FAMUR SA
counter
2 458 1355 5 1
Specjalista od schematów Nowy wpis
Nazwa działu: Serwis

Hej, Dosyć ciekawie wrócić wspomnieniami do tej firmy ????????. Nigdy nie narzekałem na pracę tam, chociażby dlatego, że to tam moja kariera trochę się zmieniła i ukształtowało mnie. Miałem kilka nieprzyjemności z różnymi decyzjami i przestojami z powodu braku męskich decyzji - cóż tak bywa w tym zawodzie. Jednak sama firma nauczyła mnie dużo. Trochę jej blask przyćmiewają kolejne zawody, jakich się podejmowałem w późniejszym terminie. Dlaczego? Jak się okazało odejście z famur nie było dla mnie rozstaniem się z tym zakładem, a wręcz w dalszym ciągu mam z nim pewne styczności zawodowe. Biorąc na początek pracę w handlu + serwisie, był to okres, który spowodował, że ta firma zaczęła być dla mnie jak odcisk i jak o niej słyszałem, miałem automatycznie myśli : "co tym razem". Przypominanie się pora n-ty o wpłaty, zapłacenie faktur, zablokowanie dostaw.... Zawsze wszystko potrzebne na szybko a później bujaj się z nimi. Jak na tak dużego "gracza" było to żenujące, ale też tłumaczyło, dlaczego żaden serwis nie chciał odwiedzać famuru, a każdy sprzęt był do niego sprzedawany jako proforma, oraz tłumaczy to niejako rozterki z początku tekstu. Kolejna zmiana pracy i wyspecjalizowanie się, pokazało mi, że specjaliści z famuru nie znają podstawowych narzędzi i funkcji. Posiadać sprzęt za dziesiątki tysięcy i nie znać nawet bazowych funkcjonalności. To jest ten okres, kiedy zacząłem uważać, że famur nie posiada nawet wyspecjalizowanej kadry. Zresztą za mojego urzędowania, większość specjalistów odchodziła za lepszymi warunkami. Zazwyczaj publicznie o famurze mówię dobrze, jednak tutaj niejako wśród swoich mogę otwarcie powiedzieć co o nim myślę. Niestety zarobki też nie są dobre, jedyny plus jest taki, że po szkole można zdobyć doświadczenie. W chwili zmiany pracy niemal od wejścia stawka podwoiła się, mimo, że kolejny pracodawca wymagał mniej. Jak ktoś jest ciekaw jakichś opinii w temacie famuru, chętnie pomogę ????????.

Tak1Nie
Max Nowy wpis

Ta firma jest tak nie udolna że zgroza.Pracowników Ryfamy tak zwolnił że ZUS nie chce im przyznać dodatku solidarnościowego bo coś jest nie tak ze zwolnieniami.

Jerrt
Nazwa działu: Produkcja

Famur -stracił już wszystko. Odchodzą specjaliści, zamykają kolejne zakłady. Kiedy zamkną Piomę? 130mln straty na segmencie górnictwa odkrywkowego i zamknięcie Famuru Rybnik to znak że potrzeba mrówek do utrzymania dyrektorów. Obecnie brak motywacji do pracy, brak pomysłów na firmę. Dyrektorzy jeżdżą na jakieś obrady rozwoju i co? Brak perspektyw.

Tak12Nie1
Barber
@Jerrt

Brakuje rumcajsa oraz fryzjera w zarządzie nie wspominając pszczoły :) Pozdro dla kumatych

Hen
@Jerrt

Jeśli spojrzeć na skład zarządu od 2009 do 2019 to w większości te same twarze. Był epizod nieogolonego Pana z Wwa w pogiętej koszuli ale o tym chyba wolimy zapomnieć. Pozdro dla Prawdziwych

nick Nowy wpis
@Hen

wczesniej byl jeszcze kilka miesiecy prezes od "biura bez papierow" ale jak szybko przyszedl tak szybko wylecial biorac suta odprawe.

hen Nowy wpis
@nick

O kim Ty mówisz?

Hot six
Nazwa działu: Marketing

Kogo z firmy nominowalibyście do hot16challange 2 ?

Tak3Nie7
tit to
Nazwa działu: Marketing

Nie mam pojęcia o kim mówisz. Dla mnie karda kierownicza grupy to w większości samce alfa.

@tit to

to chyba nie robimy w tym samym zakladzie

Tak8Nie

masz covid

ciebie

Sygnalista
@tit to

Napewno jednego z nich jak jeszcze byl majstrem widziano nad morzem pod namiotem z "kolega" he he

Tak7Nie
@Hot six

tego dyr ciote co robi innym pracownikom zdjecia po godzinach pracy i poza zakladem pracy a pozniej chwali sie tym innym kolesiom

Tak13Nie
tiktok
@Hot six

Masowo sikają w spodnie, liżą toalety i łamią sobie kończyny. Oto „wyzwania” nastolatków na TikToku Nowy „challenge” na TikToku. Ludzie nagrywają jak… (usunięte przez administratora) w spodnie. Twórca wyzwania przekonuje, że stworzył je, żeby pokazać bezsens wyzwań w social-mediach. Rozumiecie coś z tego?

Tak10Nie1
tiktok
@tiktok

„Lock down” i przymusowe siedzenie w domach sprzyja zakładaniu TikToka. Do niedawna był domeną nastolatków i aspirujących celebrytek, teraz znajdziemy tu naprawdę szerokie spektrum użytkowników – od Anthonego Hopkinsa (który tańczy – polecam!) do Sashy Grey (najsłynniejszej gwiazdy porno świata), która na TikToku pokazuje, póki co, stopy. Jeśli ktoś lubi – także polecam. Co to jest TikTok? Aplikacja mobilna, połączenie Instagrama i YouTube'a, ale dominują tu krótkie filmiki. Profile są podzielone na różne kategorie, np. taniec, kosmetyki i dbanie o urodę, filmiki ze zwierzętami czy DIY (do it yourself – zrób to sam). Najpopularniejsze na TikToku są „wyzwania” – np. odtwarzanie przez rodziców lub dziadków tańca z jakiegoś teledysku. To jednak zabawa dla grzecznych dzieci. Te mniej grzeczne podejmują coraz liczniej podejmują bardziej hardkorowe

Tak9Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Ja
Nazwa działu: Serwis

Witam. Czy pracownicy serwisu też mają się obawiać zwolnień ?

Tak3Nie6
ty
@Ja

w 2 kolejnosci po dozorze

Tak11Nie1
Dozór
@ty

@ty Zdrowych i Wesołych świąt drogi kolego życzy Ci twój Mistrz. Abyś w pełni zdrowy i chętny do pracy wrócił oraz z pełnym zapałem wspomógł swoją pracą firmę matkę. Matkę która cierpi i choruje jak nigdy wcześniej...

Tak1Nie6
ja
@Dozór

miliarder ma kilkadziesiat firm. jak jeden famur padnie to tylko troszke uszczupli jego budzet. mala strata

Tak6Nie1
Mnich
@Ja

Pamiętam co mówili jak przyjmował się do famura w zeszłym roku, iż firma jest numer 1 na rynku światowym i praca jest do emerytury i firma z takim kapitałem i z tak mocna pozycja na rynku przetrwa każdy najgorszy czas, a tu proszę pierwszy lepszy kryzys i "firma" zaczyna zwijać walizki i zwalniać ludzi. Zrezygnowanie po tych 5 miesiącach to była dobra decyzja. Okazuje się, że pierwszy lepszy airomotive grający w 5 lidze, a nie jak famur w 1 (tak wynika z bajek opowiadanych w famur że) jest stabilniejszy na obecnym rynku pracy. Śmiech na sali

@Mnich

bajere to oni maja wycwiczona od lat. kryzys w gornictwie w polsce jest nie od dzis. sytuacja z pandemia tylko to uwypuklila. kazdy rzad boi sie gornikow. wysypia troche wegla w biurach poslow, zablokuja szeroki tor w slawkowie na 1 dzien i juz podwyzki dla nich sa. nawet nie musza jechac do warszawy palic opon. margaret thatcher miala jaja bo juz dawno zrobila z tym srodowiskiem porzadek. no ale to jest zachod a nie zascianek. dopoki wegiel sprowadzany z drugiego konca swiata bedzie tanszy i lepszej jakosci dopoty nie bedzie lepiej. juz dawno powinni zamknac wszystkie kopalnie. nie powinno panstwo z naszych podatkow doplacac ani grosza do wydobytej tony wegla. miejsca pracy ze sie straca? a co mnie to obchodzi. pokrzycza, potupia, kurz opadnie i tyle. jak noga choruje i nie da sie jej uratowac to trzeba obciac a nie dawac pacjentowi kroplowke. pandemia jest, miliony ludzi traci prace i jakos nikt z tego powodu nie strajkuje. sila wyzsza. przestawic gospodarke na odnawialne zrodla energii. koniec tego dobrego. pis na poczatku utrudnial czy wrecz uniemozliwil stawianie nowych elektrowni wiatrowych. teraz poszli po rozum do glowy i poluzowali kryteria. niemcy po fukuszimie pozamykali prawie wszystkie elektrownie atomowe no ale to inny swiat i nie ma co porownywac. o ochronie srodowiska to juz nie wspominam bo to dziecko male wie.

@.

akurat przestawia sie na produkcje przekladni do farm wiatrowych. co prawda zajmie im to kilka lat zanim nie beda robic bubli. kombajny robia kilkadziesiat wiec maja jako takie doswiadczenie, nowy zaklad chyba powstal z mysla o przekladniach pod wiatraki ale im cos nie szlo. nawet hamownie zrobili.

kot
@.

Kolego wiatrakami to sobie możesz uzupełniać tylko bilans energetyczny, dopóki mamy prawie wyłącznie elektrownie węglowe ( reszta to margines)twoje wywody to "bajki z mchu i paproci".Poszukaj sobie ile Niemcy wpompowali kasy w takie przekształcenie i ile czasu im to zajęło.

Tak1Nie5
pies
@kot

nigdzie nie napisalem ze to ma sie stac z dnia na dzien ale kiedys trzeba zaczac to robic bo elektrownie weglowe zakoncza swoj zywot a nie ma ich czym zastapic wiec albo atom albo OZE. chyba ze beda dalej w to brnac i budowac kolejne bloki choc juz sie ludzie buntuja i banki bo chyba ostroleka miala wystartowac a nie wystartowala. podobnie jest z autami na prad. w klasycznych doszli do sciany i stwierdzili ze trzeba isc do przodu. fajnie tylko energia wciaz "brudna"

Tak5Nie1
dog

to nie bajki to postep w tempie geometrycznym. przypomnij sobie jak wygladal swiat jak sie urodziles a jak teraz. to jest nieuniknione chyba ze kometa pierdyknie lub przyleca kosmici albo inna pandemia z umieralnoscia 100 procent. nie bede robil wykladu bo to dziecko male wie.

ryś
@.

"węgiel sprowadzany z drugiego końca świata .............. lepszej jakości" znasz się jak osioł na ananasach!!!

hajer
@ryś

to sobie kup tone wegla polskiego i zagranicznego np z bylego ZSRR i pal tym w piecu zobaczysz roznice.

Buhahaha

L4 się bardziej opłaca niż w Famurze praca....

Tak7Nie1
Dyrektor
@Buhahaha

Nie do końca kolego... Zgodnie z zarządzeniem prezesa przechodzisz na 4/5 etatu, czyli będziesz zarabiał 80% dzisiejszej wypłaty, i od tego będziesz miał 80% L4. Czyli jak pójdziesz na L4 to dostaniesz 0,8*0,8=0,64% swojej dzisiejszej pensji, wiec nie pultej synek.-

Tak5Nie7
Rafi
@Buhahaha

Ale (usunięte przez administratora) piszesz. Lepiej pomyśl jak pomóc zakładowi. Osoby z podejrzanym dlugim lub czestym zwolnieniach powinny byc zwalniane jeżeli to wykorzystać chcą

Tak6Nie3
Bajeczki
@Rafi

Tutaj na serio sami dyrektorki sie udzielają. Piekne obliczenia jak wasze bajery o firmie nr 1 na rynku itp itd... A po ch... sie zastanawiać jak pomóc firmia co to za brednie co zrobiles dla poprawy bezpieczenstwa w zakladzie czy pomogles zakładowi co to za brednie. Nauczyli sie na pamięć haseł i je powtarzają. A gdzie ten zakład był jak pracownikom trzeba pomóc, np w zwiazku z zdrowiem jakies premie ze nie chodzisz na l4 przychodz do pracy zarazony (usunięte przez administratora)

Tak5Nie1
WielkiT
@Dyrektor

Brawo nareszcie coś policzone poprawnie.Niestety przy tej atmosferze w pracy to i tak jest ok

Tak4Nie1
@Dyrektor

A czy czasem nie jest tak, że pracownicy "godzinowi'' pracujący 4 dni w tygodniu będą zarabiać 40 % mniej ? Czyli 128 godzin x 0,8 z okazji covid 19 ?

Rifi
@Bajeczki

Chłopie co ty piszesz przeczytaj swój tekst grupa się podniesie z tej sytuacji bo nie jest słaba potrzebuje tylko wsparcia nas pracowników. Ty z takim podejściem odejdz zwolnij się. Nie mecz się ludzie poświęcają teraz dużo docenic to trzeba.

Tak1Nie5
@Rifi

Grupa potrzebuje kasy z pomocy rządowej tyle w temacie.... a za co nas mają to sami pokazali.... Liczą sie ludzie :)

Tak8Nie
Nie stąd!
@Dyrektor

Wszyscy dowiedzą się na wypłatę, więc po co te wywody.

haha
@Dyrektor

@Dyrektor Nie do końca dyrektorze.. L4 liczy się z 12 miesięcy, więc jak ktoś ma dobrą średnią to nawet 80% płatne chorobowe i tak będzie wyższe niż zmniejszona pensja.

Tak7Nie
CnC
Nazwa działu: Produkcja

Panowie wiadomo kiedy ruszy rekrutacja na stanowiska cnc ? Czy park maszyn został rozbudowany i potrzeba operatorów? Kiedyś musi firma ruszyć...

TakNie1
RUMAF

Panowie i Panie, Głównie złe komentarze. Ja pracowałem parę lat i mogę tylko zachwalać ludzi, którzy mi pomogli i od których mogłem się uczyć. Wszyscy myślą, że w budowaniu potęgi najważniejsze są przejęcia/zakupy firm, paradoksalnie najważniejszym ruchem na szachownicy biznesu było zatrudnienie jednego człowieka, który zmienił losy spółki i na nowo ustalił reguły gry. Jest to człowiek, który pytany na stacji benzynowej przez kasjerkę o stanowisko odpowiadał Prezes, po chwili jednak słyszał nr dystrybutora, stanowisko tankowania. Puentował to śmiechem i "sutym napiwkiem" za który kasjerką mogła spędzić ze swoim synem sobotę w Silesii kupując swojej pociesze ulubioną grę playstation . Człowiek, który łączy w sobie teorię i praktykę, wiedzę techniczną oraz umiejętność sprzedaży a właściwie zrozumienie klienta. Pomimo "męskiego wieku" ciągle w formie ciągle w "sztosie" mający styl bo styl to odpowiedź na wszystko. Myślę, że Tony Halik mógłby się powstydzić niejednej przygody niejednej historii. My Polacy nie umiem chwalić a lubimy narzekać w taki dzień jak dziś gdy Tyson Fury zmierzy się z WIlderem ponownie, zmierzmy się ponownie z własnymi słabościami i spytajmy sami siebie czy nie mamy sobie nic do zarzucenia? Dla mnie ta firma będzie zawsze orderem na piersi i będę miał tylko dobre wspomnienia między innymi dzięki ludziom, którzy spotkani na biznesowym szlaku podają rękę. Jak mawiał bodajże Slavoy Zizek najważniejszą wartością firmy jest wiara w ludzi.

Tak3Nie18
j23

zmien leki lub dilera

Tak19Nie2
stefan
@RUMAF

pamietaj o 1 zasadzie tzn im wyzej siedzisz tym bardziej bedzie bolalo przy upadku, ktory nastapic moze blyskawicznie. przekonaio sie o tym juz wielu dyrektorow, prezesow czy kierownikow

Tak11Nie
RUMAF
@stefan

Stefan, Jeżeli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się idź. wszystko się kiedyś kończy...kiedyś powiedział to ktoś gdzieś o ironio dobrze znać ten cytat.

Tak3Nie10
Nic Ariadnny
@j23

Fryzjer?

TakNie5
Hdhdsjsk
@RUMAF

Chłopie ty chyba mówisz o jednym panu, który swoich kierowników wyzywa od (usunięte przez administratora) Co ma zasady by kiedy on przemawia to nikt za nim nie stal. Powiem Ci coś, taki człowiek to żaden styl tylko psychopata i słoma z butów. Dodam tylko, że mu uciesze całego tematu została ta persona oddelegowany daleko od Śląska i wszyscy odetchnęli z ulgą. Ale nie na długo.

Tak10Nie
Rumaf
@Hdhdsjsk

Mówię o innym.

@rumaf

Doradca?

@RUMAF

zmien leki lub dilera to po pierwsze. po drugie tego typu laurki juz byly wiec sie powtarzasz . po trzecie mylisz sie, najwieksza wartoscia firmy nie jest wiara w ludzi lecz sami ludzie. tu sie ludzi nie szanuje. podejrzewam ze zagraniczny wlasciciel bardziej by dbal o pracownikow. polak wycisnie was jak cytrynke. pod pozorem pandemii zwalnia ludzi bo wynik finansowy spolki mniejszy niz w ub latach. tyle w skrocie.

Tak5Nie
@RUMAF

ps chocby nawet jeden prezes byl ok to reszta podwladnych jest do bani i nic to nie zmieni

@RUMAF

Fajnie dawał większe napiwki niż premie swoim pracownikom.

@RUMAF

@RUFAM Ten którego tak wychwalasz nie byłby godzien Tonemu nocnika zmieniać, nie te czasy nie ten format.

Tak1Nie2

Co jaki okres czasu w FAMUR SA można ubiegać się o podwyżkę?

Kadry i Płace
Nazwa działu: Finanse

Ubiegać? Codziennie.

Tak3Nie1
Xxx
@Pytanie

Ubiegać codziennie dostać po przebyciu roku świetlnego możliwe ale maloprawdopodobne

Tak2Nie1
jacek

Po okresie ochronnym :)

Mario

Jakbyście mieli do dyspozycji nieograniczony budżet to o kim z firmy nakręcilibyście serial?

Malarz
@Mario

O tobie

Tak1Nie1
Xxx

Tej firmie mimo tego co się wyprawia z pracownikami różnych szczeblow ciągle wszyscy udają że jest ok.A nie jest i nigdy nie bylo.Ludzie są jak zaszczute psy i do tego dostają jakieś ochłapy a nie zapłatę.

Tak8Nie2
Stasiek

Jak się komuś nie podoba zawsze może kontynuować karierę poza murami grupy Famur. Nikt nikogo na siłę nie trzyma :)

Tak2Nie6
ten ten
Nazwa działu: Handlowy
@Stasiek

Akcja "zostań w domu" polecam dwie książki: - Czy japoński system zarządzania zasobami ludzkimi odchodzi do przeszłości? - Zarządzanie zmianami i konfliktami w przedsiębiorstwach górniczych. Polecam obie pozycje, czyta się jak kryminał albo horror.

Nazwa działu: Produkcja

Nie znam żadnego debila pracującego na Ryfamie. Znam za to kilkunastu (usunięte przez administratora) którzy od lat życzyli źle Ryfamie. m.in. z Zabrza. A dlaczego źle? Z czystej zazdrości. To jedna z niewielu firm której maszyny i urządzenia są rozpoznawane i cenione na każdej kopalni w Polsce jak i za granicą m.in. za jakość i bezawaryjność. Tak na marginesie, w obecnej sytuacji różnie może się to skończyć i może te kilkanaście osób będzie miało swoją satysfakcję. Oby nie. Pan T. o którym piszesz nie wywodzi się z Ryfamy ani w 3-ech procentach kolego:] Więc nie obrażaj tu nikogo i weź się do roboty.

Tak16Nie4
olo
@pracownik

Weź się do roboty ha ha .Człowieku jeśli twierdzisz że w tym zakładzie jest normalnie i ludzie którzy kierują tam pracownikami są odpowiedni do zajmowanego przez siebie stanowiska to albo jesteś jednym z nich albo jesteś ślepy.pozdrawiam

Tak6Nie7
@olo

@olo Nie, nie jest normalnie. Nie, nie są odpowiedni,absolutnie. Ale gnoiłeś pracowników a to mi się nie podoba. To nie ich wina, że ni stąd, ni zowąd znalazł się Pan skąd? A no z Zabrza! (teraz poczytaj co pisałem wcześniej o zabrzu) i ściągnął swojego kolegi do robienia "porządku" pana T. kolejny etat. I mało tego pan T ściągnął kolejnego gwiazdora z zabrza i utworzyli mu stanowisko doradcze(?) i znów etat. Pytanie: czy coś to pomogło produkcji? NIE. raczej w drugą stronę Bo te (administrator usunie) z zabrza kolejny raz działają na szkodę Ryfamie, zakładowi od lat wykręcanym jak szmatę przez gwarant, kopex i teraz wiadomo.. Ciekawe tylko jak tym razem się to skończy. Czyżby do trzech razy sztuka?

Tak19Nie1
Perkins
@pracownik

Pracowałem w ryfamie pewien czas a znam też Zabrze.(usunięte przez administratora) Pytanie czy jest co bo zakład teraz kiepsko wygląda brak perspektyw i (usunięte przez administratora) To nawet nie procent starego zajechny przez kierujących nim

Tak10Nie
@Perkins

Perkins masz rację. Jeszcze jest co ratować mimo innych priorytetów obecnych "rządzących" do których produkcja jest na ostatnim miejscu. Jednak nie wiadomo co zadecyduje Zarząd. Ten Zakład wszystkim przeszkadza bo jakoś daje radę przez te lata bez miliona doradców. A jak się już któryś znajdzie to rozpiepsza wszystko po swojemu, wywalają go na pysk i znów wszystko układa się od nowa po staremu...i tak już kilkanaście lat. Chyba będzie mniej roboty, ale jak we wszystkich zakładach, nie tylko w Ryfamie. najgorsze jest to, że teraz prawdopodobnie zwalą na 'korona' i mamy pozamiatane na amen

Tak11Nie
@pracownik

Z RYFAMA koniec na profilach rynien FAMUR to po co im to? CEL osiągnięty. Teraz produkcja przeniesie się do NOWOMAG u. A coś czuję że nie na długie lata. Wamag.... Zzm.... Ryfama NOWOMAG?

Tak7Nie1
były z ZZM
@Witek

Nowomag chyba jest bezpieczny, bo gdzieś muszą robić te przenośniki. Obstawiam, że następny będzie FAMAK. A co do Ryfamy to niezależnie od koronawirusa i tak była pewnie do zaorania - przecież to spółka z przejętego KOPEXU. W FAMURZE była zasada "wszystko co z kopexu jest (usunięte przez administratora)" nawet jak nie była to prawda i pewne rozwiązania można było podebrać. Likwidacji Ryfamy jak i całego Kopexu można było się spodziewać.

Tak2Nie1
ktos

Jak już wspomniałeś o ryfamie to napisz co sie tam dzieje?, jaki jest klimat do pracy, jacy są tam decydenci? czy zakład sie rozwija? pomoże to w podjęciu decyzji czy można tam podjąć pracę czy nie? na stronie famuru widzę że jest dużo ofert pracy w tym zakładzie

@ktos

30 czerwca zamykają bramę

olo

Kiedy zamykają Ryfamę. Wie ktoś jakie plany ma zarząd.Pozdrawiam Wszystkich w czasach niedoli.

@olo

Koniec czerwca.

Rdzenny
Nazwa działu: Serwis

Nie pierwszy u nas kryzys i nie ostatni

TakNie1
Masakra

Przez 3 miesiace bez premii 4 dniowy tydzen pracy wszystko po to by sie zalapac na pomoc od rządu... bez komentarza

Tak2Nie
Kulka
@Masakra

Teraz to pracownicy ze swoich oszczędności beda pokrywać straty pracodawców w imię ratowania miejsc pracy po czym zwolnią i tak część załogi w imię ratowania zakładu.Firma oszczędności ocali dostanie od państwa a my i tak pozbędziemy się oszczędności i tak część nie utrzyma się.Obecnie we firmie trzyma się darmozjadow.Po co są te liczone współczynniki którymi niedawno jeszcze machanie pracownikom przed oczami.Skorzystajmy z tego i odrazu będzie widać kto ma jakie czasy i wykon.Slabych wyrzucić leniwych wyrzucić a reszta pociągnie to do lepszych czasiow

Tak4Nie1
technolog

a propos dyrektorow jedynym specjalista byl Karol S. Niestety pewnie podskoczyl ktoremus prezesowi i sie go pozbyli. Mial wiedze i doswiadczenie. Reszta dyrektorow moze mu lampy w aucie wypucowac. Pracowal w tej manufakturce od poczatku kariery. Pewnie jeszcze konczyl przyzakladowa szkole. Zaczynal jako operator na maszynie. Pozniej trafil do biura technologicznego gdzie pial sie po szczeblach. Mlodszy technolog, technolog, starszy, kierownik sekcji, glowny technolog, dyrektor ds rozwoju etc Jak cos przekrecilem lub pominalem to niech mnie ktos poprawi. Zycze mu powodzenia w dalszej karierze.

Tak7Nie2
Ciekawy
@technolog

Jak z niego taki fachowiec to dlaczego wyleciał najpierw z Famuru a później z Kopexu, a było to przed połączeniem tych spółek.

Tak1Nie3
@Ciekawy

z famuru bo podskoczyl prezesowi a z kopexu bo famur kopex przejal wiec niejako wrocil do tego samego wlasciciela.

Tak3Nie1
nick

teraz te pedalki co sa tylko inwigilowac umieja. nic poza tym. w pracy i po pracy. juz sie calkiem w glowce poprzewracalo. pamietaj dyrektorku jeden z drugim ze im wyzej siedzisz tym bedzie bardziej bolalo przy upadku.

Tak5Nie
Ja

Ponad 200 pracowników rybnickiego oddziału Grupy Famur - dawnej fabryki Ryfama - straci pracę w wyniku likwidacji zakładu. Jego zamknięcie Famur tłumaczy koniecznością "dopasowania struktur produkcyjnych do zmieniających się potrzeb rynkowych" wobec spowolnienia w górnictwie i pandemii.

TakNie5

Tak7Nie9
Boss
Nazwa działu: Produkcja

A to nie wiesz do czego spłuczka służy ?

Tak12Nie9

Zostaw merytoryczną opinię o FAMUR SA - Katowice