Opinie o BIBUS MENOS Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie BIBUS MENOS Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w BIBUS MENOS Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Maszyny i części do maszyn - produkcja maszyn przemysłowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BIBUS MENOS Sp. z o.o. w Gdańsk

Zabrze

Zapraszam pod Urząd Miasta Zabrze jak wygląda dewastacja jezdni i deptaka, której BIBUS nie ma zamiaru naprawić twierdząc "to nie nasze". Dziury i zapadliska. Tak do gwarancji podchodzi kierownik oddziału w Katowicach. Działa jedna smarownica, tramwaje piszczą, tworzą się niecki i dziury. Nikt tematem się nie zajmuje od roku. Nasz urząd miasta doszedł do tego kto jest winny. BIBUS. Nie firma z Wrocławia tylko BIBUS a najbardziej podejście kierownika serwisu w Bibusie z Katowic. Czas naprawy minął z końcem lutego, urząd podejmuje kroki o naprawę i odszkodowanie sądownie.

@BIBUS MENOS Sp. z o.o.

Niestety fakty są inne proszę Pani/Pana. Pracuję od 19 lat w Urzędzie Miasta Zabrze i naocznie obserwuję sytuację. Sprawa jest wałkowana od roku bez skutku. Dziury i niecki są aktualnie przed Urzędem, sprawia to olbrzymi kłopot. Pomijam fakt braku właściwego funkcjonowania smarownic, za które z podatków Zabrzan zostały Bibusowi zapłacone, ponieważ tramwaj poruszający się po szynach generuje hałas.

AAA Nowy wpis

Ja licze na informacje o pracy jako strategiczny przedstawiciel handlowy. Kiedyś w internecie była oferta, ale jest nieaktualna i nie widać zbyt wiele detali. No i chcę dowiedzieć się tutaj czegoś więcej. Szczególnie dajcie znać, czy jest to praca głownie mobilna, czy biurowa? A jak jest dużo pracy biurowej, to czy można pracować zdalnie?

Zabrze

BIBUS MENOS Sp. z o.o. Nowy wpis
@Zabrze

Zadaniem realizacyjnym BIBUS MENOS w centrum Zabrza był temat montażu smarownic wraz z przynależnymi skrzynkami przytorowymi. Prace zostały zrealizowane terminowo i odebrane przez naszego klienta bez żadnych uwag. BIBUS MENOS w ramach tego projektu nie realizował prac związanych z położeniem kostki brukowej na jezdni wokół torowiska ani na deptaku. W związku z powyższym BIBUS MENOS nie jest stroną w tej sprawie.

Nick Nowy wpis

Obserwuj

Serwis w Katowicach przestał istnieć. P(usunięte przez administratora)Jako użytkownik zrobię wszystko, aby dokonać zmian w doborze wykonawcy. Brak kompetencji zawodowych osób które są czynnymi pracownikami. Kolesiostwo. Sprzedaż i brak gwarancji na wykonane usługi.

BIBUS MENOS Sp. z o.o. Nowy wpis
@Obserwuj

Dziękujemy za wyrażenie swojej opinii, jednak nie możemy się z nią zgodzić. Zatrudniając pracowników, zwracamy uwagę na wykształcenie, doświadczenie zawodowe i umiejętności. Bierzemy odpowiedzialność za wszystkie nasze realizacje, a w uzasadnionych przypadkach ponosimy konsekwencje niedopełnienia warunków umowy. Powyższe zasady dotyczą wszystkich oddziałów, nie tylko serwisu w Katowicach.

Ja tu w związku z ogłoszeniem na Montera układów elektrycznych / automatyki. I od razu trafiam na dzisiejszy komentarz podważający kompetencje zawodowe zatrudnionych w firmie osób. Gdy tymczasem już na etapie ogłoszenia wymaga się wykształcenia technicznego – elektromechanika. Do tego bardzo dobrej znajomości instalacji elektrycznych NN, identycznej znajomości posługiwania się dokumentacją wykonawczą (branża elektryczna/ automatyka), uprawnień SEP do 1 kV i kilkuletniego doświadczenia zawodowego. Jeśli więc takie są oczekiwania firmy, to jakich pieniędzy za pracę dla nich ja z kolei mogę oczekiwać? Pytam pracowników.

Czy w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej w firmie BIBUS MENOS Sp. z o.o. padły pytania dotyczące Twojego poprzedniego zatrudnienia? Jeśli tak, to jakie? Podziel się swoimi wrażeniami z rekrutacji na stanowisko Doradca Techniczno-Handlowy w Dziale Hydrauliki Siłowej.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Ewka

Teraz można wysyłać cv na rekrutację na pozycję Inżynier Sprzedaży Mechatroniki. I jest to praca też w terenie, bo piszą o podróżach służbowych 2/3 razy w tygodniu. A te podróże to sa jakie? Autem firmowym? Pociągiem, samolotem? Czy jak? I potem można odebrać jakieś dni wolne za ten czas na wyjazdach?

@Ewka

Charakter pracy, o których Pani wspomina, to wyjazdy do klientów autem służbowym. Wyjazdy są w godzinach pracy lub też jako delegacje, w zależności od lokalizacji. Zachęcamy do przesłania nam swojego zgłoszenia w odpowiedzi na tę rekrutację, na wszystkie pytania odpowiemy na spotkaniu.

@BIBUS MENOS Sp. z o.o.

Widzę, że mam ostatnie godziny, by odpowiedzieć na Państwa ofertę dla Doradcy Handlowego w Dziale Hydrauliki Siłowej. Napiszą Państwo, jak w praktyce jest u Was z tym zgłaszaniem własnych pomysłów, co o tym piszecie w ogłoszeniu? I na ile zaufania oraz swobody można liczyć, przy wypełnianiu powierzonych zadań?

Franciszek

Firma szuka kilku osób, w tym konstruktora-mechanika. Wśród wymagań moją uwagę przykuły tj.: umiejętności organizacyjne oraz pracy pod presją czasu, a także gotowość do wyjazdów służbowych w kraju i za granicą. Jak w praktyce tu jest z tą presją czasu i czy te wyjazdy są konieczne? Proszę też o wyklarowanie tematu umowy o pracę, a mianowicie, na jaki czas jest ona zawierana? No i zabrakło mi wskazania choćby zakresu wynagrodzenia. Czy uzyskam tu informację, jaka to może być kwota?

@Franciszek

Po kolei. Wyjazdy są konieczne. Zależy, gdzie działasz. W Gdańsku nie będzie tak źle, ale we Wrocławiu może Cię nie być ze 2 miesiące w roku w domu. Nie całkiem ciągiem, ale licz się z tym. Praca w terenie po kilkanaście godzin dziennie przy nadzorze budowy maszyny to norma. Wyjazdy o 4 rano też. Powroty przed 24 również. Za jazdę nikt nie płaci, nawet jako kierowca. Jazda nie jest też liczona do odbioru wolnego. Widełek nie podam. Kokosów sie nie spodziewaj. Sporą częścią wypłaty jest premia uznaniowa, czyli niezależna od Twojej pracy. Presja czasu jak najbardziej. Sporo stresu gwarantowane. W kwestii wsparcia od kolegów i przełożonych - każdy chroni własny (usunięte przez administratora) i nie lic, że ktoś go za Ciebie nadstawi, ale wsparcie dostaniesz.

Czy BIBUS MENOS Sp. z o.o. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Joanna

W zdecydowanej większości zatrudniamy pracowników w oparciu o umowę o pracę. Praca na zlecenie, jak i inne formy kontraktów, także mają miejsce ale zdarza się to sporadycznie.

Ilona
@Joanna

A od czego to zależy? Kto na przykład może być na umowie zlecenie ? Jakiejś pracy dorywczej to dotyczy?

@Ilona

Nie współpracujemy na zasadach pracy dorywczej. Natomiast inne, niż umowa o pracę, formy kontraktowania współpracy zależne są nierzadko od oczekiwań także drugiej strony

Renata
@Joanna

Czyli trzeba wyrabiać cały etat? Nie można mniejszej liczby godzin?

@Renata

W naszej firmie oferujemy pracę na pełen etat, natomiast wyjątki od tej reguły zależą od indywidualnych warunków konkretnego porozumienia (np. umowa zlecenie).”

Czy BIBUS MENOS Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

BIBUS MENOS Sp. z o.o.

Dzień dobry. W pakiecie benefitów posiadamy nie tylko Kartę MultiSport, ale także dofinansowanie kosztów z nią związanych. Naszym pracownikom oferujemy ponadto szereg innych benefitów, o których wspominamy na naszej stronie https://www.bibusmenos.pl/o-firmie/praca/

Joanna

Tak, jest to jeden z benefitów.

Zofia

był ktos moze na rozmowie o prace w BIBUS jako przedstawiciel i napisze co firma ma do zaoferowania? bo to czego szuka i czego wymaga to mamy w ogloszeniu, chcialabym poznac druga strone medalu ?

@Zofia

O co dokładnie pytasz?

Meh

Pracowałem w BIBUS MENOS kilka lat w dziale projektowym/technicznym/operacyjnym. To o nim się wypowiem, nie o całej firmie, bo tu mógłbym ocenić niesprawiedliwie. Z początku praca wydaje się być ciekawa. Jest sporo wyzwań. Tylko z czasem te wyzwania przeradzają się w wymagania, żmudne siedzenie kilkaset kilometrów od domu tygodniami na hali przemysłowej u klienta. Zazwyczaj po jakieś 12 godzin dziennie. No i pierwsza kwestia. Może się wydawać, że można w ten sposób sporo dorobić. Otóż nie. Nadgodziny są bezpłatne. Ewentualnie można je odebrać 1 do 1. Przy czym tylko do końca miesiąca. Skoro jesteśmy już przy nadgodzinach, praca wiąże się z licznymi podróżami. Samochody są nowe i całkiem komfortowe. Dodatkowo często można z nich korzystać do prywatnych celów. Ale podróże nie są traktowane jako praca(usunięte przez administratora) Czyli wyjeżdżamy, dajmy na to, o 2 w nocy, jedziemy do klienta, zabierając sprzęt czy podwykonawcę po drodze. Dojeżdżamy na 9:30. Przy standardowym czasie pracy 8-16 przepracowaliśmy właśnie 1 h 30 min. A nie 7 h 30 min. Ale w dalszym ciągu trzymają te wyzwania i czasem przyjacielska atmosfera - zależy do biura. Integracje działowe w firmie to norma. W tym dziale nie. Płace kiepskie w porywach do średnich. Ale to po przyznaniu odpowiednio wysokiej premii uznaniowej - czyli w praktyce niezależnej od naszego wkładu pracy. Pasek wypłaty to zawsze niespodzianka. (usunięte przez administratora)jest osobą zdolną w awansowaniu, ale od strony technicznej kiepską, a od strony zarządzania beznadziejną. Nie słucha, rozmowy zaczyna z tezą, którą jedynie próbuje potwierdzić. Czasem można cos powtórzyć 5 razy, on dalej nie bierze do głowy. Głównym środkiem motywacyjnym jego wykonaniu jest poganianie i narzekanie. Często są to sytuacje absurdalne, gdzie ma się pod sobą 5 projektów, a on co 30 minut pyta, czy już gotowe. Poza tym jest trochę kolesiostwa. Przyjaciele w firmie raczej nie istnieją. Tzn. są ludzie mili, z którymi można porozmawiać, ale w razie, nazwijmy to, zagrożenia, zostaje się samemu lub wręczy wypchniętym. A i jeszcze urlopy - na kolejny rok można zachować 3 lub 4 dni. W przypadku większej ilości jest się wyganianym na urlop. Oczywiście dzień czy dwa po powrocie pada pytanie, czy projekty skończone. Podsumowując, dużym plusem jest samochód służbowy, o ile się go dostanie. Minusami jest przeciążanie pracownika, bezpłatne nadgodziny, kiepskie płace, raczej atmosfera, brak integracji działowych.

Irena
@Meh

Ciekawi mnie bardzo w takim razie jakie widełki jeśli chodzi o wynagrodzenie proponuje firma? Bo ciężko mi sobie wyobrazić pieniądze za które ludzie zgadzają się jechać 7 godzin do klienta i nie mieć za to zapłacone :/

@Irena

Jeśli człowiek jest po studiach i ma trochę ambicji i naiwności, to jest w stanie się zgodzić na wiele. (usunięte przez administratora)

Praca

Cześć, kiedyś widziałem filmy w necie jak się u was pracuje, fajne to było, pytałem się o pracę u was, ale filmy zniknęły. Podoba mi się taka praca z przygodami i tymi ludźmi. Czy planują Państwo rekrutację w województwie śląskim coś na etat montera? Znam angielski, znam elektronarzędzia, chce się uczyć.

Edyta
@Praca

A skąd wiesz że w ogóle szukają? Słyszałeś coś? Czy po prostu liczysz na to że akurat się jakaś rekrutacja trafi? Ja żadnych filmików nie widziałam, co na nich było?

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w BIBUS MENOS Sp. z o.o.?

BIBUS MENOS Sp. z o.o.

Dobra atmosfera w pracy jest dla nas jednym z absolutnych priorytetów. Dbamy o dobre relacje koleżeńskie na co dzień a kryzysowym sytuacjom staramy się wyjść naprzeciw, czego przykładem są w naszej firmie chociażby warsztaty psychologiczne dla chętnych pracowników. Efektywność mierzymy nie tylko poprzez osiągane wyniki ale także poprzez różne działania w obszarze miękkiego hr.

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie BIBUS MENOS Sp. z o.o.?

Joanna Retzlaff

W naszej strukturze organizacyjnej jest miejsce zarówno dla lidera wybranego z wewnątrz, jak i spoza organizacji. Czynnikiem weryfikującym dla osób z zewnątrz są jednak referencje udzielone przez zaufane osoby.

BIBUS MENOS Sp. z o.o.

Czym BIBUS MENOS Sp. z o.o. zachęcają? Jakie mają dodatki?

BIBUS MENOS Sp. z o.o.

Dzień dobry Naszym pracownikom oferujemy następujące benefity, świadczenia i udogodnienia m.in.: OPIEKA MEDYCZNA Zapewniamy naszym pracownikom dofinansowanie prywatnej opieki medycznej oraz możliwość przystąpienia do opieki członkom rodziny. Dzięki świadczeniom zdrowotnym pracownicy BIBUS MENOS mają możliwość skorzystania z nieograniczonej liczby darmowych wizyt, konsultacji i porad lekarskich oraz wykonania bezpłatnych badań na podstawie otrzymanego od lekarza skierowania. UBEZPIECZENIE GRUPOWE W trosce o dobro swoich pracowników oraz ich rodzin, BIBUS MENOS zapewnia możliwość grupowego przystąpienia do dobrowolnego ubezpieczenia na życie. MULTISPORT Oferujemy pracownikom dofinansowanie do programu MultiSport. Istnieje możliwość uczestnictwa również osób towarzyszących. ZAJĘCIA SPORTOWE W naszej siedzibie w Gdańsku posiadamy siłownię, która dostępna jest dla wszystkich pracowników po godzinach pracy. Ponadto, dwa razy w tygodniu, organizowane są zajęcia z trenerem personalnym. KURSY JĘZYKOWE Wspomagamy naszych pracowników w nauce języków obcych. Obecnie prowadzimy darmowe kursy języka angielskiego dla wszystkich zainteresowanych pracowników. PROGRAM POLECEŃ PRACOWNIKÓW Dbamy o to, by praca w naszej firmie przebiegała w jak najlepszej atmosferze. Ufamy naszym pracownikom, dlatego zachęcamy ich do polecania ofert pracy wśród swoich znajomych. Jeżeli polecony kandydat przejdzie pomyślnie rekrutację i okres próbny, przewidujemy premie dla polecającego go pracownika. BEZPŁATNY PARKING Zapewniamy pracownikom duży, bezpłatny, strzeżony parking zaraz przy miejscu pracy. ROZWÓJ ZAWODOWY Wszyscy ambitni pracownicy mają możliwość rozwoju swoich kompetencji, a wielu z nich również uzyskania awansu, zarówno pionowego jak i poziomego. Posiadamy wykwalifikowany zespół działający w różnych branżach przemysłu, chętnie dzielący się swoją wiedzą ze współpracownikami. SZKOLENIA W zależności od potrzeb zawodowych, zapewniamy naszym pracownikom możliwość odbycia różnego rodzaju szkoleń związanych z wykonywaną pracą, jak również tych interpersonalnych. INTEGRACJA Niejednokrotnie pracownicy firmy spotykają się przy różnych okazjach. Regularnie organizujemy spotkania wigilijne oraz wyjazdy i spotkania integracyjne. BONY NA ŚWIĘTA Co roku, w okresie świątecznym, pracownicy BIBUS MENOS otrzymują w ramach upominków świątecznych bony lub karty, a znajdujące się na nich środki mogą wydać na dowolne cele.

Czy można liczyć w BIBUS MENOS Sp. z o.o. na prywatną opiekę medyczną?

BIBUS MENOS Sp. z o.o.

Dzień dobry, Zapewniamy naszym pracownikom dofinansowanie prywatnej opieki medycznej oraz możliwość przystąpienia do opieki członkom rodziny. Dzięki świadczeniom zdrowotnym pracownicy BIBUS MENOS mają możliwość skorzystania z nieograniczonej liczby darmowych wizyt, konsultacji i porad lekarskich oraz wykonania bezpłatnych badań na podstawie otrzymanego od lekarza skierowania.

Z własnego doświadczenia odradzam pracy w dziale technicznym, zwanym również projektowym. Obecny przełożony zatrzymał się na XX wieku. Co do innych działów zdania nie mam, z moich obserwacji ludzie usatysfakcjonowani z pracy.

Dlaczego pracodawcy w Holandii

Dlaczego pracodawcy w Holandii, Niemczech, Anglii podają (widełki) w ogłoszeniu wynagrodzenia jakie mogą zaoferować na danym stanowisku a w Polsce jest to nadal temat tabu? Nie podaje się w ogłoszeniach widełek płacowych, nie można nawet rozmawiać o wynagrodzeniu?

Czy często w firmie BIBUS MENOS Sp. z o.o. zdarza się rekrutacja wewnętrzna?

BIBUS MENOS Sp. z o.o.

Rekrutacja tzw. wewnętrzna jest częścią procesu rekrutacyjnego w naszej firmie. Pozdrawiamy, Zespół BIBUS MENOS

Czy w firmie BIBUS MENOS Sp. z o.o. są regularne szkolenia pracownicze?

BIBUS MENOS Sp. z o.o.

Dzień dobry, tak - regularnie szkolimy naszych pracowników. Pracownicy mają dostęp do szkoleń zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Pozdrawiamy, Zespół BIBUS MENOS

MaxPodkarpacki

Witam Czy proces rekrutacji na stanowisko handlowca na Podkarpaciu ds hydrauliki siłowej, się zakończył? Czy trwa,jeśli tak to jaki etap? Pozdrawiam

@MaxPodkarpacki

Dzień dobry, tak - rekrutacja jest jeszcze prowadzona. Aplikację można przesyłać na adres rekrutacja@bibusmenos.pl. Pozdrawiamy, Zespół BIBUS MENOS

Zostaw merytoryczną opinię o BIBUS MENOS Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w BIBUS MENOS Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy BIBUS MENOS Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

BIBUS MENOS Sp. z o.o.
3.3/5 Na podstawie 19 ocen.