Opinie o Uniwersytet Medyczny w Poznaniu w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, lecz również Klientów firmy. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Uniwersytet Medyczny w Poznaniu o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Uniwersytet Medyczny w Poznaniu w Poznań

...
 Problem

Na UM każdy nowy pracownik ma najniższą. Sam nie wierzę w to, że tam są takie zarobki. Zwykły wyzysk na ludziach i traktowanie ich jak śmieci...

XX.
Kandydat

Dzień dobry, Czy faktycznie aż tak źle jest na UM w Poznaniu? Byłam/ Byłem tam ostatnio na rozmowie na stanowisko pracownik administracyjny i wydawało mi się, że jest okey. To było pierwsze wrażenie po rozmowie. Proszę o informację.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 41 dni.

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Uniwersytet Medyczny w Poznaniu?

kierownik działu Nowy wpis
Kandydat

Rekrutacja na stanowisko: kierownik działu inwestycyjno-technicznego. **Pytania merytoryczne do kandydata: 0 (słownie: żadnego (sic!)). **Pytania do kandydata: 2 (słownie: aż dwa): 1. od kiedy kandydat może rozpocząć pracę, 2. o wysokość zarobków. **Zapoznanie z CV kandydata przed spotkaniem rekrutacyjnym: tylko 1 osoba z 2. Dopiero na spotkaniu dyrektor techniczny wręczył CV kandydata do zapoznania drugiej osobie uczestniczącej w spotkaniu: inspektor nadzoru. IN faktycznie podkreślał, że nie zapoznał się z CV przed spotkaniem. O spotkaniu było wiadomo kilka dni wcześniej, czyżby uczelnia nie dysponowała sprawnym wewnętrznym kanałem komunikacyjnym? E-mail, poczta, gołąb pocztowy? **Czas trwania rozmowy: ok. 20 min. Zaznaczę, że spotkania rekrutacyjne na stanowiska kierownicze w budownictwie (prowadzenie działu, budowy itp.) zwykle trwają od 1 godziny do 2 -2,5h. To rekrutacje, gdzie faktycznie firma szuka nowego pracownika i wybiera spośród wielu kandydatów, tego najbardziej odpowiadającego konkretnej organizacji. Daje to czas na zweryfikowanie przez pracodawcę umiejętności i wiedzy kandydata, a kandydatowi na zapoznanie z przyszłym pracodawcą. Pytania o zarobki i najszybszy możliwy czas rozpoczęcia pracy nie określają kandydata, a tego typu pytania można zadać przez telefon w pierwszym kontakcie oszczędzając czas wszystkim stronom. To miało być jedyne spotkanie z przedstawicielami działu technicznego, kolejne już z rektorem wieńczące proces rekrutacyjny... Spotkanie przeprowadzone przez dyrektora ds. technicznych oraz inspektora nadzoru/ z-cę dyrektora ds. technicznych. Wydawać by się mogło, że panowie z doświadczeniem, poważni inżynierowie, a przeprowadzają szopkę pt. mamy już osobę na to stanowisko, ale przeprowadźmy kilka spotkań dla niepoznaki, przecież to uczelnia, publiczne pieniądze, więc nadajmy naszym działaniom pozory i ramy właściwego procesu rekrutacyjnego. Na koniec rozmowy dyrektor zaznaczył, że zostanie udzielona informacja zwrotna jakakolwiek by nie była, wielokrotnie powtórzył że zostanie przekazana również ta negatywna. Tak więc nie mogę się doczekać odmownej odpowiedzi. Zaznaczono również, iż informacja zwrotna zostanie przekazana, ponieważ szanują kandydatów i czas poświęcony obu stron. Tego typu rekrutacja nie ma żadnego związku z szacunkiem do kandydata! Osoby zastanawiające się, czy aplikować, zapewniam, szkoda czasu - przyszły pracownik już dawno został wybrany, poza oficjalną rekrutacją.

Pytanie Nowy wpis

Czy w Uniwersytet Medyczny w Poznaniu wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Hil

To co się dzieje w Dziale Eksploatacji Obiektów to skandal .Pracowników się zwalnia a na ich miejsce zatrudnia się swoich ludzi i daję się im lepsze wynagrodzenie

Krzysztof
@Hil

Jednak chyba jest inaczej. Zwalnia się miernoty, nieudaczników i malkontentów, a na ich miejsce zatrudniamy pracowników fachowych, wydajnych, nie narzekających, o nie wygórowanych i wyważonych dla budżetówki aspiracjach finansowych. Robotnik zawsze powinien mieć pojęcie gdzie jego miejsce i nigdy nie porównywać się do kadry naukowej lub inżynierskiej.Ma wykonywać polecenia. Podobnie inni podlegli pracownicy mają robić swoje i nie dyskutować z władzami uczelni, niestety z wieloma musieliśmy się już rozstać w ostatnim czasie, nie potrafili tej reguły zrozumieć (bez żalu z naszej strony) porządki i oczyszczenie znacznie lepiej wpłynęły na działalność naszej uczelni.

Obserwator Nowy wpis
@Krzysztof

Robotnicy byli przymusowi w Niemczech, teraz są pracownicy, no ale kultury się człowiek nie nauczy, bo kulturę wynosi się z domu ????

Rozmowa kwalifikacyjna
Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Uniwersytet Medyczny w Poznaniu? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Pracownik gospodarczy.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Magda

Czyli tylko najniższa krajowa tak?

m
@Magda

Nie.

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Uniwersytet Medyczny w Poznaniu?

m
@Pytanie

Zależy czy nauczyciel, administracja etc. Tu jest link do regulaminów wynagrodzeń z dolnymi widełkami: http://www.ump.edu.pl/uniwersytet/wazne-dokumenty/regulamin-wynagradzania

Adam

@bkl w jakim zakładzie pracujesz ? i jako kto ? ;)

...
 Problem

bkl
@...

Zależy gdzie się trafi i jakie się ma doświadczenie. U mnie jest fajna atmosfera i kompetentni ludzie. Najgorsze są osoby, które mentalnie pochodzą z poprzedniej epoki oraz młode siksy roczniki 199x, ale one są wszędzie.

Czy w obrębie jednego działu w Uniwersytet Medyczny w Poznaniu są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

xxx

Nie

XX.

@XX.

Miałeś /miałaś jakiś test do rozwiązania? Była przeprowadzona rozmowa w obcym języku?

BB.
@YY

Nie nie. Była to rozmowa w języku polskim.

@BB.

A zarobki? Wszyscy piszą, że najniższa krajowa a też mam mieć tam rozmowę i nie wiem czy nie szkoda czasu na nich.

@XX.

Hej, Chciałam zapytać czy rekrutowałeś/łaś się może na stanowisko w dziekanacie (oferta na pracuj.pl)? Chciałam wiedzieć czy ruszyła już rekrutacja i skoro nie dzwonią tzn. że nie są już raczej zainteresowani:-(

@AB

Ja aplikowałem ale Panie podczas rozmowy telefonicznej powiedziały, że na stanowisko w biurze dziekanatu już nie potrzebują i zaproponowały inne, także pewnie już kogoś wybrali.

@YY

Dzięki za odpowiedź, szkoda... Powodzenia, daj potem znać jeśli dostaniesz pracę i napisz jak się tam pracuję:-) Pozdrawiam

@XX.

Hej i jak tam praca XX.? Ostatnio było dużo naborów, może nowi pracownicy wypowiedzą się czy warto aplikować w przyszłości na UM?

X.
@AB

Nie polecam. Szczególnie radzę uważać na młodą siksę,która bezczelnie wypytuje młodą pracownicę w pierwszym dniu jej pracy ile dostała na umowie. Mam na myśli jeden dziekanat. Może w innym kobitki są przyjazne,miło nastawione. Ewidentna zazdrość, ból du*y. Ta pracownica była bezczelna. Utkwiła mi w pamięci. Była zazdrosna,że ktoś dostał więcej. Dramat. Najlepiej w ogóle nie odpowiadać na takie pytania.

xxx
@XX.

Było ok, przez jakiś czas, teraz wymagania jak w korpo, płaca z budżetówki, zero motywacji.

Kasia

Zgadzam się z wszystkimi wypowiedziami ludzi którzy wyrazili swoją opinię jestem zbulwersowana i niestety to wszyskto prawda. Od początku ,atmosfera coś strasznego każdy nowy pracownik nie ważne jakiego szczebla ( od dołu najgorzej ) doświadczy tego (trochę czasu). Druga sprawa okropne kolesiostwo stare wygi bez szkoły, bez wykrztalcenia bez pojęcia na temat pracy czuja się najważniejsi bo grają z kierownikami jak i zastępcami kierowników jak będziesz z nimi grał ( ściemniał ) to nie powinni ci nic zrobić natomiast jak tylko zrobisz krok po swojemu bądź nie daj Bóg się poklocisz to licz się z tym że psychicznie nie wytrzymasz i się zwolnisz. Jak masz znajomych bądź rodzine w UM to kawki,herbatki, pogawedy cały dzień roboty 20% a ty głupi do roboty w papierach. mobbing obrażanie sytuację zamiatane pod dywan to chleb powszedni od kierownika w górę . Osobiście odradzam pracowałam w UM i nie polecam nikomu niewazne czy będzie robił w DEO czy w administracji niech weźmie sobie moja wypowiedź do serca i nie marnuje czasu lepiej mniej zarobić ale psychicznie nie paść. Chciałam pozdrowić zastępcę kierownika pana Krys....a który dziwnym trafem z bycia pracownikiem zieleni stał się zastępca kierownika mając skończona szkole zaoczna dla dorosłych. Z plusów jedyne co to wypłata w czasie i jedna zmiana nic więcej.

Krystian
@Kasia

gorzkie żale osoby która została zwolniona, ponieważ nie była kompetentna i nie umiała w sposób należyty wykonywać swoich powierzonych obowiązków w sposób należyty. Elu Uniwersytet Medyczny nie wiruje wokół Wawrzynka, przyszedł czas na rozbicie tego towarzystwa wzajemnej adoracji i zaprowadzenie nowych porządków, jedynie z korzyścią dla uczelni, teraz wreszcie wszystko funkcjonuje prawidłowo.

Czy Uniwersytet Medyczny w Poznaniu zatrudnia studentów?

@Pytanie

Kojarzę osoby, które jeszcze studiują i są zatrudnione na UMP. Z tego co pamiętam, to są studentami zaocznymi, co nie koliduje z pracą od poniedziałku do piątku. Wszystko zależy czy chodzi Tobie o administrację, jednostki akademickie czy też o zatrudnienie w grancie naukowym. Co do zasady to Uczelnia zatrudnia tych, którzy pozytywnie przejdą rekrutację, mają wiedzę w poszukiwanym zakresie lub mają potencjał do wdrożenia na wakującym stanowisku.

Pio

Trzeba dodać jeszcze że Pan Krzysztof.K. po trzech miesiącach pracy i zwolnieniu 10 osób został Derektorem no ale jak ma się wuja w uczelni to szybko można awansować.

Krzys

Panie (usunięte przez administratora)ma Pan rację bo jak się wchodziło do biura a Pan (usunięte przez administratora) trzyma nagi na stole i palił papierosy to było super i niech Pan jeszcze zatrudni takich ludzi jak Pan(usunięte przez administratora) którego trzeba uczyć zawodu bo nic nie umie kończę już to rozmowę z panem cieszę się że już tam nie pracuje szkoda mi tylko tych ludzi

Rrrr

100% prawdy DEO traktuje pracowników jak zło koniecznie. Kierownictwo jest fatalne bez żadnego doświadczenia w kierowaniu taką grupą ludzi

OLO
@Rrrr

Masz jakieś konkretne informacje , zarzuty, w stosunku do osób pracujących,? jakieś dowody? opinie innych osób? chętnie poznamy prawdę a nie pomówienia.

Maggie

Przepracowałam w tej instytucji kilkanaście lat. Początkowo mimo niskich zarobków pracowało się naprawdę dobrze. Od kilku lat atmosfera i warunki pracy są skandaliczne. Odkąd pojawił się nowy rektor, ludzie są traktowani dosłownie jak śmieci. Długoletni, zasłużeni pracownicy są degradowani (ludzie tuż przed emeryturą przenoszeni są na portiernie) albo zwalniani a na ich miejsce przyjmuje się nowych. Do tego powszechny jest mobbing w białych rękawiczkach, zastraszanie i poniżanie. Absolutnie nie polecam pracy w tym miejscu.

Barosz

Jak najgorsze wspomnienia z pracy na tej uczelni. Upokorzenia i pomiatanie. Możesz być najlepszym wykładowcą na uczelni, ale jesli nie jesteś w układach, nic nie znaczysz. .Wynagrodzenie najniższe z ustawowo możliwych.(usunięte przez administratora) Kwalifikacje nie maja tu najmniejszego znaczenia.

Marzena
@Barosz

Twoja opinia jest bardzo negatywna, podobnie jak opinie Twoich przedmówców. Rozumiem, że podstawa wynagrodzenia bazuje na "najniższej krajowej", a czy pracownicy mają szansę na otrzymanie premii bądź jakichś dodatków do wypłaty?

Venator

Upiorna, zatęchła atmosfera w administracji. Mobbing (oczywiście w białych rękawiczkach). Absolutna władza małych ludzi. Nepotyzm, kolesiostwo i być może korupcja - CBA powinna dobrze prześwietlić co się tam dzieje.

@Venator

Feudalizm w czystem postaci.

Antonio M

Nepotyzm, kolesiostwo, promowanie miernot w stylu Misiewicza. Poza tym Sodoma i Gomora w kwestii obyczajowej. Wielu małych ludzi z przerośniętym i rozdętym do granic niemożliwości ego. Chamstwo i małostkowość. Administracja do rozpędzenia na cztery wiatry...

@Antonio M

Pełna zgoda. Kto może, ucieka stąd. Zarobki dla grona kolsi, wykładowcy traktowani jak folwarczne chłopki. Zero szacunku dla pracowników.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa coraz ważniejszą rolę. Czy tak samo jest w Uniwersytet Medyczny w Poznaniu? Napiszcie, co sądzicie na ten temat.

@Administrator

Atmosfera jest fatalna. System feudalny(usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Uniwersytet Medyczny w Poznaniu - Poznań

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
1.8/5 Na podstawie 24 ocen.
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu