Opinie o Corten Medic w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Corten Medic. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Corten Medic o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Corten Medic w Warszawa

73+

Na przestrzeni lat zmiana zdecydowanie na gorsze. Brak profesjonalnej obsługi zarówno w rejestracji, jak i lekarzy. Na receptę czeka się trzy dni. Również na skierowanie do specjalisty ponad tydzień mimo osobistej wizyty u lekarza. Parę lat temu jeden lekarz prowadził pacjenta, teraz przy każdej wizycie jest inny. Podejrzewam ,że tak jest i w innych przychodniach. NFZ Zbiera składki , ale tylko dla Rządu, pozostali chorzy mogą liczyć tylko na prywatną służbę zdrowia pod warunkiem że stać ich na to.

ktoś

Czy ogłoszenie zamieszczone na pracuj.pl przez MEDICAL PARTNERS POLSKA sp. z o.o. dot. "Kierownik Centrum Medycznego", z dopiskiem Lublin, dotyczy pracy w Corten Medic? Obie firmy łączy nazwisko p. Tomasza. Corten Medic w Lublinie nie ma, jest Radom, Zwoleń, Hrubieszów.

Napiszę krótko i zwięźle, bardzo lubię przychodzić do pracy, a pracuje tutaj już ok 7 lat . Uwielbiam mój zespół na jednej z Warszawskich przychodni. Pensje dostaje na czas, a pracuje na umowie o pracę, podwyżkę też dostałam i to nie raz. Jest czysto , miło a lekarze są fantastyczni. Pacjenci przychodzą do nas cały czas i nigdy nie słyszałam od nich aby czuli że jest chaos, brak informacji czy żeby skarżyli się na bałagan, bo tak nie jest ! W czasie 1 fali Covid, gdzie wszystkich w koło zwalniali mi nawet pensji nie zmniejszyli ! A mało tego , firma zatrudniała ludzi do pracy w punktach pobrań nie raz ratując rodzinne tragedie . Przykro czyta się takie komentarze gdzie ludzie piszą bardzo powierzchownie. Ps. Mam wykształcenie wyższe, jak wiele moich współpracowników, jestem zadowolona z miejsca w którym pracuje i z kim pracuje!

Czy w Corten Medic wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Nie wypłacają żadnych nagród, nie płacą za nadgodziny, jeden wielki bajzel

dziękujemy za opinię. Niestety Twoja opinia jest zbyt ogólna abyśmy mogli się do niej odnieść. Dlatego prosimy o kontakt z nami bezpośrednio pod adresem: rekrutacja@cortenmedic.pl. Pozdrawiamy zespół Corten Medic.

Koordynator Biura

Bezpośrednio u prezesa. Trwała półtorej godziny, prezes kilkukrotnie wychodził. Wiele razy moja cierpliwość została wystawiona na próbę. Mało profesjonalnie.

Doświadczenie. Umiejętności. Znajomość branży.

Iks

Na jaką pensję netto może liczyć opiekun klienta/Pacjenta (w ramach umowy o pracę)?

Dziękujemy za wyrażanie swoich odczuć względem firmy. Wszystkie komentarze są dla nas cenną informacją, którą wykorzystujemy wprowadzając do organizacji nowe projekty i zasady współpracy. Zależy nam na tworzeniu komfortowego i przyjaznego środowiska pracy, bo to właśnie nasi pracownicy stanowią naszą siłę. Corten Medic jest w trakcie zmian i reorganizacji wewnętrznych, które wynikają z intensywnego rozwoju. Zdajemy sobie sprawę, że duża ilość podejmowanych przez nas projektów medycznych oraz chęć zaspokojenia potrzeb Pacjentów na jak najwyższym poziomie, stawia przed pracownikami wyzwania. Zależy nam jednak na pozytywnym, zrównoważonym rozwoju firmy, który przyczynia się do zadowolenia pracowników i wspiera ich wdrożenie do podejmowanych zadań. Wiemy, jak bardzo jest to potrzebne. Jesteśmy firmą, której zależy na pracownikach i która się na nich opiera. Chętnie w nich inwestujemy i dajemy możliwość rozwoju oraz szanse na awans. Jesteśmy otwarci na pracę ze sprawnymi, elastycznymi i zaangażowanymi osobami - dla nich zawsze znajdzie się miejsce w naszych szeregach. Szukamy pracowników właśnie o takim profilu. Z takimi osobami chcemy wspólnie tworzyć odpowiedzialną firmę świadczącą profesjonalne usługi medyczne. Pracujemy nad rozwiązaniami, które dalej pomogą Corten Medic tworzyć organizację nie tylko dającą swoim pracownikom możliwości rozwoju zawodowego, ale przede wszystkim wsparcie na każdym kroku kariery. Chcemy podziękować naszym obecnym pracownikom, którzy w kluczowych dla nas okresach, w sposób profesjonalny i z pełnym zaangażowaniem, realizują zadania realnie przekładające się na wspólny sukces. Równocześnie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniają się do rozwoju Corten Medic, zarówno naszym długoletnim pracownikom, jak i osobom, które wspierały organizację w krótszym okresie czasu. Bardzo nam przykro, że są osoby, które źle się poczuły w naszej organizacji, ale cieszymy się, ze chociaż przez chwilę mogliśmy je mieć w swoim gronie. Wszystkim osobom, które zdecydowały się rozwijać poza strukturami Corten Medic życzymy sukcesów i trzymamy kciuki za odnalezienie swojego zawodowego miejsca. Zapraszamy wszystkie osoby, które wraz z nami chcą wspólnie budować przyszłość Corten Medic, a przede wszystkim dbać o zaspokojenie potrzeb naszych pacjentów. Pozdrawiamy, Zespół Corten Medic

Paolo

Nie tak dawno byłem pacjentem w namiocie przy Młynarskiej. Robiłem test antygenowy razem z kolegą. W środku namiotu była bardzo miła obsługa. Czytając te komentarze widzę że na bank musi być coś na rzeczy. Jestem pracodawcą i nigdy nie pozwoliłbym aby moi pracownicy byli truci gazem tyle godzin. Wchodząc do namiotu nie czuło się nic prócz niedopalonego gazu. Oczywiście w najbliższym czasie poinformuję odpowiednie służby o zaistniałej sytuacji.

@Paolo

dziękujemy za informację. W takich sytuacjach (gdy istnieje choć najmniejsze prawdopodobieństwo zdarzenia związanego z gazem) należy reagować natychmiast, zgłaszając swoją obserwację pracownikom punktu czy placówki oraz powiadomić odpowiednie służby. Tym bardziej, że powyższy problem może dotyczyć pobliskich budynków mieszkalnych lub pojazdów na parkingu, na którym na stoi nasz namiot (we wspomnianym punkcie stosujemy ogrzewanie gazowe tylko jako wsparcie urządzeń elektrycznych w momencie bardzo ujemnych temperaturach). Dokładny opis sytuacji prosimy przesłać na adres biuro@cortenmedic.pl - niezwłocznie przekażemy sprawę do naszego działu technicznego, który dokładnie sprawdzi czy istnieje zagrożenie. Pozdrawiamy zespół Corten Medic.

jasne
@Paolo

Skrajnie nieodpowiedzialne podejście firmy do pracowników jest ogólnie znane. Wystarczy zobaczyć warunki w jakich pracują tam ludzie zarówno w placówkach medycznych jak i centrali. Sanepid i inspekcja pracy, oraz NFZ w przypadkach placówek medycznych będzie miał tam co robić.

@jasne

dziękujemy za opinię. Również zachęcamy do odwiedzin placówek i biura oraz rozmowy z pracownikami aby poznać osobiście naszą firmę. Niestety Twoja opinia jest zbyt ogólna dlatego prosimy o kontakt z nami bezpośrednio pod adresem: biuro@cortenmedic.pl. Pozdrawiamy zespół Corten Medic.

@Paolo

Do niedawna nie było nawet toalet w punktach mobilnych ani ogrzewania. Pracownicy musieli biegać po stacjach żeby pójść za potrzebą, a każda nawet najkrótsza przerwa (usunięte przez administratora) jest niemile widziana. Lepiej traktuje się zwierzęta niż pracowników CM.

dziękujemy za opinię. Opisana przez Ciebie sytuacja mogła mieć miejsce w pierwszym dniu funkcjonowania mobilnego punktu pobrań. Najszybciej jak to było możliwe poprawiliśmy wymienione przez Ciebie warunki. Zgodnie z prawem przerwa w pracy należy się każdemu pracownikowi i my jako organizacja jesteśmy zobligowani do jej przestrzegania. Pozdrawiamy zespół Corten Medic.

papa smerf
@jasne

nie widzą problemu w tym, że ktoś pracuje u nich bez jakiejkolwiek umowy

Danuta Cieślak-Marcinkowska

6 stycznia 2021 r. w placówce Corten Medic w Piasecznie (przy starostwie) miałam zrobiony test RT-PCR na obecność koronawirusa. Zostałam obsłużona bardzo profesjonalnie - wszystko przebiegło szybko i sprawnie, a obsługa była niezwykle pomocna i uprzejma.

@Danuta Cieślak-Marcinkowska

bardzo dziękujemy za podzielenie się swoją opinią. Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do korzystania nadal z naszych usług.

nix

Firma nie warta uwagi dla nikogo kto ma chociaż odrobine doświadczenia w swojej dziedzinie. (usunięte przez administratora) Pozostali Pracownicy uciekają z tej formy tak szybko jak się da, od razu po rozpoczęciu pracy uderzyło mnie że prawie każda z którą miałam kontakt ma staż pracy w Corten maksymalnie kilku miesięczny. (usunięte przez administratora) Chce kontrolować dosłownie każdy aspekt pracy każdego pracownika w firmie, przez co nawet najmniejsza rzecz musi być przez niego zaakceptowana, co blokuje całkowicie pracę. (usunięte przez administratora)nie odpisuje na maile (nawet bardzo ważne) bo akurat nie ma humoru, potrafi "obrazić się" jak małe dziecko na pracownika i przez tydzień nie odzywać się praktycznie bez powodu, zmienia decyzje kilka razy dziennie, przez co przychodzisz z gotowym projektem i słyszysz: już nieaktualne, zmieniła sie koncepcja, i oczywiście jego słynne celowe spóźnianie się na rozmowy z pracownikami bo ma taki humor i fanaberie żeby na niego czekać godzinę albo i więcej na korytarzu. Warunki pracy: straszne. Ludzie pracujący po 2 osoby przy jednym biurku, stłuczeni jak sardynki w małych pomieszczeniach, hitem jest pracownik, któremu (usunięte przez administratora)kazał pracować przy umywalce!, tak miał komputer, krzesło i dokumenty na umywalce!! bo to było jedyne wole miejsce gdzie fizycznie mógł usiąść. Oczywiście, pomijając już samą paranoje pracy w takich warunkach, dyrektor nie rozumie że jest coś takiego jak COViD i że taka praca jest po prostu niebezpieczna. Firma oszczędza na wszystkim, pracownicy mają komputery z "odzysku" które ledwo zipią, miejsce pracy: stłoczenie ludzi po kilka osób przy jednym biurku (dyrektor nie chce słyszeć że nie ma miejsca żeby usiąść, już nie mówiąc o jakiejkolwiek pracy, według niego nie ma czegoś takiego jak praca zdalna, masz sobie sam znaleźć miejsce gdzie masz pracować: nawet jeżeli będzie to parapet czy umywalka!). Nie ma znaczenia na jakim stanowisku jesteś zatrudniony, i tak dyrektor kila razy dziennie zmieni ci zakres obowiązków, bo tak, dzisiaj jesteś koordynatorem czy kierownikiem a za 5 minut może ci kazać wykonywać prace fizyczne przy sprzątaniu lub kazać wydzwaniać i wciskać usługi firmy. Zdarzało mu się zatrudniać laborantów czy personel medyczny z bardzo dużym stażem gdzie okazywało się pierwszego dnia pracy że firma NIE MA laboratorium albo nie świadczy danych usług medycznych i takie osoby zamiast pracować w zawodzie były zmuszane do wykonywania prostych prac biurowych, i jeszcze dyrektor miał do nich o to pretensje!

Kandydatka

Drodzy Państwo z Corten Medic, ilość negatywnych opinii poraża. Miło, że Państwo odpowiadacie na komentarze, oznacza to, że dział komunikacji działa, ale wg mnie ogrom pracy wykonać trzeba od środka. Gdy są jeden, dwa negatywne komentarze raz na jakiś czas, można mówić o złośliwości niezadowolonego pracownika, ale tu każdy komentarz jest negatywny. Co oznaczać może, że faktycznie nie dzieje się u Państwa dobrze. Pracownik jest trybikiem, od którego wymaga się cudów, nie dając narzędzi do pracy chociażby w postaci zakresu obowiązków. Za to bardzo łatwo rozlicza się pracownika z zadań, które właściciel ma w głowie i tylko w głowie. Oceniając negatywnie i żonglując warunkami umowy. Taki przekaz wynika z wypowiedzi. Jak tak dalej pójdzie nikt nie będzie chciał się do Państwa rekrutować. Nikt tam nie wytrzyma. Ja po przeczytaniu komentarzy zrezygnowałam z rozmowy, acz z byłam zmotywowana i mogłabym dużo wnieść. Proszę zastanowić się, czy prowadzicie Państwo placówkę medyczna, czy łechtacie swoje ego gardząc ludźmi. Megalomania to nie jest droga do rozwoju lrofesjonalnie placówki- miejsca godnego pacjentów i pracowników.

@Kandydatka

dziękujemy za podzielenie się swoimi wnioskami po przeczytaniu opinii na forum. Oczywiście szanujemy Pani możliwość do własnej interpretacji ich treści oraz postawienia przez Panią hipotez. Ubolewamy nad faktem, że zrezygnowała Pani z procesu rekrutacji oraz możliwości poznania naszej organizacji osobiście, np. poprzez rozmowy z pracownikami. A co za tym idzie sformułowania swojej opinii na podstawie własnych doświadczeń z naszą organizacją. Ubolewamy również, że niestety w naszym kraju nie ma kultury pozytywnej informacji zwrotnej i nikt nie spieszy się z pisaniem pochwał, kiedy jest zadowolony z pracy. Gdyby miała Pani jeszcze jakieś pytania i wątpliwości, oczywiście zachęcamy do kontaktu z naszym działem HR pod adresem email: rekrutacja@cortenmedic.pl. Pozdrawiamy zespół Corten Medic.

Red 2.0
@Corten Medic

"Nie ma kultury pozytywnej informacji zwrotnej"? Najpierw proszę wypracować u Państwa w firmie kulturę wysyłania informacji zwrotnej od kandydatów, którzy odbyli rozmowy kwalifikacyjne. Brak jakiejkolwiek informacji zwrotnej po prostu źle o Państwie świadczy.

@Red 2.0

bardzo dziękujemy za informacje, jest ona dla nas ważna. Zawsze staramy się dotrzymywać obietnicy informacji zwrotnej. Jeśli jednak zdarzyło się nam przeoczyć termin kontaktu z Panią/Panem, uprzejmie za to przepraszamy. Informację przekażemy odpowiednim osobom aby uniknąć sytuacji w przyszłości. Pozdrawiamy zespół Corten Medic.

Należy wystrzegać się tej firmy. Właściciel nie szanuje ludzi, wręcz swoją ingerencją w każdy szczegół przeszkadza w pracy i nie daje realizować zadań. Żadnej opieki medycznej i benefitów w tej firmie nie ma. Umowę o pracę to można dostać ale na krótko i po okresie próbnym nie ma mowy o podwyższce. Warunki pracy nie do zaakceptowania. Pracownicy muszą nawet sami sprzątać biuro, bo właścicielowi szkoda pieniędzy na firmę sprzątającą. Rozmowa rekrutacyjna to jeden monolog o cudownej firmie bez szacunku dla osoby rekrutowanej (odbieranie telefonów, wychodzenie, spóźnienie). Brak jasnej struktury i podziału obowiązków. Ludzie wytrzymują miesiąc i uciekają.

dziękujemy za opinię, Odpowiedź zwrotna zarówno od obecnych, jak i byłych pracowników jest dla nas szczególnie cenna ponieważ dzięki takim informacjom możemy nieustannie zmieniać się na lepsze. Dlatego bardzo prosimy o przesłanie dokładnego opisu tego co się wydarzyło na emaila: rekrutacja@cortenmedic.pl. Dziękujemy za dotychczasową współpracę i życzymy dalszych sukcesów zawodowych. Pozdrawiamy, zespół Corten Medic

Uciekać od tej firmy

Każdemu kto myśli czy warto zatrudnić się w tej firmie polecam najpierw 1. projektu się z opiniami o firmie Corten Medic i (usunięte przez administratora), to już mówi samo za siebie. 2. Odwiedzić osobiście którąś z ich placówek (bród i bałagan) albo zobaczyć jak wygląda ich "biuro" (ciasna klitka w piwnicy gdzie ludzie stłoczeni są jeden na drugim) 3. Porozmawiać z którymś z byłych lub obecnych pracowników (ludzie pracują tam maksymalnie kilka miesięcy po czym uciekają jak tylko znajdą jakąkolwiek inną pracę). (usunięte przez administratora) Przebieg rozmowy pokazuje jego stosunek do innych ludzi (usunięte przez administratora) Sama rozmowa rekrutacyjna to jeden wielki słowotok (usunięte przez administratora)gdzie mówił o swoich wizjach i jak to (usunięte przez administratora) jest świetnym managerem, znającym wszystkie amerykańskie metody zarządzania. Oczywiście dostałem ofertę pracy ale jej nie przyjąłem bo przed decyzją miałem okazję zobaczyć jak wygląda firma od środka i porozmawiać z jej pracownikami (większość pracuje w formie od kilku tygodni/ miesięcy i już chce uciec).

@Uciekać od tej firmy

Mimo, że nie zgadzamy się z Twoją opinią, dziękujemy za nią. Trudno nam odnieść się do kwestii poruszanych przez Ciebie anonimowo na forum - tym bardziej, że znaczna część Twojej wypowiedzi z powodu naruszenia regulaminu, wymagała reakcji administratora. Dlatego zachęcamy do kontaktu bezpośrednio z działem HR pod adresem rekrutacja@cortenmedic.pl. Zachęcamy również do odwiedzin w placówkach lub siedzibie firmy oraz rozmów z pracownikami osoby, które zastanawiają się podjęciem pracy u nas aby miały możliwość ocenienia naszych wspólnych starań samemu Pozdrawiamy, zespół Corten Medic.

niepowiem

Najgorsza firma na świecie. Nie polecam pracy tam nawet najgorszemu wrogowi. (usunięte przez administratora) Ciągle zmienia zdanie, sam nie wie czego chce. Rozwala wszystko, całą pracę wszystkich pracowników. Nie szanuje pracowników.(usunięte przez administratora)Tylko on ma świętą rację. Straszny człowiek. Ciągle robi spotkania, na które potrafi się spóźniać nawet kilka godzin. Nie szanuje pracy i czasu innych. Praca po godzinach to norma- (usunięte przez administratora) Najgorsza firma z jaką do tej pory się spotkałam. Nikt nie jest w stanie zmienić zachowania tego Pana a te komentarze tutaj, ze dziekują i dokładają starań żeby wszystko sie zmieniło to wielka bzdura. Nikt nic nie robi w tej sprawie bo to przecież wazna persona, której nikt się nie przeciwstawi. Uciekajcie najdalej jak to możliwe od tej firmy.

@niepowiem

NIEPOWIEM, Dziękujemy za Twoją opinię. Zapewniamy, że jesteśmy otwarci na konstruktywną krytykę i merytoryczne opinie, które są przez nas wnikliwie analizowane. Jednocześnie jesteśmy zaniepokojeni gorzkimi słowami i zarzutami wobec których nie możemy pozostać obojętnymi. Nasza firma nie chce i nie będzie również pomijać milczeniem delikatnych i ważnych kwestii z Twojej wypowiedzi. Nieopłacanie nadgodzin jest poważnym zarzutem i tą sprawę trzeba koniecznie wyjaśnić a brak szacunku do drugiego człowieka jest absolutnie niedopuszczalny w miejscu pracy. To bardzo poważny zarzut, który niepoparty dowodami stanowi pomówienie. W związku z tym uprzejmie prosimy o dokładny opisy sytuacji, które miał wpływ na Twoją negatywną ocenę i przesłanie ich pod adres: rekrutacja@cortenmedic.pl. Tylko wtedy będziemy mogli dokładnie zbadać sprawę. Pozdrawiamy, zespół Corten Medic

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe i przyszłe opinie. Pragniemy być tam, gdzie poruszane są kwestie ważne z punktu widzenia naszej firmy. Naszym celem jest nieustanny rozwój dlatego istotne są dla nas rzeczowe opinie, które poprawią funkcjonowanie firmy. Bardzo cenimy każdy merytoryczny wpis i jesteśmy otwarci na konstruktywną krytykę, z której staramy się wyciągnąć wnioski. Szanujemy zdania osób wypowiadających się na portalu. Prosimy jednak pamiętać, ze każda wolność na też swoje ograniczenia. Swoboda wypowiedzi nie może oznaczać jednak kłamstwa, obrażania i naruszania czyjejś godności. Dobre imię i dobra osobiste są pod ochroną prawa. Prawo zakazuje m.in. wypowiedzi zawierających pomówienia, kłamliwe treści i oszczerstwa, znieważających inne osoby i grupy ludzi czy obrażających uczucia religijne. Komentarze niezgodne z prawem będą usuwane przed administratora. Jesteśmy pewni, że dzięki Państwa spostrzeżeniom uda nam się zadbać o to, aby współpraca z nami była jeszcze bardziej satysfakcjonująca. Przypominamy o możliwości kontaktu bezpośrednio z działem HR pod adresem rekrutacja@cortenmedic.pl. Zachęcamy do pisania we wszystkich niepokojących kwestiach, sprawach i problemach. Pozdrawiamy, zespół Corten Medic.

Małgorzata

Dlaczego w punkcie wymazowym w Sierpcu nie ma prądu, jakiegoś ogrzewania?. Dziewczyny które pobierają wymazy są zzieleniałe z zimna. W popołudniowy dyżur oświetlają namiot latarką.Skandal.

@Małgorzata

Pani Małgorzato bardzo dziękujemy za informację. Jest ona bardzo cenna ponieważ firma Corten Medic cały czas dokłada wszelkich starań aby ulepszać warunki pracy dla swoich pracowników. Sprawdzimy przyczynę opisanej sytuacji. Pozdrawiamy

maria.p

prosze o podanie, które laboratorium otrzymało próbki z pobrań w poniedziałek. 26.10 z Buska Zdroju aby sprawdzić swój wynik.

Oliwia

Jestem zadowolona z poziomu dbania o higienę i bezpieczeństwo podczas przyjęcia. Stomatologia najlepsza w Warszawie.

Ali
@Oliwia

Czy zdajesz sobie sprawę że tu się wypowiada na temat pracy?

Harry

Rownież potwierdzam opinie zarówno poprzedniczki (usunięte przez administratora). Ja rownież miałem sytuację, że na rozmowie nie pojawił się nikt przez 1,5 godziny ... czekałem, bo i tak wziąłem dzien wolny w pracy .... rozmowa kwalifikacyjna trwała 2 godziny .. nic z niej nie zrozumiałem.... pracy nie podjąłem

@Harry

Przepraszamy za zaistniałe nieporozumienie i bardzo dziękujemy za informację zwrotną, każda opinia jest dla nas cenna. Dołożymy wszelkich starań aby podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

Iga

Profesjonalna obsługa , mimo kolejek do lekarzy. Przemile Panie i Panowie w całej przychodni.

Ja ona

Czy mógłbym rozwinąć swoj komentarz? Oceniasz prace pozytywnie czy wyczuwam ironię? :)

Zostaw merytoryczną opinię o Corten Medic - Warszawa

• Jak się pracuje w Corten Medic?

Zobacz opinie na temat firmy Corten Medic tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 88.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Corten Medic?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 72, z czego 34 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Corten Medic?

Kandydaci do pracy w Corten Medic napisali 64 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Corten Medic