counter
2 67 65 5 1
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 44 dni.

Czy w Claire's Poland zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

Pytanie Nowy wpis

Czy Claire's Poland zapewnia kartę multisportu?

123 Nowy wpis
@Pytanie

Nie ma takich udogodnień :)

Wiki Nowy wpis

Ale nie rozumiem dlaczego klienci tak sobie upodobali forum pracownicze? Chyba, że to konkurencja?

Tak2Nie
Ceny i promocje

Ceny kosmiczne i namawianie na promocje jak ja powiedziałam raz nie to naciskali

TakNie2

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 347 dni.

Czy w Claire's Poland jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

haruj na bankruta

Wyniki, wyniki, wyniki drogiego chińskiego badziewia. Obie regionalne z kijem w wiadomym miescu, ciągłe porównywanie, osobiste wytyki, tajemniczy klienci jako członkowie rodziny, którzy kłamią na potęgę a kierownik oczywiście wierzy im. Szpiegowanie konkurencji, dodatkowe zadania niewchodzące w zakres zadań. Cyrk. Nikomu nie polecam ani jako potencjalnemu klientowi a tym bardziej jako pracownikowi.

Tak9Nie
Adrian
@haruj na bankruta

Masz na myśli to, że w Claire's jest kładziony bardzo duży nacisk na wyniki? Przekładają się one na premię bądź jakiekolwiek dodatki do wynagrodzenia?

Bombonierka
@Adrian

W Claire's kładziony jest bardzo duży nacisk na wyniki i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nie dostaje się za nie premii. Premie to chyba widzi tylko kierownik. Dodatkowo za dobrą sprzedaż nikt Ci nie powie dobrego słowa.

Tak6Nie
Edyta

@Okropna firma, rozumiem, że nie współpracujesz nadal z Claire's Poland ze względu na kierownika sklepu, w którym pracowałaś. Nie odpowiadało Ci jego zachowanie. Niestety nie mamy wpływu na to z kim pracujemy. Mogłabyś jednak coś więcej powiedzieć o samych warunkach zatrudnienia w oparciu, o które współpracowałaś z tym pracodawcą?

Okropna firma
@Edyta

Tak, nie pracuję tam głównie ze względu na zmianę kierownictwa ale wiem ze w tej firmie to norma. Warunki zatrudnienia są słabe, w przypadku sprzedawcy stawka to najniższa krajowa, nie ma pełnych etatów a zakres obowiązków taki sam jak starszy sprzedawca czy czasem zastępca.

Elżbieta
@Okropna firma

Super, że mimo upływu czasu zechciałaś ponownie dodać coś od siebie. Jestem ciekawa, czy od czasu Twojego odejścia z firmy Claire's Poland sytuacja uległa tam korzystnej zmianie. Może jednak pozostawmy na razie tę kwestię. Nadmieniłaś o zbyt niskim wynagrodzeniu. A czy ze strony tego pracodawcy nie można było liczyć na jakieś dodatki do wypłaty czy premie? Powiedz coś więcej.

Zdnianadzien
@Okropna firma

Ja zostałam oczerniona o kradzież w galerii krakowskiej. Sprawę oddaje do sądu cywilnego za oczernianie

Adrian
@Zdnianadzien

Twoja wypowiedź ma raczej niewielki związek z forum pracowniczym. Myślę, że takie problemy powinnaś rozwiązać indywidualnie w odpowiedniej instytucji. Czekam na Wasze wpisy o aktualnych rekrutacjach i obecnych warunkach zatrudnienia. Zachęcam Was do większej aktywności w tym wątku.

Ann

Firma nie inwestuje w pracowników szczególnie kierowników i zastepcow. Wynagrodzenie podnoszone jest tylko sprzedawcom bo tego wymaga Polskie prawo i to do najnizszej mozliwej stawki. O reszcie chyba zapomniano. Wielka szkoda bo wymagania wobec ludzi sa bardzo duze i przez to rotacje w firmie są ogromne.

Marcin
@Ann

Mam przez to rozumieć, że nie ma co liczyć na odpowiednie szkolenia wprowadzające oraz ewentualne kursy, które miałyby za zadanie podnosić kwalifikacje zatrudnionych osób? W takim razie, w jaki sposób szkolony jest nowo zatrudniona osoba? Często jest tak, że obowiązek ten spoczywa na starszych stażem pracownikach, więc chętnie dowiem się, jak wygląda to w przypadku firmy Claire's Poland.

Kinia

Pracowałam dwa miesiące w sklepie claires.pl w krakowie. Kierowniczka spoko ale zastępca masakra.. Z dnia na dzień podziękowały mi. Wczoraj powiedziały że do końca miesiąca pracuje... Byłam przyjmowana na pełen etat a skrocily mi godziny tak że nawet pół etatu nie miałam... Mówią że nie mają etatów a dalej wisi ogłoszenie o przyjęciu do pracy.... Sklep działa na wskaźnikach i jest walka między sprzedawca i o klientów... Nie polecam krakowa... Zastępca kierownika jak ma humor to jest ok a jeśli nie ma to jest masakra...

@Kinia

A czy rozmawiałaś może z kierownictwem na temat godzin pracy? Jaki zapis widniał w umowie, którą zawarłaś z firmą Claire's Poland? Mogłabyś napisać nieco więcej o wspomnianych przez Ciebie "wskaźnikach" - o co konkretnie chodzi? Rozumiem, że należy wykonać jakąś normę? Ale jaką?

2019
@Edyta

Miałam bardzo podobna sytuacje. Z dnia na dzień mi podziękowano. Szkoda, że nie doceniają uczciwych pracowników, a zostawiają tych, którzy nie są do końca w porządku.

2019
@Edyta

Najlepiej jeśli na każdym paragonie wciskasz klientowi promocje 3+3 a jeszcze lepiej jeśli to jest duża kwota. Na koniec tygodnia jesteśmy rozliczanie z osiągnięcia planów sprzedażowych, pobijanie sprzedazy z poprzedniego roku itd. Nie jest w tym nic dziwnego, natomiast realia są takie, że pracownik boi się sprzedać jedna rzecz. Nie raz widziałam zagrania typu "przepraszam, mamy awarię kasy"- żeby tylko tej jednej rzeczy nie sprzedać, bo regionalna, bo kierowniczka... dla mnie to był i jest szok do tej pory.

Edyta

Firma Claire's zajmuje się sprzedażą biżuterii. Sklepy znajdują się w wielu polskich miastach. Czy zatrudnione osoby mają możliwość skorzystania ze zniżek na produkty? Jeśli tak, czy są też jakieś inne benefity, na przykład dodatki na święta? W ostatnim czasie nie byliście zbyt aktywni, na pewno wiele się zmieniło, zachęcam Was do opisania tych zmian. Czy warto pracować w firmie?

Marya

Witam pracuje w tej firmie 10 lat na stanowisku assistant manager niestety u nas jest super ale mieszkam w irlandii

Tak3Nie

Okropna firma

Przepracowałam w tym sklepie dość długo, wszystko zależy od kierownika. Z jednym było super, dobra organizacja, każdy wiedział co ma robić a gdzie jego obowiązki się kończą. Z drugim? Porażka. Brak organizacji, każdy robił co uważał co prowadziło do ciągłych spięć pomiędzy przełożonym a pracownicami. Ciagle śledzenie, patrzenie na każdy krok, fałszywe gadki. Czułyśmy się jak śmieci, kierowniczka była tak chamska że nieraz leciały łzy. Potrafila nazwać cię gównem. Kiedy przychodził regionalny z wizytą oczywiście wszystko było cukierkowo słodkie, wypieranie się i robienie z nas idiotek. Kolejna sprawa, sprzedawca robi to samo co starszy sprzedawca oraz to samo co zastępca kierownika, tylko za psie pieniądze. Jako sprzedawca nie otrzymujemy żadnych premii mimo ze staramy się tak samo jak kierownik. Polityka tam jest chyba taka żeby robić z ludzi (usunięte przez administratora) i nimi sterować. Nie nożna mieć własnego zdania, żadne sugestie nie przechodzą dalej. Nie polecam nikomu tej pracy, to nawet nie chodzi o zarobki (bo na wyższych stanowiskach są dobre) ale o masakryczną atmosferę. Myśle że w pracy nie chodzi o to żeby wybuchać płaczem po opuszczeniu sklepu.

Tak4Nie

Claire's Poland opublikowała na stronie http://GoWork.pl ogłoszenia o pracę /oferta/zastepca-kierownika-sklepu,5336685,koszalin Czy warto starać się o pracę?

martyna

Witam. Pracowałam do dnia dzisiejszego w firmie Claire's. Początkowo byłam bardzo zadowolona z obietnic, o których usłyszałam i planu na rozpoczęcie współpracy. W szybkim czasie dostałam propozycje przejścia na wyższe stanowisko, poczułam się więc doceniona - kompletne frajerstwo z mojej strony... . Bardzo szybko przekonałam się, że nie chodziło tu o żadne docenienie, tylko o akt desperacji ze strony firmy. Byleby zatrzymać pracownika - firma obieca cuda wianki. Później dzieje się już gorzej - miliony telefonów odbieranych co chwilę, bo ktoś czegoś od nas chce, konieczność bycia pod telefonem i pod ręką 24/7. Grafik, który miał być ustalany na każdy miesiąc zmienia się 3, 4 razy w trakcie miesiąca, także o planach można zapomnieć. Firma nie dba o zatrudnianie osób z komunikatywnym angielskim, nie sprawdza tego, zatem po czasie musiałam rozmawiać prze telefon z zagranicznymi klientami sklepu, tłumaczyć przełożonym dokumenty etc. Dodatkowo, w kwestii wypłat albo nie przychodziły w ogóle, albo przychodziły zaniżone. Nigdy jeszcze nie udało się, abym dostała wypłatę taką jaka wychodzi mi z przepracowanych godzin... . Wisienką na tym patologicznym torcie jest fakt, że firma szuka pracowników za nas, nie informując nas o tym, że zostaniemy zwolnieni. Człowiek jeszcze nie dostanie info, a już wystawiane są ogłoszenia w internecie. Ogólnie - nie polecam, firma-żart, inspekcja pracy powinna się tym zająć.... A szkoda, bo ludzie, z którymi pracowałam na sklepie byli naprawdę fantastyczni, pełni zapału i pracowici. Szkoda, że firma nawet takie osobniki jest w stanie zadusić swoją toksycznością.

lila

kilka sklepów już faktycznie odpadła

Big

Uwaga Kochani na ta firmę! Wychodzą z Polski i zamykaja sklepy...zatrudnia Was a za chwilę zostaniecie bez pracy. Omijajcie szerokim łukiem. Pozdrawiam

Bielska
@Big

Skąd taka informacja?

TakNie

Jeżeli ktoś chce pracować w sklepach w których kadra zarządzająca (szczególnie jedna kierownik regionalna) ma bardzo poważne problemy ze zdrowiem psychicznym to proponuje składać cv- przyjmują każdego,wiec wystarczy isc sie uśmiechnąć :)

Tak4Nie

byla pracownica

Kierownictwo każdy swój błąd zwala na szarych pracowników, ciągłe pretensje, uwagi i to w zwyczajnie chamski sposób. Fałszywa atmosfera, fałszywe podejście do klienta. Liczy sie tylko kasa i naciągane ludzi na chiński towar. Kierownik sklepu w moim przypadku to była niezrównoważona psychicznie kobieta.

Tak17Nie

miodzik

Zgadzam się z wszystkimi negatywnymi opiniami. Wrogowi nie życzyłabym tej pracy.

Tak3Nie

beti

Firma może daje całkiem dobre pieniądze. Ale jest bardzo wiele minusów tej pracy. Przymusowe przebieranki, np. w peruki - nie każdy to lubi, nie przestrzeganie prawa pracy. I zależy jaki kierownik się trafi, wiem, że w niektórych sklepach są naprawdę fajni, ale u mnie porażka

Tak5Nie

Zostaw merytoryczną opinię o Claire's Poland - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Claire's Poland
2/5 Na podstawie 67 ocen.