Opinie o Gumed (Gdański Uniwersytet Medyczny) w Gdańsk

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Gdański Uniwersytet Medyczny. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Gdański Uniwersytet Medyczny o rekrutacji.


Branże: Pielęgniarki i położne
Pielęgniarki i położne Gdańsk

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Gdański Uniwersytet Medyczny w Gdańsk

Mirek

Hej wszystkim, Kazdemy, kto będzie chciał kandydować do roboty w GUM-ed stanowczo odradzam, od miesięcy niewiele się zmieniło (poza pracą zdalną, choć ponoć nie każdy może, przez właśnie tego jednokomórkowca umysłowego - Kwestora). Tak, w trakcie epidemii, szanowny jegomość stwierdził mimo możliwości pracy zdalnej - aby przychodzić. Dlaczego? Nikt nie wie, ma to pewnie sporą korelacje z jego IQ, profesjonalizmem oraz zdolnościami percepcji świata jak i zrozumieniem swojej pracy. Dalej - takiego kolesiostwa jak w GUM-ed to ze świecą szukać, góra kryta od góry na dół, najzwyczajniej dla ludzi szkoda nerwów, połowa kadry zarządzającej to odpadki korporacyjne, które nauczyły się gnić a nie robić. Więc jest sobie taka kadra zarządzająca, która nie potrafi zarządzać oraz nie są specjalistami w swojej dziedzinie. Czasem jest zastanawiające jakim cudem są na tych stanowiskach więc największym ich osiągnięciem było zapewne awansowanie w korpo po znajomościach, by potem z CV uderzyć w budżet i nikt się nie połapie. Jeszcze pal licho jakby wzięli kompetentnego managera z korpo ale nie, rekrutują się nawzajem te ameby które są w korpo do odstrzału bo nawet HR-y się połapały z kim mają do czynienia. Kwestor jest zasadniczo odrzutem Hestii. Ale spokojnie! To nie tak, że odszedł za lepszą posadą, nie, kwestora na zbite cztery litery (tylko te przednie, zaczynające się na "P") go (usunięte przez administratora). Aby dodać do tej parodii stanu rzeczy, nikt mu nic nie zrobi? Dlaczego? - Bo to koledzy. Głównym księgowym uczelni jest więc (usunięte przez administratora) który nie rozróżni strony Aktywów od Pasywów... Brawo GUMED. Dział finansowy jest zasadniczo dziwnym lustrzanym odbiciem świata kompetencji, im ktoś niżej tym zapewne ma jej więcej. Wiec jeśli jesteś bezmyślnym karierowiczem, straciłeś własnie prace jako manager ze względu na własne braki w wiedzy czy kompetencji, to polecam GUMED - Finanse. Jeśli natomiast nie chcesz mieć doczynienia z szefem którego poziom inteligencji zaprzestał się rozrastać po wyrównaniu z butem, to nie polecam.

Pracownik
Pracownik
@Mirek

Nic dodać nic ująć.Wszędzie są wciskani po znajomości ludzie z korpo nie mający pojęcia w byciu kierownikiem i tak gumed upada.Najlepsze są zaszeregowania rodem PRL.

Obecny pracownik
Pracownik

A mi się dobrze pracuje. Szefowie są w porządku , firma uczciwa, można się rozwijać, regularnie są podwyzki. Zatrudniono sporo nowych osób, z nowoczesnym podejściem i dużo się zmienia na lepsze na uczelni.

Pracownik
Pracownik
@Obecny pracownik

Zależy gdzie może bo jak do tej pory trzeba było walczyć o swoje.

Anonimowy pracownik
Pracownik

Pracuję w jednej z wyspecjalizowanych jednostek Uczelni (administracja). Osoby, które w 2023 piszą komentarze, że specjalista zarabia minimalną krajową na poziomie 3.000 zł prawdopodobnie nie potrafią negocjować stawek albo naginają prawdę. Młodszy specjalista zarabia w przedziale 4-5k brutto. Specjaliści trochę więcej. Do tego dochodzi trzynaste wynagrodzenie i premie kwartalne i premie dodatkowe, więc realna pensja z 12 miesięcy jest jeszcze wyższa. Wczasy pod gruszą także są wysokie w porównaniu do innych budżetówek. Do tego dochodzi dodatek stażowy liczony od 4 roku stażu pracy. Co roku są podwyżki ministerialne. Wynagrodzenia oczywiście są o wiele niższe niż stawki korporacyjne ale to budżetówka. Współpraca z kierownictwem jest bardzo dobra. Można ją popsuć tylko na własne życzenie konfliktując się z kimś. Raz w roku organizowane są zapisy na kursy językowe dla pracowników w bardzo atrakcyjnych cenach i poziomach. Dostępne są także zapisy na szkolenia specjalizacyjne jednak nie jest ich dużo (ale są, więc warto to odnotować). Jest karta sportowa, która wychodzi finansowo o wiele korzystniej niż multisport i dostępnych jest o wiele więcej obiektów sportowych niż w dwa razy droższym pakiecie multisport. Pracodawcę oceniam na 7/10 z uwagi na stawki oferowane na podobnych stanowiskach w sektorze prywatnym oraz brak możliwości brania nadgodzin (przynajmniej w mojej jednostce) oraz niechęć kierownictwa do pracy zdalnej, która na wielu stanowiskach byłaby w pełni możliwa. Na duży plus karta sportowa (FitProfit) i podejście do worklife balance.

Krs
Pracownik
@anonim

W oparciu o widzimisie kanclerza. A atmosfera to nieufność, służalczość i lizusostwo.

Kandydat Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 11 godzin.
Kandydat
 Pytanie

Jakiś czas temu było ogloszenie o pracę na specjalistę ds. rekrutacji. Teraz ponoć zbierali oferty i mają budżet ponad milion złotych za zlecenie przeprowadzenia rekrutacji. Tak sobie myślę czy te ogłoszenia to jakieś podkładki czy żart? Ktoś z Was dostał pracę jako specjalista ds. rekrutacji w GUMed? A może sam @Pracodawca się wypowie? Czy tak trudno znaleźć osoby do przeprowadzenia rekrutacji, żeby płacić firmie zewnętrznej ponad milion złotych?

Wiki Nowy wpis
Inne

dzień dobry. proszę o przedstawienie części technicznej, która ma miejsce podczas naborów na stanowisko Administratora IT. wiem ,ze w mile widzianych jest Medycyna Cyfrowa oraz narzędzia ETL, którymi się posługuje. Zostanie to sprawdzone?

anonim Nowy wpis
Inne

Witam, czy jest tu może ktoś kto zatrudniał się jako specjalista ds. bezpieczeństwa IT? na głównej stronie Uniwersytetu jest teraz wystawiona oferta do tej funkcji. wstępnie się interesuje. proszę mi najpierw napisać ile doświadczenia w praktyce jest wymaganego od kandydata? nie zostało to doprecyzowane

Sec Nowy wpis
Pracownik
@anonim

Jak masz wiedzę zgodną z wymogami, ogarniasz standardy bezpieczeństwa w chmurze publicznej to koniecznie spróbuj

anonim
Inne

czy ta podkreślona ostatnio atmosfera może być także zależna od biura? pytam w kontekście tego aktualnie wystawionego ogłoszenia dla specjalisty ds. obsługi umów. Jakie oferowane jest podstawowe wynagrodzenie za wykształcenie wyższe oraz minimum 3-letnie doświadczenie?

 Rozmowa kwalifikacyjna
Ile osób przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną w firmie Gdański Uniwersytet Medyczny na stanowisko Specjalista ds. Obsługi Komisji Bioetycznej ds. Badań Naukowych? Czy atmosfera jest stresująca, czy raczej luźna? Opowiedz nam o swoich odczuciach.
logo firmy Fizjoterapeuta - praca w TERMACH
Zamość
Ipf Medical Sp. z o.o.
(10 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Dietetyk
Radom
Fudeko S.A.
(65 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Kosmetyczka
Jarosławiec
Health Resort & Medical SPA Panorama Morska
(30 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Technik Farmacji
Ruda Śląska
SMART-HR
(54 opinii)
Wyślij CV
Aplikuj na wiele ofert
pracownik
Użytkownicy czekają na odpowiedź 42 dni.
Inne
 Pytanie

Dlaczego w tym miejscu pracy jest taka zła atmosfera? Wiele jest negatywnych opinii z opisanymi sytuacjami, a nadal nikt z tym nic nie robi. Czy osoby, które tam pracowały nie mogę zgłaszać tych nieprawidłowości? Mamy XXI wiek. Praca nie powinna być źródłem aż takiego stresu, który wynika głównie ze złych intencji przełożonych i osób "nadrzędnych".

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Specjalista w PMO

Były pracownik

09.02.2024 10:02

Chcemy Cię lepiej poznać. Napisz proszę, jaką historią chcesz się z nami podzielić?

Specjalista w PMOikona wywiad

Zdecydowałam się na pracę, ponieważ w 100% odpowiadała ona moim kwalifikacjom. Wynegocjowałam kwotę, której ostatecznie nie dostałam. Na rozmowie o pracę nie było mowy o premii kwartalnej i systemie oceny pracy, jak w korporacji. Liczba projektów była zmienna, narzucana od przełożonej. Zderzyłam się z niekompetentnymi osobami, które merytorycznie nic nie robiły w zakresie swoich obowiązków, tylko zrzucały pracę na mnie i innych. Po sygnałach do przełożonych ostatecznie nie dostałam żadnego szkolenia i nie przedłużono mi pracy. Nie otrzymałam wsparcia od bezpośrednich przełożonych w sprawach prywatnych, które miały bardzo duży wpływ na moją pracę. Pomogły mi wtedy inne osoby z pracy.

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało? Napisz, co robiłeś/aś na co dzień w firmie, czym się zajmowałeś/aś?

Specjalista w PMOikona wywiad

Specjalisty do spraw rozliczania projektów.

Czy miałeś/aś możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynikała ta decyzja?

Specjalista w PMOikona wywiad

Był to okres pandemii. Pracowaliśmy w systemie zmianowym: tydzień zdalnie a tydzień w biurze. Potem kilka dni w tygodniu stacjonarnie, aby był ciągły dyżur w biurze.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą? Czy z pracy zrezygnowałeś/-aś sam, czy zwolniono Cię? Czy jakaś konkretna sytuacja wpłynęła na zakończenie Twojej współpracy z firmą?

Specjalista w PMOikona wywiad

Nie wiem, nie dostałam żadnego uzasadnienia tej decyzji. Nie przeprowadzono ze mną żadnej rozmowy.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku (kwoty netto)?

Specjalista w PMOikona wywiad

Moje wynagrodzenie wynosiło 3800 złotych.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Specjalista w PMOikona wywiad

1 rok i 6 miesięcy.

Jakie dwa (lub więcej) pozytywne aspekty pracy w tej firmie mógłbyś/mogłabyś wskazać?

Specjalista w PMOikona wywiad

Bardzo dobra współpraca z administracją (księgowość, kadry, zakupy) i kierownikami projektów, którzy bardzo mi pomagali na początku, żebym mogła zrozumieć specyfikę pracy. Ceniłam sobie ułożone procesy i merytoryczne osoby, z którymi mogłam załatwić kluczowe sprawy.

Jakie dwa (lub więcej) negatywne aspekty pracy w tej firmie mógłbyś/mogłabyś wskazać?

Specjalista w PMOikona wywiad

Brak informowania na bieżąco, w momencie, w którym coś dzieje się nie tak, jak trzeba. Brak podejmowania działań przez przełożonych w celu poprawy konfliktów i usprawnienia pracy. Brak rozmów kwartalnych przy świadkach. Brak informacji zwrotnej o efektach pracy i ocenie. Nieuzasadnione zmiany w pracy przy rozliczaniu projektów. Brak wsparcia w życiowych problemach. Zatajenie systemu wynagradzania i oceny pracownika.

Jakie były możliwości rozwoju na Twoim stanowisku / w Twoim dziale? Z czego to wynikało?

Specjalista w PMOikona wywiad

Osobiście nie miałam możliwości rozwoju. Nie rozpatrzono pozytywnie ani jednego mojego wniosku o szkolenie, które nawet nie były finansowane przez instytucję. Nie otrzymałam uzasadnienia tych decyzji.

Czy firma planowała szkolenia i jak często się odbywały? Napisz jakich obszarów/ tematyki dotyczyły.

Specjalista w PMOikona wywiad

Tak, były planowane i opłacane ze środków zabudżetowanych i z programów. Dotyczyły podniesienia kompetencji miękkich, doskonalenia warsztatu pracy, umiejętności twardych (certyfikowane szkolenia dedykowane pracy w PMO: PRINCE, AGILE, EXCEL, ITP).

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

Specjalista w PMOikona wywiad

Ogólnie przyjemnie. Z jednym współpracownikiem z pokoju źle mi się pracowało. Był to zastępca mojej przełożonej, który podważał moje kompetencje. Kiedy zwróciłam na to uwagę mojej przełożonej to sytuacja jeszcze bardziej się pogorszyła. Źle współpracowało mi się także z dwoma paniami z działu kierowania projektami, ponieważ nie godziłam się na brak dokumentów i ciągle przesuwanie terminów na przesłanie dokumentów, pism, danych, itp. Zgłosiłam sprawę i to pogorszyło moją sytuację.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?

Specjalista w PMOikona wywiad

Dobrze. Ogólnie nie znałam sytuacji negatywnych relacji pomiędzy pracownikiem a przełożonym.

Co najbardziej wpływało, według Ciebie, na atmosferę w firmie. Wskaż przykłady sytuacji i zachowań.

Specjalista w PMOikona wywiad

Dobra atmosfera była w działach i na zewnątrz, kiedy przełożony był/a kompetentny, miał/a zaufanie zespołu, pracownicy wspierali się i mogli liczyć na siebie. To przekładało się na innych pracowników z działów, którzy, tak jak ja, współpracowali z wieloma działami (finanse, kadry, prawnicy, zamówienia). Ja zajmowałam się tłumaczeniem założeń projektu (czas, koszty, zakupy czy zatrudnienie), a osoby z działów przygotowywały dokumenty lub dostarczały już konkretnych danych. Wspomagałam inne osoby w sprawdzaniu danych, czy korektach, aby wszystkim nam pracowało się dobrze. Tak mogliśmy szybciej ułożyć pracę, wychwycić błędy. Zła atmosfera była wynikiem szerzenia plotek oraz sugerowania konsekwencji wynikających z mówienia głośno o problemach.

Czy pracodawca wywiązywał się z ustalonych warunków współpracy? Jeśli nie, co nie było zgodne z ustaleniami?

Specjalista w PMOikona wywiad

Nie wywiązał się. Na rozmowie kwalifikacyjnej (online) nie powiedziano mi o systemie pracy online, o kwartalnych ocenach, o innym wynagrodzeniu. Potem po rozmowie zadzwoniła pani, myślałam, że z kadr, a to była sekretarka — asystentka, która potwierdziła kwotę 4000 zł netto, której ostatecznie nie dostałam. Bezpośrednia przełożona na moje zwrócenie uwagi na sprawę wynagrodzenia wzruszyła tylko ramionami i powiedziała, że źle policzyli staż pracy. Nigdy nie wyrównali mi tej kwoty i zawsze byłam do tyłu.

Dzięki GoWork masz właśnie możliwość zasugerowania swojemu byłemu CEO/ Właścicielowi istotnych zmian. Co byś mu powiedział/a o organizacji i doradził/a co poprawić w firmie?

Specjalista w PMOikona wywiad

Sugerowałabym sprawdzanie kompetencji kadry menadżerskiej oraz prowadzenia rozmów kwartalnych w obecności kadr, a nie tylko przełożonego. Powinien zostać także wdrożony mechanizm na zgłaszanie problemów, którego konsekwencją będzie podejmowanie widocznych działań.anonim
Inne

Jak teraz administruje się danymi? Jak widać są oferty powystawiane a ostatnio pytano na forum właśnie o stanowiska IT, a teraz szukają do siebie Administratora. Zastanawiam się czy by nie aplikować, ciekawi mnie przy tym to jaka atmosfera może występować na miejscu? oraz jakie stawki płacą, bo nie podali?

Olcia
Inne

A nie łatwiej byłoby przy tym po prostu się zintegrować? W rodzinkę nie wiem czy trudno jest się wkręcić ale w czym problem by zachować koleżeńskie relacje? Możecie przy tym tylko określić jak duży jest ten cały dział IT? chce mieć pełne wyobrażenie tego scenariusza

anonim
Inne

Ciężko się dostać na tę asystentkę Biura IT? Ktoś z tego ogłoszenia był już na rozmowie o pracę i może coś powiedzieć, jak było? Będę wdzięczna każdemu, kto mi napisze jakąś informację, bo w sieci niestety nic się nie da znaleźć.

Karolina
Kandydat
 Pytanie
@anonim

I jak ktoś Ci coś odpowiedział ? Byłaś na rozmowie? Jak oceniasz? Warto tam składać podanie?

Xxx
Pracownik

Praca w gumed nie jest zła, przynajmniej na stanowiskach niższych szczebli typu sprzątaczka albo pracownik gospodarczy. Oczywiście czasem się zdarzy zapierdziel ale jeśli ktoś potrafi ułożyć wszystko żeby miało ręce i nogi to sobie poradzi. Niższe szczeble zarabiają najniższą krajową ale mają 13 pensje,wczasy pod gruszą które na chwilę obecną wynoszą 2800zl brutto + 700 zł brutto jeśli ktoś ma dziecko, dodatki na święta dla dzieci i dla pracowników, zapomogi bezzwrotne, pożyczki zakładowe, bilety do kin sieci Multikino, raz na pół roku zwrot kosztów za przedszkole i na koniec roku docenieni pracownicy otrzymują nagrode rektora. Więc przeliczając to w skali roku otrzymuje się bardzo ładne wynagrodzenie. Jeśli chodzi o atmosferę to wszystko zależy od ludzi, z jednym się dogadasz, z drugimi nie. I nie jest prawda,że zwalniają ludzi którzy mają swoje zdanie,a wręcz przeciwnie,doceniają takich pracowników,bo takich jest coraz mniej. Prawdą jest natomiast, że są zatrudniani ludzie z rodziny, oczywiście, bo jeśli zwalnia się stanowisko to najpierw szukają ludzi pocztą pantoflową. Na stanowiska typu kadry,płace,księgowość czy dział socjalny są potrzebne studia, bez tego ani rusz. Osobiście polecam pracę w gumed nawet dla samych profitów, jako sfera państwowa muszą przestrzegać kodeksu pracy czego żaden prywaciarz wam nie zapewni.

anonim
Inne
@Xxx

No właśnie, co do tych świąt zapytam. Jakie z tej okazji korzyści mają zapewnione pracownicy?

Nick
Inne
@Xxx

Praca w Gumed jest tragiczna. Odpowiednia dla korposzczurów, którzy przyjeżdżają ze wsi do Gdańska. Za dobrą płacę to zatrudniają tylko swoich, albo na chwilę kogoś z zewnątrz, żeby mieć podkładkę jakby im się ktoś czepi do widełek. Grażynka a co do tych benefitów to lekka przesada. Dają jak im się podliżesz, a nie każdy ma podlizywanie w swojej naturze więc nie każdy ma tak dobrze jak ty.

Pytanie
 Pytanie

Ogłoszenie na Project Manager do Gdański Uniwersytet Medyczny pojawiało się w Pracuj.pl, polecacie aplikować?

anonim
Inne

Nie wiem czy ma ale gdzie to ogłoszenie wisi bo nie widzę? Jest tylko dla specjalisty ds. systemów informatycznych oraz do kadr i plac a przynajmniej ja tylko takie widzę. Wiecie cos więcej o tym? Gdzie ofertę dla PMa można zobaczyć? Co oferują?

Anonimowy pracownik
Pracownik

Pracuję w jednej z wyspecjalizowanych jednostek Uczelni (administracja). Osoby, które w 2023 piszą komentarze, że specjalista zarabia minimalną krajową na poziomie 3.000 zł prawdopodobnie nie potrafią negocjować stawek albo naginają prawdę. Młodszy specjalista zarabia w przedziale 4-5k brutto. Specjaliści trochę więcej. Do tego dochodzi trzynaste wynagrodzenie i premie kwartalne i premie dodatkowe, więc realna pensja z 12 miesięcy jest jeszcze wyższa. Wczasy pod gruszą także są wysokie w porównaniu do innych budżetówek. Do tego dochodzi dodatek stażowy liczony od 4 roku stażu pracy. Co roku są podwyżki ministerialne. Wynagrodzenia oczywiście są o wiele niższe niż stawki korporacyjne ale to budżetówka. Współpraca z kierownictwem jest bardzo dobra. Można ją popsuć tylko na własne życzenie konfliktując się z kimś. Raz w roku organizowane są zapisy na kursy językowe dla pracowników w bardzo atrakcyjnych cenach i poziomach. Dostępne są także zapisy na szkolenia specjalizacyjne jednak nie jest ich dużo (ale są, więc warto to odnotować). Jest karta sportowa, która wychodzi finansowo o wiele korzystniej niż multisport i dostępnych jest o wiele więcej obiektów sportowych niż w dwa razy droższym pakiecie multisport. Pracodawcę oceniam na 7/10 z uwagi na stawki oferowane na podobnych stanowiskach w sektorze prywatnym oraz brak możliwości brania nadgodzin (przynajmniej w mojej jednostce) oraz niechęć kierownictwa do pracy zdalnej, która na wielu stanowiskach byłaby w pełni możliwa. Na duży plus karta sportowa (FitProfit) i podejście do worklife balance.

to nieprawda co pisze dział HR
Były pracownik
 Pytanie
@Anonimowy pracownik

Kadry są w tej budżetówce niekompetentne, nie przestrzegają wewnętrznych regulaminów, żądają PITów z zeszłych lat do ustalenia wczasów pod gruszą, bo w tej instytucji jest totalny brak zaufania do kogokolwiek. Piszą o karcie sportowej a człowiek przychodzi tak zaorany, że palcem nie chce się kiwnąć, a co dopiero iść skorzystać z tego super pakietu. Wstyd, żeby instytucja dbająca o zdrowie tak traktowała pracowników. Jakie worklife balance? To jest żart!!! Jeżeli mowa o wprowadzeniu europejskiej dyrektywy to jest wymóg unii a nie "dobre serce" w Gumed. Generalnie zachowanie mojej kierowniczki nadaje się do zgłoszenia w PIP, ale mam zasady i (usunięte przez administratora) nie ruszam. (usunięte przez administratora) Ja szanuję swoje zdrowie i siebie więc omijam szerokim łukiem.

Nie do wiary
Były pracownik
@Anonimowy pracownik

Toksyczna firma. Ten puder to HR sobie niech na swoją maskę nałoży. Nie polecam zawracać sobie gitary. To nie jest pracodawca dla profesjonalistów. Układy, znajomości i inne (usunięte przez administratora).

Kandydacie
Były pracownik
@Anonimowy pracownik

Nie jest ważne ile będziesz zarabiał. Będziesz pracował w toksycznym środowisku pracy, a zdrowie jest najważniejsze! Dobrze się zastanów, czy naprawdę tego chcesz.

anonim
Inne

Widziałem gdzieś indziej słowa stwierdzająca, że atmosferę budują ludzie. No więc pytanie, z jakim typem zachowań miałbym tu styczność, zarówno wśród współpracowników, jak i wśród kadry kierowniczej? No i co z zarobkami? Pisano w sierpniu, że Młodszy specjalista zarabia w przedziale 4-5k brutto, a specjaliści trochę więcej. I, że jeżeli ktoś ma mniej, to zawdzięcza to swoim zdolnościom negocjacyjnym. Może więc wyjaśnisz, w oparciu o co ustala się tu wynagrodzenie, czy negocjuje podwyżkę?

Krs
Pracownik
@anonim

W oparciu o widzimisie kanclerza. A atmosfera to nieufność, służalczość i lizusostwo.

anonim
Były pracownik

(usunięte przez administratora)

Doma
Inne

Z tego co piszesz jestem w stanie wywnioskować, dlaczego ludzie sami się zwalniają. A powiesz czemu są zwalniani? Za co można stracić pracę? Często właśnie zwalniają pracowników?

Odpowiedź
Były pracownik
@Doma

Znam tylko przypadki, że ludzie sami odchodzą. To osoby, które znają swoją wartość i nie pozwolą byle komu sobą pomiatać. W ich hierarchii, im ktoś wyżej, tym mniej się zna na robicie i szuka łosia, co będzie za niego tyrał.

anonim
Inne
@Odpowiedź

Czyli w dużej mierze chodzi o atmosferę? A jak tu z zarobkami, jakie kwoty można tu zarabiać? Jest adekwatnie co do narzucanych obowiązków?

Moja opinia
Były pracownik

Ohydne miejsce pracy z ohydnymi współpracownikami. Tyle w temacie.

Wolny
Inne

Nie polecam. W ostatnich latach zrobiono z administracji korporację. Pozatrudniano ludzi z doświadczeniem w korpo i się zaczęło… bardzo źle się pracuje, jakość pracy wcale nie wzrosła bo ignoranci i ludzie bez wiedzy merytorycznej, za to wprowadzający hierarchiczność i odpowiedzialność tylko za swój kawałek, nie potrafiący patrzeć całościowo na procesy nie są w stanie prawdziwie wysokiej jakość zapewnić … za to bardzo popsuła się atmosfera wśród pracowników , wzrosła nieufność do siebie nawzajem, ludzie kpią z „organizacji” ale tez boja się zwolnień, które następują z dnia na dzień. Tak GUMed pozbywa się świetnych, doświadczonych pracowników, którzy są niewygodni bo nie boja sie mówić prawdę . To sie rozciąga również na zwierzchników, wydział nauk o zdrowiu nie ma prawdziwych, mądrych przełożonych. Sami karierowicze, mający powierzchowna wiedzę o zagadnieniach za to mocno rozbuchane ego i sztukę udawania ze sie znają, opanowane do perfekcji. Praca w administracji GUMed pod rządami obecnego rektora z pofarbowanymi włoskami i obecnego kanclerza, miłośnika korpo, jest słabo płatna, schematyczna a o awansie nie ma co marzyć. No chyba ze sie jest członkiem rodziny kogoś z władz lub (usunięte przez administratora)

Ojjj
Były pracownik
@Wolny

Czytam te komentarze i się jedynie przekonuję, że warto słuchać intuicji i wiać jak najdalej od GUMED. Również nie polecam. Tragiczna atmosfera pracy. Ktoś napisał, że jest ok chyba, że się samemu stworzy konflikt. To jest nieprawdą. To jest toksyczne skonfliktowane miejsce pracy pełne zawiści, braku współpracy, i zakłamania. Najgorsza firma jaka znam. I taka jest moja opinia jako osoby z zewnątrz, zatrudnionej bez znajomości i bez pracującej w tym miejscu rodziny.

Aaajjj
Były pracownik
@Ojjj

Kochani, unikajcie Gumedu. Szkoda zdrowia i nerwów. W 100% zgadzam się z opinią Ojjj. Jeśli nie masz znajomości ani rodziny (żony, męża, cioci) nie masz tam czego szukać. Będziesz dostawać trudne tematy z którymi inni sobie nie radzą, albo nie mają czasu, bo trzeba zamówić nową torebkę lub sprawdzić wiadomości w sieci. To nie jest miejsce dla ludzi, którzy mają swoje zdanie, albo inne zdanie niż przełożony. Jeśli tak się wydarzy to nie przedłużą Wam umowy. Tak po prostu. Jeszcze kilka faktów: brak szkolenia wstępnego, zdany jesteś na innych współpracowników, którzy chętnie doniosą o twoich postępach szefowi. Jeśli popełnisz jakiś błąd to będzie on publicznie omawiany na spotkaniach działowych (usunięte przez administratora) Dowiesz się w teorii (szkolenia online i wykłady dla chętnych) i w praktyce co to jest (usunięte przez administratora) Jeśli chodzi o wynagrodzenia to jak na budżetówkę są wysokie, a dla zasłużonych są bonusy w formie nagród pieniężnych. Żeby być w tym gronie wiecie już co trzeba robić, a czego nie. Jeśli chodzi o work life balance szukajcie gdzie indziej ;), bo tam tego nie znajdziecie.

Kandydat
Kandydat
 Pytanie

Czy ktoś pracuje w zakładzie patomorfologii i może się wypowiedzieć na temat warunków pracy(godziny pracy, wynagrodzenie, atmosfera)? Jest oferta na stanowisko Młodszego Specjalisty w Katedrze i Zakładzie Patomorfologii

@ Ryszard Puzyrewski
Były pracownik

Przepraszam dr hab Magdalene Gorska -Ponikowska,prof. Uczelni oraz opiekuna roku Tomasza Kostrzewy z Katedry Chemii Medycznej za oszczerstwa, ktore opublikowalem na stronie.Wszystko co napisalem jest nieprawda godzi w dobre imie wymienionych pracownikow Gdanskiego Uniwersytetu Jednoczesnie zobowiazuje sie ratalnej splaty kwoty w wysokosci 10 000 zl na

anonim
Pracownik

(usunięte przez administratora)

@byly pracownik
Były pracownik

Przepraszam dr hab Magdalene Gorska -Ponikowska,prof. Uczelni oraz opiekuna roku Tomasza Kostrzewy z Katedry Chemii Medycznej za oszczerstwa, ktore opublikowalem na stronie.Wszystko co napisalem jest nieprawda godzi w dobre imie wymienionych pracownikow Gdanskiego Uniwersytetu

Ola
Pracownik

Pensje masakra, blisko minimalnej krajowej. W ciągu ostatnich dwóch lat 300 zł podwyżki. W tym czasie szpital 1500 zł. Premia kwartalna rzędu 300 - 400 zł.

Mirek

Hej wszystkim, Kazdemy, kto będzie chciał kandydować do roboty w GUM-ed stanowczo odradzam, od miesięcy niewiele się zmieniło (poza pracą zdalną, choć ponoć nie każdy może, przez właśnie tego jednokomórkowca umysłowego - Kwestora). Tak, w trakcie epidemii, szanowny jegomość stwierdził mimo możliwości pracy zdalnej - aby przychodzić. Dlaczego? Nikt nie wie, ma to pewnie sporą korelacje z jego IQ, profesjonalizmem oraz zdolnościami percepcji świata jak i zrozumieniem swojej pracy. Dalej - takiego kolesiostwa jak w GUM-ed to ze świecą szukać, góra kryta od góry na dół, najzwyczajniej dla ludzi szkoda nerwów, połowa kadry zarządzającej to odpadki korporacyjne, które nauczyły się gnić a nie robić. Więc jest sobie taka kadra zarządzająca, która nie potrafi zarządzać oraz nie są specjalistami w swojej dziedzinie. Czasem jest zastanawiające jakim cudem są na tych stanowiskach więc największym ich osiągnięciem było zapewne awansowanie w korpo po znajomościach, by potem z CV uderzyć w budżet i nikt się nie połapie. Jeszcze pal licho jakby wzięli kompetentnego managera z korpo ale nie, rekrutują się nawzajem te ameby które są w korpo do odstrzału bo nawet HR-y się połapały z kim mają do czynienia. Kwestor jest zasadniczo odrzutem Hestii. Ale spokojnie! To nie tak, że odszedł za lepszą posadą, nie, kwestora na zbite cztery litery (tylko te przednie, zaczynające się na "P") go (usunięte przez administratora). Aby dodać do tej parodii stanu rzeczy, nikt mu nic nie zrobi? Dlaczego? - Bo to koledzy. Głównym księgowym uczelni jest więc (usunięte przez administratora) który nie rozróżni strony Aktywów od Pasywów... Brawo GUMED. Dział finansowy jest zasadniczo dziwnym lustrzanym odbiciem świata kompetencji, im ktoś niżej tym zapewne ma jej więcej. Wiec jeśli jesteś bezmyślnym karierowiczem, straciłeś własnie prace jako manager ze względu na własne braki w wiedzy czy kompetencji, to polecam GUMED - Finanse. Jeśli natomiast nie chcesz mieć doczynienia z szefem którego poziom inteligencji zaprzestał się rozrastać po wyrównaniu z butem, to nie polecam.

N.
Kandydat
 Pytanie
@Mirek

Czy coś się zmieniło?

Mirek
Pracownik
@N.

Nie.

Mirek
Pracownik
@Mirek

Przepraszam, zmieniło się. Teraz jestem już pewien, że ten młotek cofa się w rozwoju...

xxx
Pracownik
 Pytanie
@Mirek

czy ty wiesz co to korpo?! Mylisz organizację, porządek i kompetencje z trójmiejskim januszowem! tu nie ma firm na poziomie zachodnim tylko odpadki s stylu call center firm, których inne miasta nie chcą, a śmieszne lokalne firmy to żadne korpo...Ludzie, czasem wyjedzie poza to dziwne i chaotyczne trójmiasto

Mirek
Były pracownik
@xxx

XXX - przeczytaj ze zrozumieniem co napisalem. Bo na pewno nie dalem tam informacji o tym, ze ktos ma w Gumed kompetencje. Jeśli chodzi o ich brak w korpo owszem poziom znikomy, jednak to przemawia tylko gorzej o Gumed. W ktorym poziom jest zdecydowanie mniejszy, jesli mowa o zarzadzaniu.

Pracownik
Pracownik
@Mirek

Nic dodać nic ująć.Wszędzie są wciskani po znajomości ludzie z korpo nie mający pojęcia w byciu kierownikiem i tak gumed upada.Najlepsze są zaszeregowania rodem PRL.

Obecny pracownik
Pracownik

A mi się dobrze pracuje. Szefowie są w porządku , firma uczciwa, można się rozwijać, regularnie są podwyzki. Zatrudniono sporo nowych osób, z nowoczesnym podejściem i dużo się zmienia na lepsze na uczelni.

k.
Kandydat
 Pytanie
@Obecny pracownik

A jaki dział?

Mirek
Pracownik
 Pytanie
@Obecny pracownik

W dziale finansowym? :D

Ilona
Inne
@Mirek

Hej @Mirek, nie wiesz czy szykują się jakieś zatrudnienia w dziale finansowym na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym? Jako osoba z wewnątrz, możesz mieć lepsze informacje:)

gamoń
Pracownik
 Pytanie
@Obecny pracownik

Praca jest fajna. Pracownicy są dyskryminowani w kwestii uposażenia. ,,Nowi" pracownicy wiedzą nic i na dzień dobry dostają podwójne wynagrodzenia w porównaniu do ,,starych" pracowników, którzy są przeszkoleni, znają Uczelnię i sumiennie pracują. Gdzie motywacja dla pracowników??? System anty motywacyjny. Regulamin wynagradzania nadal nieaktualny. Uczelnia badawcza i ogromny prestiż, a wynagrodzenia pracowników administracyjnych to najniższa krajowa lub minimalnie wyższe.

Ilona
Inne
@gamoń

A czy wszystkich, 'nowych' i 'starych' pracowników, obejmuje ten sam pakiet dodatków? Czy to kwestia stażu, aby jakiekolwiek dostać?

Franio
Były pracownik
 Pytanie
@Obecny pracownik

Podwyżki?/? Dobre! Wszyscy zarabiają 3010 brutto,

Krzysztof
Inne
@Franio

No chyba nie wszyscy bo nie wyobrażam sobie żeby każdy pracownik nawet ten na kierowniczym stanowisku miał taką sama wypłatę. A co z premiami? Nikomu się nie należą?

Zocha
Były pracownik
@Krzysztof

Zarobki zostały spłaszczone. Pani sprzątająca, sekretarka, specjalista czy samodzielny technik, wszyscy dostają 3010brutto. jeśli masz niższy staż pracy to pracownik gospodarczy z 20 letnim stażem zarabia więcej od sekretarki, która w tej chwili (usunięte przez administratora) za 4 pracowników, bo ludzie zaczęli się zwalniać. Premia to kpina 100-120 zł brutto na kwartał. Policz sobie ile to jest

Anna
Inne
@Zocha

Ale jak oni mogą dopuszczać do takich rzeczy, przecież ludzie na tyle się zdemotywują teraz, że ja nie wróżę niczego dobrego. To w przyszłości rozumiem, że zostanie właściwie uregulowane?

Opinia
Pracownik
@Obecny pracownik

Nepotyzm, (usunięte przez administratora)i brak kultury. O szacunku nie wspomnę.

Były już pracownik
Były pracownik
@Obecny pracownik

Też mnie ciekawi, w którym się tak dobrze pracuje. Z moich doświadczeń mam opinię zupełnie inną. Powiem więcej na pięć innych działów współpracujących pięć była słaba. Fatalna komunikacja, obgadywanie innych współpracowników, zatrudnianie rodzin itd itp

Ilona
Inne
@Były już pracownik

A jak właściwie wygląda ta fatalna komunikacja? Chodzi o to, że nie ma wewnętrznego systemu do komunikacji, czy że ludzie nie chcą po prostu rozmawiać? Jak to wygląda realnie?

Pracownik
Pracownik
@Obecny pracownik

Zależy gdzie może bo jak do tej pory trzeba było walczyć o swoje.

Zostaw merytoryczną opinię o Gdański Uniwersytet Medyczny - Gdańsk

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

 • Jak się pracuje w Gdański Uniwersytet Medyczny?

  Zobacz opinie na temat firmy Gdański Uniwersytet Medyczny tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

 • Jakie są opinie pracowników o pracy w Gdański Uniwersytet Medyczny?

  Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 4 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Gdański Uniwersytet Medyczny
2.5/5 Na podstawie 4 ocen.
 • Zobacz wywiad
 • Marii Skłodowskiej-Curie 3 A
  80-210 Gdańsk
 • NIP: 5840955985 REGON: 000288627
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
 1. GoWork.pl 3 725 514
 2. pracuj.pl 3 349 188
 3. LinkedIn 2 988 252
 4. olx.pl 2 874 042
Gdański Uniwersytet Medyczny
Przejdź do nowych opinii