Opinie o Media Markt Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Media Markt Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Media Markt Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Media Markt Polska Sp. z o.o. w Warszawa

de

Nie dziwi was tak dobry wynik w npp? Z punktu widzenia szeregowego pracownika w firmie pod wieloma względami jest najgorzej od X lat a tu bęc, bardzo dobry wynik? Zadowoleni jesteście ze swoich wypłat? Serio?

@de

Bo duża jest rotacja, staży pracownicy juz dawno uciekli z mm, nowym na PIT 0 wystarczy taka wypłata na przeczekanie, dlatego takie wyniki npp.

Olaf

Jak wygląda dział e commerce? Podejrzewam że jest duży, duża jest rotacja? nie żeby coś ale szukam pracy

wysłałeś cv ?

Norbert Haubica

Szczerze Ten portal to takie starcie pracowników zdemotywowanych i sfrustrowanych całym zgiełkiem którzy tu się przewija oraz ludźmi z centrali którzy dostali prikaz by robić SEO jak to w Media jest kraina mlekiem i miodem płynąca. Ogólnie Pracowników na hali pamiętających stare dobre czasy coraz mniej. Ci nowi to przekrój świeżaków których kierownicy mogą ulepić jak chcą oraz wyjadaczy czy to tych długoletnich jak i zaciągi z konkurencji tzw skoczków którzy przychodzą i odchodzą bo ciśnienie jest ogromne. Tak czy inaczej rynek sprzedaży w wielu branżach się mocno zmienił. Rynek na deweloperce usiadł to automatycznie mniej klientów kupuje kompleksowo wyposażenie. Przeszła pandemia to na kompach ruch usiadł. Z RTVką trochę ruszyła zmiana tych multipleksów i trochę się poprawiło. Na GSM bywa różnie Do tego wcześniej wspomniane odmowy na ratach (Stąd u nas teraz ciśnienie na usługi parabankowe). Do tego zaraz po ogłoszeniu NPP ludzie też zaczęli rzucać papierami. To że w Excelu się tabelka zgadza, to dalej jest tylko tabelka. Rzeczywistość jest zgoła odmienna.

joki

co to jest to G+ o którym piszecie?

@joki

Klient kupując towar ma gwarancje producenta standardowo na 2 lata ( nie dotyczy uszkodzeń mechanicznych towaru ) , przy zakupie proponujemy klientowi zakup G+ czyli gwarancji na kolejne lata np 5 lat, ( uszkodzenia mechsniczne , przepięcia, kradzież) , są najróżniejsze pakiety, do telefonów przeważnie uszkodzenie mechsniczne dodajemy Jest to czysty zysk dla firmy , gwarancja przeważnie 1/4 ceny towaru Plany mamy po Ok 12000-15000 samej G+( w miesiącu ) Ludzie kasy nie maja na sprzęt odmowy w bankach - a co dopiero na G+

mario
@Miły

i co często udaje się te plany zrealizować czy ciężko??

@mario

W 2022 aż 3 razy Stycz , luty 2023 nie Ludzie kasy nie maja , na ratach odmowy No nie ma co ukrywać w Media Markt drogo Przyjdą pooglądają i kupią u konkurencji w necie

wiedzmin
@Miły

każdy teraz kupuje w internecie dlatego żeby coś sprzedać to trzeba się nastarać, wiem z doświadczenia w innej firmie.

@mario

Zależy od marketu . Jeżeli chcesz zacząć prace w mm to może przejdź się do sklepu w którym będziesz chciał pracować i zapytaj się pracowników czy robią plan obrotowy.

Jurek
@Miły

Trzeba dodać, ze od zrealizowanego planu g+ mamy zazwyczaj 2 procent brutto premii. Oczywiście jeśli sklep zrobi plany

Harry
@Jurek

Doczytaj system. 2% masz, jak realizujecie jako sklep tylko 80% planu G+, co jest słabym wynikiem (chyba, że obrót ogólny nie szedł, to wtedy rozumiem, ale wtedy nie ma w ogole rozmiwy o premiach). Ale jak robicie 90% planu i otwieracie system premiowy, to te 2%, o których piszesz, jest przy bardzo słabym wykonaniu G+, więc się nie dziw, że jest tyle płacone. U mnie za styczeń za G+ było ponad 6%, a za luty ponad 8%.

Harry
@Harry

Przepraszam za błąd w ostatnim zdaniu.. zanim hejterki go "wykorzystają", poprawię: za luty ponad 7 %. 8% to max za G+ Dodam tylko, że mając prawie 20tys w g+ (tak, daję radę) to wychodzi fajna kasa. A jak się doliczyć za usługi, obrót, nps, to wychodzi fajna kasa.

Sprzedawca

Z dwoma bezpośrednimi przełożonymi, 2 etapowa

Czy mam dzieci? Czy planuje je mieć? Czy mam drugą połówkę? Pytania na które odpowiedz twierdząca automatycznie by mnie dyskwalifikowała. O to nie mogą pytać ale przecież rozmów się nie nagrywa, w idzie się na nie po to by dostać prace. Wiec nie idzie się do sądu. Bardzo nieuczciwa praktyka wobec przyszłych pracowników. Usłyszeli to co chcieli

logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Mój PIT ku pamięci

Jest okres składania PiTów. US daje możliwość zajrzenia do dawniejszych deklaracji. W 2019 roku w sieci MM zarobiłem przez 12 miesięcy 73000 zł brutto z groszami, a zatem moja średnia pensja wynosiła ok. 6084 zł brutto miesięcznie jako pracownik działu RTV w zachodniej Polsce. Moja praca polegała na obsługiwaniu przeciętnie 5-8 klientów dziennie, ogarnianiu alejek, porządkowaniu magazynu na dziale i na magazynie, o 13 zawsze szedłem na obiad, o 16 zawsze szedłem na kawę. Kierownika widziałem jeden raz w tygodniu, dyrektora czasem raz na 2-3 tygodnie. Współczynnik sprzedaży g i u mieliśmy bardzo bardzo wysoki (jak się jest zrelaksowanym, wypoczętym pracownikiem, którego kierownictwo i dyrektorstwo szanuje to sprzedaje się wszystko bardzo łatwo i w przyjemnej atmosferze). Bardzo fajna to była firma. Kto dobrze pracował i kto dobrze trafił (tak jak ja wówczas) ten zarabiał +/- na takim poziomie i potwierdzi. Nie pracuję w sieci MM od 2 lat już.

wiedzmin
@Mój PIT ku pamięci

dobra pensja jak na sieciówke i na tamte czasy

@Mój PIT ku pamięci

Promotorka w Media Markt też już się nie opłaca. Od 2 lat widać pogorszenie warunków płacowych. Towaru mało, albo nie ma (w porównaniu do oferty konkurencji). Firmy promotorskie stawiają wyśrubowane wymagania, często nie do wyrobienia (a w promotorce pieniądze zarabia się na wykonanych planach, a nie na podstawie), gdzie np. w planach są towary, których sieć nie ma (albo zwykle są towarami ekspozycyjnymi :/.

Mój PIT ku pamięci

Z MM przeniosłem się do żółtych, bo w 2020 zarobiłem już prawie 2x mniej przy podobnych wynikach. W żółtych jednak nie mogłem się przyzwyczaić do stylu pracy (mówiąc bardzo w skrócie), więc odszedłem po 3 miesiącach. Odważyłem się i założyłem interes, który zawsze chciałem mieć i na który zbierałem pracując między innymi w Media Markt. Z perspektywy czasu żałuję, że już wtedy nie założyłem działalności, bo nie kolidowałaby z pracą w MM. Generalnie mój wpis nie jest po to by się chwalić, bo większość lepszych pracowników wówczas tyle +/- zarabiała. W tamtych czasach ceny były też często 2x mniejsze, więc tym bardziej dziwi mnie, że ktoś w ogóle teraz np. w Warszawie proponuje nowym 3600 czy 3800 brutto podstawy... Zresztą nie tylko pieniądze są problemem...

Czy wasze markety jak brakuje do planu to pracownicy z dyrekcja ma czele robią zakupy żeby wyrobić plan a 1, 2 ( w nowym miesiącu ) oddają towar?

Hmmm

Mam pytanie odnośnie benefitów takich jak multisport lub prywatna opieka medyczna. Czy można do nich przystąpić od razu, czy dopiero po okresie próbnym??

rokiki
@Hmmm

ten wątek już był chyba na forum, poszukaj sobie

flos
@rokiki

no i na czym stanęło możesz powiedzieć? tu jest jakieś 4 000 wpisów nie będę każdego czytał przecież

Szymo
@flos

no właśnie... da ktoś konkret??

xxx

Od razu ;)

Bombel
@Hmmm

Benefity przysługują od razu. .

szmiro
@Bombel

o to dobrze, dzięki za odpowiedź

Króliczy
@Bombel

o to ci zaskoczenie, bo mylalem ze po 3 miesiacach szczerze mowiac

croco
@Króliczy

jaki jest teraz koszt dla pracownika za multisporta na miesiąc?

Eva

Hej, widziałam ogłoszenie na stanowisko Specjalista / Specjalistka ds. Usług, orientuje się ktoś w jakich godzinach praca? Jak wygląda w praktyce hybryda?

Eva

Nie widzę takiej potrzeby. Wolę sama zdecydować, czy to zrobić, czy nie. Dlatego proszę o odpowiedź na pytanie, jeżeli ktoś jej nie zna, to nie ma problemu, ale ja naprawdę mam swój mózg i wolę sama podejmować decyzję, czy daną firmę omijać, czy nie. Jeżeli na podstawie swoich doświadczeń tak zdecyduję, to już moja sprawa. Dlatego dzięki za troskę, ale tym razem nie skorzystam, preferuję sprawdzić empirycznie.

Arkadiusz
@Eva

To praca zmianowa lub w trybie 12h. Polega na naklejaniu folii zabezpieczających na telefony itp., wykonywanie usług, które oferuje Media Markt. Poza tym obsługuje się też punkt kredytowy i obsługi klienta.

Pracownik usług
@Eva

Główne zadanie to oklejanie telefonów , tabletów , zegarków - jeżeli nie na klienta na usługi to sprzedaż , wykładanie towaru , porządki , raty,jeżeli przeszkolenie będziesz mieć ma technika to i drobne naprawy telefonów ,dostajesz plan na sprzedaż towaru, usług , G+, zakładanie kart klubu,i tyle jsk wyrobisz swoje plany i market wyrobi obrót 95% to będzie premia a jak nie to podstawa

Ewka

Idziesz na rozmowę rekrutacyjna, doświadczenie zbytnio niewymagane, dostajesz pracę- niby wszystko jest okej, jakaś premia wpadnie (jeśli plany wyrobione to i nawet spoko premia). Pranie mózgu zaczyna się kiedy coś idzie nie tak. Cały dzień stoisz na środku, a za plecami szef, który przez słuchawkę dyryguje, że masz iść na front, sprzedać klientowi gwarancje (jakby ktoś nie wiedział po co przychodzi do pracy) i nie wypuszczać klienta bez niczego. Minimum 5 kart klubu dziennie, inaczej szef będzie zły. Nie sprzedasz gwarancji? Outletu? Straszenie pracowników rozmowa dyscyplinarną, pranie mózgu, masz mało paragonów, jesteś nieproduktywny. Przychodzisz do pracy- ani me, ani be, ani dzień dobry- dostaniesz tekst „masz mało gwarancji, chcę więcej”. Kierownictwo? Kierownik o 10:02 (2 minuty po otwarciu sklepu) przychodzi na dział krzycząc dlaczego telefony nie są włączone i od czego tu jesteś. Obsługujesz klienta, rozkładasz towar, robisz ceny- (usunięte przez administratora) niezrobiona- Kierownik przychodzi mówiąc, że dostanie kurwicy, bo coś nie jest zrobione, po czym idzie do starszych koleżanek na dział i śmieje się, że czegoś nie potrafisz. Nagła zmiana grafików z pracy po 8 godzin na 11,12 h, pytanie dlaczego? Odpowiedź- jak Ci się nie podoba to idz pracować do biedronki bądź lidla. Idziesz do toalety? Wracaj szybciej niż 3 minuty. Nie ma premii? To Twoja wina, za mało robisz, nie umiesz czegoś sprzedać, nie nadajesz się. Stoisz 30 sekund bezczynnie? Przebudowa sklepu, wycieranie kurzu, układanie poraz setny tej samej półki. Dostajesz zadanie, które zajmuje Ci cały dzień- wieczorem „delikatne spostrzeżenie” ze nic dziś nie sprzedales i dlaczego. Kleisz folię, ogarniasz laptopy, tablety, telefony, kabelki ale masz iść sprzedawać lodówki nie mając o tym zielonego pojęcia, szczerze mówisz klientowi, że nie masz wiedzy, ale szef Cię tu wysłał. Wieczny problem, że czegoś za mało, że nie jesteś aktywny, nie podchodzisz do ludzi. Dwie osoby na sklepie? Podejdz do tego samego Pana 88 raz, zaproponuj mu baterie bądź żarówkę, może się przyda. Sprzedajesz rzeczy premiowane? Okej, dostaniesz pieniądze dopóki sklep wyrobi plan outletowy. Wyrobiłeś swoje miesięczne plany? Okej, nic nie dostaniesz bo sklep ich nie wyrobił. 12 h w pracy, przynosisz batona i wodę, stawiasz to w szafce na sklepie- nie możesz, masz od tego stołówkę i rob to tam. Idziesz na inny dział, spoglądasz w szafkę- pół sklepu spożywczego, a obok kierownik, który wesoło je paluszki. Przychodzisz na 13, do 17:30 masz wykorzystać przerwę. Chcesz zapytać o coś kierownika? Strach czy ma dobry czy zły dzień. Usiądziesz na PODŁODZE, ŚMIETNIKU, WÓZKU TOWAROWYM, PALECIE ALBO PUDEŁKU PO TELEWIZORZE na 10 sekund (po 12 h roboty) awantura bo siedzisz i nic nie robisz. Idziesz do pracy żeby usłyszeć, że wszystko jest chyyjowo. 4 osoby, które zwolniły się w ciągu jednego miesiąca. Przemiał, rotacja. To wszystko za uwaga- 2700 na rękę. Bez jaj. Podsumowując, nie róbcie tego błędu, nie niszczcie sobie nerwów, psychiki i wszystkiego co w okół. Brak szacunku, jesteś tylko numerkiem i nikim więcej.

Warszawiak

I znowu wszystko w (usunięte przez administratora). Juz widzę ten miesiąc nawet 2 %nie bedzie. A u was jak ? Staram sie staram a lipa i tak raczej.

Olaf

Nie. Poziom Twojej nieobecności (20%) decyduje czy dostaniesz bonus za obrót, nps. Usługi jak sklep zrobimy Twojej realizacji.

joki
@Olaf

możesz wyjaśnić bardziej o co chodzi z tą nieobecnością i realizacją?

mario
@Olaf

no ja też coś średnio czaje o co chodzi, bonus za obrót to kiedy przysługuje?

@mario

Przy zrobionym obrocie na 90% lub wyżej.

@Nikt

Idzie to wyrobić?

loren
@Nikt

udało ci się to osiągnąć? do zrobienia?

@loren

Jeżeli premia 108 zl jest dla ciebie Ok to możesz sie zatrudnić w Media Markt /chyba ze rzuca Cie na kasę i zrobisz manko albo ktoś zrobi na teoim loginie to zapłacisz za nie i będziesz na zero a może nawet na minusie :/D

Eva

Jakby nie było, manko z powietrza się nie bierze. Ktoś musi popełnić błąd, aby się pojawiło i niestety branie za to odpowiedzialności jest w tej sytuacji dość naturalne.

Kasztelan

Noto nic nie róbcie i po problemie po co sobie nerwy szarpać i tak sytuacja się nie zmieni poco się martwić

Jakie NPP... znowu będą udawać ze wszystko jest okej. A jak bedzie coś źle to będą znowu nam mówić ze będą coś z tym robić jak dwa lata temu a wszystko zostalo zamiecione pod dywan. W tamtym roku obrali taktyke ze niby markety swone oceniamy. Żałosne zagranie. Udało się im raz. Mają kasę z nas a nam nie umieją godnie zapłacić. A chwalić się będą ze cos niby będą wyrównać. Jak można ludzią którzy dobrą kase dla nich robią zapłacić 2 % ? To jest poniżej krytyki. Poprostu aż wstyd. Zarabiają na nas krocie i żeby cos wiecej nam nie dać tylko patrzeć co zrobić żeby pracownik nie zarobił. Czy wy nie wiecie ze motywacja to KASA. My sami na tą premię zarabiamy gwarancjami. DOBRY PRACOWNIK TO DOCENIONY PRACOWNIK TYLKO KASĄ A NIE DZIWNYMI PLANAMI. Przemyślcie to wasze postępowanie w trakcie zjazdów dyrektorów.

Kurek

Zgadzam się z prawie wszystkim, ale zjazd dyrektorów skończy się imprezą firmową i premiami z zysku na pracownikach

Mick

Z tym Neonetem to chyba blef. Reszta to prawda

Bamborek

Patrząc na to jak Żółci swoimi ruchami biznesowymi i pozytywnymi decyzjami UOKIK szachują resztę towarzystwa(Polecam odnaleźć kogo wykupują i przeanalizować jakie skutki ma to działanie. Nie zdziwi mnie ruch w stylu Szwedzkim lub Rosyjskim który mimo sprzedania całego biznesu, ale dobrze skonstruowanym umowom gwarantował zysk bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów związanych z prowadzeniem działalności. Co do Neonetu Przejęcie MM nie da im od strony biznesowej zupełnie nic Wartość po przejęciu i dokapitalizowaniu nie pozwoli im przeskoczyć konkurencyjnych sieci, a wpakuje ich w konieczność przeprowadzenia rebrandingu i restrukturyzacji, Do takich ruchów trzeba mieć potężne zasoby i środki by móc dźwigać takie przedsięwzięcie.

Kolejny miesiąc z premią. Tylko problem z tym jaką. 2%. A miało być lepiej. Miały być lepsze warunki. A oczy zamydliliście nam wszystkim. Ciekawe czy zadowoleni jesteście. Cały miesiąc ciężkiej orki dla was i jakie mamy za to wynagrodzenie. KPINA. Z roku na rok u nas gorzej. Przejrzyjcie na oczy. WSZYSCY !!!!

Janek

Szczera prawda ! Dobra robotę odeślemy za tak mała kasę ! Nooo ale przecież Let’s go! (usunięte przez administratora)!!!

nnnn

te 2% to od sprzedaży indywidualnej czy jak?

Olin
@nnnn

Prosty temat: zrobisz 10 000 w gwarancji to dostajesz 200zł brutto. Godzisz się na to i tkwisz albo idziesz sprzedawać ubezpieczenia w banku i za 10 000 sprzedanych dodatków dostajesz duuuuuużooooooo więcej.

Dżumandżi

Dlaczego sieć posiada dwa odrębne systemy magazynowe? Dlaczego nie mogę zamówić dla klienta towaru, z powodu braku na magazynie zamówień, kiedy na stronie www dostępny jest do zamówienia bez problemu. Tracę przez to klientów.

Bajboo
@Dżumandżi

Kup u konkurencji - Media Markt nie polecam - słaba logistyka , nigdy nie zgadza nie termin dostawy , sprzęt często powystawiali, nie pełno wartościowy lub uszkodzony i potem problem ze zwrotem każą reklamacje spisywać - i czekac ponad 3 tyg na rozpatrzenie - firma Media Markt najgorsza na świecie !!

Szejk

A co masz na myśli mówiąc o przełomowym tygodniu?

Miły

Premi nie będzie za styczeń … wiec nie ma co oczekiwać

NieMiły
@Miły

Ty pewnie nie dostaniesz premii za styczen bo byles na magazynie po towar a ja w tym czasie nawalalem gieplusiwa i uslugi. Takze mysle ze ty mozesz jej nie dostac a ja jak najbardziej. Na tym wlasnie polega roznica miedzy kims kto przychodzi do pracy pogadac a tym ktory przychodzi zarobic.

@NieMiły

Jak market nie wyrobi 95% obrotu to za G+, PS nic nie dostaniesz

ds
@NieMiły

Przeciez to wlasnie jest najwiekszy problem i grzech mediamarktu. Choćby twoi koledzy całymi dniami targali pralki na magazynie i układali numberlink a ty w tym czasie biłbyś rekordy sprzedaży to i tak nic za to nie dostaniesz ;)

Konus

Poza rocznicą agresji nic nie słyszałem innego. Chyba że coś pominąłem…

ProPaGanGysTa :D

MM sprzedało udziały w Szwecji. Myślę że kwestią czasu jest jak PL podzieli ich los. Radzę wam szukać nowego źródła bo to już powoli wysycha na dobre ;) P.S Nie mylić z propagandą :)

@ProPaGanGysTa :D

Ale jaki to ma wpływ na pracowników tak właściwie?

ProPaGanGysTa :D
@Dedek

A no bardzo prosty ma wpływ. Nie dostajemy kasy bo trzeba wykazać że biznes jest rentowny i go dobrze sprzedać. Taką wiedzę posiada się po liceum ale widzę że prawdopodobnie byłeś wtedy na wagarach ;)))

Mimo

Pracowałem tam parę lat, moja pensja stała w miejscu wymagania i obowiązki wzrastały. Dodatkowo nowi pracownicy zarabiają więcej niż ci samodzielni. Zamiast premii często były imprezy firmowe, oklaski, śniadania z kanapkami. Przy tym wszystkim toksyczni ludzie którzy na każdego donoszą. Teraz już tam nie pracuje, mam inną lepiej płatną pracę, załuje że zmarnowałem tam parę lat.

@Mimo

Tez skończyłem karierę ze względu ma małe płace i nie realne premie. Ludzie różni/ ale to prawda kto donosi do dyrekcji i pali fajki z dyrekcja ma lepiej i jest w kręgu tych lepszych. Socjal był Ok! Chociaż teraz prawie kazda firma ma to samo . Nie doceniają pracowników - przykre

@Michał

A co wchodzi w skład socjalu?

Zostaw merytoryczną opinię o Media Markt Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Media Markt Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Media Markt Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 826.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Media Markt Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 715, z czego 46 to opinie pozytywne, 437 to opinie negatywne, a 232 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Media Markt Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Media Markt Polska Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Media Markt Polska Sp. z o.o.
2.9/5 Na podstawie 638 ocen.

Media Markt Polska Sp. z o.o.