Opinie o Nestle Polska S.A. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Nestle Polska S.A.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Nestle Polska S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Nestle Polska S.A. w Warszawa

Kazimierz

Opowiem jak wygląda praca w gastro. Kiedyś pracowali tam ludzie na etatach w Nestle. Jesienią 2015 w większości ich zwolniono. Następcom zaproponowano własną działalność. Warunki - faktura na 6500 netto na wszystko miesięcznie. Trzeba sobie opłacić ZUS, podatek, księgową, telefon, samochód - wszystko. Policzmy - ZUS z księgową to ponad 1300 zł. Podatek 19%. Samochód - przebiegi miesięczne rzędu 3000 km. Telefon - to akurat grosze. W sumie po odliczeniu kosztów zostaje około 2500 zł "na rękę". Chyba, że masz lpg w aucie i nie liczysz amortyzacji, wtedy więcej. Premia - do 2000 netto, ale mało kto ją ogląda. Jest uzależniona od szeregu czynników składowych, Nestle tak je kalkuluje, by nie zapłacić za dużo. No i najlepsze - kara umowna do 500 zł w umowie o współpracy, którą podpisujesz. Czyli jak podpadniesz, to podstawa nie jest 6500, ale 6000 netto. Brak chorobowego, urlopu. To mnie dziwi, bo kiedyś już współpracowałem z dużą korporacją na wdg i miałem w kontrakcie 16 dni płatnego urlopu. Praca - po kilkanaście godzin dziennie. Szef sam powiedział, że: "w przypadku działalności liczy się efekt". Oceńcie sami, czy warto.

Braptt
@Kazimierz

Jakieś zmiany, ktoś może się wypowiedzieć w tej kwestii!?

junior
@Braptt

Nie, żadnych zmian poza całkowitą utratą "prawa ustnie określonego" w momencie zatrudniania do urlopu. Agentom nie przysługuje urlop, a jeśli z niego skorzystasz to firma potrąci ci proporcjonalnie za nieobecność z podstawy wynagrodzenia.

Nodramat
@Braptt

Tak strasznie zarabiają Ci handlowcy. Chyba nie mają wyobraźni, że nadal tam służą. Ps. Widzieliście jakimi autami jeżdżą handlowcy na działalności. Taka bieda....

Luk

Jakie zarobki proponują na dwuletnim programie absolwenckim Finance Heroes?

Omnt

Ogólnie praca w bardzo nerwowej atmosferze z coraz to nowymi koncepcjami pojawiającymi sie zza rogu, jak z rękawa, zero agendy, zero strategii, komunikacja też na bardzo średnim poziomie. Pomimo statusu samej firmy na rynku światowym nie polecam.

Alek

Niestety to co się dzieje w tej firmie doprowadzi do odejścia wielu osób. Nowi pracownicy zarabiają więcej od starszych przedstawicieli, to bardzo demotywuje. Zarabiam dla firmy więcej niż nowy a on zatrudniony jest na lepszych warunkach. Co chwile zmiany .. Nie wiem kto w tej firmie myśli. Brak doceniania najlepszych pracownikow poniewaz wychodza z zalozenia ze nie ten to bedzie nastepny. Nawet nie odczuwaja potrzeby zatrzymania takich ludzi. Obecnie jestem skupiony na zmianie pracy i nie polecam pracy w Nestle Polska S.A. Ps. Praca wśród pseudo ASM nie pomaga, mobbing w bialych rękawiczkach na porządku dziennym.

hehe
@Alek

luz. Mnie wyrzucili pisząc w wypowiedzeniu "nic nie umie", a zarabiam teraz dwa razy więcej. Także tego. Nowa praca znaleziona w 3 tygodnie.

Roma
@Alek

Niestety,wszystko,co napisałeś,to prawda,potwierdzam,doświadczyłam na własnej skórze.Zdecydowanie nie polecam

EK

Zgadzam się w 100%

Lakoniczny feedback na temat odrzucenia kandydata, ignorowanie prób kontaktu ze strony kandydata.

Typowa korporacyjna zakłamana kultura pracy. Szkoda czasu.

logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
~były pracownik

Typowo korporacyjna, sztywna atmosfera, mnóstwo niepotrzebnej pracy, wszystko na ASAP. Możliwość rozwoju jest - ale za śmieszne pieniądze. Firma dobra na start - im dalej tym gorzej.

Jakie są zarobki jako specjalista ds. analiz sprzedaży?

Kinga

Widziałam ze jest rekrutacja na grafika w tej firmie, polecacie? Jak kasa i zespół tam?

Julia

Dzień dobry, jeśli jestem Ukraińcem i nie znam dobrze języka polskiego (ale rozumiem go ze słuchu) czy mogę pracować w tej firmie? jeśli tak, to do kogo się zwrócić?

Irena
@Julia

Witam, Julia. Musi zgłosić się do Agencji Pracy, oni już pokierują na badania, zaopiekują się. Pozdrawiam i powodzenia.Prosze o zwrotną odpowiedź.

Pracuje tam jeden burak z Mińska mazowieckiego którego nie lubię niby taki miły ale uważajcie na niego podły zakłamany

Kandydatka
@Piotr

Czy mowa o biurze w Warszawie? To pewnie robotę dostał po znajomości tzn. teraz mówi się 'z polecenia'. Osoby z HR nawet nie otwierają aplikacji, a jak otworzą, to nie czytają ze zrozumieniem. Sama się o tym przekonałam, mimo że idealnie pasowałam do stanowiska. Porażka z polityką zatrudniania!

Ss

Poczytajcie o tej szwajcarskiej firmie co robiła podczas 2 wojn sw.zenada że tam pracujecie i kupujecie ich produkty

Lol
@Ss

Hmm, idąc tym tokiem myślenia, najlepiej pracować u siebie, chociaż w sumie nigdy nic nie wiadomo co robili nasi przodkowie. ????

Witam Szukam informacji na temat stanowiska Koordynatora ds jakości- teren 4 województw Ktoś pracuje i może się wypowiedzieć na temat warunkow pracy i samej specyfikacji działań Z ogłoszenia wynika, że niczym nie różni się od stanowiska PH

Gaweł
@Paweł

Aż z ciekawości zajrzeć muszę na ogłoszenie... Z tego co mówią w firmie to stanowisko jest równorzędne do PH, więc pensja i samochód zbliżone. Co do samych zadań to z tego co się orientuję to w zasadzie wykonywana jest trochę praca "merchanodisera", jest bardzo dużo zadań jakościowych na punkcie których Nestle ma "hopla" czyli jakieś przebudowy, ułożenie blokowe, montaż popychaczy i innych tego typu materiałów.

Iks

Na jaką pensję netto może liczyć Młodszy Specjalista ds Obsługi Klienta?

Wir
@Iks

Pensja na poczontek żenada z tyle godzin pracy średnio 10 dziennie. Ca)y czas jesteś poganiany jak niewolnik i jeszcze usłyszysz że przecież trzeba przychodzić do pracy nie do roboty. Najgorsza decyzja w moim zawodowym życiu rozpoczęcie pracy w tej firmie.

Iks
@Wir

Ile konkretnie wynosi żenada? ;)

WywiadyFirmy

Witam jeśli ktoś z byłych pracowników lub obecnych ma chęć w sposób anonimowy podzielić się swoją wiedzą na temat pracy w firmie proszę o kontakt na adres WywiadyFirmy@interia.com

Szyszek

Pracuję w dziale marketingu jednej z czołowych marek Nestle w Polsce. Kiedyś wspaniałe, rozwijające i ciekawe miejsce do pracy mimo szybkiego tempa i dużej dynamiki (jak to w marketingu), ale odkąd nastały czasy covid ciężko tu wytrzymać. Praca zdalna, która była swojego rodzaju benefitem przed pandemią (5 dni w miesiącu), wprowadzona na stałe stała się narzędziem eksploatowania pracowników ponad miarę. W biurze nikt nie pozwalał siedzieć nocami i w weekendy, na pracy zdalnej tego nie widać, więc pracodawca skwapliwie korzysta z tego, że pracownik ma w domu komputer całą dobę. Zadania się mnożą z dnia na dzień, wszystko jest w trybie "na wczoraj", wszystko ważne, wszystko pilne. Chaos w priorytetach, dziesiątki projektów jednocześnie. Niekończące się, nieefektywne telekonferencje, na których wymyślane są ciągle nowe zadania, projekty i scenariusze, na których wykonanie czas zostaje wieczorami. Mnogość procedur, systemów, procesów, przepisywanie danych z tabelki do tabelki. Totalna powerpointoza, na każdą, najbardziej błahą okazję trzeba produkować slajdy, nawet wtedy, gdy wystarczyłaby tabela z dziesięciu komórek w excelu albo dwa zdania w mailu. Wielostopniowe procesy akceptacji spowalniające pracę, problemy z decyzyjnością. Są dostępne naprawdę świetne szkolenia online, ale co z tego, jak nie ma kiedy do nich usiąść w lawinie obowiązków. Trzeba przyznać, że pracodawca regularnie robi ankiety, jak się czujemy, co poprawić w tym trudnym czasie, jak efektywniej pracować. Potem powstają action plany, które kończą swój żywot w power poincie, bo już na drugi dzień jest zawsze znowu "wyjątkowa sytuacja", która usprawiedliwia łamanie wcześniej ustalonych zasad, które miały coś poprawić (np. ustalanie priorytetów, nie umawianie spotkań w późnych godzinach, mniej telekonferencji itp.). Pracuje tu wiele wspaniałych osób, z dużą wiedzą merytoryczną i po prostu fajnych jako ludzie. Świetne też są produkty i marki, z którymi można pracować na najwyższym światowym poziomie. Z przykrością jednak odnoszę wrażenie, że w niepewnych, trudnych czasach pracodawca obrał strategię wyciskania pracowników do granic wytrzymałości, wszystko oczywiście pod hasłami wyzwań, przekraczania granic i targetów.

madi
@Szyszek

szkoda tylko ze ankiety nie sa anonimowe. nikt prawdy nie mowi. tylko cukrza zeby nie podpasc

auta służbowe PH

...to jak to będzie teraz z użytkowaniem samochodów służbowych ?

Autka, nie tylko.
@auta służbowe PH

Ci decyzyjni , co mają użytkować samochody, to będą nadal dojeżdżać z drugiego końca Polski do pracy, czy też spod Łodzi do biura na koszt firmy. Im krzywda się nie stanie. Sami o to zadbali. Kruk krukowi oka nie wykole, a ty na nich zasuwaj matole.... . Czy jeszcze gorzej być może? Na pewno, bo oni uważają, że do dna jeszcze kawałek. Potem będzie kolejna fala zwolnień, outsourcing i tak jak było w poprzedniej firmie możnego jaśnie Pana. A jak wykorzysta wszystkie opcje , przeniesie się do innej firmy żeby dalej zwalniać. To w końcu też uzależnia. Teraz czekamy do lipca.... . I kolejne ruchy kadrowe...... .

Aha
@Autka, nie tylko.

Myslisz, że będą kolejne zwolnienia w terenie?, wydaje mi sie ze zalatwili by wszystko poprzednim razem, ale cóż tu to nigdy nic nie wiadomo...

Dawid

Zadowoleni po ostatniej przedświątecznej fali zwolnień? :))

Hepi
@Dawid

Są też pozytywy ze kierowników też ruszyli. I co były panie kierowniku, może powrót na tiry?

Były,Poinformowany
@Dawid

Oj uważaj bo okaże sie jeszcze, że ci zwolnieni lepiej na tym wyszli.. Ps.nie rozumiem bzdurnej polityki wielkich tajemnic, powiedzieli by o możliwości odejścia za odprawą to ku ich zdziwieniu wiecej chętnych by sie zgłosiło-tak drogi pseudo zarządzie Swiat na nestle(celowo z małej) sie nie kończy prestiż to żaden jak wam sie wydaje a i nie oszukujmy się wynagrodzenie za to co czego oczekujecie to kpina.Popytajcie po rynku innych ile zarabiają, a naprawde w innych firmach i to nie koniecznie korpo maja podstawy tyle co wy bierzecie z premią!, tak to nie żart. Ps.byly juz podwyżki? Dali wam chociaż cos wiecej po tych zwolnieniach, czy tradycyjnie ochłapy, które juz chyba nawet na waciki nie starczą.

Office worker 007

Podobno do konca miesiaca beda duze zmiany i zwolnienia, a tyle co obiecywali podwyżki, i zapewniali ze bedzie ok, a "tak swietnie sobie radzimy w ciezkich czasach" -To akurat jest prawdą, widocznie za malo zarabili ... Szkoda tylko, że te wszystkie wyniosłe hasła o szczerosci, zaufaniu Szacunku nie maja nic wspólnego z rzeczywistością..powodzenia dla ocalałych.

simon
@Office worker 007

Tak, z tego co się orientuję to do końca kwartału z pracą może pożegnać się przynajmniej kilkunastu PH plus kilku ASM

Klient

Ogólnie to średnio tam pracować wiele obiecują a gdy przychodzi do realizacji....

Przyszły pracownik

Witam. Czy jest darmowy dowóz do Nowej Wsi z Wrocławia? Gdzie są usytuowane przystanki ?

Blum

Witam, Czy wiecie czy znaleziono już kogoś na PH na teren Łomży ?

Zostaw merytoryczną opinię o Nestle Polska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Nestle Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Nestle Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 61.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nestle Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 45, z czego 2 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Nestle Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w Nestle Polska S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Nestle Polska S.A.