Opinie o Lotos Optima (Grupa Lotos S.A.) w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Grupa Lotos S.A.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Grupa Lotos S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Paliwa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa Lotos S.A. w Gdańsk

Uwaga

Jedna uwaga do przyszłych pracowników. Startujcie od razu do spółki matki. ( grupa Lotos). Po kilkunastu latach w L Serwis człowiek jest zniszczony psychicznie. Kolesiostwo, niesprawiedliwość. Nieczyste zagrania kadry kierowniczej i wieczna niepewność o stanowisko lub pracę . Mimo wszystkich super przepisów pracownik nie ma się do kogo zgłosić po pomoc. Szkoda życia. W szczególności uwaga na takie działy jak kontrola jakości i hala spawaczy. Tam nigdy nic się nie zmieni i jeszcze wielu ludzi straci lata życia dla kliki. Jakim cudem zarząd tego nie widzi....

Irena
@Stefan

Ale jak ochrona może kogoś zwolnić, przecież to absurdalne. Pracownicy mają normalne umowy? Jeśli tak, to chroni ich prawo pracy i takie sytuacje trzeba zgłaszać. Pracownicy rozmawiali z szefostwem na ten temat? Jestem ciekawa odpowiedzi.

Aparatowy

Pracuję w Grupie Lotos na stanowisku operatora urządzeń rafineryjnych niecały rok i jak na razie jestem zadowolony z warunków w firmie. Dostałem stawkę na start w wysokości 4300zł brutto i w ok. 8 miesięcy wzrosła już ona o 900zł. Za zdanie egzaminu z jednego obszaru (instalacji lub zespołu instalacji) dostaje się podwyżkę w wysokości 500zł. Nie jestem w stanie się wypowiedzieć czy tak jest zawsze, ponieważ kilku pracowników kiedyś tych podwyżek nie dostało, ale ostatnio nie słyszałem o większych problemach z podwyżkami za egzaminy. Firma oferuje również trzynastki i duże dofinansowanie do urlopu. Nie zgodzę się z opiniami mówiącymi, aby dostać się na to stanowisko potrzeba powiązań rodzinnych w firmie, ponieważ ja sam nie miałem nikogo za plecami oraz wielu innych pracowników zostało przyjętych bez znajomości. Myślę, że atutem pomagającym dostanie się do pracy jest posiadanie jakiekolwiek pojęcia o przemyśle chemicznym, jak działa rafineria oraz wykazywanie chęci do nauki (której jest bardzo dużo) i ambicji. Zgodnie z widełkami płacowymi dla stanowiska aparatowego, może on zarabiać do 10 000zł brutto, ale jeżeli ktoś jest ambitny i wykazuje się większym zrozumieniem, może awansować na stanowiska sterowniczego, mistrza, inżyniera operacyjnego lub inne, które dają już trochę większe możliwości finansowe. Praca jest specyficzna, ponieważ jeżeli na instalacjach jest spokój, można przesiedzieć większość zmiany w pokoju socjalnym, ale jeżeli zdarzy się awaria lub jakieś operacje planowane, często trzeba większość zmiany spędzić na instalacji. Wymagana do pracy jest tu duża wiedza, którą można zdobyć poprzez materiały do nauki ale przede wszystkim od doświadczonych kolegów, którzy zazwyczaj chętnie dzielą się swoją wiedzą, ponieważ większa ilość wyszkolonych pracowników jest na ich korzyść. Na pewno przyda się też duża odporność na stres, odpowiedzialność, słuchanie się poleceń i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w miejscu pracy, ponieważ warunki pracy potrafią być zmienne i niebezpieczne. Trzeba być po prostu świadomym możliwych zagrożeń, których jest całkiem sporo. Tak jak wspominałem, jestem zadowolony z tej pracy. Stawka na start może dla niektórych wydawać się mała przy takiej odpowiedzialności, ale tak naprawdę pierwsze pół roku, ma się płacone za naukę pierwszego obszaru a w czasie nauki nie jest się odpowiedzialnym za obsługę instalacji mimo wykonywania na niej pracy. Jestem tymbardziej zadowolony, że zostałem przyjęty bez doświadczenia zawodowego, od razu po szkole, więc stawka mi odpowiada.

@Lukasz

Na egzaminie z wiedzy praktycznej pojawiają się może dwa pytania, albo nawet padają wcześniej od Mistrza albo Trenera którzy decydują czy do takiego egzaminu w ogóle dostaniesz dopuszczony. Większa część egzaminu składa się z wiedzy teoretycznej, procesowej, oraz pytań których nie znajdziesz w instrukcjach, co raz częściej niestety typowo chemiczno-fizycznych nie koniecznie potrzebnych na stanowisku aparatowego. Na dzień dobry informuję przed ilością nauki, jest jej bardzo dużo sama teoria każdego egzaminu to mniej, więcej 3/4 ryzy papieru. nie licząc procedur, i rysunków P&ID do nauki i najważniesze, co każdy pracownik ci powie najwięcej trzeba "wychodzić" na własnych nogach na instalacji.

Dyrekcja skąpa na podwyżki jeśli nie należysz do "swojaków" nawet jeśli stajesz na głowie i pracujesz więcej niż swojak. Na spotkaniach sprzedawane są opinie "Pracownik jest NAJważniejszy" ale to się nie przekłada na pensje... a w sklepie trzeba płacić coraz więcej. Wciskają ludziom marketingowy kit że są ważni, a tak naprawdę to nic nie robią aby docenić pracownika. Kierownictwo, dyrekcja jest szkolone aby ludziom płacić jak najmniej i robią wszystko aby przewlekać przeszeregowania, podwyżki itp. Sami nie mają odwagi stanąć za pracownikiem i zawalczyć o niego bo boją się przełożonych. Podwyżki zwane kiedyś inflacyjne zastąpiono indeksacją która co nie pokrywa nawet połowy inflacji wiec z roku na rok zarabiamy coraz mniej. Ludzie z doświadczeniem stąd UCIEKAJĄ - tak uciekają bo myślnie o wynagrodzeniach w tej firmie zatrzymało się 10lat temu, a koszy życia zdrożały, no ale jak się jest kierownikiem i zarabia 15k albo dyrektorem co ma 25k to nie widać problemu.

Falken
@Alicja

Lewandowskiemu i tej całej elicie PZPN lepiej obdarować milionami później rządzących i urzędasów wesprzeć przecież biedni są i praca niebezpieczna szkodliwe warunki a na koniec roku kszdemu znicg nagrody dać zato że taką mają ciężką prace poco zwykłemu Kowalskiemu pieniądze

Xxxx

Współczuję pracownika podjazdu ,pracując w takim upale ,podchodząc do klienta i tankując, ,Byłem na kilku stacjach lotos ,rozmawiając z nimi dowiedziałem się ,że pracodawca nie zapewnia im wody co jest w jego mierze, proponuje tym panów w garniturach zaprosić na podjazd aby pochodzili po 12 godz w 38 stopniach to może by zrozumieli co to jest ciężka praca

@Xxxx

A to nie mogą się o to upomnieć? Przeciez chyba potrafię mówić.

Baroon Nowy wpis
@Alicja

Pomyślałaś, że takie upominanie jest upokarzające? A taki przełożony otrzymuje na to środki i jest to jego zakichany obowiązek.

@Baroon

I ten obowiązek nie jest dotrzymywany za każdym razem? Czy czasem zdarzy się, że ta woda jest zapewniana?

A ja w innym temacie. Praca kasjeroe na stacji... Zasuwany soboty, swieta nocki po 12gofzin a dziadujemy... Nie zarabiamy. Moja wyplata po kilkunastu latach pracy wynosi 2500-2600zl.Ucinaja nam godziny, zapieprzamy czasem po 3dni z rzedu po 12godz. W dzien rozkladanie towaru, przyjmowanie palie, obsluga roznych klientow.. W nocy praca fizyczna plus obsluga klienta. Ciagle tylko wizyty tajemniczego klienta, naciski na sprzedaz tego czy owego a wyplata stoi... Mozr ktos z lotosu zainteresuje sie naszymi zarobkami! Aparatowy, labolatorium..zarobki od 6.000do nawet 9.000zl..a my? Zenada! Dzieki nam klient wroci albo pojdzie do konkurencji... Ot taka sprawiedliwosc

Nein

Posiada Pan/Pani wyższe wykształcenie? Doświadczenie w pracy w przemyśle? Ile osób statystycznie nadaje się do pracy na kasie, a ile do pracy jako specjalista, inżynier operacyjny? Przykra prawda, ale tak wygląda życie. Przykładowo: nosić pustaki i kopać rowy może każdy, bez żadnego wykształcenia i doświadczenia. Żeby jednak projektować konstrukcje, potrzebne są studia, zdobyte odpowiednie uprawnienia oraz mnóstwo czasu poświęconego na doszkalanie i zdobywanie doświadczenia. Różnice w pensjach też są ogromne. Jak najbardziej sprawiedliwe.

Nein prim
@Nein

Kolego trochę przesadziłeś z uzasadnionymi różnicami płacowymi na różnych stanowiskach,

Adelajda

Oczywiście masz racje praca na kasie na stacji, to ciezki kawałek chleba bo różnych klientów się spotyka i to właśnie dzięki nam kasjerom klient wraca , wszystko zależy na jakim poziomie jest obsłużony, a wiemy doskonale jacy roszczeniowi klienci są teraz

Baroon Nowy wpis
@Nein

Absolutnie niesprawiedliwe. Wg Ciebie za cięższą od Twojej pracy, należy się mniej. Jeden dzień popracuj fizycznie z tym noszeniem pustaków to padniesz na twarz i zobaczysz jak się do niczego nie nadajesz. A żołądek każdy ma taki sam. Co sobie wyobrażasz. Na cmentarz się przejdź, moze zrozumiesz co znaczy równość!!!!

Antek Nowy wpis

Widziałem, że szukają specjalisty ds. rekrutacji, ale to jest umowa na zastępstwo ... Wiadomo na jak długi jest to okres? Czy jeśli dotychczasowy pracownik wróci, to jest szansa na zatrzymanie się w firmie, może przejście na jakieś inne stanowisko, itp.? Jak to wygląda?

Sabina

Podobno podwyżki w firmie były skromne, szkoda że nikt się nie pokusił o napisanie kwoty albo jak to procentowo wypadło. Bo ciekawa jestem czy faktycznie tak słabo z tym było... Jeśli chodzi o specjalistę ds. kontrollingu to jakie zarobki byłyby realne do osiągnięcia w firmie? Na stronie piszą o umowie o pracę, która jest tą na czas nieokreślony? Już po pierwszej jest taka możliwość?

Project Manager

Telefoniczna - 30-40 min. - j.angielski - z HR SUPPORTER Początek po polsku, część właściwa po angielsku Rozmowa dotyczy doświadczenia w temacie prowadzenia projektów. Jako, że do tej pory byłam kierownikiem projektu dla jednego projektu, rozmowa dotyczyła tego właśnie jednego, prowadzonego przeze mnie projektu. Tematyka pytań: - dokumentacja - jaką tworzyłam? za jaką byłam odpowiedzialna? - ryzyka - czy i jak były identyfikowane? - jakich narzędzi/oprogramowania używałam? Informacja, że odpowiedź zwrotna będzie w ciągu 2-4 tygodni. W praktyce była następnego dnia - ustalony termin następnego spotkania za ok. 2 tyg. 2. W siedzibie - 1 godz. - j.angielski - z TEAM LEADER'em - jaka dokumentacja była tworzona w projekcie? - Wyobraź sobie, że masz w zespole dwie osoby, które ze względu na prywatne, niekorzystne relacje źle wpływają na dobrą atmosferę w zespole. Dodatkowo nie wywiozują się w pełni ze swoich zadań. Co zrobisz? - wyobraź sobie, że masz zaplanowane wdrożenie projektu w 5 lokalizacjach. Odbywa się spotkanie, podczas którego osoby z dwóch lokalizacji sprzeczają się, która powinna być pierwsza. Jak się zachowasz? - czy umiesz motywować ludzi? Jakich metod używasz? - zarządzanie ryzykiem - w jaki sposób realizujesz? czym różni się "risk" od "issue"? - budżet - w jaki sposób był tworzony budżet projektu? czy miałam wpływ na poszczególne wartości? - pytanie dot. nieudanych projektów (z racji tego, że mam na koncie jeden projekt, zakończony sukcesem, nie otrzymałam go) - dotyczyło chyba tego, jak sobie radisz z "failed projects"? - w jaki sposób prezentujesz postęp prac w projekcie? - ile chcesz zarabiać? 3. W siedzibie - 30 min - j.polski - z HR - dlaczego firmy? - dlaczego Project Management? - od kiedy jest się dostępnym? Krótka powtórka poruszanych wcześniej wątków projektowych: - ile było członków zespołu projektowego? - w jaki sposób motywuję ludzie? - jaki był budżet projektu? czy miałam wpływ na ustalenie tego budżetu? - czy jesteś zainteresowany pracą z domu? możliwa jest praca z domu do 3 dni w tygodniu, realizowana w zależności od ustaleń i prac projektowych. W okresie wdrożeniowym 100% na miejscu. Potem np. jak jest klient na miejscu to trzeba być a pracować z domu w innym terminie, np. niektórzy podobno tydzień z kawałkiem pracują na miejscu a resztę miesiąca z domu. - oczekiwania finansowe - informacja o benefitach (ubezpieczenia na życie, karta multisport bądź a zamian np. karta podarunkowa do empiku, dopłata dla dojeżdżającyh powyżej 2 km do siedziby firmy - od 150 do 350 zł brutto) PO 7 dniach odpowiedź odmowna. Nagrane dwie rozmowy : http://linking.cf/arek

Powyzej

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.

Wyys

Bo taka jest prawda podwyżki na tako duży zakład są śmieszne

@Wyys

Jakby mieli podwyżki dawac wszystkim to wiesz ile kasy by nagle stracili? Może nie mogą sobie na to pozwolić?

@Alicja

Szanowna Pani Alicjo Nim zacznie Pani głosić taką propagandę proszę najpierw sprawdzić ile wyniósł zysk za zeszły rok oraz jaki znikomy % kosztów stanowią pensje pracowników. Zysk jest wypracowany kosztem pracowników. Pensje w tej firmie to przy obecnym poziomie inflacji zrównają się niedługo z zarobkami chińskich pracowników w fabrykach. Praca w tej firmie to wyzysk i (usunięte przez administratora)pracownika z godnego życia. Dużo lepsze warunki panują w korporacjach. Na koniec mogę dodać, że najlepszą decyzją jaką podjąłem w swojej karierze zawodowej było rozstanie się z GRUPĄ LOTOS. Jedyne co może wam dać ten LOTOS to OBIETNICE BEZ POKRYCIA. Tylko kasta partyjniaków rozbija tę skarbonkę która jest napełniania pieniędzmi które powinny trafiać do pracowników z kompetencjami. Pani Alicjo życzę miłej i długie pracy w LOTOSIE tam potrzebują takich oddanych pracowników którzy uważają, że za dużo zarabiają.

Hańc
@Alicja

To niech się przebierają i do roboty . W chemii bez szkodliwego , do 65 roku życia . No wszystkim oszczędzają , pachołki siedzące w biurach.

Falken

Aaa

Na stażu w firmie ktoś był? Jak wrażenia, warunki? Płacili coś? Jaki wymiar godzin? Trochę dużo pytań, ale na ich stronie można przeczytać historie stażystów, i ciekawi mnie czy teksty typu od stażysty do specjalisty mają pokrycie w rzeczywistości?:D

@Aparatowy

Przecież ta opinia brzmi jak z filmu Barei. Nie słuchajcie jej. Same brednie i kłamstwa.

misiek
@Aparatowy

dobrze, że tego prezesa z Wąsikami w końcu wyrzucili, siedział tam z 15 lat i tak naprawdę niczego nie robił, a zarobki miał jak książe

Buhahaha
@Aparatowy

Nasze córki i nasi synowie nie chcą być aparatowymi. Są tak zdolni, że zatrudniamy ich w biurach.

Lis
@Aparatowy

czy potrzebujesz więcej operatorów? ponad 6 lat doświadczenia w rafinerii.

Junior
@Aparatowy

A ja się zgodzą z ta opinia, pracuje krótko na stanowisku aparatowego niecały rok i mi się podoba, ale to moja opinia. 4300 brutto na start za brak jakiejkolwiek wiedzy o instalacji na której pracujesz to nie jest źle :) wiadomo każdy chciałby zarabiać 7000-10000 brutto, od siebie dodam ze jeśli się człowiek przyłoży a wiele nie trzeba i posłucha kolegów z brygady czy z serwisu to może się wiele nauczyć. System pracy jak widzę ze są narzekający na niego jest bardzo zadowalający. Nie będę dalej się rozwijał myśle ze tyle wystarczy. Jeśli nadal szukają aparatowych to można składać cv

Jacek

Social jaki jest

Pawda
@Jacek

Tak na prawdę żaden. Związki nic z tego nie robią. A pracownicy siedzą cicho dziękując ze Pan rzucił kość. Trochę tego nie rozumiem, ale jestem młody.

Buhahaha
@Aparatowy

Łubu dubu. To już nawet nie jest żałosne. Dostaleś premię za te wypociny?

mały
@Aparatowy

cześć a jak z badaniami jak to wygląda czy psychologiczne robią też jakieś wewnętrzne testy

@Aparatowy

Hahaha 10 tyś ??? Serio??? To brzmi tak pięknie jak wygranie wycieczki na Malediwy w te wakacje. Ludzie kochani kto pisze takie rzeczy?? (usunięte przez administratora)fabryka troli czy może Pani z HR która o rafinerii i tym co się tam dzieje wie tyle co budowlaniec o programowaniu w C#

Ksiegowy
@Aparatowy

Czy nadal pracujesz na stanowisku operatora urządzeń terminala paliw. Jak byś to ocenił po takim czasie

Lukasz
@Aparatowy

Możesz przybliżyć jak wyglądają egzaminy. Trzeba sie do nich specjalnie uczyć, czy wystarczy sama wiedza praktyczna? Ilu aparatowych jest na zmianie? Czy wymagana jest znajomość języków obcych? Czy zarobki w obecnym czasie sie zmieniły?

@Lukasz

Bartek

Mam zamiar na 1/4 dorobić sobie na stacji i mam pytanie odnośnie pracy w niedziele niehandlową oraz święta. Czy nadal jest, a jak to ile wynosi dodatek godzinowy w te dni? Znajomy co pracował 3 lata temu na lotosie mówił. że jakiś tam dodatek był, bodajże 20% do stawki godzinowej czyli tak samo jak podczas nocnej zmiany.

Mirek
@Bartek

Tak, jest taki ogólny przepis że za nocki doliczasz 20% do stawki którą ci zaproponowali. Ale co do świąt i niedzieli to nie wiem. Musiałbyś się dowiedzieć czy płacą wtedy 50% więcej, bo w niektórych firmach tak właśnie jest. Sam chętnie bym się dowiedział.

herszt

Witam, czy ktoś mógłby mi przybliżyć pracę na stanowisku Młodszy laborant - próbobiorca? Chodzi mi głównie o zarobki, ewentualne szkolenia zawodowe i awanse, a także o podwyżki płacowe.

Zuzanna

Interesuje mnie praca jako młodszy laborant-próbobiorca. Czytałam, że to praca na trzy zmiany, podacie jakieś przykłady godzin rozpoczynania i kończenia? To prawda, że macie opiekę stomatologiczną? Ciekawi mnie, jakie zakres i czy w pełni finansowana jest przez GL.

Uwaga

Widmo
@Uwaga

Bo to jest banda ludzi, którzy nie mają zielonego pojęcia o pracy

Bb
@Widmo

No zapraszam Dział HR do komentarza.

@Uwaga

bo nie chce widzieć, zapamiętaj jedno to banda nieudaczników

Jan
@4567

Troche pojechałeś z tą opinią. Nie musisz nikogo obrażać. Pracujesz tu i stąd taki negatywny komentarz? Naprawdę nie można zgłosić swoich problemów do szefostwa i nikt się niczym nie interesuje?

Kupta
@Uwaga

100% prawdy. Uciekajcie z LS. Szkalowanie na palarniach to kwintesencja tej firmy.

@Kupta

To czemu nic z tym nie robicie jeśli faktycznie tak jest?

Wyys
@Uwaga

Dlatego, że tam jest wyzysk słabe podwyżki

Pingwin_1234

1 gwiazdka nie ma lodów o smaku Liptona l

Mhm
@Alicja

Była cała akcja i przesłuchania. Nawet winny się znalazł ale układy go uratowały i nic się nie zmieniło. Strach zeznawać w takich sprawach , w tym przypadku gość się mści na wszystkich jak popadnie.

Halina
@Uwaga

A wiesz dokładnie jak startować i trafić do spółki matki a nie do tych innych 'córek'?

Stic
@Uwaga

Moja sytuacja podobna.Dotyczy stacji.Kolesiostwo i krycie (usunięte przez administratora) ajentom przez dyrektorow którzy to ajenci (usunięte przez administratora) swoich pracownikow

Hańc
@Uwaga

Bzdura jak ma się zatrudnić ślusarz jak tam same oferty biurowe po za tym rzadko ktoś dostaje się do słoika z przypadku .

Jan
@Hańc

To znaczy że przyjmują tylko do biura i to jeszcze z polecenia? Bez znajomości trudno się zatrudnić? Skąd o tym wiesz?

Stefan
@Uwaga

Ochrona to (usunięte przez administratora) i wszystko im wolno wywalają pracowników firm podwykonawczych właściwie to za nic. Nawet uważają się za BHP i na tej podstawie odbierają przepustki pracownikom. (usunięte przez administratora), nie masz prawa do żadnej obrony nawet jak masz rację to i tak wylatujesz.

Irena
@Stefan

Aparatowy

Zaczynając pracę na stanowisku kilka miesięcy temu myślałem, że Rafineria duża, solidna firma czyli będzie dobrze ale... trzeba zrozumieć, że praca w trybie ciągłym czyli 6 dni pracy(2x6-14, 2x14-22, 2x-22-6) i 4 dni wolnego to wcale nie taki rarytas.. wracając z drugiej nocki przesypiasz cały dzień, pracujesz obojętnie czy wypadnie wigilia czy nowy rok. Już w drugim cyklu majster brygady zaczął wypytywać o wiedzę rafineryjną nie dając wcześniej żadnych materiałów i twierdząc, że już dawno powinieneś wiedzieć to od kolegów z brygady, po pół roku pracy oczekiwania, że już musisz wszystko wiedzieć i potrafić.. jeździsz po całym obszarze wydziału często nie mając nawet zdanego jednego egzaminu obszarowego. Zachorujesz, weźmiesz urlop na żądanie to zapomnij o premii. Wieje, jest mróz, upał nie ma znaczenia masz robić a jak nie robisz to masz ciągle jeździsz po wydziale i się uczyć. Zawsze się znajdzie wafel majstra co nie ma co robić w domu i się uczy po pracy i robi innym zły PR bo wie więcej od Ciebie. Starsi pracownicy dostają przykaz, że mają pomagać nowym ale jak ich nie wyprosisz i nie będziesz za nimi jeździł to zapomnij, że Ci cokolwiek pomogą. Plusem jest pensja na czas, przez pierwsze kilka miesięcy nie więcej jak 4000 zł na rękę, benefity typu opieka medyczna, pakiet inwestycyjny 250zl miesięcznie który opłaca pracodawca i ubezpieczenie na życie. Premie o których mowa w ogłoszeniu to wielka zagadka, nigdy nie wiesz ile dostaniesz procent. Reasumując jeśli masz kredyt i wydatki to nie trać czasu bo w pracy tego typu przez pierwsze trzy lata nie zarobisz kokosów. Trzeba mieć duże chęci i zapał do nauki, najlepiej nie mieć domu i rodziny bo po pracy wracaj szybko i się ucz żeby majster w razie rozpytania nie przyłapał, że czegoś nie wiesz. Jest to obiektywna opinia, która bazuje na moim doświadczeniu w firmie.

Miko1337

Witam. Zastanawiam się nad przeprowadzka do Gdańska z południa, mam doświadczenie w przemyśle chemicznym jak i energetycznym na stanowiskach średniego dozoru, uprawnienia g2, znam się na procesach. Moje pytanie brzmi czy w takim mieście jak Gdańsk i w tej konkretnej firmie jest szansa zarobić 7/8 tys na rękę ? Jak i dostać prace bez koneksji? Pozdrawiam

Elektryk

Witam, na jakie zarobki może liczyć elektryk - pomiarowiec w Lotos Serwis? Jak ogólnie wygląda atmosfera w serwisie?

Piszę jako pracownik biurowy - po przejęciu przez Orlen powstał taki natłok pracy, że niemożliwe jest jego przerobienie. Ludzie odchodzą sami, albo przechodzą do innych komórek i spółek, jest zakaz zatrudniania nowych osób na umowę o pracę, przymusowe nadgodziny i nieprawdopodobne ilości zadań.

Megi
@Anna

Witaj Anno, mozesz powiedzoec cos wiecej o pracy biurowej? niebawem mam rozmowę o pracę wlasnie na asystentkę zarządu i chciałabym wiedziec co nieco o warunkach pracy i pensji. Z gory dziekuję

Jeanne

Jestem bardzo zadowolony z tej firmy i zainwestowałem swoje wolne środki w Lotos. Podoba mi się doskonałe oprocentowanie i stabilna praca. Regularnie uzyskuję dochody z inwestycji.

@Jeanne

A jak to inwestowanie przez pracowników wygląda? Macie jakieś korzystniejsze warunki niż taki inwestujący z ulicy?

Tru
@Jeanne

Jakie zarobki na stanowisku młodszego specjalisty, a jakie dla specjalisty?

Dawis

Czy możecie się wypowiedzieć na temat pracy aparatowego. Plusy i minusy

Pracownik Stacji

Firma, która ma daleko w poważaniu swoich pracowników. Kierownictwo stacji, chcą aby sprzedawać więcej płynów do spryskiwaczy oraz innych produktów, bo nie chcą podpaść górze - którzy mają pracowników Lotosu (celowo pominę słowa). Ale to nie jest najgorsze niestety :((( Osoby na stanowiskach kierowniczych na słowo wierzą klientom stacji, którzy są niejednokrotnie nie szanują, pomiatają pracowników oraz podjazdowych. I usiłują wpływać na swoich pracowników, nie mając świadomości, iż mogą narazić ich na problemy np. psychiczne. Przykład: Poprosiłem klienta z zachowaniem kultury osobistej o niezwracanie się do mnie w nieelegancki sposób. Prośba była skierowana jeden, jedyny raz. Po czym klient NATYCHMIAST użył dwóch słów: "kierownika proszę". Po kilku dniach otrzymałem upomnienie a próby wyjaśnienia, kończyły się wcinaniem kierownika stacji oraz uporczywym wbijaniem swoich racji. A co ciekawe, jednocześnie dowiedziałem się, że tego samego dnia była na moją osobę skierowana kolejna skarga (z całą pewnością zmyślona) i podziękowano mi w trybie natychmiastowym (pomimo tego, że za kilka dni kończyła się umowa terminowa). Podobnych sytuacji było kilka podczas mojego okresu pracy w Lotosie. I przez to wiem, gdy będę miał własną firmę bądź miał wpływ na ludzi w firmie - nigdy nie pozwolę, aby pracownik był szykanowany, bezpodstawnie oskarżany przez Klientów oraz miał możliwość obrony przed obrażaniem i innymi bulwersującymi zachowaniami a także przedstawienia swojego zdania zarówno w rozmowie z Klientem (w granicach zachowania kultury osobistej). Nigdy nie widziałem firmy, gdzie pracownik jest traktowany dosłownie jak śmieć czy gąbka do zmywania naczyń. Choć byłem w różnych firmach, takiego podejścia do pracownika, czy klientów nigdy wcześniej ani później nie widziałem.

Czy pracownicy Grupa Lotos S.A. mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Grupa LOTOS S.A. przecież już nie istnieje.

@Ewa

W sumie racja, a wiadomo co się stało ze wszystkimi pracownikami po tym przejęciu przez Orlen? Czy głównie nazewnictwo się zmieni?

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Lotos S.A. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Grupa Lotos S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Lotos S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 68.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Lotos S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 4 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Lotos S.A.?

Kandydaci do pracy w Grupa Lotos S.A. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa Lotos S.A.
2.8/5 Na podstawie 146 ocen.

Grupa Lotos S.A.