Opinie o Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA) w Warszawa Rynek 9/11

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA). Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA) o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA) w Warszawa Rynek 9/11

DajToGlosniej

Czy ktoś wie czy opinie z kwartalnego badania nt zadowolenia są udostępniane "anonimowo" regionalnym albo oddziałowym?

@DajToGlosniej

Chodzi Ci o your woice? Nie wiem czy są udostępniane ale wiem że u nas musimy dawać najwyższą oceny bo dyrektorka nam kazała, kiedyś ktoś widocznie dał zgodnie z tym co uważa bo na drugi dzień było zebranie i powiedziane w prost że nie wolno tak dawać i jak komuś się nie podoba to drzwi otwarte, ale prawdy w tych ankietach pisać nie wolno....

Cześć. Właśnie aplikowałam na stanowisko doradcy klienta. Możecie mi napisać jak wygląda etap wdrożeniowy do pracy? I jeszcze pytanie. Jak placówka jest otwarta 9-16 to przychodzivie wcześniej czy zostajecie dłużej godzinę? Jak to wygląda?

Nikita
@Kandydat

Po co aplikowałeś? Wybierz sobie inną firmę, ledwo wejdziesz to będziesz chciał uciekać

Kandy
@Kandydat

Z rekrutacją w tym banku słabo... Miesiąc temu temu złożyłem cv - reakcji zero, po czym ogłoszenie o pracę pojawia się na nowo a mi na maila przychodzi odmowa.... jaki z tego wniosek? Większość ogłoszeń o pracę publikowana jest sztucznie, PR super ale nieudolność tego banku to druga kwestia

OBYWATEL77

Mimo nie aktywnej karty debetowej do konta to i tak za nią trzeba płacić, nie dość że jeszcze trzeba płacić za konto internetowe , skandal nigdy się nie spotkałem żeby tak płacić , za to że się nie używa NIE AKTYWNEJ KARTY do konta i ZA KONTO INTERNETOWE W BANKU NIE POLECAM I ODRADZAM.

Xyz
@OBYWATEL77

Płacisz bo jesteś posiadaczem karty. Nie chcesz płacić zrezygnuj.proste jak budowa cepa. Ja podatku też nie chce płacić a muszę

Kamil

Ten bank to jest jedno wielkie (usunięte przez administratora) i naciąganie. Dokładnie chodzi o promocje dla nastolatka 100 zł za założenie konta, wszystkie kryteria spełnione 100 zł brak bo małym drukiem nie napisne i nie odznaczone zgody marketingowe dla dziecka. Banda złodzieji i (usunięte przez administratora)

Xyz
@Kamil

Trzeba czytać ze zrozumieniem tekst. A nie kasa mózg przyćmiewa a potem pretensje że mały druk

Doradca Klienta

Pierwszy etap w oddzaile, rozmowa z dr bardzo profesjonalna i rzeczowa. Rozmowa trwała 30 minut, na rozmowie przedstawiam swoje pomysły i jak widzę ta prace. Dr zaprosiła mnie zatem na drugi etap w obecności kadrowej i dr regionu. Oegralam scenkę z trudnym klientem, dr regionu zadawał pytania o moje obawy co do pracy w banku, pytania padały z trzech stron, rozmowa trwała godzinę.

Dlaczego wybrałam ten bank Pytania o produkty bankowe snenka z trudnym klientem dlatego mają wybrać akurat mnie jak bee pozyskiwać klientów jakie widzę ważne swoich działań w kierunku sprzedaży prod. Banku

Szczerze nie polecam, typowy wyścig szczurów. Obiecywane wysokie premie, a okazało się że to marne grosze, nawet jak ma się 100% planu. Dziwne „akcje” do kontaktu z klientem, na tyle że klienci potrafili śmiać się przez telefon. Nawet kazali zakładać konta na Google i pisać pozytywne opinie żeby tylko w tabelkach się zgadzało … żenada

Nikita

Pracuję tu. Jeszcze. To jest najgorsze miejsce w jakim byłam. Najnudniejsza ekipa z jaką się spotkałam, kadra kierownicza to w ogóle tragedia. (usunięte przez administratora) taka, że głowa boli. Tragicznie dużo ludzi 50+. Karierę zaczęłam w gastro i nie sądziłam, że to gastro będę wspominać jednak jako pro rozwojowe. Towarzysko nuda. Rozwojowo też do (usunięte przez administratora) Grupa nie chce inwestować w ludzi tylko w zysk. Jednocześnie, na spotkaniach zarząd głośno rzecze żebyśmy zwracali uwagę NA WIĘZI EMOCJONALNE A NIE TYLKO NA PIENIĄDZE. Ludzie, komentarz zbędny xD Nie polecam tego miejsca osobom żywiołowym, bo oklapniecie zaraz po wejściu do CWB. W ogłoszeniach należałoby też zacząć pisać prawdę. Żaden analityk finansowy tylko asysten bankiera i innych.

Zgadzam się w 100%
@Nikita

też mam wrażenie że osoby które piszą ogłoszenia w santandeże nie wiedzą co się na danym stanowisku robi :). Ale co się dziwić jak Kadra "menadżerska" w tym pseudobanku zajmuje się lizaniem o własnych klejnotach, wchodzeniu sobie wzajemnie do ciemnej najczęściej kosztem wyciskania i tak już zajechanych pracowniku 30 - , wprowadzaniem chaosu oraz generalnie nie znaniem się na niczym. Po czym taki dzinus pisze to ogłoszenie nie wiedząc co pracownik robi (mimo że akurat "managerowie" niższego szczebla / kierownicy zespołów to powinni wiedzieć).

Pan Ryba
@Nikita

Myślę że Santander mógł by się wiele od gastro akurat nauczyć, choć by w kwestii zarządzania czymkolwiek. Oraz chyba reklamy bo te reklamy od santy to ryją beret i to tak że aż się człowiek cieszy że już tam nie pracuje wśród tych istot z ujemnym ilorazem inteligencji.

kandyat

1.Czy Santander wypłaca pracownikom dodatek na święta Bożego Narodzenia ? Jeżeli tak to w jakiej kwocie był ten dodatek w 2022 rok ? (chodzi mi o stanowisko DK) 2.Czy pracownicy (DK) otrzymują jakiś dodatek urlopowy ? coś co w innych firmach jest nazywane często "wczasami nad gruszą" albo po prostu dodatkiem urlopowym ? Jeżeli tak to jaka kwota była wypłacana w 2022 roku > 3.Ktoś wspominał o regulacji wynagrodzenia raz w roku, takiej rewaloryzacji podstawy czy to dotyczy wszystkich pracowników ? Również DK ?

DkP
@kandyat

1. Nie. 2. Punkty benefit. Było pisane wielokrotnie w innycj postach. Max 2000 punktów. 3. Takie coś nie istnieje. Są Ew. Wyrównania Ale da kryteria. Nie dostają wszyscy.

@kandyat

Zapomnij o dodatku na święta, ciesz się że możesz harować, znosić poniżanie i obelgi od pracodawcy i klientów za 3100 netto

Dkp
@Zniewolona

To po się trujesz. Za Twoje 3100 zl netto można robić 100 innych rzeczy mniej sterujących. Po co tak piszesz? Lepiej Ci ? Ciśnienie zeszło?

Nie ma to jak standardy

Nie mam argumentów więc się wyzywam, jakie to typowe dla menażerów w santandeże. Boże jak ja się cieszę że już nie pracuję w tej toksycznej zakłamanej atmosferze biedy i bałaganu :),

Santa
@kandyat

1 Po pierwsze nie ma żadnych dodatkowych pieniędzy na święta ani bonów 2 Po drugie nie ma.zadnego dodatku urlopowego w żadnej postaci 2 Po trzecie waloryzacja wynagrodzenia jest przede wszystkim wtedy, kiedy realizujesz plany sprzedażowe albo jest duża. losc odejść pracowników i nie ma komu pracować I na koniec, każdy pracownik otrzymuje punkty my Benefit, które może zamienić na bilety do kina , wakacje itd W tej chwili są przyznawane dwa razy w roku i maksymalnie mogą wynieść ok 1800 punktóww zależności od podawanego dochodu Przeliczenien1pkt to 1 pln Poza tym jeżeli chcesz coś otrzymać to tylko i wyłącznie konkursy sprzedażowe

DkP
@Santa

Jako długoletni pracownik dkp w oddziale zgadzam się z każdym w podpunktów. Jedynie punktów mMyBebefit było 2000 pkt max. Przy grupie zaszeregowania poniżej 2000 zl brutto na członka rodziny.

Cześć, Czy dział IT również jest tak słabo rozwinięty, czy jednak jest tam okej? Czy praca zdalna rzeczywiście działa, czy to tylko takie pisanie? Jak wygląda prospekt podwyżek i współpracy B2B - czy umowy są stworzone pod wyzysk, czy może jakoś inaczej?

@Kandydat

Wygląda to tak samo jak w finansach - NICZEGO TU NIE MA. Absolutnie tu nie przychodzić, odradzam! Kasa poniżej rynku, biuro żenada, nie ma żadnych szkoleń, niczego tu nie ma!!!

Podróżnik

Praktyk z jakimi się spotkałem nie spodziewał bym się po takim korpo. Od samego początku odbywa się krętactwo. Szkolenia bhp nigdy nie było, jedynie świstek podsunięty do popisania, w razie kontroli. Brak dostępu do wody pitnej, mimo że jest to wymagane przez bhp. Ucinanie czasu przerwy. Grafik zmieniany z dnia na dzień i przerzucanie do innego oddziału, bo akurat są braki... Plany sprzedażowe nierealne do zrealizowania, co za tym idzie, o premiach można zapomnieć. Dyrektor oddziału wychodzi z założenia, że lepiej udawać, że problemu nie ma niż go próbować rozwiązać, a jeśli pracownik wyjdzie z inicjatywą poprawienia sytuacji, to spotyka się z marginalizacją, a nawet wypchnięciem na stanowisko np. "gospodarza oddziału", czyli osoby, która wita gości, gdzie nie ma możliwości realizacji srzedaży i nawet próbą realizacji celów sprzedażowych. Szkolenia są. I tyle można o nich powiedzieć, ponieważ wiedzę przekazywaną na nich można streścić w jednym mailu. Prowadzący szkolenia nie mają zaplecza technicznego, przez viedokonferencja z nimi przypomina bardziej pokaz slajdów.

Bardzo niezadowolona bo ponieważ mnie okradnia bank nie może nic zrobić bo mówi że to jest moja nieumyślna jeżeli by miała jakieś podejrzenia to bym nic nie robiła ale z waszego banku to wszystko szło legalnie więc jeżeli nie zrobicie nic to ja pójdę tam gdzie trzeba i wam takie brudne robię że szok z Łodzi brał w euro prowizję pobierał a mi nie chcecie oddać pieniędzy ale prowizję zawieracie no to tak nie może być ja nie pozwolę na to każdy może błąd zrobić ale naprawdę w każdej sytuacji jest wyjście A wy nie widzicie wyjścia więc zrobimy inaczej w inny sposób

Luki

Zakładając konto w Banku Santander w galerii Słonecznej w Radomiu. Pani Ania bardzo mało ogarnięta. Długi czas realizacji, jakieś częste dopytywania współpracownikow. Myślałem że się nie doczekam. Szkoda słów.

Est
@Luki

Przypuszczam, że była nowym pracownikiem. Szkolenia są słabe i tak naprawdę doradca uczy się dopiero w praktyce.

Jakie szkolenia takie efekty
@Luki

Czego chcecie jak dostała tylko jakieś slajdy bez ładu i składu do przeklinania bo dzięki polityce dziadololo nie ma na kasy na prowadzenie prawdziwych szkoleń to czego się spodziewacie XD ? jak się nie podoba to zmieńcie bank, w sumie polecam bo jakość usług dla klienta zewnętrznego będzie na 90% dużo lepsza (i ceny pewnie też) nisz w tym relikcie PRL z domieszką standardów z trzeciego świata konkwistadoresów (tak Hiszpania to mentalnie trzeci świat)

Ciekawa

Czemu w CWB pracuje tyle starszych ludzi? Mam wrażenie, że połowa kadry jest 50+ a młodzi ludzie odchodzą po ok roku. Strasznie skostniałe to wszystko jest

Malgosia
@Ciekawa

A gdzie Twoim zdaniem powinni pracowac ludzie którzy mają 50 lat?

@Ciekawa

Przecież firma nie może nic za to, że pracownikom dobrze się pracuje tu, dlatego zostają i stąd ten wiek. To chyba raczej wyróżnik dla firmy. No i poza tym, mamy czasy, gdzie liczą się zespoły różnorodne - młodzi uczą się od starszych i odwrotnie.

@Malgosia

Pytam CZEMU. Czytaj ze zrozumieniem.

@Pracownik Santander Bank Polsk

Uwierzyłabym, gdybym nie pracowała w CWB. Ale pracuję i czuję się jak w geriatrii. Technologia zastana, mentalność zastana, starzy ludzie mają problem z podstawowymi funkcjami excela. Tak więc pytam Santander, czemu tyle starszych ludzi pracuje w Centralii? Nie uważacie, że to powinno należeć do milenialsów i zetek?

@Pracownik Santander Bank Polsk

To raczej przytyczka dla firmy. W mojej opinii wszystko jak sprzed 20 lat. Nie polecam tego miejsca młodym ludziom!!!!!!

Pracownik Santander Bank Polsk

Jestem młodą osobą i cenię sobie, jeśli mam do czynienia ze starszymi pracownikami. Każdy się od siebie uczy. Różnorodność je ważna.

Pracownik Santander Bank Polsk

Firma co chwilę się rozwija i odpowiada na potrzeby pracowników i klientów. Nie rozumiem takiego myślenia.

Ja!
@Ciekawa

No czytam i nie wierzę. Nawet nie wiem co napisać na tak bzdurny komentarz. Może zatrudnij się w żłobku jak Ci starsi ludzie przeszkadzają.

Wypalony
@Ciekawa

Bo gdzieś do emerytury muszą pracować?

IKA
@Ciekawa

Poczekamy, zobaczymy jak będziesz miała tyle lat co oni czyli 50+, brak empatii jest w Tobie, bardzo mi przykro. Pracownicy powinni być mieszani - młodzi i starsi, bo liczy się również doświadczenie od tych starszych.

IKA
@Ciekawa

Czy nie uważasz, że z Tobą jest coś nie tak, 50+ , to jest człowiek w sile wieku. W Tobie jest zero empatii, w naszym Banku są potrzebne osoby w różnym wieku, by móc wymieniać się doświadczeniami. W Tobie panuje totalny E G O I Z M !!!! Koniecznie zmień swój tok myślenia. chyba, że od lipca już zmieniłaś :-), albo zmień pracę, w której pracują sami młodzi ludzie. POWODZENIA :-).

ralf

poniżej poziomu

@Ciekawa

To bardzo częste zjawisko w słabych firmach. Tu nie chodzi bezpośrednio o wiek a o mentalność takich ludzi. Boją się zmieniać pracę, wyjść ze swojej strefy komfortu więc siedzą najdłużej jak tylko mogą w danej pracy i coraz bardziej odstają od tych, którzy się rozwijają. Potem widzisz firmę gdzie 40% ma 1 rok stażu, 50% 20lat i 10% którym sie chce i cos potrafią. Pytanie kto tam jest osobą decyzyjną i dlaczego do tego doprowadził. Znam firmy(USA) gdzie ludzie 50+ ciągną firmę do przodu. Wystarczy chcieć. Eastwood robi filmy w wieku 90lat

Były
@Paweł

A potem to 50% próbuje zwalić jak najwięcej roboty na te 40% bo nie mają siły i kompetencji, przez co to 40% rotuje jak szalone. A potem 50% narzekają jak to rotacja w dzisiejszy czasach mimo że to (usunięte przez administratora)zachowania 35-55 są przyczyną tej rotacji i tego że młodym się zaczyna odechciewa wszystkiego łącznie z życiem. PS nie polecam Pracy w Obszarze Informacji Zarządczej (najbardziej (usunięte przez administratora) część tego pożal się boże tworu)

Nickita

Pracowałam w Santander Bank Polska w 1 oddziale w Wchu. I powiem, że tak paskudnej atmosfery nigdy w życiu nigdzie nie spotkałam. Tam po prostu jest(usunięte przez administratora) ze strony przełożonych a wśród pracowników fra...two. Donoszenie na koleżanki z zespołu, podkradanie sobie klientów na porządku dziennym. Obgadywanie za plecami, wyśmiewanie, podkładanie kłód pod nogi, bo premia ważniejsza niż jakiekolwiek zasady moralne. Przełożeni na detalu bardzo niekompetentni, stosujący zakazane praktyki wobec pracowników. Wymuszanie na pracownikach podejmowania nieetycznych działań wobec klientów - czyli zakładanie konta na siłę , mimo że ktoś przyszedł tylko zrobić wypłatę WU, wciskanie kredytów, które się nie opłacają. O wprowadzaniu nieprawdziwych informacji we wniosku kredytowe czy fałszowanie podpisów klientów nie wspomnę. Miejsce pracy idealne dla osób bez kręgosłupa moralnego . Oczywiście w tym oddziale najlepiej jak pracownik nie choruje i pracę stawia ponad własną rodzinę i dzieci . Bardzo niemile widziane jest wzięcie opieki. Jeszcze za poprzedniej Pani Kierownik było jako tako. Po wybraniu największej cwaniary i mącicielki bez wykształcenia i doświadczenia, ten oddział zmienił się w cyrk. Współczuję każdej normalnej osobie, która tam trafi do pracy

DajToGlosniej
@Nickita

Wszedzie tak samo, w poście nie napisane jeszcze o sprzedaży kredytów na odstąpienie albo polis na rezygnacje albo o zrywaniu polis podpinaniu ich pod savings, klient traci karencje ale minusa w dzns nie ma a nowy dzns sie dopisuje. Że tez bankowi w bilanse sie zgadzaja... mega kreatywna księgowość

omni

Dziś zwolniono z działu 2 pracowników ze stażem ponad 25 lat każdy. 2 godziny na spakowanie i zgranie dokumentów kadrowych i nara. Żadnych dziękuję, pożegnania z kolegami z biura. A na stronie korpo hasło ESG - teraz już wiemy, że to wydmuszka, żadnej społecznej odpowiedzialności biznesu.

Santander otrzymał miano Great Place to Work. Jako osoba pracująca dla Santander informuję, że ankieta była skierowania TYLKO DO WYBRANEJ LICZBY OSÓB. Także nie wszyscy się wypowiedzieli. Teoria sama się nasuwa

Zawiedziony

Zgadzam się z tobą 100%. Atmosfera zakłamania i fałszywych uśmiechów w tej pracy jest powszechna szczególnie w centrali. This Place is so Great Place to Work that I'm searchng new employer XD

Czy pracownicy w Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA) dogadują się między sobą?

SKONA

W moim oddziale jest jazda bez trzymanki. Podbieranie sobie klientów, obgadywanie, toksyczne zachowania to "zwykły" dzień. Frustracja wylewa się z większości pracowników.

Zniewolona

Nie ma współpracy, pracownicy select w moim oddziale są faworyzowani przez co ciągle trwa obgadywanie i nie miła atmosfera nie da się tak pracować. A dyrektorka oddziału przymyka na to oko ponieważ liczy się tylko wynik.

Ile dni w miesiącu przychodzi się do biura? Czy można pracować 100% zdalnie?

czasio

jest MOC: hybryda 40%, czyli 2 dni w tygodniu w biurze na openspejsie niby pekaosy mają to samo ale tam nikt tego nie sprawdza

Staż - SantanderTECH

Miesiąc temu wysłałam zgłoszenie do programu stażowego organizowanego przez Santander. Czy mogę spodziewać się jeszcze zaproszenia do dalszych etapów? Jest tu ktoś mający informacje na temat rekrutacji na staż? A może ktoś już dostał odpowiedź w sprawie swojej aplikacji?

P3p3k

Czy możecie powiedzieć jak wyglądają zarobki i sama praca na stanowisku specjalisty/eksperta ds. Zarządzania ofertą produktową w SAN PL? Zastanawiam się nad zmianą pracodawcy i ciekawy jestem jak to tutaj wygląda.

Nie polecam pracy w santander bank polska. Takiego (usunięte przez administratora) w życiu nie widziałam. Dyrektorka jednego z Wrocławskich oddziałów przychodzi do pracy i nie skupia sie na pracy tylko na pindrzeniu przed lustrem. Gdy pracownik prosi o podwyżkę to dyrektor rozkłada rece, po czym swojej znajomym daje wieksza podstawę. Dyrektorka jest bardzo niekompetentna, nie zna procedur i wielu innych rzeczy,a gdy cos sie sypie zwala to na pracownika. Moze mniej stania przed lustrem, to i wiedzy przybędzie :) rekrutację w tym żałosnym banku to jedna wielka kpina. Rekruterzy (o ile mozna ich tak nazwać) odbywaja rozmowę, zapewniają o informacji zwrotnej, a później cisza. Trzeba samemu sie upominać o zwrotkę z rozmowy. Praca beznadziejna. Za takie same, a nawet lepsze pieniądze mozna mieć inna, spokojniejsza. Odradzam i będę odradzać każdemu. Plany z miesiąca na miesiac coraz większe, a place stoja w miejscu.

Zostaw merytoryczną opinię o Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA) - Warszawa

• Jak się pracuje w Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA)?

Zobacz opinie na temat firmy Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 72.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 44, z czego 5 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA)?

Kandydaci do pracy w Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA) napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA)