Opinie o State Street w Gdańsk

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie State Street. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie State Street o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o State Street w Gdańsk

Ile można obecnie dostać w działach operacyjnych na A1 z zewnątrz, tzn. bez odbytego stażu w SS. Czy pensja na A1 6k zł brutto z angielskim B2 jest osiągalna.

5 tys brutto. 6 tys brutto to na A2

Jak wasze nastroj po ogłoszeniu premii i podwyzek?

Znów dno
@Marcin

Jak zawsze jesteśmy tania siła robocza. O 6%. Czas odejść.

Zadowolony 12% + premia w wysokości prawie wynagrodzenia

Dobrze uslyszec, ze ktos zadowolony. Jakie stanowisko i ocena?

zadowolony
@Marcin

11%. premia to jakies 2/3 wyplaty.

Damian
@zadowolony

Chyba coś źle liczysz :) A tak bez procentów to mniej więcej ile na rękę wyszło tej podwyżki? Ze 400 zł było czy mniej?

SA

Jakie są widełki na SA z rekrutacji zewnętrznej? Czy osoba, które już wcześniej była zatrudniona w State Street może ominąć jakieś stepy rekrutacji aby przyspieszyć powrót do State?

Firma podobno zamroziła rekrutacje, czy to wynika z braku odejść z SS czy bardziej ograniczenia skali działalności w Gdańsku?

Co roku jest freeze w okresie styczeń-maj

Pracownik Biurowy

Aplikacja przez portal pracuj.pl Odpowiedz na aplikację w ciągu dwóch dni roboczych. Najpierw kontakt z strony pracownika z Indii. Sympatyczna rozmowa. Pytania: co wiem o State Street, na jaką pozycję aplikowałem, jakie są moje oczekiwania finansowe, jakie mam doświadczenie zawodowe, jakie mam wykształcenie, co wiem na temat funduszy inwestycyjnych, co to są derywaty, jakie znam rodzaje derywatyw, co to jest forward, swap, jak się motywuję do pracy, co mnie motywuje, jak się widzę za 5 lat w życiu. Co chciałbym osiągnąć w życiu zawodowym? Drugi telefon z Polski, Pani umawia na spotkanie w biurze. Trzeci kontakt: spotkanie z 2 dwiema osobami z różnych działów. Standardowe pytania jak powyżej. Trzeba znać dobrze rynek funduszy inwestycyjnych, finanse, rachunkowość. Pytania czym są aktywa, pasywa, derywatywy, co to jest forward, opcje, future, Rozmowa miła i przyjemna bez trudnych pytań. Chodz muszę powiedzieć że to zależy na kogo się trafi. Potrafią być trudne rozmowy więc nie jest powiedziane, że jak masz wiedzę to się dostaniesz. Grunt być spokojnym, odpowiadać spokojnie, nie spieszyć się, jak się nie wie to to powiedzieć i powiedzieć co się myśli. Odpowiadać szczerze na pytania: czy zdarzył ci się błąd i co zrobiłeś wtedy? Rekruterzy dużo notują więc każde słowo jest ważne. Następnie był telefon z Indii że dostanie się pracę na danym stanowisku. Należy odpowiedzieć na email: opisać swoją historię zawodową i wypełnić dokumenty. Trzeba wpisać wszystko dokładnie bo panie wracają z telefonami i mogą prosić o poprawę dokumentów. Jest to bardzo ważne żeby wszystko dokładnie opisać. Następnie dostanie się email z firmy sprawdzającej dokładnie historię zatrudnienia. Proszą o wypełnienie również dokumentów. Umówienie się na badania lekarskie. Podsumowując - rekrutacja jest wieloetapowa i ma się kontakt z wieloma osobami - 3 osoby z Indii, 4 osoby z Polski, 1 osoba z USA. Życzę wszystkim powodzenia. Nie zawsze efekt jest pozytywny nawet jak się ma wiedzę, jak pisałem powyżej. Proszę się nie załamywać że się nie dostało pracy. Można zawsze spróbować za rok od daty wysłania aplikacji. Grunt dużo poczytać jak się przygotować i jak się zachowywać podczas rozmowy rekrutacyjnej. Jest to bardzo ważne. Zarobki średnie jak na początek ale patrząc na warunki pracy - umowa o pracę, przyszła emerytura w porównaniu do pracy fizycznej na umowę zlecenie jest to niewątpliwie ogromny atut. Tylko trzeba pamiętać o zdrowym trybie pracy już w czasie pracy - trzeba uważać na oczy, kręgosłup i nogi gdyż człowiek pracuje ciągle w pozycji siedzącej więc jest to bardzo niezdrowe. Trzeba znaleźć czas po pracy na trening i relaks gdyż taka praca jest bardzo stresująca. Jest dużo negatywnych postów na temat pracy. Jednak grunt to mieć jakąś wizję na siebie i na przyszłość gdyż z czasem jest trudniej znaleźć ciekawą pracę. Najlepiej się ukierunkować w życiu w jednej dziedzinie pracy. Wiadomo nie wszystko co się robi jest ciekawe, ale można się zawsze przenieść do innego działu po jakimś czasie. Korporacje są podobne do siebie, styl jest podobny i zachowania ludzkie również. Najpierw najlepiej dobrze wejść w wir pracy, nauczyć się tego co się ma robić i nie robić błędów albo nie mieć braków w wiedzy gdyż każde zachowanie nowego pracownika jest notowane jak się zachowuje - ile sobie robi przerwy, czy się angażuje czy olewa pracę, itp. Jest się ciągle na widoku jak się pracuje w otwartej przestrzeni.

Jak powyżej

logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Kierownik Magazynu
Logart Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
logo firmy Pomocnik Mechanika Samochodowego
Azet Olgierd Odyniec

Czy mógłbym uzyskać opinię od osoby na pozycji Officer, ile czasu w strukturach SS zajął awans z A1 na Officera?

SO

U mnie było to 5,5 roku, ale jest do zrobienia szybciej sobie. Od A1 do SA doszedłem w niecałe 3 lata, co jest spoko wynikiem. Potem około do oficera, co uważam za wynik słaby, niestety byłem w złym miejscu i złym czasie, więc żeby zdobyć oficera musiałem zmienić dział. A po roku zmieniłem firmę i wskoczyłem na zarobki wyżej niż AVP w stent ;)

@SO

* potem 2.5 roku do oficera

U mnie to zajęło 4 lata

@SO

Jeżeli można zapytać, gdzie można dostać więcej niż AVP w ss ?

A1- półtora roku A2 - rok SA - 3 lata Razem 5 i pół roku do officera

u mnie 6 lat od a1 do off ale da się szybciej

Global Mobility i Immigration

Czy ktoś z Was pracuje/pracował na stanowisku Global Mobility and Immigration Compliance Analyst - Senior Associate? Możecie powiedzieć coś więcej? Nie jest to działka finansowa, bardziej prawno-HR-owa, ile tam płacą?

Anonimowa

Hej, dwa tygodnie temu miałam rozmowę telefoniczna z Indiami, tydzień pózniej dostałam maila ze ustalają liczbę pracowników i cisza czy to zawsze tyle trwa?

@Anonimowa

Obecnie jest freeze. Do maja nie zatrudniaja

Zen

Od jakiego poziomu znajomości języka angielskiego można aplikować do PWC junior AML B1, B2 ?

Mariusz

Czy ktoś z obecnych na forum, orientuje się jaki poziom jezyka angielskiego oczekuje się w PWC junior w AML, czy poziom mocne B2/ słabsze C1 wystarczy?

@Mariusz

Starczy. Bez obaw

Zen
@Adam

Doceniam, że jako pracownicy nie wahacie się publicznie rozmawiać o zmianach widełek na pewnych stanowiskach. Mogę poprosić o aktualne widełki dla Starszego Analityka ds. Ryzyka (Gdańsk)? Tak naprawdę byłam nieco zaskoczona, że one nie pojawiają się w ogłoszeniu, sądziłam, że to standard w firmie...

@Marta

Jaki grade? A2 czy SA?

Denis

Cześć wszystkim, Mógłbym prosić o realne widełki (brutto) na Officera z rekrutacji zewnętrznej? Pozdrawiam

@Denis

11-15k gross

@Marcin

A widełki z zewnątrz na Officera 14k - 20k ?

To juz na AVP. Na officera sa 11-15k

Do Marcin

11k na Off już raczej nie dają, widełki wzrosły

@Do Marcin

Widełki są 11-15k brutto. A jest tak jak mówisz, oferują teraz więcej.

@Marcin

Oferują więcej na Off czyli ile 13-18k brutto?

@Tomek

Widełki się nie zmieniły 11-15k, tylko managerowie przy awansie wewn. zaczęli dawać więcej niż dolne widełki.

@Tomek

Widelki dalej sa 11-15k. Ale zamiast 11k, czyli dolnych widelek dostaniesz 12k. Tyle

SAW

Czy pracownik, który rozpoczyna pracę w SS ma możliwość skorzystania z kursów np. języka angielskiego i innych np. programów VBA na koszt pracodawcy? Jeżeli tak czy te dodatkowe zajęcia odbywają się po godzinach czy bardziej jest to e-learning?

@SAW

Lekcje jezykow tak. Szkolen VBA nie ma. Lekcje jezykow sa poza godzinami pracy. Np. Taka sytuacja: Pracujesz 8-16 i lekcje jezykow masz na 16:00. W pracy masz nadgodziny, czyli nie mozesz isc na lekcje jezyka. To jest nieobecnosc nieusprawiedliwiona. Mozesz miec tylko dwa razy nieusprawiedliwione. Powyzej dwoch dostajesz bana na lekcje na kolejny semestr.

@Marcin

Akurat to nieprawda bo to jest usprawiedliwiona nieobecnosc, wystarczy maila napisać lub żeby manager napisał do prowadzonych szkolenie.

Essa

To chyba w innej firmie pracowalismy :D Usprawiedliwione/nieusprawiedliwione obecnosci gdy sa potrzebne nadgodzny?! What are you talking about? Jak są delaye w procesach, cutoffy cię gonią to chce zobaczyc reakcje managera, gdy mowisz mu, ze idziesz na lekcje z VBA czy angielskiego :D

@Essa

Usprawiedliwiona nieobecnosc na lekcjach angielskiego. Wtedy Ci nie liczą tego, że Cię nie było. Pomyśl trochę.

Nowa

A na A1 ile płaca brutto?

@Nowa

Od teraz 5000 brutto

Abc

Czy ktoś wie czy w firmie są okresy zamrożenia jeśli chodzi o awans i od kiedy do kiedy one trwają? Czy zależało od działu czy tyczy się to całej firmy?

@Abc

Freeze sa do Maja, jednak jezeli pozycja byla otwarta przed koncem roku to mozna cos zadzialac, ciagle sa oferty na A2/SA/OFF/AVP wiec zdecydowanie mozna cos znalezc wewnetrznie.

ABC

Niestety w Gdańsku z tego co widziałam są tylko 3 oferty teraz

Tom

Cześć, czy wiecie może czy istnieje jakaś karencja w aplikowaniu do SS? W październiku aplikowałem na SA nie zostałem wybrany, teraz w styczniu wysłałem na A2 po kilku dniach miałem już info not selected.

@Tom

A co masz w CV? ile lat doświadczenia i w czym? Może aplikowałeś do działu niezgodnego z twoim doświadczeniem/profilem?

@Poinformowana

Ponad 5 lat doświadczenia w bankowości od doradcy klienta po starszego specjalistę. Angielski średnio zaawansowany. Aplikowałem teraz do KYC.

@Tom

Może to kwestia jakichś określonych wymagań? KYC/AML w korpo ma jednak określoną specyfikę. Z drugiej strony aplikowałeś na A2... W jakim obszarze byłeś/jesteś starszym specjalistą?

@Poinformowana

Pracowałem jako doradca hipoteczny, a teraz jako specjalista ds. Jakości i zgodności. Może tamta nieudana rekrutacja przekreśliła już mnie jako kandydata.

Ciekawsi

Ile w firmie wynosi okres wypowiedzenia umowy???

@Ciekawsi

Tyle samo co w każdej innej działającej na terenie Polski a pracownika obowiązuje kodeks pracy.

Nick czem nick
@Ala

Jeju, taki wielki problem odpowiedziec z sensem. Tacy sa wlasnie ludzie w stejcie. Trzeba rzucic sarkazmem, zeby ktos sie poczul zle, ze w ogole chce zapytac. Ten sarkazm zajal Ci tyle miejsca ile sensowna odpowiedz. A moze dla kogos to pierwsza praca i nie wie i chce sie dowiedziec. A moze firma idzie na porozumienie stron, a moze nie idzie? Trzeba sie cieszyc, ze ktos ma sile i chce uciec z tego bagienka, bo ty @Ala pewnie sily nie masz i wylewasz swoj jad na wszystkich. @Ciekawsi jezeli umowa trwa do trzech lat to jeden miesiac. Powyzej trzech lat 3 miesiace liczac od przyszlego miesiaca (według kodeksu). Firma raczej nie idzie na porozumienie stron. Trzeba wyslac odpowiedniego drafta do hr. Nawet nie musisz mowic managerowi.

@Nick czem nick

Jak ktoś będąc dorosłym nie wie, jak sprawdzić okres wypowiedzenia to raczej wstyd, a nie powód do dumy.

@Marcin

Tak !!! Po kij tych samchy bidakow zatrudniają !!! Bida w zakładzie !!!!

@Nick czem nick

Jestem bardzo zadowolona z pracy i wypraszam sobie tego typu wywodu. Odpowiedź adekwatna do pytania. Szanujmy się, pierwsza praca nie jest wytłumaczeniem na brak podstawowej wiedzy, czy chociaż wysilenia się aby tą wiedzę pozyskać z wielu dostępnych źródeł. Znacznie szybciej jest wyszukać frazę z Google niż czekać na odpowiedź od ludzi na forum. Trochę wysiłku, a ludzi to dalej przerasta. Powodzenia w dorosłym życiu.

Nick czem nick
@Marcin

@Ala @Marcin Aktualnie to większy wstyd na mieście się przyznawać, ze się pracuje w ssb, niż zadać konkretne pytanie na forum. Uważam, że pytanie było na miejscu, bo każda firma podchodzi inaczej do porozumienia stron. Myślę, że jak ktoś zadaje takie pytania to dalej zajdzie niż wy pracując w ssb. W dwoch postach pokazaliscie kwintesencje czym się stała ta firma w ostatnich latach. W teorii mozesz zadawac jakiekolwiek pytania, zeby sie dowiedziec, ale najlepiej, zeby to byly pytania sluszne i po naszej mysli. A tak w ogole tos duren, ze nie wiesz. Powodzenia w ssb. Wykorzystaliscie juz swoje punkty Mybenefit?

@Nick czem nick

@Ala Właśnie szanujmy sie i odpowiadajmy na pytania.

@Marcin

(usunięte przez administratora)ty, niektóre firmy maja inne zasady. Są banki w których po okresie próbnym 3 msc masz umowę na stałe z okresem wypowiedzenia od razu 3 msc. Pytam bo nie mogę znaleźć umowy ze stejta, ale widać, ze dla takiej ameby umysłowej trzeba wykładać wszystko w detalach bo inaczej od razu próbuje zgrywać niewiadomo jak ułożonego.

@Ciekawsi

A pytania do HR to sobie daruje, w mojego teamu chlopak zapytał to zaraz Menager wiedział o tym ze planuje odejść….

IIok
@Nick czem nick

nie. To sa rzeczy z google, ktore sie sprawdza w 3 seknudy. Dluzej zeszla napisanie posta, niz sprawdzenie w google okresow wypowiedzen. Jak ktos cale zycie liczy na gotowce na tacy, to sory ale sie predzej czy pozniej przeliczy.

Mac
@Ciekawsi

Okres wypowiedzenia jest tylko i wyłącznie uzależniony od Twojego stażu pracy w danej firmie. Sprawdź w kodeksie pracy.

Ala

Hej, czy warto aplikować na A2 do KYC AML? Czy pensja 7000 brutto jest w ogóle możliwa do wynegocjowania? Czy kosmos? I czy z angielskim B1 wystarczy ? Czy musi być zaawansowany? Doświadczenie posiadam q bankowości kilkuletnie.

Mer
@Ala

Możesz wynegocjować luźno taką kwotę, język ważny, ale jeśli przynajmniej komunikatywny jesteś to wystarczy. Doświadczenie na wielki plus.

@Ala

6K jest możliwa na A1, 7K bez problemu na A2.

Kamil
@Poinformowana

To goła pensja? Jak tak to wliczają się w ciągu roku jeszcze jakieś dodatki, które sprawiają, że w ciągu roku kasa jest jeszcze większa? Dzięki za info, jak coś.

@Kamil

Goła stawka w 2023

Anulka

Czy ktoś bedzie w stanie opowiedziec jak wyglada wypowiedzenie umowy? Czy potrzebna jest papierowa wersja ( i jesli tak to czy mam ja przekazac hr przez portiernie) czy mozna to zrobic poprzez workday?

@Anulka

Piszesz wypowiedzenie. Zakladasz ticketa i wrzucasz podpisany skan do ticketa. Mozez swojemu managerowi wyslac mailem skan, ale nie musisz. Oryginal wrzucasz do skrzynki HR.

Lux
@Marcin

Zgadza się, ale nie trzeba wrzucać do skrzynki wersji papierowej. Natomiast managera warto poinformować, choćby mailem, zanim dostanie automatyczne powiadomienie, że założyłaś Rocket.

Lux
@Lux

* złożyłas ticket.

Przy tych oszczędnościach, które oni na nas mają to powinni dbać, żeby niczego nam tu nie zabrakło. My jako lokalizacja zapewniająca wysoką jakość pracy i niskie koszty powinniśmy mieć tutaj raj. A jest wręcz przeciwnie, Amerykanie nas traktują jako tanią siłę roboczą, mamy zapieprzać za śmieszne pieniądze poniżej rynku i dziękować, że mamy przyjemność pracować w takim miejscu.

Widełki

Hej, Czy ktoś mógłby podać realne widełki na Officerze ?

Olo

Od 11 do 15k.

SoSad
@Widełki

Podepnę się pod pytanie, na SA minimalne to dalej 7.5 czy coś poszło do góry?

Przy awansie teraz 12-12.5, górne około 15-16

Olo
@SoSad

Na SA minimalne to 6,9 brutto

@Olo

A ile górne ? Można liczyć na 11.5 brutto ?

@Kandydat

Nie

@Olo

W moim dziale przy awansie teraz 8-8.5

NOK
@Widełki

Ile lat doświadczenia w finansach trzeba mieć aby startować z pozycji SA na Officera

Zostaw merytoryczną opinię o State Street - Gdańsk

• Jak się pracuje w State Street?

Zobacz opinie na temat firmy State Street tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 451.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 318, z czego 21 to opinie pozytywne, 188 to opinie negatywne, a 109 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street?

Kandydaci do pracy w State Street napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

State Street