Opinie o Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o. w Kraków

mt82

Chciałam się dowiedzieć czy ktoś moze wie jak się pracuje jako project coordinator w Hitachi Vantara? Jakie sa tam srednie zarobki?

AAA
@mt82

Właśnie, jaka jest kasa na tej posadzie? I do tego, Coordinator pracuje na co dzień w języku polskim, czy angielskim? I napiszcie jeszcze, jest tu opcja na prace hybrydowa z opcją pracy 1 dnia pracy w biurze?

cos tam
@AAA

w hitachi vantara praca jest w 100% zdalna. Tzn. mozna pracowac z biura, ale jak ktos nie chce przychodzic, to pracuje caly czas z domu.

@cos tam

Super. A jak właśnie ktoś zdecyduje się na prace z domu, to jest jakiś dodatek finansowy dla takich pracowników? Chodzi o jakąś rekompensatę za prąd zużyty do elektroniki, za wodę, własne miejsce biurowe w domu?

AA

Aplikacja do Hitachi Energy. Proces rekrutacji beznadziejny. Po odbyciu pierwszej rozmowy informują, że aplikacja zostanie przekazana managerowi działu i do tygodnia dadzą odpowiedź czy jest się w drugim etapie rekrutacji czy nie. Po tygodniu piszą maila, że manager poszedł na urlop i odpowiedzą w następnym tygodniu, po czym nie przychodzi żadna informacja. Warto wspomnieć, że rozmowę rekrutacyjną i cały proces prowadziła stażystka bez żadnego nadzoru.

Aplikowałam do Hitachi na początku września. W zeszłym tygodniu dzwonił do mnie numer z Indii, niestety nie mogłam odebrać. Dostałam SMS, iż rekruter z Hitachi chce się ze mną skontaktować i czy mam czas porozmawiać. Na moją twierdzącą odpowiedź i zapytanie o godzinę rozmowy, nie dostałam odpowiedzi. Pani ponownie zadzwoniła, gdy miałam słaby zasięg o czym ją poinformowałam, umówiłyśmy się na rozmowę na kolejny dzień tj, środa o określonej godzinie. Pani nigdy nie zadzwoniła. W piątek dostałam SMS, iż nie ma jej w pracy i zadzwoni w poniedziałek, do tej pory zero odzewu. Pierwszy raz się spotykam z tak nieprofesjonalnym podejściem do kandydata.

Jakich pytań można się spodziewać podczas procesu rekrutacyjnego w Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o. na stanowisko Senior Accountant?

Firma Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o. szukała nowego pracownika na stanowisko EMEA Demand Center Marketing Analyst. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Po jakim czasie dostałeś odpowiedź zwrotną?
logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Specjalista / Specjalistka ds. sprzedaży zagranicznej
Dobrzechów
Europak Sp. z o.o. sp.k.
kandydat

Tylko malo profesjonalna firma moglaby sobie pozwolic aby decyzji rekrutacyjnych dokonywala 20-letnia stazystka. Opinia dotyczy hitachi energy

HITACHI ENERGY Kraków

Procurement - niemiecki, odradzam, forma ma problemy, brak czasu na szkolenia, aroganckie podejście ze strony przełożonych, dużo problemów z systemami po migracji, trzeba robić często nadgodziny, nic nie idzie w dobrym kierunku jest coraz gorzej... Szkoda czasu na taką firmę, obecnie widzę że ich oferta pracy jest ciągle nonstop odświeżana na pracuj.... I nie mogą znaleźć ludzi do pracy, ciągła rotacja, odchodzenie nowych osób

Hitachi Energy Kraków Pawia

Procurement zespół z niemieckim, totalnie odradzam ani dla początkujących ani zaawansowanych, jedna z najgorszych firm w jakiej mogłam pracować, rany psychiczne leczę do dziś. Wielki zawał zaległości po poprzednich pracownikach, stres, mobbing, nawet nie wiem która sytuację przytoczyć tyle ich było co jest dalece nie poprawne ...

Pomyłki

Ten profil dotyczy Hitachi Vantara a większość komentarzy jest na temat Hitachi Energy. To są dwie osobne firmy! Są co prawda częścią tego samego koncernu ale poza tym biznes, zarząd, HR-y, kultura organizacji, siedziba, wszystko odrębne. W tym momencie jest więc tutaj jedno wielkie zamieszanie i większość opinii dotyczy innej spółki.

Taaa jasne
@Pomyłki

Kilka faktycznie odnosi się do Hitachi Energy, ale kometrze z 3 ostatnich lat na bank się odnoszą do Hitachi Vantara. Teraz i tak jest jeszcze gorzej, bo spółka w żadnej materii nie jest konkurencyjną na rynku pracy.

aaa
@Pomyłki

A jakie są w takim razie różnice? Bo czytam tu opinie i myślałam że będą aktualne, ale brzmi jakbyś się nie zgadzał z nimi w kontekście tej spółki. Jak się różni kultura organizacji i w sumie same warunki pracy?

Pytajnik

Hitachi Energy - mlodszy specjalista ds personalnych. Czy warto? Jakie zarobki, czy spoko atmosfera w dziale ?

Hitachi Energy Kraków Pawia

Ogłoszenia Hitachi ciągle wiszą na stronie, gdzie ciągle odbywa się rekrutacja do zespołów, z których ludzie masowo odchodzą, z problemami psychicznymi po pracy tam.

Jak aktualnie wygląda sytuacja w dziale finansów? Dalej są zwolnienia? Można liczyć na podwyżki inflacyjne? Zastanawiam się nad aplikowaniem, ale trochę się obawiam na ile jest stabilna sytuacja tej firmy...

K.

Nie polecam tej firmy. Jeszcze zanim przeszliśmy pod Hitachi, wydaje się że było trochę lepiej. Aktualnie nowy, niedziałający system; więcej pracy za te same pieniądze i mała szansa na rozwój przyczyniają się do frustracji.

A

Czy w Hitachi vantara monitorowany jest czas pracy pracownika i śledzenie jego aktywności na laptopie?

Kamil

IT Financial Controlling (staż) - ktoś może wypowiedzieć się na temat stanowiska?

asd

nie wypelniajcie ich formularza na stanowisko IT. trzeba login, haselko. duzo ceregieli odzew żaden. spełaniałam wszystkie wymogi. zero odpowiedzi.

Rat_Hunter

To co się wyprawia dziś na rynku korporacyjnym przekracza już wszelką normę. Jako kandydat poinformowałem swojego aktualnego pracodawcę o zmianie roli właśnie dla Hitachi. Hitachi Vantara zaoferowało mi rolę developera. Była rozmowa wstępna, po zaktualizowaniu CV nastepnego dnia i wysłaniu mailem, dostaje informacje telefoniczną od tamtejszych HR (dzień przed było umówienie mnie do kolejnego etapu) że rekrutacje w moim przypadku wstrzymano, ponieważ pojawił się kandydat z rekrutacji wewnetrznej. Zastanawiam się gdzie jest granica profesjonalizmu i jakiegoś dojrzałego podejścia do innych ludzi, jakiś szacunek i takt. A co gdybym złożył wypowiedzenie? Nie miałbym ani wróbla w garści ani gołębia na dachu, zostałbym na lodzie, całe szczęście moja aktualna firma jest przychylna pracownikom i potraktowała mnie uczciwie i racjonalnie podeszła do sprawy, natomiast ja się pytam i apeluje do działu HR w Hitachi - ludzie, co wy wyprawiacie z apliakntami? Czy wy w ogóle bierzecie odpowiedzialność za to jakie konsekwencje mogą zaistnieć przez wasze nieprofesjonalne podejście? Aha. Sam aplikowałem wiele razy wewnatrz firmy i wiem, że kandydat nie zjawia sie z dnia na dzień, dział HR zna kandydatów wewnętrznych, jest on zgłaszany znacznie wcześniej, uczciwie należało powiedzieć, że jest ktoś inny z zwenątrz (najprawdopodobniej z polecenia) po znajomości. Reasumując, rynek pracy się powiększa, ale jest szczelny czy hermetycznie zamknięty przez tych, którzy faktycznie dostają się po znajomości lub wewnetrznie. Z przykrością dodam, że tych dobrych pracowników brakuje, dzietność w Europie maleje i za jakiś czas to pokolenie nie będzie miało emerytur bo zabraknie ludzi w wieku produkcyjnym więc na prawde radze sie zastanowić nad sobą i traktować poważnie każdą jednostkę.

ciekawy
@Rat_Hunter

Ale czekaj, powiedziałeś pracodawcy ze przechodzisz do Hitachi będąc w procesie rekrutacyjnym? Czyli nie dostałeś oferty, miałeś rozmowy ale już byłeś pewny że masz ofertę? :D

@Pracodawca
@Rat_Hunter

W Hitachi Vanatara w ostatnich miesiącach nie prowadziliśmy rekrutacji na stanowisko Developera.

Mam wrażenie ze w opiniach miksują się różne spółki Hitachi. Hitachi Vantara to przede wszystkim dobra, koleżanska i kameralna atmosfera, praca zdalna, częste imprezy integracyjne i przyzwoite benefity w tym bonusy świąteczne i wakacyjne. Być może zarobki nie należą da najlepszych w Krakowie, ale też nie ma tragedii.

życzliwy

Znam sporo osób pracujących w różnych działach firmy i to jest niepojęte co tam się wyprawia! Projekty pisane na kolanie, rekrutowanie specjalistów i potem łatanie nimi dziur i dawanie im do roboty 'cokolwiek', żeby mieli zajęcie choćby na miesiąc, dopóki nie doproszą się klientów o nowy proces (usunięte przez administratora) Sam brałem udział w rekrutacji początkiem roku i o ile pierwsza rozmowa telefoniczna była naprawdę fajna i merytoryczna, więcej dowiedziałem się o projekcie niż w jakichkolwiek innych rekrutacjach, to im dalej w las, tym było gorzej. Zastanówcie się nad pracą tutaj, bo za chwilę zostaniecie zastąpieni przez tańszą siłę roboczą z Indii (co już się dzieje swoją drogą)

Jeremy

Po wstępnej rozmowie telefonicznej na stanowisko stażysty C# developera miałem mieć rozmowę techniczną, I tutaj słowo klucz - miałem. Firma nie odzywa się po ok miesiącu od rozmowy telefonicznej. Tragedia. Nie polecam, tylko stracicie swój czas.

Hitachi Vantara HR Team
@Jeremy

Nie prowadziliśmy takiej rekrutacji. Może chodzi Panu o inną spółkę z grupy Hitachi.

abc

To, co sie dzieje teraz w tej firmie to jest jakas porazka. Moi znajomi zostali zwolnieni, chcialem zarekturowac sie na stanowisko do finansów, ale rezygnuję

Trwa restrukturyzacja. Zwolniono sporo osób.

Xxx

No to trwają zwolnienia i jednoczesne rekrutacje. Jaka jest przyczyna tych masowych zwolnień?

Abc
@Xxx

(usunięte przez administratora)pewnie oszczednosci i dlatego masowe zwolnienia

Zostaw merytoryczną opinię o Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o. - Kraków

• Jak się pracuje w Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 63.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 1 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o.