Opinie o SprintAir w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie SprintAir. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w SprintAir o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SprintAir w Warszawa

Czytałem wcześniejsze opinie i już nie mam wątpliwości, że w Sprint Air stosowany jest (usunięte przez administratora)i to na bardzo szeroką skalę. Cały Zarząd powinien stanąć przed sądem za stosowanie praktyk (usunięte przez administratora). Jakiś czas temu po firmie krążyło coś w rodzaju listu otwartego skierowanego do Zarządu tej spółki. Praktycznie każdy pracownik biurowy, pilot, mechanik i sprzątaczka mógł przeczytać o powszechnie znanych niedociągnięciach w Sprint Air. U mnie w dziale też nie brakowało absurdów ale nie miało to większego wpływu na jakość pracy. Pamiętam, że wywołało to chwilową nerwowość aż w końcu wszyscy o tym zapomnieliśmy. (usunięte przez administratora)Dla mnie najbardziej bulwersująca była postawa tych dwóch pilotów, których często widuję na trzecim piętrze i którzy poświęcili swojego kolegę i koleżankę. I na koniec, ja jak i pozostałe dwie osoby, które usłyszały o tym do jakiego absurdu mogło dojść jesteśmy gotowi zeznawać w tej sprawie, która mamy nadzieję, że znajdzie swój finał w sądzie.

Czy w SprintAir jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Dlaczego tak uważasz? Nie ma komu sie wygadać?

Wiecie, czy SprintAir udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

EEE?

że co?

Wojciech
@EEE?

Co się tak dziwisz? Nie udostępnia czy nie ma pracy zdalnej?

migmig
@Wojciech

Nie ma zdalnej.

Aleksandra
@migmig

szkoda :/ a to jak w biurze pracujecie, to na open space?

Lech

Po rozmowie kwalifikacyjnej ktoś miał się odezwać. Zero kontaktu. Trochę żenujące

Aleksandra
@Lech

Może jeszcze się odezwą? A czy mógłbyś mi powiedzieć jak wyglądała ta rozmowa o pracę?

Mick Jager
@Lech

Może okazałeś się zbyt mądry i ktoś wyniuchał krzywym harupuniastym nosem, że nie wpedzisz się w 10l lojaki? W mojej ocenie czuj się zadowolony, nie oddałeś swojej wolności w imię drogiego hobby.

Karol
@Mick Jager

A co tak źle oceniasz firmę? Opowiedz coś więcej

Anka
@Karol

Jak jeszcze chodziłam do podstawówki to był tam taki paweł, potem poszliśmy i koło biedronki zjedliśmy czekolade, potem on poszedł do domu a ja do kościoła i potem spotkaliśmy się koło sklepu spożywczego i ja miałam deskorolkę

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie SprintAir? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Nauczyciel do Przedszkola Ziarno

Czy w SprintAir możliwa jest praca na podstawie B2B?

były pilot

Jeśli idzie o pilotów to jest to jedyna dostępna opcja, aczkolwiek wróbelki mi wyćwierkały ostatnimi czasy,(usunięte przez administratora)

Karol
@były pilot

Co tam napisałeś? Niestety część została wycięta, nie wiem co ci te wróble wyćwierkały :)

Twój Prezes
@Karol

Nie interesuj się

Niepolecana firma dla uczciwych wielmożna pani prezes szykanuje i traktuje pracowników jak (usunięte przez administratora) Większość pracowników na boku dorabia nawet kilka pensji przekręcając firmę i uważam ze dobrze ze (usunięte przez administratora) taka firmę. (usunięte przez administratora) praca napewno nie jest w wymiarze według kodeksu pracy.Jak macie pomysł jak oszukać ta firmę to polecam się zatrudnić

Odradzam jakiekolwiek związki z ta firma. O pracy w tym juz nie wspominając.

Czy urlop w SprintAir jest płatny 100%?

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

własna działalność

Absolwentka

Moim zdaniem jak na prywatna firme z dominujacym udzialem glownego akcjonariusza to relacje wewnatrz firmy sa bardzo wywazone. Z tego co nowia na rynku lotniczym, to jest kilkadziesiat osob pracujacych w tej firmie juz od dziesieciu i wiecej lat, a firma z roku na rok sie powieksza. Ci, co odchodza, to albo na duze samoloty, ktorych firma jeszcze nie ma , albo do jeszcze wiekszych firm, gdzie nie ma tak duzo pracy. Placa dobrze, wystarczy zobaczyc jakimi furami jezdza wszyscy pracownicy po kilku latach pracy. Oby wiecej takich firm. Jak chcialam sie zatrudnic, to mnie w koncu nie przyjeli bo w trzeciej rundzie rekrutacji bylam chyba za malo doswiadczona. A chetnych do pracy u nich bylo jak na deptaku w niehandlowa niedziele.

@Absolwentka

Powiem Pani z doświadczenia, że ludzie nie zwalniają się tylko z powodu samolotów, ale też atmosfery jaka panuje wewnątrz. Zarobki okej może i fajne, ale pieniądze to nie wszystko. Lepiej zarobić tysiąc mniej, a pracować z ludźmi z doświadczeniem i normalnym zachowaniem, a nie ludźmi, którzy za uścisk dłoni prezesa sprzedadzą rodzinę i wiedzy zero. Prawdopodobnie dzień, w którym Pani odpadła z rekrutacji jest najlepszym dniem w Pani życiu :)

Z tego co udało mi się zaobserwować to w ostatnim czasie były dwie rekrutacje do działu jakości- to dosyć duża rotacja jak na tak małą komórkę. Ktoś wie dlaczego? Pytam bo rozważam złożenie CV w na aktualną rekrutacje do tego działu.

Dorota
@123

Jaką ostatecznie decyzję podjęłaś w kwestii aplikowanie do SprintAir? Jeżeli wzięłaś udział w procesie rekrutacyjnym w tej firmie, to zachęcam Cię do opisania swoich spostrzeżeń z jego przebiegu i poziomu merytorycznego. Będą one niezwykle istotne dla osób rozważających złożenie CV do tego pracodawcy.

wow
@Absolwentka

trzecia runda? co za brednie :D od kiedy rekrutuje się rundami? relacje wyważone? no to się ktoś ładnie w firmy podłożył żeby laurkę wyklepać

Mądrala

Żeby lepiej zarabiać musi firma mieć środki a te będą jak firma będzie trzymała dyscyplinę finansową!!

abc
@Mądrala

ta firma rokrocznie miała czysty zysk i z każdego roku był on o kilka procent wyższy. wszystko do sprawdzenia w sprawozdaniach. trudno jednak nie zauważyć, że dzieje się to kosztem ludzi, cięć, zastrzania i wymysłów, a nie zdolnego zarządzania

sa

szczerze wszystkim odradzam prace tej firmie. Prawie wszystkie stanowiska obsadzone przez czlonkow rodziny. Niedlugo zabraknie czlonkow rodziny aby je obsadzic. Niezdrowa atmosfera, oszczedzanie na czym sie tylko da. Poza tym to co napisane ponizej to prawda. Wyplata wynagrodzen - kazdego 10 dnia nastepnego miesiaca! a nie jak w kazdej normalnej firmie w danym miesiacu. zatem zeby dostac pieniadze musisz przepracowac 40 dni! Jakies premie uznaniowe przy kazdej wyplacie. Az dziw bierze ze sa jeszcze ludzie ktorzy godza sie na takie warunki. PS. Nota bene - papier toaletowy jeszcze jest. Mniej wiecej tak to wyglada.

@sa

To raczej normalne ze wypłata jest po przepracowanym okresie. Gdzie płacą z góry? Że jak zatrudnisz sie 01.06.2019 to 10.06.2019 dostaniesz wypłatę?

killer
@Janusz

chyba zawsze pracowales w takim bagnie skoro nie dosc ze nie widzisz problemu to jeszcze piejesz z radosci na temat firmy. albo jestes ichniejszym trollem. w normalnych firmach a w takowych bylo mi pracowac, wyplata byla zawsze do ostatniego dnia danego miesiaca, a nie w polowie nastepnego!!!

byly pilot SAir
@killer

zgadzam sie! w tej firmie dostajesz kase po 40 dniach! zreszta takich osob malo..wiekszosc to piloci, udzialowcy, znajomi, rodzina itd na wlasnej dzialalnosci wystawiajacy bardzo soczyste faktury... bardzo soczyste.

ups
@killer

to ciekawe jak się pracodawca rozlicza nie wiedząc np. czy stawisz się ostatniego dnia w pracy albo jak rozlicza podatki... płaca z góry jest ogromną rzadkością.

@ups

Z góry??? Co za brednie. Kasę dostajesz po 40 dniach przepracowanych czyli 10 dnia następnego miesiąca. Wynagrodzenie w normalnych firmach dostaje się ok. 25 każdego miesiąca. To oczywiste żerowanie na pracownikach. Dodatkówo umowa tak skonstruowana to co miało być wyplacone składa się z podstawy i premii uznaniowej i o tym dowiadujesz się pierwszego dnia pracy. Bo nikt wcześniej słówka podczas rozmów nawet nie pisnal. Arogancja właścicieli i obcesowe i niegrzeczne traktowanie pracowników to norma. OMIJAC SZEROKIM LUKIEM. TYLKO DLA DESPERATOW

Czlowiek zdrowo myślący
@123098

Przecież wypłatę dostaje się do 10 dnia następnego miesiąca, przykładowo: zacząłeś pracę 01.02.2020 to pracujesz miesiąc i do 10.03.2020 dostajesz wypłatę ZA LUTY, 01.03.2020 już zaczynasz dostawać wynagrodzenie ZA MARZEC. Mam 18 lat i nie sprawia mi problemu pojęcie tego, chyba nigdy nie dostałeś paska z wypłaty

@sa

Nie do końca rozumiem. Piszesz, że jest źle i płacą z opóźnieniem czyli 10 dnia kolejnego miesiąca. Wiele firm tak płaci. A jak się to ma do umowy, która masz podpisaną?

VVV
@Janusz

A pracujcie sobie tam dalej skoro tak wam dobrze . I przynoście dalej do tej firmy swój cukier, herbatę i kawe z domu jak chcecie się napić. Gratuluję dobrego samopoczucia hahahahahha :))))))

wow
@sa

skoro dostajesz 10tego, to również kolejnego 10tego co daje hmmm 30 dni? miesiąc? żeby coś krytykować trzeba mieć jeszcze pojęcie.

Hej, czy w firmie SprintAir płacą za nadgodziny?

vamp

za co?:)

Jak jest z pakietem medycznym w SprintAir? Można dołączyć rodzinę?

Paul

Od jakiegoś czasu firma nie zapewnia pakiety medycznego, da się wykupić i dla siebie i dla rodziny w jednej z większych firm. Stawki są jednak nierynkowe

Pakietem medycznym???? Żadnym!!!! Za pakiet możesz sobie sam zapłacić po stawkach wyższych niż gdybyś kupił je na rynku.

Zawiedziony

Firma jak pozyskuje pracownika to robi wszystko aby nowy adept który spełnia ich wymagania został ich podwładnym mówię podwładnym. Jeśli kiedykolwiek stanie okoniem jest wrogiem którego trzeba zniszczyć wszelkimi sposobami. Proszę zastanowić się kilka razy zanim podejmiecie decyzję związania się z .tym rodzinnym klanem. Wypowiedzenie przesyłają kurierem lub służbowym i-mailem bez żadnych objaśnień. Wynagrodzenia płacą z 10-cio dniowym opóźnieniem. Jeśli jesteś przekonany/a/ do podjęcia współpracy za tą firmą to życzę powodzenia. Zawiedziony

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie SprintAir? Są one dodatkowo płatne czy jest możliwość odbioru godzin?

latający

Jakie nadgodziny? Pracujesz tyle ile trzeba, albo wylot. Piloci i stewardesy mają czas pracy regulowany prawem, wiec im się go lekko fałszuje jak nie wychodzi zgodnie z prawem, a biuro pracuje do oporu. Siedzą czasami do 20 lub dłużej aby napisać raport dla prezesa np. kto ma ile godzin wylatane (liczone recznie) czy tez kto jeśli bliski spełnienia kryteriów do awansu kapitańskiego. W firmie jest (usunięte przez administratora) i tylko zapał pracowników niebedacych rodziną prezesa pozwala to jako tako utrzymać.

Były pilot SprintAir

Najgorsza firma na rynku. (usunięte przez administratora) 10 lat kontraktu bez możliwości wypowiedzenia umowy. Prawo do wypowiedzenia nabywasz po 10 latach pracy! Kara umowna maleje o połowę dopiero po 5 latach pracy. Zabezpieczenie w postaci weksla podpisanego w obecności notariusza! Nawet jeśli chcesz się spłacić nie masz prawa odejść z firmy. Jeśli spróbujesz to firma pozwie Cię do sądu o kontynuację "współpracy" i nie wypłaci należnego wynagrodzenia. Oprócz tego będzie Cię nękać notami księgowymi za wyimaginowane koszta. Np. dodatkowe szkolenia, mundury, czy nawet hotele dla Twoich instruktorów. Firma nie przestrzega czasów pracy i skrzętnie to tuszuje. Nie przestrzega Instrukcji Operacyjnej. Nie zapewnia odpowiedniego miejsca i czasu wypoczynku. Na każdym kroku oszczędności. Infantylna nazwa - (usunięte przez administratora)Air. Noclegi w najtańszych pokojach. Często nawet bez wymaganego prawem lotniczym wyposażenia. Wykorzystuje pilotów jako kierowców czy do rozładunku cargo. Oczywiście za wszystko odpowiada pilot, bez dodatkowego wynagrodzenia. Nikt Ci tyle nie da co prezes obieca. (usunięte przez administratora) Z całego serca współczuję tym którzy jeszcze tam zostali. Nie idźcie tam!

rose
@Były pilot SprintAir

Praca dla Cabin Crew na bardzo wymagającym sprzęcie w przeciwieństwie do nowej floty jaką posiada konkurencja. Pracodawca dorabia się kosztem pracowników. Brawo dla niego! Pozostali zatrudnieni do wykonywania jego poleceń. Najlepiej nie posiadający jakichkolwiek perspektyw i chęci rozwoju osobistego. Osoby na stanowiskach kierowniczych nie posiadają żadnych umiejętności zarządzania czynnikiem ludzkim. Obecna szefowa personelu pokładowego częściej rusza d……./ niż głową. Nie jest empatyczna, wyrozumiała, nie lubi ludzi. Praca jest okropna. A firmę tworzą ludzie Panie Prezesie. Może pora na nową lepszą zmianę?

Janusz

Do przyszłych dyspozytorów lotniczych. Dyżury w dziale ops w ramach praktyk polecam odbyć w innych firmach na rynku, w których pracują kompetentni menadżerowie. (usunięte przez administratora) Powodzenia.

Izolda
@Janusz

Pisze się miglanta a nie miglanca

Beata
@Izolda

miglanc «osoba leniwa, sprytnie uchylająca się od obowiązków». Jeśli już doszukiwać się błędów, to jest zwrot "za króla Ćwieczka", a nie "świeczka"

Izolda
@Beata

u nas na Podlasiu mówi się migrant :) daj żyć

K
@Janusz

Nie zgadzam się, na praktyki do opsow po kursie akurat przyjść warto. Przy okazji praktyk już kilka osob dostało propozycje pracy i znalazło zatrudnienie jak nie w ops to w innym dziale. Wiem, że ludzie trafiali w ten sposób do handlingu, transportu, jakości a nawet techniki etc. Jak sie znajdzie z nimi wspólny język i akurat gdzieś kogoś potrzebują to opsy polecają dalej, ja tak zostałem przyjęty :)

MASTER CPT
@Janusz

Ja też uważam, że OPS to akurat bardzo na plus! Co prawda faktycznie nowy kierownik jest o wiele gorszy od poprzedniego, ale chłopaki dają radę

Mariusz
@MASTER CPT

Wiecie może, czy pracodawca oferuje szkolenie początkowe dla nowo zatrudnionego mechanika? Chciałbym dowiedzieć się, czy można liczyć na przeszkolenie z zakresu obowiązków, które pracownik miałby wykonywać. W każdej firmie są nieco inne systemy pracy, dlatego dobrze by było przed podjęciem zatrudnienia poznać, jak wygląda praca u danego pracodawcy.

pilot

Praca jako praca jest OK, współpracownicy w większości też OK, latanie przyjemne, choć dla ludzi, którzy potrafią długo nie spać i lubią pracę w nocy. Dział OPS w porządku. To tyle z pozytywów. Prezes na rozmowie może obiecać dosłownie wszystko, umowa zawiera głównie obowiązki pilota, a to co obiecuje prezes jest na gębę. Z obietnic się oczywiście nie wywiązuje, jakiś czas temu powiedział, że przyjmując do pracy obiecywał jak Patryk Jaki - w kampanii wyborczej. Prezes zawiera z ludźmi umowy dlugoterminowe, wieloletnie, a za zerwanie grozi kara liczona w dziesiątkach tysięcy złotych, oczywiście zabezpieczona wekslem. Pomimo to warunki "zatrudnienia" (to jest własna działalność oczywiście) ulegają ciągłej zmianie, przynajmniej raz na kwartał Pan prezes ma pomysł co by zmienić. Ostatnio nam dał do podpisania umowy in blanco, a tak na serio to aneks do umowy mówiący o tym, że na kolejne aneksy się zgadzamy bez podpisywania czegokolwiek. Jeden gość się postawił i nie podpisał, został zwolniony. Komornik ponoć już mu zajął kilkadziesiąt tysięcy kary bo z weksla to działa tak, że najpierw może ci zając komornik, a później się możesz bujać w sądzie i może to odzyskasz. Do tego prezes go pozwał o naruszenie jego dóbr osobistych. :-D Plotka głosi, że prezesa bardzo uraziło to, że gość napisał, że powinien dać ludziom umowy o pracę i wprowadzić regulamin pracy zamiast szantażowania i wymuszania podpisywania kolejnych aneksów. Atmosfera jest taka, że prezes przy każdej okazji chwali się ile to ma spraw sądowych z byłymi pilotami - ostatnio coś o 19 czy 20 wspominał. To jest praca dla osób, które godzą się dosłownie na wszystko, w tym na miesiąc pracy za wynagrodzenie, które nie pozwala wynająć mieszkania w Warszawie (sorry, ale jako pilot to śmiech), albo dla ludzi, którzy lubię się po sądach szwędać.

Dorota
@pilot

Wiesz może czy tak jest w przypadku wszystkich pracowników, czy tylko pilotów? Od razu są zawierane umowy długoterminowe, czy jest jakiś okres próbny? Możesz też zdradzić na jakie wynagrodzenie należy się nastawiać pracując w SprintAir?

Kamil
@Dorota

Najpierw jest okres próbny albo staż bez żadnych pieniędzy

Biuro

Zdecydowanie nie polecam pracy w tej firmie. Zero systemu, wszystko robione ręcznie, dłubanina i strata czasu, przez co pracy jest od groma i nie ma czasu nawet zjeść normalnie, z resztą jakiekolwiek przerwy nie były mile widziane. Atmosfera mega stresująca, wszyscy podporządkowani jednej osobie, która wywiera ogromną presję i stres, nie jednokrotnie krzykiem. Nadgodziny nie płatne, ani nie można ich odebrać, a nie da się ich nie robić, bo człowiek fizycznie nawet jakby chciał tego nie ogarnie. Kasa marna, a dodatkowo na umowie jest jakaś premia uznaniowa (jest to część ustalonej podstawy netto) o czym dowiadujesz się podpisując już umowę, czyli pierwszego dnia pracy. Oczywiście notorycznie się słyszy "że polecimy po premii". Dużo by pisać. Zdecydowanie nie.

bujajcie sie...
@Biuro

praca albo dla desperatow nie majacych zadnego wyjscia albo dla....masochistow, lubiacych codziennie rano dostawac kubel pomyj na łeb....taki sprinter slop bucket challenge... dzien w ktorm odejde bedzie najszczesliwszym w moim zyciu... a to juz niedlugo... :DDDDDDDDD

Zostaw merytoryczną opinię o SprintAir - Warszawa

• Jak się pracuje w SprintAir?

Zobacz opinie na temat firmy SprintAir tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SprintAir?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 1 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

SprintAir