Opinie o JAMF Software w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy JAMF Software. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie JAMF Software o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o JAMF Software w Katowice

cichosza

Po procesie rekrutacji mam wrażenie jakoby cześć zespołu nie chciała aby ktoś w ogóle został zatrudniony (sam nabór juz trwa kilka ładnych miesięcy). Przeszedłem przez dwie rozmowy: pierwsza zapoznawcza z managerami z Polski druga juz z szefem z USA do którego bym raportował. Powiem szczerze podczas gdy druga rozmowa była świetna, szef był zadowolony i sam nawet wspomniał ze takiego pracownika oczekuje to pierwsza rozmowa pomimo że sprawiała wrażenie dobrze zakonczonej to jednak zniweczyła wszelkie plany. Musze przyznać że HR przekazał feedback ale informacja, że nie podałem podczas rozmowy zapoznawczej wystarczających informacji opartych na doświadczeniu i praktyce, czy miałem rzekomo nie dawać dojść do głosu managerom było nie fair i nieprawdziwe. Dla wyjaśnienia: zostają Ci zadane trzy pytania - opis siebie, jak widzisz siebie za rok i opisz z jak widzisz swojego przyszłego managera, przy czym w przypadku pierwszego pytania to Tobie przerywaja bo dajesz za dużo przykładów technicznych (a to ponoć ma być tylko rozmowa zapoznawcza) z info ze masz to zostawic na rozmowe z USA. No to skupiasz sie na ogólnym opisie (soft skills oraz kultura pracy), przy czym starasz sie być jak najbardziej uprzejmy, uśmiechnięty, otwarty (aby najlepiej wypaść i wykazać że jest sie osobą z którą mozna współpracować). Ale widać ze rozmowa sie nie klei bo goscie totalnie nie są zainteresowani rozmową (od samego początku). Takie było niestety moje odczucie. Szkoda, ze tak to wygląda, gdyż człowiek na prawde sie przygotowuje i wychodzi na to, że tylko traci czas oraz nerwy.

Jamfowy kandydat

2 razy kandydowałem tam do pracy mimo potężnego doświadczenia - nie zostałem zatrudniony. Albo za wysokie kwalifikacje, albo szukają taniej siły roboczej po całości. Dają 1 ogłoszenie w sprawie pracy, gdzie potencjalnie będzie to 1 osoba na kilka miejscowości w obszarze Katowic i liczą, że wyłonią tę osobę z takiej ilości kandydatów. Oczywiste jest to, że firma wybierze osobę, która będzie zbliżona skillsami + najmniej zaśpiewa w kwestii wynagrodzenia. No cóż... Znaleźli lepszego kandydata o czym poinformowali i to jest mega ok! To mi się podoba. Ale co jak w szczególności kandydat spełnia wymagania. I ten e-mail z automatu.... ,,Jamf | Thank you for your time !" Smutne jest to, że człowiek posiadający komercyjne doświadczenie nie otrzymuje propozycji współpracy od firmy.... i to żadnej....

Tak
@Jamfowy kandydat

To co napisane to prawda. Mi Pani z hr przez telefon powiedziała ze niewystarczająco znam jezyk angielski, w ogłoszeniu nie było o nim napisane, a tak chciałem skorzystać z tych lekcji z native spikerem ktore oferują... no nic, na pewno z biegłym angielskim trochę osób wysłało cv z tych kilku miast na ten etat na ktory juz od dawna wiadomo kto bedzie zatrudniony

j@mfowy
@Tak

Serio w IT trzeba wspominać w ogłoszeniu o wymaganym angielskim? Firma oferuje on-boarding w stanach, jak bez języka chcesz tam przebywać tydzień?

@j@mfowy

oto ostatnia wypowiedź "pani z HR" na równie niskim poziomie: "Panie xxx dostałam informacje, ze Pana odpowiedzi były dosyć krótkie i czasem także dość nieformalne. Na tej podstawie zespół stwierdził, ze mógłby się Pan nie odnaleźć w obecnej strukturze. Pozdrawiam, MM"

ktos
@Tak

Potrancjalny@, zgadzam sie z przedmówca problemem sa osoby rekrutujace w tej firmie oraz nakłada sie jeszcze wizerunek zespołu inzynierskiego "masakra", osoby świeżo po studiach reprezentujaych "pseudo ekspertów". Skoro firma zatrudnua ludzi swieżaków po studiach oznacza to iż nie potrzeba ta mega mózgów z doświadczeniem. Podobna sytuacja z TL.

Zuzanna
@John A

Trzeba jednak docenić, że dostałeś feedback od firmy - czasem zdarza się, że po rozmowie rekrutacyjnej kandydaci na niego czekają, czekają i nie mogą się doczekać... Mogę zapytać, na jakie stanowisko aplikowałeś w JAMF Software?

Miriam

@Jamfowy kandydat a podali jakiś powód odrzucenia Twojej aplikacji ?

@Miriam

w moim przypadku osobisty TL bądź innych osób z zespołu: "Panie xxx dostałam informacje, ze Pana odpowiedzi były dosyć krótkie i czasem także dość nieformalne. Na tej podstawie zespół stwierdził, ze mógłby się Pan nie odnaleźć w obecnej strukturze. Pozdrawiam, MM"

nowy
@John A

Potwierdzam, to co napisałeś. TL i zespoły boją się konkurencji i próbują tworzyć własne środowisko....oszukują samych siebie.

John A

Pracownicy bądź TL skutecznie dbają o to aby nowi kandydaci z szeroką wiedzą i gotowością do działania nie mieli możliwości podjęcia zatrudnienia w wyniku czego firma odmawia zatrudnienia z osobistych powódek, mimo iż sami pracownicy komunikują się nieformalnie: "Panie xxx dostałam informacje, ze Pana odpowiedzi były dosyć krótkie i czasem także dość nieformalne. Na tej podstawie zespół stwierdził, ze mógłby się Pan nie odnaleźć w obecnej strukturze. Pozdrawiam, MM"

te firmy nikogo nie szukają tylko robią sobie profilowanie rynku pracy na potrzeby ich własnych rekrutacji plus zwyczajnie sprzedają nasze dane na inne rynki. Jeśli rekrutacja ma więcej niż 2 etapy, możecie być pewni że nic z tego nie wyjdzie i nie ma nawet sensu brać w niej udziału.

Katowice
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Tomasz

Świetna firma, wymagająca ale za to praca dla ludzi ambitnych, polecam!!

Czy JAMF Software zapewnia kartę multisportu?

ObecnyPr@cowink

Nie

kandydat

nie polecam, nie szanuję firm, które nie szanują kandydatów. Człowiek spędza kilka godzin na rekrutacji (testy, rozmowy telefoniczne, kilkugodzinne spotkanie), a jedyne co otrzymuje to automatyczny mail z systemu wysłany długo po czasie.

...
@kandydat

A co mieli Ci jeszcze kwiaty wysłać?

kandydat
@...

Skoro ja poświęciłem kilka godzin swojego czasu na kilka etapów, to oczekiwałbym poświęcenia kilku minut na otrzymanie informacji zwrotnej dlaczego zdecydowali się mnie odrzucić. A nie na zasadzie - klik, spadaj.

young
@kandydat

Spotkała mnie podobna sytuacja. Po przejściu wszystkich etapów rekrutacji otrzymałem odpowiedź, że będą szukać dalej kandydatów na stanowisko. Gdy poprosiłem o szerszy feedback dostałem wymijającą odpowiedź, że nie takiej osoby jak ja poszukują. Bilans: stracony weekend i dzień urlopu.

@young

czemu starcony weekend >?

on

Czy w Jamf pracuje się w święta, soboty i niedziele ???

@on

Nie pracuje się w weekendy i święta chyba, że mówimy o dedykowanej do tego roli - Cloud Operations Engineer Weekend shift.

ono

Hej czy ktoś pracuje na stanowisku ,,Cloud Security Operations Engineer II" ??? Jakie to jest środowisko pracy?? Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat pracy w Jamf na tej pozycji?

Bezpiecznik
@ono

Fajna atmosfera, bardziej blue team według mnie czyli wdrażanie zabezpieczeń, monitoring, reagowanie na incydenty. Wszystko w AWS

@Bezpiecznik

A jakie są widełki na tym stanowisku?? Czy panuje tam zdrowa atmosfera? Czy pracuje się zespołowo w 1 zespole?? Czy odpowiedzialność jest po stronie pracownika czy zespołu?? I na czym polega ten zadaniowy czas pracy?? Czy pracownik zostaje przeszkolony, aby mógł świadczyć pracę? Jak te rzeczy wyglądają?

Bezpiecznik
@ono

widełki opublikowane to 9500 do 13000 ale można negocjować. Atmosfera to chyba jedna z największych zalet. Nie zalatuje korpo, dużę zaufanie do pracownika, bez micro managementu, spora decyzyjność na zespole. Praca zespołowa w oparciu o Kanban. Zadaniowy czas pracy polega na tym, że nikt nie rozlicza co do minuty twojego czasu pracy. Można elastycznie podchodzić do godzin w jakiś się pracuje.

@Bezpiecznik

A moglbys napisac jakiego rodzaju sa to zabezpieczenia?? Tak przykładowo bardzo. I jak duży jest workload odnośnie incydentów na osobe - jakiego rodzaju sa to problemy techniczne. polonia1bajki@gmail.com jakbym Cie mogl prosic o maila skontaktowałybm się ;) Wielkie Dzięki!

ŚmIeChNaSaLi
@Bezpiecznik

Opublikować można każde widełki. Nie po to zagraniczna firma otwiera oddział w PL że płacić za pracownika blisko 16k/mc. Trzeba być naiwnym żeby w to wierzyć. Obstawiam średnią rynkową (ok 1200 euro) która zbliża się do ciągle rosnącej minimalnej :-)

@Buzio a co ci się nie podobało na rekrutacji, że nie chciałbyś tam pracować?

Renia

Czy firma poszukuje aktualnie pracowników? Jak wyglądają relacje i wymagania dla nowych?

Member

Cloud Operations Engineer I - niech ktos napisze jaka tam jest atmosfera i jak sie tam pracuje?? Pozdro

Zwyczajne szukanie dziury w całym. Nikt nie zmusza do tracenia czasu na rekrutacje, nikt nikomu nie robi łaski

@Tomek

Chyba dział HR poczuł się dotknięty. Cóż, podejście do kandydata pokazuje również podejście do pracownika. Chyba że ktoś uważa, że niezatrudniony kandydat jest mniej warty, ale to świadczy wyłącznie o firmie i ludziach w niej pracujących.

uint

Rekrutacja była OK - wymagali poświęcenia solidnej ilości czasu, ale bez przesady. Sami w którymś momencie zaangażowali w rozmowę kwalifikacyjną cały zespół, z którym miałbym pracować - to spory nakład z ich strony. Rekruterka była komunikatywna; po paru dniach niepewności dostałem od niej telefon tylko po to, żeby mi dać znać co się dzieje i dlaczego decyzja się trochę przeciąga. Samo miejsce pracy? Świetna atmosfera, przyjemne biuro. Dużo wolności - ludzie nie pracują tu dlatego, że jakiś menedżer nimi "zarządza" na każdym kroku, tylko dlatego, że mają fajną pracę, w którą czują się zaangażowani. Awanse i możliwość rozwoju, z tego co widzę, są. Pracujemy z technologiami "na czasie". Co i rusz uczę się czegoś nowego ze swojej działki.

Ewka

@rentier Zupełnie nie widzę powodu żeby oceniać firmę na podstawie jakiejś innej. To dobra firma i tyle!!

Buzio

Po rekrutacji, nie widzę większych powodów, dla których warto byłoby się tam zatrudnić.

@Buzio

Ja szukałem jakieś pracy do zdobycia doświadczenia oferta pracy była bez doświadczenia. Po dwóch dniach dostałem odpowiedź i jakieś brednie o doświadczeniu. To niech się zdecydują czy chcą bez czy z doświadczeniem. Idioci jacyś tam pracują. Człowiek gdzieś doświadczeni musi zdobyć. Wymagania spełniałem w ogłoszeniu w 100 % mimo to nie bo nie. Dno i jak dla mnie fikcyjne oferty pracy.

Mateusz
@anonymous

hahaha :)

rentier
@anonymous

bo ktoś kto ma wpływ na rekrutacje bierze "swoich". Widziałem to w korpo, w którym pracowałem. Grupka karierowiczów nie dopuszczała nikogo, kto mógłby pokazać, że wcale tacy dobrzy nie są. Na rozmowy zapraszali studentów aby się z nich pośmiać potem. Ale nie ma tego złego. Taka grupka trzyma się korpo dopuki im śruby nie przykręcą. Wtedy jest płacz i szukanie specjalisty lub ewakuacja do innego korpo (z papucia na lać). Sam na takich trafiłem kilka razy. Po latach oni dalej są w tym samym miejscu a człowiek ma dziką radość zarabiając w miesiąc więcej niż oni przez rok, w dodatku nie musząc pracować ;)

Applik

Świetna firma, dająca możliwość ciągłej nauki i wyzwań. Super atmosfera i warunki pracy :)

skuwka

Chaos, niedowład decyzyjny i ogranizacyjny. Ponad miesiąc czekania na odpowiedź i nic, bastuję. Tak jakby chcieli sondować rynek a nie zatrudniać. @Buzio ma rację, stawki też nie porażają. Jedna wielka strata czasu na rozmowę.

Zuzanna

@Buziorozumiem, że masz zastrzeżenia co do przebiegu rekrutacji do JAMF Software. Mógłbyś powiedzieć coś więcej o tym co działo się podczas procesu rekrutacyjnego? @poleczy Ty brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Software Engineering Supervisor - Java? Co możesz powiedzieć o swoich wrażeniach?

pole

a co takiego przyjacielu ci konkretnie odpowiadało w przeprowadzonej przez nich rekrutacji? chętnie się dowiem. mnie interesuje u was stanowisko Software Engineering Supervisor - Java

Zostaw merytoryczną opinię o JAMF Software - Katowice

• Jak się pracuje w JAMF Software?

Zobacz opinie na temat firmy JAMF Software tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w JAMF Software?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy JAMF Software?

Kandydaci do pracy w JAMF Software napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

JAMF Software
2.5/5 Na podstawie 30 ocen.
  • Inflancka 4
    00-189 Katowice