Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe

1.3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe

maro21
Kandydat
 Pytanie

Dzień dobry, warto aplikować na testera oprogramowania do tej firmy? Czytam opinie i jakoś nie jestem przekonany. Może ktoś się wypowiedzieć? Pozdrawiam Marek

Marek
@maro21

Szukają teraz na to stanowisko? Niestety nie znam warunków ale też rozglądam się tu za pracą. Opinie są podzielone więc pewnie trzeba samemu ocenić co i jak. Zawsze po rozmowie możesz zrezygnować jak nie będzie ci pasować. Ja tam chce spróbować.

Qba
Kandydat
@maro21

Tak, trwa rekrutacja na testera. Byłem na rozmowie rekrutacyjnej. Jestem pozytywnie zaskoczony. Rozmowa przeprowadzona na fajnym poziomie. Są 2 etapy rekrutacji rozmowa z przedstawicielem HR i liderem zespołu, później z kierownikiem działu. Mają dużo kandydatów. Ale mam nadzieję, że się uda :) Zapowiada się praca w fajnym, młodym zespole!

Wiktoria
@Qba

Jak przebiega rozmowa z przedstawicielem HR, a jak z liderem zespołu? Czym trzeba się wykazać na tych rozmowach? :)

bbbbbb
Kandydat
@maro21

nie warto. Z resztą zobaczycie na miejscu ze nie warto :)

Qba
Kandydat
@Wiktoria

Rozmowa była podzielona na dwie części. Najpierw przyjemna rozmowa z przedstawicielką HR, później już rozmowa techniczna z liderem zespołu sprawdzająca wiedzę i umiejętności z zakresu testowania.

Qba
Kandydat
@bbbbbb

Ja mam zupełnie inne odczucia niż ty i nie wiem na jakiej podstawie tak twierdzisz. Rekrutacja trwała dość długo, bo z tego co się dowiedziałem to było dużo kandydatów, więc spora konkurencja. Ale to akurat dobrze świadczy o firmie. Mnie się niestety tym razem nie udało, ale jak będzie taka możliwość w przyszłości to spróbuję jeszcze raz.

Aba
Były pracownik
 Pytanie
@maro21

Serio po przeczytaniu takich opinii nadal chcesz tam pracować? XD

Wiktoria
@Qba

Dość długo, to znaczy ile?

auhfas
Pracownik
@maro21

to sie nazywa artykul sponsorowany :D

mmm
Pracownik
@maro21

Jak dopiero zaczynasz pracę w IT to na moje spoko miejsce, tylko się nie nastawiaj na jakieś super ambitne zadania, raczej wszystko idzie powoli. Ale zawsze to jakieś doświadczenie, też na pewno zależy od działu, ale w PCSS możesz spotkać sporo młodych ludzi zajaranych technologią, na pewno się czegoś nauczysz. Atmosfera akurat u nas w dziale też bardzo sympatyczna, kasa w miarę. Kwestia zarządzania firmą na najwyższym szczeblu i jakiejś ogólnej polityki no to osobna sprawa, ale jeśli nie planujesz wiązać całego swojego życia z tym miejscem ani piąć się najwyższe stopnie w hierarchii to w sumie nie będzie to miało raczej dla Ciebie znaczenia. No generalnie można na pewno trafić lepiej, ale też i gorzej, jeśli jesteś na początku kariery to nie ma co wybrzydzać moim zdaniem. Nie wiem też do końca o co chodzi z umowami, widziałam dużo komentarzy ze niby tylko na zlecenie zatrudniają, co mnie bardzo zdziwiło. W moim przypadku od razu zaproponowali normalnie umowę o pracę, najpierw próbną a potem od razu przedłużenie. Oferta socjalna w porządku, jakieś dopłaty na okulary, wczasy pod gruszą i takie tam.

Poz
Kandydat
 Pytanie
@Qba

Podczas jednego spotakania sa rozmowy z dwoma osobami czy dopiero po przejsciu pierwszej czesci jest ustalony termin rozmowy z liderem?

Qba
Kandydat
@Poz

Ja miałem najpierw spotkanie z przedstawicielem HR i spotkanie techniczne z przedstawicielem działu jako pierwszy etap rekrutacji a później drugi etap to miało być spotkanie z kierownikiem działu, jeżeli przejdziesz pierwszy. Gdyby miało być jeszcze bardziej rozbite to byż by była przesada. Uważam, że tak było ok. Kiedyś na pewno jeszcze spróbuję.

Karolina
@Qba

Czemu spróbujesz? W sensie co Cię zachęciło? Na tym pierwszym etapie podają już szczegółowo warunki pracy? Powiedzieli Ci jakie zarobki proponują?

Zu Nowy wpis
Były pracownik
@Aba

@Aba Niektórzy nie mają za grosz instynktu samozachowawczego.

Marta Nowy wpis
@Zu

Myślisz? Tu z opisu jak widać różnie to wychodzi. A najdłuższy staż pracy na tym stanowisku tutaj to jaki może być? Wiadomo?

Zu Nowy wpis
Były pracownik
@Marta

@Marta Jak się nie będzie wychylać, nie podpadniesz dziadkom i nie będzie Ci przeszkadzać kombinatoryka z umowami to do bólu.

Marta Nowy wpis
@Zu

no nie wiem czyli od tych umów wszystko zależy ale niektórzy sami się dziwili i pisali, że jest jak najbardziej ok z nimi. piszesz o jakimś podpadaniu... w jakim kontekście? chodzi mi o normalne wykonywanie obowiązków, takie osoby problemów nigdy mieć nie będą?

OjTam_OjTam
Kandydat

Brak szacunku do kandydata - brak odzewu po rozmowie technicznej. Nie udało się - ok. Nawet nie wiesz co konkretniej trzeba poprawić.

Pracodawca

@OjTam_OjTam

Proszę o informację o jaką rekrutację chodzi i kiedy odbyła się rozmowa, żeby można było to potwierdzić lub napisać maila z zapytaniem do zespołu rekrutacyjnego. Zawsze odpowiadamy kandydatom, obojętnie czy decyzja jest pozytywna czy negatywna. Trudno jest się odnieść do tej sytuacji nie mając konkretnych danych.

OjTam_OjTam
Kandydat
@OjTam_OjTam

Minęły już ponad 3 miesiące. Tak więc wasze "odniesienie się do sytuacji" jest już zbędne - za dużo czasu minęło. Podkreślić należy, że takie traktowanie kandydata źle świadczy o całej organizacji.

Pracodawca

@OjTam_OjTam

Jeżeli rzeczywiście taka sytuacja miała miejsce to możemy tylko przeprosić, że do niej doszło. Zrobimy wszystko, żeby nie dopuścić do kolejnych takich incydentów.

Pytanie
 Pytanie

Jakie są warunki zatrudnienia w Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe?

ZL
Pracownik

Super miejsce, wspaniałe projekty służące innym :).

piotr
Kandydat
@ZL

to jest tylko twoja opinia. Ja sie z ta opinia nie zgadzam

Marek
@piotr

Powiesz czemu się nie zgadzasz? Przydałyby się jakieś sensowne argumenty. Pracujesz tu czy piszesz jako były pracownik?

 Rozmowa kwalifikacyjna
Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe na stanowisko Operator Centrum Zarządzania? Czy przeprowadzana jest wstępna rozmowa telefoniczna?
Pytanie
 Pytanie

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe?

mmm
Pracownik
@Pytanie

pewnie zależy od działu. u mnie był normalnie laptop, monitor, wszystko co potrzebne, sprzęt z najwyższej półki. dostęp do dobrego serwera. jak idzie o sprzęt to nie ma na co narzekać.

sx
Były pracownik
@mmm

Niestety tutaj również zależy pewnie od działu i team leaderów. W niektórych problemy ze sprzętem są tak absurdalne, że ludziom odechciewa się tutaj pracować. Serio. Załatwienie nowego monitora, który nie zrujnuje ci wzroku, jest wręcz niemożliwe. Szczególnie jeśli nie jesteś w jakimś projekcie, w którym akurat są robione zakupy lub pupilkiem odpowiedniej osoby. Nawet w ramach jednego działu (nawet pokoju) są ludzie, którzy wymieniają sprzęt co rok i są tacy, którzy mogą sobie na nowy sprzęt co najwyżej popatrzeć.

Julia
@sx

Jak sprzęt zależy od team liderów? To takie zakupy nie robi właściciel czy jakiś dział zakupów, gdy coś jest potrzebne, tylko ci liderzy?

Jaro
Były pracownik
 Pytanie
@Julia

Jaki wlasciciel? PCSS jest afiliowane przy IChB. Na wszystko sa przetargi.

Pytanie
 Pytanie

Jaki jest styl zarządzania w Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe?

zapytanie o rekrutacje
Kandydat
@Pytanie

czy moglby ktos mi dac jakas wskazowke ktory szef jest problematyczny i o ktorym mowa na gowork bo moze ja tam aplikuje. Wolabym sie wycofac jesli to jest ten czlowiek. Jesli nie po nazwisku no to moze jakis algorytm machnijcie aby mozna bylo sie jakos domyslec. Moze jakas literka z nazwiska lub imienia.

Zu
Były pracownik
@Pytanie

PRL z domieszką korpoluzu, co oznacza, że kierownik będzie Ci mówił na Ty, kiedy Ci napisze maila, pod koniec miesiąca, że ten miesiąc i następne pracujesz na umowie cywilnoprawnej.

Pracownik
Pracownik

W historie grozy tutaj wypisywane jestem w stanie uwierzyć, natomiast trzeba jasno podkreślić, że jest to duża firma i dotyczą one ułamka działów. Tak samo warunki współpracy mogą różnić się diametralnie między działami i w różnych okresach, w zależności od projektów. Ocena 1.1 bardzo cieszy, bo to zawsze mniejsza konkurencja i wyświadczam sobie niedźwiedzią przysługę wypowiadając się pozytywnie, ale nie spotkałem się jeszcze z firmą, która oferowałaby tak dużą swobodę twórczą, posiadała tak duży potencjał osobowy, sieć kontaktów, infrastrukturę i partnerów. Realizowane tutaj tematy ocierają się o science fiction. Jeśli kogoś interesuje podbicie karty na zakładzie, znajdą się lepsze miejsca w Poznaniu, jeśli chodzi o b+r PCSS jest bezkonkurencyjny i w ścisłej czołówce ośrodków w Polsce. Najlepiej przejść się na rozmowę i zobaczyć jak faktycznie wyglądają warunki i ludzie z którymi przyjdzie współpracować.

Pracodawca

@Pracownik

Dziękujemy za rzetelną ocenę naszych działań. Doceniamy opinie zarówno negatywne oraz pozytywne, najważniejsze, żeby miały one merytoryczne uzasadnienie. Zapraszamy osoby, które chciałyby do Nas dołączyć i poznać PCSS "od środka" :)

Zu
Były pracownik
 Pytanie
@Pracownik

Widać, że pracujesz tu krótko i jesteś na etapie zaprzeczenia ewentualnie zachwytu. Tak PCSS wykorzystuje młodych, zdolnych idealistów, dzięki temu może robić to co było tu przez wiele osób opisywane, z mobbingiem, dyskryminacją i antydatowaniem umów włącznie. Rak, który toczy PCSS jest zjawiskiem długoletnim i dotyczy wiekszości jeśli nie wszystkich działów, bo wynika z nieudolnego zarządzania. I daruj sobie reminiscencje o podbijaniu karty na zakładzie, bo upadasz niemal tak nisko jak ten koleżka, który insynuował, że każdy, kto krytykuje PCSS jest chory psychicznie. Przyszłam do pracy w PCSS, bo chciałam służyć nauce, mimo iż płacono tam dużo gorzej niż w prywatnych firmach, pracowałam tam 10 lat, dostałam pochwały od najwyższego kierownictwa z prof. Węglarzem włącznie, kiedy nowy kierownik dowiedział się że mam autyzm najpierw znęcał się nade mną psychicznie, upokarzał mnie przy pracownikach, kiedy zgłosiłam wyższemu kierownictwu, co się dzieje, zgłosiłam problemy z zaniedbywaniem pracy, kiedy to tickety dotyczące krytycznych podatności leżały trzy miesiące, obwołano mnie pariasem i zdrajcą, następne zdegradowano mnie, korzystając z kruczków prawnych w umowie, zabrano mi połowę wypłaty, a następnie zostałam zwolniona, z dnia na dzień, mailem, jak byłam na urlopie. Mam po tym zespół stresu pourazowego, ciężką depresję, usiłowałam popełnić samobójstwo. Nigdy już nie będę tą samą osobą, bo o mobbingu, tak jak o gwałcie, nie można tak po prostu sobie zapomnieć. Do dziś PCSS rządzą Ci sami ludzie, a ja nie mogę liczyć, nawet na głupie przepraszam. Inni pracownicy również pisali o tym jak (usunięte przez administratora) i kombinowanie z kodeksem pracy jest w PCSS na porządki dziennym, ale żadne media nie chcą sprawy ruszyć, bo tu przecież chodzi o potężny PCSS. Dociera do Ciebie, o co Tu chodzi czy nie? Rozumiesz powagę sytuacji? Tu nie chodzi o to, że pracodawca obiecał owocowe czwartki i ich nie było, rozumiesz to czy nie?

4
A co mi tam
Kandydat
@Zu

Wiesz co @Zu, złej baletnicy to i rąbek u spódnicy... dla mnie, jako potencjalnego kandydata na pracownika PCSS, Twoje epistoły nic nie wnoszą. Tylko tu mącisz. Jeśli było tak strasznie jak w wielu wątkach piszesz i masz na to niezbite dowody, to powinnaś się udać do instytucji oferujących pomoc na linii pracodawca-pracownik. Ten portal Twoich problemów nie rozwiąże.

1
Ex pracownik
Były pracownik
@A co mi tam

Podle i pozbawione chocby odrobiny empatii slowa. Na kilometr czuc trolla z PCSS.

Sopel
Kandydat
@Ex pracownik

Nie zgadzam się! Również uważam, że już nikomu się nie chce czytać ciągle tego samego. Wszyscy współczujemy, ale rzeczywiście to nie jest miejsce na gorzkie żale, już wiemy co się stało 10 lat temu i chyba już dość.

1
Zu
Były pracownik
 Pytanie
@Sopel

To już któreś z kolei Twoje narzekanie na negatywne opinie. Nie chcesz, nie czytaj. A i nie wiedziałam, że 2018 rok był 10 lat temu. U mnie jest 2021, a u Ciebie? Odpowiadam na pytania o firmie, w której kiedyś pracowałam, nie pasuje, nie czytaj.

1
Sopel
Kandydat
@Sopel

Ale ja nie narzekam na negatywne opinie, bo takie też powinny być, ale Twoje wpisy to nie negatywne opnie tylko oskarżenia, które mówią w kółko o tym samym i na prawdę już się nie chce czytać tych elaboratów...Już któraś osoba Ci to napisała. Smutne co się stało, ale jak ktoś się interesuje tym co robi PCSS jako jednostka naukowo-badawcza i chce poczytać coś konkretnego na ten temat i inne opinie to nie może, bo wszędzie tylko Twoje wpisy. Daj się też innym wypowiedzieć i czegoś dowiedzieć. Wszyscy już znamy wystarczająco Twoją historię.

Ex pracownik
Były pracownik
 Pytanie
@Sopel

Nie narzekasz na negatywne opinie tylko na wpisy konkretnej osoby. Zastanawiajace. Po prostu ich nie czytaj. Jest wolnosc wypowiedzi a to , ze przewazaja negatywne opinie powinno dac Tobie do myslenia. Czy w PCSS wydluzyl sie proces rekrutacji, bo piszesz jako "kandydat" od kwietnia?

Zu
Były pracownik
@Sopel

Nie chcesz to nie czytaj tego co piszę i nie masz żadnych uprawnień, by mówić za innych. Dziwi mnie, że moderatorzy puszczają takie głupie ataki ad personam.

Sopel
Kandydat
@Zu

Niestety nie tylko ja narzekam na Twoje wpisy jakbyś nie zauważyła. Poza tym wpisy innych też skomentowałem, nie myśl, że wszystko kręci się wokół Ciebie.

Sopel
Kandydat
@Ex pracownik

Twój wpis też skomentowałem, inne osoby z resztą też. Teraz odezwałem się pierwszy raz od kwietnia (jak zauważyłeś). Wtedy zacząłem się interesować PCSS-em. Zasięgnąłem od tego czasu wielu pozytywnych opinii, które są dla mnie bardziej wartościowe niż wyznania Zu, które zajmują tyle miejsca, że nie można się skupić na zapoznaniu się z opiniami innych osób (dużo bardziej pomocnych). Na razie nie zamierzam zmieniać pracy, co nie oznacza, że nie mogę się interesować innym pracodawcą. Jak będzie rekrutacja na stanowisko, które mnie zainteresuje to na pewno będę aplikował. Nie mam innej opcji niż pisać jako kandydat, bo tym bardziej nie jestem pracownikiem, byłym pracownikiem ani klientem, a tylko takie opcje są do wyboru jak wiesz. Właściwie to chyba nie muszę Ci się tłumaczyć!

Ex pracownik
Były pracownik
@Sopel

Nie mozesz sie skupic na czytaniu innych opinii, bo Zu zawladnela forum. Rozbawiles mnie. Jasne, ze nie musisz sie tlumaczyc ze swoich wpisow, dokladnie tak jak inni, rowniez Zu, wiec po co taki elaborat. BTW skoro juz wyrobiles sobie opinie o PCSS, i to nawet pozytywna, to marnujesz tutaj czas.

1
Zu
Były pracownik
 Pytanie
@Sopel

Podsumujmy: nie kandydowałeś, nie pracowałeś i nie pracujesz w PCSS, co za tym idzie, nie masz nic do powiedzenia o pracy w tej firmie. Zaśmiecasz dyskusję swoimi wynurzeniami na temat negatywnych opinii i zgłoszeń dotyczących mobbingu. Praktycznie cały Twój wkład w dyskusję o PCSS to krytykowanie opinii innych osób. Jak dla mnie to zwykły spam i trolling. Nie rozumiem, dlaczego moderatorzy to puszczają. Opinie powinny o firmie, a nie o opiniach innych osób. Tak więc albo masz coś konkretnego do powiedzenia na temat pracy w PCSS, albo sobie daruj, bo ja i pewnie wiele innych osób, zwłaszcza skrzywdzonych przez PCSS ma ten wątek w obserwowanych, a Ty generujesz bezsensowne powiadomienia. Prosta piłka: masz coś sensownego i merytorycznego do powiedzenia o pracy w PCSS? Jeśli tak to napisz to, a jeśli nie to przestań spamować i bić pianę.

3
Gabriela
@Zu

Ostro się tutaj zrobiło widzę. Skoro według Ciebie można pisać tylko o pracy w firmie to może to zrobisz i coś nam powiesz... ? ;)

kandydat
Kandydat
 Pytanie
@Zu

Jeśli coś takiego spotkało się dlaczego sądownie tego nie rostrzygniesz jeśli posiadasz jakiekolwiek dowody ? Oczekiwanie na słowo przepraszam lub opisywanie sytuacji na goworku za dużo nie wniesie a na pewno nie zrekompensuje niczego .

Zu
Były pracownik
@kandydat

Przeczytaj całość tego co napisałam, to się dowiesz.

zapytanie o rekrutacje
Pracownik

jak wyglada rekrutacja na stanowisko admin IT. Czy tez kontaktowal sie z wami bezposrednio kierownik za pomoca maila erecruiter. Mam wrazenie ze pogubily im sie emaile. Kontakt sie urwał.

Pracodawca

@zapytanie o rekrutacje

Dzień dobry, tak, rekrutujemy przez e-Recruiter. Jeżeli zdarzyło się, że nie otrzymał Pan odpowiedzi to bardzo przepraszamy. Odezwiemy się jak najszybciej.

llllllllllll
Kandydat
@zapytanie o rekrutacje

ale co ty sie martiwisz o maile. Predzej czy pozniej wiekszosc z tych kierownikow pojdzie na rynek szukac pracy. Czesc poszla ....na rynek zagraniczny. No i ja mam tu takiego jednego i postanowilem żeby mail mi się zagubił, ale nie ze wzgledu na zachowanie. Bardziej ze wzgledu na brak umiejetnosci. Po prostu. przestarzale umiejetnosci, niepotrzebne na rynku. Inni byli lepsi. Tyle w temacie. Pozdrowienia z Teksasu dla kierownika ktory aplikowal o prace. kandydat sprzed 2 lat.

Zu
Były pracownik
@zapytanie o rekrutacje

Nikt Ci tego nie powie, bo niestety GoWork kasuje takie rzeczy (acz nie wiem dlaczego - dane o tym kto jest kierownikiem czego, są dostępne publicznie na stronie domowej) - nawet jak podasz inicjały. Jeśli firma ma 1 gwiazdkę na 5, a pracownicy w komentarzach piszą o nadużyciach, to po prostu nie idziesz tam pracować, chybachyba że masz ochotę nabawić się PTSD albo depresji, oraz nie lubisz mieć normalnej umowy o pracę. Problem z PCSS nie jest problemem jednego kierownika tylko całej struktury, w tym najwyższych władz i tzw. komitetu sterującego, który został powołany, by ominąć prawo - gdyż emerytowani pracownicy naukowi nie mogą zajmować funkcji kierowniczych w jednostkach, ale mogą zasiadać w radach i komitetach - a stary król poznańskiej informatyki i jego wierny sidekick oddadzą władzę nad PCSS wyłącznie wraz z ostatnim oddechem.

Zu
Były pracownik
 Pytanie

Opinia użytkownika "Na szczescie juz nie w PCSS" zaczynająca się od słów: "Przerazajace jest to, ze toksyczna osoba na kierowniczym stanowisku niszczy ludzi, ktorzy sa dla niej niewygodni i doprowadza ich do odejscia z pracy." (tyle dostałam w powiadomieniu), zniknęła, czyżby zaczęła się tu jakaś cenzura?

Izabella
Pracownik
 Pytanie
@Zu

Zu, czy wzielas kiedys pod uwagę fakt, ze masz w życiu problemy i ludzie zle cię traktuja nie dlatego, bo masz autyzm i małe zdolności społeczne, tylko dlatego, ze cię po prostu nie lubią? A nie lubią cię przez twoje nastawienie i obsesyjne stawianie sie w roli pokrzywdzonej i tej która wie najlepiej?

1
Niewazne
Były pracownik
 Pytanie
@Zu

Uderz w stol a ... Widac, ze pewnym osobom z PCSS bardzo nie podoba sie, ze niewygodne fakty ujrzaly swiatlo dzienne. I to mnie w zasadzie nie dziwi. Dziwi natomiast to, ze taki portal bawi sie w cenzure. Czyzby mialy byc tylko peany?

Niewazne
Były pracownik
 Pytanie
@Izabella

A to obrzydliwy i szyderczy wpis tych przyslowiowych nozyc, Popis "wyjatkowych " zdolnosci spolecznych. Na pewno jestes bardzo lubiana w miejscu pracy i w ogole, bo to sie tylko liczy, co?

Były Pracownik
Były pracownik
 Pytanie
@Zu

A o którą kierowniczkę chodziło ?

Zu
Były pracownik
@Były Pracownik

Właśnie nie wiem, wkleiłam tyle ile było na podglądzie wysłanym emailem.

Pytanie
 Pytanie

Czy można liczyć w Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe na prywatną opiekę medyczną?

nicpon
Pracownik
@Pytanie

Obecnie nie, bo nie było odpowiedniej liczby chętnych. Ale w przeszłości taka opieka była

Zu
Były pracownik
@nicpon

Zapomniałeś wspomnieć, że trzeba było za nią dodatkowo płacić.

Piotr
@Zu

A ile taka dopłata wynosiła? I czy Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe oferowało też jakieś inne benefity pozapłacowe? Jeśli tak, to jakie?

Zu
Były pracownik
@Piotr

Szczerze mówiąc, to nie pamiętam dokładnej kwoty. Nie, w PCSS nie ma żadnych benefitów pozapłacowych, za kartę MultiSport też trzeba było płacić. Kiedyś były trzynastki, ale nowy dyrektor ICHB je zlikwidował. Na premie też raczej nie licz. Ja dostałam premię kilka razy, ale jak pisałam wcześniej - byłam zdobywczynią różnych nagród naukowych, w tym ministerstwa i brałam udział w najważniejszych projektach. Gdy mówiłam innym pracownikom, moim znajomym, to nie wierzyli, że w PCSS są premie.

Adam
Pracownik
@Piotr

Dopłata zależała od pakietu jaki się wybrało. Ale opłacało się na tyle, że miesięcznie płaciłeś tyle co za jedną wizytę u specjalisty, a może i mniej jak pakiet był podstawowy. Poza tym są jeszcze inne benefity, jak dofinansowanie do karty Multisport- mimo że trzeba dopłacić niewielką kwotę- w moim przypadku 70zł na miesiąc to bardzo opłacalna opcja, patrząc ile kosztują teraz karnetu w klubach fitness. Są też inne dofinansowania np. do zakupu okularów korekcyjnych- obecnie 600 zł. Poza tym dofinansowanie wypoczynku letniego i świąteczne.

Nik
Kandydat

Wymagania jak do NASA, płaca jak w markecie. Żenada i wstyd, taka powazna instytucja.

Piotr
@Nik

Czyli jaka płaca, podasz jakieś widełki z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego? Na jakie stanowisko aplikowałeś i jak oceniasz rozmowę rekrutacyjną w tej firmie?

AS
Pracownik
 Pytanie

@Zu ....@były pracownik ....wiecie ,że takie manie się leczy ? Myślę, że kilka wizyt u psychiatry i dobrze dobrane leki pomogą. Serio ? Chce wam się (zwłaszcza @Zu po takim czasie) pisać te wszystkie rzeczy , śledzić wpisy i tracić na to czas ? @Zu - skoro było Ci tak źle to nie sądzę, aby PCSS trzymało Cię na siłę! Zresztą praca w tej firmie była waszym wyborem! To tak jak z byłym partnerem ( mężem, żoną) - to był twój wybór i to ty z tą osobą żyłaś. Skoro teraz potrafisz tylko narzekać , to na swój własny wybór !

Zu
Były pracownik
@AS

Drogi AS, strony takie jak ta są po to, by dyskutować o pracy w danej firmie, czyli, według Twojego porównania, byłych dziewczynach. Dzielimy się tu użytecznymi, a co najważniejsze, prawdziwymi rzeczami dotyczącymi pracy w PCSS, tak by osoby, które zamierzają tu pracować, mogły podjąć świadomą decyzję (np., że pewnego dnia kierownik im napisze, pod koniec miesiąca, który już przepracowali, że od dzisiaj pracują na umowę cywilno-prawną i jak jej nie podpiszą, to nie dostaną wypłaty). Zaś Twój komentarza, poza niemerytorycznym jojczeniem i zelotyzmem nie wnosi do tej dyskusji absolutnie nic. Większość z nas przechodziła fazę zachłyśnięcia się PCSSem, młodzi ludzie, którzy zaczynają tu pracę myślą, że to nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe, gdzie będzie można wymieniać się pomysłami, opracowywać nowe technologie, wynalazki, że będą wspaniałe i arcyciekawe projekty itd. itd. Upadek z takiego konia bardzo boli, czeka Cię on wcześniej czy później i nawet troszkę mi Ciebie żal, tak jak każdego innego młodego, pełnego zapału człowieka, który dał się na to nabrać, więc życzę Ci wszystkiego dobrego, acz zachłyśnięty czy nie, ogarnij się trochę, bo nieładnie jest pisać do ludzi, często starszych i bardziej doświadczonych w sposób tak chamski i pogardliwy. Życie, zarówno jeśli chodzi o miejsce pracy jak i o byłe dziewczyny, nie jest tak proste jak Ci się wydaje.

1
Racja
Pracownik
@AS

Zgadzam się z tym, wyciąganie brudów z przeszłości (i to tak odległej) i oczernianie całej firmy na podstawie jednego działu, a może nawet niewielkiej jego części nie jest adekwatne do obecnej sytuacji. Poza tym ton tych wypowiedzi, straszenie sądami itp. dosłownie świadczy z jakim typem pracownika mamy do czynienia. Takich spraw nie załatwia się na takich forach!

Ex pracownik
Były pracownik
@AS

Żenująca wypowiedź, z której dowiadujemy się,ze krytykujący PCSS są niezrównoważeni psychicznie.

Anna
Kandydat
 Pytanie

Czy ktoś wie, jak wygląda praca, atmosfera itd. w dziale obsługi projektów europejskich ? Większość opinii to chyba informatycy, a mnie interesuje ta druga strona, która rozlicza projekty w instytucjach zarządzających.

Zu
Były pracownik
@Anna

Dla mnie Arleta (kierowniczka) zawsze była spoko, ale ja byłam z IT, ale dla swoich pracownic podobno strasznie wredna, boją się jej jak diabli.

3
Ex pracownik
Pracownik
@Zu

Wredna to delikatnie powiedziane. (usunięte przez administratora) W jej zachowaniu wychodzila malomiasteczkowosc i kompleksy. Wlasciwie wiele sytuacji z jej udzialem mozna podciagnac pod (usunięte przez administratora) Obsadzila dzial adm. swoimi kolezankami, ktore z wdziecznosci jedza jej z reki. Takie mierne ale wierne. U mnie wzbudzala raczej politowanie.

2
Arleta
Pracownik
@Zu

@Ex pracownik Łatwo jest oczerniać, oskarżać i pisać nieprawdę kiedy jest się anonimowym. Podaj swoje imię i nazwisko.

Pracow-nik
Pracownik
@Anna

W dziale projektów kierownikiem nie jest Arleta, to zupełnie inny dział. W dziale projektów jest sporo pracy, bo dużo się dzieje jeżeli chodzi o ilość projektów, ale zespół jest zgrany i kierowniczka spoko. Jak ktoś lubi w tym pracować to na pewno się odnajdzie, bo jest co robić :)

Zu
Były pracownik
 Pytanie
@Arleta

Ja Cię oczerniłam? Powiedziałam, że dla mnie byłaś spoko, ale prawda jest taka, że praktycznie wszystkie pracownice Twojego działu na każdym spotkaniu towarzyskim obrabiają Ci tyłek.

Arleta
Pracownik
@Zu

@Zu ja pisałam do Ex pracownika nie do Ciebie.

Ex pracownik
Były pracownik
 Pytanie
@Arleta

Zero refleksji i arogancja czyli bez niespodzianek. Ktore slowo / zdanie w mojej wypowiedzi jest nieprawda?

A.
Pracownik
 Pytanie
@Zu

Obrabiają czy obrabiali? Totalnie nie rozumiem jak osoba, która nie pracuje już tyle lat może wydawać takie opinie... czy to w ogóle ma sens i wnosi coś dla przyszłych pracowników? Rozumiem, że w przeciągu ostatnich lat bywasz na tych „spotkaniach towarzyskich” regularnie i jesteś na bieżąco? Znasz aktualną kadrę, strukturę firmy i utrzymujesz regularny kontakt z osobami pracującymi? Jeśli tak, to zastanowiłabym się czy warto tracić czas na takie rzeczy i żyć przeszłością, bo taka obsesja jest lekko przerażająca.

Zu
Były pracownik
@A.

Ja mam wielu przyjaciół w PCSS i ICHB, doskonale wiem co się tam dzieje. Poznański światek nie jest taki duży, jak Ci się wydaje, a co do obrabiania Ci tyłka to jest obowiązkowy punkt każdego spotkania, w którym biorą udział Twoi pracownicy. Ja zawsze mówiłam o Tobie to, co napisałam wyżej, ale teraz będę musiała dodać przecinek i powiedzieć ludziom, że w internecie rzuciłaś się na jakiegoś koleżkę, który Cię skrytykował i zaczęłaś żądać jego nazwiska...no sorry, ale to było słabe, jesteś kierownikiem działu, a zachowujesz się jak trochę jak Grażynka z mema "chcę rozmawiać z kierownikiem" - i to jest jedna z rzeczy, na którą ludzie, których masz pod sobą najbardziej narzekają - że siejesz terror i jesteś opryskliwa.

Poznaniak
Pracownik
@Ex pracownik

Cała prawda! BRAWO!

Poznaniak
Pracownik
@Arleta

Ale to wszystko prawda! Nikt bez powodów nikogo nie oczernia!

Potwierdzam
Pracownik
@Zu

Ten co nie ma czym świata zachwycić, ten sieje terror wokół

Pytanie
 Pytanie

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe?

były pracownik
Były pracownik
@Pytanie

Czasem to nigdy xD W najlepszym wypadku, jeśli wytrzymasz, po kilku latach

Pracodawca

@Pytanie

Zgodnie z kodeksem pracy umowa na czas nieokreślony przysługuje po przepracowaniu 33 miesięcy lub w przypadku gdy były zawarte wcześniej 3 umowy na czas określony, wówczas kolejna umowa jest na czas nieokreślony. Oczywiście w razie potrzeby nie ma przeciwwskazań, aby miało to miejsce wcześniej.

Zu
Były pracownik
@Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe

Na to też macie sposób - taki jakiego użyliście, by mnie załatwić, by mnie, po 10 latach pracy zostawić na bruku bez żadnej odprawy, pisząc mi maila, jak byłam na urlopie, dwa tygodnie przed wygaśnięciem umowy, że jej ze mną nie przedłużycie. Boleśnie się wtedy przekonałam, że coś, co mi kadrowa podsunęła jako "normalną umowę o pracę" była sprytnie zakamuflowaną "umową na czas wykonania określonej pracy" - taką, jaką się stosuje dla pracowników sezonowych, a nie wieloletnich pracowników etatowych, którzy zarządzają krytyczną dla Was infrastrukturą, o czym oświecił mnie dopiero prawnik i pokazywał mi, jak sprytnie to zostało przeredagowane i ukryte, by się przeciętny profan nie połapał, co podpisuje mimo jej przeczytania. Kierownictwo PCSS doskonale wiedziało, że jestem po ciężkiej chorobie, w czasie rehabilitacji, i że powinnam być na L4 co najmniej rok a wróciłam po trzech miesiącach z poczucia obowiązku. Leżąc w klinice przeczytałam chamskiego emaila od niejakiego NMa, który nadal u Was jest kierownikiem i podobno nawet był desygnowany na dyrektora PCSS po odejściu Stroińskiego, ale plotka mówi, że przez aferę ze mną sprawa się rypła (jeśli to prawda to chociaż coś). Przed napisaniem tego komentarza zrobiłam risercz - nadal to robicie - po zlikwidowaniu przez ustawodawcę umowy na czas wykonania określonej pracy, rozwiązujecie umowy z pracownikami za porozumieniem stron, dajecie im umowy cywilnoprawne, tak by wygasła ciągłość stosunku pracy, "bo takie są wymagania projektu".

ABC
Kandydat
@Zu

Nie neguje, że Cie źle potraktowano, ale wypisując takie rzeczy publicznie chyba sobie nie pomożesz. A jak chcesz zaszkodzić całej firmie przez działania jednej czy 2 osób to trochę słabo... Poza tym nie sądzę, że przy tyłu pracownikach akurat kierownictwo skupiło się tylko na Tobie i zwolniło Cie tylko przez Twoja chorobę. Miej pretensje raczej do kogoś kto bezpośrednio z Tobą pracował. Oczywiście nie powinno dojść do takiej sytuacji, ale z tego co piszesz to trudno stwierdzić czy to był jedyny powod, bo nie znamy relacji drugiej strony.

2

Pracodawca

@Zu

Niestety nie możemy się zgodzić z takimi oskarżeniami. Nie wiem z jakich źródeł posiada Pani takie informacje, ale pracownicy na umowie o pracę nigdy nie mają rozwiązywanych umów, aby przejść na umowę cywilnoprawną. Zmienić może się projekt, z którego jest umowa, ale sama umowa o pracę się nie kończy. Pracownicy mogą posiadać umowy cywilnoprawne, ale podstawą jest u nas umowa o pracę. Umowy cywilnoprawne w ogłoszeniach oferowane są głównie ze względu na studentów, którzy preferują taki rodzaj umowy, ponieważ kolokwialnie mówiąc "bardziej im się to opłaca".

Zu
Były pracownik
@Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe

W ciągu 10 lat pracy co najmniej trzykrotnie miałam rozwiązywaną umowę o pracę za porozumieniem stron, by podpisać inną umowę, w tym "umowę na czas określonej pracy" przebraną za umowę o pracę, co umożliwiło "nieprzedłużenie umowy" i zostawienie mnie z jedną wypłatą w kieszeni, podczas gdy okres wypowiedzenia, na który się umawiałam, przy przyjęciu wynosił 3 miesiące. Po prostu bezczelnie wprowadzacie ludzi w błąd i dlatego nadal się tu udzielam. Mam zarówno swoje umowy jak i emaile oraz nagrane rozmowy z kierownikiem, (który nadal jest kierownikiem), który zmusił mnie do podpisania umów takich jak chciał PCSS i jak mnie wkurzycie, to wrzucę skany albo wyślę do mediów. Nigdy w życiu nie zamieniłabym umowy o pracę na "umowę na czas określonej pracy" albo na umowę cywilnoprawną - w pierwszym przypadku wzięliście mnie podstępem, a w drugim po prostu zmusiliście do podpisania.

była pracownica
Były pracownik
 Pytanie
@Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe

Jak rozumiem macie Państwo na myśli zawarcie 3 umów o pracę na czas określony. A co z osobami, które są zatrudniane na umowy cywilnoprawne i miesiącami czekają na to aby w końcu "zasłużyć" sobie na umowę o pracę? Zrezygnowałam z współpracy dlatego, że mój przełożony nie widział dla mnie możliwości zatrudnienia na umowę o pracę po przepracowaniu około 2 lat na umowach cywilnoprawnych. Nigdy nie wspomniano o powyższych warunkach wspomnianych w komentarzu.

1
Se-ba
Pracownik
@była pracownica

Przepraszam, że tak wprost, ale może wynikało to po prostu z tego, że umiejętności, którymi wykazałaś się podczas pracy na cywilkach nie były wystarczające, żeby przedłużyć z Tobą współpracę w postaci umowy o pracę. Możliwość jest zawsze, a powodów może być wiele... Pewnie zaczęłaś jako studentka na cywilnoprawnych, bo tak Ci bardziej pasowało (bo to się studentom bardziej opłaca). U mnie nie było problemu z przejściem na UoP, ale trzeba też coś dać od siebie i się wykazać jak wszędzie (to trochę tak jak na rozmowie kwalifikacyjnej ;) )

2

Pracodawca

@była pracownica

Podane informacje mówiące o ilości umów, rodzaju itp. dotyczyły umowy o pracę. Umowy cywilnoprawne zawierane są na zupełnie innych zasadach. Nie ma żadnych przeciwskazań, żeby po umowach cywilnoprawnych zawrzeć umowę o pracę o ile obie strony wyrażają na to chęć i zgodę.

Zu
Były pracownik
@Se-ba

Chyba sobie raczysz jaja robić. Umowa o pracę to nie jest żadna nagroda, to umowa, którą daję się, albo raczej powinno się dawać, pracownikom, którzy pracują na etat. I skończ tym nonsensem o "woleniu" - nikt zdrowy na umyśle nie będzie "wolał" śmieciówki od umowy o pracę.

Se-ba
Pracownik
@Zu

Uzupełnij swoją wiedzę i czytaj ze zrozumieniem jak chcesz się sensownie wypowiadać. Nie napisałem, że to nagroda, ale jak ktoś jest słaby w tym co robi to nikt Ci nie da UoP czy to PCSS czy inna firma- to chyba logiczne. Na etat pracujesz tylko na umowie o pracę, na cywilkach nie masz etatu. A jakbyś nie znała różnicy między umową cywilnoprawną a umową o pracę, to ta pierwsza na pewno bardziej się opłaca finansowo chociażby studentom do 26 r.ż, bo nie ma tyle odciągnięć co przy umowie o pracę. Raczej po skończeniu studiów chcą dopiero przejść na UoP. Ja tak miałem i nie było z tym żadnego problemu.

była pracownica
Były pracownik
@Zu

@Se-ba nie rozumiem dlaczego podważasz moje kompetencje. U obecnego pracodawcy jakoś nie musiałam sobie zapracować na umowę o pracę, bo jest uznawana za standard. Przykre jest to, że uważasz za normalne zatrudnianie pracowników na umowy cywilnoprawne, a umowa o pracę to upgrade za dobrze wykonywaną pracę. Ponadto, mój przypadek nie jest odosobniony biorąc pod uwagę innych ówczesnych współpracowników z działu - spora część z nich również czekała na umowę o pracę rok czy dwa lata.

Se-ba
Pracownik
@była pracownica

nie podważam Twoich kompetencji, nie miało to tak zabrzmieć. Nie chodziło mi o to, że trzeba sobie zasłużyć. Różne są sytuacje i powody oraz wymagania pracodawców. Nie znam Twojej sytuacji, więc nie wiem jaki mógł być powód, próbuje spojrzeć obiektywnie. Nie uważam też, że przyjmowanie na umowy cywilnoprawne jest normalne, ale mi to było na rękę póki byłem studentem, a później nie było w moim przypadku z przejściem na umowę o pracę. Więc dla niektórych osób takich jak ja to po prostu nie jest nic strasznego. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. UoP to oczywiście nie jest upgrade za dobrze wykonywaną pracę, ale to już inna forma zatrudnienia, na zupełnie innych zasadach.

1
Pytanie
 Pytanie

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Zu
@Pytanie

Sugeruje przeczytać pozostałe opinie. Po 8 latach pracy zostałam starszym administratorem KDM, ale to był tytuł wyłącznie uznaniowy, bo moja wypłata nie wzrosła, nawet o 100 zł.

ODPOWIEDŹ
@Pytanie

Ja mam inne informacje. Myślę,że to zależy z kim się pracuje i jakie się ma podejście. Z tego co wiem zmieniło się sporo w PCSS i kadra pracownicza jest już też w dużej mierze "młodsza" i bardziej "życiowa". Praca jest elastyczna i zawsze się można dogadać :) Można się rozwijać tylko od siebie też trzeba coś dać!

Pracodawca

Szanowna ZU, PCSS ma również nową stronę internetową: https://www.pcss.pl/ Przykro nam jeżeli spotkało Panią coś krzywdzącego ze strony osób z PCSS, jednak należy zauważyć, że obecnie dużo kwestii wygląda zupełnie inaczej. Oczywiście każda opinia jest dla nas ważna i dzięki tym negatywnym staramy się zmieniać na lepsze.

Zu
Były pracownik
@ODPOWIEDŹ

Każda z tych osób: (usunięte przez administratora) pracowała już w PCSS kiedy ja zaczęłam pracę, da większości z nich PCSS to był jedyny pracodawca, jakiego w życiu mieli. Zaś Ci, co trzymali w garści PCSS po tym jak zostali zmuszeni do odejścia na emeryturę (ustawą), utworzyli sobie "komitet sterujący" i dalej trzymają w garści PCSS: (usunięte przez administratora) Tak więc proszę Cię, nie mów mi nic o młodszych i bardziej życiowych ludziach. Weźmy np. kierownika działu KDM, któremu zmieniono nazwę na "Pion Technologii Przetwarzania Danych". Człowiek ten mnie zatrudnił i jest on tak młody i życiowy, że używa jako klienta poczty Eudory, która ostatnie stabilne wydanie miała w 2010 roku, bo nie jest w stanie ustawić sobie nowego klienta. Człowiek, którego przerasta modernizacja własnego klienta poczty, kieruje najważniejszym działem w całej firmie i uwierz mi, on nie ma bladego pojęcia co się tym dziale dzieje, zaś kiedy usiłowałam mu zwrócić uwagę na nieprawidłowości. Nie będę się wdawać w szczegóły, ale jeśli ktoś chciałby mnie nazwać kapusiem, to powiem, że chodziło m.in. o obsługę zgłoszeń dotyczących krytycznych podatności w naszych systemach. Tak czy inaczej, reakcja była "jak mogłaś to powiedzieć, że król jest nagi, wcale nie jest nagi, ma piękne szaty, a Ty się nie znasz, a tak w ogóle rozmawiałem ze swoim chowańcem R. i on powiedział, że wszystko jest spoko" mimo iż przygotowałam mu szczegółowy raport, kopie zgłoszeń itd.

Oki
Były pracownik
@Zu

PCSS to panstwo w panstwie. Kierownictwo traktuje firme jak swoja wlasnosc.

Pytanie
 Pytanie

Czy firma Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Json Zbigniew
@Pytanie

Tak, są to szkolenia z BHP.

Pracodawca

@Pytanie

Dzień dobry, tak, szkolenia podnoszące kwalifikacje niezbędne do wykonywania obowiązków są w pełni finansowane.

K.R.
@Json Zbigniew

To chyba nie jest odpowiedź na temat...

Zu
Były pracownik
@Pytanie

W ciągu dziesięciu lat pracy PCSS sfinansował mi jedynie szkolenie SEP, ale trzeba oddać sprawiedliwość, że PCSS opłacił moje studia, ale wątpię, czy to jest standard, raczej wynikało to z tego, iż przed ujawnieniem faktu, iż jestem osobą autystyczną i przed próbą zwrócenia uwagi pracodawcy na nieprawidłowości w obsłudze użytkowników i zarządzaniu systemami, byłam cenionym pracownikiem.

1

Pracodawca

@Zu

Szanowna ZU, w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym istnieje obecnie zarówno możliwość skorzystania z finansowania na szkolenia jak i dofinasowania na podnoszenie kwalifikacji w ramach studiów.

Zu
Były pracownik
@Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe

A to ciekawe, bo wszystkie szkolenia, nawet dotyczące podniesienia kwalifikacji w projektach, do których nas kierowano, musieliśmy sobie opłacać sami. Każda prośba do kierownictwa spotykała się, że standardowym: czegoś takiego się nie praktykuje. Tylko mi nie mówcie, że od tego czasu się coś zmieniło, bo czytając całą tę dyskusję, można wywnioskować, że jak tylko zniknęłam z PCSS to tenże zmienił się o 180 stopni i nagle wszystkie problemy zniknęły razem ze mną. W sumie to powinnam dostać za to jakiś medal albo coś. Szkoda tylko, że kogo się nie spyta (a świat informatyków w Poznaniu jest mały) z byłych lub obecnych pracowników to nie potwierdza tych rewelacji.

Sopel
Kandydat
@Zu

Skoro ileś lat temu dofinansowali Ci studia to pewnie nadal jest taka możliwość. Nie sądzę, żebyś była wyjątkiem, tym bardziej, że twierdzisz, że Cię tak źle potraktowali. Może rzeczywiście Twój przypadek był wyjątkiem i jak odeszłaś to (pewnie nie od razu), ale mogło się wiele rzeczy pozmieniać. Twoje opinie są dość agresywne i można przypuszczać, że Twoje podejście w całej tej sytuacji też mogło takie być, więc nie dziw się, że tak to się skończyło, bo pracownikowi z pretensjami i wiecznie zarzucającego, że coś jest nie tak pokazali drzwi i tyle. Nie sądzę, że to był wynik tylko i wyłącznie ujawnienia Twojej choroby.

Zu
Były pracownik
@Sopel

Powiem tak, sam dyrektor musiał o tym zdecydować i rzekł on, iż czegoś takiego się tu nie praktykuje, ale ze względu na moją wzorową pracę i zasługi zrobi dla mnie wyjątek - mam mu pisać emaila co semestr i on przydzieli mi specjalną premię. Szkoda, że te zasługi i wzorowa praca przestały mieć znaczenie kiedy firma dowiedziała się, że mam autyzm - zdegradowano mnie, zmuszono do podpisania niekorzystnych umów, a następnie zwolniono - bez odprawy i bez wypowiedzenia, bo jak już wspominała wcześniej - umowa, która "udawała" umowę o pracę na czas określony nią nie była. PCSS traktuje ludzi jak śmieci, nawet tych, którzy, tak jak ja, zajmowali wysokie stanowiska techniczne - byłam starszym administratorem KDM. A tu po prostu jesteście okłamywani - kilku pracowników w tym ja, powiedziało, jak jest z umowami, pracownicy powiedzieli też, jak jest ze szkoleniami, nawet co do zmian w kierownictwie to tez kłamstwo, ponieważ osoby, które trzymały PCSS w garści praktycznie od czasu jego powstania, po tym jak ustawą zostali zmuszeni do przejścia na emeryturę zrobili sobie "radę sterującą" i nadal pociągają za wszystkie sznurki: https://www.pcss.pl/o-nas/komitet-sterujacy-ds-rozwoju-pcss/ Jeśli chcesz pracować w firmie, która już na starcie, Cię po prostu okłamuje, to Twoja sprawa, my tylko udzielamy informacji.

Pytanie
 Pytanie

Jaki jest wkład kierownictwa Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

1
ozi
Były pracownik
@Pytanie

Nie mają nic do powiedzenia w tym temacie, bo wkład jest zerowy.

Pracodawca

@Pytanie

Kierownictwu bardzo zależy na budowaniu dobrej atmosfery wśród pracowników. Mamy miejsca nieformalnych spotkań w przestrzeniach wspólnych. Organizowane są też różnego rodzaju konkursy, eventy, również z udziałem rodzin pracowników. Obecnie czas pandemii utrudnia i znacznie ogranicza niestety tego typu działania, tym bardziej, że pracownicy pracują w dużej części zdalnie. Jednak ankieta przeprowadzona jakiś czas temu wśród pracowników PCSS wykazała duże zadowolenie i potwierdziła dobre opinie pracowników na temat atmosfery panującej w zespołach/działach.

Zu
Były pracownik
@Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe

Pracowałam tam 10 lat i nigdy nic takiego nie miało miejsca, zaś kierownictwo robi wszystko, by generować konflikty pomiędzy pracownikami, np. nie przydzielając uprawnień ani nie rozdzielając odpowiedzialności, co ma również negatywny wpływ na wydajność pracy (użytkownicy czekają po kilkanaście miesięcy na rozwiązanie ich problemów)

Pracodawca

@Zu

Szanowna ZU, wiele się zmieniło w PCSS w ciągu ostatnich kilku lat. Między innymi to o czym pisaliśmy powyżej.

Zu
Były pracownik
@Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe

To ciekawe, bo opinie pisane nawet przez obecnych pracowników zdają się temu przeczyć. To, że od paru lat nie pracuję w PCSS nie oznacza, że nie mam kontaktu z osobami, które tam pracują. Poza tym mam wrażenie, że osoba zadająca to pytanie nie do końca miała na myśli "konkury i eventy" oraz ładne krzesła. Pracownicy nadal się skarżą na przeładowane, niesprzyjające skupieniu uwagi biura, absurdalne, pokazujące skrajny brak szacunku dla pracowników umowy, projekty, w których się nic nie robi, mobbing, bierność kierownictwa, wisimityzm, oraz zarządzanie rodem z głębokiej komuny, wystarczy spojrzeć na niniejszą stronę i daty wpisów, są to tematy poruszane praktycznie na każdym spotkaniu kiedy temat schodzi na PCSS.

Pracownik
Pracownik
@Zu

Zu, tak na prawdę, ile ludzi tyle opinii. Ja tam pracuje od x lat i mam inne zdanie. Jak ktoś lubi korporacje i sztywne reguły to zapraszam. Ja sobie cenię elastyczność i swobodę działania, co mam w PCSS. W korpo ludzie pracują w OpenSpace i jakoś dają radę, a w PCSS może jest kilka większych pokoi, ale to nie jest dla wszystkich wada. Czytając Twoje wpisy to musisz być bardzo rozgoryczona, ale nie możesz wszystkiego mierzyć swoją miarą. Poza tym z tego co piszesz to chyba na prawdę dawno tam nie pracujesz... A Twoim znajomym, którzy nadal tam pracują chyba nie musi być aż tak źle sporo nadal są związani z PCSS-em ;)

Pracodawca

@Pracownik

Dziękujemy za opinię. Tak jak pisaliśmy na przestrzeni ostatnich lat PCSS stara się zmieniać i dostosowywać do warunków panujących na rynku pracy i potrzeb pracowników. Jak widać po tej opinii jednak przynosi to efekty. Bardzo nas to cieszy! Będziemy robić wszystko, żeby było jak najwięcej zadowolonych pracowników.

Były pracownik
Były pracownik
@Pracownik

Jak ktoś ma dzieci i kredyt na karku ze ściśniętym żołądkiem rano pójdzie do pracy. Ci, którzy mogli sobie sobie na to pozwolić, odeszli z PCSS już dawno. Wielu zostało zmuszonych do odejścia przez intrygi i mobbing. Albo jesteś świeżym pracownikiem albo niedoinformowanym. I pewnie nie z działu administracji. Tam się dopiero działo a może i dzieje nadal.

Pracownik
Pracownik
@Były pracownik

Każdy radzi sobie jak może. Jak ktoś ma dzieci i kredyt to tym bardziej powinien zmienić pracę, ale to już inny temat i nie będziemy tu nikomu życia układać. Masz racje nie jestem z tego działu, dlatego uważam, że nie można generalizować i obsmarowywać całej firmy, przez kilku ludzi z jednego działu. Poza tym z tego co piszesz nie wiesz czy nadal tak jest, więc może nie warto pisać takich rzeczy. Obserwując na przestrzeni lat jak zmienia się kultura organizacyjna PCSS, nie dziwie się, że załoga się powiększa i wielu młodych ludzi obecnie tutaj pracuje.

andrew
Pracownik
@Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe

Tak bardzo Wam zależy, że wyrzuciliście długoletniego pracownika, bez odprawy, po tym jak przyznał się, że ma autyzm. Cała firma do dziś o tym plotkuje - opinię sobie wiele osób po tej akcji wyrobiło.

Zu
Były pracownik
@Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe

Znowu ta sama śpiewka co zawsze, a na stronie u sterów te same leśne dziadki co były kiedy ja pracowałam i te same rzeczy ciągle słyszę od ludzi, którzy tam pracują i cały czas to samo piszą na tej stronie więc zmieńcie płytę bo macie jedną gwiazdkę na pięć możliwych. Chyba nawet Mordor w postaci Comarchu ma dwie. :D

Zu
Były pracownik
@Pracownik

Fajny komentarz, taki no w ogóle nienapisany przez kierownictwo...to, że ktoś nie rzuca pracy, nie oznacza, że jest z niej zadowolony, to już robienie pracownicy (usunięte przez administratora)z logiki.

nicpon
Były pracownik

Trzeba się też przyzwyczaić do tego, że umowy często podpisuje się po kilku miesiącach od terminu ich faktycznego obowiązywania.(oczywiście z odpowiednią, "poprawną" datą). W tym czasie wypłata wpływa, ale na jakich warunkach formalnie aktualnie pracujesz - tego nie wiesz. Kierownik ci tego nie powie, dopóki nie zaczniesz się samemu upominać. To powszechna praktyka tutaj.

Zu
Były pracownik
@nicpon

O tym jak PCSS kręci i robi pracowników w konia, napisałam poniżej.

Dawid

Może ktoś słyszał czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje i jak ona przebiega? Jaką umowę proponuje firma na starcie?

Pracodawca

@Dawid

Aktualnie prowadzone przez nas rekrutacje można znaleźć m.in. na naszej stronie: https://praca.pcss.pl/pl/ W przypadku umowy o pracę, pierwsza umowa to umowa na okres próbny. Zapraszamy serdecznie!

Adam
Kandydat
@Dawid

Z tego co widzę to jest obecnie opublikowanych kilka ogłoszeń. Zależy jakie stanowisko Cię interesuje. Musisz poszukać. Znajomy brał udział w rekrutacji i był zadowolony. Przebiegała w dwóch etapach. Dostał informację, że podstawą jest umowa o pracę- pierwsza na okres próbny. Ale, że jest studentem to interesowała go bardziej umowa zlecenie i taka możliwość też jest, więc fajnie. Obecnie pracuje dla PCSS-u i jest zadowolony. Oni prowadzą coraz więcej projektów i właściwie co chwilę kogoś szukają. Sam się rozglądam i biorę PCSS pod uwagę- skoro kolega jest zadowolony. Obserwuję i jak pojawi się coś co mnie zainteresuje to na pewno się zgłoszę.

2
Marek 233
Kandydat
 Pytanie

Czy osoby nie posiadające doświadczenia w komercyjnego mają szansę na stanowisko python developera? Zaznaczam że kończę magistra z informatyki oraz pracuje obecnie jako automatyk-programista przy PLC, tworzeniu systemów SCADA itp.

Pracodawca

@Marek 233

Wymagania danego stanowiska (w tym długość doświadczenia) zależą w dużej mierze od wymagań projektu, do którego zatrudniamy. Proszę zapoznać się z treścią ogłoszenia, jakie obecnie jest zamieszczone na Python Developera: https://praca.pcss.pl/pl/oferty-pracy/python-developer/ SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Zostaw merytoryczną opinię o Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe - Poznań

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe?

    Zobacz opinie na temat firmy Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

  • Jakie są opinie pracowników o pracy w Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe?

    Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 6, z czego 1 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe
Przejdź do nowych opinii