Opinie o Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA) w Warszawa Rynek 9/11

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA). Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA) o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA) w Warszawa Rynek 9/11

Wrocław dział agentów współpraca z pośrednikami karzą płącić pracownikowi 500 zł za uprawnienia kredyty hipoteczne pan kierownik wprost wypowiada się z pogardą o pracownikach oddziałów że mniej zarabiają od jego pracowników

WW

Widzę, że komentarze związane z tym co się dzieje w tej firmie są usuwane. Więc napiszę to jeszcze raz. ZOSTALEM ZWOLNIONY PONIEWAŻ ZGłOSIłEM (usunięte przez administratora). Tak traktuje się pracowników w tym banku! Nie polecam tego pracodawcy.

Kuba

Proces rekrutacji to jakiś żart. Dzwoni stażystka z HR, umawia na rozmowę, człowiek czeka przeć kamerką i nikt się nie i wgrywa na spotkanie. Po moim telefonie okazało się, że dyrektorka ma problem z połączeniem, a ów stażystka zapimniała mnie poinformować, bo miała inne spotkanie. Jak już doszło do rozmowy, zero odzewu… Strata czasu.

Zigi

Santander bank jest w porządku Miła obsługa Pani Agnieszka z Galerii Słonecznej w Radomiu jest bardzo kompetentną i przemiłą osoba. Potrafi pomóc w każdej sprawie. Szybko sprawnie bez zastrzeżeń. Pozdrawiam

Doradca Klienta

Pierwszy etap w oddzaile, rozmowa z dr bardzo profesjonalna i rzeczowa. Rozmowa trwała 30 minut, na rozmowie przedstawiam swoje pomysły i jak widzę ta prace. Dr zaprosiła mnie zatem na drugi etap w obecności kadrowej i dr regionu. Oegralam scenkę z trudnym klientem, dr regionu zadawał pytania o moje obawy co do pracy w banku, pytania padały z trzech stron, rozmowa trwała godzinę.

Dlaczego wybrałam ten bank Pytania o produkty bankowe snenka z trudnym klientem dlatego mają wybrać akurat mnie jak bee pozyskiwać klientów jakie widzę ważne swoich działań w kierunku sprzedaży prod. Banku

username

Pracowałem w Santander Bank Polska jako programista. Najgorsza firma na jaką trafiłem w całym swoim kilkuletnim życiu zawodowym. W organizacji Santander pomimo, że jest to duże korpo ciągle występuje strasznie pracowników, że bank upadnie, albo że nie będzie wstanie tobie zapłacić za uczciwie przepracowane godziny. Zatrudniając się najpierw usłyszysz bajeczkę o stabilnym miejscu pracy tylko po to żeby po kilku miesiącach notorycznie słyszeć że bank ma spadające dochody i że nie wiadomo czy zespół w którym pracujesz nie zostanie rozwiązany lub cała polski dział nie upadnie. Ciągły wymuszenie większej efektywności na pracownikach poprzez groźby to podstawa koegzystencji programistów z obszarem biznesowym. Co by wam nie po obiecywali na rekrutacji jest to firma skrajnie nie profesjonalna pod kątem standardów produkcji oprogramowania, oraz jest to praca przede wszystkim na utrzymanie starego legacy codu. Bank Santander, żyje głównie z lichwiarskich kredytów gotówkowych bazujących na nieświadomości klienta, również Santanderowi udowodniono pranie pieniędzy dla zorganizowanych grup przestępczych za co musiał zapłacić sowitą karę. Tego typu bank jest tak skąpy, woli w januszowy sposób skąpić w zapłaceniu za przepisanie najbardziej starych miejsc legacy architektury. Zamiast tego jako programista będziesz non stop dostawał bugi. Praca w Santander Bank Polska przypomina bycie strażakiem ciągle gaszącym pożary stworzone przez niewydolny i źle skomunikowany biznes, polega na ciągłym utrzymywaniu starego legacy kodu. Zamiast obiecywanego tworzenia nowych funkcjonalności w trakcie procesu rekrutacji. Najgorsza firma do której zatrudnienia będziesz żałował. Z całego serca odradzam komukolwiek kontaktu z tym para bankiem żerującym na nieświadomości klienta...

Elon
@username

To co tu jest specyficzne z punktu widzenia programisty : - Teamy 10 osobowe ale dużo analityków, PM i ogólnie biznesu - Meetingi potrafią zająć większość dnia. Na nich dyskusje czy napis ma być czerwony czy niebieski. Ni jak to ma się do zwinnego tworzenia - Leaderzy z wiedzą z przed 20lat. Oczywiście nie do ruszenia - Najważniejszy jest biznes, programista to robotnik i pozycja w excelu - Ciągłe gierki o to kto bardziej się przypodoba przełożonym. Jedno wielkie udawanie, manipulacje, bo ludzie z biznesu boją sie o swoją pracę więc starają sie pozbyć konkurencji - Wydajności wytwarzania oprogramowania sie tragiczna. Podobnie jak jego jakość - Najbardziej kompetentni ludzie w IT to ci doświadczeni z zewnątrz, ale oni szybko odchodzą - Duże rozbieżności w płacach. Stary leader, pracujący dla nich od 20lat zarabia 8tyś zl a nowy 20tyś zł itd :)

zawiedziony pracownik SBP
@username

No niestety ale tak tu się pracuje, powiedziała 90% managerów w Santa :). Ale na pocieszenie dodam że w biznesie jest jeszcze gorzej.

Tax

Czy wypowie się ktoś o pracy w centrali we wro ? Zastanawiam się nad aplikowaniem na stanowisko do działu podatków ? Jak wyglada praca i jakie zarobki ?

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA)?

Dkp

Od 3490 brutto do 500 000 brutto

Dk

3500 netto, zależy od regionu. O podwyżce zapomnij więc za rok będziesz pracował prawie za najniższa krajowa. Pod warunkiem że w międzyczasie nie dostaniesz z zaskoczenia wypowiedzenia ze zwolnieniem z obowiązku świadczenia pracy na wypowiedzeniu - takie jednym słowem w ciągu dnia "pakuj się i (usunięte przez administratora) Takie tu mają podejście do pracownika - konieczne zło chętnie i często wymieniane na nowe. Odradzam.

Dorota
@Dkp

Serio? Kto dostaje te 500 000 i za co? Masz na myśli właściciela firmy? Na jakim stanowisku dostaje się 3490? Jakie są w takim razie możliwości rozwojowe by dochodzić do sporych zarobków tutaj?

Nieznaczący praconik
@Dorota

Do wysokich zarobków w tej firmie można dojść po przez 1 bycie znajomym kogo trzeba 2 bycie krewnym kogo trzeba 3 Siedzenie wiele lat (min 20) i wchodzenie komu trzeb.

Mimi

4600 zł brutto na najniższym stanowisku kasowym na dzień dobry.

@Mimi

i za jakie predyspozycje taka podstawowa płaca? zastanawiam się także ile max i po jakim czasie można z tego stanowiska wyciągnąć bez awansu. po ile ludzie na nim średnio pracują?

Dkp
@Dorota

To był trochę sarkazm z mojej strony. Chyba widać że podałem dla żartu stawki. A tak serio bez upomnienia się o swoje. Czyli zmiana stanowiska za wiele nie ugrasz. Jesli jest raz do roku regulacja wynagrodzeń to DK max 500 brutto podwyżki. Pisalem o tym szerzej w innych postach.

@Dk

Zgadzam się. Ja miałam obiecana umowę na czas nieokreślony i podwyżkę. Dostałam umowę na czas określony i za 2 miesiące wypowiedzenie. Też miałam 3500 netto podstawy. Wypowiedzenie praktycznie bez żadnej przyczyny, bo na takiej umowie mogli. Plany robiłam na wyższym poziomie niż wielu innych pracowników. Dostawałam pochwały a tu nagle z dnia na dzień. Jak można mieć w takiej sytuacji zaufanie do firmy i przełożonych?

J.

Nie dość, że przez miesiąc nie dostałam żadnej odpowiedzi z feedbackiem po godzinnej rozmowie online z potencjalnym przełożonym, to kompletnie zignorowano dwa moje maile z prośbami o jakąkolwiek informację zwrotną. Ironiczne, że rozmowa dotyczyła stanowiska dotyczącego komunikacji. Tę na pewno trzeba poprawić.

Niezadowolona

Nie polecam Oddziału 1 w Wałbrzychu. Współczuję paniom, które tam pracują. Kolejki i chaos. Słyszałam, jak chyba dyrektorka upomina pracownika przy innych i przy klientach także. W. bardzo niemiły sposób. Jak Pani nie wstyd?

Nieznaczący praconik

Co zrobić jak ma się złą opinie Goworku? założyć nową stronę napisać przez pracowników HR parę pozytywnych komentarzy i liczyć że nikt nie zauważy. Santander to nie firma to stan umysłu ( zakłamany, żałosny i bez szans na poprawę) nie polecam tej firmy komukolwiek a już na pewno nie specjalistom bo bajzel jaki tu panuje to coś czego się nie da opisać (A na pewno nie tak żeby tego administrator nie skasował za wulgaryzmy). https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,1041395

Nie polecam tej pracy. Mobbing, nękanie, tylko praca i brak zrozumienia. Zwolnienie za byle co, ale spokojnie, za każdy nowy przemiał dostają 1600 zł na rękę.

Hanna

Nie wiem czy faktycznie za byle co ktokolwiek tu niby leci ale o co chodzi z tym 1600 zł?

@Hanna

Pewnie o program poleceń. Wystarczy polecić pracownika i jak go przyjmą, to dostaje się kasę jak ten popracuje 3 miesiące. Wystarczy że nawet obcą osobę poleci lizus dyrekcji, wybiorą go uprzednio się dogadując i potem się podziela kasa

Elżbieta

Nie polecam banku w Bytomiu pracownicy to kpina nie potrafia konkretnych informacji udzielic

@Elżbieta

Odnośnie czego te informacje miałyby być? Jeśli chodzi o szkolenia to one są stale prowadzone czy tylko przy zatrudnieniu na starcie?

Gosia
@Elżbieta

Jak ktoś chce się do czegoś przyczepić to zawsze znajdzie sposób

Ja nie rozumiem dlaczego coraz gorsi sa pracownicy zatrudniani do bankow bylem niedawno w jednym z oddzialow w Banku dokladnie w Bytomiu pan stał na wejsciu a koło niego dziewczyna ktora chyba sie szkolila a nawet dzień dobry nie potrafi odpowiedzieć i caly czas wpatrzona w telefon nie polecam

Maks

Przy wpłacie trzeba się spowiadać skad mamy gotówkę - nie polecam. Unikać bo całkiem odbiorą nam wolność

@Maks

Myślę że trzeba mieć pretensje do przepisów prawa a nie do Banku czy Pracowników.

Paula

Poziom obsługi klienta to kpina .

Pani Małgorzata

Odział w Bytomiu to jakas kpina żeby czekac na obsługe kasowa 40 minut jeszcze w dodatku pan który tam obsługuje arogancki nieprzyjemny ten bank schodzi na psy nie polecam

Nick 1

Zostałem zatrudniony w październiku czy po nowym roku dostanę cała pulę dni wolnych czy będzie naliczana co miesiąc ?

Nat
@Nick 1

Odezwij się do kadr, na pewno pomogą. To zależy głównie od Twojego stażu pracy i ewentualnego wcześniejszego zatrudnienia

oczekujacy

W banku jako klient miałem samopoczucie jak w latach 70-80 , kolejki , otwarte jedno okienko i odpowiedź ...Nie ma

Majkel

Nieudolnia obsługa klienta na infolini . W skrócie gdzieś na imprezie ktoś miał dostęp do mojej karty i telefonu . Dodał sobie kartę do subskrypcji i nakupowal gier . Dzwoniłem aby to zablokowali już nie chodziło mi o kasę . A baba przez telefon mi mówi że oni nie mogą .. to co mam stracić cały hajs z konta bo ludzie są nieudolni? Wpłaciłem właśnie dziś kasę z konta i zamykam w diabli.

Już nie mam tam konta

Najbardziej złodziejski bank w Polsce. Mało tego, mają totalnie wywalone na obowiązujące przepisy prawa. Odradzam korzystanie. Jeżeli masz pecha i masz zaj3cie komornicze, nie licz,że zgodnie z ustawą ściągną pieniądze. Bank ma gdzieś polskie prawo. Ktoś założył im już sprawę? Proszę podać, jak można wymusić na nich przestrzeganie prawa.

Zostaw merytoryczną opinię o Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA) - Warszawa

• Jak się pracuje w Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA)?

Zobacz opinie na temat firmy Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 72.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 44, z czego 5 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA)?

Kandydaci do pracy w Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA) napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA)