Opinie o Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA) w Warszawa Rynek 9/11

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA). Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA) o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA) w Warszawa Rynek 9/11

Hejcia

Znacie widełki w analizie ryzyka finansowego? Jakie są?

IT_bob

W Santander Bank Polska pracowałem od 5l na stanowisku IT jako administrator systemów. Jak czytam ile to można uzyskać $ to się zastanawiam kto tak pisze gdyż to nie prawda... stawki w SBP daleko odbiegają od tego co można dostać na wolnym rynku. Negocjacja stawki praktycznie nie wchodzi w grę wiecznie nie ma pieniędzy (ponoć). Pracownik jest traktowany jak cyfra ma tylko spełniać KPI które powodują iż praca w IT SBP to praca na akord niestety wiele się pozmieniało przez ostatnie kilka lat. Praca w pionie Transformacji Cyfrowej pod MB i I.S to niestety pasmo niespodzianek podpisujesz umowę w której nie ma informacji o czasie pracy etc. A potem okazuje się że pracujesz np. na 2 zmiany... Minusy : - krętactwo - brak możliwości negocjacji stawki - praca na akord - presja na wykonywane zadania Plusy - pozytywni współpracownicy (dobra atmosfera)

ma

Wieloletni pracownik, cóż można powiedzieć o tej firmie: PLUSY: + pracodawca potrafi nieźle płacić w sektorze IT, można niezłe stawki wynegocjować - nowi pracownicy. + praca zdalna. + w miarę dobre wyniki finansowe MINUSY: - atmosfera szczególnie w IT - beznadziejna. - kadra menadżerska średniego i wyższego szczebla nie liczy się z człowiekiem - dla nich to tylko trybik w machnie. - osoby z wysoką kulturą osobistą nie mają czego tutaj szukać, nadużywanie wulgaryzmów przez menadżerów wysokiego szczebla szczególnie osoby o inicjałach PB i MB zatrudnione w 2017 i 2018 roku. - wysoki poziom stresu. - (usunięte przez administratora) - brak wsparcia ze strony Hr

Klejms
@ma

Wiesz może jakie są widełki płacowe na Project Managera albo Agile Coacha?

Czy w Bank Zachodni WBK S.A. występują paczki/bony świąteczne?

karcia

w tym roku był dodatek do wypłaty.

doradca
@karcia

Jaki dodatek masz na myśli ? W tym roku o takim nie słyszałem, albo nie pamiętam. W 2020 r. na koniec był dodatek 800 brutto, lub 500 zł brutto za COVID, jednorazowy. Nie był to dodatek świąteczny. Z resztą w cześniej w BZ WBK czy teraz pod szyldem Santader Bank Polska, nigdy nie było premii, nagrody, świadczenia strikte świątecznego, przed covid jedynie wygilię regio + koszyk słodkości (wartość max 70 zł)

kot
@doradca

Nie zgodzę się z wypowiedzią, premie były są i będą. Wszystko zależy od tego jak się zakręcisz, czy dobrze żyjesz z przełożonym, wazeliniarstwo wskazane. A wówczas premie po 100 tys zł i więcej są w zasięgu ręki. (usunięte przez administratora)

Doradca Klienta

Pierwszy etap w oddzaile, rozmowa z dr bardzo profesjonalna i rzeczowa. Rozmowa trwała 30 minut, na rozmowie przedstawiam swoje pomysły i jak widzę ta prace. Dr zaprosiła mnie zatem na drugi etap w obecności kadrowej i dr regionu. Oegralam scenkę z trudnym klientem, dr regionu zadawał pytania o moje obawy co do pracy w banku, pytania padały z trzech stron, rozmowa trwała godzinę.

Dlaczego wybrałam ten bank Pytania o produkty bankowe snenka z trudnym klientem dlatego mają wybrać akurat mnie jak bee pozyskiwać klientów jakie widzę ważne swoich działań w kierunku sprzedaży prod. Banku

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Bank Zachodni WBK S.A.?

doradca

Jak już to Santader Bank Polska, od ok 3 lat BZ WBK to historia (co do marki) Zależy gdzie i na jakie stanowisko składasz CV.

Drajwarka

Czy ktoś z Was pracował bądź pracuje w zespole z obszaru PPP? Jak tam jest? Jak zarobki i atmosfera? Polecacie?

Lilka

Hej, czy ktoś z was pracował na stanowisku doradca ds. obsługi kredytów hipotecznych w centrali Santandera i może się wypowiedzieć?

DoradcaKlienta

W Santanderze pracowałam prawie 4 lata . Powstrzymywalam sie z opinią zeby zobaczyc na wlasnej skorze jak jest gdzie indziej, bo juz wczesniej byli pracownicy Santandera mówili, że nigdzie gorzej nie jest i mieli racje. Na poczatku pracowalo sie bardzo fajnie nie mialam doswiadczenia w banku ale szybko sie wdrozylam. Dyrektorzy i kierownicy okej. Po wejsciu w Santander szybko wszystko sie zmieniło na gorsze. Generalnie polecam ten bank tylko osobom które chca sie wdrozyc w bankowosc, bo w sumie wiekszosc ludzi ktorych przyjmuja i to nie z bankowosci bynajmniej do naszego oddzialu, bo z doswiadczeniem za podstawe na doradcy z kasą od 3000-3800 (z takimi tylko sie spotkalam gdzie 3800 dostala osoba z wiekszym doswiadczeniem) nikt nie chce pracowac. Plany są badzo duże podnoszone w pandemii i to o duze sumy mimo zamkniecia gospodarki. Na poczatku jak pracowalam obslugiwalam kolo 70 osob dziennie w tym roku kolo 20 srednio dziennie. Plan sprzedazowy na kasie to kolo 5600 pkt gdzie za kredyt 90 tys, na warunkach 6,90 7,20 dostalam 640 pkt, konto to 110 pkt, limit w koncie chyba 50 pkt. Itd. W dzisiejszych czasach kiedy klient po kredyt przychodzi bardzo rzadko i raczej wtedy kiedy musi a nie chce, to sa plany z kosmosu. Za 1pkt placi bank teraz okolo 0.10 gr brutto. Przed pandemia za sto procent swojego planu ktory oscylowal w 4700 pkt dostawalo sie smieszne 315zl brutto . Wiec motywacja po to zeby sprzedac dla kasy jest tam zadna dlatego kierownicy i dyrektorzy inaczej staraja sie motywowac pracownika. W wiekszosci jesli uda ci sie zrobic plan to ubezpieczeniami na życie, które do tanich nie naleza a trzeba ostro je wciskac, bo kierownik lubi brac kawke i laptopa zeby postac za tobą z „batem” zeby zobaczyc czy to robisz jak ci nie idzie plan i w ten sposob probowac motywowac do wciskania klientowi tego czego nie chce i nie potrzebuje. Nie bede opisywac to co sie dzialo w moim oddziale bo to sie nadaje do gazety ale przez ostatni rok tam musialam zaczac sie leczyc psyhiatrycznie. Notorycznie naklaniano tez do zakladania lewych kart, kont, ubezpieczen na rodzine i znajomych za ktore sie samemu placilo i kredytow na rodzine za ktore zwracano koszta itd. Poszlam gdzie indziej z wielkim uprzedzeniem do banku. Przez te kilka lat duzo ludzi sie przewinelo i nikt nigdy nie powiedzial ze zaluje odejscia. Sama sie o tym przekonalam ze to srodowisko to jedna wielka patologia i jak wszedzie w banku sa plany ale to gruba przesada. Jesli jestes osoba bez doswiadczenia to idz nabierz go i spadaj, nie zrazaj sie, bo mysle ze tylko tam jest tak źle.

Doradca Klienta
@DoradcaKlienta

Dodam jeszcze ze wiekszosc doradcow na kasie mialo podstawe 3200-3400 miasto kolo 70 tys mieszkancow , nie wiem jak we wiekszych. I najlepsi z najlepszych mieli premie okolo 500-600 brutto sredni 300 brutto. Premie kwartalne mialy wrocic jak odchodzilam ale tez smieszny pieniadz to byl a rocznych nie ma wiec my sie smialysmy ze niedlugo prawie najniższa krajowa

Również doradca
@DoradcaKlienta

Niestety musze się zgodzić z tą opinia , pracuje się coraz gorzej, za coraz mniejsze pieniądze , stanowiska kierownicze obsadzane są przez osoby które nie nadają się na te stanowiska , a jak zdarza się empatyczny dyrektor który nie zgadza się ze sposobami zarządzania dyrektorów regionalnych ( czyli nacisk i wyzysk ) od razu jest usuwany . Ogólnie nie polecam nikomu pracy w Santanderze , brak szacunku do ludzi , a szczególnie do ludzi pracujących wiele lat i mających duża wiedzę !!!!!

zainteresowany

Jak wygląda praca na stanowisku specjalista ds obsługi kredytów hipotecznych? Jak dokładnie wygląda praca? Jakie zarobki?

PRACOWNIK

(usunięte przez administratora) w sieci oddziałów ma się dobrze. Wielokrotnie zgłaszany na wielu poziomach, bez rezultatu. „Jak ci się nie podoba to się możesz zwolnić” HR manager i dyrektor regionu zastraszają pracowników. Pracownicy przymuszani do nieprzestrzegania procedur i łamania regulaminów i prawa. Plany coraz bardziej nierealne, zarobki coraz niższe. Jeżeli masz jakiekolwiek sumienie i etykę zawodową, to planów nie zrealizujesz. Pracownicy dopuszczający się przestępstw (np. sprzedawanie produktów inwestycyjnych jako depozytowych) nie są zwalniani, a nagradzani awansem. Pracodawca (usunięte przez administratora) Nie polecam.

Czy Bank Zachodni WBK S.A. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

karcia

umowa o pracę, chyba że zatrudnienie będzie przez firmę zewnętrzną (kontraktor)

Uważacie ze warunki pracy są na wysokim poziomie?

Pr

Jakie warunki pracy w dziale restrukturyzacji w Poznaniu? Jakie zarobki?

SKP123

Z przykrością nie polecam tego pracodawcy, zachowania mobbingowe- sprawy kadrowe omawiane na forum,poza plecami osoby zainteresowanej, plany wywindowane w kosmos. Wymagania rosną a płaca maleje. To co było kiedyś a teraz to przepaść- zmiana na minus. Większość pracowników myśli o zmianie. Oczywiście w innych oddziałach może pracuje się przyjemnie, w moim niestety tak nie było.

Monika123
@SKP123

Potwierdzam. Pracuje kilka lat. W różnych oddziałach. Dyrektorzy lepsi i gorsi ale wszyscy chyba jakoś szkoleni w centrali bo taka sama psychomanipulacje stosują mocno mobbingujaca. Plany nawet w kryzysie pandemii zamiast zmniejszać podnoszą, bo ludzie robią choć prowizje i wszystkie dodatki ucinają. Robią bo są zastraszani przez dyrektorów ze zostaną zwolnieni, a jest się czego bać bo Bank ogłosił że zwalnia 3tys osób. Do publicznej wiadomości podał że 2tys. Bank który bardzo dużo cały czas zarabia a w tak trudnym czasie zwalnia ludzi. Bardzo słabe posunięcie. Mnie pewnie nie zwolnią bo robię dobre wyniki zawsze plany ale praca tu to jeden wielki koszmar. Nie polecam. Firma która uprawiia marketing poprzez lansowanie się na taką co pomaga harytatywnie w środku pandemii zwalnia ludzi.

Asiahasi
@SKP123

A jaki oddział albo region

Filip

Trochę zmartwiły mnie te informacje bo przecież firma jest dobrym pracodawcą, może są jakieś ważne powody o których nie mamy pojęcia?

Moż3_pracownik

Cześć, Od jakiegoś czasu widzę, że co roku szukacie starzystów na stanowisko cyber security. Czy w roku 2021 również będziecie takowych szukać? Czy ktoś mógłby powiedzieć coś o stanowisku ? Czy jest jakakolwiek wypłata? Czy podpisują umowę chociaż z częścią tych, którzy odbyli staż? Pozdrawiam

Jak się pracuje z ludźmi z Bank Zachodni WBK S.A.?

Artur

Nie ma czegoś takiego jak Bank Zachodni WBK. Po fuzji parę lat temu WBK został całkowicie zamieniony na SANTANDER BANK POLSKA S.A.

Ania15

Czy ktoś z was pracował w oddziale i miał transfer na kolorowa Poznań do działu dużego zaangażowania. Możecie mi coś więcej powiedzieć? Warto nie warto. Lepiej oddział czy centrala?

Czy Bank Zachodni WBK S.A. organizuje staże dla studentów?

Maria

Tak, ale nie polecam. Staże są w centrali ale stawki dużo lepsze nawet w Lidlu.

Prawda

Warszawa to też niezle (usunięte przez administratora) Jednym słowem? Owszem, mogę. Mobbing.

Zostaw merytoryczną opinię o Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA) - Warszawa

• Jak się pracuje w Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA)?

Zobacz opinie na temat firmy Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 72.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 44, z czego 5 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA)?

Kandydaci do pracy w Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA) napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK SA)