Opinie o Deloitte Polska w Warszawa

„Deloitte” to marka skupiająca dziesiątki tysięcy profesjonalistów w niezależnych firmach na całym świecie, współpracujących przy świadczeniu wybranym klientom usług audytorskich, doradztwa gospodarczego, doradztwa finansowego, zarządzania ryzykiem i doradztwa podatkowego. Firmy te są członkami Deloitte Touche Tohmatsu Limited, prywatnej spółki prawa brytyjskiego z odpowiedzialnością ograniczoną do wysokości gwarancji (DTTL). Każda firma członkowska świadczy usługi w określonym obszarze geograficznym i podlega prawu oraz standardom regulującym działalność profesjonalną kraju prowadzenia działalności.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Deloitte Polska w Warszawa

W trakcie rozwiązywania testu werbalnego nie wyświetlały się pytania na stronie co oczywiście nie wpłynęło pozytywnie na wynik końcowy. Po napisaniu maila o napotkanym problemie do Pani z HR'u z prośbą o możliwość powtórzenia testu, otrzymałem jedynie odpowiedź wygenerowaną przez automat, że nie są w stanie zaproponować mi oferty zatrudnienia. Sytuacja bardzo nieprofesjonalna tym bardziej, że czytając wcześniejsze opinie o firmie nie byłem jedyną osobą której nie pojawiły się pytania. Problem tego rodzaju w firmie tego kalibru to wstyd.

@Kandydat

To mnie teraz przy tym wszystkim ciekawi co dział IT na to? Od jakiego czasu w końcu te błędy występują, myślicie, że szybko to ogarną? Przy tym jak to piszesz zastanawia mnie atmosfera i współpraca pomiędzy działami. Czy każdy gra pod siebie po prostu i stad brak dalszej komunikacji?

consultant

Na jakie zarobki można liczyć na stanowisku Senior Consultant w Advisory/Data Analytics?

Widzę, że pytali kiedyś o to jak jest na kontrolingu, ale to było parę lat temu. oferta stażowa jest na takim portalu i ją reflektuję. Czy ktoś był niedawno i może opisać przebieg? Generalnie warto w to isc? Ja to chce po zostać raczej już na dłużej, żeby z miejsca w miejsce nie skakać. Ile średni staż na dziale wynosi?

Na jakie zarobki może liczyć konsultant z 2-3 letnim doświadczeniem w taxach? 9k marchewek możliwe?

Praktykant

Rekrutacja przebiega miło i profesjonalnie, jednak brakuje pewnej spójności. Część osób zwraca się na ty, część osób na pan. Firma sama w sobie oferuje raczej przeciętne warunki, chociaż zależy czego się szuka. Pensja w okolicach minimalnej, dosłownie o kilka złotych wyższa (nie napiszę dokładnie, bo jest to trzymane w sekrecie do samego końca ;)). Jest też problem z godzinami pracy, tak naprawdę nie ma pewności ile godzin otrzyma się w projekcie, a w konsekwencji ile się zarobi. Firma nie określa minimum godzinowego do wyrobienia. Na pewno mają duży plus za szybki feedback na każdym etapie rekrutacji. Natomiast nie podoba mi się, że za każdym razem odzywa się inna osoba, a nie ta, z którą rozmawiało się wcześniej.

Pierwszym etapem jest screening telefoniczny, podczas którego padają pytania ogólne w stylu "czemu chcesz u nas pracować?", "czym zajmuje się audyt finansowy?" itd. Dodatkowo padło jedno pytanie po angielsku. Drugim etapem jest rozmowa video, całość trwała ponad 40 minut, padło wiele pytań merytorycznych o rachunkowość i audyt, dodatkowo pytania sytuacyjne "jak się zachowasz gdy ...?" i kilka pytań po angielsku. Pytania po angielsku są proste i typowo lifestylowe, każdy spokojnie sobie poradzi, jeśli tylko nie boi się powiedzieć kilku zdań.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy

Na jakie zarobki można liczyć jako Młodszy/ Młodsza Analityk w dziale Zarządzania Ryzykiem ?

Lilka
@Michał

mnie przy tym stanowisku jeszcze interesuje dodatkowo kwestia awansu. Ktoś pisał o tym, że po około 3ech latach maja miejsce, czy to na każdym stanowisku? jaka jest rozbieżność w zarobkach pomiędzy młodszym a starszym analitykiem?

Huk

Czy mówi sie coś o zwolnieniach w związku z utrata licencji w Polsce?

Hubix45
@Huk

Póki co tylko zatrzymali rekrutację. Ale zwolnienia już w krótce

kfoemjf
@Hubix45

ktos cos wie wiecej? stracili licencje do robienia audytu na 3 lata, odwolali sie od decyzji z prawnikami, czy cos wiadomo? Szczerze uwazam ze organy panstwowe bardzo dobrze zrobily zabierajac im licencje audytorska na 3 lata po wystawieniu pozytywnych opini bankowi ktory naciagnal na 2 biliony 9 tysiecy ludzi na straty, prawdobpodbnie zaczna sie zwolnienia ludzi wkrotce. Klientow przejmie konkurencja. Bardzo dobrze za naciagane sprawozdania finansowe

Jaskółka

Cześć, czy w dziale Risk Advisory (warszawskie biuro) można liczyć na 13-14k brutto na stanowisku senior consultant? Mam 7 letnie doświadczenie w AML-KYC oraz monitoringu transakcji, aktualnie zarabiam 10k. Dzięki

porażka
@Jaskółka

niestety nie, Deloitte w tym roku mocno obniżył wynagrodzenia dla osób awansujących i przychodzących do organizacji.

Boguśka
@porażka

Dzięki za tę informację, a wiesz tak konkretniej z jakich przyczyn zostało to obniżone? To chyba nie jest standardowy zabieg? I odnosząc się do liczb, które zostały wskazane w zapytaniu to na ile max można zatem liczyć? Te progową dyszkę ta kwota przebije?

Nicki
@Jaskółka

Tyle w accenture kosultant dostawal w 2014 więc jakiś żart

Izabela

Szukam info o pracy jako Starszy/a Konsultant/ka w zespole VAT. Czy ktoś wie jakie są widełki płacowe na początek? I czy jest szansa na awans z takiego starszego specjalisty np. na dyrektora?

xyz
@Izabela

z tego co wiem nie ma takiej możliwości. przechodzisz po kolei wszystkie etapy, a jak chcesz wyżej to zmieniasz firmę

Aldona
@Izabela

Po wielu latach pracy, w ktorej się sprawdzisz możesz nawet zostać partnerem ;) Tu jest jasna ścieżka kariery C1-C3, SC1-SC3, kilka lat jako manager, senior manager, dyrektor/partner associate, i zostajesz partnerem (jeżeli masz odpowiedni plan na siebie i rozwój organizacji)

Pracownik Dtt
@Aldona

Nie zgodzę się z tym, że można obecnie wszystko osiągnąć w organizacji, chyba że w najbliższym czasie będzie jakaś zbiorcza katastrofa a partnerzy podróżują przecież sporo, wiec zawsze jest nadzieja. Ale odkładając na bok żarty. W zespołach z bardzo dużych seniority, gdzie w zasadzie jest już conajmniej po kilkanaście a czasem po kilkanaście osób w kolejce po awanse dyrektorskie / partnerskie nie ma realnych szans na awanse. To nie są już czasy końca lat 90, żeby się takimi mrzonkami łudzić. Realnie na start można dostać od 5k brutto i podwyżkę inflacyjną raz do roku, bez bonusów i premii.

Anka
@Pracownik Dtt

Szanse na awans są jeżeli masz odowiedni plan i predyspozycje...więc faktycznie nie każdy może zostać dyrektorem / partnerem. Managerem zostać jest IMO łatwo (nawet zbyt łatwo), później robi się z oczywistych powodów trudniej. Na start dostajesz obecnie 7k brutto (C1) - przynajmniej w W-wie.

Konsultantka-matka

Cześć, rozważam prace w taxach w wawie - czy osoby mieszkające np.30 km pod Wawą mogą pracować 100% zdalnie? Nie szykuje się powrót do biura? Teraz mam właśnie taką sytuację, że pracodawca zmienił zdanie i nawet rodzice mają pracować tydzień w domu a tydzień w biurze:/

Aaa
@Konsultantka-matka

Podbijam pytanie - obiło mi się o uszy, że chcą zwiększyć liczbę obowiązkowych dni w biurze?

Cześć Wam, Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na jakie zarobki (chociaż widełki) można liczyć na stanowisku SC1 w taxach (osoba z kilkuletnim doświadczeniem w podatkach)? + czy istnieją jakieś dodatkowe premie kwartalne/roczne? + jak w rzeczywistości jest z nadgodzinami? są płatne czy raczej nie bardzo? ???? Pozdrawiam!

Aga
@Kandydat

Co do zarobków się nie wypowiem, bo pracuję na innym levelu więc nie wiem. Jeżeli chodzi o premie to ostatnio dla stafu poniżej manager’a wprowadzili jakieś uznaniówki kwartalne - dostają osoby wytypowane jako wyróżniające się (jako takiej premii rocznej nie ma - tu odstają na tle reszty BIG4). Nadgodziny są płatne (uczciwie wypracowane).

Taxman
@Aga

Co do nadgodzin to zależy do jakiego działu trafisz. Kiedyś zasadniczo za nadgodziny nie było żadnego wynagrodzenia, nie wiem jak to jest na chwilę obecną.

Wiktoria
@Taxman

Skoro nie było wynagrodzenia za nadgodziny to chociaż można było je odebrać w postaci wolnego dnia?

Taxtax
@Wiktoria

Teoretycznie tak, w praktyce nie. W Deloitte nadgodziny nie wynikają z nagłych sytuacji, tylko są wynikiem strategii firmy celującej w obniżanie kosztów całkowitego zatrudnienia. Zakłada się, że pracownik pracuje min. 120% 8-godzinnej normy i w ten sposób biznes się kręci. Jasne, możesz sobie teoretycznie odebrać nadgodziny, ale co z tego skoro efektem tego będzie konieczność zrobienia kolejnych w celu "spięcia" projektu

Olo
@Kandydat

Nikt nie jest w stanie się wypowiedzieć na temat zarobków SC w podatkach?

@Taxtax

Potwierdzam, często tez na projekcie jest za mało asystentów wiec seniorzy musza nadrabiać pracę po godzinach. Oczywiście nadgodziny nie są płatne. Nie można ich zaraportować. Wiec siedzisz po kilkanaście godzin dziennie a oficjalnie raportujesz 8 godzin bo nie masz zgody managera na nadgodziny, z uwagi na niski budzet na danym projekcie.( to dotyczy zarówno stażystów, asystentow i seniorow) Ogolnie straszny wyzysk. Z roku na rok jest coraz gorzej. Więcej pracy na projekcie z takim samym zespołem jak w roku ubiegłym.

Taxman
@Taxtax

Potwierdzam

@Nadgodziny serio?
@Aga

Co do nadgodzin a przynajmniej w audycie: pracujesz bo musisz, a zapłata czy uznanie ich mała szansa niezależnie od stanowiska. Jeżeli zależy Ci na pracy 8h i do domu to szansa jest zerowa jeżeli chcesz przetrwać, ale 10-12h dziennie może wyrobisz plan -.-'. Nie polecam.

@Nadgodziny serio?
@Wiktoria

I tak i nie. Są nadgodziny narzucone z góry, poza tym nikt nawet "nie widzi" że powinny być nawet jak sie upomnisz to mała szansa na uznanie ich ponieważ budżet projektu nie pozwala.

@@Nadgodziny serio?

A ktoś tu prowadzi ewidencję godzin przepracowanych? Bo raczej by zauważyli różnicę godzin z przeciwną stronę, to nie wystarczy swojej ewidencji samemu pilnować, żeby mieć jakąś podkładkę?

Taxtaxtax
@Aneta

Są time sheety, ale do nich wpisujesz wyłącznie czas chargowalny na klienta, czyli "standardowe" 8h dziennie

@Taxtaxtax

aha.. i to jest tak jakby w umowie ujęte, że od tego to jest uwzględniane i tyle? a co w przypadku jak ktoś ma problem z klientem i by nie miał tej ewidencji dnia i tak zapłacą? za tę ósemkę?

terefere
@Aneta

Oczywiście, że to nie jest ujęte w żadnych umowach. Po prostu jak będziesz "niegrzeczny" i będziesz chargował na Klienta 12 godzin dziennie zamiast 8, albo nic nie zachargujesz, to otrzymasz słabą ocenę od przełożonych na projektach, co będzie się wiązało z brakiem możliwości awansu, a w najgorszym przypadku koniecznością pożegnania się z firmą...

@terefere

i to jakoś często do tego dochodzi? mam na myśli tę konieczność z pożegnaniem się... kto częściej rezygnuje ze współpracy firma czy pracownik?

Pracuś
@Aneta

Rezygnacja ze strony firmy dotyczy tylko i wyłącznie asystentów na "śmieciowych" umowach, bo prawo pracy w Polsce sprawia, że pracownik na umowie o pracę na czas nieokreślony jest praktycznie nietykalny. Wylecieć można tylko za naprawdę poważne błędy, a nie zgadzanie się na bezpłatne nadgodziny nie jest jednym z nich. Mimo to pracownicy big4 zgadzają się na to. Jaka motywacja za tym stoi nie wiem, moja wyobraźnia tak daleko nie sięga.

@Pracuś

no ja jeszcze nie byłam to też nie rozstrzygnę. czyli w teorii praca stabilna może się zdawać... a co do tych asystentów właśnie, to jak długo na tym zleceniu są? po jakim czasie normalną umowę dadzą czy potrzebują do tego awansu po prostu?

@Kandydat

Z tego co wiem, SC1 może liczyć obecnie na 10-10,5 tony marchwi miesięcznie. Premii czy bonusów miesięcznych / kwartalnych / rocznych nie ma albo są bardzo rzadko (np. raz na 5 lat). Co do benefitów, są takie typowe dla korporacji: podstawowe ubezpieczenie medyczne finansowane przez pracodawcę, ubezpieczenie na życie finansowane przez pracodawcę oraz dodatek w ramach kafeterii. Sporo osób aktualnie też decyduje się (i bardzo sobie chwali) na pracę zdalną (100%) co daje możliwość pracy spoza Warszawy. Niestety szkoleń merytorycznych jest niewiele. Nadgodziny są i w zależności od zespołu do jakiego trafisz, może ich być bardzo dużo (np. dziennie po 2-3 godziny poza sezonem, po nawet 6 godzin w sezonie) a może się trafić sytuacja, że tych nadgodzin nie będzie wcale. I znowu w zależności od zespołu do jakiego trafisz może się trafić sytuacja, że zaraportujesz te nadgodziny a może się też tak zdarzyć, że tych godzin nie zaraportujesz.

Jola

15000 brutto

Czy ktoś dostał już odpowiedź po procesie rekrutacji na A1 do audytu ?

Rozmowa rekrutacyjna

Jak wyglada rozmowa rekrutacyjna dla Juniora? Jakich pytań mogę się spodziewać? Jakie widełki proponują na stanowisko Junior Process Administration?

Terrible impression

I submitted my resume for one of the lead positions. The girl who called me said that they are looking for a person who knows Polish, to which I said that my level is B1 and I'm afraid that it will not be enough to fully communicate. After that, the girl hummed and just hung up. And in the same second I got a letter of rejection. This is very rude and characterizes you in a horrible way. I will never submit my resume again and I won't recommend it to anyone. Treat people with respect, it's a sign of professionalism!

pracujacywconsultingu

Zupełnie nie zgadzam się z negatywnymi opiniami tutaj zamieszczonymi. Pracuję w Consultingu od paru lat i powiem tak: jeśli ktoś nie boi się ciężkiej pracy, to może szybko osiągnąć duży progres w karierze. Nierzadko osoby przychodzące na praktyki po kilku latach zostają managerami. To jest zdecydowanie miejsce dla osób ambitnych, myślących przyszłościowo o swojej karierze. Jeśli marzysz o stabilnej i bezstresowej pracy od 8 do 16, to raczej nie jest to miejsce dla ciebie. Jeśli chodzi o samo środowisko pracy, to na pewno super ludzie (młody zespół), kilka razy w roku eventy integracyjne i ciekawe międzynarodowe projekty.

Poszukuję pracy na stanowisku DevOps. Zainteresowała mnie ta oferta pracy na DevOps. Czy jest tu ktoś, kto ma doświadczenia z firmą Deloitte Polska i może się nimi podzielić? Czy pracodawca oferuje benefity pozapłacowe?

Pracowałam 1,5 roku w praktyce TSA. minusy: - przydzielaja do projektów niezgodnych z tym co umiesz/chcesz robić (np scrum masterów do PMowania w waterfallu, architektów do ról ITILowych, etc.) - dostanie zgody na szkolenie to wyczyn (teoretycznie kazdy ma roczny budzet na swoje szkolenia, ale...) - ankieta satysfakcji pracowników (r.2022) wykazała, że istnieje szerokie strukturalne niezadowolenie w zespołach - duża rotacja - ludzie pracujący dłużej niz 2 lata są rzadkością - słaba atmosfera w zespołach plusy: - płacą w terminie - praca zdalna

Lkp
@Anna

Czy to prawda że w dziale są romanse które mają wpływ na pracę? Jeśli tak to czy są podejmowane jakieś akcje?

@kandydat

Dostał już ktoś wynik rekrutacji na praktyki do działu audytu?

@@kandydat

jakieś nowości? jak teraz patrzyłam to oferta jeszcze przez 2 tygodnie ma być dostępna. z opisu rekrutacji wynika jednak, że papiery należało złożyć do końca kwietnia, to jak z tym jest, po prostu są wolne miejsca? jak duży to dział?

Xx

Do którego dnia miesiąca w Deloitte są wypłaty wynagrodzeń?

Plastelinowy gigant

1. Mało u nich specjalistów w większości to studenci co pracują na uz 2. Profesjonalizm, kultura wypowiedzi, kultura -puste frazesy przynajmniej tu w spółkach w PL 3. Jeden z partnerów chamem i bucem, używający bluźnierstw do pracowników, 4. Zatrudniają na 3 miesiące i pykają umowy na kolejne 3 4. Kolesiostwo, nie ważne co umiesz, ważne z kim kawę pijesz i komu się podlizujesz 5. Praca po godzinach, to standard. Jeśli szukasz pracy tymczasowej na uz, nie zależy Ci na stabilizacji, a dodatkowo partner z Twojego działu będzie mieszał Cię z błotem, to zdecydowanie praca jest dla Ciebie. Oczywiście pod warunkiem, że zapracowane HR wcześniej znajdą czas aby się z Tobą skontaktować.

Prawnik

Słyszałem wiele nagatywnych opinii o dziale prawnym we Wroclawiu, managemencie itp.prawda to???

@Prawnik

Wiele negatywnych? czyli w sumie co konkretnie słyszałeś? widzę, że nikt się nie odnosi, bo może pytanie nie zostało doprecyzowane po prostu? a kto te rzeczy mówi? osoby powiązane?

Zostaw merytoryczną opinię o Deloitte Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w Deloitte Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Deloitte Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 152.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Deloitte Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 31, z czego 4 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Deloitte Polska?

Kandydaci do pracy w Deloitte Polska napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Deloitte Polska

Deloitte Polska