Opinie o McDonald's w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie McDonald's. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w McDonald's o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o McDonald's w Wrocław

rj3

Ja pracowałam w mc donaldzie na terenie małopolski. Opiszę jak wyglądała ta praca. Na rozmowie kwalifikacyjnej nie zadawano mi wielu pytań odnośnie doświadczenia. Wręcz nie specjalnie zwracano na nie uwagę. Padło jedynie pytanie czy interesuje mnie praca na cały etat, czy pół etatu i poinformowano że jest to praca 3 zmianowa i na umowę o pracę. Od razu na rozmowie dostałam skierowanie na badania medycyny pracy.Po wykonaniu badań było szkolenie bhp. U mnie trwało 6 h.Po szkoleniu dostałam odzież roboczą(spodnie były do przeróbki). Trzeba było kupić buty bhp(dałam 80 zł). Do pracy szłam 2 dni po szkoleniu. Zarówno za szkolenie, jak i badania wypłacono mi pieniądze. Jeszcze w skrócie opiszę pierwsze dni pracy. Zaraz w 1 dniu skierowano mnie do wydawania kanapek na stanowisku drive. Jest to jedno z trudniejszych stanowisk. Dlatego że nie było osób do szkolenia. Szkolenie trwało 40 min. Było to szkolenie z pakowania kanapek i wydawania klientowi. Po tym krótkim szkoleniu przez 8h musiałam radzić sobie sama, dlatego że jak czegoś nie wiedziałam to nikt nie miał czasu mi odpowiedzieć. Był haos. Wszyscy biegali, maszyny piszczały. Jednocześnie mówiono do mnie przez słuchawki z kuchni i jednocześnie mówili klienci. Trzeba było mieć bardzo podzielną uwagę, szybkie ręce i być bardzo energicznym dlatego że tam się nie chodzi, tylko biega. Trzeba być naprawdę sprytnym i szybko łapać. Bo ja np. trafiłam tak, ze nikt nie miał specjalnie czasu na szkolenie mnie. Tak samo również później np. na frytkownicach. Pani szkoląca pokazała mi tylko co się przyciska w 2 minuty i zostawiła mnie samą. Sama musiałam nauczyć się obsługiwać to urządzenie. No i można się poparzyć. Ja poparzyłam się po tygodniu pracy. Poparzyłam łokieć(zamówienie wzrastało i chciałam szybko wysypać frytki). Na zakończenie w skrócie : praca szybka, wymagająca, stresująca i trzeba na siebie uważać(jak to na kuchni). W mojej restauracji było słabo z szkoleniem, ale w innych różnica może być znaczna i tam być może z tym jest lepiej.Plusem jest umowa i terminowe wypłacanie pieniędzy.Nie ma nadgodzin.

RENIA31

Jedzenie zimne niesmaczne hamburgery najgorsze jakie w życiu jadłam brak sałatek wszystko ladne na zd tylko niestety!

Michalina
@RENIA31

Pani reniu a pani jadła że wszystko jest zimne tym maku

@Michalina no może od dawna na coś chorowałaś i tylko przypadkiem było to, że akurat po pracy to odkryłaś. No ale najważniejsze jest to, co powiedział Ci lekarz. Powiedział, że praca w McDonald's to wywołała?

Michalina
@Karolina

Jak poszłam do pracy tak mi się stało

Alicja

W Mac Donald jedzenie jest ochydne suche kanapki żałują sosu bez smaku prawie wcale niema sałatek jedzenie zimne

@Alicja

Pani Alicja pani gdzie kupowała jedzenie jakiej miejscowości

Pracownik Restauracji

Bardzo miły menager. To była najpiękniejsza i najprzyjemniejsza rozmowa o pracę w moim życiu.

o dyspozycyjność.

Wszystko na początku było super z pracą później wszystko się pauli asz zachorawalam przez pracę w maku teraz się mecze a kto da mi pieniądze na leki na serce albo zwróci mi zdrowie

@Paulina nie rozumiem? Nie masz dojazdu do pracy skoro jest w mieście, gdzie jest komunikacja? Czy za granicą McDonald's organizuje dojazd do pracy? Bo myślę, że osoby z Wrocławia nie wiedzą o co dokładnie Ci chodzi.

@Karolina

Z wloclawka nie ma dojazdu a grafik jest do (usunięte przez administratora)

Zauważyłam, że nie zwracacie uwagi jakiego miasta wątek dotyczy. Jak wiemy restauracji McDonald's jest dużo w większości polskich miast. Ten wątek dotyczy Wrocławia, a Wy piszecie o różnych miastach. Rozumiem Wasze problemy w pracy, ale jeżeli nie będzie pisać w odpowiednich wątkach to to nie dotrze do odpowiednich osób zainteresowanych pracą w konkretnej restauracji.

Nie wiem jak w innych miastach ale McDonald w Tarnowie to jeden brud podloga, kosze,stoliki tragedia a obsluga przy kasach to stojące mumie nie doradza nie zaproponują nawet usmiechu nie ma stoją tam za karę

@McDOlcia czyli generalnie liczba zaplanowanych godzin przez pracownika McDonald's powinna się zgadzać na koniec miesiąca? @PAulina sz. a jaki jest standard, żeby pracownik nie musiał marznąć? Możesz dokładnie opisać sytuację? Gość nie powiedział przez mikrofon jakie chce zamówienie i przyjechał bezpośrednio do okna, w którym się płaci? Tam i tak musi być otwarte okno, dlatego nie rozumiem co tam się wydarzyło. Możesz jaśniej to opisać, by każdy użytkownik forum zrozumiał?

McDOlcia
@Karolina

"czyli generalnie liczba zaplanowanych godzin przez pracownika McDonald's powinna się zgadzać na koniec miesiąca?" Tak :)

PAulina sz.
@Karolina

Karolina,. Gość przez mikrofon powiedział, że chce podjechać do okienka złożyć zamówienie, a odpowiedziałam, że nie mogę spełnić Pana prośby na co meneger zaczął mnie namawiać na spełnienie prośby gościa. . Mam w nosie, że okno ma być otwarte ja chcę mieć ciepło w pracy. Pracować w zimie przy wyłączonym ogrzewaniu i otwartym oknie jest niehumanitarne w stosunku do człowieka oraz oznacza brak wyobraźni dla zarządzającym tym zakładem pracy. Standardem powinno być w takiej sytuacji własne i czyste: polar, czapka, rękawiczki dla pracowników . tylko oczywiście trzeba chcieć się dostosować do potrzeb pracownika a u was tym kiepsko jest., bo jak przyjedzie Gość i powie,, że Pracownik Mc Donald`s ma zjeść Muchomora Sromotnikowego to oczywiście meneger będzie kazał zjeść takiemu pracownikowi i jeszcze ketchup doda do takiej prośby Gościa. Prawda? Może ktoś tak lubi być traktowany w pracy w każdym bądź razie ja nie.

Magdalenka

Ja pracowałam dwa miesiące w Machnacz I i było na początku fajnie ale wszystko zaczęło się psuć więc podeszłam za porozumieniem stron i bardzo się cieszę że jusz się kończyła ta cała męka nie mosze się niczym jusz denerwować więc jak ktoś będzie chciał to od doradzam pójścia tam

Paulina

Ja od doradzam pracować w Donaldzie w Machnacz i bo jest bardzo dużo roboty i to jest bardzo źle więc jak ktoś chce tam pracować od doradzam nawet co mieszkają z wloclawka nawet dojazdy nie pasują więc ja tam pracowałam dwa miesiące i mam serdecznie dosyć tego pracy

MC donalds Legionowo to bardzo specyficzne miejsce na jednego pracownika szeregowego przypada 2-3 menedżerów w tym połowa z nich jest bardzo niskiej kultury osobistej. Większość menedżerów MC donalds legionowo nie umie komunikować się z pracownikami używa języka chodnikowego z kontakcie z podległym pracownikiem obraża go przy klientach co bardzo źle wpływa na ogólne wrażenie i zły odbiór przez klienta. Pracownicy nie mogą wychodzić na przerwę pracują ponad siły w atmosferze ciągłej nagonki ze strony menedżerów o niskiej kulturze osobistej. Nie polecam pracy w MC donalds legionowo.

Monikav

Ja pracowan dwa miesiące i mam jusz naprawdę dosyć tego tej pracy jak noszę zostać dziećmi zaraz mają prentesje

@zawisza bo może chodziło firmie McDonald's o to, że będą zrobione tak zmiany, by każdy mógł usiąść z rodziną i było to podzielone między wszystkich po równo. Nie sądzisz, że nie o to chodziło? A czy pracujesz w takiej dużej restauracji, że ona jest otwarte zawsze? Bo chyba nie zawsze są wszystkie restauracje McDonald's otwarte?

Rafał

Powiem tak zalezy od restauracji. Przerobilem sporo w Warszawie bo wysylaja na tzw supporty. W 3/4 restauracji panuje mobbing managerowie ktorzy sie ciagle przypierdalaja nawet jak robisz to tak jak nalezy wg standardu. Stawka spoko na start 13zl brutto/h. Ogolnie jest spory zapierdol trzeba byc szybkim i odpornym na stres. Aczkolwiek pomimo dobrze wykonywanej pracy kadra managerska i instruktorska zawsze bedzie starala ci sie wetknac na sile jakis rzekomy blad. Napoje darmowe to prawda znizki podczas pracy okolo 50% i po za praca tzw bonifikarta (znizki w kazdym McDonald's na terenie kraju). Nierzadko jest tak ze lubiani sa tylko ci co chodza na piwo z managerami po pracy

@Rafał

13 na start? To ładnie, bo u mnie nawet najniższej krajowej na start nie dają.

zawisza

Nie dawno oglądałem obłudną,pełną hipokryzji reklamę, związaną z firmą mcdonald,s.Kończyła się zdaniem -,,Żeby rodzina na święta była razem''.Jakoś nie widzę starań kierownictwa firmy mcdonald's,żeby np. pracownicy restauracji w czasie świąt byli razem, skoro większość restauracji w święta jest czynna przez całą dobę.W związku z taką polityką firmy pracują również firmy transportowe i hurtownie ,które muszą dostarczać towar w czasie świąt.I gdzie tu troska o rodziny.Oczywiście pracujący w zarządzie tej firmy w czasie świąt spędzają czas w domu w gronie swoich rodzin.To się nazywa szczyt hipokryzji!!!

ok

Skandal! Restauracja McDonald s promuje antypolską Gazetę Wyborczą!

xx

A ja wam opowiem moją przygodę z McDonald's: Otóż na pierwszym roku studiów zatrudniłam się niedaleko mojego miejsca zamieszkania, praca baaardzo cięzka fizycznie ale PSYCHICZNIE! MOBBING ZE STRONY INSTRUKTORKI I JEDNEJ MENADŻERKI! Nie mogłaś się wgl pomylić, jak już coś się źle zrobiło to wrzask..jak raz odeszłam parę cm od stanowiska to był wrzask czemu odeszłam od stanowiska?! Raz tak się wydarła jedna przy klientach że się rozpłakałam, a później przeprasza...rzuciłam wypowiedzenie i się cieszę..chociaż ostatnio chciałam wrócić do innej lokalizacji ale jak tam weszłam to od razu chciałam wyjść. jeśli chodzi o grafik NIE JEST ON ELASTYCZNY,ja pracowałam "na ich skimnienie" po 12 h weekendami a później uczelnia, byłam wykończona... Zarobki marne i śmieszne, za miesiąc ciężkiej pracy po 12h niecałe 800 zł...nie polecam, nigdy więcej za żadne skarby świata Pozdrawiam tylko kierownika który starał się walczyć z tymi hienami, ale bez skutku. Ludzie spoko, większość to studenci, pozdrawiam w porządku menadżerów,a uwierzcie że było ich dosłownie kilkoro.

Lovely

Monitoring szeregowych pracownikow, bo wszedzie kamery, a managerowie siedza na tylku, ogladaja kamerki, by nastepnie dac opieprz ze podrapalo sie po glowie w trakcie zapiepszania na serwisie. Inwigilacja na maksa. Ekranik do obijania sie z przerw, wyjscia, wejscia, co do SEKUNDY! Za manko z kasy placisz z wlasnej kieszeni, nawet gdy managerka pomyli sie gdy rozmienia ci stówke. Managerki to glownie prostaczki-chamki do pomiatania innymi. Teraz pracuje na lotnisku duty free I jest o niebo lepiej. Przede wszystkim tutaj jest kultura oraz brak mobbingu. W maku na plus elastyczny grafik dla studenta, ale zwalniaja do domu, wiec nie zdziw sie ze za miesiac pracy dostaniesz 350 zlotych...

@McDOlcia piszesz, że masz prawo odmówić, a o samych sytuacjach wysyłania do domu piszą dwie osoby. Czemu takie są praktyki w sieci McDonald's? Skoro ktoś jest wpisany w grafik to nie powinien zostać tam tyle ile było uzgodnione, żeby mógł sobie zaplanować rozkład swoich godzin pracy?

McDOlcia
@Karolina

Grafik jest układany według przewidywanej sprzedaży. Czasem jest tak, że jest mniejszy ruch niż było w planach i nie potrzeba aż tylu pracowników. Godziny, których pracownik nie przepracuje będzie można "wykorzystać" (czyli POPROSIĆ pracownika, żeby przyszedł wcześniej do pracy lub został dłużej) w innym dniu, gdy będą będzie większy ruch.

Zostaw merytoryczną opinię o McDonald's - Wrocław

• Jak się pracuje w McDonald's?

Zobacz opinie na temat firmy McDonald's tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w McDonald's?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy McDonald's?

Kandydaci do pracy w McDonald's napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

McDonald's