgrywki na mistrzowskim poziomie niskich kompetencji. Fenomenalne doświadczenie, który wywróci Twoje spojrzenie na rzeczywistość.

ziomek

Troszeczkę śmieszą mnie frustraci poniżej, którzy wylewają swoje żale, bo ich nie zatrudniono albo musieli siedzieć więcej niż 8 godzin. W Deloitte nie pracujesz jak na taśmie produkcyjnej - 8 godzin składania długopisów i nara do domu. Tutaj jest praca projektowa i jak musisz coś skończyć do piątku to pewnie będziesz musiał posiedzieć w czwartek. Oczywiście ten kij ma dwa końce - od poziomu seniora wzwyż zarobki rzędu 10 tysięcy złotych miesięcznie nie robią na nikim wrażenia + do tego masz jeszcze darmową siłownie, darmowa kawiarnie, punkt odbioru przesyłek od kuriera, vouchery na taksówki, darmowe rowery w lato, fizjoterapeutę, lekarza, masażystę itd. Kolejny plus jest taki, że 3 lata pracy w big4 to jak 5-6 lat pracy gdzie indziej - praktycznie zawsze associate z big 4 idzie na seniora w innej firmie, senior na managera itd. Ja jako osoba pracująca już dłuższy czas mogę powiedzieć, że pensje są okej, projekty mega fajne, nadgodziny to standard, a ludzie też mega spoko (dla tych co bredzą coś o jakimś mobbingu śpieszę poinformować, że podczas oceny rocznej umiejętność komunikacji jest jedna z najważniejszych składowych [a ocenę tą wystawiają zarówno osoby wyższego, jak i niższego szczebla], przez co osoba aspołeczna nie ma szans na awans czy podwyżkę)

Kandydat na staż dział Audytu
Kandydat

Jestem tydzień po czwartej, ostatniej, rozmowie kwalifikacyjnej. Podczas wykonywania testów wyszło mi: angielski - C1, matematyka (czy tam analityka) - 66% więcej od wszystkich kandydatów. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej na pytanie o oczekiwane zarobki powiedziałem "średnia krajowa na stanowisku stażysty wynosi 22,5 zł/h i byłbym zdziwiony jakby Deloitte oferowało mniej". Tak. Wiem, że powiedziałem za mało. Dlatego teraz pytam... jeśli się dostanę, jakie są szanse, że zaoferują mi akurat 22,5 zł/h? Z tego co widzę w komentarzach to stażści mają przecietnie 25 zł/h w Deloitte a w dziale Audytu jeszcze więcej. A jeżeli mi zaoferują 22,5 to czy mogę jakoś wybrnąć na więcej czy już zrąbałem i teraz na to za późno. Jakieś pomysły? Dodam, że w mieście Rzeszów.

Xoxo

Ja przepraszam ale czytam sobie tak tu te opinie i mało mi oczy nie wyjdą z orbit. Deloitte jest jednym z grand four:))wybierane tam są osoby top of the top. Patrząc po benefitach, ekskluzywnym miejscu pracy, opiece medycznej komentujacy negatywnie nie wiedzą co to znaczy zły pracodawca. Naprawde...

Audyt Nowy wpis
Kandydat

Jakie zarobki na remote asystent w dziale audytu?

Audyt Nowy wpis
@Audyt

5400 brutto

ikonka

Sprawdź 4 opinie klientów firmy Deloitte Polska w Warszawa.

Sprawdź
Anonimowy Nowy wpis
Kandydat

Oceniam proces rekrutacyjny bardzo negatywnie i przede wszystkim niesprawiedliwie. Wykonałam testy analityczne - numeryczny i angielski poszedł mi świetnie, werbalny gorzej. Dostałam telefon ze mam szanse poprawić test werbalny - pomyślałam super, że dają drugą szansę. Niestety strona talent bridge z testami była popsuta i mimo zaznaczonej odpowiedzi wyskakiwał komunikat „nie zaznaczono żadnej odpowiedzi”. Napisałam maila - brak odpowiedzi, napisałam drugiego maila bezpośrednio do rekruterki - brak odpowiedzi. Kilka telefonów - brak odpowiedzi. Po kilku dniach dostałam automatycznego maila, że nie mogą mnie wziąć (wiadomo, przez brak testu). Szkoda, bo spełniałam wszystkie warunki razem z tymi „Nice to have” a przez problem ze stroną nie mogłam przejść dalej. Uważam, że zachowanie rekruterów poprzez brak jakiejkolwiek odpowiedzi jest bardzo nieprofesjonalny i niesprawiedliwy. Nie dostałam się tak naprawdę przez błąd na stronie kompletnie nie z mojej winy.

Jureczek
Kandydat

W moim odczuciu fatalna rekrutacja, testy nie sprawdzają wiedzy, są nastawione na szybkie wyklikanie, do tego są czasochłonne i po prostu idiotyczne - wymagają domyślania się co autor miał na myśli. Jeżeli oddają one obraz pracy tam, to nie wygląda to ciekawie.

Maja Nowy wpis
@Jureczek

Jakiego typu pytania pojawiają się na tym teście? Wymienisz kilka?

Niedoszła kandydatka
Kandydat

Znalazłam ofertę dotyczą pracy jako tłumacz i byłabym odpowiedziała na to ogłoszenie, gdyby nie kilka... powiedzmy, wątpliwości. Dotyczą one poniższego podpunktu: "Dobra organizacja pracy, odporność na stres, wysokie zdolności interpersonalne i kultura osobista" Ludzie, czy nie zapala Wam się czerwona lampka, kiedy czytacie coś takiego? Bo ja odczytuję to tak: "spodziewaj się nerwowej atmosfery, ciągłego pośpiechu, mobbingu lub co najmniej nękania, ale jednocześnie to nie nasz problem, tylko twój, skoro oczekujesz, że będziesz pracować w spokoju i nie będziesz ciągle zaskakiwany/a różnymi niesympatycznościami. Masz być miły/a (czytaj: posłuszny/a), nigdy się skarżyć i nie narzekać i przyjmować wszystko na klatę". Wcale się po czymś takim nie dziwię, że opinie na temat miejsc takich jak to są w przeważającej mierze negatywne i padają zarzuty właśnie tego typu. Firmy takie jak ta wykorzystują fakt, że sytuacja na rynku pracy jest od lat niezmienna, wykorzystują swoją przewagę nad kandydatami i pracownikami, przyzwyczajają ich, że atmosfera, która jest toksyczna, jest czymś "normalnym", i że ludzie są gotowi przyjąć warunki, bo po prostu nie mają alternatywy. Taka moja refleksja na koniec - tyle mówi się o mobbingu w pracy, nękaniu, wyzysku w pracy, etc., ale zwróćcie uwagę, dla swojego dobra, jak formułowane są ogłoszenia, zanim zdecydujecie się wysłać CV, bo tego typu sformułowania brzmią jako sygnał alarmowy, żeby się przynajmniej dobrze zastanowić, czy warto w ogóle zawracać sobie głowę udziałem w rekrutacji w takiej firmie. Deloitte Polska - niestety, ale nie zrobiliście na mnie jako niedoszłej kandydatce dobrego wrażenia. Mogę wręcz powiedzieć, że zdradziliście się tym ostatnim podpunktem w ogłoszeniu.

Goscini
@Niedoszła kandydatka

Mnie zdziwil rówież brak widełek finansowych w ogłoszeniu. Serio, taka firma w XXI wieku?...

Niedoszła kandydatka
@Goscini

Faktycznie, nic nie było na ten temat - jeden z najbardziej kluczowych w koncu.

insider

co za beznadziejna firma. z tego co słyszałam, mimo naprawde duzych zyskow i wzrostu firma nie wyplaca w tym roku zadnego bonusu dla pracownikow. serio? to jest żałosne. dobrze, ze mnie tam nie ma juz...

majk
@insider

potwierdzam.

Ania
@insider

Hahaha ale komentarz :D ja poza podwyżką na poziomie 16% (drugi rok z rzędu) dostałam bonus kilka K (drugi rok z rzędu), a jestem na skromnym adminowym stanowisku. Tym samym wg badań zarabiam więcej od 70% społeczeństwa ;)

@Ania

tak to jest w tej firmie wlasnie ze kawiarki dobrze zarabiaja bo sa ladne a biznesowi pracownicy pracuja za gorsze

Anial
@Ania

Takie podwyżki (procentowo) są zupełnie normalne kiedy zaczyna się z niskiej bazy na początku kariery, bo nominalnie to i tak nic. Tylko uświadom sobie, że w przyszłości już takich procentów nie uświadczysz. Też moją pierwszą podwyżką było 17,2%, po czym dowiedziałem się, że i tak z rokiem doświadczenia moja płaca była znacznie poniżej rynkowej, więc zmieniłem prace :) PS. gratuluje osiągnięcia jakim to jest zarabianie 300zł powyżej średniej krajowej, bo widzę że jesteś z tego bardzo dumna XD

...
Użytkownicy czekają na odpowiedź 19 dni.
Kandydat

dostałam propozycję praktyk w dziale audytu na UOP. jakiej stawki można się spodziewać?

Ciekawska
Kandydat

Cześć, mam dwa pytania. Z góry będę wdzięczna za odpowiedź :) 1.czy w przypadku aplikowania na stanowisko "nie-juniorskie" (konsultant podatkowy z 2-letnim doświadczeniem) konieczne jest zrobienie testów analitycznych i werbalnych czy proces rekrutacji jest w takiej sytuacji przyspieszony? :) 2. Na jakie zarobki można liczyć w dziale doradztwa podatkowego Deloitte mając 2 lata doświadczenia w konsultingu? 8k brutto?

Hubertus56
@Ciekawska

1. Nie testow analitycznych nie ma 2. Zarobki obecnie po podwyzkach z 2 letnim doswiadczeniem w podatkach to spokojnie konsultant moze liczyc na wynagrodzenie na poziomie 10-11 ton marchewèk UoP + 10-15% bonusu rocznego marchewek. Ale w big4 nie pracuje sie tylko dla pieniedzy ok to nie robota przy lini produkcyjnej wiec nadgodziny sa ale warto robic te nadgodziny i uwaga nie wpisywac na kod (czyli nie wyplacac i nie odbierac) przyspieszy to szanse i prespektywe awansu a za tem jeszcze ciekawsze taski i zarobki na pozimie 20 / 30 ton marchwi

xyz
@Hubertus56

Konsultant 10-11? Co ty mówisz... Senior 1 ma max. 10. Poniżej menago nie ma żadnych bonusów i premii, brak płatnych nadgodzin. Zejdzcie na ziemię...

Nxnxnx
@xyz

Ile ma konsultant 1 w podatkach w Wwa?

zyx
@Nxnxnx

A2 w podatkach ma ok. 6900 brutto, a wie ktoś może ile ma A1?

Nnn
@zyx

W GESie (PIT) konsultant 1 ma 6 marchewek ze skórka

@Ciekawska

Stanowisko Consultant to zarobki minimum 8k brutto, a nawet 15k brutto na UoP. Rekrutacja zalezy od dzialu i momentu - czasem jest dluga, czasem przyspieszona, zalezy od zapotrzebowania. Generalnie - mow duze kwoty.

gosc
@Konsultant

Dlaczego kłamiesz ? Consultant - 6-8 marchwii ze skórką, Senior consultant 9-11

Opinia

azx

Po to jest ten portal, żeby dzielić się swoimi opiniami. Twój komentarz natomiast nic nie wnosi.

ODP
@azx

A co Twój komentarz wnosi?

Nara

Dryn Dryn proszę podejść i oglądnąć co najważniejsze. Ludzie z lini nie maja na to czasu. Kierownikom brakuje ludzi do produkowania syfu

twojguru.pl
@Opinia

Mało konkretu ;-) i fakt nie jest to miejsce dla wszystkich www.twojguru.pl

karolcia

a jakies konkrety?….

Jakub
@Opinia

Pracowałem w (usunięte przez administratora) rok i gdyby nie kwestia, że przebito mi w innym miejscu stawkę dwukrotnie z chęcią zostałbym o wiele dłużej. Wspaniali ludzie, projekty może nie zawsze najbardziej jakościowe, ale dochodziły podróże służbowe, które były na prawdę ciekawe, a oprócz tego przelożeni i dyrektor bardzo dbali o mój komfort pracy

Pawlaczyna
@azx

Jak dla mnie w niebanalny sposob powiedzial wiecej niz trzeba, a jesli nie potrafisz czytac miedzy wierszami, no coz... "Wiem że weekend, baby, siema lecę W pracy mały pożar i szef podpiął mnie na CC" XD

Hihiha

Wszystko to prawda

Pan

Do przyszłych kandydatów, którzy zastanawiają się nad podjęciem pracy. Wiele osób marzy o pracy w takim pięknym szklanym korpo myśląc, że to będzie niesamowita przygoda! Nic bardziej mylnego. Oto "kilka" minusów, których nie usłyszcie na tych pięknych rozmowach rekrutacyjnych: - Nie masz wpływu na godziny w pracy. Nikogo nie obchodzi, że zaczynasz pracę o 8/9, bo mogą Ci wepchać spotkanie nawet o 18. - Projekty monotonne, nic specjalnego. Masz mały wpływ na to do jakiego projektu Cię przydzieloną - Użeranie się z klientami, którzy z reguły nie mają bladego pojęcia o działaniu czegokolwiek (wielu klientów to hindusi) - Sztuczna atmosfera, otoczka w firmie na spotkaniach integracyjnych. - Pomimo darmowych kursów na Udemy ciężko się rozwijać z powodu braku czasu. - Zarobki jak na taką dużo korporację to przysłowiowy "śmiech na sali". - Jest duża rotacja pracowników. Większość nie zagrzeje miejsca dużej niż 1-2 lata. Bywa, że będąc na projekcie osoba odchodzi i musisz nadganiać samemu bo nie ma dodatkowej osoby. - Nie masz płacone za nadgodziny. Jeśli mówisz, że robiłeś nadgodziny to słyszysz, że mogłeś sobie lepiej zorganizować czas pracy lub rozplanować sobie lepiej spotkania ( to jest chyba najlepsze ;) ) - Ciągle przechwałki na temat rozwoju firmy i wmawianie, że "jesteśmy" najlepsi na wewnętrznych meetingach... - Ciągłe nerwy, stres i działanie pod presją. Bywa, że do zakończenia projektu jest zbyt mało czasu, a ciągle słyszy się presję z góry. A jakie są plusy? Oczywiście, że jakieś są... Na pewno niewątpliwym plusem jest dość duża rozpoznawalność Deloitte na rynku pracy. Także, jak wytrzymasz rok to pewnie łatwiej będzie Ci znaleźć kolejną pracę ;) Nim złożysz swoje CV dwa razy dobrze się zastanów.

s.konsultant
@Pan

Zgadzam sie w 100%. Dokladnie tak bylo u mnie.

anonymous
@ziomek

Ziomek aż takie dobre zarobki? Dają 10 tysięcy brutto po studiach i to nie robi na nikim wrażenia?

@anonymous

Anonymous, przecież napisałem, że to stawka od poziomu seniora wzwyż :) Na seniora potrzebujesz od 3 do 5 lat doświadczenia z tym, że 3 lata to raczej po BIG 4, a 5 po pozostałych firmach.

@ziomek

Z tym 10k brutto to trochę fikcja. Znam seniorów którzy mają po 7-8k brutto w tej firmie, więc śmiech na sali. Dodatkowo na porządku dziennym jest wciskanie umów z podwyższonymi kosztami przychodów... Fizjoterapeuta? Zapisanie się do niego graniczy z cudem....

hahahahahahaha
@ziomek

serio? 10k po tylu latach w tym kotle? Serio? To jest ten prestyż? To wyzysk na całego. I co take wielkie wyszktałcenie, taky prestyż a ledwo co możesz się utrzymać! GRATULUJE!

pracownik_deloitte
@Pracownik Deluła

To jest chyba trochę wałek co piszesz, ponieważ ja zacząłem pracę dwa miesiące temu i jako osoba z dwuletnim doświadczeniem komercyjnym dostałem 6400 brutto... Więc wątpię, aby seniorzy zarabiali 7-8brutto...

Z1

A jak jest w dziale kontrolligu? Właśnie ukazała się oferta na analityka...

Kazik

Dzień dobry, czy w Deloitte jest możliwa praca zdalna?

gal
@ziomek

Ciekawe, poza Polską można po 8 godzinach iść do domu. To co opisujesz to jakaś patologia.

Seniorka Dtt
@ziomek

To nie jest prawda. "Praca projektowa", o której piszesz, to tylko argument do nakłaniania pracowników do nadgodzin, darmowych. To bardzo proste, większość wartości "produktu" doradztwa jest wytwarzana przez pracę intelektualną, nie ma kosztów materiałów tak jak w branży produkcyjnej. Reasumując, jeżeli nakłonisz swoich pracowników do 20% darmowych nadgodzin, to masz około 20% większy zysk i tak to działa w Deloitte, a przynajmniej w dziale Advisory, w którym pracuję (już niedługo :) ). Oczywiście pensje, są nieco wyższe, ale to nieprawda, że rekompensują one nadgodziny. Na koniec miesiąca jesteś na minus w porównaniu do innych ofert pracy w Warszawie. Główną przyczyną nieatrakcyjności Deloitta i w ogóle BIG4 jest fakt, że wzrost wynagrodzeń w BIG4 nie nadąża za średnim wzrostem w Warszawie. 5 000 brutto na C1 zarabiało się już w 2013 roku (a przynajmniej ten rok pamiętam, może wcześniej też). Obecnie na C1 jest może 6 000, ale bardzo często to nadal będzie mniej niż 6 k. Senior 10 k? Na początku senior ma zwykle 8 k, by dostać 10 musi mieć 1-2 lata stażu, co oznacza, że by zarabiać 10 k brutto w Deloitte trzeba mieć 5-6 lat doświadczenia. Przy obecnych zarobkach w Warszawie i inflacji to jest kpina.

hahahaha
@pracownik_deloitte

To się zdziwisz. Masz dwa lata doświadczenia, dostałeś 6,4. Za rok masz szanse na jakąś podwyżkę, a za dwa lata na awans na seniora. Myślisz, że podwyżki ile wynoszą? 50%? Dostaje się po 500-1000 zł. Reasumując - tak, za 2 lata, o ile dociągniesz, możesz liczyć na stanowisko seniora i wynagrodzenie rzędu 7-8 k brutto.

Dilajt
@hahahaha

Widać bardzo prestiżowa jest ta firma. Swoją droga fajnie się to zestawia ze średnim kosztem życia w Warszawie Xd Więcej zarobicie na truskawkach w Holandii :D

qq
@ziomek

Może trochę okłamię, bo pracuję w audycie w innej firmie z BIG 4, takiej gdzie płacą za każdą nadgodzinę więc na umowie pewnie niższa kwota podstawowa. Dane całkiem świeże. A2 - dostałem ok 6k. brutto S1 - dostałem ok. 8.5k brutto S2 - dostałem ok. 9.4k brutto Więc te magiczne 10k pewnie i można mieć na S1 ale brutto o czym nikt nie wspomina i przy nadgodzinach, o których też nikt nie wspomina.

potwierdzam
@qq

To może być 9k, ale brutto. Na S1. Brak płatnych nadgodzin.

Dilojt
@ziomek

„Kolejny plus jest taki, że 3 lata pracy w big4 to jak 5-6 lat pracy gdzie indziej” To jest marketingowa ściema. Pracuję w advisory w średniej firmie i rozmawiając z koleżanką również z advisory tylko, że z innej firmy należącej do BIG4, doszłyśmy do wniosku, że ja pracując kilka miesięcy w moim dziale w średniej firmie doświadczyłam pracy w różnych obszarach podatkowych niż ona pracując kilka lat w tym samym dziale w BIG4. Co najlepsze, nie robię po godzinach, bo są one odgórnie zabronione. :)

another_ziomek
@ziomek

(usunięte przez administratora) rzeczywiście tam istnieje i to nie jest kwestia komunikacji o której kolega wspomniał. Np. ucinanie o połowę wykonanych już nadgodzin przez z tyłka wymyślony 'wskaźnik efektywności' jest naprawdę śmieszne. Brak możliwości kwestionowania wykonanej pracy lub sposobu wykonania zadań również istnieje, ponieważ taka osoba dostanie później złą opinię w trakcie oceny. Trzeba klepać swoich przełożonych po pleckach, to jest ta komunikacja o której wspominasz. Oczywiście można trafić na spoko projekty, ale w większości szczebli poniżej Supervisora/Managera to jest śmieszna i odtwórcza praca, która niestety zajmuje dużo czasu. Szkoda tracić życia, gdy możesz ten czas wykorzystać o wiele efektywniej i otrzymać więcej pieniędzy.

Ziomek soł skedżul
@ziomek

Zakladajac, ze nie jestes niewidzialna reka HRow, naprawde zal mi ciebie. Dzieki takiemu ojkofobicznemu (sprawdz sobie w slowniku co to slowo oznacza), p0laczkowemu podejsciu (to nie firma ksiegowa u Jadzi tylko super zachodnie korpo wiec trzeba robic bezplatne nadgodziny :) wyzysk w kolonii P. ma i nadal bedzie mial sie dobrze. Powodzenia i zdrowia na nadgodzinach krecac tym zamachowym koleczkiem, bo gdziekolwiek jestes bo chyba juz zdazyles sie zorientowac, ze to nie byla jednak "ostatnia prosta" tylko ta gra sie nie konczy nigdy :)

KPINA nie firma!
@ziomek

senior za 10k to uważasz za sukces? ja uważam za normę w przeciętnej firmie! ogarnij się człowieku, widać że nie szanujesz ani siebie, ani swojego czasu, ani swojej pracy.

KPINA nie firma!
Użytkownicy czekają na odpowiedź 31 dni.
Kandydat

Kolejny raz moja aplikacja została odrzucona mimo, że spełniam 100% oczekiwań w ogłoszeniu! 2 osoby z mojego otoczenia były w procesie mimo, że są słabszymi kandydatami, a ja nie zasługuję nawet na rozmowę telefoniczną??? KTO ODPOWIADA ZA TEN PROCES??? Rekrutacja talentów? żart!!!! Rekrutacja dla najtańszych frajerów - tak dzisiaj widzę tę firmę. Z pewnością już NIGDY nie wezmę udziału w rekrutacji i moje osiągnięcia zarezerwuję dla innego pracodawcy! ODRADZAM TĘ FIRMĘ !!! Brak szacunku do kandydata! Nawet nie można odpisać na wiadomość, nie wiadomo co za BOT czytał CV bo nazwiska rekrutera też nie ma! Sorry opinia trafia na GoWork skoro boicie się konfrontacji z kandydatem. W moich oczach Deloitte był profesjonalną firmą, ale teraz spadł na samo DNO! Jeśli dostaniesz tam pracę to możesz być pewien, że jesteś słabym ogniwem: najtańszym i z pewnością nie najlepszym na rynku. Specjalistów odsyłam do konkurencyjnych firm na LINKEDIN gdzie ceni się profesjonalizm, wynagrodzenie jest uczciwe i adekwatne do osiągnięć na rynku!

Kamila
Kandydat

Czy w Deloitte istnieje możliwość pracy zdalnej? Mam na myśli model całkowicie zdalny, nie hybrydowy.

Barbara
@Kamila

Taka duża Firma to fajnie by było, dowiedziałaś się już czegoś? Wydaje mi się że często jest tak że nie na każdym stanowisku pracy jest taka opcja, a ciebie w ogóle co interesuje?

Kamila
@Barbara

Niestety niczego się nie dowiedziałam. Mnie interesuje praca związana z AML, ale praca zdalna jest dla mnie kluczowa i nie wiem czy aplikować.

JD
@Kamila

Ja pracuje w AMLu i wszystko jest zdalne, możesz przychodzić do biura ale nikt nie każe a po drugie nawet jak się jest zatrudnionym w Warszawie to ja przychodzę do biura we Wrocławiu albo w Gdańsku bo akurat tam jestem

zadowolony
@Kamila

praca zdalna jasne, że jest taka opcja, polecam nic nie robię a kasa leci

Aneta
@zadowolony

Jak to nic nie robisz? Coś przecież musisz, jak to zdalnie wygląda, że taki luz?

tak

Aneta
@Konsultant

A jak to nadzorują? Bo ktoś wspomniał, że niby niczego nie robi

s.consultant

Mogę Wam kilka slów napisac, gdyż własnie zakończylam moją prawię roczną 'przygodę" z Deloittem- konkretnie konsulting IT. Dużo prawdy jest w minusach przedstawionych tutaj na portalu, dlatego od nich zacznę- nadgodziny są, trzeba konczyc wiele rzeczy wieczorami, ale nikogo to nie interesuje- nie zdazysz do 17- twoja wina. Zatem nie wpisuje się nadgodzin, taka praca w konsultingu. Nie ma mozliwosci wyboru projektu- wrzucają Cię gdzie wolne, nie ma znaczenia czy w ogole znasz temat. W obowiązku masz uzupelnianie kilka profili kompetencji, z ktorych tak na prawdę nikt nie korzysta. Co to zarobkow- jak sobie wynegocjujesz, tak masz. Bywają ogromne roznice w w jednym zespole na tym samym stanowisku. 10 tys brutto jak najbardziej do zrobienia, wiecej tez. Managerowie jak wszędzie- rozni. Są bardziej kompetentni, są tez mniej. W moim zespole wszyscy się znali z poprzedniej firmy, co niestety można bylo odczuc- lekkie wyobcowanie, brak poczucia zespolowosci. Z rzeczy neutralnych- projekty są te ciekawsze, dlugofalowe, gdzie nawiązuje się fajną relację z klientem, ale są tez takie bardzo męczące, gdzie w zasadzie nie wiemy po co jestesmy i dokąd zmierzamy. Sa klienci polscy, zagraniczni, ale zakres naszych zadan jest zazwyczaj podobny, nie ma tej slynnej "roznorodnosci zadan". Z plusów to na pewno mozliwość szkolen i zdobycia pewnych certyfikatow, wyjazdy integracyjne na kilka dni, mozliwosc pracy zdalnej, karta sluzbowa na wyjscia na pizze, czy inne praciwnicze aktywnosci. Ogolnie po BIG4 spodziewalam się więcej, ale najgorzej nie jest. Mozna zdobyc doswiadczenie, zobaczyc jak wyglada typowy consulting. Zauwazylam, ze duzo rekruterow sie odzywa, gdy widzi wpis o Deloitte, takze to tez na plus.

O pracę w mieście Warszawa nie jest łatwo, dlatego czy możecie coś powiedzieć o firmie Deloitte Polska?

Ciekawa
Kandydat

Wiele osób pracujących w Deloitte skarży się na brak zaplaty za godziny nadliczbowe. Jak to jest możliwe? Musi to być w jakiś sposób rozwiązane np. w postaci dni wolnych. Nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić w takiej firmie. Jak to jest rozwiązane? Dodatkowo, jakie godziny pracy macie wskazane w umowie?

Tessa
@Ciekawa

Nie możesz ich wpisywać w system po prostu. Raz wpisałam pół godziny, miałam rozmowę z dyrektorem....

Yola
@Tessa

Ale to jest skandal to co piszesz. Serio, cxy inni pracownicy to potwierdzają? Może ktoś może zaprzeczyć i napisać, że to zależy od asertywnosci? Ja mam dzieci i nie wyobrażam sobie klepać nadgodzin, a za darmo to już w ogóle! Przerabiałam darmowe nadgodziny w przeszłości, w czasie gdy nie mialam dzieci i nie bylam asertywna, a szefowa potrafila mnje zmanipulować twierdząc, że mogę lepiej się zorganizować. Bylam niepewna siebie, ale to się zmieniło. Pracowalam nad asertywnoscia i dziś mi już nikt nie wcisnie takiego kitu. W kolejnej pracy wychodziłam do domu pierwsza, a miałam finansowo największe projekty w zespole. I nie w złotówkach tylko w euro. W czasie mojej pracy nie chodzilam na fajki czy na pogaduszki w kuchni, tylko pracowalam jak mrówka. Ale po tym czasie - do domu! Jsk mialam nadgodziny, to wszystko wpisywalam w systemie i wszystko bylo elegancko i bez problemu płacone. Także nie wyobrażam sobie już, by dać się tak psychicznie i finansowo wyzyskiwać, tylko w imię wydawania się komuś, że robi wielką karierę w korpo. To trzeba mieć bardzo niską samoocenę, by dowartościowywać się robotą w Deloitte. A z tego co tu ludzie piszą, to idzie za tym uznana marka i nic więcej :/ a dziś w takiej Warszawie jest wiele wiele placówek zagranicznych korporacji oferujacych wszystkie te same lub podobne benefity, z tym że bez kiksów z nadgodzinami. Ogólnie zastanawiam się teraz, czy przyjąć taką ofertę pracy...?

@Ciekawa

Pelen wymiar pracy, praca w trybie zadnaiowym. Nadgodizn si enie raportuje, bo jest mowione: tak juz jest w consultingu, wyjdziesz wczesniej w piatek. Jest to najwiekszy minus jest firmy.

Anna
Kandydat

Ile zarabia konsultant w Deloitte w Warszawie na start w dziale Consulting ? Jakich kwota można się spodziewać? :)

Anna
@Anna

Również jestem ciekawa czy powyżej 10k brutto można prosić?

insider

weź zejdź na ziemię. od 6k, nie więcej ni 7,5

@Anna

Na stanowisku Consultant (wczesniej jest Analityk, dalej Senior) jest to ok 10-15k brutto obecnie.

Konsultant

Obecnie pracuje juz rok w Consultingu. Jest to moja 10 firma, ocenim ja 7/10. Nie doswiadczam tu mobbingu, nie jestem meczona praca po godzinach przez kierownictwo (niestety niektorzy koledzy z rownoleglych stanowisk nie potrafia tego powtorzyc), w samej firmie jest bardzo dobrze, jakos pracy rozbija sie o projekt. Jesli projekt jest ok, to jest ok, Jesli prowadzi go Deloitte Germany - mozna se w leb strzelic. Ale do tej pory polski oddzial i kierownictwo zawsze stawalo za mna. W dobie inflacji proponuja rozwiazania zatrudnieniowe umozliwiajace jak najmniejsze podatki i podnisa i tak bardzo dobre pensje regularnie (kilka procent, ale zawsze cos). Jasna sciezka rozwoju, nie ma problemu awansowac. Polecam zwlaszcza na poczatek kariery albo po juz kilku jej etapach. Plusy: + bardzo wysokie zarobki (poziom Consultant nawet 15k brutto), + szeroka opieka zdrowotna (wielu dostawcow), + dodatkowe wolne dni w roku, + respektowanie polskich dni wolnych od pracy (niezaleznie od kalendarza klienta), + regularne kilkuprocentowe podwyzki inflacyjne, + bardzo szeroki wybor projekow, mozliwosc zmiany projektu, dostep do szkolen etc. + stabilne zatrudnienie, + spolka CE ma siedzibe w Polsce, wiec prosciej zalatwic sprawy administracyjne, + brak przymusu pracy z biura, biura hot deskowe, + karta kredytowa na delegacje. Minusy: - nie mozna raportowac nadgodzin, ktorych jest sporo (jest niepisana umowa, ze mozna wczesniej konczyc innego dnia), - wspolpraca z niemieckim oddzialem na projekcie przypomina (usunięte przez administratora), - skomplikowane systemy do raportowania czasu pracy, delegacji etc, - kultura korporacyjna: setki spamowych maili dziennie.

Kandydat

Na ile można liczyć w audycie na A1 na start?

Ratatuj
@Pytanie

3800 brutto

Audyt katowice
@Pytanie

wyzysk

Jednym słowem PO RA ŻKA. Na szczęście nie spędziłem w podatkach za dużo czasu a odejście było moją najlepszą decyzją. Po zmianie pracy zobaczyłem że można zarabiać dobre pieniądze i pracować w normalnych godzinach. W przeciwieństwie do pracy w Deloitte. Po pierwsze - kreatywne podchodzenie do kodeksu pracy. Z resztą nie odkryję ameryki pisząc że w każdej big4 jest tak samo pod tym względem ale z twoje standardowe 8h pracy to tutaj 9h. Tak. Pracę zaczynasz o 8/9 i musisz skończyć min. o 17/18 - pomimo wdrożonej polityki "flex" oraz "elastycznego czasu pracy". To ostatnie oznacza chyba jedynie że czas pracy może się wydłużać... Tak więc standardowo jest to 9h. Możesz wykorzystać w trakcie pracy godzinę na lunch ale mało kto to robi. Po drugie zgodzę się z przedmówcami - jest ewidentny problem z rozliczaniem nadgodzin. za te 9h dziennie na pewno ci nie zapłacą, a wszystkie ewentualne nadgodziny trzeba z góry uzgadniać i uzyskiwać "zgodę". Po trzecie pensje. Są śmieszne. z tego co udało mi się dowiedzieć przez ostatnie dwa lata nie było podwyżek (przynajmniej w gronie osób z którymi rozmawiałem). dla zainteresowanych dodam, że 15 lat temu świeżak dostawał 2 średnie wynagrodzenia a teraz jest to ok. 3/4 średniego wynagrodzenia - po czwarte sama kultura pracy. Managerowie czesto maja niewyparzone języki byłem świadkiem tekstów które można właściwie uznać za mobbing. nie wspomnę o bezsensownych projektach i nabijaniu klientów w butelkę wciskając im projekty i praktycznie kreując ryzyka podatkowe żeby później obsłużyć go i rozwiązać ten "problem". Mowię wam gdybyście zobaczyli kwoty na fakturze dla klienta i spojrzeli później na wasz pasek z wypłatą za miesiąc który poświęciliście na ten projekt to odechciałoby wam się pracować. Sam brałem udział w projekcie za który deloitte zarobił ok. 100k zł, a później widzę swoją wypłatę 5000zł. są duzo lepsze miejsca zeby pracować. nie wiem co robi tam te 4000 pracowników - pracują na pensję partnerów ktorzy nic nie robia...

Karcia
@wyzysk

Mam takie same spostrzeżenia. Byłeś w VAT/GES?

xyz
@wyzysk

potwierdzam powyższą opinię

Xyz
Kandydat

No właśnie ja się dostałem i nie wiadomo co teraz robić...

Ccc
Kandydat

No, ale skoro rekrutują to audyt będzie jakoś funkcjonował

Audyt
@Ccc

Pewnie, że będzie :) Zaraz powstanie nowa spółka i tam przeniosą swoje usługi audytowe, kwestia dogadania umów.

Hehe
@Audyt

ale ile klientów stracicie to będzie ;)

Adam
@Ccc

jak długo? po co ryzykować, potem może być ciężko, lepiej nauczyć się aplikacji do audytu oraz narzędzi do próbkowania szybciej, a nie w sezonie się denerwować

Adam
@Adam

A kto powiedział, że nie mam tej wiedzy?

no na prawde ale maja za swoje (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Deloitte Polska - Warszawa

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Deloitte Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Deloitte Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 97.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Deloitte Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 2 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie Deloitte Polska?

Liczba opinii klientów firmy Deloitte Polska, to 5, z czego 0 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a, 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Deloitte Polska?

Kandydaci do pracy w Deloitte Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Deloitte Polska
2/5 Na podstawie 99 ocen.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Sierpniu 2022r.

Deloitte Polska