Opinie o Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników i kandydatów do pracy o Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o. w Kraków

Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
renatto

Przykro powiedzieć bo jestem wieloletnim pracownikiem firmy, ale ostatnie lata przynoszą jedynie co raz większe rozczarowanie. Nowo przychodzący pracownicy w zdecydowanej większości przechodzą za wyższe pieniądze i pracują na wyższych stanowiskach. Ja natomiast nie mam możliwości rozwoju, szkolę nowych pracowników, którzy bardzo często mają znikomą wiedzę. Wynagrodzenie nie zmienilo mi się od ponad 4 lat. SM zdaje się nie robić z tym nic. Motywacja chcąc nie chcąc stacza się na równi pochyłej. Czas na zmiany.

Szczerze

Jestem pracownikiem Hitachi od ponad 3 lat. Niestety w firmie duzo sie zmienilo na niekorzysc dla pracownikow i nie mogę polecić pracy w tej firmie, przynajmniej w dziale niefinansowym. Podwyżki tylko dla wybranych, jeżeli jesteś znajomym/znajoma kogoś decyzyjnego. Niesprawiedliwosc jaka panuje w tej firmie wręcz boli. Ludzie pracują po 3 lata bez szans na awans podwyżkę cokolwiek pomimo tego, że robią nadgodziny, szkola nowych pracowników, wykazują się. Nierówność plac jest przerażająca. Nagrody przyznawane osobom o najniższym wkładzie pracy, ale takim co potrafią się podlizywać albo są znajomym managera. Zarządzanie bardzo słabe. Najlepsi pracownicy uciekaja z tej firmy bo nie niestety nie ma perspektyw.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o.?

przypadkowowybranynick Nowy wpis
Kandydat

Jakie są warunki pracy jako programista? Są nadgodziny albo wymagana praca w biurze?

Me IT Nowy wpis
@przypadkowowybranynick

Warunki sa fajne ???? duza elastycznosc. Pracujemy ciagle z domu, ale jak ktos chce to z biura tez. Nadgodziny może czasem, zalezy w jakich dzialach (sa wyplacane albo do odbioru), albo pozniej się zaczyna jeśli jakies spotkania z innymi geografiami sa.

Sebastian Nowy wpis
@Me IT

No to chyba rzeczywiście dużo zależy od działu, bo w lutym jakiś kolega pisał, że jest mnóstwo nadgodzin. Ewidentnie czuł się niedoceniony, a nawet nękany ze strony przełożonych. Dlatego, zdziwiła mnie Twoja opinia. Możesz uściślić, co takiego fajnego jest w pracy tam?

Nie oczekuj szacunku ani docenienia za wyniki. Znajomości są tam najważniejsze. Management niekompetentny. Szykuj się na nękanie ze strony przełożonych. Dużo nadgodzin.Nie polecam.

Zainteresowany
@anonim

O jakim dziale mówisz ?

Natalia Nowy wpis
@anonim

Czemu uważasz że management jest niekompetentny? Może jakiś przykład, a nie tylko bezpodstawne gadanie?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 42 dni.

Czym w Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o. zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

Audytor
Kandydat

Cześć, czy ktoś z Was pracował może bądź zna jakąś opinię odnośnie działu Audytu wewnętrznego? Zastanawiam się czy wziąć udział w rekrutacji, będę bardzo wdzięczna za podzielenie się jakąś wiedzą na ten temat :)

Controller
@Audytor

Nie pracowałam w dziale audytu bezpośrednio, ale miałam z nimi styczność. Mają bardzo fajne podejście do tematu, bardziej konsulting i chęć doradzenia, niż taki "policyjny" audyt na zasadzie tylko wytykania co nie działa. Generalnie spoko.

Rozmowa kwalifikacyjna
Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o.? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
Nowy
Kandydat

Dzień dobry, mam propozycję pracy w warszawie jako technik serwisu na obiektach WN. Jak to wygląda w praktyce? dużo wyjazdów, a jak płacę i atmosfera?

renatto

Ania
@renatto

Polecam zmienić firme i wynegocjować wyższą stawkę. Sama to zrobiłam ;-) szybko znajdziesz jeśli masz już kilka lat doświadczenia . Ja bardzo źle wspominam prace w Hitachi. Liderzy mało interesują się swoim zespołem i co zauważyłam z biegiem czasu zaczęli delegować na szeregowych pracowników swoje własne zadania akurat zaoszczędzony czas przyda się na wypicie kawki i ploteczki ... I co również ciekawe nie maiłam exit interview - jak ktoś wcześniej tu napisał to jakaś bujda z tym co przedstawiciel HR tu zamieszcza informacyjnie. Ogromne parcie na ulepszanie obrobionych danych ze starego systemu - paranoja tej firmy . Powinniście w końcu zainwestować w SAPa skoro w pracowników nie inwestujecie, to chociaż nad systemem wypadałoby się pochylić , zwłaszcza że firma słynie z produktów i innowacyjnych rozwiązań IT . Słabiutko , managment poza prowadzeniem ciągłych spotkań zwykle na codzień niewidzialny, chyba zwykle pracuje z domu, to samo w zamknięcie miesiąca notorycznie znikający... Przykład dajecie przedni

@renatto

Polecamy w takim razie rozmowę z naszym HR, jeśli rozmowy z Managerem od 4 lat nie były wystarczające.

@Ania

Dziękujemy za Twój komentarz i cieszymy się, że w nowej firmie wiedzie Ci się lepiej. Przykro nam, że masz takie doświadczenia z Hitachi Vantara. Oczywiście mogło się zdarzyć wyjątkowo, że ktoś nie miał exit interview, jednak jest to wyjątek, nie reguła. Jeśli chodzi o telepracę to zarówno pracownicy jak i team leaderzy i managerowie mają możliwość pracy z domu (średnio raz w tygodniu), oraz są dostępni w zamknięcia i poza nimi, pracują w różnych godzinach również wieczornych (telekonferencje z US etc). Delegowanie zadań to jedna z ważnych kompetencji liderów. Inwestycje związane z ulepszaniem systemów IT są sukcesywnie poczyniane. Jako HR mamy ogląd na ogólną sytuację w firmie, a pracownicy często dostrzegają tylko wycinek dotyczący ich działu. Nasze perspektywy więc mogą się oczywiście różnić.

Yana
@Hitachi Vantara HR Team

Drogi HRze masz rację. Widzicie tylko ogólny obraz, nieraz zakrzywiony przez managerów chroniących swoje głowy.

john
@renatto

Weź kredyt i zmień pracę !

bezimienna
@renatto

To prawda - czesto to bylo widac iz osoby nowe przychodzace z zewnatrz maja pensje znacznie wieksze niz pracownik ktory pracuje juz dluuuuzsza chwile czasu ( szkoda bo ten wie co robi i jak to robic szybko a nowo zatrudniony ma z tym problem). Kolejna uwaga to to iz przyjmowane sa osoby ktore naklamaly na rozmowie rektrutacyjnej na temat umiejetnosci - a wychodzi to w praniu dosc czesto, niekompetencja. Na duzy plus zasluguje dzial IT ktory jak to IT oderwany od rzeczywistosci byl bardzo kompetentny technicznie oraz pomocny i chetny rozwiazac problem ( pozdrawiam gandalfow :D ) z wami to bylo fajnie oraz bez korpoprocedur ktore czasami nie ulatwialy a utrudnialy zalatwienie sprawy. Ogolnie bylam zadowolona ale brak podwyzek jest meczaca ( nie ma motywacji do wykazania sie), po co sie starac jak i tak ocenia koncowa oraz bonus bedzie taki sami...

Ania B
@bezimienna

hej, tez moge to potwierdzic jesli chodzi o pracownikow nowych oraz ich wynagrodzenie - ehh tak to widac dziala. Co do IT to prawda pamietam chlopakow ktorzy zawsze chetnie pomogli w tzw ' potrzebie' i wiele razy spotkalam sie z tym iz bez kolejki ( za co ogromny plus) gdyz teraz w moim obecnym korpo nie da sie nawet do IT odezwac bez otwarcia ukochangeo incydentu hehehe

Nefertiti999
Klient
@renatto

Czas na zmiany! u mnie była podobna sytuacja tyle że w Shellu, ale na szczęście zmieniłam firmę i to była najlepsza decyzja, teraz mam wyższe stanowisko i lepsze pieniądze i nie muszę "niańczyc" świeżakow :) . Nie rozumiem dlaczego tak jest , że firmy wolą inwestować w nowe osoby bez doświadczenia niż dać możliwość rozwoju tym, którzy pracują od lat i znają procesy. A z drugiej strony w takiej sutyacji to najlepszy moment to zmianę a może być tylko lepiej. Trzymam kciuki w znalezieniu nowej fajnej i dobrze płatnej pracy. najważniejsze, żeby szanować samego siebie na pierwszym miejscu, i przynajmniej jeżeli chodzi o korporacje DBAĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE O WŁASNE 4 LITERY .

@bezimienna

Rozumiemy oczywiście, że wszyscy chcieliby więcej zarabiać, jednak nie zawsze firma jest w stanie spełnić wszystkie oczekiwania pracowników. Przeglądy wynagrodzeń dokonywane są w miarę możliwości finansowych firmy i stosujemy narzędzia, które pomagają nam pracowników wynagradzać sprawiedliwie. Plany bonusowe są w naszej firmie różne, w zależności od stanowiska mogą mniej lub bardziej być uzależnione od naszego wkładu pracy. Jeśli chodzi o mówienie nieprawdy podczas rozmowy kwalifikacyjnej – czasem nie jest łatwo to zweryfikować (nie mamy wykrywacza kłamstw ;) ). Nie zakładamy jednak nigdy złej woli po drugiej stronie. Od tego mamy okres próbny, aby można było określić jakie kto ma kompetencje faktycznie. Feedback współpracowników również byłby tu cenny dla managera czy lidera. Cieszymy się, że tak miło wspominasz nasz dział IT!

@Nefertiti999

Gratulujemy nowej pracy, zmiany stanowiska i lepszej pensji. Naszym zdaniem, każdy nowy pracownik potrzebuje i zasługuje na wdrożenie i odpowiednie wsparcie. Mamy nadzieję, że w Twoim przypadku też tak było. W naszej firmie szacunek jest jedną z podstawowych wartości. Staramy się więc inwestować zarówno w tych, którzy do nas dopiero dołączają, jak i w doświadczonych pracowników, dając im możliwości dalszego rozwoju. Organizujemy czy fundujemy szkolenia, możliwe są przejścia między zespołami/działami, promocje, a co za tym idzie zmiany wynagrodzeń.

Marta
@Ania

Też nie miałam exit interview , chyba chcieli uniknąć niewygodnych rozmów z którymi i tak by nic nie zrobili . Ludzie nie dajcie sobie wmówić że Hitachi to kraina mlekiem i miodem płynąca bo to zwykła kopo jakich pełno w mieście. Są plotki , podziały, wykorzystwanie managementu , nadgodziny , brak szkoleń zewnętrznych, zero rozwoju dla doświadczonych ludzi , awans zdarza się po 8 latach pracy i super dobrych stosunkach z managmentem, "rączka rączke myje ".

Monika
@Nefertiti999

Dlatego łatwiej dać podniesioną pensję nowemu pracownikowi niż staremu ponieważ łatwiej takim manipulować i wymagać , stary pracownik , rozumiejący sytuacje , znający proces będzie już miał swoje zdanie i może dyskutować zamiast poddać się bezwiednie manipulacjom ...

Szczerze

@Szczerze

Trudno nam odnieść się do Twojego komentarza, bo jest bardzo ogólnikowy. Działy niefinansowe są w naszej firmie różne (np. HR, IT czy Services). Jak wiadomo, różnice w zarobkach między pracownikami wynikają z różnych poziomów doświadczenia, odpowiedzialności etc. Zawsze możliwe są przejścia między zespołami, można wziąć udział w rekrutacji wewnętrznej i zmienić swoją ścieżkę kariery, jeśli na obecnym stanowisku czujemy, że już się nie rozwijamy i nie mamy perspektyw na awans. W takim przypadku zachęcamy do przedyskutowania tego wcześniej z managerem i aplikowania na inną rolę. Decyzje są podejmowane i konsultowane na różnych szczeblach organizacji, nie jest więc możliwe, aby coś uzyskać po znajomości. Jeśli rozmowy z przełożonym czy HR nie przynoszą rezultatów, to będąc w firmie 3 lata, na pewno wiesz, że funkcjonuje u nas również linia etyczna, gdzie można zgłaszać wszelkie naruszenia, aby zostało to zweryfikowane. Mamy także „suggestion box”, gdzie anonimowo można zasugerować co należałoby zmienić.

Zawiedziona
 Problem
@Hitachi Vantara HR Team

Ja jako byłya pracownik nie polecam "szczerej" Rozmowy z menagerem, gdyż z własnego doświadczenia wiem ze to w tej firmie nie ma sensu. Rzadko kiedy management dotrzymywał danego słowa, a zapytany o podwyżkę się obrazal iz śmiem pytać o takie rzeczy po przyjęciu nowych obowiązków. Niektóre wypowiedzi części kierowniczych są co najmniej dziwne, do tego stopnia iż nawet na open spacie mówią że niektóre działy powinny zostać przeniesione poza centrum np do Indii.

Y
@Hitachi Vantara HR Team

A czy na urządzanie prywaty przy rekrutacji przez HR też można użyć linii etycznej?

@Y

Linia etyczna jest dostępna dla wszystkich pracowników, więc zawsze można jej użyć, jeśli ktoś czuje taką potrzebę.

@Zawiedziona

Przykro nam, że masz takie doświadczenia, jednak szczerość jest jedną z naszych podstawowych wartości i zawsze do niej zachęcamy. Czasem intencje managerów i możliwości budżetowe niestety nie idą w parze lub potrzebne jest więcej czasu, żeby odpowiedzieć na potrzeby pracownika. Zawsze warto jednak do rozmów wracać.

@Szczerze

To co napisałaś to 100 % prawdy . Spędziłam tam tez kilka lat i dokładnie mam te same smutne wyłącznie odczucia

ABC
Kandydat

Na LinkedIn pojawily sie oferty pracy w nowopowstajacym marketingowym Demand Centre w krakowskim oddziale Hitachi Vantara. Czy ktos ma informacje, jak wyglada tutaj praca w marketingu? Interesuja mnie: - atmosfera w teamach (wiadomo, ze jaki team, taka atmosfera - ale chetnie poslucham opini: wpolpraca czy wyscig szczurow?) - workload i nadgodziny - szanse na rozwoj - np. szkolenia/certyfikaty - sposob zarzadzania i podejscie do pracownika (ludzkie/nieludzkie, sa elastyczni/nieelastyczni, wzajemny szacunek i zaufanie/ciagla kontrola?) Z gory dziekuje za kazda odpowiedz!

HV Employee
@ABC

Hej, z tego co wiem w krakowskim oddziale jest chyba na razie tylko jedna osoba w Marketingu, więc to jest nowo tworzony zespół w Hitachi Vantara w Polsce. Manager pewnie będzie albo zdalny. Generalnie w firmie jest spoko, są możliwości rozwoju (szkolenia, przejścia do innych zespołów), spora elastyczność, nie kojarzę wyścigu szczurów, raczej dużo współpracy (teraz wszystko zdalnie). Jeśli zdecydujesz się aplikować, trzymam kciuki!

@ABC

zero szkoleń , no chyba że koledzy Cię wyszkolą z obsługi systemów i wdrożą w nowe obowiązki Nadgodziny na nowym stanowsiku pracy to norma , zdarza się też praca na drugą zmianę , jeśli mowa o pracy z klientem w Stanach

Atmosfera panujaca w firmie jest swietna, pracownik jest naprawde szanowany i pracuje sie z przyjemnoscia. Niestety stawki pozostawiaja wiele do zyczenia. Nie zmienily sie zbytnio od wielu lat, ciezko o awans czy podwyzke pomimo duzych staran.

@pracownik

Nie zgadzam się z Tobą , mój team w dziale OTC był kompletnie zamknięty na każdą nową osobę która przychodziła do firmy, panowała atmosfera obgadywania, wyśmiewania , brak wsparcia ze strony przełożonych , wieczny stres i pośpiech . Zaliczyłam też zmianę team liderki na wredną, mściwą, wyniosłą i niedowartościowaną Magde która głównie plotkami się zajmowała i robieniem problemu z niczego, zamiast wsparciem teamu .Zero zainteresowania pracownikiem. Nie polecam !!!!!!!!!!

Jaki dress code obowiązuje w Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o.?

Kandydatka
Kandydat

Witam czy jest dodatek za pracę zdalna? Czy jest dofinansowanie wakacji lub lunchu? :) Dziekuje:)

120419
@Kandydatka

nie ma zadnej z tych rzeczy

Nick

3 msc

@Pytanie

W większości przypadków po 3-miesięcznym okresie próbnym.

Ewa
@Hitachi Vantara HR Team

Czy pracownicy wrócili już do biura?

Nick
@Ewa

Można się zapisywac na ochotnika.

Kandydatka
@Nick

A jeśli ktoś woli z domu że względu na dojazd jest taka opcja?

Ada
Kandydat

Czy aby ubiegać się o staż w tej firmie trzeba bardzo dobrze/perfekcyjnie mówić w języku angielskim?

odp
@Ada

tak, trzeba znać dobrze, bo język angielski jest w zasadzie językiem komunikacji w firmie.

Kasia
Kandydat

Czy wiadomo kiedy pracownicy wrócą do biura?

magda
@Kasia

Tak, wrocilismy do biura czesciowo, czyli hybrydowo można pracowac 3 dni w tygodniu z biura.

Ella
Kandydat

Cześć, Chciałam zapytać, jak w firmie obecnie wygląda kwestia pracy zdalnej? Czy jest możliwość pracy z zagranicy? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź

praca zdalna
@Ella

Aktualnie wiekszosc z nas pracuje zdalnie, jednak możliwe to jest jedynie w Polsce, nie z zagranicy.

Ciekawa
Kandydat

Dajcie znać jak to jest z podwyżkami związanymi z performance? Jak to działa, jakie są te podwyżki?

Realistka
@Ciekawa

Nie ma nic takiego, ponadto jednarozowe uznaniówki dawno się nie pojawiły.

podwyzka
@Ciekawa

Jest co roku przegląd wynagrodzeń i można dostać podwyżkę, jeśli się jest super performerem. Poza tym podwyżki też są możliwe w przypadku zmiany stanowiska, promocji, nowego scope etc. Od tego roku też bonusy roczne są uzależnione od indywidualnej pracy. Poza tym są też jakieś nagrody uznaniowe za performance typu vouchery, bonusy etc.

Moneyyyy
@Realistka

Wciąż są przyznawane pojedyncze uznianiowki. U mnie w teamie każdy dostał w 2021. Myślę że zależy to od teamu i menadżera.

kandydat kraków
Kandydat

Niestety firma nie traktuje kandydatów poważnie, zangażowani i szybcy jak zależy im na kandydacie, jeśli jednak kandydat zostanie odrzucony i jest im niepotrzebny wtedy ucina kontakt. Szkoda czasu mojego czasu na taki proces rekrutacyjny i podejście do kandydata.

henry

witam jak dlugoczeka sie na wynik rekrutacji ? czy trzy tygodnie to nie duzo ?

@henry

Średni czas oczekiwania na decyzję rekrutacyjną to około 2 tygodnie od ostatniej rozmowy, jednak zdarzają się procesy rekrutacyjne, które z różnych powodów trwają dłużej. Zawsze staramy się dostarczać feedback w momencie, gdy proces rekrutacyjny zostaje zakończony. Polecamy kontakt z działem rekrutacji (osobą, która umawiała rozmowę rekrutacyjną) w tym konkretnym przypadku, żeby sprawdzić status procesu.

NielubięMagdaleny
@Hitachi Vantara HR Team

A mi powiedzieć jeśli czym sobie trzeba 'zasłyżyc' na feedback-oczywiscie negatywna odpowiedź wymyślony powód rezygnacji na drugi dzień skoro zazwyczaj odpowiedź jest w przeciągu 1-2 tygodni?

Czy firma Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

HV Employee
@Pytanie

Tak, są różne możliwości szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych grupowych oraz e-learningowych, ale również indywidualnych finansowanych w pełni przez firmę, często na podstawie umowy lojalnościowej.

Miya
Kandydat

Czy Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o. przyjmuje na staże studentów kierunków filologicznych?

@Miya

Nasz program stażowy jest w tym momencie w trakcie dyskusji ze względu na sytuację pracy zdalnej. W przypadku jego uruchomienia jesteśmy jak najbardziej otwarci również na studentów kierunków filologicznych.

Zostaw merytoryczną opinię o Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o. - Kraków

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 4, z czego 0 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o.?

Liczba opinii klientów firmy Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o., to 1, z czego 0 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a, 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o.