Chop-Chop.org

Wrocław

Opinie o Chop-Chop.org

Maciej

Z racji wykonywanej pracy (badanie rynku IT) zdarzyło mi się być także w Chop-Chop. Po przesłaniu aplikacji na stanowisko PHP Developera bardzo szybko skontaktował się ze mną człowiek od nich i zostałem zaproszony na rozmowę do Wrocławia. Przymierzając do tego co firma pisze o sobie na stronie internetowej, w siedzibie pieniędzy specjalnie widać nie było. Mimo dobrej lokalizacji (rynek) całość urządzona była raczej spartańsko. Chłopcy prowadzący rozmowę byli bardzo sympatyczni. Rozmowę prowadzili w oparciu o nowoczesne zdobycze psychologi, przy pytaniu o złotą rybkę ciężko było mi powstrzymać śmiech. Warunki jakie zaproponowali to umowa b2b (podobno starają się symulować w niej przywileje umowy o pracę - urlop), praca na własnym sprzęcie, choć z tego co pamiętam firma daje na niego jakieś pieniądze. Później został zaproszony szef programistów, który miał przeprowadzić weryfikację moich umiejętności. Odbywa się ona podobnie jak w przypadku innych mniejszych firm i odniosłem wrażenie, że ma na celu deprecjonowanie umiejętności kandydata (proponowane wynagrodzenie jest na bardzo niskim poziomie). Podsumowując, kultura prowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej była w porządku, człowiek zgodnie z obietnicą oddzwonił i poinformował mnie o jej wyniku. Praca w Chop-Chop to oferta raczej dla młodszych programistów zaczynających dopiero swą karierę zawodową oraz studentów.

chop-chłop

Nie wiem jak teraz, ale swojego czasu mieli bardzo skomplikowany system naliczania wynagrodzenia oparty o punktową wycenę projektów. O wartości projektu dowiadywało się przy zestawieniu miesięcznym. Tak ja wyżej - wynagrodzenia bardzo słabe jak na IT. Duży plus za to, że przy odrobinie samozaparcia można na prawdę dużo i szybko się nauczyć. Sporo pracowników stracili w ten sposób na rzecz chociażby Divante.

M

Co to za cwaniactwo? Widzę, że programiście Magento we Wrocławiu oferują „4 - 6 tys. zł” (nie podają, że to netto, więc pewnie chodzi o brutto) — to 2-3 razy mniej niż stawka rynkowa! Mam nadzieję, że firma szybko splajtuje, bo dla takich nieuczciwych cwaniaków miejsca na rynku nie ma.

eteryrtyurt

Firma nie dość, że oferuje tylko b2b albo śmieciówki za słabe pieniedze jak na IT to jeszcze wymaga własnego sprzętu. W przypadku grafików pewnie jeszcze własnego photoshopa. Komedia.

Zostaw opinię o Chop-Chop.org - Wrocław

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Chop-Chop.org