Deloitte

Opinie o Deloitte

ziomek

Troszeczkę śmieszą mnie frustraci poniżej, którzy wylewają swoje żale, bo ich nie zatrudniono albo musieli siedzieć więcej niż 8 godzin. W Deloitte nie pracujesz jak na taśmie produkcyjnej - 8 godzin składania długopisów i nara do domu. Tutaj jest praca projektowa i jak musisz coś skończyć do piątku to pewnie będziesz musiał posiedzieć w czwartek. Oczywiście ten kij ma dwa końce - od poziomu seniora wzwyż zarobki rzędu 10 tysięcy złotych miesięcznie nie robią na nikim wrażenia + do tego masz jeszcze darmową siłownie, darmowa kawiarnie, punkt odbioru przesyłek od kuriera, vouchery na taksówki, darmowe rowery w lato, fizjoterapeutę, lekarza, masażystę itd. Kolejny plus jest taki, że 3 lata pracy w big4 to jak 5-6 lat pracy gdzie indziej - praktycznie zawsze associate z big 4 idzie na seniora w innej firmie, senior na managera itd. Ja jako osoba pracująca już dłuższy czas mogę powiedzieć, że pensje są okej, projekty mega fajne, nadgodziny to standard, a ludzie też mega spoko (dla tych co bredzą coś o jakimś mobbingu śpieszę poinformować, że podczas oceny rocznej umiejętność komunikacji jest jedna z najważniejszych składowych [a ocenę tą wystawiają zarówno osoby wyższego, jak i niższego szczebla], przez co osoba aspołeczna nie ma szans na awans czy podwyżkę)

anonymous
@ziomek 25.10.2017 21:59

Ziomek aż takie dobre zarobki? Dają 10 tysięcy brutto po studiach i to nie robi na nikim wrażenia?

ziomek
@anonymous 06.11.2017 23:47

Anonymous, przecież napisałem, że to stawka od poziomu seniora wzwyż :) Na seniora potrzebujesz od 3 do 5 lat doświadczenia z tym, że 3 lata to raczej po BIG 4, a 5 po pozostałych firmach.

Plumplum

Hej,a jakieś przemyślenia o Deloitte legal? Jestem po rekrutacji niby wszystko okej ale czytając wypowiedzi wyżej średnio to widzę

Realista

Bez sensu praca w W4. Lepiej zatrudnic sie do audytu w SSC. Praca mniej stresujaca i atmosfera o wiele lepsza.

Asystentka adm

A ile czekaliscie na wyniki testow? Angielski, liczbowy i werbalny?

Agata

@Praktykantka myślę, że mail nigdy nie zaszkodzi. Często lepiej się upewnić, niż żałować, że nic się nie zrobiło. Na pewno nie zostanie to negatywnie odebrane, bo świadczy to tylko o tym, że Ci zależy na stażu, a może następnie zatrudnieniu w Deloitte.

Praktykantka

Mam pytanie do osob ktore aplikowaly na praktyki w dziale Audytu. Wysłałam swoją aplikacje na początku sierpnia, po 3 tygodniach otrzymałam informacje ze są zainteresowani moja kandydatura i mam czekać na maila z kodem do testów. Było to ponad 2 tygodnie temu i jak dotąd żadnego linka nie otrzymałam. Czy to oznacza ze jednak zrezygnowali z mojej kandydatury? Zastanawiam się czy nie napisać maila z zapytaniem ale nie jestem pewna czy to dobry pomysł

Agata

@asdfgghh, ale dobrze wiedzieć, że ktoś bez angielskiego też ma w Deloitte szansę. @zainteresowany, stawki są różne, już ktoś tutaj pisał, że zależy to w Deloitte od konkretnego projektu i Twojej wiedzy. Więc może stąd wynikają te rozbieżności, o których tutaj piszesz?

zainteresowany

wyżej ktoś napisał, że stawka to 22 zł brutto. Moi drodzy, 3500 brutto to żenująca płaca za taką ciężką robotę. Wymagania ogromne, jak to mówią: wybierają najlepszych, a płaca marniutka. Kelner ze "znajomością" angielskiego zarobi dużo więcej. Chyba że ta stawka 22 brutto to kłamstwo, bo płacą 32 dla osób po studiach.

Agata

@asdfgghh czyli jakiej konkretniej wiedzy powinno się szukać i gdzie można to robić? Konkretny pomogą na pewno wielu osobom. To bardzo stresujący czas - sama rekrutacja, jak i pierwsze dni w firmie. Czy inni pracownicy są dla nowych osób życzliwi?

asdfgghh

@ Agata, można powiedzieć ze rekrutacja 50 na 50 jeżeli chodzi o angielski. W przypadku samej pracy niestety nie zgodze sie z Gregorem, wszystko zalezy od dzialu... przynajmniej w tych w ktorych pracowalem projekty byly glownie krajowe i pracowalismy w oparciu o jezyk polski. Zresztą angielski to najmniejszy problem, testy assessment i uzyskanie troche wiedzy przed sama rozmowa rekrutacyjna to sa rzeczy na ktorych kandydaci powinni sie skupic :)

asdfgghh

Agata

@Gregor, @marta odnosiła się już do rozmowy rekrutacyjnej i języka w jakim jest ona przeprowadzana. Odniosę się jeszcze do samej pracy, czy a pewno jest ona tylko w języku angielskim? Obecnie na stronie Deloitte trwa rekrutacja i jest wiele aktualnych ofert, w których nie ma słowa na temat języka angielskiego. Czy ktoś może to potwierdzić?

Gregor

Deloitte to firma o światowym zasięgu więc licytowanie się czy ta rozmowa będzie prowadzona po polsku czy po angielsku? Kochani to jest bez znaczenia skoro w pracy używamy głównie angielski to w czym problem? Firma jest super dla osób ambitnych z dużą wiedzą.

Agata

@... a czy podczas Twojej rekrutacji, tak jak w przypadku @Gotham też podczas rozmowy rekrutacyjnej, rozmowa toczyła się częściowo w języku angielskim? Sam proces rekrutacji jest trydny, a rozmowa po angielsku to dość stresogenny moment.

...

@Gotham , niestety nie zgodzę się znaczy na sama rozmowe (assessment) angielski jest potrzebny ale pozniej .... nie powiedziałbym, oczywiscie na pewno zalezy to od dzialu, ale nie biegly ... bo co do zasady pracuje sie na Polske i glownie z Polakami.

Agata

Język angielski wydaje się być ważna umiejętnością w Deloitte - wszystkie ogłoszenia są w tym języku zapisane. Czy ktoś brał udział w ostatnich rekrutacjach? Jak to wyglada?

Gotham
@Agata 19.07.2017 22:57

Ja brałem udział ostatnio w rekrutacji. Język angielski jest ważny dla komunikacji z innymi pracownikami lub klientami. Na rozmowie w pewnym momencie przechodzi się na angielski i kontynuuję rozmowę w tym języku.

Arkham

Witam,czy może ktoś powiedzieć coś więcej o pracy w dziale administracji? Obowiązki, wymagania, czy warto?

Marta

Tez przeszłam AC w kwietniu. Jestem po ostatniej rozmowie kwalifikacyjnej. Rozmowa w moim przypadku bardzo merytoryczna, ale prowadzona w naprawdę przyjazny sposób. Teraz czekam na wyniki

Abc
@Marta 16.05.2017 18:29

Marta
@Abc 06.07.2017 19:25
Możesz powiedzieć jak wygladąla rozmowa ? ( o co pytali, czy rozmowa było prowdzona w języku angielskim, ile trwała)...

Rozmowa prowadzona głównie w języku polskim. W języku angielskim jedynie taka pogadanka o zainteresowaniach, dlaczego Deloitte itd. Na ostataniej rozmowie dużo pytań z badań sprawozdań finansowych, MSRy

niezadowolony

Praca ogólnie ciężka. Obecnie stawka to 22 zł brutto na godzinę ale praca minimum po 10 godzin dziennie. Ciężko z obowiązkami bo na pracowników niższych szczebli zwalane jest wszystko. Dają green nero cafe i mają siłownie w biurze za darmo żebyście dłużej siedzieli.

ktoś

Do osób, które uczestniczyły w AC Deloitte w kwietniu 2017- czy możecie powiedzieć coś więcej o tematyce zadań/pytaniach?

Tom

U mnie akurat podczas AC menadżer miał pod stołem komórkę, w którą non-stop klikał i nie zwracał uwagi na to, co mówię. Natomiast HR również przeszkadzała mi w prowadzeniu prezentacji. Jeśli chodzi już o samą pracę, to mam negatywne odczucia. Niestety atmosfera pracy jest napięta. Trudno było o uzyskanie pomocy, w czym zgodzę się tu z @asystentka. Faktycznie rotacja osób jest ogromna, co świadczy na pewno o firmie.

nie dziękuję

Ja również dziś uczestniczyłem w assessment. Bylem już na wielu rozmowach (swojego czasu założyłem sobie, że bd chodzić, żeby się w tym wyszkolić), ale tak złego wrażenia, jak po Deloitte nie miałem nigdy...prezentacja indywidualna na temat wzięty z kosmosu: masz z pośród 3 opcji wybrać jedną, na prezentacji utrudniają Ci jak tylko mogą-w moim przypadku w bardzo chamski sposób. Jeśli chodzi o assessment: jeden z obserwujących nas menedżerów w bardzo dosadny sposób wzdychał, żeby wyrazić swoją dezaprobatę-to naprawdę było denerwujące. Słowem, jeszcze nigdy nie spotkałem się z takim brakiem szacunku na żadnej rekrutacji.

Luki

Uczestniczyłem dziś w Assessment Center i ogólnie firma zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Począwszy od punktualności, gościnności na byciu słownym skończywszy. Ludzie na pierwszy rzut oka bardzo mili. Ale do rzeczy - brałem udział w rekrutacji na DEIP i AC jest jednym z etapów. Składał się z 3 części: 20 minutowej prezentacji sporządzanej na podstawie dostarczonych materiałów (częściowo po angielsku), testu merytorycznego z rachunkowości oraz zadania grupowego polegającego na dyskusji po angielsku w nawiązaniu do przedstawionego problemu/zadania. Wszystko musiało mieścić się w określonych ramach czasowych. Pierwsze i trzecie zadanie zupełnie nie związane z ekonomią i rachunkami - ma sprawdzić wyłącznie cechy analityczne umysłu, kreatywność, wyciąganie wniosków, znajomość angielskiego itp. Ogólnie wszystkim osobom polecam udział, nawet tym, które tak jak ja nie mają za wiele wspólnego z rachunkowością, ale widziałyby się w roli audytora, bo bez względu na wyniki AC jest to naprawdę ciekawe doświadczenie. I wcale nie jest tam tak strasznie! ;)

deliq

Dajcie sobie spokój z tym Deloittle. Dno i tona mułu. Zaczynając tam pracę byłem wyzyskiwany do cna. Praca po 10-12h (z dojazdami), zero pomocy merytorycznej oraz od strony logistycznej. Atmosfera jest dramatyczna. Na każdym kroku ktoś się do Ciebie uśmiecha i niemal zachęca do rozmowy, by zaraz potem wymyślić jakąś obelżywą niemal historyjkę za plecami. Przypisywanie sobie cudzych zasług to tam jest norma. Stawki są śmieszne. Natomiast klienci tej firmy płacą za usługi, których poziom pozostawia wiele do życzenia krocie. Po awansie dostałem niby duże pieniądze. Okazało się, że 2x mniejsze, niż dostałbym u konkurencji. Jeśli dodać do tego brak profesjonalizmu zespołu, który miałem pod sobą i brak możliwości jego przeszkolenia ze względu na ciągłe zmiany tego personelu, to awans był po prostu ślepą uliczką. Oczywiście odpowiedzialność niemal taka, jak prezesa zarządu. Po 2 miesiącach kazałem im pocałować się w d...ę (dosłownie). W tamtym czasie przyjęli na staż mojego kumpla. Dobry fachowiec. Pracował ciężko i sumiennie. Gdy po 3 miesiącach poprosił o wysłanie do działu, gdzie ja byłem, jak na złość kazali mu zajmować się podatkami od nieruchomości. Facet też kazał się pocałować.

kandydat

Opinia prawnika o zapisach w umowie Deloitte: jest sprzeczne z zasadami równowagi kontraktowej, współżycia społecznego i regulacjami ogólnymi . Zamykam temat.

asystentka
@kandydat 12.01.2017 12:54

zgadzam sie w 100%. Moja "kariera" w deloitte potrwala niecale dwa miesiace, co i tak uwazam za sukces. Na pierwszym projekcie u klienta, chcac zasiegnac pomocy u seniora otrzymałam w odpowiedzi, ze przychodzac do pracy powinnam wszystko wiedziec (mimo iz wczesniej pracowalam tylko jako ksiegowa a nigdy w audycie) oraz jesli nie bede pracowac w soboty to bede pierwsza "do odstrzalu".... Asystenci zatrudniani sa tylko i wylacznie do klepania tabelek w excelu, na pytanie w jakim celu i co z czego wynika niestety odpowiedzi nie otrzymalam...Dla osob chcacych sie czegos nauczyc to nie polecam. Nabor trwa ciagle, poniewaz rotacja pracownikow jest ogromna, nie ma co sie dziwic z takim podejsciem do pracownika.

jakas
@asystentka 07.02.2017 20:57

W jakiej części Polski pracowałaś ? Bo w Warszawie to raczej ciężkie do uwierzenia, żeby tak traktowali, za to o tym co się w terenie dzieje to się nasłuchałem i jak BIG 4 to dla mnie tylko stolica ....

kandydat

Byłem na rozm. kw. i podjęto od razu decyzję o przyjęciu mnie. Następnym etapem była negocjacja umowy, która jest bardzo stronnicza na rzecz Deloitte'a. 99% praw jest przyznanych Deloitte'owi w tej umowie, a ty otrzymujesz jedynie możliwość wystawienia faktury, za którą: a) mogą ci nie zapłacić, bo nie wszystko zrobiłeś b) opóźnić wypłatę za fakturę bo klienci Deloitte'a nie zapłacili Deloitte'owi c) bierzesz na siebie całkowitą odpowiedzialność za prowadzenie DG (ZUS, PIT) na siebie a Deloitte'a nic nie interesuje. Otóż podobno jest to standardowa umowa i wszyscy pracownicy Deloitte'a ją podpisali. To albo pracują tam tłumoki, które nie umieją czytać umów, albo Deloitte inaczej nie zatrudnia. Każdy kto podpisze ich umowę na współpracę nie ma praktycznie żadnych praw. Ludzie tam nie czytają umów. Mnie już dwa razy zrobiono na umowach i straciłem 20 tys. PLN więc teraz przyglądam się każdej umowie bardzo mocno. Stanowczo odradzam podpisywanie ich standardowej umowy, bo jest ona bez żadnych praw dla pracownika, a wszystkie prawa są na rzecz Deloitte'a. Możesz liczyć się przy podpisaniu tej umowy na to, że arbitralnie uznają że nie wypracowałeś tego co miałeś i ci nie zapłacą. A jak zapłacą, to mogą to zrobić po kilku miesiącach. Tak wygląda ich umowa. Negocjacje umowy nie przyniosły skutku bo dział prawny nie zaangażował się w rozwiązanie problemu jakim jest stronniczość umowy.

Marco

Ja Ci powiem, że standardy są tutaj na poziomie europejskim

lolek

Niskie standardy w tej firmie to wcale nie tajemnica. W Katowicach pół biura się zwolniło bo tak ich wykończyli. Nadgodzin prawie żadnych, dojazdy do klienta nie mogą być realizowane własnym samochodem. To co się dzieje tam to jest istny burdel i sajgon.

zuza

Czy z siedmioma zdanymi egzaminami na biegłego starać się można o stanowisko asystenta czy jednak trzeba koniecznie zacząć od praktyk?

Doma

Audyt deloitte, szczególnie dział ogólny to porażka na tle big4. Jeśli chodzi o praktyki - Twierdzą ze maja konkurencyjna stawkę 20zl/h brutto płatna od każdej przepracowanej godziny, ale bardzo restrykcyjnie pilnują czy to była wytężona katorżnicza praca (wtedy płaca) a jezeli nie, wtedy managerowie migają sie od wypłat jak tylko sie da. Weźcie pod uwagę ze spędzicie dodatkowo bezpłatne 3h dziennie na dojazdy do klientów bóg wie gdzie. Od listopada do kwietnia pracujesz ok 10h, chyba ze podpadniesz (nie masz w nawyku sprawdzania 100 faktur w 10 min) to siedzisz w domu i masz nie płatne, jestes na zawołanie w wyjątkowych okolicznościach. Jezeli masz tendencje autodestrukcyjne i dajesz sie wyzyskiwac jak tylko sie da, dodatkowo łączysz to z regularnym lizaniem tyłka managerom to zostanie ci zaoferowany etat (na znacznie gorszych warunkach niż w reszcie b4) i sfinansują ci biegłego rewidenta. Teoretycznie awansuje sie z sezonu na sezon. Największym minusem jest atmosfera - plotkarska i podpierdalarska. Słabsze asystentki i seniorki czuja sie zewsząd zagrożone, tym bardziej ze kadra managerów jest niedoruszenia, wiec awansować nie ma gdzie a młodsi musza dostawać awanse. Dodatkowo spora cześć starszej załogi nie ma nawet magistra rachunkowości, albo jakiegokolwiek wiec dodatkowo sa zawistni. Niektórzy nabieraja sie na niby prestiż deloitte i wciągają sie w ten poroniony wir, inni myślą ze złapali pana Boga za nogi bo na praktyce wyciągną 3k net a potem wezmą 3,5. Moim zdaniem jeśli kończyłes fir albo inny cenny kierunek to możesz wymagać znacznie więcej, jeśli ne kasy to chociaż szacunku od pracodawcy. Spokojnie moge stwierdzić ze praca na zmywaku w uk jest mniej poniżająca niż audyt w deloitte. Jedyna zaleta to bardzo duzo mozna sie nauczyć w bardzo krótkim czasie, pózniej nie ma czasu na progres bo trzeba tyrać :/

d3b

Daga, na stażu lecisz na umowie zlecenie, więc wszystko zależy od tego ile masz projektów. Ogólnie możesz liczyć na 2-3k na rękę + zwrot kosztów.

Daga

Chciałabym się dowiedzieć ile płacą za praktyki u nich. Widziałam że jest ciągle nabór na praktyki w audycie. Jestem też studentem niestacjonarmym i chciałabym się dowiedzieć czy da się pracę u nich pogodzić ze studiami. No i czy często się zostaje u nich po godzinach i czy płacą za wszystkie nadgodziny.

lena

Czy w firmie przyjmują na aplikację na biegłego rewidenta?

BJHK

a czy na staże, programy, praktyki przyjmują studentów/ absolwentów po 30 roku życia?

kima

Jak placa? Również interesuję mnie sprawa z urlopem, ledwo dostalam, czy tam tez tak jest?

d3b

Jest duży nabór ale to nie znaczy że dużo ludzi przyjmują. Im więcej kandydatów, tym lepiej można wybrać odpowiednich a przesiew jest spory. Ogólnie praca ciekawa (Audyt), wymagająca zaangażowania, dużej motywacji i gotowości do podróży służbowych. Jeśli ktoś szuka "odwalić 8h i do domu", to zupełnie nie ta droga. Dla osób bez doświadczenia kopalnia wiedzy. 6 miesięcy jak 5 lat studiów. Dlaczego nie ma opinii tutaj? Bo ludzie którzy tam pracują na ogół nie mają czasu na głupoty :)

miko

dobrze tam płacą?

Zostaw opinię o Deloitte - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Deloitte