Opinie o JPMorgan Chase Bank Przedstawicielstwo w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy JPMorgan Chase Bank Przedstawicielstwo. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w JPMorgan Chase Bank Przedstawicielstwo o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o JPMorgan Chase Bank Przedstawicielstwo w Warszawa

Zniesmaczona

Już dawno nie przeszłam tak mało profesjonalnej rekrutacji. Po takiej firmie spodziewałam się wysokiego standardu i pozytywnego candidate experience, a rozmowę kwalifikacyjną odbyłam ze znudzonym Hindusem, który bujając się na krześle zadawał mi pytania jak robot nawet nie patrząc w kamerkę. Dodam, że ledwo można było zrozumieć jego angielski. Bardzo się spieszył i przerywał mi w połowie zdania, żeby szybko zapisać moje odpowiedzi, co dało mi odczuć, że taśmowo musi zrobić screening wielu kandydatów. Pytał również o wysokość moich aktualnych zarobków, co uważam za wysoce nieprofesjonalne. Na moją odpowiedź, że są to dane poufne widać było jego niezadowolenie. Dodam, że sama komunikacja mailowa też pozostawiała wiele do życzenia, aż musiałam spojrzeć w jego stopkę i stanowisko, bo nie mogłam uwierzyć, że ktoś może tak nieskładnie komunikować się w korespondencji, bądź co bądź, biznesowej. Poczułam klimat typowego korpo molocha z wypalonymi pracownikami, a to już przerabiałam..

Rose
@Zniesmaczona

I need to admit the recruitment process in this company is a total mess. I have been contacted with by two HR, one of which was Manager, I believe Lucyna R and second one Magdalena L. I felt like there was a lack of communication between those two people. Also, I would rate their English as a quite mediocre one thus they were not able to answer profoundly all of my questions. As a result I have decided not to proceed with the company.

Marika

Widełki dla niewtajemniczonych : Analyst 8-10k Associate 10-13k VP 12-18k

Inkwizytor

To jak wygladaja obecne widelki na Associate/Senior Associate?

BolekiLolek

Bardzo dobra, stabilna firma. Praca 3/5 z biura. Ale jest dodatkowa elastyczność co do wyboru dni w biurze, oraz nikt nie ściga jak czasem przyjdzie sie do biura 2 zamiast 3 razy. Pensje jak u konkurencji w innych bankach, ale bardzo dobre bonusy rzędu 100-200% msc pensji. Pakiet medyczny czy sportowy to standardowa oferta tyle, ze oddają pieniądze z funduszy pracy i dzięki temu można sobie kopic albo dobra kartę sportowa albo kupony do biedronki, bilety do kina i setki innych co jest ekwiwalentem gotówki. Godziny pracy 9-17 oczywiscie z elastycznością bo czasem trzeba zostać dłużej szczególnie w Finansach przy zamknięciu kwartału albo roku na giełdę. Ale wtedy można zarobić bardzo dobrze na tych 10-20 nadgodzinach albo dostać ich zwrot w postaci wolnych dni od pracy czy przyjść później - czyli zgodnie z Kodeksem Pracy. Super lokalizacja biura - świetny dojazd. Minus to brak stołówki pracowniczej, ale to dlatego ze jest sporo restauracji na około. Wiele młodych ludzi co jest fajne. Wiele wydarzeń o charakterze networkingowym, szkoleń, wizyt szefów z Nowego Yorku. Dla dobrych i pracowitych, którzy pracują 2 lata i więcej wiele okazji do awansów, wyjazdów za granice, przeprowadzki do innych krajów sponsorowanych przez firmę. Z mojego działu 3 osoby pojechały do Nowego Jorku a 2 do Londynu a firma zapłaciła za przeprowadzkę i wynajęła mieszkanie na 2 miesiące oraz opłaciła Delloite'a zeby pomogła pracownikowi znaleźć dom, załatwiła wizę dla partnerów i zezwolenia na prace. Byly umowy na czas nieokreslony od 1 dnia pracy. Teraz nie ma bo duzo ludzi aplikowalo do firmy, ktorzy nie byli ambitni korzystajac z polityki firmy, ktora nie zwalnia pracownikow tylko szkoli, przesuwa do innych zespolow, czeka conajmniej rok na proces oceny. Wiele takich osob demotywowalo kolegow i kolezanki z zespolu i przez to teraz jest okres probny jak wszedzie indziej, ale dzieki temu slabe osoby moga isc do konkurencji a JPM trzymac poziom. Minus to fakt, ze jest bardzo duzo pracy i trzeba byc na prawde bystrym i decyzyjnym oraz dobrze zorganizowanym, zeby sie wyrobic. Mimo to bez problemu mozna znalezc czas na lunch czy przerwe na pogaduchy. Jak ktos jest slaby to nie daje rady i narzeka oraz szuka pomocy u kolegow. Nie bez powodu JPM to najwiekszy i najbardziej rentowny oraz efektywny bank na swiecie. To nie urzad miasta, PKO BP czy stocznia ze zwiazkami zawodowymi wiec nie jest to firma dla kazdego. Dlatego tez jest wielu obcokrajowcow, ponad polowa w niektorych zespolach bo firma oplaca karte pobytu, wize i zezwolenia na prace a w Warszawie jest po prostu za malo kandydatow z odpowiednim wyksztalceniem i doswiadczeniem oraz mowiacych komunikatywnie w jezyku angielskim. Reszta to juz zalezy od szefa danego zespolu oraz czy jest w Polsce czy lokalnie jest tylko team lead a funkcjonalny szef w NY czy Londynie. Duza samodzielnosc i elastycznosc tez nie jest dla kazdego, szczegolnie jak ktos oczekuje uwagi, wsparcia kazdego dnia i ciaglej uwagi.

hahaha
@BolekiLolek

co za bzdury, nie pwiiez mi, zehindus jest lepiej wyksztalcony nzi czlowiek po SGH. hndus tylko ma swoj native english i jesczz etakiemu oplacac kate pobytu wize i inne a na Polakach sie wyzwac, co za bzdury

hahaha Nowy wpis
@BolekiLolek

Maciek Nowy wpis

Dobrawa Gawecka, będąc na czele JPMC Polska, została uznana winną stalkingu. Firma nie mogła jej zastąpić, ponieważ nikt nie chciał tu długo pracować, więc pozostawiono ją na stanowisku dyrektora zarządzającego bez przeniesienia do USA czy Wielkiej Brytanii (dyrektorzy zarządzający zazwyczaj nie zostają w Polsce, ale w tym przypadku przeniesiono na jej miejsce pracownika niższego szczebla z powodu jej stalkingu wobec innych pracowników). Gdy tylko dowiedziałem się, że firma próbowała wszystko zatuszować, tylko aby ją utrzymać na stanowisku (choć bez awansu do USA czy Wielkiej Brytanii), odszedłem. Okropne doświadczenie, najgorszy dział HR w Polsce.

Paul Nowy wpis

Terrible experience. Salaries not competitive anymore, poor medical package, managers barely with a financial background covering highest ranking just because they are the only ones not leaving. Do not expect people from Harvard, not even from a random Spanish university here, most are Polish who could not get into Goldman or UBS, Ukrainians running away from the war, Indians escaping their country. The last two normally get abused daily and have a much lower salary compared to polish or other international employees. To note that Dobrawa Gawecka (now at the head of JPMC Poland) was involved in a stalking scandal and this is why she is the only MD not transferred to UK or US. AVOID THIS COMPANY AT ALL COSTS!

Gigi Nowy wpis

Analityk finansowy z tego co widziałam w sieci musimy mieć minimum roczne doświadczenie żeby móc się kwalifikować. Czy jest przy tym jakiś większy przesiew? Mam zamiar aplikować liczyłabym na wasze porady co do rozmowy o ile oczywiście odpowiedzą

I've got this offer from a headhunter. 3 steps of recruitment process total in 2 weeks. Interviews were quite professional, no dumb questions. In the end they offered me 10k which is way below the minimum salary I told them about right in the beginning of the process. Considering this company allows only 2 days a week on remote (so you must live in Warsaw), I find proposed salary a joke.

Standard questions about motivation, previous experience in KYC/AML

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Nauczyciel do Przedszkola Ziarno
Kandydatka

Jak wygląda kwestia pracy zdalnej w teamach AML? Jeśli obowiązuje hybryda, to ile dni w tyg trzeba być w biurze?

@Kandydatka

Hybryda - 3 dni z biura we wszystkich teamach

Beti
@123

A dokładniej? Czy samemu można sobie wybrać dzień z domu czy jednak trzeba się dostosować? Jest to opisanie w sztywnym grafiku? I czemu ustalono akurat trzy dni?

@Beti

Zalezy od dzialu i Mngr. U mnie totalnie luzno, ale sa zespoły gdzie sie narzuca- najlepiej dopytaj na rozmowie u hiring mamager

Bonus

jakie były bonusy i ile % podwyżki w tym roku?

marek
@Bonus

u mnie podwyżka 15%, bonus 13-tka

Więcej osób tak miało może, że osoba rekrutująca ostatecznie się nie pojawiła? To w przypadku tych spotka F2F? a jak wygląda proces w przypadku Administratora danych EMEA? piszą, że ma ona charakter zdalny ale generalnie chce wiedzieć czego mogę się spodziewać. Opiszecie też ten zespół ds. płac z którym będzie się współpracowało?

Only

Drugi etap rekrutacji - spotkanie z managerem, który zwyczajnie nie pojawił się na rozmowie. Jeszcze nigdy nie miałem takiej sytuacji. Myślałem, że zaznam trochę powagi w największym banku inwestycyjnym na świecie, a tu cyrk na kółkach XD Nie polecam, szkoda czasu.

CorpoHuman

Czy JP Morgan naprawdę nie może postarać się żeby proces rekrutacji wyglądał profesjonalnie? Po wysłaniu CV dzwoni człowiek, zapewne pochodzący z Indii, którego poziom angielskiego jest porównywalny do poziomu dziecka z podstawówki, a poza tym przez niezrozumiały akcent rozmowa jest po prostu belkotem. To nie jest ok, robi bardzo zle wrażenie. I nie jestem rasistą, od takich firm po prostu oczekuje się konkretnego poziomu. Po kolejnej takiej akcji wycofałxm wszystkie aplikacje. Szkoda czasu.

CV, AI

Wyslalem kilka CV ostatnio, i szybko po zawodach, automatyczna odp. Dawno nie rekrutowalem sie, zasiedzialem sie w jednej firmie. Czytam ze Cv ma byc na 1 strone, moje jest na 2 strony - czy tu moze byc problem? Ile str maja Wasze CV? Czy wykorzystujecie AI do budowania CV? Bo 1 etap rektutacji zakladam jest robiony przez AI - jak przez to przejsc, zeby nie zostac od razu odsianym - wystarcza key words z opisu stanowiska, czysty jasny przejrzysty uklad, CV w pdf? Podobno niektore programy AI nie czytaja pdfow?? Z gory dzieki za odpowiedz.

a w jaki sposób reagują tutaj na podane widełki płacowe? ktoś się podpytał o konkretne by wiedzieć co mówić u siebie na rozmowie. jak się poda za wysoki próg na budżet to będą starali się negocjować czy raczej od razu dziękują kandydatowi? Dopytuje, bo nie chce przesadzić. :D

Hej, czy ktoś wie jaka jest mniej więcej stawka na stanowisku KYC operations analyst with Russian or French? Chcę aplikować ale nie wiem jakie podać widełki.

Cover letter

Czy wysylaliscie tylko CV aplikujac, czy CV+list motywacyjny/cover letter?

@Cover letter

Tylko cv. List motywacyjny to przezytek. Ewentualnie jak chcesz cos podkreslic ze swojej motywacji, to widzialam ze ludzie w cv dodaja kilka zdan

Aplikowac czy nie aplikowac?

Waham sie czy aplikowac do JPM, czy jest ktos w stanie szczerze napisac czy kandydat "z ulicy" ma mniejsze szanse na interview/prace, niz ktos po poleceniu, z czym spotykalam sie wczesniej w innych miejscach? Nie znam nikogo w JPM. Mam juz troche doswiadczenia w korporacjach, ale nie warszawskich.

@Aplikowac czy nie aplikowac?

Aplikuj, Kandydaci wewnętrzni czy też z polecenia na pewno nie mają latwiej. To czy cię zatrudnię czy nie to kwestia doświadczenia umiejętności i ogólnie podejść

Jakiś czas temu ktoś się pytał o widełki płacowe na Associate lub tez Senior Associate. Ciekawie jaka jest rozbieżność pomiędzy nimi? co jaki średni okres czasu udaje się w praktyce awansować? na jakich zasadach?

Marika

Widełki dla niewtajemniczonych : Analyst 8-10k Associate 10-13k VP 12-18k

@Marika

Szkoda, ze nie jest to powszechnie znane przed rekrutacja...

Qwerty
@Marika

Analityk nawet 12k, zalezy ile lat doswiadczenia i jaki departament. Asso 14-16k to tez nie problem. Stawki nie odbiegaja znaczaco od GS, Citi

Employee
@Marika

Nie jest to prawdą. Jeśli masz niepełne dane to nie wprowadzaj innych w błąd. Ass i VP mają zupełnie inne widełki. Zależy to również od działu. W finansach pensje nijak się mają do tego co piszesz

requestor
@Employee

Z tego co wiem to wynagrodzenia wyglądają mniej więcej tak, jak napisała Marika. A jakie są Twoje liczby w tym temacie?

Albert

VP to powyżej 20 kPLN.

Maciej
@Albert

Jak w ogóle osiągnąć taki pułap wynagradzania? Są to już ogromne pieniądze i jestem ciekaw, jak wyglądały Wasze początki zatrudnienia w tej firmie. Ktoś może coś napisać?

jozef666
@Maciej

aplikujesz na VP (z zewnatrz, z tzw ulicy), mowisz 22k, dostajesz 20 i zaczynasz jako VP od 20 w tej firmie

ivi

Ale netto?

byly pracownik
@Marika

nie, kazdy dzial/zespol ma inne widelki więc nie wprowadzaj w błąd. na Asso można spokojnie mieć +- 18K plus bonus na poziomie 15% rocznego wynagrodzenia.

nie do końca
@Marika

no nie do końca, bo jest jeszcze Senior Associate który jest do 18k a proporcjonalnie wyżej jest VP

COo
@Marika

A gdzie Senior Associate?

Pawel
@Marika

Maly update: Associate może dostać nawet 17-18k, a mega doświadczony VP 30 k lub więcej

RubyRose

a w customer service?

Brutto czy netto?

Kuba
@Marika

Strasznie niskie. W szoku jestem. Taki bank a tak słabe zarobki. To nawet cv nie wysyłam,bo szkoda czasu.

Julcia
@Marika

Wiadomo, na ile można liczyć na stanowisku Digital Support (Software Testing)?

@Kuba

ale to obowiązywały w 2019... Do dziś raczej o wiele większe są? A o które stanowisko Ci chodzi i jakbyś je wyceniał? Może jednak tyle oferują, ciekawe w sumie

@Anna

A co z bonusami i podwyżkami rocznymi? Jakie były np w tym roku?

@Marika

Mocno nieaktualne te widełki ;) nawet przed pandemią. Jak ktoś chciał podać takie dane to mógł przynajmniej zrobić dobry research

Inkwizytor

To jak wygladaja obecne widelki na Associate/Senior Associate?

pracodawca

Teraz rozumiem czemu mnie nie zatrudnili w Warszawie, choc pracowalam dla nich bez zarzutu i nawet z duzym wyroznieniem w NY przez ponad 12 lat! Dodatkowe slowa sa zbedne, po przeczytaniu opinii innych ludzi i stwierdzeniu faktow .

@pracodawca

Mimo wszystko nie dla każdego może się to zdawać jasne. Co wiec konkretnie masz na myśli? I z jakich przyczyn uważasz ze Twoja praca faktycznie była bez zarzutów? O jakim stanowisku tak naprawdę może być w tym momencie mowa?

Eks JP

Nie pracuje już w rzeczonej organizacji, ale słów kilka o tamtejszej kulturze i warunkach pracy. 1. Na start nie dostajesz ani telefonu komórkowego ani laptopa. Pracujesz na własnym laptopie, owszem maja refund i możesz sobie kupić sprzed, ale trochę się czeka na zwrot pieniędzy. Czyli w sumie nie zapewniają narzędzi niezbędnych do świadczenia pracy. 2. Praca zdalna max 2x w tyg. Nie ma elastyczności w tym zakresie. 3. Niby godziny pracy 9-17, ale w USA jest inna strefa czasowa zatem calle odbywają się na koniec dnia pracy. 4. Toksyczne szefostwo, ciągła krytyka i traktowanie „z góry”. 5. Do niedawna była na start umowa na czas nieokreślony.

@Eks JP

Nie prawda. 1. Nie dostajesz telefonu ani laptopa bo możesz sobie kupić - firma daje 1100 USD czyli blisko 5 tys PLN co wystarcza zarówno na laptopa jak i monitor. 2.(usunięte przez administratora). Wszystkie działy pracują 3 dni z biura i 2 dni z domu. 3. Praca 8-16, 9-17 tez jest mozliwa. Zalezy jaki dzial. Wazne zeby robota byla zrobiona. A ze niektore calle sa po 17:00 to prawda. Dzieki temu nastepnego dnia mozna przyjsc na 10:00 i juz. Elastycznosc dziala w obie strony. 4. Szef od szefa różny. Zależy na kogo się trafi i jakim sie jest samemu. 5. Nie ma umowy na czas nieokreślony bo za dużo zatrudniali słabeuszy, a że firma nie lubi zwalniać to później musieli się starać zeby przesuwać do innych działów, szkoli a koledzy narzekali, że trzeba za nich pracowac. Teraz po 3 miesiacach od razu moga nie przedluzac umowy i szukac kogos sensownego co bylo oczekiwane od kolegow z zespolu, ktorzy nie chcieli pracowac za kogos za te same pieniadze. Okres probny to standard na rynku a JPM mieli po prostu to jako super benefit ze od razu na stale.

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w JPMorgan Chase Bank Przedstawicielstwo?

Na jakich stanowiskach jest w ogóle możliwa inna jej forma? Teraz jak tak na szybko mam przejrzane oferty to widzę same UoP’y. tak poza tym większość z nich ma szanse na tryb hybrydowy. Jaki jest bieżący układ dni? I czy są działy, które preferują wspólna prace prosto z biura?

Short opinion. Da radę ją rozwinąć? Z tego co widzę po komentarzach ludzie ostatnio chyba jednak pracą się interesowali, pytanie tylko czemu? opiszesz te atmosferę, by było wiadomo w czym rzecz? To nawiązanie do jakiegoś konkretnego działu?

Zostaw merytoryczną opinię o JPMorgan Chase Bank Przedstawicielstwo - Warszawa

• Jak się pracuje w JPMorgan Chase Bank Przedstawicielstwo?

Zobacz opinie na temat firmy JPMorgan Chase Bank Przedstawicielstwo tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 79.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w JPMorgan Chase Bank Przedstawicielstwo?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 4 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy JPMorgan Chase Bank Przedstawicielstwo?

Kandydaci do pracy w JPMorgan Chase Bank Przedstawicielstwo napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

JPMorgan Chase Bank Przedstawicielstwo