Opinie o H&M w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy H&M, lecz również Klientów firmy. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w H&M na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o H&M w Warszawa

niemodna

Po pół roku w H&M-ie miałam tak duży uraz, że przez rok nie podjęłam żadnej innej pracy (oczywiście nie było tak, że nic nie robiłam, pisałam pracę licencjacką i dorabiałam sobie czasami statystowaniem). Po aplikowaniu na stanowisko asystentki sprzedaży w Złotych Tarasach byłam przestrzegania przez bliskich, że praca tam jest znacznie trudniejsza niż mi się wydaje, ale nie wiedziałam, co się pod tym kryło. Od początku nie było kolorowo, ale winiłam za to (po części zresztą słusznie) swoje ograniczenia fizyczne. Już pierwszego dnia pracy miałam wrażenie, że cała reszta zmiany wini mnie za to, że nie wyszliśmy z pracy przed czasem (co niestety okazało się typowym zachowaniem dla większości pracowników). Byłam jednak zdeterminowana i próbowałam sobie wmawiać, że wszystko to sobie uroiłam. Niestety później poznałam kolejną z menagerek, która - jakkolwiek nie lubię tego określenia i zazwyczaj nie wierzę w jego trafność - uwzięła się na mnie. Byłam w bardzo nieprzyjemny sposób krytykowana, gdy nie przedstawiłam się odbierając po raz pierwszy telefon, mimo że to dzwoniło biuro, byłam w bardzo nieprzyjemny sposób krytykowana, gdy w kolejce stały 3 osoby (podobno takie są standardy, ale nikt mnie o tym nie poinformował), a ja nie wolałam drugiego kasjera, byłam znowu w bardzo nieprzyjemny sposób krytykowana, gdy to ja pełniłam rolę drugiej kasjerki i, podczas gdy główna kasjerka przyjmowała reklamację (co, jak wiadomo, trochę trwa), otworzyłam drugą kasę itd, itd (w ciągu może godziny usłyszałam, że za dużo stoję na kasie i żebym lepiej przestała sprzątać i stanęła na kasę - i nie, nie było to zależne od liczby klientów albo od zmiany podziału obowiązków w planie dnia). Managerka odeszła (oczywiście, zanim to zrobiła, z wielkim smutkiem przyjęła informację, że mam kilka dni wolnego i nie zobaczymy się już nigdy w życiu), sytuacja chwilowo się poprawiła, ale wkrótce przekonałam się, że problem nie leży w tej czy innej managerce, ale w organizacji pracy. Ludzie bardzo szybko rezygnowali z pracy i po chwili pojawiali się nowi. Nikt zatem zbyt mocno nie przywiązywał się do pracowników i nie tracił czasu na odpowiednie przygotowanie ich do pracy - w związku z tym nikt, poza nielicznymi wyjątkami, nigdy nie wiedział, co ma robić. W pewnym momencie doszło do takiej sytuacji, że po 5 miesiącach pracy byłam najbardziej doświadczonym pracownikiem na zmianie, a nikt nie słucha kogoś, kto pracuje 5 miesięcy i wygląda, jakby miał 16 lat. Z całym szacunkiem do narodu ukraińskiego, bo to naród jak naród, z lepszymi i gorszymi exemplami - na tamtej zmianie byłam ja i bodaj ze 4 Ukrainki (które pracowały chyba tylko po to, żeby zadowolić rodziców, którzy i tak dawali im kasę). Żadna nie miała ochoty rozmawiać po polsku (no bo po co, skoro w Twoim otoczeniu są 3 osoby, z którymi możesz porozmawiać w swoim ojczystym języku?) i żadna nie chciała mnie słuchać. Nie wyrobiłyśmy się oczywiście z niczym zupełnie (co mnie nie dziwi, również przez wzgląd na to, że wszystkie te dziewczyny były nowe i wszystkie czynności wykonywały, siłą rzeczy, wolniej niż bardziej doświadczeni pracownicy, a i ja nie byłam tam jakąś superwoman) i odpowiedzialnością za to zostałam oczywiście obarczona ja. Sytuacja osiągnęła apogeum tragikomizmu w momencie, gdy zostałam, krótko mówiąc, opieprzona za to, że po sprzątanieciu boksów (czyli tych pojemników przy kasacach z gaciami w środku) odłożyłam na bok rozkompletowane zestawy - bo kierowniczka nas zabije, jak to rano zobaczy. I w tamtym momencie zatęskniłam za poprzednią menagerką, która nie chciała mnie wypuścić z pracy, dopóki nie znalazłam wszystkich rozkompletów i nie zaniosłam ich do magazynku (nawet jeżeli nie było szans, żeby je tego samego dnia skompletować). Pomijam już straszne plotkarstwo, obgadywanie, wieczne przerzucanie na kogoś winy. Nie da się krótko opisać tego, jakich traumatycznych przeżyć dostarcza praca tam, jeżeli nie jesteś urodzonym dekoratorem albo nie masz supertwardego tyłka.

były pracownik

To co się dzieje wszystko jest prawdą. Myśle ze o tym co wie wyrabia powinna powiedzieć się sama Dominique Fantaccino, a w szczególności o tym co robi się za jej plecami i gdzie na wizytacje są chowane ubrania w całej Warszawie żeby dominique zobaczyła idealny sklep. Czy ktoś ma coś do dodania bo zamierzam wysłać wiadomość do prezes, może w końcu to zmieni tą obłudę

Pracuś

Jak tam pracownicy na kolejnym lockdownie i generowanymi przez firmę na szybko 20 niedogodzinami? :(

Praca galeria Wołomin Nowy wpis

Praca w HM to totalna porażka a główna tego zasługa jest dział HR który za grosz nie interesuje się tym co się dzieje w firmie. Liczne skargi na pracodawcę nie tylko od pracowników ale również od ochrony , zwracanie uwagi ze pracodawca przeklina na pracowników mobinguje , odnosi się bez szacunku , skłóca zespół żeby się wybielić , cały HR nie reaguje . Wina jest pracowników ale nigdy nie pracodawcy pomimo tego ze rotacja w sklepie jest ogromna a powód tylko jeden - pracodawca . Nie polecam współpracy z zasługi na fakt ze dział HR nigdy nie interesuje się tym się się dzieje w sklepie i nie zainteresuje się ponieważ najważniejsze są znajomosci a nie fakt , ze do sklepu nikt nie chce dołączyć ze względu na traktowanie pracowników . Grono niekompetentnych ludzi - którzy nie powinno nigdy pracować z drugim człowiekiem a na pewno nie w zespole zasobów ludzkich którzy zamiast szukać potencjału pozwalają na objęcie wysokiego stanowiska osobie, przez które płacze pół zespołu po kątach.

Max Nowy wpis

Co myslicie o dekoratorach, którzy będą pracować na popołudnia i weekendy? Dla mnie? Chyba to robione na złość, któryś deko podpadł..

Koli Nowy wpis
@Max

Hehehe a tak deko wiecznie sie chwalilo, ze maja super prace bo zawsze na rano i wolne weekendy :) I bardzo dobrze im tak, wiekszosc osob z deko ma o sobie takie mniemanie, ze hohoho

Jacek Nowy wpis

Pracowałem tam krótko jako menedżer departamentu (ho ho jaka nazwa)… rok temu. Zwolniłem się bo to co się dzieje w tej firmie jest chore. (usunięte przez administratora) psychiczny ze strony niektórych kierowników w stosunku do pracowników to normalna, pomijam skandaliczne zachowanie Pani z HR (Olgi L.-O.) Zacznijmy do szkolenia - jest, jesteś na kilku sklepach i trafiasz pod skrzydła bardziej lub mniej doświadczonych pracowników. I tu juz jest problem - te osoby nie są przeszkolone jak mają szkolić, informacja zwrotna nie wiele daje, kontakt z HR…. Kpina. Wiec tyle. Ja zwolniłem się głównie przez zachowani które wg mnie nie powinny występować w takiej firmie. (usunięte przez administratora) ze strony przełożonych na niższe szczeble nigdy nie będzie tolerowany przeze mnie, jeden z kierowników nawet się zwolnił… wizytacje i wizytacje to jest horror. Chwianie kartonów z towarem po kątach aby tylko nikt nie zobaczył nic. Poza tym praca menadżera działu to nic innego jak zapierdalanie i często tez wyręczenia dekoratora z pracy albo zastępowanie bo cięcia bo duzo pracy itp. Tam menadżera jest od wszystkiego. Ogólnie jak się to lubi robić to fajnie ale brak wsparcia ze strony pracodawcy to duży minus. Dla mnie kolejny nie do przyjęcia. Pensja na marnym poziomie. I oczywiście wieczne ciśnienie aby zarobić więcej ale lokalnie nie masz na nic wpływu - cenę, promocje, towar który przychodzi… zero wpływu ale presja jest.

Czym w H&M zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

@Pytanie

Żadne. A nie, przepraszam. Aktualnie zniżka pracownicza na zakupy (gdzie często już klient ma lepsze zniżki) oraz dofinansowanie pracodawcy do pakietu medycznego. Tyle. Kiedyś były jeszcze dofinansowania do pakietów sportowych, premie świąteczne, podwyżki.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

zwolniona za szczerość

Pracowałam jako sprzedawca w CH Promenada, przez miesiąc było w miarę ok - dość ciężka praca fizyczna, dużo chodzenia (na 8-godzinnej zmianie spokojnie przejdzie się 10-15 km po sklepie). Przerwa 15-minutowa na jedzenie bezpłatna, zaletą była zniżka pracownicza na jedzenie w całej Promenadzie 20%. Pewnego dnia miałam sytuację, że dziewczyna obok na kasie zastanawiała się czy może przyjąć zwrot majtek od kostiumu jeśli brakuje tylko jednej metki (naklejka higieniczna i inne metki były). Poradziłam jej żeby normalnie przyjęła zwrot, bo widać, że klient ich nie używał, przecież świadczyła o tym naklejka oraz reszta metek. Koleżanka stwierdziła, że boi się sama zdecydować czy może to zrobić i wezwała store managera... i się zaczęła wielka afera, że absolutnie nie możemy tego przyjąć, bo brakuje jednej metki. Klient zdenerwowany, mówi, że więcej nic tu nie kupi, bo to niepoważne. Ja na to - ale przecież widać, że klient ich nie używał, bo jest ta nieszczęsna naklejka na gaciach w nienaruszonym stanie, a brakuje tylko jednej z wielu metek, której mogło tam nie być od początku. Ostatecznie nie przyjęto zwrotu, a ja zostałam od razu zaproszona na rozmowę na zaplecze i zwolniona. Zero dyskusji, zero wyjaśnień. Wredna managerka przekazała sytuacje według swojego uznania kierownikowi i mnie już nikt nawet nie zapytał co się stało. Po tym doświadczeniu miałam przez rok uraz do sklepu H&M i przestałam robić tam zakupy. Jestem przerażona jak traktuje się tam za równo ludzi jak i klientów. Managerka, która miała nieco ponad 20 lat powinna zostać wywalona za swoje (usunięte przez administratora) wobec klientów, nie wspominając o podwładnych, których traktowała jak swoich roboli. Wiem, że teraz rządzi w Arkadii więc radzę omijać ten sklep jeśli szukacie pracy w H&M. Myślę, że gdyby nie ta osoba, to pracę oceniłbym na 3.5/5, a nie na 1. Wstyd!

Oty
@zwolniona za szczerość

I slusznie, ze cie zwolniono. To nie ty jestes od akceptowania zwrotow i nie masz prawa z decyzja kiera dyskutowac!!

Andżela
@zwolniona za szczerość

Nie miała prawa Cię zwolnić. Zwroty robi się jednoosobowo. A nawet jeśli były wątpliwości, to rozstrzyga się na korzyść klienta w wyjątkowych sytuacjach, żeby wizerunek firmy i tak bardzo naszarpnięty, nie ucierpiał. Wiem bo tam niestety pracowałam Długi czas jako DM. Zachowanie managera przy kliencie skandaliczne. Rozmowę dyscyplinująca powinna mieć ona. Potraktowano Cię niesłusznie.

gościnnie

Praca w H&M to jedna wielka niewiadoma. Lider dekoratorów, który jest fałszywy, obłudny oraz obrabia Cię za plecami u Area. Kłamstwo w tej firmie jest na porządku dziennym. Wyróżniasz się? Stanowisz zagrożenie, więc trzeba Cię usunąć. Poza tym trzymanie osób wiecznie przebywających na L4. W innej firmie by to nie przeszło. Taki pracownik traci dla pracodawcy wiarygodność, ale tutaj? Śmiech na sali. Dyskryminacja ze względu na poglądy (jeśli nie masz poglądów lewicowych, lgbt i zostawiasz to za drzwiami firmy bo praca to praca, już możesz szukać nowej pracy). Kolesiostwo, brak profesjonalizmu. Odradzam. Szkoda czasu i nerwów.

helen
@gościnnie

I jest tak w każdej marce grupy! kolesiostwo, kablowanie, mobbing, zupełny brak kompetencji także w strukturach Area. Dziwi fakt że nikt z tym nic nie może zrobić. Nie reagują ludzie z wyższych stanowisk w Szwecji czy Londynie. Ogromna patologia i brak menadżerów z kompetencjami!

gościnnie
@helen

Dziwi mnie to, że nikt z tym nic nie robi. Nawet na poziomie danego kraju, takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Z mobbingiem się spotkałam, wiem też o kilku innych osobach, ale każdy się boi. Firma zniszczy procesami, oczernianiem i stracisz nerwy, czas, zdrowie, pieniądze.

@gościnnie

100% prawdy. Tylu osób LGBT, zakłamanych szczurów i upijających się do porzygu na imprezach firmowych NIGDZIE NIE WIDZIAŁEM!

helen
@NickCzemNIK

ha ha! nawet sobie to wyobrażam;) te wszystkie osoby podróżują pomiędzy markami wewnątrz grupy H&M i wydaje im się że są doskonałymi menadżerami. Jeżeli coś nie pójdzie w jednej marce, są przenoszeni do innej a sprawa zamiatana jest pod dywan i patologia się rozwija!

@helen

Wyobraź sobie, że umowy o pracę zawierane są z GRUPĄ H&M - oznacza to tyle, że w poniedziałek pracujesz dla H&M, wtorek COS, środa Monky, Weekday lub Otherstories. Różne marki, różne produkty, różne kanały dystrybucji... Wszystko to w ramach pracy dla H&M Polska. Zakłamane szczury.

@gościnnie

Lewicowych - obyczajowo. Może i tak. Wypada. Ale powiedz coś pozytywnego o roli społecznej zrzeszania się pracowników, to od razu polecisz.

Jjjjjj
@NickCzemNIK

A to pierwsze słyszę. Umowy podpisuje się,.jako menadżer oczywiście, na miasto, ale w.jednym brandzie. Więc jeśli chcesz przenieść się wewnątrz grupy do innego brandu, to musisz angażować w to HR I cała.machina rusza

Ola
Klient

Czy ktoś może podać widełki na stanowisku lider dekoratorow i area hr manager? Warto aplikować bez ogłoszenia?

Jjjjjj
@Ola

Raczej nie warto. Z reguły do Area Teamu idziesz z wewnętrz, a z tego co wiem wszystkie stanowiska HR są już obsadzone.

Kinia
Kandydat

Hej, po 3 miesięcznym okresie próbnym podpisywana jest umowa na rok czy na czas nieokreślony ?

Eks pracownik

W H&M pracowałam 3 lata temu, przez rok, miałam możliwość zostania, ale zrezygnowałam, nie pasowały mi godziny pracy, ale wiadomo praca w galerii ma to siebie, że trzeba siedzieć do tej 21... Praca w H&M do nałatwiejszych nie należy, wypłata za 1 pracownika, a praca za 3. Jesteś od obsługi kasy, ogarnięcia sklepu, przymierzalni, ogarniasz dostawy itp.. a czasem ciężko odejść od kasy, bywały dni, że jak weszłam na kasę to stałam do przerwy, albo chwilowego wyjścia do łazienki. Ale są dziewczyny, które pracują po parę lat i się w tym odnajdują. Powiem tak, są lepsze i są gorsze miejsca pracy. H&M oceniam tak 50/50 Z plusów to tak: zniżki pracownicze, premie świąteczne, czasem kupony np.90% zniżkina q wybrany produkt, jak ja pracowałam to trzeba przyznać, że dbano bardzo o przestrzeganie prawa pracy, przerwy się musiały zgadzać, godziny itd. Owszem minus taki, że trzeba było czasem przyjść za kogoś, ale potem się to jakoś odbijało. Także uwierzcie mi, H&M jest dość ciężki, ale bywa gorzej

krux
Kandydat

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat zarobków i pracy w centrali? Jaka atmosfera? Dużo nadgodzin?

Problem

Moja pierwsza praca w handlu to była właśnie praca w hm :) było to dla mnie jak rzut na głęboką wodę, musiałam przełamać tam swój lęk, nieśmiałość. Mimo, że nie była to super płatna praca bo na 1/2 etatu zarabiałam wtedy coś lekko ponad 800zl, a obowiązków było też sporo, sklep bardzo duży, ogromna ilość asortymentu to mimo wszystko wspominam dobrze ta prace. Miałam fajnego kierownika z którym relacje były na prawdę na luzie, choć czasem uważałam, że aż ZA Bardzo luzackie :) szczególnie gdy magazynierka swoimi fochami i nieznośnym charakterkiem rządziła wszystkim i wszystkimi a kierownik ttlko z tego żartował. To mi się akurat mało podobało no ale cóż. Nie każde osoby były w porządku, tak jak no dekoratorka, która w oczy była bardzo miła a za plecami już niekoniecznie. Nieraz przyłapałam ją na obgadywaniu mi.in i mnie. Ale wiem że nigdzie nie ma tak, żeby każdy z każdym się lubił ;) HM zapewniało szkolenia, nie tylko przez internet ale też na innych sklepach także zdecydowanie to był plus. Polecam pracę w h&m jako start to wejścia w świat handlu

J a gdzie pracowałaś?

@hej

A do podejrzewasz, że pracowalysmy razem? A może to ty jesteś tą humorzastą magazynierką? ????

@Kamila

Podejrzewam właśnie bo u mnie też była taka magazynierka haha... Może chociaż województwo podasz?

hej

O, to jednak inne województwo :D Tez mialam u siebie posrana magazynierke i kiera nic z tym nie robila + kolezanke o takim samym imieniu jak ty, wiec serio myslalam, ze moze sie znamy haha

@Kamila

Pokasowałas odpowiedzi, więc jednak jesteśmy z tego samego sklepu. Skarbie Ciebie mało kto lubił bo przychodziłas i tylko narzekałaś;) to u was było rodzinne ;)

@hej

Poza tym ja nie miałam kierowniczki, tylko kierownika, mężczyzna, a ty napisałaś że "kiera nic z tym nie robiła", więc raczej nie pracowalysmy razem

NickCzemNIK

Po ilości spotów w TV można wywnioskować, że H&M wyszedł z corona kryzysu. Przypominam - rodzina Pearsonów jest najbogatsza w całej Skandynawii.

Asjx
Kandydat

Czy pracuje ktoś aktualnie w H&M w galerii Mokotów i mógłby powiedzieć jaka jest atmosfera i kierownictwo? Oraz ogólnie ich opinie na temat pracy tam.

@Pracuś

Bo sie wielce napracujecie na zamknietym sklepie! Malolatom sie w...poprzewracalo! Poszeldbys do normalnej pracy to bys zobaczy jak wyglada praca. A nie zmeczony bo szmatki musi przerzucic ojej :( Bieedactwo

Agnieszka
@Len

No tak. W sklepie leży się i pachnie.

len
@Agnieszka

Na pewno nie jest tak ciężko jak tu opisujecie ;)

Bvgb
@Len

To zapraszamy do pracy, najpierw spróbuj potem się wypowiadaj.Większość z nas to studenci którzy maja jeszcze wiele innych obowiązków.Poza tym ty byś chciał pracować 20 godzin za darmo? Bo o to koleżance chodziło

Bvgb
@Pracuś

Czy te generowanie nadgodzin jest legalne?

@Bvgb

Pracowałam tam podczas studiów i nie miałam żadnych problemów z ogarnięciem czasu. Jesteś po prostu słabo zorganizowany.

Uhwn
@Len

Jestem wyśmienicie zorganizowana.Nie tobie to o oceniać

Truskaweczka
@Bvgb

Jasne, bo podstawowa wykładnia prawa bierze swoje źródło w siedzibie spółki i wspiera się strachem zatrudnionych wyrobników. Młodzieńcze, mamy kapitalizm, więc nawet jak zgłosisz się do Inspekcji Pracy, to przy kawusi na Chmielnej, pan inpektor, ułoży się jakoś z działem kadr. I dowiedzą się jeszcze kto tak się skarży... Przejrzyj na oczy i uciekaj.

@len

Królewno, jeśli myślisz, że z kolei my nie wiemy, że dostaliście zadanie równoważenia opinii negatywnych dot. warunków pracy i płacy - za pomocą ataków na autorów i ich wypowiedzi - to jesteście nie tylko wrogo nastawieni do ludzi, którzy na was pracują, ale do tego cały ten zarządzik z lojalnymi posługaczami nie dba o swoje kanały komunikacyjne. Praca w H&M generowała i generuje bardzo dużo upokorzenia dla zatrudnionych tutaj sprzedawców. Zło ma jednak swoją lokalizację. Niestety nikt z tym nic nie robi, bo rotacja jest na tyle wysoka, że nikomu już się nie chce walczyć. Tym bardziej po odejściu z tego szwedzkiego "obozu" pracy pod francuskim zarządem i polskimi poganiaczami.

Leń
@bejbirote

To sie gowniarzu zwolnij? A nie tylko beczysz, ze ciezka praca(bo noszenie ciuchow to taaakie ciezkie0 i was wyzyskuja... Dziecko, dorosniesz to zobaczysz co to zycie.

Mia

Tylko pozew zbiorowy!

Kra
@bejbirote

Szczęśliwy ten kto nie skończył u psychiatry!

Zooooooo
@Leń

@Leń co to za mądrości? Szacunek do drugiego człowieka to podstawa życia! W H&M tego nie ma! Zastraszanie, kablowanie na współpracowników to podstawowe narzędzia zarządzania! A ta sprawa z generowaniem niedogodzin to już totalne szaleństwo! Jak można zmuszać ludzi do pracy za free?

@Zooooooo

Jak widać można skoro na to godzicie się;)

@Bvgb

Według prawnika na infolinii Państwowej Inspekcji Pracy to kwestia dyskusyjna i do rozstrzygnięcia przez sąd. Jest tak, ponieważ: 1) pracodawca ma prawo z dnia na dzień zmienić nam grafik (jak to się dzieje podczas lockdownu) 2) przestój nie z winy pracownika ma być 100% płatny i nie odrabiany. Niestety wychodzi na to, że my odrabiamy przestój (generowane nam niedogodzony na lockdownie). Ale to kwestia do rozstrzygnięcia przez sąd przy pozwie zbiorowym.

Bvg
@Pracuś

Dziękuję za fachowa odpowiedź! ???? mam nadzieje że nie rozejdzie się to po kościach

Śmiech na sali w tym roku premie świąteczne dostaną tylko pracownicy support office i area teams. W taki sposób H&M dziękuję swoim pracownikom za pracę w ciężkich warunkach. Ludzie przychodzą do pracy na 5 rano, często nie wbijając się do pracy aby nie generować godzin nocnych, przygotowują wyprzedaż w 3 osóby, a firma premie daje pracownikom biurowym. Wspomnę jeszcze o tym że firma okradła nas z urlopów pod czas listopadowego lockdownu mówiąc że powinniśmy wesprzeć firmę. CYRK nie nie firma.

siri
@Pracownik

to jest już nawet nie zasługuje na jakikolwiek komentarz! wiadomo przecież że to dzięki area office i support office ta firma zarabia i to oni przecież podczas lockdownu są na pierwszej linii! niedobrze sie robi od samego myślenia o tym jak HM traktuje pracowników!!!! WYZYSK!!!! i OKRADANIE!!!!

Hihi
@siri

To po co tam dalej pracujecie?

siri
@Hihi

skąd wiesz że pracuję?

Karolajn
@Pracownik

Słuchaj, koleżanka, która pracuje w jednym ze sklepów w Krakowie, mówiła o dziewczynie, której musieli (oczywiście za jej zgodą) zabrać godzinę z urlopu już nowego roku czyli 2021!!! Bo ona jest wiecznie ,,zmęczona''. Przecież to chore. W żadnej innej firmie by to nie przeszło. Premie dla Area i support office? Jakoś mnie to nie dziwi. Żaliła się ta koleżanka bardzo na atmosferę, podkładanie świni, niby dobrze pracujesz, a potem te słynne feedback'i i tak je prowadzą, że czujesz się jak zero. Do dokładania godzin, które musimy odrabiać to oni są pierwsi, jeszcze tak to liczą w tych rozliczeniach, że odrabiasz więcej niż masz w rzeczywistości. To jest dopiero wyzysk i (usunięte przez administratora)

Karolajn
@siri

Wiadomo, że Area i support office są jakby ,,głową'' ale już bez przesady z tymi premiami. Ja nic innego od maja od powrotu z lockdownu nie słyszę, tylko że jak nie będzie kasy robił sklep to redukcje struktur, roszady, przeniesienia. Prawdy nikt nie powie, wszyscy notorycznie kłamią w oczy co jest bleh, paskudne, a koniec końców są przypadki, że tych co fajniejszych to albo degradacja, albo wypowiedzenie umowy. A lizodupy zostają. Bo słabi pracownicy są mniej groźni

Dar
@Pracownik

Premie dostali też pracownicy 5 otwartych sklepów w trakcie lockdownu, customer service, biura, czyli wszyscy którzy pracowali???? Reszta nie pracowała, więc nie dostała. Nic się nie zmieni dopóki związków nie będzie i tyle.

@Dar

Wy za noszenie szmatek nie zasługujecie na premie.

Lola
@lol

Poroznos trochę tych „szmat” i zobaczymy czy dalej będziesz tak sadzić :)

@Lola

Idiotko pracowałam pół roku i to była NAJLŻEJSZA praca w której byłam. Parę szmatek nosić i wieeeelce księżniczki zmęczone bo tatuś z mamusią kazali iść do pracy haha

W pytę jest
@lol

A prosiaki z centraly to zasługują na cokolwiek?

@W pytę jest

Na pewno nie wy, ktorzy pol roku w domu siedzieli i kase dostawali.

Ona

Jeden wielki (usunięte przez administratora) Robienie wszystkiego na pokaz dla paru ludzi z biura i jakiś wizytacji ... Chowanie wszystkiego po magazynach, szafach, łazienkach. % min idealnego wyglądu a potem (usunięte przez administratora) jak codzień. Pensja to marny żart. Nie chcą płacić za dobówki tylko każą odbierać.. Nikomu nie polecam. Chyba że, dorywczo na zleceniu. Żadnych premii, dodatkó marne kupony na szm*ty czyli zarabiasz tu wydawaj tu. To jak praca nie za pieniądze tylko ubrania. To się pewnie nigdy nie poprawi niestety. Jedyne co jest fajne to zespół w pracy i kierownictwo sklepu. Ale to też nie każdego.... Dodatkowo zapomina się też o kodeksie pracy pracowników i bardzo chętnie się go łamie :) Myśle, że paroma sprawamy Państowy Inspektort Pracy by się zaintersował, Pozdrawiam nie cieplutko :)

Goldi
@Ona

Najciekawsze jest to że kiedy Inspekcja Pracy przeprowadza kontrole, jakoś cudownie wszystko jest w porządku!?

@Goldi

Róbcie zdjęcia, róbcie filmy. Bo za tym co twierdzicie, muszą iść dowody. W innym wypadku już inspektora urobią i uspokoją. Wy tak, my tak.

Kacper

Macie fajne zniżki na ich produkty ?

@Kacper

Fajne, wiesz?! Tylko, wiesz, prowadzą rejestrację. Czyli i dajo, i zabierajo. Ale przecież to, co ja zrobię ze swoim wynagrodzeniem po wypłacie, to już moja sprawa, więc żaden obwieś i zgniłek z area nie ma prawa mnie zmuszać, albo szantażować, do zakupu łachmanów pod zarzutem braku lojalności wobec Huj&eMa. Ale w sumie, jak Ci zależy na robocie, to kupujesz te syntetyczne gałgany. Bo wiesz, że oni prowadzą imiennie i kwotowe rejestry. Ale ile można mieć łachów w szafie i jak długo pusto w portfelu?

Roman
Klient

Obejrzałem film "Nieczysta gra sieciówek" na jutjubie. Jednym słowem - kryminaliści. Szok i skandal. Dlaczego nikt tego nie nagłaśnia???

Paulina
@Roman

nie oglądalam tego filmu ale wyobrażam sobie co można tam zobaczyć. sieciówki odzieżowe to ( zresztą wszystkie inne też) chciwość właścicieli i wyzysk pracowników w całym łańcuchu, nie tylko tych w szwalniach w Bangladeszu. to forum to dowód na to że takie samo zło dzieje się w sklepach. nikt nie ponosi odpowiedzialności bo cały system jest w to uwikłany.

@Paulina

Rząd i Inspekcja Pracy też pozoruje działania wsparcia dla pracowników. Bo pracodawca opłaca się bardziej szczodrze niż pracownik. No chyba, że gralibyśmy w jednej drużynie, ale co to, to nie... Socjalizmu się zachciało?! I już was octem na półkach straszą. Dziwnym trafem pracodawcy jakoś zrzeszać się potrafią i umieją wywierać wpływ na rząd. Ale oni mogą! I to nie jest już socjalizm, więc octem na półkach nie straszą. A ty robolu lataj na sztandze i grzeb w boksie. Hops na kasę, hops do magazynu, układaj, wpełzaj pod drzwiami po odbiciu karty i haruj po godzinach. Haruj i milcz. I ramach bonusu wykorzystaj kartę zniżkową wydrukowaną na igłowej drukarce. A jak tego nie zrobisz, to się jeszcze zapytają - a dlaczego nie kupujesz naszych ubrań?

Nawet nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić ile przed nami ukrywają. Człowiek czeka na podwyżkę cały rok. A Tu nic, bo lockdown. Inne sklepy też go miały, a pracownicy dostali. Rachunki drożeją, żywność drożeje, a Ty masz taką samą pensję. Mam nadzieję, że ta wiadomość trafi do większego grona osób. Wyciekło, że Teamy Area dostali podwyżki. Ktoś podobno się wygadał. I afera. Mówcie to swoim SM i współpracownikom. Niech wiedzą, że wiemy. Niech skończą z kłamstwami i biadoleniem. Kłamcy!!!

Warsaw
@Pracownik

W Warszawie młodym pracownikom SPrzedawcom dali. Ale ci którzy maja stażowe FIGA Z MAKIEM... bo i tak mają dużo..

@Warsaw

I tak właśnie robią od lat. Dadzą młodym stażem, to już nie zbudują frontu z tymi, którzy pracują dłużej i niczego nie dostali. Tych, co w biurze, skłócą z tymi co robią w sklepach. Itd. itd.

Witam, mam pytanie do osób pracujących w H&M, dostałam pracę w swoim mieście, ale szkolenie 2msc ma odbywać się w miejscowości oddalonej 50km. Niestety nie posiadam auta, pociągi nie dojeżdżają do tego miasta, a autobus jest jeden o 12... Jestem trochę zdenerwowana, stąd moje pytanie, czy firma na czas szkolenia pracownika zapewnia transport lub samochód służbowy?

@Pracownik

Źle trafiłaś. H&M to wyciskanie pracownika jak cytryny. Magazyn oznacza przeszukania - bo pewnie ukradłaś koszulkę lub 3pak majtek. Sklep? Zasuwaj z mopem, bo podłoga brudna. Sklep internetowy? Pracuj z domu na swoim komputerze i otwartych 20 zakładkach przeglądarki + twój prywatny telefon komórkowy w służbie firmy. Tak to wygląda.

Kammy
@NickCzemNIK

To juz pracownicy HM musza z mopem latac :D? Takich oszczednosci to sie nie spodziewalem haha

@Kammy

Przyjdzie zima, spadnie śnieg, porozmawiasz z pracownikami sklepów... Z tego co wróble ćwierkają, to jednak będzie lockdown. To oznacza odrabianie godzin w nieokreślonej przyszłości. Haruj&Milcz!

zyx
@NickCzemNIK

Może tym razem pracownicy nie zgodzą się na wydłużenie okresu rozliczeniowego , a to znaczy że nie będzie odrabiania godzin. Teraz kiedy już wiadomo jak to wygląda wystarczy się niezgodzić!

Lolek
@NickCzemNIK

Nie ma odpracowywania godzin. Do 10.01siedzimy w domu i 100% płatne. A od 11.01do 17.01 idzie się do sklepu i pracuje w zamkniętym. Gc solidne No i dialogi roczne. Jeśli nie jesteś poinformowany to nie siej fermentu.

asdfg
@Lolek

dlaczego w pierwszym lockdownie trzeba było odpracowywać a teraz są już inne rozwiązania?

@asdfg

Ponieważ wtedy to było zawarte w tarczy antykryzysowej, z której firma korzystała (Art 15 zf porozumienie o wprowadzeniu systemu równoważonego czasu pracy). Poza tym zostało zawarte porozumienie z przedstawicielami pracowników i się na to zgodzili. (ktokolwiek to jest)

hehe
@Pracuś

zapzapezapewne tymitymi przedstawicielami byla gora HM.

Lola
@asdfg

Bo wtedy jakoś im to przeszło, ale nie było to zgodne z prawem pracy, dlatego kolejny raz tego nie zrobili

Xyz
@Lola

PiP twierdzi że było zgodne z prawem pracy. Być może pozew zbiorowy byłby tu rozwiązaniem

Zostaw merytoryczną opinię o H&M - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

H&M
2.1/5 Na podstawie 119 ocen.