FAMUR

hrek

lipa...

Igor
użytkownik zarejestrowany

Może zamiast tak narzekać bez końca to porozmawiamy o zaletach firmy? Może ktoś słyszał , że FAMUR to wielokrotnie nagradzana z różnych tytułów firma? Nikt na siłę nie trzyma w firmie i zawsze można zamieć na inną tylko bez gwarancji , że będzie lepiej !

Kasia

Jak sie pracuje w eksporcie?? Warto o tym myslec ?

Kikut

18 -20 brutto to max dla pracowników obróbka - ile wywalczysz to masz - później stoisz z pensja jak słup . Ponegocjowac mozeszz ale na targu

Norbert
użytkownik zarejestrowany

Czy oferta pracy dla technologa jest jeszcze aktualna? Podpowiedzcie coś w tym temacie!. Jak się tu pracuje w jakiej atmosferze? Czy rekrutacja jest trudna?

zainteresowany86

Witam Czy w Famurze jest jakieś stanowisko w dziale technicznym dla kogoś kto do tej pory pracował jako : -operator cnc , technolog - maszyny do obróbki aluminium (stolarka aluminiowa ) - technolog - przygotowanie produkcji ( sam przygotowywał ( przyjmowanie i opracowanie zleceń + doradctwo techniczne ) + kierowanie 3 osobowym zespołem ) znajomość autocad + we własnym zakresie solidworks . W obecnej firmie cofam się a chcę iść do przodu :)

Amor
użytkownik zarejestrowany

Czy warto aplikować do firmy? Jaka jest atmosfera w pracy? Trochę jestem zaskoczony niektórymi opiniami

Frajer

Hhahhahaahaha 25 zł .........za 25 zł to ja bym kierownikowi stopy lizał hahaha rozbawileś mnie.My tu mamy średnio od 16 do 18 brutto

Bogdan
@Frajer 2 tygodnie temu

Co to znaczy "My"? Jesteś pracownikiem fizycznym i zatrudnionym przez agencje czy jak? Przecież nawet oni mają więcej. Pisz więc za siebie. A jak masz pewność, że koledzy też tyle mają, to napiszcie wspólne, oficjalne pismo do przełożonych z prośbą o podwyżkę. Myślę, że jest to do załatwienia.

Misiek

Bogdan
@Misiek 2 tygodnie temu
25 zł brutto to mało w famurze czy dużo?

Troszkę za mało. Sądzę, że większość ma ok. 27zł/h brutto. Jak na pierwszą pracę to bym brał.

@Bogdan 2 tygodnie temu

Chyba to średnia z prezesami włącznie

Misiek

użytkownik zarejestrowany

Mam wrażenie, że odbiegamy powoli od głównego tenatu wątku, jakim są warunki zatrudnienia w FAMURze. @Andrzej zadał konkretne pytanie - czy znajdzie się ktoś, kto może zna i jest w stanie opowiedzieć o warunkach pracy na tym konkretnym stanowisku? To stanowi konkretną pomoc dla osób, które szukają zatrudnienia.

Amorek
użytkownik zarejestrowany

Czy wyjaśniła się sprawa alokacji? Mam zamiar aplikować do firmy i uzależniam od miejsca pracy. Może mi ktoś podpowiedzieć coś jeszcze o firmie, atmosferze w pracy?

Najprościej zapytać dyrekcji.

Hogan

Tomasz
@Hogan 3 tygodnie temu
Może ktoś wie kiedy nastąpi alokacja serwisu z Zabrza do Piotrowic? Baza serwisowa Famuru ma być wzmocniona?...

Nie nastąpi. Zabrze do zaorania

Hogan

Anita
użytkownik zarejestrowany

FAMUR ma opinię dobrego pracodawcy a wiem to z różnych informacji. Czy oferta dla stażystki jest jeszcze aktualna? Możecie mi coś podpowiedzieć? Jaka jest atmosfera w pracy? To dla mnie ważna informacja, lubię pracować z fajnymi ludźmi . Czy poza podstawą coś jest jeszcze?

Zosia
@Anita 3 tygodnie temu

Famur wylał na bruk kila tysięcy osób ! na jakiej podstawie ktoś utworzył opinię ,że jest dobrym pracodawca , ludzie opamiętajcie się !

Andrzej

Witam, Czy ktoś ma informację jak wygląda praca w TDJ Estate ? Chodzi mi dokładnie o biuro sprzedaży. Atmosfera, zarobki? Z góry dzięki za info.

Stasiu

Co to da będę miał więcej pieniędzy jak popatrze twoimi oczami czy kieszena

Malarz poeto, weź się wreszcie do roboty bo tych wypocin nie da się czytać

@Karolina 21.09.2017, 08:30
Malarz poeto, weź się wreszcie do roboty bo tych wypocin nie da się czytać

A może moim zadaniem jest dbać o pewien rodzaj "public relations" w firmie :)? Zachęcenie ludzi do spojrzenia na problem moimi oczami itd. Pokazanie, że nie wszystko jest monochromatyczne, że wystarczy wiedzieć tylko gdzie należy patrzeć. Dam dobry przykład jaki zebrałem z doświadczeń patrząc na ludzi rekrutowanych. Postawcie się w roli osoby odpowiedzialnej za rekrutacje nowego kierownika. Macie 10 kandydatów i co jest najważniejsze, na co patrzycie? Dajmy przykład, gdzie 9 jest ubranych normalnie, a ostatni jest ubrany jak gość, który odniósł sukces. O czym to świadczy? Że gość bierze nas na poważnie, potrafi się dostosować do samej sytuacji, szanuje siebie jak i Ciebie rekruterze, zależy mu na tym jak zaprezentuje siebie i sprzeda swoją osobę, więc już rodzi się pewna wizja jak będzie reprezentował firmę. Samo ubranie i sposób zachowania mówi milion rzeczy o człowieku i już daje podstawę do wyboru. Umiejętności na każdym stanowisku, nawet kierownika to rzecz nabyta i można go w trakcie pod presją przetestować i sprawdzić, jeśli będziesz mieć pewność, że gość robi wszystko by wypaść jak najlepiej. A teraz masz pracownika jednego z 10, który przyjdzie i w twarz Ci rzuci, że jest świetnym specjalistą i ma dostać te posadę i dużo pieniędzy dlatego, że on jest fundamentem wszystkiego i mu się należy wszystko. Jak jako rekruter (dyrektor) będziesz patrzył na tego specjalistę (pracownika)? Umówmy się jak powiem komuś w twarz, że on ma to co ma dzięki mnie i że jestem świetny i najlepszy, dlatego mi się należy to co ma on lub więcej, bo beze mnie nie miałby tego co w chwili obecnej posiada, to powiedz co taka osoba o mnie pomyśli? Mówię mu w pysk, że jestem ważniejszy, lepszy, wszystko co osiągnął to przez to, że liże komuś "coś", a ktoś taki jak ja - lepszy mądrzejszy, dzięki komu takie nieudaczniki zarabiają ma się gorzej? Na pewno będzie usatysfakcjonowany kiedy takie coś mu rzucę w twarz - każdy by był. Większość ludzi czuje do podskórnie, dlatego nigdy nie powie wprost, że jest najważniejszy w firmie, związku, przyjaźni, spółce itd. W każdej sytuacji warto się postawić na miejscu tej innej osoby i tak podejść by "będąc tą inną osobą" poczuć się zadowolonym to tzw. manipulacja, ale daje najlepsze efekty, a czytając większość osób tego najbardziej oczekuje. Ja nie piszę po to by kogoś wkurzyć coś jest w tym co piszę (trochę się już tym zajmuje), dlatego warto się czasem nad tym zastanowić. Bo w tym jest coś więcej niż tylko tak jak się patrzy :).

Malarz

Im nowsza maszyna tym bardziej idioto-odporne. Większość nowych maszyn wyrzuci Ci błąd - nie da się tego wykonać ,bo myślą za operatora. Nie wiem na jakich nowych maszynach robiłeś, ale jeśli uważasz maszyny typu Gleason za nowinki to się mylisz. Famur poszukuje operatorów bo płaci na tyle mało pracownikom, że w konsekwencji młodzi przychodzą zdobyć półroczne doświadczenie i idą dalej. Nikt też nie powiedział, że po tygodniu można robić samemu na takiej maszynie jeśli uczy się od kogoś, wiadomo są jednostki bardziej i mniej wybitne, ale nikt nie oczekuje, że nowa osoba będzie po tygodniu sama robiła. Nawet gdyby mogła to kierownictwo się nie zgodzi, bo boi się o to, że w wypadku opóźnień sami będą mieć problemy, więc nie będę zaprzeczał temu, że nikt nie będzie po tygodniu nawet próbował sam robić. Jakbyś nie zauważył ja tylko próbuję Ci pokazać, że każdy jest ważny i każdy dostaje odpowiednio tyle, ile zysków generuje. Bo z tego co pisałeś i dużo osób pisze wynika, że operator robi w firmie wszystko, od konstruowania bo pisanie programów, naprawę maszyn, całkowitą jakość etc. Ja zauważam tylko jeden fakt, wcale nie jest tak, że osoba robiąca produkt, jest w linii zarobku na nim najważniejsza. To nie lekarze zakładają kliniki, a biznesmeni potrafiący je w odpowiedni sposób "sprzedać" publicznie. Kosztem pracownika dorabia się też państwo, policz sobie jaki koszt pracodawca ponosi za posiadanie pracownika :p. Ale też nie można liczyć na to, że gdyby tego kosztu nie ponosił to pracownik zarabiałby więcej. Wszystko to tylko biznes, najlepiej samemu założyć działalność i zobaczyć jak to jest "prosto" :).

Rudy

Malarz ty masz dalej idealny obraz produkcji wg. Ciebie to im nowsza maszyna tym mniej bananów dla operatora życzę szczescia ale w malowaniu obrazów. Masz może pojęcie o produkcji seryjnej ale nie manufakturze Famur. Gdyby to było takie proste to operatorzy maszyn byli by gotowi do pracy po tygodniu szkolenia, popatrz na ogłoszenia o pracę dla Famur ciągle wiszą. Może coś w tym jest- a tak naprawdę w twoim rozumowaniu to konstruktor tylko rysuje ma zrobić to dobrze i tyle proste. Ja bym dał dotacje ale na 100% rozwoju firmy a nie jak to teraz jest do kieszeni. Firmy na zachodzie dorabialy sie pokoleniami a w Polsce najlepiej to samo zrobić w 10lat ale kosztem pracownika. A monopol kwitnie jak nie ma konkurecji.

Tomek

Ja mam pytanie czy w sprzedaży trzeba mieć od razu wyniki w czasie okresu próbnego czy np pracodawca dalej trochę więcej czasu np pół roku?

Malarz

Wszystko zależy od maszyny czy są prostsze czy łatwiejsze. Jeśli masz już gotowy program a Twoim zadaniem jest zmiana parametrów typu średnice, skoki, wręby etc. To nie wymaga to zbyt wiele, chyba sam przyznasz? Co do kosztów tutaj nie ma co się doszukiwać, powiedz zatem czyja pomyłka kosztów nie generuje? Nawet pani z mopem wylewając odczynniki na ziemię przez nieuwagę może narazić firmę na koszty - po pierwsze koszty gospodarcze a po drugie może spowodować wypadek osoby trzeciej a to już w ogóle robi się halo wielkie. Im za więcej odpowiadasz tym większe konsekwencje działań masz. Masz dobry przykład kopexu, gdzie jedna zła decyzja - kontrakt "na gębę" spowodował efekt domina, który doprowadził nas do momentu, gdzie Kopex jako firma w przemyśle górniczym przestała istnieć . To teraz pomyśl Twój błąd wart ileś tysięcy powiedzmy ,a błąd prezesa wart paręset milionów i kariery wielu specjalistów. Tak samo się mówi o tym, że prezes czy dyrektor nie robi nic, trochę w tym prawdy jest, że ma mniej pracy fizycznej trudno się z tym kłócić, ale prawda jest taka, że dużo osób się zastanawia jak dostaje szanse bycia kierownikiem, dyrektorem itd, jeśli posiada powiedzmy intelekt i obycie, ponieważ praca jest strasznie odpowiedzialna itd. To tak w gwoli ciekawostki :). Wydaje mi się, że źle rozumiesz moje próby wytłumaczenia działania firm. Ja nie piszę nigdzie, że pracownik produkcyjny nie jest ważny, czy jest zbędny. Ale chcę zauważyć to o czym mało kto mówi, że nie jest jak ludzie na produkcji uważają - jakość najważniejsza i wszystko jest w ich rękach. Zawsze pojawiają się głosy, że to wszystko zależy od nich, ale nie mają pojęcia o procesie jakościowym. Warto by było aby większość tych osób porozmawiała kiedyś z inżynierem/inspektorem jakościowym, aby ten wyjaśnił im chociaż procesy kontrolne typu destrukcja (to akurat w wypadku wielkoseryjnym najczęściej), testy wytrzymałościowe, pomiarowe etc. Stąd też moje porównania kto jest jak ważny tzn. maganer, konstruktor, technolog, dyrektor, handlowiec itd itd. Piszesz o jakości i ważności produkcji, a ja podkreślam ważność i wpływ na jakość reszty zespołu. Nie dyskryminuje tutaj operatorów, sprzątaczek, mechaników itd. Ja tylko zauważam pewien prosty fakt zależności zarobkowych w firmie od generowanych przychodów. Mimo to każda osoba w firmie jest ważna na swój sposób, bo to tak jakby wybierać w aucie, którą część chcemy mieć zepsutą czy łożysko czy może piastę. Firma to jest maszyny i wszystkie jej części są równie istotne, wiadomo jednak, że z powodu zastosowania i funkcji jedne są droższe od innych. A co pasowania mają do tego? Większość programów dostajesz z uwzględnionymi pasowaniami bo programy się generuje posiadając pewne warunki początkowe, ale jednak pod rysunek wykonawczy. Zresztą czy problemem jest spojrzeć do tabelek pasowań czy tolerancji geometrycznych? Jest dużo rzeczy, o których nie wspomniałem typu skok gwintu, wręby, ilość zwojów, rodzaj gwintu, rodzaj połączeń nierozłącznych, rodzaje tolerancji powierzchni, geometrycznych, całego pasowania, obróbki plastycznej itd. Uważam proces za prosty (osobiste odczucie, jako że dużo z tym robiłem), dlatego też nie wspominałem o wszystkich rzeczach. O rysunku i procesie obróbki skrawaniem można się dużo wypowiadać bo temat jest bogaty, między innymi normy rysunkowe, których nikt nie raczy przestrzegać, ale to już można sobie podarować. Moim zdaniem średnio rozgarnięta osoba z programem, Dobrzańskim w ręku oraz instrukcją działania maszyny na biurku, jest w stanie bez większych problemów nauczyć się a ponadto robić świetne detale, z tego powodu, że osoba dopiero po szkole będzie wolała 5 razy przeczytać jak użyć daną funkcję, a nie bezwiednie klikać w przyciski jak wielu operatorów. Co do zdjęć przy znaczku tdj to raczej nie dla mnie :). Samo logo mi się nie podoba, jest mało kreatywne a to w sumie jeśli chodzi o pracę czy ogólnie zakład jest dla mnie dość ważne. A patrząc na te logo zakład jest ecru, ja jestem zwolennikiem kolorów i działania na wyobraźnię. Co do wymienionych firm, Liebherr dla górnictwa robi faktycznie, ale jak się nie mylę tylko albo głównie dla odkrywek. A co do porównywania firm to jest bez sensu moim zdaniem. Tak samo możesz porównywać powiedzmy Siemens i Panasonic. To nie zmienia faktu, że jest to jednak z większych w Europie a należy do Polski, a nie tylko ma oddział w Polsce, a jest zagranicznych właścicieli. Mało tego powinno się dać upusty gospodarcze polskim markom i nastawić gospodarkę wręcz nacjonalistyczną. Co doprowadziłoby do niezależności w jak największej sferze gospodarczo kraju, wzoru płac i podniesieniu kraju na arenie międzynarodowej. Zobacz np. co robi Ameryka czy Niemcy. Jeśli nastawisz gospodarkę na swój kraj, zwiększysz przychody, miejsca pracy i automatycznie zapotrzebowanie na nowe produkty co zwiększy zarobki i stopę życia. A branie wszystkiego z krajów, kt

Rudy

Malarz cytuje"Co do obrazy zauważ, że famur to lider europejski" a co z firmami takimi Sandvik , Liebherr czy Joy ? Czy czasem one nie są większe ? :) uświadomić coś wiecej. Wciągają Famur jedna dziurka od nosa

Rudy

Nie doczytalem cytuje " A jeśli się mylę oświeć mnie. Tym bardziej obrabiarki cnc, gdzie trzeba być noga z rysunku by coś zepsuć." Buhaha tys chyba rzeciwiscie pracował w firmie gdzie masuwa była - rysunek to podstawa tym bardziej ze tu masywu nie ma. A program to nie wszystko a gdzie warunki geometryczne i pasowania o tym to chyba sie nie uczyłeś albo jak uważasz ze nie istotne - gratuluję pojęcia , mogę cię uświadamiać dalej

Rudy

Niestety twoje pojęcie o produkcji jest żadne widać ze na produkcji zjawiasz sie tylko do zdjęć przy znaczki Tdj

Rudy

Tak tylko na dzień dzisiejszy robimy 90% remontów a detale nie są idiotycznie proste jak twoja kostka :) a każda pomyłka generuje wysokie koszty. Kazdy detal kosztuje dobre kasę. Więc nie mów mi o produkcji bo to o czym opowiada nadaje sie do automotive gdzie sypią sie tysiące części a nie do manufaktury jaka jest Famur gdzie kazdy kombajn jest inny. Jestem dumny z remontów kombajnów

Malarz

Rudy, jeśli dostaniesz od konstruktora kostkę A to zrobisz kostkę A, jak dostaniesz B to wykonasz B. Masz wpływ może na fazy, na uzgodnienie sensu wykonanego programu przez technologów. Ale na ostateczną jakość nie masz wpływu. Możesz co najwyżej dowalić swoim kolegom z montażu dając części, których nie będą w stanie spasować. Masz w ogóle jakiekolwiek pojęcie o obróbce mechanicznej, czy Twoja znajomość opiera sie na potrafieniu wpisać kilku komend typu średnicę wałków i czytaniu rysunku? Wydaje mi się, że za mało interesujesz sie całkowitym procesem produktu, żeby podejmować ten temat. Wracając do koncernu VAG, skoro tak Cię to boli. Uważasz, że to przez nieumiejętność ludzi obsługujących hale zrobotyzowane, czy posiadanie kiepskich specjalistów od wtryskarek jakość jest gorsza niż kiedyś? Wiemy więcej o materiałach, mamy lepsze technologie i przez to bierzemy nieumiejętną kadrę by niszczyła nasz dorobek, zamiast wziąć specjalistów np z famuru? Odpowiedź brzmi nie! To jest to za jakość są odpowiedzialne pewne grupy. Ale już wracając do famuru. Jaki masz wpływ na dobór materiału i obróbki plastycznej? Jak wpływasz na odkształcenia materiału? Jaki masz wpływ na końcową wytrzymałość? Odpowiem Ci jaki. Możesz całkiem zepsuć detal nieumiejętną pracą i wtedy nie będzie sie nadawał do niczego bo np pęknie podczas hartowania lub w drugą stronę. Możesz go zrobić nieuzytecznym całkowicie. Mając chociaż podstawy unikniesz tego. A jeśli się mylę oświeć mnie. Tym bardziej obrabiarki cnc, gdzie trzeba być noga z rysunku by coś zepsuć. Co do obrazy zauważ, że famur to lider europejski i jedna z nielicznych firm, z których Polska może być w obecnych czasach dumna. Nie potrafisz docenić tego co mamy, tego co robisz także, więc jaka jest Twoja jakość wyrobu?

waldek
@Malarz 16.09.2017, 17:17

Famur to lider europejski , a co zrobił z Zabrzańskimi Zakładami i jego pracownikami , czy ktoś może wie ?

Rudy

Malarz widze ze twoje pojęcie o produkcji jest żadne - jeżeli jest ona tak mało istotna, a twoje jedyne powiązanie z nią to wciskanie "zielonego" i nie poruwnuj Famuru do Vw group bo ich obrażasz

Malarz

Chętnie podejmę ten temat. To, że wybrałeś taki zawód wcale nie świadczy, że wybrałeś złą szkołę. Poszedłeś za tym co lubisz i co pozwala Ci się spełniać zawodowo (przynajmniej tak przypuszczam), więc nie powinieneś z tego powodu czuć się gorszy. Zarabiasz mniej bo tak postanowiła osoba planująca progi zarobkowe i tutaj ciężko się porównywać. To tak jak lekarz twierdzący, że jest ważniejszy od elektryka, bo ratuje życia, ale bez tego drugie albo przez jego nieuwagę dużo żyć też może być "odebrane". Do czego zmierzam? Dużo osób próbuje zestawiać zarobki czy stanowiska, a to nie jest do końca tak. Za większymi zarobkami zazwyczaj idzie większa odpowiedzialność między innymi za ludzi czy nawet całe rodziny, firmę itd. Zobacz teraz tak, jesteś świetnym doświadczonym operatorem CNC jak przypuszczam tak? Pracowałem trochę w Niemczech i powiem szczerze, że operatorzy CNC faktycznie nie narzekają (pomimo posiadania rodzin), że nie mogą jeździć audi w nowych rocznikach. Do czego pije? A no do faktu, że jeśli nie umiesz tutaj znaleźć dobrej - dobrze płatnej pracy, to przy chwili czasu (a przy maszynach jest dość trochę), możesz spróbować podjąć się nauki języków. Mało tego dla famuru są przygotowane kursy językowe teraz, dzięki którym możesz ponieść kwalifikacje. Nic nie stoi Ci na drodze by dobrze zarabiać tylko Ty! Pozwolę sobie w tym miejscu przytoczyć dwa cytaty, które dobrze oddają temat: "Świat należy do zuchwałych, a nie do młodych i bogatych" "W życiu możesz mieć wszystko co chcesz, bo jeśli tego nie masz, to znaczy że tego nie chciałeś!" A na czym koncern Coca Coli się wypromował? Na produktach czy chwytliwych reklamach? Tak samo ogólnie przyjęty wizerunek grubaska z brodą (Mikołaja) został zaaplikowany przez koncern w reklamach Coli. Pomyśl sobie teraz, że masz firmę (nie wiem czy miałeś podobne doświadczenia) i próbujesz znaleźć klientów, co robisz? Chodzisz po znajomych oni polecają (polecenie to już jest reklama), ale widzisz, że mało zleceń mimo to i firma chyba upadnie, ponieważ koszty utrzymania, przerastają dochody. Wtedy albo bierzesz się za porządną reklamę, żeby się wypromować, albo zamykasz firmę lub prowadzisz ją na oparach, a koledzy z branży z dobrym zapleczem marketingowym dochodzą do chwili, w której zaczynają mieć niezależność finansową. Co wtedy robisz? Twierdzisz, że kradną (podstawowe stwierdzenie w Polsce, gdy drugiemu się powodzi). Jak masz dobrą jakość nie sprzedasz tyle co mając średnią jakość i to też jest istotne. Są w famurze działy konstrukcyjne. Pamiętaj, że wyrabiasz to co dostajesz przygotowane. A gdybyś mógł zrobić testy na destrukcji i posprawdzać autentyczną jakość produktu to byś mógł się zdziwić. Nawet jak zrobisz najlepszy detal z możliwych, on pracuje w różnorodnych mechanizmach i zespołach mechanicznych, a tutaj nie jest istotna nawet tak jakość wyrobu, jak ostateczne wyliczenia i testy. Co to oznacza? Oznacza to tyle, że robią wszyscy jak najlepsze produkty wg wytycznych jakie dostaną, ale nikt z operatorów nie zajmuje się wyliczaniem sił występujących na detalach podczas ich pracy i nie mają pojęcia jak to się szybko starzeje. Jakość musi iść od góry, a im lepsza jakość tym mniej części sprzedanych i tym mniej potrzebny staje się serwis. Czy więc uważasz, że jakość będzie świetna tam gdzie gwarancja nie obejmuje części "eskploatacyjnych" ? Tutaj musi być złoty środek, bo zarobić na czymś trzeba - dobrym przykładem notabene jest BMW/Mercedes, których historii i niezawodności nie muszę nikomu przedstawiać. Mylnie trochę patrzysz - Famur nie sprzedaje tylko kombajnów już dosyć trochę. Sam rynek nie jest na tyle rozwojowy i opłacalny. Dużo części mechanicznych czy elektrycznych (d800) idzie na sprzedaż detaliczną. Famur zajmuje się między innymi robieniem przekładni różnego rodzaju i na tym bardzo duży przypływ a dywidenda rosną.

Rudy

A czy Famur jest firma produkcyjną czy marketingową/handlowa bo sam sie zatracilem - na czym bardziej powinien zarabiać na wyprodukowaniu czegoś niż na szukaniu kto więcej zapłaci za wyrób tym bardziej ze produkty są w niszowej sektorze. Druga sprawa jest taka jeżeli Ci na "dole" czegoś dobrze nie wyprodukuja to ci u góry mogą sie zająć roznoszeniem ulotek - bez urazy

Rudy

Malarz jednym słowem intelektualną sytuacja jest wybitnie rozwojowa.... Smuci mnie tylko dlaczego Ja jako pracownik z wieloletnim stażem oraz umiejętnościami gdzie o takich pracowników coraz trudniej zarabia mniej niż pracownik w lidlu ( nie godząc tym nikogo) który to pracownik jest przy uczony w pełni po tygodniu.... ? - wychodzi na to ze zła szkole wybrałem ....

Malarz

Widząc komentarze, każda rozgarnięta osoba rozumie dlaczego wspomniałem o stymulacji intelektualnej :). Zarobki są słabe na samym dole a wraz ze stopniem "zaawansowania" rosną. Gdybyś wiedział ile niektóra elita traci kasy, przez zwykłe posunięcia bez wcześniejszego przemyślenia. Najprościej jest kasę wyprowadzić robiąc "głupie i nieplanowane" posunięcia. Wszędzie zresztą wracając do głównego wątku im ktoś ma wyższe stanowisko tym dostanie więcej. Ty jako operator jesteś w stanie zarobić tyle ile kosztuje zrobiona część, a im ktoś jest wyżej tym do jego zadań należy by te wartość jednego detalu podwajać, potrajać itd. Tak jak różnego rodzaju działy marketingowe, zobaczcie sobie jak duże są w strukturze famuru czy każdej firmy. Bierze się to z tego, że znajdzie się paru, którzy potrafią zrobić na jednej złotówce parotysięczne obroty i żeby się nie zajmowali błahymi sprawami dobudowuje się dla nich pododdziały, żeby owi zajmowali się tylko górnolotnymi projektami i tam przynosili największe zyski. Tak działają wszystkie koncerny, korporacje, produkcje etc. Reasumując - ciężko narzekać, że osoba będąca odpowiedzialna za wyrób produktu była najważniejsza. Jest istotnym ogniwem łańcucha, ale najważniejsza jest osoba, która nadaje temu łańcuchowi kształt i użyteczność i chyba trudno się z tym sprzeczać prawda? Także każdego, kto nie jest zadowolony ze swojego życia, zarobków etc. namawiam gorąco to zrobienia sobie rachunku sumienia i spróbowania od nowa, ze szkołą średnią, potem studiami. Wiadomo, nie każdy się nadaje i większość może nigdy nie być na szczycie, ale to jest jeden z prostszych kroków do podniesienia kwalifikacji.

Rudy

Malarz nie wiem jak ty sie stymulujesz ale rób to najlepiej w domu i pamiętaj o zmianie rąk - przecież pisze ze atmosfera jest ok. Tylko pienądzami tam nie śmierdzi - bida

Zdzichu prawdziwy

A jakie nastroje w dziale D800, od października będzie rozwijał się poza grupą famur...

Kumaty
użytkownik zarejestrowany

FAMUR jest spoko firmą, a ludzie i tak będą narzekać bo niektórzy tak już mają. Słuchajcie generalnie brakuje rąk do pracy i firmy będą walczyć o fachowców , może zaczną rosnąć wynagrodzenia, albo dadzą coś ?

Treserek
użytkownik zarejestrowany

Ależ mają długą listę ofert pracy? Czyżby jakiś pogrom w firmie i macie takie braki kadrowe? Interesuje mnie praca w FAMUR-ze i chciałbym wiedzieć jaka jest atmosfera w pracy? Czy można liczyć na jakieś benefity? Widzę, że niektórzy narzekają na pracę ale firma to nie ideał!

@Treserek 08.09.2017, 22:02

Zauważ pewną rzecz i to na każdym forum o danej firmie. Na takich forach piszą ludzie niezadowoleni, którzy szukają upustu swojej wściekłości bo z tych czy innych powodów boją się mówić o tym co myślą publicznie. Są też takie osoby, jak ja, które wchodzą z nudów, ale znowu jeśli daną firmę promujesz i chcesz postawić w dobrym świetle, ponieważ uważasz, że nie jest najgorsza i ma swoje pozytywy to zostaniesz obrażony. Ja mogę polecić te firmę. Jak masz pytania konkretne to je zadaj. Atmosfera jest ok, ale jeśli szukasz stymulacji intelektualnej to nie tędy droga.

@Malarz 11.09.2017, 06:50

Malarz i stymulacja intelektualna.....Litości ;)

JARO !!

Jak wygląda praca na magazynie jakie zarobki??? Czy ktoś coś może powiedzieć na ten temat ???

Rudy

Jeżeli chcesz sie nauczyć lub nie boisz sie pracy (nie wykonuje sie prostych detali) chcesz pracować w normalnej atmosferze to praca jest dla ciebie. Natomiast jeśli zależy ci na pieniądzach i myślisz ze podwyżkę dostaniesz po 3 latach i jesteś dalej naiwny i myślisz ze w tym miesiącu premia uratuje ci życie przed długami bo sie akurat zasłużyles wykonując coś ambitnego - to zawitales pod zły adres tu takich rzeczy nie ma. Produkcja kasa nie śmierdzi.

użytkownik zarejestrowany

@Rudy a Ty pracujesz właśnie na stanowisku operatora? Możesz napisać coś więcej o pracy i warunkach pracy, jakie w FAMURZE napotykasz? Firma prowadzi wiele rekrutacji - teraz każda bieżąca opinia będzie bardzo pomocna.

Ss Oczywiście ze minimalne zarobki - na to możesz liczyć

Anka
użytkownik zarejestrowany

Jak by nie patrzeć na tę akcję z malowaniem, kto co zrobił to ja chylę czoło dla ludzi za ten zryw serca. Mam nadzieję, że dobro wraca i wróci do FAMUR-u, postawi go na nogi bo jako pracodawca to jest oceniany dobrze!

Zawiedziony
@Anka 03.09.2017, 21:00

Powiem ci ze jezeli firma w kryzysie zaczyna sie bawic w wolontariat i to troche na sile to prawdopodobniw dlugo nie pociagnie w Kopex obecnie firmie zaleznej tez tak bywo wielkie malowanie na sile szukanie wolontariuszy i nie ma firmy.Ja osobiscie jak pracowalem w zabrzu zapisalem sie 4 krotnie aby malowac szpital niestety firma nie skorzystala i zrezygniwalem a pozniej idea i firma padla

Ss

Czy ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć na pytanie ile zarabia operator ustawiacz cnc na tokarkach

@Ss 31.08.2017, 02:09

Witajcie.Zajrzyjcie na OLX. PL skojarzcie ogłoszenia ze strony firmy z tymi co są na OLX i zobaczcie sobie stawki bo tam wypisane są stawki jak na dłoni.

rynce opadajom

Moim skromnym zdaniem firmy nie połączyły się tylko nastąpiło przejęcie Kopexu przez Famur. Kopex był ostatnimi laty skutecznie okradany przez rządzących. Ładowano miliony w maszyny bez przyszłości, wsadzano super drogie akcesoria które nie działały ( cany, odzysk energii itd itp ). Nie rozwijano dobrych pomysłów tylko pośpiesznie projektowano nowe i nowe "dziadostwo" a właściciel, bo K.J. można chyba nazwać właścicielem, nie miał pojęcia co się dzieje i wolał łączyć się Bogiem. Chytrusy z tego skorzystały i ich majątki urosły w ekspresowym tempie-tak po krótce skończył kopex. Teraz zapewne rodzina D. rozwinie ten interes w dobrym kierunku, bo ich zmysł i spryt do interesów już nie raz udowodnił że mają chopy talent i pilnują swego. Kombajn KSW-880eu bije maszyny famuru na łeb na szyje więc teraz tylko czekać na pozytywne zakończenie tzw. połączenia.

użytkownik zarejestrowany

@rynceopadajom, możesz wytłumaczyć innym o co chodzi z firmą Kopex i jej połączeniami z FAMUREM? Cały czas ktoś o tym wspomina, a dla ludzi, którzy wchodzą tutaj po raz pierwszy jest to niezrozumiałe. Jeśli możesz to wyjaśnić, to na pewno poszukujący pracy - a rekrutacja jest spora - będą zobowiązani.

Johny

Pytanie mam... Widzałem ogłoszenie na kontrolera jakości do Famuru w Piotrkowie. Ktoś podpowie jak wygląda tam praca na tym stanowisku i jakie ewntualnie mogą zaproponować wynagrodzenie? Dodam, że mam ponad 8 lat doświadczenia na stanowisku kontroli jakości.

Brajan
użytkownik zarejestrowany

Dobrze, że niektórzy mają chęć do żartów. Trochę smutno, że żartujecie z fantastycznej akcji. Ja chylę czoło przed ludźmi pracującymi w tym szpitalu.!!

@Brajan 23.08.2017, 20:34

Idąc tym tokiem rozumowania zobacz teraz trochę inaczej. Dlaczego dzieci są w szpitalu? Bo ludzi nie stać na ich odpowiednie leczenie. Dlaczego ich nie stać? Ile famur płaci swoim pracownikom? Gdyby płacił lepiej, mniej osób by chorowało i miało problemy zdrowotne, ale i mniej by famur mógł na tym robić sobie opinię. Medal ma dwie strony, a wszyscy oceniają jedną na kilka sposobów.

Szybki

Angol pewnie ze doceni 20zl w premi wypłacanej w 2 turach

użytkownik zarejestrowany

FAMUR prowadzi teraz szereg rekrutacji, czy ktoś może napisać, jak mniej więcej wygląda tutaj sam proces rekrutacyjny? Na każde stanowisko na pewno są realizowane oddzielne jego scenariusze, ale czy można wyróżnić jak wspólny dla wszystkich ich schemat?

nikt
@Hanna 20.08.2017, 16:35

tu prowadzi rekrutacje ,a w Kopexie zwalnia ciekawe ...

jack
@Hanna 20.08.2017, 16:35

Rozmowa kwalifikacyjna, oczekiwanie na telefon, badania, praca

Angol
użytkownik zarejestrowany

@Szybki Zastanawiam się czy brałeś udział w tej fantastycznej akcji malowania? Sadząc po złośliwościach nic nie zrobiłeś. Mam nadzieję, że firma doceni ludzi którzy angażują się w pracy i azalea im na wizerunku firmy!

Zostaw opinię o FAMUR - Katowice

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie FAMUR