Grupa LOTOS

Gdańsk

Opinie o Grupa LOTOS

Lotos

Lotos Oil, przedstawiciel, handlowiec. Ekipa pracująca w tej firmie, szczególnie HR, dyrekcja, to zasiedziała grupa trzymająca władzę. Brak perspektyw na rozwój, stanowisko tylko - sprzedaż. Brak jakichkolwiek profitów z zdobywania klientów. Brak bonusów. Praca monotonna i bez perspektyw. Praca słaba - około 2,5 tyś - 3 tyś zł na rękę. Nie ma gdzie zaparkować samochodu. Parking malutki. Auta parkują na stacji benzynowej i na ulicy przed firmą. Nieporozumienie. Brak szacunku do pracowników. Firma dobra dla kadry menadżerskiej. Stoją samochody - limuzyny pod firmą należące do szefów - prezesów. Podejście do pracownika jak na farmie niewolników z murzynami. Nikomu nie polecam. Rozmowa rekrutacyjna: Pani z HR i pan dyrektor. Ciągle ktoś wchodził i wychodził z i do pokoju. Pani HR zadawała pytania o charakterze negatywnym - dlaczego pan zrezygnował z poprzedniej pracy, dlaczego? Nie był pan dobrym pracownikiem? Nie lubił pan swojej pracy? Dlaczego praca na stanowisku - handlowiec? Przecież ma pan inne doświadczenie w pracy? Co będzie pan robił za 10 lat? Co Pan wie o firmie Lotos Oil? Jakie ma pan informacje? Czym się zajmuje firma? Gdzie sprzedaje swoje produkty? Klimat jak za dawnych czasów PRL - pan prezes i jego ludzie trzymający władzę. 5 - 10 kandydatów na jedno miejsce.

Dział Rozwoju

Cześć. Czy ktoś z Was orientuje się jak wygląda praca w Lotos Paliwa w dziale rozwoju? Mniej więcej jakie zarobki, jakie warunki i czego można się spodziewać na rozmowie?

Mateo

witam. czy ktoś się orientuje jak wygląda dokładnie praca oraz płac jako elektromonter w lotosie. bym był wdzięczny. pozdrawiam

ajent

Co do pytan o kierownika operacyjnego - rekrutacja moze trwac ponad dwa miesiace od opublikowania oferty. Wyngarodzenie 7 tys brutto na poczatek, potem kilkaset zl wiecej (niektorzy dostaja 500 zl, inni 100, zdaza sie, ze zostaje te 7 tys). Do tego kilka tys premii, tutaj nie znam dokladnych liczb. Sluzbowy samochod, laptop, tablet i telefon. KO odpowiada za kilkanascie (blizej 20 niz 10) stacji, w niektorych obszarach sa stacje oddalone od siebie o ponad 400km. Obowiazkowe wizyty na kazdej stacji minimum 2 razy na kwartal. Zdaza sie, ze podzial na obszary zmienia sie co kilka tygodni. Praca bardzo ciezka - o ile nie jestes na urlopie musisz byc pod telefonem cala dobe, 7 dni w tygodniu (w koncu tak pracuja stacje) - a zdaza sie tez, ze dyrektor wysyla o 1 w nocy maila z rzadaniem odeslania jakis danych do 6 rano. Firma nie zatrudnia kandydatow sposrod kierownikow stacji (lub takich nie ma) - a osoby z zewnatrz nie daja sobie rady i zawsze sa zaskoczone nawalem pracy i zakresem obowiazkow. Od jakiegos czasu Lotos caly czas szuka kandydatow na KO w rozne czesci Polski, podobno ostatnio dwoch nowych kierownikow po kilku tygodniach od zakonczenia szkolenia zlozylo wypowiedzenia. Dane zaczerpniete z wlasnych obserwacji (jestem kierownikiem stacji) oraz bezposrednio od jednego z KO, z ktorym sie przyjaznie.

zainteresowany
@ajent 26.07.2017 18:43

Dzięki za info .... pensja 7 tys brutto???, dopytam a jakim samochodem jeździ Kierownik Operacyjny ?

anonymous
@zainteresowany 20.10.2017 17:08

Rowerem

Nowy

Witam mam dołączyć w szeregi grupy na stanowisko aparatowy PZH jeśli mogli byście podzielić wiedzą był bym wdzięczny: - czy praca jest tylko na dworze ? Jaki czas średnio się tam spędza 1/2 zmiany cała ? - czy jest wiele awarii i roboty ? - jaka jest atmosfera i czy premie kwartalne są wypłacane ? - czy aparatowy i instalacji zarobi 4

@Nowy 24.10.2017 12:41

Jeśli chodzi o wynagrodzenie to co roku masz egzaminy które po zaliczeniu podnoszą Ci wyngrodzenie. Nie liczyłbym jednak na to iż 4, dostaniesz w najbliższych 2,3 latach. Premie są wypłacane, aczkolwiek jej wysokość jest uzależniona od kierownika.

@Nowy 25.10.2017 18:15

Dziękuję za odpowiedź nastawiałem się że do 4 dojdę po 1.5 roku max warto wiedzieć

NOONE

Lotos przy autostradzie, dwie osoby na kasie bo firmy "nie stać" na trzecią osobę, kolejka przez kilka godzin bez przerwy, nie ma jak odejść od kasy i pracownik zawsze obrywa bo albo klient nie zadowolony bo za długo w kolejce stał albo brakło mydełka w toaletach bo nie było czasu przez godzine lub nawet dłużej posprzątać, albo towar ma cenówkę przesuniętą w prawo, albo nie jest twarzą do klienta.

Majster

Firma Lotos to porażka bynajmniej jeśli chodzi o prace na stanowisku operator tankowania statków powietrznych spółka LotosAirBp.Zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną i jako jedyny posiadałem wymagane doświadczenie na wymagane stanowisko.Było jeszcze kilku kandydatów bez doświadczenia co mnie bardzo zdziwiło że zostali zaproszeni na rozmowę.Najpierw był test potem jakaś ankieta a, następnie rozmowy indiwidualne z kierownikiem odziału.Akurat na rozmowę zostałem zaproszony ostatni było kilka pytań o pracy i wogule,a że znałem temat chciałem jak najszybciej dowiedzieć się jakie wynagrodzenie.Kiedy usłyszałem kwotę pensji byłem rozczarowany,powiedziałem to chyba jakiś żart praca za 2800 netto a, po 7msc dodatkowo 300zł,praca zmianowa od 4 rano do 2 w nocy w zależności od ostatniego przylotu odlotu samolotu piątki świątki i soboty.Kpina praca bardzo odpowiedzialna i niebezpieczna więc zrezygnowałem.Niech wszyscy nie myślą że w Lotosie jest miód.Mój wniosek jest taki że poszukują ludzi którzy będą tam pracować za darmo i cieszyć się że pracują w LOTOSIE:)D

Gregory

Może ktoś podpowie jakie wymagania może stawiać firma przed kandydatem na stanowisko specjalisty ds. szkoleń i rozwoju? Czy wykształcenie i kierunek? Może jest jeszcze coś istotnego i dobrze byłoby wiedzieć, żeby dostać ta pracę? Będę wdzięczny za pomoc

Ja

Wszystko co dobre tu napisaliście o tej firmie jest prawdziwe. Niestety wszystko co złe, też jest prawdziwe. Firma narażona na duże naciski polityczne. Na początek kariery doskonała. Do zrobienia kariery bez układów - niemożliwe:(( Przynajmniej w dzisiejszych "trudnych" czasach.

W
@Ja 12.10.2017 23:43

Ważne że stabilna, szanujaca pracownikow i placi na czas. W takiej firmie mozna nawet pracowac jako specjalista do emerytury.

Karol

@Adam To rzeczywiście mało jak nataka odpowiedzialność. Dlatego sadzę, że może coś źle zrozumiałeś lub nie zostało dopowiedziane? Może warto jeszcze raz dopytać w tej kwestii. Taka prac jest dla odważnych!!

Leoś

Można zrozumieć zawiedzione osoby, które nie dostały się do pracy, że są złe. Ale po co zaraz oskarżać firmę o korupcję?

Tomek

Czy ktoś z pracowników GL ma informację, z czego się biorą liczne ogłoszenia o pracę do zakupów? Jaka jest polityka z tym związana.

Pracownik x

Rekrutacja z reguły składa się z dwóch etapów. Pierwszy to rozmowa merytoryczna z pytaniami odnośnie stanowiska, zakresu obowiązków. Tu należy spodziewać się dogłębnych pytań merytorycznych. Jesli kandydat się spodoba, testy. Testy: psychologiczne (ok 200 pytań) i z zakresu angielskiego. Jeśli kandydat dojdzie do testów, to 90% pracy ma wykonanej i może liczyć na zatrudnienie.

Pracownik_Zakupy

największe koleśostwo i niekompetencje są w zakupach GKL. Ale czego można spodziewać się po niekompetentnej Dyrektorce tego Działu.

Lotos show
@Pracownik_Zakupy 18.09.2017 08:55

Wszyscy wiemy, że Lotos to bardzo dobra i stabilna firma. Niestety duże przychody generują duży pierwiastek korupcji, w dodatku wszechstronne kolesiostwo i nepotyzm. Żeby zmienić taką organizację potrzeba lat. Proces już się zaczął (wymiana skostniałej załogi), niestety nie wszystkie zwolnienia są trafione, co pokazują ostatnie zwolnienia. Firma na pewno to przetrwa, tylko będzie/jest nerwowo.

Janosik

niezły porom w Lotosie w piątek, ciekawe kiedy wezmą się za kolesiostwo i zatrudnianie po układach.

Lotosik

Nie znamy szczegółów całej sprawy więc nie można oskarżać.

@Lotosik 12.09.2017 18:00
Nie znamy szczegółów całej sprawy więc nie można oskarżać.

Nie oskarżam, tylko zastanawiam się czy aplikowanie to Rafinerii ma jakikolwiek sens.

Lotosik

Myślę, że zupełnie bezpodstawnie dopatrujecie się spisków!!

@Lotosik 08.09.2017 21:48
Myślę, że zupełnie bezpodstawnie dopatrujecie się spisków!!

Czy możesz rozwinąć swoją opinię? jaki jest klucz zatrudniania w Rafinerii. Wiele osób z solidnymi kwalifikacjami nie może dostać się do firmy, to budzi niezrozumienie.

Rambo

W Lotosie 3/4 ludzi nie przeszło by rekrutacji które firma prowadzi. Oczywiście piszę o tych rekrutacjach zaawansowanych. Generalnie w firmie ręka rękę myje i zatrudnia sie nie ludzi co coś potrafią, tylko takich którzy nie są zagrożeniem. Firma może sobie na to pozwolić bo ma ogromne zyski i wszystko jakoś idzie. Jak ktoś jest upatrzony to rekrutacja podstawowa na zasadach formalności. Oczywiście czasem zaprasza się "dobrych kandydatów" po to żeby w papierach się zgadzało, wtedy rekrutacja to kosmos, pytania w stylu"ile razy średnio wąż w Egipcie bąka dziennie puszcza". Ciekawe kiedy to wszystko się skończy.

Jerzyk

@Jerzyk 05.09.2017 20:17
Ale mamy czas, takie kolory szukają ludzi. A jaka jest przyczyna wakatów w Lotosie, może ktoś napisać?...

członkowie rodzin pracowników Lotosu potrzebują zatrudnienia, to i wakaty się pojawiły.

Janosik

Firma szuka aktualnie ponad 30 pracowników. Ale jak zostać zaproszonym na rekrutację i dostać pracę to chyba nawet najstarsi górale nie wiedzą. Firma nie ma słabych punktów jeśli chodzi o pracę, pracując tam można poczuć stabilizację.

Henry

Praca w tak prestiżowej i dobrej pod wieloma względami firmie zawsze jest super. Często wydaje się nam, że znajomości robią swoje i tego jeszcze długo nie zmienimy. Chyba, że wybitny fachowiec to ma szansę.

Luidzi

Czy sądzicie, że tak łatwo jest się dostać do takiej firmy? Z całą pewnością robią ostrą rekrutację!

Pankracy
@Luidzi 20.08.2017 17:33

Nie dla wszystkich. Jak sobie upatrza to rekrutacja nie ma znaczenia.

Cierpliwa kandydatka

Witam Ja dodam swoje spostrzeżenia odnośnie ogłoszeń i możliwości rekrutacji w Grupie Lotos. Na stronie co jakiś czas pojawiają się ogłoszenia na stanowiska specjalistów (ds finansów, rozliczeń, zakupu, kontrolingu, marketingu itp). Systematycznie wysyłam CV i listy motywacyjne od 2 lat. Mam wykształcenie wyższe ekonomiczne, marketingowe i logistyczne oraz ukończone studia podyplomowe, 20 lat pracy, znajomość j.ang, systemów finansowych, kwalifikacje odpowiadające ogłoszeniom. Niestety przez ponad dwa lata pomimo, iż te same ogłoszenia pojawiają sie co kilka miesięcy nie otrzymałam ani jednego telefonu. Zaczynam się zastanawiać czy ogłoszenia nie są fikcją to raz, a dwa dlaczego co kilka m-cy pojawiają się te same ogłoszenia, czyżby kandydaci się nie sprawdzili ??? Tak czy inaczej cierpliwie nadal aplikuję i czekam, czekam. Ciekawa jestem ile lat mi zajmie oczekiwanie na zaproszenie chociaż na rozmowę. Dziś przeglądałam oferty i znowu są te same ogłoszenia. Oczywiście złożę swoją aplikację, może tym razem nie wpadnie do kosza ...

H3hhh
@Cierpliwa kandydatka 18.08.2017 21:18

Podaj poprawny numer telefonu :)

lotosik
@cc 19.08.2017 06:34
mama podobne doświadczenia co Ty i tak mi się wydaje, że jeśli ktoś by się nie sprawdził to mogą wziąć kogoś innego z rekrutacj...

Tak samo mam. Też wysyłam swoje cv i nie ma odpowiedzi. Jednak przypuszczam, że zarobki są w granicach 3000 zł netto patrząc po innych stanowiskach. Firma stosuje zasadę - dać jak najmniej pracownikom. Wiadomo, jest to koszt - czyjaś pensja - dla firmy. Im mniejsze pensje tym mniejszy koszt, lepszy wynik finansowy

Zuzanna

Dla zainteresowanych: w sieci pojawiło się kilka aktualnych ofert pracy w Grupie LOTOS, między innymi na stanowisko Koordynatora projektów optymalizacyjnych. Czy ktoś z forumowiczów może opisać swoje doświadczenia związane z procesem rekrutacji na to stanowisko? Z ilu etapów się składa? Jakich pytań można się spodziewać w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej? Każdy merytoryczny i rzetelny komentarz może być cenny dla przyszłych kandydatów.

On
@Zuzanna 17.08.2017 16:07

ja się zastanawiam, dlaczego w przeciągu 1.5 miesiąca na stronie LOTOS pojawilo się ogłoszenie na specjalistę ds zakupów. Za pierwszym razem nikogo nie wybrali ...jest to drugie stanowisko ...dziwne to

Lotosik

Jak komuś jest tak ciężko to chętnie go zastąpię. Nie mogę czytać tego biadolenia jak to ciężko nawet na herbatkę nie ma czasu. Czekam na rozmowę to może zastąpię kogoś?

Kapitan Żbik

Nie wiadomo jakim kluczem prowadzone są rekrutacje w Rafinerii. Wydaje się, że czym wyższe kwalifikacje, tym szansa na zatrudnienie jest mniejsza - nie piszę tego z żadnymi podtekstami, czasem firma chce zatrudnić "świerzaka" i przeszkolić. Może ktoś podzieli się opinią na ten temat?

Exhausted

Niestety w moim przypadku sytuacja ma się następująco. Pracuję na stacji stosunkowo młodej, bo ma troszkę więcej niż 2 lata, jest to stacja przy autostradzie A4, jak można się domyślić, od momentu gdy autostrada została otwarta do samej granicy, na stacji jest dość sporawy ruch, oczywiście, są dni gdzie ten ruch jest mniejszy, ale przeważnie wygląda to tak, że w godzinach 7:00 - 19:00 mając trzy osoby na zmianie, wszystkie trzy non stop stoją na kasie, często-gęsto bez minuty przerwy a posiłek w biegu. Nie ma się jak oderwać do towarowania sklepu, bo przecież klient najważniejszy, jedna osoba raz na jakiś czas wyrwie się posprzątać toalety (gdzie nie jest możliwym utrzymać porządku przez dłużej niż 10 minut), a druga biegiem skoczy do mroźni po kolejne porcje gastronomii. Co więcej kierownikowi nie pali się do pomocy, woli przesiedzieć w biurze a nie zadbać chociażby o dotowarowane regały (a na 4 pracownika na zmianie go nie stać ;p ). I o ile dzień można przeżyć bez pretensji z jego strony, tak po nocy ochrzan murowany. Na nocy dwie osoby, od 23 do 6 rano ruch 3x mniejszy niż na dniówcę, co z tego, jak klienci chodzą regularnie i jeśli jedna osoba robi to co należy do niej, to druga musi stać bez przerwy na kasie. Na magazynie zawsze są braki, takie, że nie ma nawet jak rozszerzyć towaru w miejsce tego którego brakuje. A niedawno wprowadzili "Codzienną Listę Kontrolną", na ktrórej są dodatkowe obowiązki. Oczywiście idąc na nocke, jesteś w 100% pewny, że przerwy nie będzie, zostaję się czasami godzine po zmianie, żeby chociaz troche dotowarować sklep. Ale kierownik i tak naskakuje, że coś jest nie zrobione. I oczywiście leci po (tej i tak już śmiesznej) premii jak ktoś przez weekend zapomni (lub nie zdąży) sam wypisać Codziennej Listy Kontrolnej (bo w weekendy na stacji go nie zastanie). Serdecznie nie polecam pracy na LOTOSIE ale to tylko moja opinia i zdaję sobie sprawę, że nie każda stacja tak wygląda.

wierzba

Witam nie rozumiem jednej sparwy w tamtym roku pracowalem na stacji paliw i z tego co wiem osoby ktore przychodza pracoac na stacji lotos sa zatrudniane na umowie zlecenie ja odeszlem bo 4 umowa rowniez byla zlecenie a tam gdzie poszedlem otrzymalem umowe o prace da sie sie da tak powazna firma reklama w telewizji gazetach artykóły itp nie jest w stanie dac ludzia um owy o prace ?????dziwne ale coz ja mam juz na stale umowe o prace i jestem zadowolony mam niedziele wolne i soboty tez oraz siwte mam czas dla rodziny pozdrawiam

Lukas

Złożyłem cv i czekam na telefon w sprawie rozmowy. Może uda się dostać do firmy. Podpowiedzcie mi kilka informacji o samej rozmowie ? Czego mogą wymagać od nowego kandydata? Może coś jeszcze możecie podpowiedzieć?

AG
@Lukas 02.08.2017 12:31

to zależy od stanowiska i rekrutera. Generalnie trzeba przygotować sie wszechstronnie na taką rozmowę. Niezależnie od złożenia CV do zatrudnienia to bardzo długa droga. Generalnie dostać siędo Lotosu to bardzo długa droga, samo dostanie się graniczy z cudem, pewnie dlatego że każdy w Rafinerii chce pracować.

Ernest
@Lukas 02.08.2017 12:31

Załuję

Jak firma jest dobra to widać to po forum. Nie ma negatywnych opinii ale nie ma również ofert pracy.

PP
@Załuję 28.07.2017 12:01

wejdź na stronę lotosu, zakładka rekrutacja, ogłoszeń jest kilkanaście. Niemniej, dostać się do Lotosu graniczy z cudem a sama praca w Rafinerii to bajka, super: pensja, atmosfera, gwarancja zatrudnienia etc.

PP
@Załuję 28.07.2017 12:01

Krzysiek

Witam, orientuje się ktoś czy można dostać jakąś pracę na produkcji np. Jako malarz? W którejś że spółek? Jeśli ktoś wie poprosiłbym jakieś namiary bo niestety w Internecie nie mogę nic złapać . Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Jasiek

AA
@Jasiek 24.07.2017 11:47
Fajna firma tylko ciężko dostać się tu do pracy. Nawet wpisy na tym wątku są tylko pozytywne co świadczy o firmie....

Zastanawiam się dlaczego tak jest. Chyba jednak dalej bez znajomości w Rafinerii się nie da rady przebić.

Kuba

Ja również czekam na wynik z rekrutacji ale jak dobra firma to tak jest.

AG
@Kuba 16.07.2017 20:34
Ja również czekam na wynik z rekrutacji ale jak dobra firma to tak jest.

A na jakie stsnowisko aplikowales?

Nowy bu

witam, juz trzeci dzien od rozmowy i dalej nic ogólnie mam prace poszukana i od poniedziałku zaczynam oczywiscie dostane na pocątek umowe zlecenie teraz pytaie jesli zadzwonią do mnie z lotosu i bedą chcieli mnie przyjąc to beda jakies konsekwencje zerwania umowy zlecenie moge z dnia na dzień zrezygnowac z tej pracy i isc do lotosu ?

v
@Nowy bu 14.07.2017 09:37

taka umowa ma okres wypowiedzenia. Niezależnie, zawsze możesz się porozumieć z pracodawcą, żeby rozwiązać umowę za porozumieniem stron, z dnia na dzień. Co do Lotosu, to możesz poczekać i kilka tygodni, to normalne jeśli firma prowadzi kilka rekrutacji na raz.

Loteria

Żeby tylko była możliwość zatrudnienia się w firmie byłoby super.

v
@Loteria 13.07.2017 15:48
Żeby tylko była możliwość zatrudnienia się w firmie byłoby super.

pojawia się dużo ogłoszeń na stronie Lotosu, trzeba aplikować i mieć nadzieję ze zaproszą na rozmowę i pracę się dostanie ...

Nowy bu

Witam , rozmowa przebiegła bardzo fajnie miła atmosfera i wgl. Jeśli chodzi o pracę to nie wiem czy dostałem będą do mnie dzwonić. Od wysłania CV zadzwonili do mnie po 2,5 tyg i po tygodniu poszedłem na rozmowę. Czyli 3,5 tyg czekałem

kolega
@Nowy bu 11.07.2017 15:37

na pewno się uda. Fajnie, że ktoś w końcu pisze pozytywne posty a nie narzeka ... daj znać jaki wynik rozmowy. Pozdrawiam

maciej

Orlen
@maciej 11.07.2017 09:19
proszę o informację o zakresie obowiązków i charakterystykę pracy na stanowisku kierownika operacyjnego ds. stacji Lotos...

Dołączam do pytania. Jakie zarobki, ile stacji pod sobą, jakie narzędzia pracy? :-)

Pracownik x

W Lotosie dostałem na początek 4 tys netto, jako specjalista, w/g mnie nie jest to zła pensja. Oczywiście jak każdy chciałbym zarabiać więcej, niemniej szanuję to co jest.

Ciekawy
@Pracownik x 10.07.2017 14:15

A jaki dział można wiedzieć? I jak wyglądała rozmowa? Jakieś testy/zadania?

Loteria

Praca w tej firmie to powód do zadowolenia. Zarobki są naprawdę dobre ale dla ludzi z pewnym stażem w firmie i znajomością roboty oczywiście. Nowi niech nie oczekują kokosów na początek nawet jeśli staż pracy duży. Ciężko jest się tu dostać do pracy to fakt.

Zuzanna

@Nowy bu Chętnie dowiemy się więcej na temat Twoich pierwszych wrażeń na temat firmy oraz procesu rekrutacyjnego. Mógłbyś powiedzieć coś więcej jak będziesz już po rozmowie?

@Zuzanna 06.07.2017 11:15

Oczywiście ,że się podzielę z wami wrażeniami i rozmową rekrutacyjna :-)

ABC
@Nowy bu 09.07.2017 04:05
Oczywiście ,że się podzielę z wami wrażeniami i rozmową rekrutacyjna :-)

To moze na początek powiedz ile czasu czekałeś od momentu wysłania CV do momentu telefonu, zaproszenia na rozmowę? tez wysłałem CV (na inne stanowisko) i na razie cisza ...

Nowy bu

Dostałem zaproszenie do lotosu s.a na rozmowę kwalifikacyjną jako ślusarz ,pracownik techniczny ile można tam zarobić ???

Luidzi

Jak się pracuje w takiej firmie to można spokojnie żyć. Dużo osób pisze, że są dobre zarobki i fajna atmosfera. Zanim tak się stało trzeba było dużo pracy włożyć a teraz jest miło bo finanse są i praca jest. Wszystko związane z firmą to jak młyńskie koło.

Lotek

Widziałem ostatnio ofert pracy dla młodszego specjalisty ds. analizy i kontroli ryzyka finansowego, czy ktoś mógłby podpowiedzieć coś w tym temacie?

Zuzanna

@sympatyczna dziękuję za Twoją opinię. Długo już pracujesz w firmie? Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

sympatyczna

witam tak czytam te opinie i ręce opadają co do nie których wypowiedzi jak komuś nie pasuje praca na lotos zarobki warunki godziny to nie sobie prace zmieni albo otworzy swój biznes to zobaczy jak to jest a nie narzekać ludzie mamy wolny kraj wiec o co chodzi po co narzekać rób tak by tobie było dobrze najlepiej to jedz za granice tam dopiero zobaczysz jak sie pracuje tam nie ma ze boli ze tobie nie pasuje jak szef widzi ze chcesz pracować to doceni a jak tylko aby do końca zmiany to podziękuje ja z pracy na lotos jestem zadowolona i nie narzekam naprawde milego sympatyczna

piter
@sympatyczna 13.03.2017 08:17

Widzę że naprawdę super praca. Dobrze płacą jest sympatycznie, klienci wyrozumiali, nigdy nie "przelewasz" , Nikt nie krzyczy o 5 groszy. Nikt nie mówi do pełna a potem "PRZECIEŻ MÓWIŁEM ŻE ZA 50". Jak kogoś tankujesz to nikt nie wrzeszczy że " ile mam czekać na zatankowanie". Pełny luz . Jak przychodzi dostawa o 18 to masz czas ja przyjąć i rozładować w magazynie.Myślę że nie pracujesz na stacji paliw LOTOS.

Zuzanna

@Pracownik a co możesz więcej powiedzieć na temat warunków zatrudnienia w firmie, czy też dostępnych dla pracowników szkoleniach?

Witam, Niestety ale muszę potwierdzić, że bardzo dużo rekrutacji (ciężko wskazać dokładną skalę, szacuję około 70%) jest po prostu ustawiona a pracę dostaje córka, syn, brat, siostra, kuzyn i znajomy zamiast kandydata wykazującego się dobrym CV i swoimi umiejętnościami. W GL pracują całe rodziny i te osoby zazwyczaj nie dostały się przypadkowo a potem oczywiście mają dużo łatwiej w robieniu kariery. Wynagrodzenie także mają wyższe niż osoby z ulicy. Ogólnie firma jest ciekawa, jednak na początku nie liczcie na spory rozwój... Możliwości awansu są bardzo ograniczone zgodnie z powyższym opisem. Powodzenia w walce z układami, z ulicy rzadko ale można się dostać.

Zuzanna

@a czyli rozumiem, że przed rozpoczęciem pracy w firmie nie miałeś doświadczenia? Jakie możliwości rozwoju zapewnia Lotos?

a
@Zuzanna 08.03.2017 08:43
@a długo już pracujesz w firmie? Mógłbyś powiedzieć jakie są Twoje wrażenia z pracy? Jakie warunki zatrudnienia oferuje firma?...

firma nie ma słabych stron. Pracuje się super, można poczuć stabilizację i duże możliwości poszerzania wiedzy. Wiem że fama niesie że w Lotosie można zdobyć pracę jedynie po znajomości i nie ma możliwości awansu. Z tym drugim jeszcze bym się zgodził, co do pierwszego, dostałem się do Lotosu z ulicy, także da się.

a
@Zuzanna 08.03.2017 08:43

Zuzanna

Słyszeliście o planach Grupy LOTOS na na marzec i kwiecień odnośnie gdańskiej rafinerii? Od 3 marca do 15 kwietnia br.zostanie przeprowadzony postój remontowy, do którego firma przygotowywała się od 1,5 roku. Więcej informacji można znaleźć pod linkiem: http://www.lotos.pl/322/p,174,n,4594/grupa_kapitalowa/centrum_prasowe/aktualnosci/rafineria_w_gdansku_bedzie_jak_nowa__najwiekszy_remont_w_historii_grupy_lotos

Zostaw opinię o Grupa LOTOS - Gdańsk

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Grupa LOTOS