Opinie o Chop-Chop.org w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Chop-Chop.org. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Chop-Chop.org o rekrutacji.


Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Chop-Chop.org w Wrocław

baner wywiady
SmutnyPan
Były pracownik

Pracowałem tam parę lat temu, team leader obiecywał mi awans - do którego moje kwalifikacje i zadania pasowały. Zamiast tego w dzień, w którym miałem dostać awans, dostałem wypowiedzenie i team leadera kłamiącego mi prosto w oczy przy HR, że przecież mogłem się tego spodziewać. Cały zespół był zdziwiony taką decyzją, łączenie ze mną. Do dziś nie mam pojęcia, co posunęło team leadera do takiej intrygi, bo byłem przekonany naszych doskonałych relacji - niestety wszelkie gratulacje, uśmiechy i uprzejmości okazały się fałszywe. Mrożąco krew w żyłach nie polecam.

Dociekacz
Kandydat
 Pytanie
@SmutnyPan

Czy mógłbyś trochę konkretniej opisać co tam się działo? I podać konretne nazwiska, albo przynajmniej skrócone imię lub inicjały?

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.
 Pytanie

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Chop-Chop.org?

Monika Nowy wpis

No trochę tu narzekacie. Ktoś tu mówi o braku podwyżek - dalej tak jest? No bo wiadomo - inflacja. Poza tym jaką umowę się z nimi podpisuje, normalną o pracę czy jest może B2B?

Tamka Nowy wpis
Pracownik
@Monika

Podwyżki są, w ciągu ostatniego roku były dwie. Rodzaj umowy wybiera pracownik. Są ludzie którzy pracują na UOP, większość osób woli B2B. Studenci zazwyczaj podpisują UoZ.

SmutnyPan
Były pracownik

Pracowałem tam parę lat temu, team leader obiecywał mi awans - do którego moje kwalifikacje i zadania pasowały. Zamiast tego w dzień, w którym miałem dostać awans, dostałem wypowiedzenie i team leadera kłamiącego mi prosto w oczy przy HR, że przecież mogłem się tego spodziewać. Cały zespół był zdziwiony taką decyzją, łączenie ze mną. Do dziś nie mam pojęcia, co posunęło team leadera do takiej intrygi, bo byłem przekonany naszych doskonałych relacji - niestety wszelkie gratulacje, uśmiechy i uprzejmości okazały się fałszywe. Mrożąco krew w żyłach nie polecam.

Dociekacz Nowy wpis
Kandydat
 Pytanie
@SmutnyPan

Czy mógłbyś trochę konkretniej opisać co tam się działo? I podać konretne nazwiska, albo przynajmniej skrócone imię lub inicjały?

Kandydat
Kandydat

Wysyłają zadania rekrutacyjne, obiecują odpowiedź w ciągu 2 tygodni. Odpowiedź nie przyszła po 5 miesiącach. Jeżeli tak wygląda sprawa w trakcie rekrutacji, strach pomyśleć jak wygląda praca tam.

 Rozmowa kwalifikacyjna
Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Chop-Chop.org? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
Pytanie
 Pytanie

Jakie są warunki zatrudnienia w Chop-Chop.org?

Porażka
Kandydat

Niestety zero profesjonalizmu ze strony firmy podczas rekrutacji. Nie dają info zwrotnego nawet jeśli się nie udało przejść jakiegoś etapu i można siedzieć i czekać jak głupi ;)

Sylwia
@Porażka

Wiesz, tak naprawdę firma nie ma w obowiązku dawania informacji zwrotnej - chyba, że to obiecała. No ale oczywiście rozumiem Twoje rozżalenie z tego powodu. Chop-Chop.org akurat teraz zatrudnia Web Developerów. O to stanowisko się ubiegałeś?

Porażka
Kandydat
@Sylwia

Nie ma, ale kazda profesjonalna daje nawet negatywną odpowiedź, żeby wiedzieć na czym się stoi.. no właśnie - profesjonalna

SmutnyPan
Były pracownik
@Sylwia

KAŻDY oczekuje odpowiedzi po rozmowie rekrutacyjnej, to nie jest rozmowa pod sklepem. Tutaj chodzi o przyszłe kariery zawodowe ludzi.

Pytanie
 Pytanie

Czy w Chop-Chop.org wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Remik

Tak spokojnie na forum, czy to dlatego, że generalnie jesteście zadowoleni z pracy?

An

Na rozmowę wybrałam się pełna optymizmu, 10 metrów przed drzwiami coś skusiło mnie żeby poczytać opinie o tej firmie. Za minutę wiedziałam że nie chcę tam pracować, mały stresik przed rozmową opadł, stwierdziłam że i tak pójdę, zweryfikuję czy to co piszą to prawda :) Ogólnie sama rozmowa, mimo że w biurze, a spokojnie mogłaby odbyć się zdalnie na plus. Wszystko wytłumaczone z sensem i spójnie... do momentu gdy zapytałam o system podwyżek, dwóch chłopaków których prowadziło ze mną rozmowę popatrzyło na siebie jakbym opowiedziała słaby dowcip, próbowali wybrnąć ale widać było po ich zachowaniu, że coś jest nie tak, jeden przerywał drugiemu. To wyglądało jakby odpowiadał w szkole przed nauczycielem z kompletnie nie znanego mu tematu ale coś tam usłyszał to powie, może akurat się uda na 2, jeszcze trochę i myślałam że zacznę im podpowiadać... Podczas rozmowy próbują sprawić wrażenie poważnego software house'u ale każdy pracuje na swoim sprzęcie, ciekawe co w momencie gdy ktoś zgubi sprzęt i jakimś sposobem wyciekną wrażliwe dane... Mogłabym się jeszcze przyczepić do rozmowy technicznej, uważam że została poprowadzona w troszkę niemiły sposób ale wierzę że była to jednorazowa sytuacja, cała reszta ok.

Arek

A jak sądzicie są jakieś szanse na podwyżki? wszędzie brakuje ludzi!!

Tomek
@Arek

Podwyżki? Ale nie w tej firmie!

Sylwia
@Tomek

Widzę, że Twoim zdaniem szanse na podwyżki w Chop-Chop.org są mało prawdopodobne. A szkoda, ponieważ one jeszcze bardziej zmotywowałyby do osiągania lepszych wyników. A co, jeśli chodzi o dodatki pozapłacowe? Czy macie tam jakieś oferowane?

Monika
@Sylwia

Żadnych.

Sylwia
@Monika

To może premie? Choć w ogłoszeniu Chop-Chop.org też nie są uwzględnione, więc zapewne ich też nie ma? Z góry dziękuję.

ITman

Potwierdzam co zostało napisane przez niektóre osoby. Byłem na rozmowie w Chop Chop i nie mam dobrych doświadczeń. Firma oferuje niskie wynagrodzenie, plus umowę B2B, która nic nie gwarantuje. Ktoś pisze, że duża pula urlopu dla wszystkich pracowników ale jak to jest przestrzegane? Opinie, że trzeba mieć własny sprzęt to już jest jakieś nadużycie. Jeśli każą mieć własny sprzęt to jak sobie radzą z bezpieczeństwem....Jakbym był ich klientem poważnie bym się nad tym zastanowił.... Na rozmowie, prezes starał mi się udowodnić, że nic nie umiem. Myślę, że to jest ich technika, żeby zapłacić mniej. Zadałem kilka pytań, ale odpowiedzi były śmieszne. Nie wiem co tam ludzie robią ale na pewno ta firma nie jest godna uwagi. Więc jeśli nie chcesz tracić czasu, nawet nie idź na rozmowę.

Monia

Plusy: Naprawdę duża pula urlopu dla wszystkich pracowników Elastyczne godziny pracy Praca zdalna 2 dni w tygodniu Dobra lokalizacja biura (ścisłe centrum) Różnorodne projekty Możliwość uczenia się od seniorów Przyjazna atmosfera w biurze Minusy: Zatrudnienie na umowie o dzieło (przynajmniej na okresie próbnym) Praca na własnym sprzęcie bez kosztów amortyzacji Brak benefitów takich jak opieka medyczna, ubezpieczenie czy Multisport Bardzo niskie zarobki na wejściu (można to zweryfikować patrząc na ogłoszenia - stawki potrafią się różnić o niemal połowę od rynkowych) Podsumowanie: Firma na pewno stara się rozwijać i to jej już duża zaleta, a projekty są zróżnicowane i ciekawe. Nie ma tutaj (a przynajmniej ja się z tym nie spotkałam) krótkich i odtwórczych projektów. Mało tu procedur i formalności. Firma buduje bardzo dojrzałe relacje z klientami i wzbudza ich zaufanie. Szkolenia dla nowych pracowników są przemyślane i wartościowe. Z jednej strony to plus, a z drugiej... Warto żeby wszystkie ustalenia dotyczące zatrudnienia mieć na papierze, bo potem wychodzą kwiatki w stylu - HR informuje Cię, że przysługuje Ci premia, po czym okazuje się, że owszem, ale po okresie próbnym, o czym wcześniej zapomnieli wspomnieć. Albo o tym, że pracujesz na własnym sprzęcie - też zapomnieli ten temat poruszyć. :) Przypuszczam, że nie zdarza się to nagminnie, zdarzyło się jednak w moim przypadku, co wpłynęło na moją decyzję o niepodejmowaniu dalszej współpracy. I to jest duży minus firmy. Wychodzi się tutaj czasem z założenia, że coś jest oczywiste i się tego tematu nie porusza, a jednak brakuje transparentności. Wszystko to sprawia, że w moim odczuciu jest to w dalszym ciągu bardziej start-up niż mocny rynkowy gracz z ugruntowaną pozycją. Podpisuję się pod tym, co zostało wspomniane wcześniej - praca jest dobra dla osób, które zaczynają swoją przygodę w IT i nie mają zbyt dużego doświadczenia zawodowego. Można się bardzo szybko rozwijać i nauczyć naprawdę wiele. Zespół się wspiera, a atmosfera w biurze jest ok. Z uwagi na niekonkurencyjne zarobki, nie jest to w mojej opinii miejsce dla osób, które mają parę ładnych lat pracy za sobą, jednak dla ludzi dla których liczy się wyłącznie zdobycie doświadczenia, miejsce pracy to doświadczenie im zagwarantuje.

M
@Monia

„Praca na własnym sprzęcie” — rozumiem, że chodzi o te 2 dni/tydz. pracy w domu?

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Monia
@M

Zależy jaką masz definicję sprzętu. Ja miałam na myśli komputer... W dni biurowe również pozostaje Ci Twój laptop. Chyba, że preferujesz brulion i długopis.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
M
@Monia

Przecież programiści przeważnie pracują na komputerze stacjonarnym z dwoma lub trzeba monitorami i dobrą klawiaturą; taki sprzęt kosztuje wiele tysięcy złotych! Laptop do tej pracy nadaje się mniej więcej tak samo, jak brulion i długopis... Ciekawe, czy krzesła i stoły też pracownicy muszą sobie sami organizować...

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Monika

Pracuję w firmie 5 lat i dużo zmieniło się przez ten czas - początki faktycznie były ciężkie i dość spartańskie, po drodze było dużo wzlotów i upadków i sama jakoś w zeszłym roku zastanawiałam się nad odejściem z firmy. Wciąż tu jednak jestem i nie żałuję, że zostałam. Po rozejrzeniu się jak wygląda sytuacja Project Managera w 3 innych znanych firmach okazało się, że w Chop-Chopie wcale nie jest tak źle (a nawet jest całkiem dobrze). Są minusy jak wcześniej wspomniana praca na własnym sprzęcie (chociaż monitory w biurze są), a do tego brak multisporta czy prywatnej opieki zdrowotnej (mieliśmy ją przez rok), co jest dość popularne w innych firmach IT. Ale mamy porządne biuro (jedna firma, w której byłam znajdowała się w ciasnym mieszkaniu przerobionym na biuro, a był to jeden ze sponsorów Meet Magento), 2-3 dni w tygodniu są zdalne (w żadnej z tych firm PM nie dostaje regularnych dni zdalnych, z devami bywa różnie), no i zawsze są wolne weekendy (w niektórych firmach jak jest oddanie projektu to zasuwa się sporo po godzinach i w soboty). Firma preferuje b2b, ale jest też możliwość dostania umowy o pracę. Umowy o dzieło są już zarzucane. Jeśli chodzi o podstawę i premię to dla developerów w Magently już ze 2 lata nie ma takiego podziału - miesięczne wynagrodzenie ma stałą wysokość i są to stawki rynkowe. Nie wiem, ile dostają juniorzy, bo to zależy od doświadczenia i tego, jak ktoś się ugada na rozmowie, ale nie sądzę, aby dev, który nigdy w życiu nie widział Magento, mógł liczyć na wysoką stawkę. Często właśnie przychodzą do nas devsi z małą wiedzą i doświadczeniem w Magento, a wyszkolenie takiej osoby trwa kilka miesięcy. Ponoć w reszcie Ch-Ch też nie ma już tego dziwnego systemu premiowania (jakoś od tego roku). PM mają premię, ale jest to dodatek do normalnej podstawy. W drugim kwartale 2018 zmienił się zarząd, który mocno ciśnie na zmiany w Ch-Ch, żeby firma rozwijała się w kierunku dużych projektów (przekłada się to na rentowność i wyższe wynagrodzenia pracowników). Bo o ile w Magently nie ma projektów trwających kilka dni, tak w reszcie Ch-Ch było to kiedyś nagminne. W naszym teamie sporo się dzieje, devsi są aktywni na Meetupach, które organizujemy ze wsparciem innej firmy, seniorzy jeżdżą na Meet Magento Poland (firma stawia bilety wstępu + dofinansowanie do noclegu), możemy uczyć się na certyfikaty (firma płaci), no i zdarzały się hackatony, gdzie fixowaliśmy bugi z core'a Magento - można było to ogarniać z własnego konta na GitHubie, co buduje fame dla samych devów, którzy mają swój wkład w budowanie Magento. Mnie bardzo podoba się klimat w Magently - tutaj raczej nie przychodzi się tylko do pracy, ale ludzie znają się, chodzą razem na piwo, do Escape roomu czy imprezy firmowe i generalnie wspieramy siebie nawzajem. Jest możliwość rozwoju, czasem tylko jest do tego potrzebna własna kreatywność. ;) Odpowiadając na ostatnie pytanie, są 2 rekrutacje w trakcie w chwili obecnej https://chop-chop.org/career/, prawdopodobnie na początku przyszłego roku ruszy też rekrutacja do Magently.

M
@Monika

„seniorzy jeżdżą na Meet Magento Poland (firma stawia bilety wstępu + dofinansowanie do noclegu)” — czyli, tak, jak to już poniżej pisałem: straszne cwaniactwo. Żądanie od pracownika współfinansowania delegacji służbowej to chyba nawet nie tylko cwaniactwo, ale wręcz łamanie prawa...

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Monika
@M

Po pierwsze to nie jest delegacja służbowa tylko dobrowolny wyjazd na konferencję. Po drugie, do noclegu nie trzeba dopłacać, limit jest po to, aby rezerwować go z głową. Nie wiem, gdzie widzisz tutaj cwaniactwo. Jak rozmawiałam ze znajomymi z innych firm, to nie każdy ma w ogóle możliwość pojechać na konferencję, chyba że na własną rękę. Odnoszę wrażenie, że strasznie chcesz zjechać Chop-Chopa i czepiasz się wszystkiego.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
M
@Monika

Czyli co, uważacie, ze jeśli delegację służbową nazwiecie „dobrowolnym wyjazdem”, to wszystko jest w porządku? Pewnie jeszcze urlop na taki wyjazd trzeba brać? Normalne firmy rezerwują pracownikom nocleg na wyjazd służbowy, standardem są tanie sieciówki typu Ibis, choć w IT przeważnie coś lepszego. Pisanie, że limit jest po to, by wyjeżdżający pracownik rezerwował nocleg z głową, jest absurdalne i pokazuje, z jakiego typu firemką mamy do czynienia. Tak, mam negatywne nastawienie do Chop-Chop, bo zszokowało mnie, że można bezczelnie oferować 2500–4500 zł brutto dla programisty Magento, to jest bezczelne cwaniactwo i szukanie frajerów. Teraz okazuje się, że to cwaniactwo dotyczy nie tylko wynagrodzeń; kontrolerzy PIP i fiskusa będą mieli co sprawdzać...

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Bartosz

A firma rekrutuje może aktualnie? Dobrze by było dowiedzieć się coś więcej.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
jajaja

No właśnie? Zastanawiam się nad tą firmą. Nie jestem jakiś bardzo doświadczony, ale generalnie wygląda spoko. Warto?

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
akord
@jajaja

dla juniora spoko, praca na akord, więc dużo doświadczenia w krótkim czasie. wyplata w systemie premiowo punktowym (niska podstawa)

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Administrator

Czy w firmie Chop-Chop.org w ostatnim czasie wydarzyło się coś ciekawego?

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Zuza

Dobrze jest przeczytać merytoryczną opinię. Jest to dla mnie duża wskazówka co robić, dzięki

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
neutralny

Pracowałem w CC. Moim zdaniem firma dobra na start, dla początkującego web developera lub project managera. Projekty relatywnie łatwe, krótkie. Można solidnie doszlifować wiedzę z HTML, CSS, Sass, WP. Ale jeśli ktoś już zna ES6 + Angulara lub Reacta albo jakiś Symfony czy RoR to Chop-Chop nie stwarza warunków do rozwoju. Nie mówiąc o pieniądzach. Także podsumowując jest to fajne miejsce pracy na pewnym etapie kariery (~starszego juniora). Przy dużych firmach IT jest to troszkę piaskownica.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Luiza

Czy tak dobrze pracuje się wam i nie ma chętnych do pisania?

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Administrator

Przestaliście być na tym forum aktywni. Od ostatniego Waszego zamieszczonego postu minęło już prawie 15 dni. Może jednak zdecyduje się ktoś na opisanie aktualnej kondycji przedsiębiorstwa Chop-Chop.org? Czy coś przez ten długi okres się zmieniło? Poszukiwane są nowe osoby do pracy?

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Etap 1
Etap 2

Zostaw merytoryczną opinię o Chop-Chop.org - Wrocław

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Często zadawane pytania

 • Jak się pracuje w Chop-Chop.org?

  Zobacz opinie na temat firmy Chop-Chop.org tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

Chop-Chop.org
2/5 Na podstawie 13 ocen.
 • Zobacz wywiad
 • Cypriana Kamila Norwida 24 lok. 1
  50-374 Wrocław
 • NIP: 8971786898 KRS: 0000446148
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2023r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
 1. pracuj.pl 4 309 200
 2. GoWork.pl 4 049 352
 3. olx.pl - praca 3 255 228
 4. jooble.org 2 682 558
Chop-Chop.org
Przejdź do nowych opinii