Opinie o Orsted Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Orsted Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Orsted Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Orsted Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Chmielna

Zaproszono mnie od razu na rozmowę w warszawskim biurze. Zapewniono, że rekrutacja nie jest długa i informację na tak lub nie otrzymam najpóźniej w przyszłym tygodniu. Upłynął miesiąc i co tydzień przez 3 tygodnie odbierałem wiadomości od 1 osoby o wybraniu kogoś innego. Zawsze z innego powodu. Ogólnie kiepsko.

Pracownik Orsted

Pracuję w Orsted jako inżynier i pragnę się podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat firmy. 1. Brak rocznych bonusów w oddziale w PL i DK. Sa za to w USA i Malezji. 2. Roczna podwyżka tzw. inflacyjna ma miejsce w czerwcu. Ostatnio była to kwota w granicach 5% do 10%. Tak więc z inflacja niewiele ma to wspólnego. Firma tłumaczy ten fakt, że współpracuje z firmami zajmujacymi/badajacymi ten trend i na tej podstawie daje podwyżkę. 3. Ludzie raczej mili chociaż do pracy mało kto się garnie. Duńczycy jeśli chodzi o inżynierów to raczej starsi panowie bo młodzi chca być manager-ami. 4. Wprowadzaja jakieś dziwne obostrzenia odnośnie bezpieczeństwa jak Green PC itp. co utrudnia pracę kosztem poprawy bezpieczeństwa. Jakby innych rozwiazań na rynku nie było, których stosunek koszt-efekt jest zwyczajnie lepszy. 5. Masz niby jakieś cele do osiagnięcia, ale po co to? Jeżeli za czymś takim nie idzie podwyżka bo osiagnałeś cel lub coś ponad to. 6. Polska to zwyczajny "near-shore" - blisko i tanio i tak jesteśmy traktowani. 7. Sa lepsze firmy dajace możliwość rozwoju, nauki, wykazania się i lepiej wynagradzajace. Myślę, że wielu ludzi zachłysnęło się "socjalistycznym" podejściem duńczyków do pracy - ale to dla biernym, miernych i wiernych. Uważam, że dopóki jesteś młody i chcesz się uczyć zwyczajnie się rozwijaj. Na stare lata spłyna bonusy z takiego podejścia do życia i pracy. 8. Życzę wszystkim madrej i rozważnej decyzji oraz satysfakcji, że wybraliście najlepiej dla siebie w danej chwili i na przyszłość.

Marzena
@Pracownik Orsted

A od czego zależało to czy ktoś dostanie 10 czy 5% podwyżki? Nie ma innych szans na podwyższenie wynagrodzenia, jakiś awans? A te cele na czym polegają?

HR

Cześć, czy ktoś wie może jak wygląda sytuacja w HR'ach i czy warto tu aplikować? Zastanawiają mnie pojawiające się ciągle oferty na TA Specialist - czy rzeczywiście w tym dziale jest taka rotacja? Poniższe komentarze też nie napawają optymizmem.

Annual Bonus

Hej czy w Orsted jest bonus roczny ?

Pracownik Orsted
@Annual Bonus

Cześć, Nie ma w oddziałe w PL czy DK takiego bonusa rocznego. Natomiast jest on w USA czy Malezji. A i podwyżka tzw. inflacyjna nie ma za wiele wspólnego z inflacja bo wynosi ona różnie 5% lub 10%. Podsumowujac - jeżeli chcesz pracować i ciagle się uczyć to na rynku znajdziesz lepsze firmy pod katem rozwoju i zarobków.

2 etapy i testy. Pierwszy etap z managerem, w drugim omówienie testów z pracownikiem HR w obecności managera. Spotkania rekrutacyjne oceniam pozytywnie, na minus niedotrzymanie terminów i dali 1 weekend na wykonanie testów nie licząc się z tym, że możesz mieć plany (przesłanie informacji w piątek po południu i czas do niedzieli do północy). Niestety, pomimo poświęconego czasu na przygotowanie się do spotkań, samych spotkan, w tym jednego w siedzibie, na testy i obietnicy informacji zwrotnej, nigdy przekazanie tej informacji nie nastąpiło, zero dziękujemy za poświęcony czas, czy pocałuj nas w nos. Totalny brak szacunku do kandydata, nawet na zaawansowanym etapie rozmów. Mega rozczarowanie i niesmak. Pytanie czy to są te skandynawskie standardy, czy jednak tylko polskie.

Głównie sprawdzające dopasowanie do zespołu i kultury organizacji.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Pracowniik

Cześć, czy ktoś jest w stanie powiedzieć jakie widełki finansowe na stanowisku specjalisty w Procurement ? Dzięki !

Irek

Aplikowałem do tej firmy W okolicahc swiat dostaje telefon ze pilnie potrzebuja pracownika i rozmowa z Managerem z Polski i Daniii najlepiej ASAP jutro, Wiec sie zgodzilem. Na rozmowie dostalem zapewnienie od managera,że na 100% dostane odpowiedz w przeciagu 2 tygodni Minely 2 - 3 tygodnie i ZERO odzewu W koncu sam napisalem maila do osoby, ktora to sie ze mna umawiala - ZERO odpowiedzi. Po paru dniach, kolejny mail z MOJEJ strony o wynik/feeadback - ZERO odpowiedzi Ja rozumiem, ze czasem HR czy managerowie zatrudniajacy moga zapomniec, lub moze im umknac, ALe jesli kandydat pisze, probuje sie dowiedziec - to wypadalo by odpowiedziec chociaz trzema liaterami. Niestey nie moge polecic przynajmniej jesli chodzi kontakt

Grrr
@Irek

U mnie identyczna historia. Najpierw spotkanie za spotkaniem, wszystko na gwałt, bo taka pilna rekrutacja. Odpowiedź miała być w przeciągu kilku dni, a cisza do tej pory. Generalnie słabe standardy.

@Grrr

To ile było tych spotkań łącznie w rekrutacji? Co sprawdzali? Może warto byłoby się do nich odezwać skoro się nie odzywają?

Wanda

Drodzy, za trzy dni minie termin aplikowania na Transmission Specialista. Czy ktoś z Was będzie uprzejmy uraczyć mnie widełkami stanowiskowymi, bo w ogłoszeniu nie ma nic na temat salary w ogóle, a także o salary review.

Udostep

Banda dziadków i staruchów . zrobią z ciebie Duńczycy (usunięte przez administratora) . Duńczycy są niekompetentni . pod pozorami miłości i dobroci są wskroś źli nie ma tu żadnej empatii . przyjmują ludzi i zwalniają są okropni zastanówcie się dwa razy . dają na sam początek testy które są trudne do przejścia robią pozory bardzo miłych a są do wskroś źli . nie dają ci żadnego wsparcia mimo że mówią że ludzie powinni być dla ciebie dobrzy. zasuwasz po 12 h nikt tego nie zauważa . odradzam jak nie chcesz sobie marnować życia nie idź do tych wiatraków nie jest to Firma globalna . zajmujesz się jakimiś bzdetami w dokumentach śmieciami . jesteś pomiatanych poniżany ty Polaczku (usunięte przez administratora) . nie ma odpowiedzi . to co ma zrobić student ty robisz. robisz tę pracę studencką stopka w dokumentach strona główna w dokumentach jakiś kretynizm zamiast zajmować się pracą to co jest główną esencja to nie zajmujesz się bzdetami. nie dają czasu na przyuczenie się . procedura bardzo trudna polityka firmy co do tego w jaki sposób można znaleźć w ogóle dokumenty brak czasu na przeszkolenie się jeszcze czegoś takiego w życiu nie nie przeżyłam i brak do tego wypłaty pensji bo Pani z HR ów są niewydolne.

Pracujesz w firmie Orsted Polska Sp. z o.o.? Jaką masz umowę?

Udostep

Na czas okreslony

dosyćprzykrealeprawdziwe

Numer podany na centralę nie działa i jedyny na który można się dodzwonić jest do Pani Anety Wieczerzak-Krusińskiej. Całkowity brak chęci pomocy i roszczeniowość od osoby, która powinna godnie albo przynajmniej jakkolwiek prezentować swoją firmę. Skoro w taki sposób traktują kontakty biznesowe - potencjalnych klientów, to strach pomyśleć jak traktują pracowników i kandydatów :) Zdecydowanie odradzam jakikolwiek kontakt z firmą, przynajmniej z oddziałem w Polsce.

TV

Kandydowałam na stanowisko People Operations Specialist with Dutch. Doszłam do ostatniego etapu rekrutacji, oferty nie dostałam, ale jestem pozytywnie zbudowana tym doświadczeniem. Rekrutacja przebiegała profesjonalnie i bardzo miło, na koniec dostałam feedback - odpowiedź odmowną i informację co mogę poprawić na przyszłość.

@TV

A powiesz mi ile było etapów i na czym one polegały?

Out

Układy i układziki jak z PRL, kontaktu i nic więcej. Chcesz dużo zarobić? Nie tutaj, bo wystarczy że ktoś z działu pracuje dłużej i chce podwyżkę - to ją dostanie - ale Twoim kosztem, bo Ty dostaniesz wypowiedzenie z dnia na dzień bez merytorycznych argumentów co jest nie tak z Twoją pracą. Manager słucha swoich podwładnych tzw. buddy’ch i wystarczy, że mu się nie spodobasz i wylatujesz.

@Out

No czyli z tego wynika chyba, że szanują długotrwałych pracowników jednak skoro wystarczy poprosić o podwyżkę i od razu się ją dostaje... Jak długo trwa ten okres bycia pracownikiem zagrożonym zwolnieniem w ramach czyjeś podwyżki?

Out
@Karolina

Niech szanują, nikt tego nie neguje. Natomiast jeżeli nie mają wystarczającego budżetu, to niech nie zatrudniają na takich warunkach. Ewentualnie niech otwarcie mówią o co chodzi a nie nakręcają makaron na uszy.. Pracą można nacieszyć się 2 tygodnie a może 2 miesiące - reguły brak.

Grażyna
@Out

To naprawdę nie ma tu nikogo z dłuższym stażem, skoro po max 2 miesiącach się żegnają?

M.
@Grażyna

Oczywiście że są - w firmie daleko od ich PR. Jak chcesz się rozwijać i mieć poczucie szacunku do Ciebie, Twojego czasu i Twojej wiedzy - trzymaj się od tej firmy jak najdalej. Nudna + stabilna + antyrozwojowa praca - miejsce idealne.

@M.

I niby na każdym stanowisku jest nudno i nierozwojowo?

koko

Czesc, czy moze mi tu ktos napisac cos o Orsted? Jak praca? Czy jestescie zadowoleni? Jak tam cykl podwyzkowy? Czy praca w miare ciekawa? Jak management w pl? Chce zaaplikowac na stanowisko ale nie wiem czy warto?;)

Marzena
@koko

na jakie stanowisko chciales aplikowac, czy w koncu wyslales cv i miales mozliwosc odbyc rozmowe ?

M.
@koko

Moim zdaniem nie jest warto. Mało rozwojowa praca - dają dobre warunki na początku, duży socjal, a potem traktowanie pracowników jak idiotów i ślepych wykonawców poleceń. Nie możesz mieć własnego zdania ani pomysłu na wykonanie jakiejś rzeczy - jeżeli tylko ośmielisz się osiągnąć cel inaczej to masz gwarantowane publiczne upokarzania i kpiny. Widać różnice w traktowaniu ze względu na narodowość - mimo głośnych haseł równości i różnorodności. PR oczywiście genialny. Atmosfera oczywiście zależy od działu i szefa - przy czym poziom micromanagementu taki, iż praktykanci w 90% firmach mają większą samodzielność oraz możliwość wpływu na swoją pracę. Nie polecam osobom ambitnym i doświadczonym - na szczęście rynek IT jest bardzo chłonny i szybko można znaleźć pracę (co widać po rotacjach wewnętrznych).

Grażyna
@M.

Faktycznie jakoś niefajnie to wszystko brzmi. :/ Ale piszesz, że zależy wszystko od działu, to jaki ewentualnie byś proponował jako najlepszy jak już?

Pytająca

Czy w Orsted akceptują tatuaże w miejscu pracy?

@Pytająca

Tak, są akceptowalne

Miałem nadzieję, że znajdę na tym forum jakieś podpowiedzi o pracy w firmie, warto starać się o pracę?

wolnoinisko
@Marcin

Robię tam trzeci rok i jest całkiem git. Nudnie nie jest bo to zależy od zespołu chyba :V Płacą dobrze, dają swobodę do roboty a na pandemii nie ma problemu bo i tak klienci Orsted pracują. Więcej na rozmowie się dowiesz

Karol
@Marcin

Siedzę w IT i nie polecam. Nuda straszna. Zero rozwoju. I management też pozostawia wiele do życzenia.. Strasznie niekompetentni ludzie z wiecznym, sztucznym uśmiechem na twarzy. Gdyby nie pandemia już dawno by mnie tu nie było..

ajj
@wolnoinisko

czy pensje w przedziale 17-20k brutto są osiągalne ?

it
@ajj

są.

Klejms
@it

Ile zarabia Scrum Master?

Kris

Z mojej perspektywy mogę powiedzieć tak. Jeśli trafisz do Teamu w którym jest normalny przełożony również ten z projektu to masz spokój. Robisz swoje i nikt się Ciebie nie czepia. Nie ma wyścigu szczurów i jak się chce to można się solidnie wyszkolić poprzez różne platformy. Pracując w wielu firmach mogę powiedzieć, że Orsted daje naprawdę konkurencyjne wynagrodzenie oraz benefity. Jedyna rzecz jaka momentami jest ciężka to temat z którym np nigdy nie miałeś doczynienia a jest potrzeba aby go rozwiązać. Czasami jest to niezły challenge poprzez który można rozwinąć swoje kompetencje. Generalnie jeśli ktoś szuka normalnej i spokojnej pracy to Orsted będzie dobrym miejscem.

JKK

Pracowałem w Orsted przez 2 lata jako developer. Miałem okazję być w różnych zespołach, przy różnych projektach. Praca raczej jednostajna, stabilna, przeważnie featury, trochę supportu - zależy od projektu. Struktura płaska, bezpośredni kontakt z "górą" - dla mnie na plus. Zdecydowanie muszę pochwalić mojego managera (M) - gdyż dużo zależało od podejścia przełożonego i jak poważnie brał sprawy pracowników. Rozwój w firmie to zwyczajne korporacyjne co półroczne wyznaczanie celów i okresowe sprawdzanie postępu; pewien ograniczony budżet na szkolenia był wyznaczony, ale bez szaleństw. Standardowy dostęp do platform nauki był zapewniony. W moim przypadku ścieżka awansu była bardzo szybka, ale to raczej wyjątek - wszystko zależy od skuteczności. Była pewna swoboda w działaniu i doborze narzędzi - ponownie, liczył się efekt. Niestety również próba pogodzenia Agile w zespołach z Waterfallem na wyższym poziomie - może się zmieni na lepsze. Krycie kolegów miało miejsce, ale raczej w Danii - niektórzy starsi stażem współpracownicy pomimo bardzo odpowiedzialnych stanowisk robili np. jedną prezentację na miesiąc, lub zarzucali chmurą pojęć których sami nie rozumieli, mając nadzieję że da im się spokój. Większość to jednak profesjonaliści na dobrym poziomie. Niestety czuć atmosferę, że Polska to "tylko oddział", i blokowanie jego rozwoju w niektórych sferach ma miejsce - żeby tylko "Dania" nie została prześcignięta. Wynagrodzenie w warszawskich widełkach. Odszedłem z powodów niepowiązanych z Orsted pomimo dobrych warunków. Jeśli szukasz bezpiecznego, stałego miejsca do pracy na lata, bez ryzyka ale bez ciekawostek - aplikuj.

jestspoko

Mi się podoba, ale wiele zależy od managera "pod" jakiego się trafi. Czuć skandynawski klimat - nikt nie patrzy na ręce ma być zrobiona robota. Dobre zarobki, sporo możliwości rozwoju

Gabriela
@jestspoko

To fantastycznie, że w Orsted Polska można liczyć na możliwość rozwoju. Wiele osób przy szukaniu swojego przyszłego miejsca pracy kładzie właśnie nacisk na to by firma umożliwiała rozwój. Wspomniałeś też o dobrych zarobkach. Jaka stawka jest oferowana?

Irek
@Gabriela

Pachnie PR z HR

Czy pracodawca Orsted Polska Sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Karol

Nie znajduje 'nade mną' kogoś, kto by mnie motywował do pracy. Raczej współpracownicy i sam się motywuje.

PatrykM

@Pytanie trochę od czapy :) zewnętrzna motywacja jest krótkotrwała (są na to badania), więc motywację trzeba znaleźć wewnątrz. Jeżeli oczekujesz, że ktoś zrobi to za Ciebie, to cóż. Firma jedynie tworzy warunki, w których to jest łatwiejsze bądź trudniejsze - możliwości rozwoju, ciekawe projekty, szkolenia, fajni ludzie, możliwość robienia roboty dobrze (chociaż to wiadomo jest płynna granica), itp.

Gabriela
@PatrykM

Oczywiście - w pewnym sensie należy przyznać Ci rację. Jednak sam pracodawca również może skutecznie motywować swoich pracowników. A co z możliwościami rozwoju w Orsted? Czy można się tam rozwijać, a co za tym idzie - awansować w strukturach firmy?

Madzia

@anonimowy na jakie stanowisko startowałeś ?

Zostaw merytoryczną opinię o Orsted Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Orsted Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Orsted Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Orsted Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 4 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Orsted Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Orsted Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Orsted Polska Sp. z o.o.
  • Al. Jana Pawła II 25