Opinie o Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o. w Kraków

Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o.
counter
3 26 110 5 1
renatto

Przykro powiedzieć bo jestem wieloletnim pracownikiem firmy, ale ostatnie lata przynoszą jedynie co raz większe rozczarowanie. Nowo przychodzący pracownicy w zdecydowanej większości przechodzą za wyższe pieniądze i pracują na wyższych stanowiskach. Ja natomiast nie mam możliwości rozwoju, szkolę nowych pracowników, którzy bardzo często mają znikomą wiedzę. Wynagrodzenie nie zmienilo mi się od ponad 4 lat. SM zdaje się nie robić z tym nic. Motywacja chcąc nie chcąc stacza się na równi pochyłej. Czas na zmiany.

Tak11Nie3
Maria

Niestety, muszę powiedzieć że mocno nie polecam pracy w Hitachi. Chaos jaki panuje w firmie jest ogromny. Duże nadgodziny i ogromny stres. Kiepsko działające oprogramowanie. Na czele tego wszystkiego słaby management, który bardziej demotywuje niż zachęca do pracy.

Tak16Nie2

Keldus

Witam, miałem okazje być na rozmowie rekrutacyjnej w tej firmie. Dziwnie to wszystko wyglądało. Mianowicie salka, w której się ona odbyła była zaraz przy open space i miało się wrażenie jakby wszyscy siedzący tam ludzie słyszeli cała rozmowę. Budynek jest stary i nikt nie zadbał o to by rozmowa była jak najbardziej prywatna. Na podobnych rozmowach byłem w kilku miejscach i w żadnym z nich nie było tak nieprofesjonalnie przygotowanej sali. Jeśli nawet zdarzały się być usytuowane przy open space były wygłuszane czego nie można powiedzieć o tej w Hitachi. Niestety to świadczy o niepoważnym nastawieniu do nowych pracowników. Przecież rozmowa rekrutacyjna jest sama w sobie stresująca a tutaj do kompletu dostajemy jeszcze dodatkowy czynnik, który może powodować dodatkowe nerwy.

Tak5Nie2
Paula

Bardzo chwalę sobie pracę w Hitachi. To firma, w której mogę się rozwijać, nie ma monotonni, na wynagrodzenie nie mogę narzekać - jest adekwatne do moich umiejętności i doświadczenia + są świadczenia pozapłacowe, z których jestem zadowolona. Firma dba o swoich pracowników. Zamknięcia księgowe niekiedy są ciężkie, ale z tym trzeba się liczyć w pracy w finansach. Wynagrodzenie za nadgodziny jednak w 100% rekompensuje poświęcony czas. Ogólnie atmosfera w zespole, jak i w całym Hitachi jest pozytywna, poznałam wielu wspaniałych ludzi, z którymi współpracuję i cieszę się, że trafiłam właśnie do tej firmy. Porównując inne, w tej jest naprawdę dobrze.

Tak2Nie11
renatto

Tak11Nie3
Ania
@renatto

Polecam zmienić firme i wynegocjować wyższą stawkę. Sama to zrobiłam ;-) szybko znajdziesz jeśli masz już kilka lat doświadczenia . Ja bardzo źle wspominam prace w Hitachi. Liderzy mało interesują się swoim zespołem i co zauważyłam z biegiem czasu zaczęli delegować na szeregowych pracowników swoje własne zadania akurat zaoszczędzony czas przyda się na wypicie kawki i ploteczki ... I co również ciekawe nie maiłam exit interview - jak ktoś wcześniej tu napisał to jakaś bujda z tym co przedstawiciel HR tu zamieszcza informacyjnie. Ogromne parcie na ulepszanie obrobionych danych ze starego systemu - paranoja tej firmy . Powinniście w końcu zainwestować w SAPa skoro w pracowników nie inwestujecie, to chociaż nad systemem wypadałoby się pochylić , zwłaszcza że firma słynie z produktów i innowacyjnych rozwiązań IT . Słabiutko , managment poza prowadzeniem ciągłych spotkań zwykle na codzień niewidzialny, chyba zwykle pracuje z domu, to samo w zamknięcie miesiąca notorycznie znikający... Przykład dajecie przedni

Tak5Nie
@renatto

Polecamy w takim razie rozmowę z naszym HR, jeśli rozmowy z Managerem od 4 lat nie były wystarczające.

TakNie3
@Ania

Dziękujemy za Twój komentarz i cieszymy się, że w nowej firmie wiedzie Ci się lepiej. Przykro nam, że masz takie doświadczenia z Hitachi Vantara. Oczywiście mogło się zdarzyć wyjątkowo, że ktoś nie miał exit interview, jednak jest to wyjątek, nie reguła. Jeśli chodzi o telepracę to zarówno pracownicy jak i team leaderzy i managerowie mają możliwość pracy z domu (średnio raz w tygodniu), oraz są dostępni w zamknięcia i poza nimi, pracują w różnych godzinach również wieczornych (telekonferencje z US etc). Delegowanie zadań to jedna z ważnych kompetencji liderów. Inwestycje związane z ulepszaniem systemów IT są sukcesywnie poczyniane. Jako HR mamy ogląd na ogólną sytuację w firmie, a pracownicy często dostrzegają tylko wycinek dotyczący ich działu. Nasze perspektywy więc mogą się oczywiście różnić.

Tak2Nie5
Yana
@Hitachi Vantara HR Team

Drogi HRze masz rację. Widzicie tylko ogólny obraz, nieraz zakrzywiony przez managerów chroniących swoje głowy.

john
@renatto

Weź kredyt i zmień pracę !

bezimienna Nowy wpis
@renatto

To prawda - czesto to bylo widac iz osoby nowe przychodzace z zewnatrz maja pensje znacznie wieksze niz pracownik ktory pracuje juz dluuuuzsza chwile czasu ( szkoda bo ten wie co robi i jak to robic szybko a nowo zatrudniony ma z tym problem). Kolejna uwaga to to iz przyjmowane sa osoby ktore naklamaly na rozmowie rektrutacyjnej na temat umiejetnosci - a wychodzi to w praniu dosc czesto, niekompetencja. Na duzy plus zasluguje dzial IT ktory jak to IT oderwany od rzeczywistosci byl bardzo kompetentny technicznie oraz pomocny i chetny rozwiazac problem ( pozdrawiam gandalfow :D ) z wami to bylo fajnie oraz bez korpoprocedur ktore czasami nie ulatwialy a utrudnialy zalatwienie sprawy. Ogolnie bylam zadowolona ale brak podwyzek jest meczaca ( nie ma motywacji do wykazania sie), po co sie starac jak i tak ocenia koncowa oraz bonus bedzie taki sami...

Ania B Nowy wpis
@bezimienna

hej, tez moge to potwierdzic jesli chodzi o pracownikow nowych oraz ich wynagrodzenie - ehh tak to widac dziala. Co do IT to prawda pamietam chlopakow ktorzy zawsze chetnie pomogli w tzw ' potrzebie' i wiele razy spotkalam sie z tym iz bez kolejki ( za co ogromny plus) gdyz teraz w moim obecnym korpo nie da sie nawet do IT odezwac bez otwarcia ukochangeo incydentu hehehe

Nefertiti999 Nowy wpis
Klient
@renatto

Czas na zmiany! u mnie była podobna sytuacja tyle że w Shellu, ale na szczęście zmieniłam firmę i to była najlepsza decyzja, teraz mam wyższe stanowisko i lepsze pieniądze i nie muszę "niańczyc" świeżakow :) . Nie rozumiem dlaczego tak jest , że firmy wolą inwestować w nowe osoby bez doświadczenia niż dać możliwość rozwoju tym, którzy pracują od lat i znają procesy. A z drugiej strony w takiej sutyacji to najlepszy moment to zmianę a może być tylko lepiej. Trzymam kciuki w znalezieniu nowej fajnej i dobrze płatnej pracy. najważniejsze, żeby szanować samego siebie na pierwszym miejscu, i przynajmniej jeżeli chodzi o korporacje DBAĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE O WŁASNE 4 LITERY .

Szczerze

Jestem pracownikiem Hitachi od ponad 3 lat. Niestety w firmie duzo sie zmienilo na niekorzysc dla pracownikow i nie mogę polecić pracy w tej firmie, przynajmniej w dziale niefinansowym. Podwyżki tylko dla wybranych, jeżeli jesteś znajomym/znajoma kogoś decyzyjnego. Niesprawiedliwosc jaka panuje w tej firmie wręcz boli. Ludzie pracują po 3 lata bez szans na awans podwyżkę cokolwiek pomimo tego, że robią nadgodziny, szkola nowych pracowników, wykazują się. Nierówność plac jest przerażająca. Nagrody przyznawane osobom o najniższym wkładzie pracy, ale takim co potrafią się podlizywać albo są znajomym managera. Zarządzanie bardzo słabe. Najlepsi pracownicy uciekaja z tej firmy bo nie niestety nie ma perspektyw.

Tak8Nie1
@Szczerze

Trudno nam odnieść się do Twojego komentarza, bo jest bardzo ogólnikowy. Działy niefinansowe są w naszej firmie różne (np. HR, IT czy Services). Jak wiadomo, różnice w zarobkach między pracownikami wynikają z różnych poziomów doświadczenia, odpowiedzialności etc. Zawsze możliwe są przejścia między zespołami, można wziąć udział w rekrutacji wewnętrznej i zmienić swoją ścieżkę kariery, jeśli na obecnym stanowisku czujemy, że już się nie rozwijamy i nie mamy perspektyw na awans. W takim przypadku zachęcamy do przedyskutowania tego wcześniej z managerem i aplikowania na inną rolę. Decyzje są podejmowane i konsultowane na różnych szczeblach organizacji, nie jest więc możliwe, aby coś uzyskać po znajomości. Jeśli rozmowy z przełożonym czy HR nie przynoszą rezultatów, to będąc w firmie 3 lata, na pewno wiesz, że funkcjonuje u nas również linia etyczna, gdzie można zgłaszać wszelkie naruszenia, aby zostało to zweryfikowane. Mamy także „suggestion box”, gdzie anonimowo można zasugerować co należałoby zmienić.

Tak1Nie5
Zawiedziona Nowy wpis
 Problem
@Hitachi Vantara HR Team

Ja jako byłya pracownik nie polecam "szczerej" Rozmowy z menagerem, gdyż z własnego doświadczenia wiem ze to w tej firmie nie ma sensu. Rzadko kiedy management dotrzymywał danego słowa, a zapytany o podwyżkę się obrazal iz śmiem pytać o takie rzeczy po przyjęciu nowych obowiązków. Niektóre wypowiedzi części kierowniczych są co najmniej dziwne, do tego stopnia iż nawet na open spacie mówią że niektóre działy powinny zostać przeniesione poza centrum np do Indii.

Kermit
Kandydat

Czy jest opcja praca zdalnie ( z wzgledu pandemii) ? Np: nowy pracownik musi przychodzic do pracy czy moze tez miec online szkolenia z domu? Dziekuje. Bo jestem zainteresowany zaaplikanem do hitachi :) Pozdrawiam

HR
@Kermit

Ze względu na pandemię rekomendujemy pracę zdalną wciąż, póki co do końca roku. Zapraszamy! :)

TakNie1

Ile jest zmian w Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o.?

HR
@Pytanie

Generalnie mamy jedną zmianę, i dość elastyczne godziny pracy, jednak zdarzają się zmiany popołudniowe w niektórych zespołach np raz w tygodniu/miesiącu etc.

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

An

NIE POLECAM zatrudniania się w tej firmie. Parę lat temu była przyjaznym, uczciwym miejscem. Niestety chęć rozrastania się sprawił, że jakość drastycznie spadła, a pracownikom odechciało się się tam przychodzić i zaczęli się masowo zwalniać bo jedyne co ich spotykało to niesprawiedliwość, olewanie, kłamanie i mamienie. Nie ma co liczyć na podwyżkę, docenienia nadgodzin i zaangażowania. Firma nadal jedzie na oparach swojej dobrej sławy nie dostrzegając realnych problemów.

Tak8Nie1
@An

Oczywiście każdy ma prawo do swojej opinii. Nie jest jednak prawdą, że ludzie odchodzą masowo, wciąż utrzymujemy jeden z najniższych współczynników rotacji wśród firm w Krakowie. Jeśli chodzi o docenienie zaangażowania to mamy program Recognition Direct, który jest szeroko używany w firmie, a podwyżki są przyznawane sukcesywnie, zależy to również od działu i wyników firmy. Za nadgodziny są wypłacane dodatki lub udzielany jest czas wolny.

Tak1Nie5
henry

witam jak dlugoczeka sie na wynik rekrutacji ? czy trzy tygodnie to nie duzo ?

@henry

Średni czas oczekiwania na decyzję rekrutacyjną to około 2 tygodnie od ostatniej rozmowy, jednak zdarzają się procesy rekrutacyjne, które z różnych powodów trwają dłużej. Zawsze staramy się dostarczać feedback w momencie, gdy proces rekrutacyjny zostaje zakończony. Polecamy kontakt z działem rekrutacji (osobą, która umawiała rozmowę rekrutacyjną) w tym konkretnym przypadku, żeby sprawdzić status procesu.

Tak1Nie3
Paula

Tak2Nie11
@Paula

Bardzo dziękujemy za Twoją opinię i cieszymy się, że dobrze Ci się pracuje w Hitachi :)

TakNie4

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o.?

Marta
@Pytanie

umowa o prace po okresie próbnym na czas nieokreślony

Maria

Tak16Nie2

@Maria

@Maria, rozumiemy Twoje niezadowolenie z sytuacji w obecnym zespole, jednak takie uogólnienia nie odzwierciedlają rzeczywistości. W Hitachi jest wiele zadowolonych zespołów chwalących sobie przyjazną atmosferę i wspaniałych leaderów, więc Twoja opinia dla Wielu osób może być krzywdząca.

Tak10Nie12
chcę wiedzieć
@Hitachi Vantara HR Team

@Maria, @Hitachi HR, jakie są godziny pracy i czy nadgodziny są płatne, albo co najmniej do odbioru? Jakie są działy mające przyjazną atmosferę?

@chcę wiedzieć

@chcę wiedzieć W Hitachi Vantara w Krakowie większość działów ma elastyczny czas pracy. Oznacza to, że możemy rozpocząć pracę w określonym przedziale godzinowym i pracujemy zazwyczaj 8 godzin, przerwa na lunch jest wliczona w czas pracy. Nadgodziny zależnie od ich ilości są płatne i/lub do odbioru. Bardzo podoba nam się ostatnie pytanie, jednak jest ono zbyt subiektywne żeby na nie jednoznacznie odpowiedzieć. Naszym zdaniem atmosfera pracy w naszym dziale (HR) jest bardzo przyjazna :) Zapraszamy!

Tak5Nie
Magda
@Maria

Zgadzam się z Marią . Jest zespół podejrzewam nie jeden który ciągle generuje nadgodziny. Managment jest faktycznie słaby i potwierdzam że sporo stresu nie tylko w trakcie zamknięcia miesiąca .Rotacja wśród pracowników to potwierdza. Szkoda że HR nie robi ankiet wśród pracowników z zadowolenia z wykonywanej pracy jak i miejsca zatrudnienia z pewnością opinie dałyby do myślenia.

@Magda

@Magda, Co do ankiet wśród pracowników, w Hitachi co roku bada się zadowolenie i zaangażowanie pracowników poprzez ankietę Hitachi Insights, a następnie jej wyniki prezentowane i omawiane są globalnie i lokalnie, również w poszczególnych zespołach, łącznie z planem poprawy zgłaszanych kwestii. Managerowie oraz liderzy zespołów są indywidualnie rozliczani z wyników dla swojego zespołu gdyż zadowolenie pracowników i wysokie morale to nasze priorytety. Wyniki porównuje się również między zespołami/działami oraz do poprzednich lat. HR oczywiście zawsze bierze udział we wszystkich działaniach dotyczących wyników ankiety i również podejmuje odpowiednie kroki, aby satysfakcja z pracy pracowników była coraz większa. Dodatkowo uczestniczymy w badaniach Great Place To Work pod skrzydłami GPTW Institute i obok audytu kulturowego większą część tego badania stanowi ankieta Trust Index, czyli badanie zaufania i zadowolenia pracowników z pracy i managementu. Wyniki również każdorazowo prezentujemy w firmie, benchmarkujemy i budujemy plany udoskonalające dotychczasowe praktyki oraz sukcesywnie je realizujemy. W rankingu "Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2018" w kategorii firm zatrudniających poniżej 500 osób uplasowaliśmy się na 6 miejscu (z 12 przyznanych). Również w zeszłym roku zostaliśmy wyróżnieni certyfikatem HR Najwyższej Jakości. Nie ustajemy w staraniach aby Hitachi Vantara Polska było naprawdę fajnym miejscem pracy, przykro nam jeśli masz inne doświadczenia.

Ciekawa
@Hitachi Vantara HR Team

Mowa tu o GPTW i wyniku w 2018 roku. A jak ranking z 2019 roku? Nie wiem czy coś pominęłam ale nie widzę nigdzie Hitachi.

Edka
@Ciekawa

W GPTW mozna brac udzial raz na dwa lata ;) Wiec najblizsze wyniki beda w 2020 ;)

@Ciekawa

Miło jest nam poinformować, że otrzymaliśmy i w tym roku tytuł Great Place To Work. Bierzemy udzial w badaniach co dwa lata dlatego poprzednio tytuł uzyskaliśmy w 2018 roku. Ankieta tegoroczna była dostępna dla wszystkich pracowników, ze stażem co najmniej 3-miesięcznym, w okresie 7-20 stycznia i wzięło w niej udział 241 pracowników. Poniżej link: https://www.linkedin.com/posts/great-place-to-work-institute-polska_gptwcertified-gptw-activity-6632969748428791808-OUKf

!!!
@Hitachi Vantara HR Team

Gratulacje. Szkoda tylko że nie wspomniliście że 2 lata temu mieliście 6 miejsce, z tego co sprawdziłam. Jednak 12 miejsce to dość poważny spadek czyżby faktycznie zarzuty obecne tutaj nie mijają się z prawdą?

@!!!

Dziękujemy :) Małe sprostowanie, zajęliśmy w tym roku 11 miejsce :) I jak historia naszego udziału w badaniu GPTW pokazuje, bywało już lepiej (dwa razy 6 miejsce), bywało też gorzej (12 i 15 miejsce) :) O miejscu w rankingu decyduje wiele czynników (np. ilość firm badanych, etc.), ale dla nas, już sam tytuł jest wyróżnieniem. Jesteśmy z tego tytułu szczęśliwi i przede wszystkim, wdzięczni naszym pracownikom, że docenili Hitachi Vantara jako pracodawcę w swoich ankietach. Oczywiście mamy świadomość, że zawsze jest coś do poprawy i coś nad czym możemy dalej wspólnie pracować :)

Irek

Grafik elastyczny w miarę? Jak się jest studentem to można się wpasować z zajęciami?

@Irek

Większość zespołów w Hitachi Vantara ma elastyczne godziny pracy; oznacza to, że można rozpocząć pracę w określonym przedziale godzinowym. Jeśli chodzi o staże – oczywiście jest możliwość dostosowania godzin pracy do harmonogramu studiów (po uzgodnieniu grafiku z Managerem/Opiekunem stażu i w ramach godzin, w jakich pracuje dany zespół). Wymaganie z naszej strony to dyspozycyjność min. 20h tygodniowo. Zapraszamy! ????

bartlomiejek

zdecydowanie nie polecam pracy w tej firmie. ostatnia ocena 'great place to work' i brak zaangażowania w kwestie finansowa pracowników, jej poprawy jest druzgocaca. tzw notty przyznawane sa dla uciszenia i oczywiście dla wybrancow co mowi samo za siebie. firma ma polityke zero podwyżek inflacyjnych co oznacza ze przy szalejących cenach zywnosci i wszystkiego co się rusza od kilku lat nie ma zmian podstawy. niestety pan prowadzący albo się boi rozmowy o podwyżkach ze stanami albo ma to gleboko gdzies.

Tak8Nie
@bartlomiejek

Przykro nam, że masz taką opinię. Certyfikacja Great Place To Work to dla nas duże wyróżnienie, którym nie każda firma może się pochwalić. Jednym z faktorów, który jest poddawany ocenie jest właśnie polityka wynagrodzeń. Jeśli faktycznie nie miałeś podwyżki od kilku lat, również polecamy kontakt z HR. Nagrody NOTT przez większość naszych pracowników są odbierane bardzo pozytywnie i faktycznie jest to NAGRODA za wyjątkowe osiągnięcie/zaangażowanie.

Tak1Nie4
boguslaw

System ocen rocznych zmienił się od jakiegoś czasu i dla równości każdy pracownik ma taki sam wskaźnik czyli 1. Ja się pytam. Kto to wymyślił? gdzie tu jest jakiś sens? czy nie powinno się wynagradzać każdego wg. wkładu jaki zostawił firmie? gdzie jest sprawiedliwość? a tu czy nie robisz nic, czy zasuwasz godzinami to nie ma większego znaczenia. Masakra

Tak2Nie
@boguslaw

Nasz obecny system ocen koncentruje się na stopniu osiągania celów. Systemy u nas podlegają zmianom, staramy się uwzględniać globalne trendy w tym obszarze. Ponadto managerowie mają możliwość (z której chętnie korzystają) doceniania wyjątkowego zaangażowania i wkładu pracowników poprzez dodatkowy Global Recognition Direct Program (nagrody pieniężne i rzeczowe).

Tak1Nie1

Czy w Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

@Pytanie

Wszystkie problemy zgłaszane przez pracowników są u nas poważnie traktowane i proponujemy wsparcie, zarówno jeśli są to problemy w środowisku pracy jak i w życiu prywatnym. Funkcjonuje u nas linia telefoniczna Employee Assistance Plan oferująca wsparcie psychologiczne i doradcze, komisja socjalna rozpatruje wnioski dotyczące potrzeby wsparcia materialnego w przypadku zgłoszenia problemów tego typu. Zawsze pomocą służy manager, lider zespołu, nasz HR business partner itd. Można też zgłaszać problemy anonimowo np. przez Suggestion Box, do wszystkich komentarzy ustosunkowujemy się i w miarę możliwości podejmujemy odpowiednie akcje.

renetto
@Hitachi Vantara HR Team

a dlaczego nie ma polityki podwyżek inflacyjnych przy takiej sytuacji rynkowej?

@Pytanie

Hitachi Vantara ma własny globalny system wynagrodzeń, ulega on co jakiś czas przeobrażeniom mając na uwadze sytuację rynkową, bierzemy udział również w lokalnych badaniach wynagrodzeń i podwyżki przyznawane są indywidualnie.

TakNie1

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o.?

@Pytanie

Dziękujemy za pytanie. Tak, jak najbardziej - pozytywna atmosfera jest dla nas bardzo ważna i na pewno sprzyja również efektom pracy.

TakNie2
MrNoOne

Firma wielokrotnie łamiąca zasady prawa pracy, siedzenie do 2 w nocy w teami US, zeby potem rano kontynuowac pracę bo termin zamkniecia subledgera byl tak świetnie ustalony...

@MrNoOne

Praca w finansach wiąże się z zamknięciami księgowymi i w niektórych zespołach zdarza się, że czynności zamknięciowe wymagają dodatkowych godzin pracy, późne godziny mogą dotyczyć zwłaszcza drugiej zmiany tj na region US. Jednak 11 godzinna w pracy jest monitorowana i żaden pracownik nie powinien przychodzić do pracy nie zachowując tej przerwy. Na pozostanie w nadgodzinach każdorazowo wymagana jest zgoda przełożonego. Praca w nadgodzinach kompensowana jest zgodnie z przepisami prawa pracy, ponadto wypłacamy dodatki za pracę na drugiej zmianie. Pracujemy nad udoskonolaniem procesów, aby były jak najbardziej efektywne i przyjazne dla biznesu i wszystkich pracowników.

TakNie4
Magda

Ja z kolei zostawiam negatywną opinie o firmie. Trafiłam 3 lata temu do teamu i obserwuję w tym czasie mnóstwo zmian i rozpadanie się zespołu , ogromna rotacja i brak umiejętnego zarządzania, zadania liderów są zrzucane na pracowników, TL nie potrafią albo są na tyle leniwi że nie rozkładają dobrze pracy. Ludzie są obładowani taskami, Panuje atmosfera kolesiostwa i (usunięte przez administratora) Współczuje nowym pracownikom którzy tu dołączają , dobre czasy tego zespołu już minęły, kiedyś czuło się wsparcie , obecnie obserwuje że albo sobie SAM radzisz albo delikwent zostaje zwolniony bez podania prawdziwej przyczyny. Szkoda bo kiedyś było inaczej . Ale też inni liderzy byli .

@Magda

@Magda, Funkcjonujemy w dynamicznym środowisku i mamy do czynienia z ciągłymi zmianami, czasami adaptacja do nich trwa nieco dłużej. Praca w finansach nie należy do bezstresowych, przyznajemy, zwłaszcza zamknięcia miesiąca bywają dotkliwe, kiedy to praca się kumuluje w ostatniej chwili, aby zaraportować/zaksięgować wyniki finansowe niektóre zespoły wtedy pracują w nadgodzinach. Monitorujemy jednak wraz z HR trendy/ilość nadgodzin i praca ponad normę jest kompensowana – udzielany jest czas wolny lub wypłacane są dodatki. Również analizowane jest obłożenie pracą na poszczególnych stanowiskach oraz efektywność indywidualna pracowników, aby nikt nie był przeciążony. Nie wiemy dokładnie do którego zespołu się odnosisz w swoim komentarzu, natomiast chcemy ponownie podkreślić, że Managerowie oraz liderzy zespołów są indywidualnie rozliczani również z poziomu satysfakcji członków swojego zespołu, bo jest to dla nas ważne. Co do rotacji, w Hitachi rotacje pracowników często są wynikiem wewnętrznym przejść do innych działów, zmian roli, na życzenie samego pracownika, który chce się rozwijać i uczyć czegoś nowego, czy promocji/awansu. Cenimy sobie dobrą atmosferę współpracy. Naszą intencją jest długofalowa współpraca, co jest w zgodzie z naszymi japońskimi wartościami. Jednak jak w każdej firmie zdarzało nam się rozstawać z pracownikiem za obopólnym porozumieniem. Każda odchodząca osoba wypełnia ankietę „Exit survey” oraz bierze udział w exit interview z HR Business Partnerem. Wyniki tych rozmów i ankiet również anonimowo i zbiorczo prezentowane są i omawiane z managementem.

Tak2Nie5
Ania
@Hitachi Vantara HR Team

Totalna bzdura , żadnych ankiet się nie uzupełnia , żadnego exit interview nie ma . Po co mydlicie oczy ?

@Ania

Tegoroczna ankieta Great Place To Work była dostępna dla wszystkich pracowników, ze stażem co najmniej 3-miesięcznym, w okresie 7-20 stycznia 2020 i wzięło w niej udział 241 pracowników. Ponadto na przełomie października/listopada 2019 przeprowadzaliśmy Global Hitachi Insights Survey (jak roku) i wzięło w nim udział ponad 180 pracowników. Zawsze zachęcamy do wypowiadania się w tych anonimowych ankietach aczkolwiek nie jest to obowiązkowe. Mogło się zdarzyć jeśli ktoś był z nami wyjatkowo krótko, że nie załapał się na żadną z ankiet. Mamy też politykę otwartych drzwi, co oznacza, że zawsze można się zwrócić do każdego w firmie z każdą sprawą, czy to do liderów zespołów, managerów, dyrektorów, VP czy HRBP. Szczerze do tego zachęcamy.

Tak2Nie
Keldus

Tak5Nie2
@Keldus

@Keldus dziękujemy za Twoją opinię. Nie wiemy niestety, w której salce odbyła się Twoja rozmowa. Mamy w naszym biurze dedykowaną salkę rekrutacyjną, natomiast zdarza się, że rozmowy odbywają się wyjątkowo w zastępczych salkach, jeśli mamy więcej niż jedno spotkanie w tym samym czasie. Być może miało to miejsce w tym przypadku. Możemy zapewnić, że nasza salka rekrutacyjna jest wyciszona i przy zamkniętych drzwiach treść rozmowy nie jest słyszana na zewnątrz. Drzwi są w pełni zabudowane, więc osoby znajdujące się w środku nie są widziane przez osoby pracujące na tym piętrze. Do każdego kandydata podchodzimy poważnie i z szacunkiem. W miarę naszych możliwości staramy się zapewnić komfortowe warunki podczas każdej rozmowy kwalifikacyjnej. Wielu kandydatów dzieli się z nami pozytywnymi wrażeniami z rozmowy (nawet Ci, którzy nie otrzymali oferty pracy :) ), więc przykro nam, że w Twoim przypadku odczucia są negatywne. Życzymy jak najmniej stresujących rozmów i jeszcze raz dziękujemy za feedback.

Tak6Nie2

pracownik przysalkowy
@Keldus

Faktycznie te salki to chory wymysł tej firmy. Nie dość ze przeszklone, niewygłuszone to w samym centrum open space . Wszystko słychać z nich , ciężko skupić się na pracy gdy odbywają się wewnątrz nich regularne calle czy inne " ważne " rozmowy , oceny pracowników, podsumowania itp... Jak akwarium w zoo. Mam wątpliwą przyjemność siedzieć tuz obok i jedynie słuchawki i głośna muzyka pozwalają odciąć się i skupić na pracy , nie wspomnę o tym ze gdy słychać ze jest problem w salce to działa to na pobocznych pracowników stresująco. Bardzo kiepski miał ktoś pomysł wykorzystując środek open spaca na salki - zero prywatności który działa w obie strony jak widać

Ja
@pracownik przysalkowy

Na cmentarzu najfajniej bylo To dopieo bylo biuro !!!

@pracownik przysalkowy

Chciałyśmy jeszcze raz podkreślić, że nasza salka rekrutacyjna nie jest salą przeszkloną. Niestety nie mamy możliwości, żeby załączyć tutaj zdjęcie. @pracownik przysalkowy, zapraszamy do kontaktu z zespołem Talent Aquisition - z chęcia pokażemy Ci salę rekutacyjną. :)

Tak2Nie2
Kolezanka

Skad sie biora te absurdalne opinie ??

Ja

Jestem Zwyczajnie zadowolona z pracybwctej firmie

Szymon

Jest opcja odbycia odpłatnej praktyki studenckiej bądź stażu w trakcie lub krótko po zakończeniu studiów? Firma wymaga doświadczenia, czy można np. liczyć na przyuczenie i wdrożenie?

@Szymon

Jak najbardziej :) Oferujemy płatne staże dla studentów i absolwentów. Nie wymagamy doświadczenia, celem stażu jest właśnie umożliwienie jego zdobycia :) Wymagamy natomiast znajomości języka angielskiego na poziomie min. B2 i dyspozycyjności przynajmniej 20h/tygodniowo oraz chęci rozwoju w danym obszarze. Zapraszamy!

Tak3Nie

Zostaw merytoryczną opinię o Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o. - Kraków

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o.