Opinie o Talixo Poland Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Talixo Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Talixo Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Talixo Poland Sp. z o.o. w Kraków

Według mnie w firmie bardzo dobrze sie pracowało, dobra atmosfera bo ludzie w porządku i dziewczyny zarządzające biurem z sercem na dłoni :) Zwolnienia to przecież nie był ich wymysł tylko taki jest biznes a jaką mamy teraz sytuacje to każdy widzi, ale miło wspominam tam czas

Jakie są warunki zatrudnienia w Talixo Poland Sp. z o.o.?

Olala

Brak benefitów oraz prywatnej opieki medycznej. Umowy są różne w zależności od tego jakiej potrzebujesz.

Jeszcze pracownik Talixo

Po zwolnieniach atmosfera strasznie się popsuła, lepiej się tu nie rekrutujcie.

Zaczęły się drastyczne zwolnienia w Talixo, zarówno w biurze w Krakowie i Berlinie. Szefostwo zwalnia nie tylko pracowników z call center ale także programistów. Na pierwszy ogień poszły osoby najbardziej doświadczone. Zostali sami midzi, juniorzy i stażyści. Omijać szerokim łukiem.

Honorata

Czemu ludzie są zwalniani z Talixo? Tak nagle? Ma to jakiś związek z epidemią? Czy co?

@Honorata

Między innymi dlatego. Firma nie była nigdy jakoś bardzo na plusie, a raczej na granicy rentowności. Nie miała zapasów gotówki w banku więc nie ma co się dziwić, że jak cała branża travel obrywa to i oberwało Talixo. Nie wiadomo czy za 2 - 3 miesiące forma będzie jeszcze istnieć.

Pracownik Talixo

Cześć! Dziękujemy za Twój komentarz! Bardzo nam przykro, że w związku z pandemią, decyzje firmy dotknęły Cię w tak negatywny sposób. Oczywiście, kroki podejmowane w organizacji takiej jak Talixo - która dopiero wkracza i dąży do etapu post startupowej dojrzałości - to wypadkowa wielu czynników. Bez wątpienia tym decydującym okazała się epidemia COVID-19. Odpowiadając na głosy klientów korzystających z usług Talixo, czas definiowania oferowanych produktów od strony technicznej, nieplanowanie zbiegł się w czasie z trudnymi wydarzeniami w wymiarze ogólnoświatowym. Zarówno obecni, jak byli pracownicy są dla nas bardzo ważni. Zależy nam na transparentności - również powodów redukcji zatrudnienia, które miało miejsce w ostatnim czasie. Dlatego mamy nadzieję, że pomimo rozstania, które podyktowane było zewnętrznymi czynnikami, będziesz mile wspominał/a czas spędzony w zespole Talixo. Jesteśmy przekonani, że decyzje przez nas podjęte - trudne, jednak konieczne - pozwolą Tobie i innym na korzystanie z naszych usług po tym trudnym dla nas wszystkich okresie pandemii. Pozdrawiamy!

Firma Talixo Poland Sp. z o.o. w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko Product Owner. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.

Nie polecam. Chciałem się zrekrutować do jako React Developer, ale ta firma to porażka. NIe ma w niej w ogóle osób z doświadczeniem :(. Lepiej się dwa razy zastanowić niż marnować tutaj czas.

Honorata
@Andrzej

A dowiedziałeś się chociaż, jakie oferują warunki zatrudnienia w Talixo? Wynagrodzenie jest w porządku, czy też lipa? I jaką zaproponowali Ci formę współpracy?

Józek

Dobry pracodawca więc nie ma powodu do narzekania. Polecam pracę!

Greg

Nie polecam. Proces rekrutacyjny na stanowiska BE to jakaś pomyłka. Osoby techniczne, które rekrutują nie mają pojęcia o programowaniu.

Fajne biuro w centrum - największa zaleta w porównaniu z poprzednimi firmami gdzie pracowałem ???????? Ciekawa branża (100 krajów, wyzwania na przykład związane z globalnymi płatnościami czy wejściem do Chin.

Henry LV

Fajna ekipa - bardzo różnorodni ludzie, z którymi da się pogadać i w pracy i poza pracą. Jest sporo wyzwań związanych z tym, jak firma rośnie (co kilka miesięcy ilość zamówień się podwaja i jak w każdej firmie ze wzrostami wiecznie brakuje rąk do ustawienia niektórych procesów) ale taki urok startupu. W ostatnie dwa lata Talixo bardzo się sprofesjonalizowało. Zespół mobilny jest na bardzo wysokim poziomie, zarówno Radek jak i Krzysztof którzy ten zespół prowadzili bardzo wspierali zespół i zachęcali do rozwoju. Kris, CTO, mega ogarnięty gość - szkoda że tak dużo procesów jest na nim bo mógłby do firmy wnieść jeszcze więcej. Jak na firmę tego rozmiaru, bardzo profesjonalny zespół HR który dba o pracowników w Krakowie. Jest do kogo zgłosić problem jeśli trzeba a biuro jest utrzymywane w wysokim standarcie. Pensje bardzo kompetytywne, ciężko narzekać - praca też stabilna, jeden z większych startupów w Krakowie (Talixo zatrudnia w sumie ponad 100 osób w Krakowie i Berlinie). Minusy? Biznes w Berlinie, a technologia w Krakowie i niestety komunikacja z niektórymi stakeholderami jeszcze cały czas jest do dopracowania. Niektóre wewnętrzne projekty wykonywane są "ad hoc" ze względu na to że duży klient czegoś potrzebuje a nie na strategiczną potrzebę. Ogólnie bardzo polecam, ale firma ma jeszcze duży potencjał do rozwoju - produkt i jego koncept biznesowy jest faktycznie bardzo mocny - może być polski startup-gigant, ale póki co jest startup z ambicjami.

Nie polecam. W tej firmie pracują praktycznie sami studenci albo juniorzy, nie ma od kogo się uczyć. Proces rekrutacyjny to porażka, w Krakowie jest dużo lepszych firm.

xyz

Niestety ale firma niekompetentna. Prośba o rozwiązanie zadań w procesie rekrutacyjnym (stara kilku godzin) i żadnej informacji zwrotnej pomimo obietnic. Stara czasu. Nie polecam!

Zostaw merytoryczną opinię o Talixo Poland Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Talixo Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Talixo Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Talixo Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 6 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Talixo Poland Sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 7 ocen.

Talixo Poland Sp. z o.o.