H&M Hennes & Mauritz

ZOSIA

a gdzie jest Wojtek ze zmiany A

fffrrrr
@Sic 13.12.2017 19:54
To prawda zawsze będą przeszkadzać. Szkoda tylko, że to taki otwarty temat. Ludzie się zdradzają i robią to z premedytacją. Póź...

Agatka to kochliwa osoba, pół hm ją miało. Wojtkowi to jednak nie przeszkadzało zostawić żonę. miłość

Taka ona
@fffrrrr 16.12.2017 22:08

W czym wam to przeszkadza? Poprawi taka tematyka warunki pracy? Skupmy się na problemach które pracodawca może zmienić by było nam lepiej. Krótsza przerwa, lepsze żarcie na kantynie, poprawa jakości przewozów pracowniczych, częsztsze wyprzedaże, poprawa wynagrodzeń, lepsze grafiki, 6 ranków, 5 nocek zaczynając od niedzieli,paczki świąteczne, premia za dobrą pracę

Ela

Witam chcialam sie dowiedziec czy wiecie cos o wyplacie grudniowej bedzie przed swietami,

@Ela 15.12.2017 09:25

Witam to samo pytanie kiedyczy bedzie wyplata w grudniu?:)

adam
@Ela 15.12.2017 09:25

Będą wysyłane 20.12

Mistrz

1 z najgorszych pracodawców jakich mi było poznać !!! (usunięte przez administratora)!! Strata czasu zdrowia i życia zdecydowanie odradzam!!!

Czarna Pantera
@Mistrz 04.12.2017 14:46

Zgadzam sie. Zwiazki biora w lape chyba ze pozwalaja na to co tam sie dzieje. W Bangladeszu ludzi lepiej traktuja. No ale tamtanie nie maja wyprzedazy jedyny PLUS tej pracy. Reszta to dno ODRADZAM

zadowolona

Jestem bardzo zadowolona z wyprzedaży. Takie małe marzenie, za pół roku znowu poproszę. Mam jednak nadzieję, że za rok firma też pozwoli nam zrobić zakupy.

Również zadowolona
@zadowolona 10.12.2017 17:54

Bo to była najlepsza wyprzedaż ze wszystkich jakie do tej pory były. Też poproszę częściej ;-)

anonymous

tak wszyscy gadacie narzekacie związki związki maja coś zrobić jak mają coś zrobić jeżeli w związkach jest zaledwie 200 osób na ponad 2000 zatrudnionych pomyślcie jaką grupę reprezentują związki czy myślicie że pracodawca przejmie się taką grupką osób jak się zbuntują to jest wstanie wstanie ich zastąpić ale jeżeli w związkach było by co najmniej 80% to pracodawca ma już większy problem bo w grupie siła .VW ma związki i tam tam co najmniej 70% pracowników do nich należy to wtedy pracownicy mogą dyktować warunki a u nas te 200 osób/??? A tak po za tym jak przyjechała by telewizja to kto by wyszedł tak wszyscy narzekają a zadali by jedno pytanie i wszyscy stwierdzili by że jest super i nic nie trzeba zmieniać

katarina
@anonymous 08.12.2017 17:34

Pracownicy co wy wypisujecie,że związki nic nie robią - podwyżki, dodatki, regulaminy, bhp i wiele innych spraw ....... Jest to ciężka praca, ja za żadne pieniądze nie podjeła bym się bronić takiej bandy. Bez ZZ h&m stanie się obozem pracy.

jestemnanie
@anonymous 08.12.2017 17:34

Trudne Sprawy !

Konsument

Nie narzekajcie bo w krosnie zarabiaja marne 1460zl na rękę a gonią jak psy po sklepie az żal patrzeć na te dziewczyny totalna masakra tam nikt nie stoi nigdy z obsługi zawsze cos maja do roboty tylko.współczuć

anonymous
@Konsument 25.11.2017 21:00

BZDURY OPOWIADASZ STRASZNE WIDAC NIGDY NIE PRACOWALES/LAS TAM BO JA PRACUJE I KASA JEST SUPER ZA TE 1460ZL NAWET BYM SIE NIE PODJELA PRACY

Zniesmaczone

Jedyny wielki problem braku poprawy warunków pracy w naszym magazynie to brak reakcji ze strony jakże szanownych Związków Zawodowych . Stołek jest to po co dbać o ludzi jak można dbać o siebie ....pytanie - po co nam związki ? Może lepiej weźmy sprawy w swoje ręce !

dziewczyna z .........
@Zniesmaczone 07.12.2017 14:48

Same to możemy zrobić tylko klocka w kibelku :), same sobie robimy krzywdę takim głupim zachowaniem . Każda taka mądra a jak to ogon podkuli .

Konfederacja

W swoim liście otwartym do pracowników, bo tak należy traktować to co zaprezentuję, odniosę się do przyczyny wypisania się ze związku zawodowego. To nie jest związek zawodowy działający dla dobra pracowników. Zawsze twierdzę o potrzebie istnienia związków zawodowych, takich które bronią i reprezentują pracowników. Tak się składa że obecne związki zawodowe w H&M najwyraźniej zapomniały kogo maja reprezentować. Od 2 lat wyraźnie widać, że rządzący ludzie na czele związków zawodowych, którzy są w stanie sprzedać własny honor, aby utrzymać się przy władzy, nic dobrego pracownikom nie przynoszą. I co jest istotne, nic z tego sobie nie robią, bo pracownicy mimo narzekania boją się wypisywać generalnie ze związków zawodowych. Wiec trwa zabawa ,, hulaj duszo piekła nie ma „, a członek związku traktowany jest jak intruz ze coś śmie oczekiwać od swoich władz. Jestem tym stanem przerażona, wielu ludzi starało się zmienić oblicze tego związku wszystkimi demokratycznymi sposobami i wszyscy ponosili fiasko. Moją dewizą było i jest-człowiek musi być świadomy swoich wyborów, dlatego żadnych zmian na siłę czy poprzez układankę. Cel – bycie u władzy – nie istotne co własną osobą wnoszą dobrego. W ogóle czy idea związków ta z roku 80-tego mieści się w ich kanonach wartości. Skrótowo – proces ten polega na zatarciu różnicy pomiędzy wartościami naszej firmy, uznawanymi a realizowanymi. Kiedyś zachowania nieetyczne – generalnie zło – zatrzymywały się na poziomie praktyki. Prawie nigdy na poziomie deklaracji, stosunkowo rzadko w sferze wartości uznawanych. A w każdym razie nie przyznawano się do niego. Zło pozostawało złem. Dziś jest akceptowane, stało się normą, przestano je ukrywać. Jestem człowiekiem honoru, dla mnie liczą się słowa, które nie rzucam na wiatr, a jednocześnie podjąłem się misji obrony godności osoby. Gdzie człowiek nie spojrzy w zakładzie, tam zobaczy właśnie absurd, przerażającą głupotę, zakłamanie i zalewającą nas polityczną poprawność prowadzącą do triumfu nonsensów. A jak jest, wszyscy gołym okiem widzą, nie ma kto prostych spraw załatwiać, nie ma się z problemem do kogoś udać, bo tylko liczy się wydajność i dyscyplina i zysk. Dobre czasy dla karierowiczów, na których inni muszą pracować. A gdzie jest związek zawodowy który dba o godność pracownika? Dziwny ten związek zawodowy które nie troszczy się o swoich członków. To naturalne jest, że ludzie będą się wypisywać, tworzyć i szukać alternatywy przeciw takim działaniom. Nasze społeczeństwo jest umęczone, wystraszone i nie docenia tego że może decydować o obliczu własnego związku. Szanowni koleżanki i koledzy; czy człowiek jest na pierwszym miejscu w waszej działalności ! ,,Wzbudźmy refleksję we własnym sercu i skonfrontujmy ze swoim sumieniem.” Uzupełnieniem niech będą te słowa ”człowiek pracujący jest nie tylko narzędziem produkcji, ale podmiotem. Człowiek musi być na pierwszym miejscu.”

zm c
@Konfederacja 09.12.2017 11:20

Podobnie jak w przypadku godzin nadliczbowych, pracodawca może zlecić podwładnemu pracę w dniu dla niego wolnym tylko wtedy, gdy: zachodzi konieczność prowadzenia akcji ratowniczej w celu ochrony życia lub zdrowia ludzkiego, ochrony mienia lub środowisk, zachodzi konieczność usunięcia awarii, jest to podyktowane szczególnymi potrzebami pracodawcy. Firma nie może więc zmusić pracownika do pracy w dniu wolnym we wcześniej zaplanowanym terminie, wynikającym z uprzednio zaplanowanego harmonogramu pracy, ponieważ nie zostaje wtedy spełniony warunek nagłej potrzeby. Kiedy praca w sobotę to nadgodziny Niezależnie od liczby przepracowanych godzin, jeżeli zatrudniony wykonuje zadanie w swoim dniu wolnym od pracy, wynikającym z rozkładu w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy, to na przykład za przepracowaną sobotę pracodawca powinien udzielić mu dzień wolny do końca okresu rozliczeniowego (w terminie uzgodnionym z pracownikiem). zobacz także: Nadgodziny: O rozliczeniu soboty powinien decydować podwładny » Firmy: Chętnie zapłacimy za pracę w wolną sobotę » Rekompensowanie pracy w wolną sobotę bez zmian » Jednak jeżeli w pracującą sobotę zatrudniony świadczył pracę na przykład przez 11 godzin - przy ośmiogodzinnym dniu pracy - to 9, 10 i 11 godzina będą stanowić godziny nadliczbowe, za które przysługuje oprócz normalnego wynagrodzenia dodatek w wysokości 50 proc. wynagrodzenia za każdą ponadwymiarową godzinę pracy. Natomiast w przypadku, gdy pracownik świadczący pracę w dniu dla niego wolnym przekroczył średniotygodniową normę czasu pracy - przy czterdziestogodzinnym tygodniu pracy - ma prawo do normalnego wynagrodzenia, a dodatek za każdą godzinę pracy nadliczbowej rośnie do 100 proc. Tego typu sytuacje mają miejsce na przykład wtedy, gdy pracodawca nie ma możliwości oddania dnia wolnego przed zakończeniem okresu rozliczeniowego i udziela go już w kolejnym okresie. Zaradzić temu mogą obowiązujące od 2013 roku dłuższe okresy rozliczeniowe>> Kiedy pracownik może odmówić To pracodawca ustala, kiedy pracownik powinien świadczyć ponadwymiarową pracę, a podwładny z zasady nie może odmówić. Zgodnie z przepisami Kodeksu pracy, pracownik powinien stosować się do poleceń przełożonego, o ile są one zgodne z zakresem obowiązków zawartych w umowie o pracę oraz nie stoją w opozycji do przepisów prawa i powszechnie przyjętych norm społecznych. Osoba, która ma trudną sytuację rodzinną (na przykład samotna matka lub ojciec) może więc nie zgodzić się na wykonywanie dodatkowej pracy. Także w przypadku, gdy pracodawca zmusza pracownika do wykonywania zadań niezgodnych z posiadanymi przez niego kwalifikacjami - na przykład technik chemik ma sprzątać - może usłyszeć odpowiedź odmowną. Podwładny może tłumaczyć się także złym stanem zdrowia, który nie pozwala mu na wykonywanie dodatkowej pracy. Nie każdy powód jest dobry. Zobacz, kiedy można dyscyplinarnie zwolnić pracownika>> Odmowa wykonywania ponadwymiarowej pracy powinna być zawsze zasadna, bowiem nie stosowanie się do poleceń pracodawcy, dotyczących organizacji i sposobu wykonywania pracy, może stanowić uzasadnioną przyczynę wypowiedzenia umowy o pracę. Ostatnio pojawiły się jednak propozycje zmian w Kodeksie pracy autorstwa PO, zgodnie z którymi za pracujący dzień wolny (chodzi przede wszystkim o sobotę) pracownikowi przysługiwałby na jego wniosek, lub w razie braku możliwości udzielenia dnia wolnego, dodatek do wynagrodzenia za każdą godzinę pracy.

obserwatorka....
@Konfederacja 09.12.2017 11:20

Czytam te głupoty i się dziwie, są dwa związki zawodowe w DC. Solidarność działa chyba już 9 lat i ............. ? Te drugie związki chyba z 2 lata, i są efekty. Pracownikom zawsze będzie źle i zawsze będą narzekać.

zm c

Piotr

(usunięte przez administratora) NAZWIE HARUJ I MILCZ !!!!

zmęczona
@Piotr 05.12.2017 10:52
(usunięte przez administratora) NAZWIE HARUJ I MILCZ !!!!

Ludziska trzeba się w końcu przebudzić z tego letargu i zacząć myśleć i działać. W vw we Wrześni dostaną po 1 tys podwyżki a my godzimy się na grosze. Mamy w końcu związki zawodowe , należy z nimi rozmawiać i wspólnie ustalić plan poprawy warunków płacowych.

Tomasz Musielak

Głównym problemem naszego zakładu (obiekt w Gądkach) moim zdaniem i z tego co przez 2 lata byłem na niemal wszystkich działach, poznałem ludzkie losy..dzieje Ich twarzy - a zaś Replay w zbliżeniu, i na własnym przykładzie: jest to, że ludzie tu przyzwyczajeni są do zachodzenia daleko za pomocą pomówień.

Izaura

Przewodniczący "Solidarności" Piotr Duda niedawno deklarował, że w grę wchodzą wyłącznie cztery wolne niedziele i nie ma mowy o żadnych kompromisach. Teraz głos zabrał Alfred Bujara, przewodniczący handlowej "Solidarności". - Można powiedzieć, że przyjęta ustawa satysfakcjonuje związek, ale nie do końca - mówi Bujara cytowany przez PAP. Związkowcy są niezadowoleni, że z ustawy wypadł handel przez internet i że zakaz nie obejmuje pracy w centrach logistycznych. My będziemy pracować w niedziele :( po co te nasze podpisy ?

Gradek
@Izaura 27.11.2017 19:44

Bo chcą wprowadzić płatny masaż

exp

Justyna
@exp 27.11.2017 21:52
Kiedy będzie wyprzedaż??? Czas zakupów, sprzątania, transport trzeba zorganizować także chyba już czas na info....

8 i 9 grudnia :)

'stan jaskółka'

1. fajno że forum się zrobiło znowu takie normalne, i aż mi się miło czytało - ale rozmyślałem o tym jak mi noga wpadła w szczelinę zepsutej palety, co by oznaczało dla mnie to co chcą hejtery . aha, nima hejterów, to ja byłem hejter. To tera chcę, i muszę być kabel - większą niż ta urojona wymówka którą ostatnio tu wyolbrzymiałem i opisywałem, wadą i przeoczoną cechą ujemną Naszego zakładu jest.. pełne szacunku traktowanie niesprawnych i stanowiących zagrożenie dla ładunku oraz czynnika ludzkiego - palet drewnianych typu EURO, i co dnia widzę w szoku że przychodzi nam tu używać 'niedojrzałych trocin'. 2 sprawa to jest ..a nie, przecież na Ukrainie mają wszystko taniej, to dlatego nie muszą juchtować, więc to nie można porównywać .. To może napiszę o kilku rzeczach które sobie przywłaszczyłem i wywiozłem do domu, tak raczej bo zostało w kieszeni niż by się tutaj potem tym pochwalić, przez pierwsze półrocze tutaj: cukry, herbatki, i raz czy dwa faktycznie onegdaj byłem bardzo chory, to było raz we Wielkanoc ale nie pamiętam którą- taki byłem chory i biedny, że z konieczności ukradłem sobie tj. wziąłem do domu (nie będę się bronił że chodziło też o całokształt komfortu w autobusie, bo nie pamiętam czy to było powodem, jakimś tam alibi..) rolkę papieru toaletowego. Nie nowiutką bo wiadomix że stawiają je panie sprzątaczki po wymianie na nowy, dla chętnych koło umywalki .. ale duża pamiętam się trafiła zdobycz, prawie cała rolka białego papieru toaletowego. Oczywiście do wycierania nosa; 1 dzień świąt i dość dobry ranek następnego wystarczyło. Pamiętam jak dziś, bo potem jeszcze myślałem że wypadałoby oddać, ale zaś zrezygnowałem - bo jakbym w rewanżu szary mój domowy podrzucił, to może nie zrobiłoby to należytego efektu i splendoru? Tak że z 6,50 za wszystko uważam < 1 godzina pracy. Ale parokrotnie też idąc na przerwę czułem się tak jakoś zajeßiście, że akurat spotykając spoko lux kumpla, z którym warto byłoby pogadać, bo dawno nie.. - stwierdzałem nagle w ekstazie, że nie jestem głodny, po czym zawracałem i szalenie głośno gadając, ohoczo szedłem razem z nim - i tak zostawałem nieraz z kimś pół przerwy a w porywach całą, przecież nie patrząc wtedy jak dany ktoś haruje tylko robiąc to z nim. To może odpracowałem ? .. czemu o tym nie nakablowali, też ktoś widział spontaniczny kapuś Jagoda1

'stan Rage funk'
@'stan jaskółka' 01.12.2017 12:48

dziadzia przypomniał lepiej, Sumienie dręczyło mnie niebagatelnie -no bo jednak być kradziejem, a nie być Kradziejem..; to jest różnica, i to podstawowa. Aby być czystym chociaż we własnym rozrachunku wewnętrznym, móc pewnego dnia stąd Odejść z czołem ni pochylonym takoż ani nosem zadartym: po niejakim poniewczasie oddałem, jeno chyba ..dwa szare. " Dwa szare - za jeden biały ?"No gdzie jak gdzie, ale tu to mnie Tego! nie przepuszczą. nie ma takiej opcji;...'

Kiedy będzie wypłata ??

@Ktosiek 28.11.2017 16:26
Kiedy będzie wypłata ??

No wlas kiedy ?

Nie wiem, tej.. Zaś kolega był
@Pracownik 28.11.2017 17:37
No wlas kiedy ?

ważniejszy niż Zorro w internecie, ale przy dziewczynie ino pająk w galarecie. Nie wiem jakoś w końcu to może skołuję tę kaskę, na te wszystkie odszkodowania dla Waszych psychik - taka sportowo-osobowościowa konfrontacja ..może na corocznym przyjęciu zamiast występu gwiazdy: walka, czyli to co mamy na co dzień WWE (usunięte przez administratora) Grande Finale: Gracjan, ja, Bonus BGC & Anita Lipnicka -kontra= Dr. Dre, Popek, Agnieszka Chylińska i Conchita Wurst? Ja się udziału w takiej walce boję nawet mniej, niż zwykłego dnia tutaj wśród tylu skupionych kobiecych twarzy. Jakże te soczewki oczu Ich wydają na czymś ogniskować.. "Niby umysły inne, a myśli te same "- tak bym nawet to, odważył się oceniać i opiniować, za dużo o tym nie opowiadać - bo tak, Kochani, za słowa też ..tak samo jako i czyny - przychodzi nam odpowiadać.

bunia/ /////

Wolne niedziele ale nie dla pracowników centrów logistycznych. Od stycznia 2018 wolne dla pracowników dużych marketów, dlaczego nie są wolne dla wszystkich. Pani Ewa nas zapewniała i ...........

Wyplata bedzie dzis , ktos wie ?

mario
@Pracownik 27.11.2017 11:15
Wyplata bedzie dzis , ktos wie ?

W tym miesiacu nie ma wypłaty

@mario 27.11.2017 11:54
W tym miesiacu nie ma wypłaty

@mario , moze Ty nie masz . Przykro mi

szafer

znowu jakis lider chce uciec do ameryki. do amazona :)

wyprz

wiadomo coś więcej o wyprzedaży? Na kiedy ją planują?

Andrew

Ukraińcy górą

Neue Meister

Kiedy już wyrabiasz 101 procent i więcej to zauważasz, że jesteś o kilka minut do przodu. I nic w tym dziwnego, skoro ukończyłeś zadanie przed upływem limitu czasowego. O wiele bardziej zagadkowe jest zjawisko, które polega na tym, iż po tygodniu wyrabiasz tyle samo, czy nawet więcej procent normy, ale wskazówka zegara pokazuje zaledwie minutę do końca zadania, a niekiedy pobierasz kupon niemal równo z jego końcem. Czyżby optymalizowano indywidualną wydajność?

Mirek H&M Grodzisk Mazowiecki

Halo halo H&M Grodzisk Mazowiecki :-) Czy ktoś z nowo przyjętych w sierpniu orientuje się czy doataniemy jakieś wynagrodzenie za te kilkanaście bądź kilka dni - zależy kto od kiedy zaczął , ale czy wie ktoś/ coś czy można spodziewać się jakieś wypłaty na 1.09 ????? Dzięki za odpowiedź Pozdrawiam Mirek

T P
@Mirek H&M Grodzisk Mazowiecki 29.08.2017 21:19
Halo halo H&amp;M Grodzisk Mazowiecki :-) Czy ktoś z nowo przyjętych w sierpniu orientuje się czy doataniemy jakieś wynagro...

Ile jest podstawy w hm w Grodzisku M?

W A W A
@T P 30.08.2017 00:04
Ile jest podstawy w hm w Grodzisku M?

2690 +250 to i tak za mało , a w Gądkach ile macie ?

Nikt niewie kiedy wyplata ,az nie mozliwe .

Ktosiek

Wiadomo kiedy będzie wypłata czy jutro w piątek czy dopiero w poniedziałek ????

Ktos

Kiedy wyplata w pazdierniku ?

Laura

Hej , wie ktos czy wyplata bedzie. W piatek czy poniedzialek ? Z gory dziekuje za odpowiedz .

Król Moniokles powrócił.30x24h II

praca ciężka wręcz harówa, płaca marna, żarcie słabe, w szatni kradną, ludzie knuje wuje to są zbóje jacy oni psuje pluje .. siły po worki nie miała - iść prosiła mnie - biegnie już oczernić drałuje Pracowitym zdrowie kradnie, staranniejsi - w tyle, na dnie.

CzŁoWiEk-X-

Praca w H&M to wielka LIPA jeśli chodzi o zatrudnienie przez firmę bezpośrednio to jest okres próbny:3-miesięczny w kwocie 2690zł brutto czyli na rękę ma się 1960zł netto do tego jeśli je się jedzenie to wiadomo kilka złotych odchodzi i wychodzi 1890zł na rękę!!jeśli chodzi o pracę tam to dużymi słowami-NIE POLECAM-a bardziej ostrzegam każą pracować prawie wszystkie:SOBOTY a dają za nie dni do odbioru bo nie chcą cfaniaki zapłacić 50 bądż 100 a jeśli chodzi o PREMIĘ to w tej firmie nie ma czegoś takiego jak PREMIA UZNANIOWA możesz tyrać wylewać z siebie poty i figę dostaniesz!!jest tylko taki ich mały lipny:BONUS-JESTEŚ TUTAJ-co dają za niego 250zł brutto więc wychodzi jakieś 170zł netto na rękę ale warunek jest jeden jeśli przychodzisz cały miesiąc jak masz w grafiku to dostaniesz ten ich bonus a jak opuścisz 1-dzień dostajesz 0zł więc śmiech na sali!!!W skrócie mogę jeszcze napisać że idąc tam do pracy najlepiej się dobrze zastanów gdyż bardzo wykorzystują oni ludzi i ZERO SZACUNKU mają do nich!!(szczególnie ci lizusy wielcy-LIDERZY-)więc się nie dziwie że ogłaszają się na portalu:pracuj.pl że chcą zatrudnić nowych pracowników gdyż jest tam ostra selekcja i ludzie sami rezygnują i odchodzą albo sami ich zwalniają za byle co!!

Ciekawy pracy w HM !
@CzŁoWiEk-X- 04.10.2017 18:51
Praca w H&amp;M to wielka LIPA jeśli chodzi o zatrudnienie przez firmę bezpośrednio to jest okres próbny:3-miesięczny w kwocie...

Moge w piątek 20ego pazdziernika pojechać na spotkanie rekrutacyjne ale po przeczytaniu twojego ostrzeżenia nabrałem takich wątpliwości, że raczej nie pojadę. Jeszcze muszę dojeżdżać 20km w jedną z pobliskiego Żyrardowa. Dużo ludzi pracuje przez 3 agnecje pracy tam bo mają zapewniony darmowy dojazd z różnych najblizszych miast. Dobrze napisałeś o nich. Warunki pracy i pensji są bardzo przeciętne wręcz słabe na 3 miesiące a dalej niewiadomo.

Ciekawy pracy w HM !
@CzŁoWiEk-X- 04.10.2017 18:51

ooooooo.....

Uprzejmie zgłaszam się, jako przeciwnik handlu w co drugą niedzielę, czyli aktualnej propozycji rzekomego kompromisu. Zakaz handlu (obowiązek zamknięcia sklepu) ma sens wtedy, kiedy sklepy nie działają w ten konkretny dzień tygodnia. Jeżeli mają być otwarte w co drugą niedzielę, wystarczyłoby zagwarantowanie pracownikom, że co druga niedziela ma być wolna od pracy. Zgodnie z art. 151(12) Kodeksu pracy, pracownik pracujący w niedziele powinien korzystać co najmniej raz na 4 tygodnie z niedzieli wolnej od pracy. Jeśli sklepy mają być otwarte co drugi tydzień, wystarczyłoby zmienić wskazany przepis i w miejsce 4 tygodni wpisać 2. Efekt? Wzrost zatrudnienia i te same gwarancje dla pracowników, co postulowane. Firmy musiałyby po prostu zatrudnić więcej osób, a sklepy byłyby otwarte tak jak teraz. Dla klienta nie zmieniłoby się nic. Niezależnie od tego popieram zakaz prowadzenia działalności handlowej w każdą niedzielę, im więcej osób może mieć 1 dzień w tygodniu, w którym spotyka innych niepracujących (małżonka, partnera, dzieci, przyjaciół, sąsiadów) - tym lepiej dla budowania więzi społecznych.

ZZ

Odwracając trochę kota ogonem... Czemu nikt nie chce zmusić pracowników urzędów, banków czy całości sektora usług do pracy cały tydzień, a nie tylko od poniedziałku do piątku? Czy pracownicy handlu, strażacy, policjanci, służba zdrowia, pracownicy gastronomii czy przemysłu ciężkiego mogą nie chcieć załatwić czegoś w weekend? Wymienić dowodu, dokonać wypłaty znacznych kwot w okienku czy kupić znaczka? Czy to nikomu nie przeszkadza tak jak zamknięty sklep z gaciami w niedzielę? Ile osób w ogóle wie, że teoretycznie handel w niedziele jest nielegalny już dziś (teoretycznie, bo interpretacje prawnicze, które pozwalały na śmieciowe zatrudnienie, pozwoliły także otwierać sklepy)? Czemu? Ano przez Kodeks Pracy i taki w nim zapis: "Art. 1519. § 1. Dniami wolnymi od pracy są niedziele i święta określone w przepisach o dniach wolnych od pracy. § 2. Za pracę w niedzielę i święto uważa się pracę wykonywaną między godziną 6.00 w tym dniu a godziną 6.00 w następnym dniu, chyba że u danego pracodawcy została ustalona inna godzina. Art. 1519a. § 1. Praca w święta w placówkach handlowych jest niedozwolona. § 2. Przepis ust. 1 stosuje się także, jeżeli święto przypada w niedzielę. § 3. Praca w niedziele jest dozwolona w placówkach handlowych przy wykonywaniu prac koniecznych ze względu na ich użyteczność społeczną i codzienne potrzeby ludności. " Jaka użyteczność społeczna i codzienna potrzeba ludzkości realizowana jest w Saturnie, Media Markt, sklepie monopolowym czy rzuconym już sklepie z gaciami? Rozumiem, że wyższa potrzeba może dotyczyć aptek. Rozumiem, że w ograniczonym stopniu, może dotyczyć to także sklepów spożywczych. Ale reszta? *(polecam lekturę całości art. 151: https://prawo.money.pl/…/rozdzial-vii-praca-w-niedz…/art-151 ) Jako pracownik handlu, mogę też zaprzeczyć kilku "faktom" powtarzanym w mediach. 1. Nie, niedziele nie są dniami największych utargów. Najważniejsze, przynajmniej od ostatnich 7-iu lat były i są piątki oraz soboty. W niedziele ludzie raczej "zwiedzają". 2. Nie, w warunkach stałego niedoboru pracowników, ograniczenie handlu w niedziele nie poskutkuje masą zwolnień. Po prostu z większości witryn znikną permanentne ogłoszenia o rekrutacji. 3. Zakaz handlu w niedziele nie będzie musiał oznaczać braku pracy w placówkach handlowych - może ograniczyć pracę w tych sklepach w godzinach nocnych. Czemu? Większość inwentaryzacji, akcji związanych z przebudową działów czy organizacji ekspozycji sezonowych może być realizowana właśnie w ten dzień, co też wpłynie pozytywnie na prace w handlu. Kwestia konkretnego brzmienia przepisów. 4. Nie zniknie praca dla studentów. Czemu? Punkt 3 oraz fakt, że oprócz tego będzie pracować gastronomia czy inne usługi. Nie trzeba się tak o uczniów i studentów troszczyć. Ci i tak część swoich etatów i tak wyrabiają w ciągu tygodnia. Poza tym, jak zatrudnia się ich na umowach śmieciowych, to nikt nie płacze... ;) Osobiście dodam, że propozycja wolnej co drugiej niedzieli jest kompletnie do kitu. Albo trzymamy się próby powrotu do normalności robimy wszystkie niedziele wolne, albo ograniczamy handel w niedziele (np. handel do 13 czy jakoś tam inaczej). Lansowany przez PiS system wpłynie raczej na dezorganizację pracy w tym sektorze, co może przekładać się na problemy z zatowarowaniem w produkty spożywcze lub dostępnością ofert sezonowych/promocyjnych w dni robocze tuż po niedzieli. Jak to bodajże pisał Grzegorz Ilnicki na swoim profilu - "Zgodnie z art. 151(12) Kodeksu pracy, pracownik pracujący w niedziele powinien korzystać co najmniej raz na 4 tygodnie z niedzieli wolnej od pracy. Jeśli sklepy mają być otwarte co drugi tydzień, wystarczyłoby zmienić wskazany przepis i w miejsce 4 tygodni wpisać 2." Wkurza mnie także lansowanie hasła, że wolna niedziela, to próba zaciągania ludzi do kościoła. Bo przecież możliwość chociażby zwykłego wyspanie się wykracza poza wyobrażenie części społeczeństwa... Nie, to nie jest tak. Ale osoby, które od wielu lat nie muszą kombinować i prosić się, żeby mieć wolne na urodziny/imieniny/inną okazję rodzinną co najmniej miesiąc wcześniej i nie mają przy tym gwarancji, że uda im się to załatwić (bo to zależy od możliwości kadrowych sklepu, wysokości etatu, zapotrzebowania sklepu/sieci), tego nie zrozumieją. Nie zrozumieją tego także Ci, których nie omija większość imprez kulturalnych/sportowych/koncertów/etc., bo są one organizowane w weekendy. Nie ogarnie tego osoba, która nie robi w pracy 6, 7 albo i 10 dni z rzędu. Nie zrozumieją tego także piewcy tezy, że każdy może dobrowolnie zmieniać pracę i robić w życiu tylko to co lubi, żeby utrzymać rodzinę. Mały sklepik ma być otwarty? Spoko. Jak właściciel chce, niech pracuje. Nie udawajmy jednak, że każdy ma wolna wolę przy pod

NN

Katowice, dnia 29.09.2017 roku Oświadczenie ws. ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele W związku z doniesieniami medialnymi na temat rzekomej zgody Solidarności na wprowadzenie ograniczeń w handlu w wymiarze zaledwie dwóch niedziel w miesiącu Krajowy Sekretariat Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarność informuje, że żadne porozumienie w tej sprawie nie miało miejsca. Handlowa Solidarność niezmiennie stoi na stanowisku, iż ograniczenie handlu w niedziele powinno obejmować wszystkie niedziele w miesiącu, zgodnie z zapisami obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, który w ubiegłym roku został złożony w Sejmie. Pod takim rozwiązaniem podpisało się ponad pół mln obywateli, takiego rozwiązania oczekują pracownicy handlu i ich rodziny. Jednocześnie podtrzymujemy zawarty w projekcie postulat, aby ograniczeniami zostały objęte również firmy świadczące usługi na rzecz handlu, czyli wszelkiego rodzaju centra logistyczne i magazynowe. Zgodnie z zapisami obywatelskiego projektu ustawy praca w tego typu przedsiębiorstwach powinna być dopuszczalna wyłącznie za zgodą zatrudnionego Projekt przygotowany wspólnie przez NSZZ Solidarność oraz liczne organizacje pracodawców stowarzyszenia i organizacje społeczne zrzeszone w Komitecie Inicjatywy Ustawodawczej jest projektem wyważonym, uwzględniającym interesy zarówno pracowników handlu, jak i przedsiębiorstw z branży handlowej oraz klientów. Zapisy projektu wprowadzające 7 tzw. „niedziel handlowych w ciągu roku oraz umożliwiające funkcjonowanie w pozostałe niedziele m.in. małych, rodzinnych sklepów, aptek, piekarni, stacji benzynowych czy sklepów mieszczących się na dworcach czy portach lotniczych są znacznie mniej rygorystyczne od rozwiązań przyjętych w wielu innych krajach Zachodniej Europy. W przeszłości Prawo i Sprawiedliwość jako partia opozycyjna złożyła w Sejmie projekt poselski zakładający wprowadzenie zakazu handlu we wszystkie niedziele w miesiącu. Przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi przedstawiciele tego ugrupowania wielokrotnie składali deklaracje ustanowienia wolnych niedziel w handlu. Dlatego też liczymy, że obecna ekipa rządząca wywiąże się ze swoich przedwyborczych deklaracji i już niebawem obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele zostanie przyjęty przez parlament i wprowadzony w życie 1 stycznia 2018 roku. Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność” Alfred Bujara

Bona
@NN 30.09.2017 11:44

Dlaczego wam tak na tym projekcie zależy ? Bo grube ryby z S.... maja stacje CPN, sklepy z dewocjonaliami , ......... ZA PRACĘ W NIEDZIELĘ POWINNO BYĆ PŁATNE 300% i dzień wolny w tygodniu. To by rozwiązało problem.

dziwne rzeczy

kojarzy ktos z gadek z dwa lata temu moze 3 kierowniczka takiego jak zalas szymon jakis kontakt namiar na niego?

Brak

Czy jest może ktoś z okolic Jarocina lub Środa Wlkp dojeżdżajacy do pracy w okolice Robakowo-Gądki. Poszukuję osoby/osob do współdzielenia tej trasy aby umniejszyc koszty dojazdu. Moje godziny pracy to 8-16. Proszę o info zainteresowanych tutaj, wówczas podam na priv ewentualny kontakt

patrycja
@Brak 25.09.2017 21:23

A gdzie dojezdzasz? Do jakiej firmy ?

kiedy będzie wypłata ?

Potwierdzone?

przekonasz się sam ?? :D

niezadowolony

HM TONIE HURA AMAZON ZABIERA WSZYSTKO NAWET TE LUmpy

wiem, sam za to do siebie przyjadę zara

"gościu chciał pomóc rozwiązywać problemy forum. Tu robotę wykonał, ino potem jakby "pan mechanik został we naszym domu" spieszył się niezbyt do swojego ..mały budda to był z getta bogatych uciekł, dziecko i bez twarzy ..gdy widział swój cień to czasem widział też jakby 'wirus cienia' ostrzem zamachejania.. ale tam wśród bogatych każdy był tchórz i myślał jeno co tu do uciułania, a tu wśród biednych bezdomnych to chociaż mogłem liczyć, że jakiś dorosły którego o to poproszę, stanie tak naprawdę w mojej obronie. Tak mówił proszę pani ten chłopiec. Nie dali tego do "DC- News" to była inna wersja wizja filma firma korpo kapo ..na końcu ciężką od smaru w ^ stał się taką samą s-_atą. Ale jeszcze latał, grad-sałata łatał. Łapaj "..bo drugiego takiego już nie zobaczycie, powiedzieli kumple mnie i nie było przyjemne to odkrycie. " I tak nie do końca wyszło jak w bajce, gdyż nie wrócił przez siedem dolin do swej rodzinnej krainy, jak by może wypadało, bohater następny wszystkim przystępny sam by w to uwierzył ..i zaś wszystko po kolei cichcem sprzeniewierzył- już sprzedawał i to od hipoteki strony : "Jemu też od..jało - stał się taki jak Oni" ..to jest to zacieśnianie więzi ta integracja, to przecież to o to wszystkim nam chodzi, inaczej się tego nie pozbędziemy, nie wymienimy, wzajem nie skopiujemy i każdy się, Iska wszy gdy drugim -nie naprawimy. Aktualizacja zwei-tałsend-manieczki-siedemnaście "walim se po mordach póki kto w bryl trzaśnie" ..plecom trzeba dać odpocząć, zanim beheapy się przytroszczą, kolega już puszcza farbę no bo ..nie może tego wytrzymać psychicznie; ale co tam się u niego w zakładzie dzieje, to takie zwykłe rzeczy nie chciałoby mi się ani nie byłoby dla Kogo opisywać.Nie to co u nas klimat fantasy gdy ludzie mieli jeszcze wyobraźnię, jak z filmów 'Krull' 'Dark Crystal' 'Willow' czy ..tu jest nawet mój mityng 1 co prowadziłem, gdy się wszyscy rozchorowali, bo z litości zjedli mój co przyniosłem placek: 'dance magic dance' Ale tego to już się nikt nie spodziewał, nam tu tego PR z moskiewskiego by biura nie wyreżyserował, jaka nam wyszła kultura że "taka wiara nie wiem jak oni się nazywają, Szybcy i zmietli 8 taką parodię jakąś oglądałem, ładnie ubrani i się zbierają wieczorem na wyścigi szpanu" - po tym co się tu od~~ skok z orbity bez wiatrołomu, nie było kalkulacji wiatru niczego ..nagość bo kostium rwie się i widać już pas Światowida ..a nazaś gołąbek pokoju taszczy 'Wenger In' nad Marszem Niepodległości, rzucają go racami ale tak żeby nie dorzucić, i to w luxie niewymuszonego stylu że przy nas 'Szybcy i szpanerki jak się zbierają na te style' to oni teraz nagle wyglądają ..jak wieśniaki, chciałem napisać bo tak zawsze mówiłem- całe życie i nawet tu, bo człowiek też nie został wypieszczony w chińskiej fabryce porcelany, ino tera wyszło tam najporządniejsza wiara tkwiła. "Ach, to dlatego przez całe życie nie mogłem Ich znaleźć ".. a drugi rodzaj ludzi co tam siedzą - to by byli: że groźni, mnie się to też bardzo podoba, bo u nas w miastach ludzie mało groźni tera są a jeszcze mniej honorowi, mnie się to nie podoba to takie puste jest.. takie szklane" Tego to nawet ja już potem nie rozumiem, jak to się wszystko stanęło? - .Bo nie mieli nic w typie 'gburom takim jak my' co wyszedł, finału, na podglądach LCD odnóg symulacji w CIA, tam nie miałem kumpeli ..bo lepiej, miałem tam sprzątaczkę. 'Narada była kiedy ja chciałem' .kumpel miał duży problem chociaż się przechwalał, bo owszem powstrzymał się gdyż w ogóle nie przesłał dalszej następnej części 'Skąd się biorą króliki' którą skomponował jako ostatnią część w czasie prac dla filharmonii uczuć gdzie dawniej jeno żuk cicho walczył z żabą, no i zaś patrzę " wyszło k dobrze w ^ " .. ino ten zegar na oka rzut, 12 godzin .. o nie , to by przecież to wykorzystali przeciwko mnie, no nima żartów tu już na pewno. Jutro wkleję.. " Jak będę grał według ich reguł to już przegrałem" ..trudny ten myk nazaś kminię i cóż, taki los Kopernika ..przecież jak się okaże że nie kręci.. "dla nas zawsze był Niemcem". ale ino odkryłem że jest taka osoba admin, za to jej płacą że musi to przeczytać mnie chociaż raz, a czy uczciwie tam został zatwierdzony dodatek? Różnie bywa w naszych czasach, niroz głupio ale trzeba poprosić. 'To jutro' ..i tak jakoś dałem radę w ogóle nie wklejać chociaż to by się przydało, pierwszy ciąg 3 razy po 24h bez forum.Iwsze co mnie tak wciągnęło ..'szlam do ścieku.. ..oka nie wydrąży - Lechu też orał a kapral, nawet nie chorąży " Kolejny chciał pomóc ..a został następnym z menażerii lokalnym egzemplarzem ..powiew świeżości bazy wirusów patologii - został sam największym problemem, i sam aż miał z tym problem. Można ? "nie takie rzeczy tu odchodziły" Panie to jest Łomża, tu tak

Odtłuszczacz
@wiem, sam za to do siebie przyjadę zara 19.09.2017 15:47
&quot;gościu chciał pomóc rozwiązywać problemy forum. Tu robotę wykonał, ino potem jakby &quot;pan mechanik został we naszym do...

zimno to sobie `konsumy` otwórz na powrót

'edyta koziorożec'

o choroba A miałem nie pisać.. i w sumie to o tym tak zagaiłem, Islandia -jesteś pretekstem a 800 miss world z Ukrainy tłem choć nic im nie brakuje,tu są takie laski że kto nie przyszedł świrem zwariuje.[słaby rym - samohejtanizowanie się, Czasem zaglądnę w nadziei najmniejszego hejciku z intencją zapodania taktownym rewanżem przypomnianej właśnie piosenki, gdyż wczoraj tzn. dzisiaj i przedwczoraj udało mi się jednak, a nie spodziewałem- wyłamać do drzwi zataplanej w pamięci Aleksandryjskiej Biblioteki i jak po strzałkach, bo tylko od "Jednej" ..do drugiej -ale powoli przypomnę sobie, wszystkie dawne piosenki, i kto wie co jeszcze. Ale was chcę zapomnieć drodzy współpracownicy, bo ja się sobie w lustrze nie podobam tak całkiem ani nawet średnio i choćby tylko dlatego, jak sami bez wyjątku przyznacie w odosobnieniu tera cichym ostrym połyskliwym wrokiem: pracowałem uczciwie, a co wy zrobiliście kim się okazaliście i dlaczego po latach na dworcu mijając się udamy nieropoznanie- to już Wy wiecie sami najlepiej jeszcze ode mnie obszerniej, można tu też opisać ..zachęcam przecież też lubicie słowa, a tu można prawdę pisać, nawet trudną-admin albo na lekach, polecił A. -albo się zrobił tolerancyjny że tu już wszystko można pisać, ja może bym to skasował ale najpierw bym skasował wielu przede mną co byli, ino że IP tych pomawiaczy by się wzięło ale nie po to żeby ich ukarać, lecz nastraszyć- to lepiej działa. Podobnie, po co mam załatwiać tych co na nich coś mam- jak na ich miejsce przyjdą nowi na których jeszcze niczego, a może nawet schludni jacyś bystrzy co mnie przyćmią ? - Aha, łoo.. wtopix i to publiczny: też już widzę zacząłem myśleć tak jak oni, nieważne jak kto pracuje, ile tu robi tylko jak dla mnie pasi po ekosystemie, takiego -z wadami. No nie ukrywajmy - jak tylko skończę pisać.. to właśnie się zacznie ta cała reszta życia mojego, nie są to jeno spotkania oazowe. Tymczasem wszyscy a ja najbardziej życzymy tego samego: by to był ostatni post. I wszyscy wiemy, że tak Wielka Orkiestra.. ~.'tymczasem dzwoniłem do kumpla, co powiedział że póki sam pan Walt Disney nie wykreśli go ze scenariuszy, parł będzie jak Wehrmacht gdy jeszcze mieli Włócznię Przeznaczenia ..tak dzieci..- i nie spocznie, póki "normalni" nie odejdą do lamusa podobnie jak meloniki, wrotki oraz tandemy. Tylko że oni prędzej Dzwonię i pytam "na razie jak ci idzie stary, i co kto tam jest w defensywie?" ale on gadał do kogoś innego, słyszałem rozmowę w pokoju ..lub nawet garażu: "nigdy Jackowskim nie będę, ale tera jak Zezol gdy obejmował Real- nigdy nie będzie już lepiej, ani nie było ..boję się już tylko grup amerykańskich lotniskowców, i to każdej z osobna- a reszta niech lepiej doczyta komiksy, trochę w nich było jednak prawdy okazało" Co do pewności siebie zgubiła mnie już tyle razy, że weteranix tu też raczej radziłbym liczyć bardziej na siebie, nie osobę co Ją zgrywamy - niż że może jednak on się okaże tym kogo udawał, i będzie znowu dobrze. W sumie sam nie wiem jak to się stało, więc nie będę przepraszał -aha, brak rozmów kontaktów z ludźmi. "To niech sobie gada" - o nie, tera już nie. raczej " Zagłada" ale tylko dla topniejącego nam peletonu serc czarnych bo pełnych kłamstw, zaś bynajmniej nie wobec słusznie, w sumie fakt, urażonych czyjąś nieroztropną postawą rankiem -a może to była 2 noc przecież sam nie wiem co to był za gnój wtedy gdzie robiłem, kto by to spamiętał, przeca świat trzeba pokolorować, wy nie wiecie jak tu kiedyś było.. spytajcie rodziców jak się ubierali, zachowywali.. nie polecą po dyktafon zobaczycie.. -w bezliku codziennych błędów wspólnych wszystkim nam oprócz nierobów, po czasie zrozumiałem ich odbiór, że ja troszeczkę sobie może to zlekceważyłem, taką współobecność nieformalnych jeszcze przywitań, nazaś podróży: podczas gdy oni, ludzie starsi ode mnie, więcej obowiązków co dnia i ku ziemi bliżej zgięci -Ale nie zgnieceni! - wcześniej wstali te kości swe dźwignęli, jakże starannie się wyszykowali ażeby godziwie stawić we Zakładzie Pracy : i respekt bo nie kierowali się kompasem waflowania jak wielu- czyż nie? wy może ich tak nie odgadujecie, ale ja teraz rozumiem tych ludzi, i to bardzo dobrze szczerze i bez wysiłku -mieli prawo się wk...ć. "Tak samo zeznam przed Kongresem " -- aha Tak tu wszystkich zjechałem, to tylko nadmienię że sam nie jestem aniołkiem; ino plana mam -gdyby była ta możliwość, taka- się na pracy skupiać, więc taki proposal tu już 'Blade Runner' jeno niechaj się wypytuje zabiera. Ja jestem pogodny, ino sama mi lata ta słów i sensów siekiera

'lords boards kleifos' ..znika klipਲ਼

Za to o ludziach dowiesz się więcej niż z wszystkich książek Dostojewskiego, głównie te niegodziwe strony, pojęcia, tagi = = ale i szoki w drugą stronę się zdarzą, większe niż w jazdach wyobraźni mych szkolnych wypracowań. Inaczej dawno nie pamiętałbym że tu robiłem, gdyby nie te skromne szare dziewczyny .. k^j z Mołnt Ewerezdem i misjami tymi ośmiotysięcznikami, szczytami .. Ja widziałem-nie w planach, wspomnieniach, nie na filmach - ale tu.. Godność Honor Klasa Życzliwość Poświecenie i to wszystko w Milczeniu , aż przypadkiem ktoś zauważył. A dziwny efekt uświadamiam tera, "to ich widać hartuje" bo zawsze prawie osoby takie były to co od wielu, wielu lat tak świeciły błyszczały że mrówki by je hejtowały, mnie tu jeszcze nie było lecz tą klasę i dorobek sumienny widać wciąż we drganiach mięśni twarzy, coraz bardziej nerwowych -i za to wiadomo, jeszcze większe wrażenie zrobiła na nich Firma się odwdzięczyła, grubo-grubo jeszcze bardziej avangardovo, drugi podmiot papiera świstka obiekt: te myślały że zrobią na Firmie wrażenie, a to korpo jednak pojechało jeszcze szerzej i też nikt by się nie spodziewał nie prosił nie wybierał czy chce zauważyć, a to było stało, że wzięli je zawołali i powiedzieli: "To tera patrzcie, bierzemy tych dwóch ze przystanku i .. " To co tu się działo, co się dzieje - to trzeba przyznać, "właściwy poYep na właściwym miejscu, żeby to opisywać" Islandia 2 godziny ci poświęciłem .. aha najważniejsze, inaczej niż w innych miejscach co byłem, ludzie tu straszne ..[usunięte przez admina słowo chamskie prostackie byłoby typowe] ale to jacy oni paskudni niewdzięczni ..zazdrościliby ddżownicy ziemi..- to jest, mówiąc językiem bardziej naukowym, wręcz endemiczne -kiedyś nie było Interneta to żech w doma nie siedział,ino żech wtedy pirw udawał mądrego -z kolei. --Wyjątkowo skoro już nikt nie czyta tych postów i nawet ja, to już może nie beda czytał, sprawdzał- faktycznie tej, kolejna lajfu godzina by zginęła może. "Możesz !" Mojżesz. oj, żesz! -Gdybyście wiedzieli w czym tu tkwimy,w skupieniu słuchalibyście tych co głupio [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] br /> i na końcu hejtery wszystkie się popłaczą, a ja będę się śmiał - albo zginę, od dziecka taki plan. Inny chciał być strażakiem, a tamten ów gdzie indziej zobaczył jak potrzebny był orzeźwiający strumień wyprzątający skopcone popioły dziadów

'pearly drops' 1 wynik z ggl

A teraz taka mała ostatnia prośba, prosiłbym o minutę ciszy dla moich sąsiadów z bloku .. ci dziwni ludzie, śpią w nocy . .. Oni wiele by Wam opowiedzieli, rosną oczy rosną i niby jako grzyby, a potem dalej.. -bo to fakt, i mówili że inaczej jak łoni wszyscy reszta się ni da -od dziecka kumple nawet najlepsi, z czystej -oni- troski dając przy tym w r..rąb banderoli, znakiem niby tej akcyzy, że tak musi być. Popatrz, pokazywali w 1985, jest ktoś? -Chodzi jakiś odmienny, co ty wymyślasz? idź se to w bajce narysuj- ale jam rysować nigdy nie potrafił (najgorszy w klasie nawet feat. spec 1 kolegę mieliśmy go przez 8 lat przetachaliśmy ..a zaś nas wszystkich roz..bał bo system mu się naprawił i dziś jest normalniejszy ode mnie, ma dziewczynę itp. - a ja mam tylko was, moi hejterzy - proszę Was nie odchodźcie! ) Z szacunku Im niby-to wierząc, że to sprawdzę byłem pewien, tak się od babć po uczycieciocieli zgadzali podejrzanie dziwnie wszyscy niby jacyś oszukani- że się nie da a się dało, 38 lat i można nie być kolejnym szarym takim samym normalnym żywopłotem samo_przyciętym z tego co akurat miał we środku, można już za komuny dzieckiem krzyknąć " k .. ! mam tego dosyć, jacy wy wszyscy klonix zachowań beznadziejni, 70 Mb transferu odwagi do wykorzystania miesięcznie " ale oczywiście, bo ciągle są o to telefony- jak się nie zużyje, przechodzi na następny miesiąc. A jak przez cały rok połowa będzie przyoszczędzona można punkty te wymienić na taki bonus praktyczny: czarne skórzane buty. -- Jak się zna trochę prawo i uliczny kunszt walki ozorami sprężynowymi - da się, nie tylko trochę, powychylać pokolorować .. nie łamiąc prawa, obyczajów ani w ogóle nic oprócz wszystkim wokoło usprawiedliwień "ja jestem taka normalna, bo by mnie przecież zaje.al." Za..ba.. , ..je..li - owszem, ale tak łatwo się nie umiera [nie wyczytałem o tem a.d.2002] to też jest fakt i np.nie da się nie oddychać ani nic, na inne sposoby też nie .. człowiek więcej wytrzyma . . ? - niż by chciał nie wytrzymać, nawet. -=-=-=-=-łe, tej: - kilka tys. zdań i faktycznie jedno było o rzeczach jadących po taśmie; no to biegnijmy go szukać, o tym winniśmy wszak pisać tu czytać i hejtować, a większość wiary tylko z wypiekami pichcić i doprawiać ploty, podczas gdy kolega robi już novy gnój w parku, a ja dyskurs w autobusie. Tera nawet sam się hejtować muszę, tak zawiedliście Islandia a ty wiesz że to wszystko przez Ciebie..? -Zarówno debiut mój i niemal każdy powrót, pochodził od czyjegoś zapytania i rodził się w intencji udzielenia równie krótkiej odpowiedzi. Tak już jest Bo tu tak jest. łe tej zmęczyłem Się, nie odpowiem Ci w końcu na te twoje pytania, chociaż cię lubię a|i|bo Cię nie znam- ale jak nie wiem to się nie będę silił, zmyślał konfabulował i sprzedawał że prawda. Choć fakt, przyznam z respektem choć może o tym nie wiesz, N=I=K=T nawet co się jeszcze nie urodził.. nie zaprzeczy że miałaś prawo na to liczyć ze strony akurat w takim, i tym, zakładzie zatrudnionej osoby. Kokosów tej nie zarobisz, normalnie tak wszystko spoko jest, ej- warunki zasady bonusy - płyta gra jak to w nowoczesnym korpo, nawet fajne jest to mi się podoba szczególnie że bardzo trudno jest skombinować niebezpieczny wypadek, porównawczo ze starszymi fabrykami. Tylko z tym sianem, nie że tam skąpiradła- ale nie wiem co jest mniejsze niż żal, niż śmiech.. tylko wiem że w stolicy Kazachstanu Astanie młodzi ludzie z klasy średniej, na wieczornej prywatce usłyszawszy tę ofertę ..w kącikach oczu nawet byliby wręcz obrażeni trochę. To co ludzie tu zarabiają w tym gnoju, w tej harówie, w tym hejcie - to obojętnie.. złodziej, diler, kanalarz.. wszędzie więcej zarobisz, chyba jako esscort bezdomowych nie ino. Mnie tu o kasę nie chodzi, więc to nawet like- że nie ma tylu chytrych.. stąd by dawno spłynęli, w sumie plus tera właśnie zakminiam, =dzięki.

Reyk nvm ok 2 kafle w miedziakach

oj! :| ino ostatni atak fazy woli matni tera, moje najnowsze odkrycie naukowe a'la Freud: gdyż we tym pół godziny zakminiłem, że jak jeden jest gość z klasą, mówi mało a zwłaszcza wtedy kiedy go słuchają, naonczas mądrze i z honorem- drugi Stara Pier..ła gada wszędzie bez przerwy i pisze jednocześnie, już zrezygnował z przecinków taki jest dobry (przecież i tak nawet on sam tego nie czyta, więc w sumie..) -i tylko wiarze się już się nie chce hejtować, robi im go żal, nawet tym najbardziej nienawistnym . . odchodzą oddalają się od szklanego ekranu, z dziwnie wielokrotnie złożoną miną -jak już rozgrzewali palce.. ostateczna generacja broni, nowa filozofia pola walki? Te a może zamiast się hejtować, to teraz będziemy się żałować? Wy już żałujecie mnie, a ja też zawsze staram się każdemu jakoś tę przedpłatę.. Jakby to wpłynęło, tej, na zaległości rynny i ciągłe zj..ywanie najuczciwiej spoconych miast dzwonić na inny dział i tak się nie dogadasz bo po polsku też dekoder im nie trybił i w ogóle w myśleniu ileż razy okazali słabi [nie dział, ogólnie ci w koszulkach za 17.98] za to prezencja postawa .. ta cała "strona wizualna" jakby, owszem, lata świetlne do przodu. Ale jakby nawet ktoś był o Jeden Parsek ponad nami, sztuczny szklany manekin staranny niby ten model samolotu sklejony w mozole nastoletniego umysło-świtu-kminienia - to da się jeszcze, o ile sam takowej nie nosi już w sobie pod tym niby uśmiechem a czemu oczy czujne - choćby zapisali książki wszystkie naukowcy się zgodzili że nie da się, ale da się odp..lić taką czarną dziurę że ściągnie go ze tamtej dali, bo tak działa przyciąganie wag i szal uczynków i sumień -jest to tzw. 1wsza zasada kwasoszczerości grafomana, przykład: "Krzywdy ludzkiej nie widział, wszak tu o niej nie pisał " I już k .. a, się manekin - psuje .. może nie ma neta, albo tego smartfona w ogóle. Dużo jest teraz takich oryginałów śmiałych szeroko nietuzinkowych, oj w ^ dużo. 2 razy w tygodniu chodzę w tej sprawie z kompleksami do psychologa, natomiast hejtu miałem w życiu to więcej niż deszczu, więc tu obawiam się nie zajedziemy za daleko, tu zdradzę- że lepszy taki mały hejcik, niż żaden .. milczenia, kolejny raz okazało to wciąż nie jest ta twoja planeta. Zobaczymy Bo tak to jest, lepiej być prawdziwym. Ale sami się o tym przekonacie, nie będzie tu akwizycji. Wracajmy do odkrycia naukowego, bo te rzeczy też się dzieją, i tu np. dzięki owemu przestałem się wstydzić ..za powyższe podróbki Tolkiena, i ino że nieraz jakby bywało straszniej ..choć zadbane kobitki tu, nie orki czy poczwary. Ale to właśnie może było takie straszne.. dla mnie, wcześniej tak w sumie trochę lepiej myślałem o ludziach, i w tym, a w szczególności o kobietach. Z trójtaktu fotosyntezy kłębowiska myśli: ( akurat bym się przebierał w szatni,ale jak się ciężko pracuje to wiadomo druczkiem się kończy, i to mocnym że po mieście chodzić można paradować, a nawet Kandydować..jak będzie trzeba _natomiast o ile nie poproszą to Tym Bardziej) I. No to jak był ten mądry co gadał pisał gdy chcieli zachęcali, a w dodatku sprawdzał jeszcze czy ma coś do powiedzenia, czy tylko mu się nudzi więc zanudzi innych: on musiał jakoś mieć to w sobie- we sercu, u zarania dziecka, w charakterze.. czy może jeśli karty były słabe bo i tak zdarza, dopiero z czasem w tym co zbudował sobie z biegiem lat doświadczeń życia jako algorytm wzorów zasad i postępowań. Czyli był taki już przedtem, to było w nim.. rósł na takiego, przypominał trochę, od małego ..i niby jako ta drewniana laleczka, Matrioszka. II. No a ten pier.oła - też przecież nie zawiał go dwa dni temu wiatr, tylko z gruntu pusty w głębi samolubny w praktyce ..no, nie szukajmy przymiotników, po prostu robił z siebie debila, prawie przechodził na zawodowstwo [a cyfryzacji to skutki ekologiczne i następstwa społeczne] Więc chyba zgodzimy się że on po prostu był taki naprawdę ..tą Starą P...dołą i to dlatego głupio tak a jakże beznadziejnie żenował.. "gnój bezalkoholowy" "skandal -ale- karmi" już tylko mu wyszedł, On Miał to w Sobie nosił - wszędzie, gdziekolwiek i kiedy nie poszedł III. Aha, no więc mam Was! - czyli jednak Był Sobą!! Co Należało Dowieść.. Jakby był mądry i taktowny, to znaczy że by kogoś udawał- może by miał "przyjaciół" -i to nawet często znaleźliby się spośród osób tych samych, co go prawdziwego nie chcieli.. tylko żeby udawał zdalnego tak samo jak Oni i cała reszta, serial No Name.. ilekroć wzmiankuję ludzi takowych, nigdy nie czuję do nich hejtu zawsze to samo co wy do mnie czyli krótkie słowo na "ż" - ale zaprawdę nie chcę myśleć o tym, jakimi wejrzeniami by swą paczkę raczył, skoro już w lustro patrzyłby z masce należną pogardą.

grafoman ..na hejtu oparach.

Ej sorry, islandia - bo tak bardzo chciałem Ci zara odpowiedzieć wyczytawszy jak potrzebujesz, że Tobie wszystko co mogłem obczaić z dwubazy~rekordów~banku~wrażeń~chwil (bo ja tylko wrażenia zapamiętuję, kiedy ktoś zrobi na mnie dobre lub złe- za to ze szczegółami) odpedziałem ..a dopiero już dawno po słaniu i kontestowaniu posta- przeczytałem całe, o! a jakże złożone, pytanie -zaś zasnąłem bo masakra zmęczony byłem już najprostsze błędy, norma gdy szczere tak w lesie wspomnień wyręby - więc dopiero tera ze zrozumieniem, wśród sektorów zeszmacenia dysku czasu bo akurat wiesz nadmagiczność 101% i nie żeby tam, Jakoś Specjalnie chciało mi się tu zaglądać, bo wiadomo że jest ten stresior i jakby z oddali czuć zapach ów ..gleby Grunwaldu- ale i akuratix odkombinować mógłbym każdą dowolnie Rubikową zbitkę~~wiązankę logik + słów: no to pomyślałem oszukam, czy raczej wykorzystam tę jakże nieczęstą chwilę gdy nagle uruchamia mi się 300 Diamentowych Klepek, ino że najpierw muszę wszystko to m.in. zrobić, co tu się odp..! ..Mimo że jaki byłem pewien koszmarne zobaczę tu zasmucenia uczone oraz szydery, to jakże gdy przeglądarka się włONczała ..w tym sercu mojem nie było w basenie jednej kropli hejtu ani chloru trwogi -nawet jakby mi tu wręcz udowadniali że już po mnie jadą lub sam nie mam po co przyjeżdżać, zanim cuć-kolwiek przeczytom.. i tak już byłem pewien co odpowiem ..że nie to w życiu bowiem, jest ważne. A tu nie ma hejtu. O k.Va .! -Tak się nie zdziwiłem od wielu dni, a przecież wiecie co to były za dni, czyje.. ..to może jak nie ma hejtu, a sam bym się przyhejtował i to z całej pety bardzo Chętnie- bo plug-in taktu, czasami to wyczucie normalności znienacka instaluje mnie się, nazaś skan.. -może to, w podziękowaniu, to ja już nie będę pisał? Bardzo chciałbym już nie pisać, drodzy przyjaciele, wiadomo najbardziej w pracy ale też w ogóle we innych sieci pękach serwerów też tyle, tak jak wcześniej nie kuleć - no i jest ta poprawa, bo przez ten czas co tu nie zaglądałem, to nie pisałem gdzie indziej, a wcześniej inaczej sprawy się miewały. Pomóżcie mi przyjaciele żebym już tyle nie pisał, bo ja to sobie i innym obiecuję i postanawiam za każdym(!)razem w pełni szczerze.. Ja naprawdę sobie za 1szym i każdym potem razem powtarzałem "ostatni raz .u.w. tu byłem" ..a potem wiecie, a raczej widzicie =I tak napisali Internet, a przecież nikt z nich w sumie pewnie nawet tego nie planował, by się nie podjął ..przecież ile to jest w ogóle pisania, no daj spokój= Z drugiej strony tego nie przebolesz, skrzypek nie zacznie grywać w bejsbol i tak samo palce mitomana znajdą sobie po prostu inny tłumek czytaczy, we innych serwerach - a tam może różnie się skończyć; wy tu Państwo nie zrobiliście mi krzywdy, ja też muszę jednak to uszanować bo hejt by mnie nie pokonał, ale coś takiego ? ? - słowa akurat nawet nie mogę znaleźć, taki byłem nieprzygotowany. To ja w końcu okazałem największy hejter, bo szukałem zaczepki, a nikt nie chciał - no i czyli że kto sieje tą złą atmosferą, Sherlocku? -Zawsze tak jest, ten co najwięcej o wartościach gada.. ten co jest już taką pier..łą że się nie da jej ani słuchać ani czytać- na końcu owszem jednak ma tą dolinę, bo dekady mijają a okazuje niezmiennie samotność ceną za egoizm ukryty tylko oficjalnie, olbrzymi jako te podziemne bazy ..obojętnie jakim kto byłby geniuszem czy galeriankiem tęsknym

W przyszłości - przyznam uczciwie że nie wiem jak dalekiej, nie wszędzie się zdążyło podpiąć wtyczki informacji.. kiedy się zacznie likwidacja zakładu- i trzeba będzie znaleźć, zwalić na kogoś winę za te wszystkie wsionknione po 700 items ..naturalne w czasohistorii parowanie..wypączkowywanie -po których działach się okaże, tego nikt nie wie, zgaduj zgadula Koło Fortuny.. Znałeś dawnych ludzi? masz runy..? zwoje mapy - jak tutej ino tego, ażeby w końcu spaść na te cztery łapy. Gdzie nie można, nie trzeba i nie wolno się kierować z własnymi podpisami.. przyszłość w ogóle będzie twarda - i dlatego potrzebne mi będą włosy. Od początku ostra akcja 1min. bo jest nagranie jak załatwiam ostatnią osobę która mi tu dowarzyła zupę nieuczciwym kminkiem [nie mylić z uczciwym sól antypoślizgowych sypaniem] nazaś ocenzurowane i tak ugrzecznione życie tutej lidera za 15 lat pokazane (epoki post-szczerości): 'Crockett theme'

mumin maniak

na całym świecie podobne istnieją gałęzie przemysłu we wszystkich niemal krajach się rozwinęły, i taśmowi w Ameryce też z takiego bookingu, kto wie czy nie potomkowie Polaków może - tak samo są u nich dziewczyny, stresy oraz szukanie sposobów na rozładowanie naturalnie gromadzącej się elektrostatyczności uczuć, uczciwa z własnej godności ciężka dla własnej satysfakcji praca wśród zj..ek, psychiczne trudy, postawy, monotonna robota ale tylko jeśli we środku ktoś też jest monochromatyczny. Widzę po minach że wszystko to samo czują co ja oraz bardziej doświadczeni koledzy taśmowi u nas- obojętnie jacy Francuzi-ale widzę wszystko to samo u Nich jest, tylko że tak jak ja tak bardziej po starodawnemu umiałem po słowach - im lepiej i bardziej na czasie tj. poprzez piosenkę udało się przekazać szczerze swoje wnętrze, swen klimat konkretnie i uczciwie. Ładnie to widzę wyszło, mnie przekonuje bo sam też to czuję. Języka nie trzeba znać, te gesty ..te miny - a przede wszystkim: te laski, mówią same za siebie, chociaż u nas nawet są Lepsze, bo tam u nich ładne widzę a u nas ładne i nie tylko ładne, dopiero się na tym zaczyna że Ładne ale nie tylko ciałem; obczaisz wpisując 'got blockx' -i 1szy największy film.

'varius wilki '

Aha, no i jeszcze konieczna errata do mojego debiutanckiego tu, nie tylko na forum ale w ogóle w pracy, pomówienia [-coraz gorzej, wiadomo z kim przestajesz-po latach w lustrze podobny trochę się wydajesz]: mogła nie być to w ogóle jedna ze sprzątaczek, tylko z nowej gildii kantynowej albo anonimowe po prostu czyjeś przejezdne bardziej lub najbardziej lepkie ręce, mniej może też : 4 - i tu odgraniczenie, wyraźne określenie, zamknięcie zbioru zawierającego elementy podstawiane do zbioru potwarzy podejrzenia. [ Lecz tutaj już nie będę próbował wioskowo powiosłować jak z kablowaniem, za dużo gorsze obrzydzenie niesmaku. .kiedyś, może hen we dalekiej przyszłości, gdy będę już zarozumiałym starym dziadem, bez szans na nic, nawet bez marzeń: to tyż tak samo będę hejtował na lewo i prawo, widząc młodych co śmieją się i gadają. Na pewno, najstraszniejszy będę jeszcze niż to co było - i ja wewnątrz rozumiem Tych ludzi, jak czują się we środku swojej świadomości.

oni ci nie odpowiedzą a ja nie wiem - a czekej akurat przypadkiem pracowałem obok rok: ogólnie chyba spoko, może trudno tam o zawrotną karierę, ale też to byłby taki dział z tych jakże paru niedobitków "bezhejtowych" nielicznych, gdzie ludzie sami nie zaczęli jeszcze się wykaszać zmuleni codziennością oszukania, zmęczenia pominięcia znieczulenia. -Znaczy się, można wtrybiać..!) jacyś normalni ludzie, akurat - zdaje tak spoko z widzenia, bo oni też jak Polacy - zawsze się Gdzieś znajdą..

islandia

PRZEPRASZAM! Czy ktoś może odpowiedzieć na moją wypowiedź? Mam pytanie odnośnie stanowiska w administracji. Czy ktoś wie na czym ta praca polega w praktyce? Oczywiście czytałam opis stanowiska na oficjalnej stronie H&M, ale szukam czegoś konkretnie od osób pracujących w Gądkach. Również chciałabym poznać jak mniej więcej kształtuje się wynagrodzenie na tym stanowisku. Czy to stanowisko jest bardzo oblegane? Każda informacja będzie dla mnie na wagę złota. Serdecznie pozdrawiam!

'o sobie samym' :) ale drugi film

majsterek ja piszę dla paru osób, z którymi nie mogę swobodnie porozmawiać od wielu, wielu miesięcy .. i mam wy(rą)bane że czyta mnie jeszcze parę tysięcy, po prostu -.. taki efekt, a może masz rację defekt- wszak potem jeszcze pisałem mniej już godzin do znajomych, a potem nawet i nieznajomych gdzieś po we necie więc nie jest to zboczenie zakładowe tylko po prostu ja lubię pisać, tak jako inny woli gadać przez telefon se raka w mózg pruć falami, jest ta wolność wyboru mediów środków komunikacji a daje ją Konstytucja, zaś bez limitu transfer na taki pusty hejt mnie nie razi nawet nie robi na mnie wrażenia jeszcze wam daję plusy A kiknąłem tu bo koniecznie muszę poprawić się, zaszła pomyłka mała w sumie a jakoś we sercu duża po oczach w głębi, niedopatrzenie ..pokrzywdzenie, pominięcie o skrzywdzenie - to co,sam to mówiłem,że słowami: Otóż nie wszystkie jednak ludzie tu się okazali vvuje.. Bo panie sprzątaczki nie są żadne knuje i one najszczerzej zawsze, jeśli to już, są uśmiechnnięte; inni się silą na uśmiech, ale to One są spoko, to im najlepiej z serc jedzie, najżyczliwej ..są One jakby " poza hejtem " - .. w ogóle inna częstotliwość jakby, jeno jakieś tam mają własne pewno Sprawy Wewnętrzne Nawet są spoko pomimo że po roku ktoś przyhejcił lekutko lub to w trudzie obłęda doznał zabłądzenia (rymy same jadą, ale to też jest jak kto woli free do przyhejcenia transfer bez limitu tej Panie life, i ode mnie masz plusa za to żeś sam się nie zaplusował, jak niektórzy .. co nie umieją napisać podprogramu, który nabiłby 5 tys. albo i nawet 8 plusów, jako i ja też nie umiem, ale już nie.] A na końcu we każdym był pusty dramat tkwił się okazało, jedynie z rzadka że po prostu czysta scena. Złamanie nogi zaś ręki może tłumaczyć czemu ktoś nie jest w stanie przybyć w gipsie dotknąć a nawet poruszyć swojej ksiązki, 1sza ultra-ciekawa o korsarskich krążownikach wojennych ale to jest normalna wiedza historyczna w pełni do zrekonstruowania, natomiast w tej Drugiej .. o zgrozo, co ja zrobiłem -we masywniejszej pozycji z okładki w dotyku już niedzisiejszej ..co najmniej wyśmienicie wręcz, bogato ilustrowanej, przecież to by nie dało się wręcz tak wyrzucić do kosza .. We księdze tej wyjątkowej z lat 70-tych znajdowały się słowa i wyrażenia, których nawet ja nie rozumiałem - nie znałem tej narracji o wielkich ludziach Polski w ogóle, nawet takich wyrazów .. dziejów_ =-ta pamięć, co tam była ..zdumiony czytając, odkrywałem.. - jakoś musiała zagubić się po uniwersytach i wielkich mędrcach od każdej dyscypliny na usługach media- korpo ;; ktoś gdzieś nie doczytał, jakiś doktorek przychachmęcił .. że tak powiemy, w dużym uproszczeniu. A kiedyś w końcu się uda, niemniej jednak pierwej wiele lat i wysiłku przemieszczeń kosztować będzie mnie zdobycie drugiego egzemplarza tego tytułu o tytule skomplikowanym tak że nie pomnę, tylko okładkę widzę tera w kolorze turkusowo-seledynowym prawie mogę jej dotknąć W miejscu gdzie przez rok ostrożnych testów nikt niczego nie wyrzucił a zwłaszcza książki - nieopatrznie pozostawiona ludzkiej dobrej woli pozycja, zawierająca informacje o naszym kraju, jego tradycji i historii.. zagrożone wręcz mi się zdaje zapomnieniem, oraz słowa którymi można by o nich opowiadać, czynach tych oraz wartościach stojących za niemi bijących światłem duchowego blasku, którego już dziś nie widać -wiadomości oraz słowa co wzbogaciłyby i oczytanych.. -o ale tak bez kitu naprawdę Tej cenne, żywe i niosące dumę dla każdego będącego we sercu Polakiem; jak ktoś wziął żeby poznać nasz kraj to hejt i lajk, a że ktoś To wyrzucił to nie jestem w stanie sobie nawet w wyobraźni odegrać takiej scenki więc tu już urywa mi się faza

'moja fantazja'

te swoje zęby bym podarował,ale za Niego macie prze--?ane ..prędzej czy później,ale szczerze i otwarcie powiem bo to i tak tu już nic nie zmieni: ci co jaskrawo kłamali na temat czyjejś czy mojej,nieistotix,postawy w pracy,ale to później jak będę miał czas dla Was ..może kiedyś przy okazji;oraz ci którzy odtąd niezgodnie z nadrzędnym aktem prawnym lub innymi dziedzinami zbiorów ustaw obowiązujących na terenie naszego kraju,nadepną mi choćby na paluszek małego palce.I nie że taki jestem, ale po prostu tu tak trzeba;Bo z Wami tak trzeba, wy tylko rozumiecie język siekiery ; a dwa lata ja uśmiechał się, starał się nie tylko wydawać ale być miły i uczciwy To mnie spróbowali potraktować jakbym był jakimś kundlem, i cosik prawdy jest.. bo i z tą bezdomnością, i ząbki ostre, i że nikogo nie boi, ale to z ludzi - a jeno ja się boję tej Strasznej Istoty którą wszyscy my niestety- a wie wszystko o nas,każdą sekundę-lub 1 na 1000 czysta indziej trafia, prawie wszyscy spotykamy zaraz kiedy to życie się skończy, ja już tam byłem w 1993 i czuło się to patrząc w tę nieludzką twarz, że nienawidzi nas obojętnie kto jak dobry czy zły - ale za to że jesteśmy ludźmi, - akurat ja wtedy byłem jeszcze czysty. Was tu się nikogo niczego nie boję, i nie będę bał- choćby mnie zamknęli do pierdla i tam gwałcili w 100 gejów, ja zawsze będę miał swoją godność swój honor swoje marzenia, te sprawy - i życzliwość nawet dla konkurentów, i jakąś taką dumę że tym wszystkim się stałem i to sobą reprezentuję, mimo że w domu nie mówili nawet "kocham cię" ..a jak przynosiłem piątki to robili ..bez kitu, tej:- zmieszane miny, i mówili że czwórki też by były fajne .. Oni mieli już plan dla mnie cały, miałem taki być normalny w _ui nie wyróżniać się, najlepiej żeby nikt nie zwracał na mnie uwagi A może, może- tej? Może jeszcze się kiedyś zrobię w takiego normalnego, normalnie się będę ubierał zwyczajnie zachowywał, typowe krótkie nienawistne posty .. i tak zaś żył, a potem umarł. Kto to k... w ogóle Był? a wracając do tamtego zdjęcia- kolega mówił że kiedyś miał WOPa wolny dzień wieczór plany, ale se sprawdził tylko godzinę na telefonie i tam miał w tle To zdjęcie Owo ..zobaczył Ją i pomyślał "Niee no, taka piękna [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] sunia tam jest, a ja będę w domu siedział, jak gej?. Było akuratix pół godzinki jeszcze do odjazdu autobusu więc dałem radę" A ja nieraz nie dałem przez to że tak pisałem w nocy na forum, albo w ogóle dojść na czas na autobus albo do ładu składu z ogarnięciem twarzo_szczęko_czaszko_wyzwania w pracy, bo na moim stanowisku rzadko bywa lekko .. ale tu już nie proszę o litość następnym razem, wiem że jej nie macie, i nawet przez myśl mi nie przeszło że moglibyście mieć litość. Przez dwa lata tu osiągnąłem dokładnie to, od czego zawsze należy zacząć, jak uważam:dowiedziałem się z kim mam do czynienia, o każdym mniej więcej wiem co sobą reprezentuje, jak pracuje.. jakim jest człowiekiem, i jak kabluje. Akurat tak wyszło, niechcący w rewanżu mimochodem że sam też już zaczynam porzucać ten etos, koloryt "prostego robotnika" Śmieszyło mnie jak czasem w pierwszych tygodniach, dniach tutaj ..ktoś musiał mi coś wytłumaczyć, a widział mnie pierwszy raz.. I były osoby- które mówiły do mnie ..tak dziwnie powoli, żebym łatwiej zrozumiał ..bo jak za szybko to nie wiem, może ich słowa mogłyby mi rozsadzić głowę.Dziś nie pamiętam kto to był, no już bez przesady..będą nowe rzeczy do pamiętania,ludziom. Sorry że tak się znowu rozpisałem, najwyżej skasujcie ..po prostu siedzę ciągle sam w domu,a w pracy ostatni raz bodajże przed Wigilią był taki dzień że na starym dużo, i tyle się chciałem nagadałem jak- a tero ni mo, jedno zdanie trzy, w porywach.. czasem nic, i to z osobami dla których tu w sumie zostałem,i to na takim dziale.. co gdzie na support w początkach nie chadzałem, nierzadko oferowali lepszy los.A dziś za to jeno mam obojętny wzrok, prztyczek w nos Tak że tyle dymu robię kiedy jestem pogodny i bez hejtu, pomyślcie z jakiej europejskiej geograficznej krainy, czy to może niziny- byłoby widać łunę gdybym się naprawdę wk....ł? Tego nigdy nie wiesz, człowiek sam się zaskoczy. O kurde 6 postów -nie no, gdybym sam był adminem to bym się sam skasował,ale na szczęście nie jestem, za to widze kolejny myk pozytywny motyw nieoczekiwany, bo w 3 godz [und 3 poprawiania] wyrzuciłem z siebie wszystkie larwy zadr, i pozbyłem z mózgu tematów co zaprzątały przechadzki me i przejażdżki od trzech pór roku, najmniej. PS do admin: jak się omsknie ręka przy "ę" i wciśnie alt+r, to cały post się idzie ..... nie można odzyskać.Nie pierwszy raz mi się to zdarzyło,ale ten był akurat najlepszy taki dziś,na zawsze znikł.. Mniemam że setki jak nie tysiące ludzkich postów gowork.pl już tak poszło w niebyt i niechęć.

'Neneh stance'

I to jest też ten problem z Wami, że nawet jak już od 10 miesięcy masz coś na jedną i/czy drugą ..no wtedy to już przegięły, przesadziły .. to One wtedy popłynęły i są świadkowie, kamery, dokumenty a w nich liczby.. I jak już chcesz i masz się kimś rozprawić,w końcu możesz po tylu ranach ze strony niesprawiedliwego języka danej osoby..to nagle sobie idziesz i patrzysz, a ta twarz jakby choćby zupełnie Inna od twojej, inne rysy charakter wszystko inne marzenia wartości codzienność- to jednak nie gorsza od ciebie; nie masz moralnego prawa, nie możesz bo by moce zniknęły A z tym telepatą kolegą to było że on mógł to zrobić bo wcześniej była 6-dniowa przerwa i mógł we domu dzień za dniem uruchamiać, budować swoją wrażliwość ..reaktywować, zrekonstruować sznur pereł uczuć.."Nagle już rano, otacza mnie tłum z autobusów, idę z wzrokiem wbitym w ziemię ..nie mogę na nikogo spojrzeć bo mam wrażliwość włączoną, i to wyjątkowo unadwrażliwioną -przez bezsenne noce ale nie bezsensne.Tyle dni siedziałem bez ludzi nie widziałem nikogo,przecież teraz jakbym na kogoś spojrzał -nawet nie w oczy w twarz,ale wyjątkowo wystarczył tył głowy..od razu bym poczuł wszystkie te uczucia ..tfu, emocje danej osoby. A to nie byłoby zbyt pikne,ani miłe -i to jeszcze dla takiego kogoś wrażliwego;bo można nie być miękkim a mimo to wrażliwym ostać i nie zawsze mały delikatny a duży z psychą jak papier ścierny,może być troglodyta z wyglądu..w dodatku co od dziecka musiał wyuczyć się nie okazywać mimiką gdy mu przykro,no i tak po dziś dzień jedyne co umie to zgrać twardziela.. a zaś cicho, niepozornym krokiem na kibelek się popłakać. Idziemy z tych autobusów.. jeszcze we żadną twarz z roboty nie patrzyłem,jakoś mimo wszystko mnie nie ciągnie tak.."Te no dobra, no to będzie trzeba to wyłączyć,zwykle staramy się medytować osiągać tą głębię ducha,a terozki muszę ja we try miga się niby-to przebrać psychicznie spłycić uprościć, bo tu nie dam rady w takim towarzystwie uczuciami przełączonymi w rozdzielczość Jamesa Camerona gdy pierwszy raz schodził na wrak Titanica.No ale jak jest taka unikalna i kwartalnie rzadka możliwość,że można kogoś dosłownie "telepatycznie nagrać" ..to żal by było nie spróbować, tej 1 okazji nie wykorzystać.Tylko żeby był ktoś fajny, o! akurat idą przede mną..traf jest,byndzie dobrze i zaraz wyłączam."Tak było.bez paniki Gdybym naprawdę miał taką moc to bym tu z wami nie siedział,tylko pewnie..bym stąd Sp..rd..ał, co jakiś czas nerwowo oglądając się za siebie. I nie mam tutaj na myśli fali uprowadzeń i gwałtów grup kobiet na mężczyznach w Zimbabwe czy RPA, szok ile tam tego dzieje się w ciągu roku; uśmiech, strzykawa w ramię i budzisz się u nich. Szczery człowiek jest, lubi pisać dużo; tu uśmiechają się wszyscy i tak samo wszyscy ci nawet jednego błędu nie wybaczą, potknięcia najmniejszego .. to wyolbrzymiają, choćby nawet urojone nasionko tylko mieli. -Tak się starałem: już nawet nie chodziło mi o te zęby, bo Takim się już zaakceptowałem i żyję z honorem, ale pracuję specjalnie dobrze głównie po to żeby sprawiedliwości stało się zadość i zostały ze swoimi słowami te osoby, które widziały że się wybijam.. szukały co by na mnie zakablować,długo czekały ..w końcu nie mieli prawdy no to trzeba było wybrać się, poszli z nieprawdą-i tak samo jak załatwili Ryszarda,on jeden nie ściemniał rzeczy umieszczał na taśmie.. nie na klatce.To go najpierw wesoło grupą, dali hurra kupą szturmem, pomówili 100% nieprawdy bez trudu sprawdzalnej,uszli z tradycyjną bezkarnością za totalnie bezzasadne czyste nienawistne pomówienie, a teraz Rycha dali na opening, mnie jeszcze konkretniej aby odwdzięczyć się chcieli wyj..... -tam nie ma znaczenia jak pracujesz, tylko jak się łasisz i kablujesz. Ja bajki nie oczekiwałem, ale przekroczenie standardów i mojej nawet wytrzymałości granic cierpliwości, to jest nie kiedy jak w H & M że idziesz i kablujesz prawdę , tylko jak są zgrane.. zbyt już - oj.. !-zbyt pewne siebie osoby na stanowiskach koszulkowych, od tylu sezonów pór roku otoczone bukietem swoich waflokabli, że nawet nie sprawdzają co im przynoszą czy słowa akurat prawdziwe to, czyliż fałszywe banknoty zostały we jakimś celu w plik wetknięte- jak mnie załatwili 16 grudnia ub. roku to mi się nie chce opisywać ale w razie co powiem kto gdzie był o 3.42, druga dziesięć te sprawy.. i kto był na którym secie, zbyt długo złe słowo mnie gniecie. Tu nie ma żadnej ochrony przed pomawianiem, przed potwarzą w tej firmie, zaś w tej agencji: przed hejtem i niesprawiedliwym obmawianiem, nie że nieżyczliwym ale po prostu wręcz kłamliwym pomawianiem, niesprawiedliwym komentowaniem pracy drugiej osoby, często naprawdę się starającej np. żeby móc się wyprowadzić i koledzy nie śmiali się ze siostrzeńca że mieszka i śpi w jednym pokoju z mamą.

islandia

Witam, mam pytanie odnośnie stanowiska w administracji. Czy ktoś wie na czym ta praca polega w praktyce? Oczywiście czytałam opis stanowiska na oficjalnej stronie H&M, ale szukam czegoś konkretnie od osób pracujących w Gądkach. Również chciałabym poznać jak mniej więcej kształtuje się wynagrodzenie na tym stanowisku. Czy to stanowisko jest bardzo oblegane? Każda informacja będzie dla mnie na wagę złota. Serdecznie pozdrawiam!

Zostaw opinię o H&M Hennes & Mauritz - Gądki

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie H&M Hennes & Mauritz