FAMUR SA

2.4 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o FAMUR SA

Aktualność
Brawo chłopaki!
Nasi piłkarze, którzy w sezonie Zima 2020 Sportowa Liga Firm - Silesia zajęli II miejsce w swojej lidze, wyszli z inicjatywą, aby otrzymaną nagrodę przekazać podopiecznym Domu Aniołów Stróżów. 18.09 odbył się specjalny trening dla dzieciaków, które pod okiem naszych pracowników szlifowały swoje piłkarskie umiejętności.
Piłkarzom dziękujemy za inicjatywę i zaangażowanie, a Aniołom za świetną zabawę!

@moderator

Witam, Portal gowork.pl jest jednym z dostępnych źródeł informacji o firmie, w tym o przebiegu procesu rekrutacji i ofertach pracy. Wszelkie merytoryczne wypowiedzi są mile widziane. Celem zapoznania się z organizacją zapraszamy również na naszą firmową stronę www.famur.com oraz na nasze profile FAMUR Kariera oraz FAMUR na Facebooku. Zespół HR

Hans

Bardzo toksyczne środowisko, atmosfera bardzo nerwowa a pracodawca bardzo dobitnie pokazuje, że dla niego pracownik nie jest zbyt wiele warty, a jak się nie podoba to znajdziemy stażystów. To jak potraktowano personel wchłonięty z Famaku to idealny przyklad na to jak NIEprzeprowadzac takich integracji pod kątem HR. Kłamstwa, dezinformacja i robienie z ludzi baranów. Wystarczy powiedziec ze z kilkudziesięciu zostało kilka osób.

@Hans

Każda subiektywna opinia o firmie jest dla nas wartościowa. Te negatywne pokazują na co w organizacji powinniśmy zwrócić uwagę, co warto poprawić. Nie jesteśmy tu po to żeby ze sobą walczyć. Zmiany nie dzieją się z dnia na dzień. Wierzymy, że warto ze sobą rozmawiać. Uwagi, swoje opinie warto przedyskutować w pierwszej kolejności z HR Biznes Partnerem, który jest obecny na Oddziałach oraz w Centrali.

@FAMUR SA

prawie 20 lat jak miliarder to kupil. oprocz niektorych nowych hal, maszyn i pracownikow oraz przejecia kolejnych firm z branzy niewiele sie zmienilo. mentalnosc zostala ta sama.

@Hans

Zgadza sie. Beda cie zatrudniac w kilkuetapowej rekrutacji kilka miesiecy a jak im cos nie spasuje to cie wywala na zbity pysk z dnia na dzien bez swiadczenia pracy. Nie polecam.

@FAMUR SA

Przepraszam, że zaczynam od pytania, ale, cytuję: Każda subiektywna opinia o firmie jest dla nas wartościowa????? Super cieszę, ale może w końcu przejdźmy od subiektywizmu do konkretów, zwanej też merytoryką. Skoro firma Famur SA wykupiła płatny dostęp do serwisu GOWORK to proszę aby podzieliła się wiedzą. I tak @Hans wspomniał o pracownikach Famaku SA i tu nasuwa mi się pytanie - ilu wchłonięto pracowników ze spółki córki a ilu pracuje w chwili obecnej w Famur SA? To nie jest trudna praca dla HR Biznes Partnera, a jeśli już można się wspomóc kalkulatorem bądź arkuszem kalkulacyjnym Excel. Druga kwestia, to rozbawiło mnie zdanie - Wierzymy, że warto ze sobą rozmawiać. Szkoda, że tylko na wierze się tutaj kończy, ponieważ szczera rozmowa z przełożonymi bądź HR Biznes Partnerem prowadzi na szybką ścieżkę zwolnienia. Reasumując swoje doświadczenie z tej firmy to mogę je zakreślić w kilku słowach: poniżanie przez przełożonego jest na porządku dziennym, kłamstwa co do socjalu również, faworyzowanie wazeliniarzy - na potęgę, brak poważnej merytoryki - pracownik jest tylko narzędziem do wykonywania. Firma aspiruje do bycia korporacją, ale socjalistyczne zarządzanie stawia ją w pozycji dość mizernej. Ktoś kto był dobry w zarządzaniu firmą w czasach kryzysu nie zawsze sprawdza się w czasach prosperity. Do tego trzeba mieć szacunek do innych ludzi - wszyscy wiemy o kogo chodzi. I ostatnie zdanie na koniec - jest to najgorsza firma w jakiej przyszło mi pracować. Pozdrawiam Pierre Dzący

@Pierre Dzący

Dziękuję, każda opinia jest ważna, przykro nam, że w taki a nie inny sposób ocenia Pan firmę. Brak rozmowy powoduje, że wiele problemów, które na początku można szybko rozwiązać z upływem czasu stają się coraz trudniejsze. Dlatego jeszcze raz zachęcam by o niejasnościach rozmawiać z przełożonym lub HR Biznes Partnerem.

Xxx
@FAMUR SA

Wy i tak nie słuchacie co i jak u was pracownik sfrustrowany jest na porządku dziennym bo swoimi decyzjami na poziomie bruku doprowadzacie każdego do irytacji i frustracji.Po co wam te wszystkie systemy zarządzania po co wam te górnolotne hasła o człowieku ludziach jak macie go głęboko w d....e.Potrzeba wam nie ludzi a (usunięte przez administratora) i to najlepiej niepiśmiennych i nie czytajacych

były
@FAMUR SA

Przeciez wy z nikim nie rozmawiacie przykład pracowników ryfamy nawet pan dyrektor który tylko w oknie siedział i zaglądał na pozegnanie tłumacząc sie ze koronowirus i nie moze sie zeggnac a o zamknieciu dowaidujemy sie z pray nie róbcie sobie zartów z pracowników a jakis rozmowach dyrektorzy rozmawiali chyba z sobą

@FAMUR SA

Dzień dobry Zadałem konkretne pytanie i proszę o konkretną odpowiedź. To nie jest trudne - policzyć te osoby. Pozdrawiam Pierre Dzący

Rybniczak
@były

potwierdzam ja tez odszedłem z Ryfamy nasz dyrektor który był gościem na produkcji tez nie miał pomysłu na zakład. (usunięte przez administratora)

@Pierre Dzący

Dzień dobry Co jakiś czas zaglądam na tę stronę i dalej nie widzę odpowiedzi. Czyżbym zadał HR Business Partnerowi awykonalne zadanie? Skoro liczycie na dialog to może zaczniecie odpowiadać na początku na proste pytania. Pozdrawiam Pierre Dzący

@Pierre Dzący

Szanowny Panie, Dziękujemy za przesłany komentarz oraz zainteresowanie bieżącą sytuacją związaną z Grupą FAMUR. Wszelkie informacje dotyczące optymalizacji zatrudnienia w naszych zakładach, znajdują się w oświadczeniu Spółki dostępnym na jej stronie internetowej. Jeśli ma Pan dodatkowe pytania, zapraszamy Pana na spotkanie z HR Biznes Partnerem. Chętnie wyjaśnimy wszelkie wątpliwości.

@FAMUR SA

Szanowna Osobo Prowadząca ten Profil Uprzejmie proszę o podanie linku, ułatwi to mi pracę, skoro nie Ty nie potrafisz skorzystać z kalkulatora lub excela. Zrobię to z chęcią za Ciebie. Jestem również otwarty na spotkanie z HR Biznes Partnerem. Usiądziemy gdzieś na kawie, w parku i spokojnie podyskutujemy. Mogę opowiedzieć Ci o firmie, w której obecnie pracuję. Nadmienię, że branży nie zmieniłem i spotykam się teraz z tymi samymi osobami z firm zewnętrznych, co pracując w Famurze. Jakoś dziwnym trafem każda taka osoba gratuluje mi. Nie nowej pracy, tylko wyrwania się z piekła. To również o czymś świadczy. Tak więc porządni ludzie - szukajcie, aż znajdziecie. Pozdrawiam Pierre Dzący

@Pierre Dzący

Niestety dla mnie to też najgorsza firma w jakiej przyszło mi pracować.Takiego nieudolnego zarządzanie czymkolwiek dawno nie widziałem.No cóż nowoczesne zarządzanie daje się we znaki.

VOLVO Nowy wpis
@Hans

Hans polemizowałbym z tym co piszesz. Jakie toksyczne środowisko? Każdy odpowiada na dzień dobry, nie musisz pracować w sobotę i do tego ten uroczy staruszek jako doradca zarządu.

Szkoda nerwów Nowy wpis

Jedziesz do pracy na 14.00 na miejscu okazuje się, że jest jakiś wyjazd i jedziesz na kopalnię np. o 18.00. Teoretycznie powinieneś pracować jeszcze 4 godziny ale nie tu. Od 18.00 zaczynasz normalne 8 godzin pracy. Jedziesz rano o 6.00 wyjazd na kopalnię masz o 12.00. Jak nie zdążysz dać znać rodzinie to mogą się zdziwić, że o 15.00 nie ma cię jeszcze z pracy. Praca może być ok dla samotnych osób. Dla rodzin z dziećmi nie ma życia, nigdy w sumie nie wiadomo jak będziesz pracować. Ludzi się zwalnia, a mniejsza ilość pracowników ma być bardziej wydajna i pracować za kilku… czy warto? Ocenę pozostawiam innym.

ss Nowy wpis
@Szkoda nerwów

Święta prawda. Praca w takim trybie wykończy każdego.(usunięte przez administratora) Jezdzic jak najczesciej na dół, przekraczać normy czasowe. Tyrać w świątki piątki i niedziele a potem być może Cię nie zwolnią. Pracować na granicy bezpieczeństwa, łamać przepisy BHP, ryzykować własnym życiem i zdrowiem-pytanie czy warto. (usunięte przez administratora)

Kandydat

Dzień dobry, chciałbym zapytać jakie są zarobki i wymagania na stanowisko magazyniera? Mógłby mi ktoś przybliżyć prace tam?

@Paweł

Na jaki magazyn? Serwisowy czy centralny?

@Paweł

Jaki magazyn ? Centralny czy serwisowy?

Taki sam
@Janek

A czym się to różni i gdzie lepiej ?

@Taki sam

Różnice są kolosalne nie wiesz na którym magazyn aplikujesz? Wieczorem napiszę więcej.

@Janek

Mnie chodzi o centralny chyba , tzn jest w ogłoszeniu logistyk/koordynator wysyłek i nic poza tym . Chciałbym się dowiedziałem jak się tam pracuje ? Czy trzeba mieć kurs na wózek i suwnice? I ogólnie czy warto się zatrudnić.

@Janek

Chyba centralny, w ogłoszeniu jest logistyk/ koordynator wysyłek. Więc chyba centralny.

@Taki sam

Praca na magazynie centralnym : system trzy zmianowy od poniedziałku do piątku weekendy wolne no chyba że zgłaszasz się na dyżur weekendowy który masz płatny dodatkowo dostajesz samochód służbowy którym możesz podjechać do pracy w trakcie dyżuru .Co do płac to każdy ustala sobie stawkę indywidualnie. Magazyn SERWISOWY: praca w systemie ciężko powiedzieć - gorszy niż 4 brygadowy !! Praca na magazynie 24/7. Za weekendy wolne dni w tygodniu ustalone z góry przez kierownika magazynu. W ciągu pięciu dni pracy możesz obskoczyć wszystkie trzy zmiany np.: dwa dni na rano, jeden dzień na popołudniówkę, dwa dni na trzecią zmianę. Jak prosisz przy ustalaniu grafiku by w jakiś dzień mieć konkretną zmianę to w grafiku masz wpisany urlop. Nigdy kierownik nie idzie pracownikowi "na rękę". Grafiki są przesyłane pracownikowi ok. 25 każdego miesiąca - nigdy nie idzie nic zaplanować. Ciężko nawet się z kim zamienić bo ze względu na rodo kierownik wysyła pracownikowi tylko jego grafik. Co do urlopów w wakacje, to nigdy nie ma 16 dni, zawsze urlop rozpoczyna się po przepracowanej sobocie lub niedzieli, a kończy się nocką w niedzielę. W wakacje wolne są tylko dwa pełne weekendy z czego jeden to ten środkowy przypadający w urlop. W święta są dyżury. Należy przyjechać do godziny od telefonu własnym transportem. Dyżury są bezpłatne. Masz zapłacone tylko gdy Cię wezwą i na magazynie spędzisz pełną zegarową godzinę mimo, że wydanie części zajmie tylko 15 minut. Musisz wtedy spędzić tam całą godzinę by za nią zapłacono. Przerw śniadaniowych nie ma - je się w biegu wykonując pracę. Wysyłki eksportowe pakuje się w skrzynie które się samemu skręca, przycina i konstruuje. Najlepsze jest to, że co do materiału to trzeba we własnym zakresie kombinować. Biegać pomiędzy działami szukając materiału by je skonstruować. A przycina się belki wyrzynarką. Długopisy do pisania w pracy zamawiane są przez pracowników na własny koszt. Krzesła do biura są wyciągane ze śmietnika. Są to zepsute krzesła wyrzucone przez pracowników biurowych. Inne rzeczy takie jak czajnik, ekspres do kawy czy zegar to rzeczy które są załatwiane indywidualnie, np. jak inny dział wymienia i chce wyrzucić. W magazyn i jego pracowników się nie inwestuje! Jak była pandemia to pracownicy biurowi pracowali zdalnie, a magazyn "pełną parą". (usunięte przez administratora) Jak masz dziecko i np. dostajesz informacje, że musi iść do szpitala, musi iść z rodzicem, zgłaszasz to tydzień przed przyjęciem (bo wtedy się dowiedziałeś) to słyszysz od kierownika "chyba Cię po....." No to wszystko mówi. Zresztą co kierownika to nawet nie mam ochoty się wypowiadać. Już niejeden próbował i zawsze było to usuwane. Co do wynagrodzenia za tak chory system zmianowy to szkoda gadać. Podsumowując, jak nie masz rodziny i lubisz pracować w świątki, piątki i niedziele i to za marne grosze to właśnie praca dla Ciebie. WYMARZONA !!! Pozdrowienia dla chłopaków z serwisu :) To co napisałem to szczera prawda, a każdy zrobi z tym co chce :)

Bywaitak Nowy wpis
@Janek

Pamiętaj przyjacielu, że atmosferę tworzą ludzie

kandydat
Kandydat

Witam, chciałem zapytać o serwis. Czy praca zdalna w domu ma jakiś sens w tym dziale? Produkcja pracuje normalnie a serwisowcy podobno siedzą w domu pod telefonem i mają służbowe auta. Mozna się zatrudnic zeby siedziec w domu i miec za to płacone?

@kandydat

Dzień dobry, Pracownicy serwisu podczas pracy w systemie home office, wykonują takie same zadania jak podczas pracy w firmie - przyjmowanie i rozdzielanie zleceń, pisanie protokołów, udział w szkoleniach, itp. Jedyna różnica polega na tym, że wyjazdy do klientów są realizowane bezpośrednio z domu, a nie tak jak do tej pory z firmy.

sc
@FAMUR SA

Raczej to bzdury. Serwis naprawia maszyny i (usunięte przez administratora)awarie u klientów, nic wiecej nie robią wiec jak to jest mozliwe poprzez home office? Wytłumacz to innym pracującym w tym zakładzie.

Familok
@kandydat

Nie ma służbowych aut

Grubiorz
@sc

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, co nie?

Rozmowa kwalifikacyjna
Firma FAMUR SA szukała nowego pracownika na stanowisko Asystent/ka Zarządu. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Po jakim czasie dostałeś odpowiedź zwrotną?
Amadeusz
Kandydat

Hej, jak wygląda praca na cnc? Na jakie zarobki można liczyć i jakie obowiązki typu pisanie programów itp ?

@Amadeusz

Programy pisanie zapomnij a praca na CNC obłożenie poniżej polowy

@Amadeusz

Dzień dobry, Wysokość wynagrodzenia jest uzależniona od doświadczenia pracownika, umiejętności oraz od stopnia jego zaangażowania w wykonywaną pracę. Od pracownika nie jest wymagane pisanie kompleksowych programów obróbczych. Program opracowany jest przez programistę, a doświadczony pracownik, po uzyskaniu zgody może wprowadzać modyfikacje.

mal

Znów zwolnienia, kilkadziesiąt lat stażu w ZZM, Kopeksie(usunięte przez administratora) Najpierw nadzieja że będzie dobrze, przeprowadzka do Katowic i tutaj po kilku miesiącach zwolnienie-super. Jednak ma perspektywy ten Famur, daje ludziom szanse na lepszą prace w innych firmach. Ciekawe jak widzi to ten który obieca więcej niż nie jeden jest w stanie dać.

Specjalista

Ta firma nie ma przyszłości, bo górnictwo się kończy, poza tym chińczycy zaczynają wchodzić do europy ze swoim sprzętem dlatego Famur chce się przebranżowić, ale jest to niewykonalne z aktualnym zarządem który bierze się za tematy o których nie ma pojęcia. (usunięte przez administratora)

DETOX RIDER
@Specjalista

Bzdury kompletne. Jeden doradca zarządu ma większą wiedzę i doświadczenie plus czutke do biznesu niż 90% prezesów w polskim zapleczu górnictwa.

@DETOX RIDER

A który to famur nie jest do uratowania tylko do zlikwidowania potrwa to jeszcze parę lat i zostanie zlikwidowany.niestety dziś się tworzy małe firmy handlowo usługowe aby wejść w PV a panele i osprzęt i tak robią chinczyki

DOCENT
@WielkiT

Nie bierzesz pod uwagę jednej kwestii, że największą wartością firmy są ludzie. Po chińsku kryzys to szansa. i , że sprzedawane są kompleksowe rozwiązania.

Czy rozmowa rekrutacyjna w FAMUR SA odbywa się również w języku angielskim?

@Pytanie

Dzień dobry, Wszystko zależy od tego na jakie stanowisko się aplikuje, jeśli jest na nim wymagana znajomość języka angielskiego, to w trakcie rozmowy rekrutacyjnej jest ona sprawdzana.

Nie ważne kto

Drogi dziale HR, czy prawdą jest że po wakacjach będą grupowe zwolnienia w grupie i kolejne zamykanie oddziałów ?

@Nie ważne kto

Dzień dobry, Decyzja o prowadzeniu zwolnień grupowych czy zamykaniu oddziałów jest poprzedzona wielomiesięcznymi analizami i zależy od wielu czynników, przede wszystkim płynących z otoczenia biznesowego. Mamy nadzieję, że decyzji o takich działaniach nie będziemy musieli podejmować.

Hans Zimmer
Kandydat

Myślę, że przyzwoitość nakazuje zdjąć "Wierzę, że ludzie są największą wartością" ze strony głównej.

Pyton
@Hans Zimmer

Zgadza się. Największą wartością w tej firmie jest z małej rzeczy zrobić olbrzymią aferę aby pokazać swoją pozycję.

@Hans Zimmer

Niestety musisz wytłumaczyć co to jest przyzwoitość bo w szkołach tych dziwnych tego nie ucza

Familok

Nie da się ukryć, że to praca typowo dla kawalerów, inaczej nie masz żadnego życia, tym bardziej rodzinnego. Pracujesz na zmianię powiedzmy 18, planujesz cały dzień pod to, by ostatecznie ściągnęli cię do pracy. Masz odebrać dzieci że szkoły, musisz przeorganizować cały dzień. Na 12 nie masz wyjazdu, ale potrafią cię ściągnąć do pracy na 18. (usunięte przez administratora)

Rekrutacja do IT
Kandydat

Witam jakA atmosfera panuje w dziale IT jest rekrutacja na sp. ERP czy duża jest rotacja ? Coś więcej o specyfice pracy ?

@Rekrutacja do IT

Dzień dobry, Zespół IT od kilku lat ma stały skład osobowy, niewielkie zmiany wynikały z przejęcia nowych spółek lub przejścia pracowników na emeryturę – dlatego też pojawiają się rekrutacje. Praca jest stacjonarna, od poniedziałku do piątku, chociaż czasami mogą pojawić się delegacje.

moderator

chyba wykupili "zloty profil" nic tylko patrzec jaj znikna niepochlebne komentarze.

@moderator

czesc juz zniknela o dyrektorku ktory nic nie robii tylko inwigiluje (sledzi kamerki nawet w domu) i robi zdjecia pracownikom po godzinach pracy i poza zakladem pracy. miliarder go powinien wywalic (usunięte przez administratora) w 1 kolejnosci.

@nick

Prosimy o zamieszczanie merytorycznych wypowiedzi.

@FAMUR SA

jak ci cos nie pasuje to usun wpis przeciez teraz masz taka mozliwosc. to jest bardzo merytoryczna wypowiedz. siedzisz pewnie od niedawna w jakims biurowcu i nie masz pojecia co sie dzieje na hali. bedziesz teraz robic krecia robote. powodzenia i wspolczuje.

@FAMUR SA

Jakie merytoryczne wypowiedzi i po co? Famur zakłady zamyka, ludzi zwalnia mimo tarczy, co chcecie za opinie? Na co liczycie? Że ktoś napisze że Famur to dobra firma? Przereklamowana!

Liniowy
@pracownik

Budynek za to mają ładny, szatnie nie są w tragicznym stanie, na głowę nie kapie, więc są i plusy. Do tego miły człek z ochrony wita mnie zawsze jak wchodzę/wychodzę z pracy,,,, pośmiejmy się razem, bo co nam zostało?

@Liniowy

za to przez 100lat mieli budynki obskurne tylko je zburzyli

@FAMUR SA

Ja mam pytanie merytoryczne. Na stronie głównej w zakładce kariera wyskakuje motto CEO "wierzę, żę ludzie są największą wartością grupy.." Proszę o wytłumaczenie tego motta.

Staszek
@Nick CAVE

To prawda. Ludzie sa największą dla firmy. Stąd też bogaty fundusz socjalny, którego w innych fimach zdecydowanie brak. Ludzie przyzwyczajaja sie do dobrego i po pewnym czasie juz tego nie doceniaja.

jo
@FAMUR SA

Merytoryczne wypowiadanie się na forum dotyczy to wszystkich stron

Digger
@FAMUR SA

Proszę o wytłumaczenie motta CEO ze strony głównej.

Nick Cave

Czekamy na wyjaśnienie.

@Staszek

Staszek, Wytłumacz motto, proszę. Pozdrawiamy Fan Club Fryzjera oraz Jacka

@Nick CAVE

Pytanie zadałem 2 sierpnia i do dzisiaj nie mam odp.

@Nick CAVE

To nic nie znaczy to takie korporacyjne(usunięte przez administratora).To śmierdzi z daleka wielką obłuda i kłamstwem.

taki żarcik :)

KWT
@pracownik

Widzisz wszystko na biało czarno? Pomyśl ile miejsc pracy zostało stworzonych. Wypłaty zawsze na czas. Premie zawsze na czas. Kierownictwo od którego można się czegoś nauczyć plus światowej klasy ekspert górnictwa jako doradca. Mało? Ogarnij się człowieku.

@KWT

No widzisz wszystko na czas a pracownik wykonał pracę przed czasem i co.Pozatymod kierownictwa to można było się uczyć w latach 90 bo obecnie to nawet z nimi nie chciałbym muchy ubić.

@Nick CAVE

Ile mam czekać na wytłumaczenie motta? Dział HR nie możę wytłumaczyć jak się ono ma do oceny na stronie go work pracodawcy oraz liczby osób zwolnionych w przeciągu ostatnich lat? Czy te motto to może taka kpina z pracowników albo to inside joke?!

Delta
Kandydat

Dlaczego taka rotacja w eksporcie? Jak tam się pracuje? Czy dyrektorowi przysługuje służbowe auto?! Czy są tam w porządku ludzie?

Alpha
@Delta

Jedną stałą na tym świecie jest zmiana. Praujemy spokojnie. Część ma auta służbowe. Ludzie są w porządku.

sa
@Alpha

Serwis ma swoje auta służbowe żeby nie marnowali swojego prywatnego paliwa na dojazd z Zabrza do Katowi, ot taki profit.

nick

prawie 100 osob do zwolnienia z 400 zatrudnionych w katowicach. (usunięte przez administratora)

@nick

A nie przypomina ci to historii z Zabrza.....już wiesz jak to wyglądało.Takie zarządzanie już Zabrze przeżyło i jak to się skończyło.

Tak
@nick

Ryba psuje się od głowy... Ciekawe jak będzie w tym przypadku :)

Fruu
@Pracownik

Ktoś komuś daje w kieszeń żeby wykończyć firmę. Kopex w ten sposób załatwiono a teraz załatwiony zostanie w ten sam sposób zalatwiajacy kopex. Zagmatwane ale kumaty zrozumie.

Rekrutacja
Kandydat

Ku przestrodze warto przyjrzeć się bliżej procesowi rekrutacji potencjalnych pracowników w Grupie Famur, Analiza dokonana jest jedynie ze względu na piękną i zachęcającą adnotację na witrynie internetowej spółki, a mianowicie: "Przyjazna rekrutacja". W dużym przybliżeniu: firmy będące członkami koalicji "Przyjaznej rekrutacji" powinny cechować się m.in. "otwartością na przekazywanie informacji zwrotnej kandydatom". Również w ogłoszeniu rekrutacyjnym spółki na jednym z najbardziej popularnych portali służących do poszukiwania pracy można zauważyć wzmiankę iż: "Po zakończeniu każdego etapu rekrutacji informujemy kandydatów o naszej decyzji". Niestety, rzeczywistość jest zupełnie inna, dział HR po przeprowadzeniu poszczególnych etapów procesu rekrutacyjnego w żaden sposób nie informuje kandydatów o jego wynikach. W związku z powyższym w pełni zasadnym pozostaje pytanie czy kwestią wartą rozważania nie byłoby wycofanie się z koalicji "Rekrutuj przyjaźnie", przecież nawet w XXI wieku nie ma żadnego obowiązku podawania potencjalnym kandydatom do pracy informacji zwrotnej, prawda?

@Rekrutacja

Użytkowniku Rekrutacja – jest nam bardzo przykro, jeśli nie dostałeś od nas informacji zwrotnej, staramy się wszystkich kandydatów poinformować na jakim etapie jest ich kandydatura – informacja przekazywana jest telefonicznie lub mailowo. Niestety może się zdarzyć, że przy dużej ilości Kandydatów, kogoś pominiemy lub dana osoba nie otrzyma od nas informacji ponieważ proces jeszcze trwa. W takiej sytuacji zachęcamy kandydatów do bezpośredniego kontaktu z Rekruterem, który prowadzi proces, a z którym wcześniej mieli okazję rozmawiać. Jednocześnie, z uwagi na dużą ilość spływających CV odpowiedzi otrzymują wyłącznie kandydaci, których decydujemy się zaprosić do kolejnego etapu rekrutacji, czyli spotkania rekrutacyjnego lub rozmowy telefonicznej.

Xxx
@FAMUR SA

O znowu Wam przykro.No cóż stara spiewka starej nuty.

Rekrutacja
@FAMUR SA

Oczywiście mowa jest już o udziale w kolejnym, wyżej wymienionym przez Państwa etapie rekrutacji, w przeciwnym razie kwestia braku odpowiedzi nie byłaby przeze mnie w ogóle poruszana.

Dawid

Jak robicie w weekendy ?

@Dawid

Nie ma roboty a ty mówisz o weekendach.tylko serwis

Serwis
@Pracownik

Urok 4 brygadowki weekend w pracy

Nenufar
@Dawid

Sobota chillout , niedziela to już się myśli o poniedziałku.

Smerfetka

Chciałam życzyć WSZYSTKIM współpracownikom Zdrowych, pogodnych, spokojnych Świąt Wielkanoc.

Drozd

Dlaczego jest tak duża rotacja w księgowości? Czy atmosfera jest aż tak kiepska?

@Drozd

W firmie są duże zmiany, komuś z zewnątrz mogłoby się nawet wydawać, że się pakuje. Jest dużo zmian na rynku górniczym, więc i ludzie nie są przekonani do branży, a przez to i firmy.

Kandydat

Jak wygląda praca w biuriwcu, głównie w księgowości? Warto złożyć swoje CV?

@Kandydat

Jak chcesz zostać nadwornym jeleniem to składaj.

Zostaw merytoryczną opinię o FAMUR SA - Katowice

FAMUR SA