h&m

Opinie o h&m

Weronika

@Nina przykro mi, że zaistniała taka sytuacja. Pewnie jest dużo chętnych do pracy w sklepie h&m i ktoś się w tym możliwe, że pogubił. Pamiętaj też, że w sklepach nie są zatrudnieni stricte rekruterzy, którzy zajmują się tylko rekrutacją nowych pracowników. Zwykle kierownicy się tym zajmują, którzy również pracują na sklepie i robię inne rzeczy. Mimo wszystko Twój komentarz też dostarczył informacji o samym przebiegu takiej rozmowy i wiele osób, które będzie się na nią udawać może się odstresować.

Nina

Wysłałam swoją aplikacje przez portal Olx, w odpowiedzi na ogłoszenie. Następnie zadzwoniono do mnie z pytaniami jaką bym chciała podpisać umowę, jaki wymiar pracy mnie interesuje, itd. Odpowiedziałam, że chciałabym porozmawiać na ten temat na rozmowie kwalifikacyjnej, na którą zostałam zaproszona. Na rozmowie zostałam poinformowana, że pracę dostaję, że firma potrzebuje osób zarówno na umowę zlecenie, jak i o pracę, w różnym wymiarze godzin, więc niezależnie jaką opcję wybiorę, to będzie ok. Zaczęłam opowiadać o swojej ścieżce kariery, ale usłyszałam, że doświadczenie nie jest potrzebne. Na koniec usłyszałam że firma jest na tak, ja również odparłam, że jestem na tak. Pani powiedziała żebym czekała na umowę i wraz z jej podpisaniem będę musiała podać dyspozycyjność w najbliższym miesiącu. Umowa miała się pojawić za kilka dni, najdalej do końca tygodnia. Czekałam więc do końca tygodnia, nie pojawił się żaden mail, nie dostałam żadnego telefonu. Gdy zadzwoniłam do H&M w Blue City zostałam poinformowana, że już wszyscy którzy mieli podpisać umowę podpisali ją i żebym poszukała szczęścia w innych sklepach! Okazało się, że jednak nie zatrudnią wszystkich z rozmów rekrutacyjnych i postanowili mnie nie poinformować o tym, bo nie mieli czasu. Ja w tym czasie czekałam na maila, ustawiłam sobie wszystkie rzeczy pod przyszłą pracę, odrzuciłam inną ofertę oraz oczywiście nie szukałam kolejnych. Jestem w szoku ponieważ nigdy nie zostałam tak potraktowana. Kiedy na rozmowie słyszy się, że się pracę dostało, a następnie nawet nie informuje się kandydata, że sytuacja się zmieniła, to na prawdę ręce opadają, kompletny brak szacunku dla drugiego człowieka. Jakbym wiedziała, że mam czekać na telefon lub maila z potwierdzeniem pracy do końca tygodnia, to trochę co innego. Pani przez telefon powiedziała również, że nie wysyłają umowy na maila w ogóle, co też jest błędem bo pracownik powinien mieć czas na przeanalizowanie jej. Do tej pory zawsze dostawałam umowę na maila.

pawcio

Nie polecam pracy w sklepach H&M. Dzialanie firmy i centrali podchodzi pod moobing! Brak szacunku dla pracownika jako czlowieka. Tylko i wylacznie oszczednosci. Struktura w biurze na Marszalkowskiej przerosnieta gorzej niz w niejednym urzedie. Nos-top tylko jakies kontrole, na to maja pieniadze. Niech klienci sie nie dziwia jak pracownik pracuje za marne grosze i przez firme traktowany jest jak smiec

mis

Ogólnie nie polecam pracy w h&m. Praca za niskie pieniądze. Ganiają Cię bez przerwy po sklepie, nie wiesz gdzie ręce masz wlozyc a to kasa a to przymierzalnia a to rozniesc przymierzalnie. Przy takiej malej liczbie osob na zmianie nie jest w stanie sie fizycznie wszystkiego zrobic ale centrala tego nie rozumie i co raz to tnie godziny dla oszczednosci. Najlepiej dla centralii bys byl robotem.

Sonata

Nie wiem jak w innych oddziałach ale nie polecam pracy w złotych tarasach. Wytrzymalam kilka dni. Praca nieadekwatna do zarobków - ponoć sa jednakowe w każdym sklepie sieci ale w tym sklepie ruch jednakowy nie był a i praca trudna. Kierowniczka krzycząca na kogoś za to że jest na zapleczu (a dziewczyna tam była bo tam jest toaleta i szła do niej załatwić potrzebę fizjologiczna), ciągle krzyki na pracowników, brak możliwości trzymania głupiej wody gdzieś na sklepie, komentarze jeśli z nagłych powodów rodzinnych nie można było przyjść do pracy jednego dnia, wymagania jak dla trzech pracowników, brak szkoleń, brak osób - ponoć większość odeszła po zmianie kierownika. Nie polecam może w innych jest lepiej,nie wiem bo teraz pracuje w innej sieci gdzie kierownik jest bardziej przyjazny pracownikowi. Jeśli już chcecie spróbować polecam umowę zlecenie - łatwiej stamtąd uciekniecie.

Weronika

@Sajladvizor bardzo dziękuję za odpowiedź, teraz wszyscy zainteresowani pracą w H&M będą wiedzieli, do których galerii najlepiej składać CV. A czy ktoś może coś powiedzieć o tym czy firma oferuje swoim pracownikom benefity? Czy są zniżki pracownicze, karta multisport czy nawet ubezpieczenia zdrowotne? Benefity są ważnym aspektem przyciągającym do pracy pracownika, dlatego myślę, że warto poruszyć ten temat.

@Weronika 06.10.2017 13:21

@Weronika Owszem. Jest karta personalna i z nią masz zniżkę 25% na wszystko,nawet na rzeczy z wyprzedaży, opieka medyczna jest u lekarza medycyny pracy luxmed, więc jeśli cis Ci się stanie to ifzieds normalnie bezpłatnie do lekarza i dostaniesz odszkodowanie, pakiet z kartą Multi sport można kupić za jakieś grosze

Xax
@Sajladvizor 14.10.2017 17:34

Podasz może jakiś kontakt?

Sajladvizor

@Weronika Owszem, im mniejsza galeria i mniejszy sklep,tym mniej pracy,a stawka taka sama. Oczywiście im mniejszy sklep,tym mniej pracowników na zmianie,ale prawie się tego nie odczuwa,bo ruch jest ma prawdę mały;) Mam nadzieję,że pomogłem

Weronika

@Sajladvizor dzięki za odpowiedź. Czyli z Waszych wypowiedzi wynika, że jeżeli się pracuje w mniej obleganej galerii to praca jest godna polecenia. Zatem czy ktoś będzie składał CV do H&M?

Kate

Weronika, zdecydowanie tak.

Weronika

@Kate czyli dla osoby, która chce sobie dorobić w sieciówce to polecałabyś pracę w H&M? Wiadomo, że w sklepach w największym ruchu praca jest ciężka, ale inne aspekty, które wymieniłaś wypadają na plus.

Asia
@Weronika 18.09.2017 15:05

Jak to mowia menagerzy sklepu "zawsze jest coś do roboty" jak.nie ma to i tak Ci coś znajdą. :) plusy to znizka pracownicza, zwykle też jest umowa o pracę. Hmm. Ubierasz się w to co chcesz. Wady ? Za dużo by tu wymieniać. ;) pracuje, niedługo odchodzę. I tęsknić nie będę. :) pracy nie polecam. Za nadgodziny nie placa. Proponuja jedynie mozliwosc odebrania sobie nadgodzin w inny dzieb, ale sama musisz o tym pamiętać. Praca ciężka, wymagania ogromne, zapłata nieadekwatna do pensji. Na premie nie licz. Zwykle daja 1/2 etatu. Awans ? Znam osoby, które pracuja 1'5 roki, 2-3 lata i nie awansowaly.. jedynie maja zamiast 1/2 etatu to 3/4.

Kate

Pracuję w jednym z najbardziej obleganych H&M w Warszawie już jakiś czas i mam parę spostrzeżeń: * pensje porównywalne do innych sieciowek, ale mnóstwo obowiązków i to totalnie takich z d**y, typu układanie na stołach rozmiarówki spodni w momencie największego ruchu co nie ma racji bytu bo za pięć minut i tak będzie rozwalone. * kierownictwo do dogadania. Fajnie, bo nie są to ludzie jakoś oderwani od rzeczywistości - sami w większości zaczynali od sprzedawcy i pamiętają różne aspekty z tym wiążące się. Są ugodowi. * zniżka jest, ale i tak w sumie wiele się nie kupuje bo jak się roznosi te rzeczy to już aż się tego później nie chce. * możliwość rozwoju ale tu akurat muszą Cie lubić, widzieć, że jesteś osobą ogarniętą i musisz być jakaś. Charyzma jest ważna. * akceptacja stylu ubierania się i tego, że każdy jest inny. W sumie nigdzie takiej fajnej ekipy się nie spotka. Może praca do łatwych nie należy, ale warto się zatrudnić bo często przyjaźnie z ludźmi poznanymi w H&M zostają na wiele, wiele lat.

Weronika

@Sajladvizor jednak te centra handlowe mają największy ruch, więc dlatego praca jest ciężka. Ale ogólnie polecasz pracę w h&m w Warszawie? Czy jest to praca idealna dla studenta ze względu na grafik? Czy firma organizuje jakieś wyjścia integracyjne? Są jakieś benefity dla pracowników? Mógłbyś jeszcze to dodać? Bo to są aktualnie ważne aspekty w poszukiwaniu pracy.

@Weronika 04.09.2017 09:36
@Sajladvizor jednak te centra handlowe mają największy ruch, więc dlatego praca jest ciężka. Ale ogólnie polecasz pracę w h&amp...

@Weronika Pracuje w tej firmie półtora roku, wiadomo,że nie jest super, ale ogólnie jestem zadowolony, dostaliśmy teraz podwyżki, grafik można dostosować do zajęć, można go wysłać kierownikowi i on Ci ułoży grafik pod plan. Polecam, tylko nie kieruj się na złote tarasy bo serio będziesz żałować, w mniejszej galerii się tyle nie zarobisz. Są 2 razy w roku imprezy pracownicze, ale pracownicy bardzo często wychodzą razem po pracy,albo wieczorem, impreza,piwo itd :D

Sajladvizor

Pracowałem w H&M w złotych tarasach i szczerze odmawiam miejsca,gdyż jest nowe kierownictwo i jest bardzo słaba atmosfera.Wiekszosc starszych pracowników odeszła. Obecnie pracuje w Blue City i jest zupełnie inaczej. Jest fajna,luzna atmosfera,kierowniczka bardzo przyjazna. Jeśli chodzi o samą firmę,myślę że jest spoko. Zarobki nie są najgorsze jak na odziezowke,można pracować na umowę zlecenie lub pracę,elastyczne godziny pracy, można pogodzić pracę że studiami. Ludzie są świetni, na prawdę można poznać wiele ciekawych osób, dodatkowo zniżka pracowniczą 25% to też fajna opcja,dodatkowo łączy się z wyprzedaża także w tym okresie można kupić na prawdę fajne rzeczy za grosze. Praca zazwyczaj po 8h Plus przerwa 30min,ale jeśli ktoś chce zejść na social do łazienki czy napić się to nie ma problemu. Generalnie polecam firmę,w porównaniu do inditexu czy lpp, tutaj jest dużo dużo lepiej,nie ma wyzysku. Jeśli ktoś chce podjąć pracę w hm w Warszawie to odradzam ZŁOTE TARASY I ARKADIE,gdyż tam jest słaba atmosfera i bardzo dużo pracy. Każdy inny polecam, w szczególności Blue City i redute, tutaj jest bardzo spokojnie także zapraszam;)

Weronika

@Warszawiak o warunkach pracy na jakim stanowisku piszesz? Pamiętajmy, że atmosfera, czy właśnie ogólne warunki mogą się nieco różnić w zależności od obejmowanego stanowiska. Jakie jeszcze plusy zauważyłeś w pracy w tym miejscu?

Warszawiak

Atmosfera pracy jest doprawdy bardzo dobra, a wręcz rewelacyjna, lecz zmiany od 21:00 do 5:15, kiedy wiedzą, że ma się zajęcia od 8 to jest spore przegięcie, praca jest naprawdę bardzo łatwa, lecz płaca jest iście śmieszna. Czy tak czy siak polecam popracować, głównie po to aby poznać naprawdę fenomenalnych ludzi ;)

Nela

Czy macie info na temat tego ile zarabia kierownik sklepu w Warszawie, nie powiedzieli mi konkretnych kwot na rozmowie a mam też inną propozycję i chciałabym to porównać. Pozdrawiam

Weronika

@Ochrona, prosimy o zamieszczanie merytorycznych komentarzy. Może warto podzielić się informacją na temat atmosfery, przebiegu rekrutacji itp.?

Ochrona

Czy to coś w czarnych włosach co szkolilo się na dtc na marszałkowskiej to żyje ? Ten żyd ze złamanym nosem? Żenada ...hm to same pedały i idiotki słoiki. ..to coś ze złamanym nosem ostatnio było na złotych tarasach. ..Obrzydliwa żydowska ru...pozdrawiam pracownik ochrony.

Luciana Italiana

Hej! :) Czy ktoś pracuje/pracował w H&M na stanowisku Agent ds. obslugi klienta online? Jeśli tak, powiedzcie, proszę, jak wygląda ta praca. Będę wdzięczna za wszelkie inf!

Adamos
@Luciana Italiana 07.11.2016 16:51

koło 2 w łapę - praca cały tydzień - dwie zmiany 8-16 12-21 mniej więcej - przerwa 15 płatna 30 bezpłatna - Czasami luźno czasami zasuwasz od rana do nocy cały czas telefony i maile - ale ludzie są mili i szkolenia też spotkasz - zdarzają się nieciekawe korposzczurki ze wsi :)

alicja

@a z tego co wiem to stoisz i na kasie i robisz dostawę i jesteś na przymierzalni i do tego ogarniasz na bieżąco sklep czyli tak robisz wszystko. Ale nie ma co się przerażać szybko się wdrażasz a poza tym atmosfera wszędzie jest spoko dużo młodych ludzi :)

a

jak wygląda praca w Hm? taki zwykły typowy dzień? na jakim programie sie pracuje? słyszałam ze jest dużo do nauczenia się. I jak organizujecie sobie np poranna zmianę gdy jesteście same a np nie ma dostawy do rozniesienia? Tu też słyszałam ze robi się wszystko ale jak Wy to sobie planujecie zeby nie "zginąć"? Czy jak np robicie dostawe (wiadomo że na zapleczu) to tez jesteście na sali i kasie? a te przebudowy - wg własnego pomysły czy sa konkretne zdj z maili? jak podzielone są działy i jak sie odnaleźć gdy trzeba rzeczy poroznosić? pytam bo mam szanse na prace w Hm będę wdzięczna za odpowiedzi

Ośka

Dokładnie, to zależy ile dni w tygodniu będziesz mógł pracować, bo jeśli chodzi o same weekendy to raczej na pewno się nie zgodzą, bo każdy by chciał weekend popracować. No ale tak poza tym to nie powinno być problemów. Jest może ktoś z Radomia albo Lublina i mógłby powiedzieć jaka jest atmosfera pracy w tych miastach ?

gelo

z tego co słyszałem to jest właśnie tego typu praca w której grafik możesz dość swobodnie dostosowywać do swoich potrzeb. Zresztą na rozmowie kwalifikacyjnej najpierw jest rozmowa o Twojej dyspozycyjności, także jak im się ona nie spodoba to Cię po prostu nie przyjmą i nie będzie czym się martwić na dłuższą metę ;)

basia21

Cześć, Pracowałam na 3/4 etatu i na rękę płacili mi 1200 zł. Praca jest ciężka ale wiadomo, że nie będziesz pracować w H&M do końca życia tylko na okres studiów lub kiedy nie znajdziesz lepszej pracy. Pierwsza umowa o pracę na okres trzech miesięcy kolejna na dziewięć choć zdarza się, że dostaniesz umowę zlecenie wszystko zależy od kierownika sklepu. Praca jest monotonna robisz codziennie te same powtarzające się czynności ale po pewnym czasie przyzwyczajasz się i zasuwasz jak robot sitripio ;)

guy hawkes

banicja inwigilacja

wiola

[usunięte przez admina]hej czy jest teraz w sklepach jakas przecena ?

cccc

struktura organizacyjna teraz się zmienia, sami tak naprawdę nie wiemy jak to będzie wyglądać i czego się spodziewać. po prostu nazbierało się trochę ludu i zabrakło miejsca przy korycie, trzeba utworzyć nowe stanowiska kierownicze. proste jak budowa cepa.

pery

Ty człowieku bajki byś mogł pisać . Nie ma czasu fajki zapalić a ty laski wyrywasz. Chyba jak przysniesz w kantynie.....

eco1

Jak wygląda struktura organizacyjna? Z tego co wiem to najwyższym szczeblem jest Manager Operacyjny, poniżej trójka Kierowników/Managerów i co dalej? Ciekawe ile zarabiają... Dzięki za info.

Nicky

Super firma, super zarobki (aż 1200 zł netto ~ 300 € !), szał niebieskich ciał. Europa da się lubić ,,,, Pzdr. dla buu--kingu. Muah : ***

I tu Kolego zgadzam się z tobą w 120%. H&M to fajna firma w której można wybierać, przebierać i zwrócić. Nie jedną laskę można wyrwać a te imprezy integracycjne narmalnie bajka. Gadka, szmatka dwa piwa i laseczka u twego boku się kiwa a potem żegnaj moja miła. Nie jedno móbłbym opisać. Nie zwolnię się z tej firmy chćby nie wiem co..............!!!!!!!

najlepsza firma w jekiej pracuje do dziś

Lutek

Lato, na hali 28 C, juz sie ciesze...

ola

http://www.gowork.pl/opinie_czytaj2,7416,0,0 To są opinie pracowników Haruj& Milcz w Gądkach w Poznaniu Zanim sięzatrudnisz przemyśl to 3 razy

zzzzzz

polecam ja kazdemu! zarobki jak najbardziej w porzadku pracujesz nieraz po 4 a nieraz po max 10h. atmosfera bardzo luzna.nikt nie patrzy ci na rece ,pelne zaufanie.mozliosc rozwoju,zero rutyny.zawsze mozesz ulozyc sobie grafik jak chcesz.fakt bywa czasami ciezko. najwiekszy + uczysz sie przez caly czas co w wiekszosci przypadkow procentuje awansem. najwiekszy - rozkapryszeni klienci. ogolnie polecam!!!!

Praca najczesciej na umowe zlecenie szczegolnie ja sie jest w pelni dyspozycyjnym. Pracy duzo jak to wiadomo w sklepie, caly czas na nogach, krotkie przerwy bo caly czas sa ludzie. godziny pracy od 10 do zamniecia centrum handlowego.

Słowa kojarzące się z h&m (np:.solidna, profesjonalna, rozwojowa, stresująca, wyczerpująca):ciężka Możliwość rozwoju i szkoleń oceniam jako .dobrą.. . Atmosfera i ludzie tam pracujący są można trafić na świetnych ludzi.. . Od jakiej stawki można negocjować pensję? Najbardziej podobało mi się w h&m:różnorodność w pracy Najbardziej nie podobało mi się w h&m:

Zostaw opinię o h&m - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie h&m