Opinie o Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o. w Kraków

Lidia

Co do działu audytu - ktoś z pracowników zdradzi jak wygląda rekrutacja? :) To jakiś dłuższy proces? Na co sie przygotowac? :D

Michal
@Lidia

Hej, W pierwszej kolejnosci kontaktuje sie z Toba ktoras z przemilych dziewczyn z Talent Aquisition zeby przeprowadzic wstepna rozmowe. Podczas rozmowy chca one poznac Twoja motywacje do zmiany pracy, oczekiwania finansowe, wczesniejsze doswiadczenia itd. Nastepnym etapem jest rozmowa z Managerami Krakowskiego zespolu, ktorzy zapraszaja osoby po wstepnej weryfikacji przez TA. Po rozmowie z Managerami wysylany jest test skladajacy sie z 2 zadan do rozwiazania. Mamy na to ok 2 dni. Jezeli wyniki zadania sa ok to wtedy umawiana jest druga rozmowa kwalifikacyjna z Managerami z innych lokacji. W przypadku pozytywnej akceptacji przez Managera z Krakowa oraz Managera z innej lokacji, kandydatowi skladana jest oferta pracy w zespole.

++GABI++

Dzień dobry. Czy mogę uzyskać informacji na temat pracy w dziale kadr?

@++GABI++

Aktualnie nie mamy otwartych rekrutacji do HR, ale mamy różne funkcje w ramach tego działu i zawsze w ogłoszeniu jest szczegółowy opis stanowiska, wtedy zapraszamy do aplikowania na konkretna pozycje. :)

pytanie

Dzien dobry. Mam pytanie. Prosze o podanie nazwisk rekruterki/rekrutera firm z grupy Hitachi. Wiem ze jest wiele spolek w tej grupie ale w gruncie rzeczy rekrutacja jest centralna. Dziekuje.

@pytanie

Dzień dobry. Rekrutacja nie jest centralna - każda firma z grupy Hitachi na ten moment rekrutuje oddzielnie. Zachęcamy do aplikowania online na interesującą pozycję, a zespół odpowiedzialny za rekrutację dla danej spółki będzie się kontaktował w przypadku zainteresowania Pana/Pani kandydaturą. Pozdrawiamy

przypadkowowybranynick

Jakie są warunki pracy jako programista? Są nadgodziny albo wymagana praca w biurze?

Me IT
@przypadkowowybranynick

Warunki sa fajne ???? duza elastycznosc. Pracujemy ciagle z domu, ale jak ktos chce to z biura tez. Nadgodziny może czasem, zalezy w jakich dzialach (sa wyplacane albo do odbioru), albo pozniej się zaczyna jeśli jakies spotkania z innymi geografiami sa.

Sebastian
@Me IT

No to chyba rzeczywiście dużo zależy od działu, bo w lutym jakiś kolega pisał, że jest mnóstwo nadgodzin. Ewidentnie czuł się niedoceniony ze strony przełożonych. Dlatego, zdziwiła mnie Twoja opinia. Możesz uściślić, co takiego fajnego jest w pracy tam?

Firma Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o. szukała nowego pracownika na stanowisko EMEA Demand Center Marketing Analyst. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Po jakim czasie dostałeś odpowiedź zwrotną?
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.

Nie oczekuj szacunku ani docenienia za wyniki. Znajomości są tam najważniejsze. Management niekompetentny. Szykuj się na nękanie ze strony przełożonych. Dużo nadgodzin.Nie polecam.

O jakim dziale mówisz ?

Natalia

Czemu uważasz że management jest niekompetentny? Może jakiś przykład, a nie tylko bezpodstawne gadanie?

Audytor

Cześć, czy ktoś z Was pracował może bądź zna jakąś opinię odnośnie działu Audytu wewnętrznego? Zastanawiam się czy wziąć udział w rekrutacji, będę bardzo wdzięczna za podzielenie się jakąś wiedzą na ten temat :)

Controller
@Audytor

Nie pracowałam w dziale audytu bezpośrednio, ale miałam z nimi styczność. Mają bardzo fajne podejście do tematu, bardziej konsulting i chęć doradzenia, niż taki "policyjny" audyt na zasadzie tylko wytykania co nie działa. Generalnie spoko.

Dzień dobry, mam propozycję pracy w warszawie jako technik serwisu na obiektach WN. Jak to wygląda w praktyce? dużo wyjazdów, a jak płacę i atmosfera?

Szczerze

Jestem pracownikiem Hitachi od ponad 3 lat. Niestety w firmie duzo sie zmienilo na niekorzysc dla pracownikow i nie mogę polecić pracy w tej firmie, przynajmniej w dziale niefinansowym. Podwyżki tylko dla wybranych, jeżeli jesteś znajomym/znajoma kogoś decyzyjnego. Niesprawiedliwosc jaka panuje w tej firmie wręcz boli. Ludzie pracują po 3 lata bez szans na awans podwyżkę cokolwiek pomimo tego, że robią nadgodziny, szkola nowych pracowników, wykazują się. Nierówność plac jest przerażająca. Nagrody przyznawane osobom o najniższym wkładzie pracy, ale takim co potrafią się podlizywać albo są znajomym managera. Zarządzanie bardzo słabe. Najlepsi pracownicy uciekaja z tej firmy bo nie niestety nie ma perspektyw.

@Szczerze

Trudno nam odnieść się do Twojego komentarza, bo jest bardzo ogólnikowy. Działy niefinansowe są w naszej firmie różne (np. HR, IT czy Services). Jak wiadomo, różnice w zarobkach między pracownikami wynikają z różnych poziomów doświadczenia, odpowiedzialności etc. Zawsze możliwe są przejścia między zespołami, można wziąć udział w rekrutacji wewnętrznej i zmienić swoją ścieżkę kariery, jeśli na obecnym stanowisku czujemy, że już się nie rozwijamy i nie mamy perspektyw na awans. W takim przypadku zachęcamy do przedyskutowania tego wcześniej z managerem i aplikowania na inną rolę. Decyzje są podejmowane i konsultowane na różnych szczeblach organizacji, nie jest więc możliwe, aby coś uzyskać po znajomości. Jeśli rozmowy z przełożonym czy HR nie przynoszą rezultatów, to będąc w firmie 3 lata, na pewno wiesz, że funkcjonuje u nas również linia etyczna, gdzie można zgłaszać wszelkie naruszenia, aby zostało to zweryfikowane. Mamy także „suggestion box”, gdzie anonimowo można zasugerować co należałoby zmienić.

Zawiedziona
@Hitachi Vantara HR Team

Ja jako byłya pracownik nie polecam "szczerej" Rozmowy z menagerem, gdyż z własnego doświadczenia wiem ze to w tej firmie nie ma sensu. Rzadko kiedy management dotrzymywał danego słowa, a zapytany o podwyżkę się obrazal iz śmiem pytać o takie rzeczy po przyjęciu nowych obowiązków. Niektóre wypowiedzi części kierowniczych są co najmniej dziwne, do tego stopnia iż nawet na open spacie mówią że niektóre działy powinny zostać przeniesione poza centrum np do Indii.

Y
@Hitachi Vantara HR Team

A czy na urządzanie prywaty przy rekrutacji przez HR też można użyć linii etycznej?

@Y

Linia etyczna jest dostępna dla wszystkich pracowników, więc zawsze można jej użyć, jeśli ktoś czuje taką potrzebę.

@Zawiedziona

Przykro nam, że masz takie doświadczenia, jednak szczerość jest jedną z naszych podstawowych wartości i zawsze do niej zachęcamy. Czasem intencje managerów i możliwości budżetowe niestety nie idą w parze lub potrzebne jest więcej czasu, żeby odpowiedzieć na potrzeby pracownika. Zawsze warto jednak do rozmów wracać.

@Szczerze

To co napisałaś to 100 % prawdy . Spędziłam tam tez kilka lat i dokładnie mam te same smutne wyłącznie odczucia

ABC

Na LinkedIn pojawily sie oferty pracy w nowopowstajacym marketingowym Demand Centre w krakowskim oddziale Hitachi Vantara. Czy ktos ma informacje, jak wyglada tutaj praca w marketingu? Interesuja mnie: - atmosfera w teamach (wiadomo, ze jaki team, taka atmosfera - ale chetnie poslucham opini: wpolpraca czy wyscig szczurow?) - workload i nadgodziny - szanse na rozwoj - np. szkolenia/certyfikaty - sposob zarzadzania i podejscie do pracownika (ludzkie/nieludzkie, sa elastyczni/nieelastyczni, wzajemny szacunek i zaufanie/ciagla kontrola?) Z gory dziekuje za kazda odpowiedz!

HV Employee
@ABC

Hej, z tego co wiem w krakowskim oddziale jest chyba na razie tylko jedna osoba w Marketingu, więc to jest nowo tworzony zespół w Hitachi Vantara w Polsce. Manager pewnie będzie albo zdalny. Generalnie w firmie jest spoko, są możliwości rozwoju (szkolenia, przejścia do innych zespołów), spora elastyczność, nie kojarzę wyścigu szczurów, raczej dużo współpracy (teraz wszystko zdalnie). Jeśli zdecydujesz się aplikować, trzymam kciuki!

@ABC

zero szkoleń , no chyba że koledzy Cię wyszkolą z obsługi systemów i wdrożą w nowe obowiązki Nadgodziny na nowym stanowsiku pracy to norma , zdarza się też praca na drugą zmianę , jeśli mowa o pracy z klientem w Stanach

Kandydatka

Witam czy jest dodatek za pracę zdalna? Czy jest dofinansowanie wakacji lub lunchu? :) Dziekuje:)

120419
@Kandydatka

nie ma zadnej z tych rzeczy

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o.?

3 msc

Hitachi Vantara HR Team

W większości przypadków po 3-miesięcznym okresie próbnym.

@Hitachi Vantara HR Team

Czy pracownicy wrócili już do biura?

@Ewa

Można się zapisywac na ochotnika.

Kandydatka

A jeśli ktoś woli z domu że względu na dojazd jest taka opcja?

Ada

Czy aby ubiegać się o staż w tej firmie trzeba bardzo dobrze/perfekcyjnie mówić w języku angielskim?

odp
@Ada

tak, trzeba znać dobrze, bo język angielski jest w zasadzie językiem komunikacji w firmie.

Czy wiadomo kiedy pracownicy wrócą do biura?

magda
@Kasia

Tak, wrocilismy do biura czesciowo, czyli hybrydowo można pracowac 3 dni w tygodniu z biura.

Ella

Cześć, Chciałam zapytać, jak w firmie obecnie wygląda kwestia pracy zdalnej? Czy jest możliwość pracy z zagranicy? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź

praca zdalna
@Ella

Aktualnie wiekszosc z nas pracuje zdalnie, jednak możliwe to jest jedynie w Polsce, nie z zagranicy.

Ciekawa

Dajcie znać jak to jest z podwyżkami związanymi z performance? Jak to działa, jakie są te podwyżki?

Realistka
@Ciekawa

Nie ma nic takiego, ponadto jednarozowe uznaniówki dawno się nie pojawiły.

podwyzka
@Ciekawa

Jest co roku przegląd wynagrodzeń i można dostać podwyżkę, jeśli się jest super performerem. Poza tym podwyżki też są możliwe w przypadku zmiany stanowiska, promocji, nowego scope etc. Od tego roku też bonusy roczne są uzależnione od indywidualnej pracy. Poza tym są też jakieś nagrody uznaniowe za performance typu vouchery, bonusy etc.

Moneyyyy
@Realistka

Wciąż są przyznawane pojedyncze uznianiowki. U mnie w teamie każdy dostał w 2021. Myślę że zależy to od teamu i menadżera.

kandydat kraków

Niestety firma nie traktuje kandydatów poważnie, zangażowani i szybcy jak zależy im na kandydacie, jeśli jednak kandydat zostanie odrzucony i jest im niepotrzebny wtedy ucina kontakt. Szkoda czasu mojego czasu na taki proces rekrutacyjny i podejście do kandydata.

henry

witam jak dlugoczeka sie na wynik rekrutacji ? czy trzy tygodnie to nie duzo ?

@henry

Średni czas oczekiwania na decyzję rekrutacyjną to około 2 tygodnie od ostatniej rozmowy, jednak zdarzają się procesy rekrutacyjne, które z różnych powodów trwają dłużej. Zawsze staramy się dostarczać feedback w momencie, gdy proces rekrutacyjny zostaje zakończony. Polecamy kontakt z działem rekrutacji (osobą, która umawiała rozmowę rekrutacyjną) w tym konkretnym przypadku, żeby sprawdzić status procesu.

NielubięMagdaleny
@Hitachi Vantara HR Team

A mi powiedzieć jeśli czym sobie trzeba 'zasłyżyc' na feedback-oczywiscie negatywna odpowiedź wymyślony powód rezygnacji na drugi dzień skoro zazwyczaj odpowiedź jest w przeciągu 1-2 tygodni?

Czy firma Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

HV Employee

Tak, są różne możliwości szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych grupowych oraz e-learningowych, ale również indywidualnych finansowanych w pełni przez firmę, często na podstawie umowy lojalnościowej.

Miya

Czy Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o. przyjmuje na staże studentów kierunków filologicznych?

@Miya

Nasz program stażowy jest w tym momencie w trakcie dyskusji ze względu na sytuację pracy zdalnej. W przypadku jego uruchomienia jesteśmy jak najbardziej otwarci również na studentów kierunków filologicznych.

Mika

Nie polecam. (usunięte przez administratora) i jeszcze raz (usunięte przez administratora) Góra nic z tym nie robi. Zgłoszenia TL albo HR nic nie daja. Koordynatorka w dziale finansów nadal ma się dobrze i nie daje pracownikom żyć. Wykonuje połączenia na Twoj prywatny numer, gdzie sie wydziera na pracowników. Blokuje zasłużone awanse. Pomimo wielu skarg na nia, a zebrala tego troche od 2017 roku firma nic z ttm nie robi i jeszcze ją awansowali. Zdecydowanie nie polecam.

Zostaw merytoryczną opinię o Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o. - Kraków

• Jak się pracuje w Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 63.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 1 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o.