Opinie o McDonald's w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie McDonald's. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w McDonald's o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o McDonald's w Wrocław

Damakier

Nie polecam pana z obsługi, patrząc na podejście do pozostałych pracowników odniosłam wrażenie ze był postawiony stanowisko wyżej od innych. Jednakże jego ton i sposób mówienia kwalifikował się poniżej zera. Pan z akcentem ukraińskim przy klientach bez wahania krytukuje, krzyczy i poucza pracowników. Takie rzeczy załatwia się prywatnie. Jako klientka byłam zniesmaczona zachowaniem tego pana i słysząc to z boku zrobiło mi się osobiście przykro. Łącznie z tym, ze nie dopuszcza pracowników na ustawowa przerwę bo jak to ujął „każda minutę sprawdza na kamerze, a zgodę na wszystko ma prawo wyrazić tylko on, bez względu czy należy się przerwa”. Ponadto zachowanie gbura ani dzień dobry, ani do widzenia. Pan z Ukrainy ewidentnie nie zachęca klientów do korzystania z McDonalda na Karkonoskiej 63a. Resztę obsługi i uprzejmość pozostałych pracowników oceniam na super.

Jarekwasrucha

Co za idiota MCtrota nazywa restauracja???hehe

@Jarekwasrucha

Restauracja typu fast food, tak to się nazywa. (usunięte przez administratora) hehe

@XXX mobbing to bardzo poważne oskarżenie, ponieważ to przestępstwo. Przypominam, że mobbing zazwyczaj ma na celu lub skutkuje: poniżeniem, ośmieszeniem, zaniżeniem samooceny lub wyeliminowaniem albo odizolowaniem pracownika od współpracowników. Czy własnie to odczułeś w firmie McDonald's? Na jakim stanowisku odczułeś takie zachowania? Chciałbyś opisać jakąś sytuację? Zainteresuje to zapewne osoby szukające ofert pracy w firmie McDonald's.

@Karolina

A jakbyś nazwała inaczej np. sytuację, że menagerka pracuje 9h bez przerwy a kierowniczka do niej tekstem: "ruszaj się szybciej"?

Uważam, że praca w McDonald's jest idealna, jako pierwsza, chwilowa praca. Po pierwsze sposób, w jaki nowy pracownik jest wprowadzany w zakres swoich obowiązków jest przystępny i indywidualnie dostosowany. Instruktorzy (przynajmniej w moim miejscu pracy ;-) ) są bardzo sympatyczni, rzetelni i cierpliwi. Stwarzają przyjazną atmosferę, dzięki której nie stresujesz się aż tak bardzo obejmowaniem nowego "stanowiska". Nie wymaganie doświadczenia to duży plus :) Poza tym to ciężka praca fizyczna, zarówno na kuchni, jak i na serwisie i perspektywa pracowania tam przez całe życie daje ogromną motywację do nauki, jeśli zatrudniasz się będąc uczniem czy studentem. Mam bardzo dobre doświadczenie, jeśli chodzi o relacje menadżer-pracownik. W "moim Maku" menadżerowie nie boją się zakasać rękawy, by smażyć mięso, czy składać Happy Meal'e, jeśli ruch jest duży, a załoga pracownicza danego dnia zbyt skromna. I nikt na nikogo z tego powodu zły nie jest ;-) Natomiast, co do zarobków... Jak dla mnie fakt, że wszyscy zarabiają tyle samo, niezależnie od stanowiska, które tego dnia obejmują jest sporym nieporozumieniem. Osoba, która stoi "na smażeniu" powinna dostawać wyższą stawkę, bo musi jednocześnie smażyć kurczaki, dbać o półprodukty na stole UHC, wymieniać sosy itp, itd, podczas gdy np. taki prezenter jedynie uśmiecha się do ludzi, podając im gotowe zamówienie. Nieporozumieniem jest również fakt, że czasem jedna osoba wykonuje obowiązki trzech na raz, np. kiedy inicjator zostaje sam na kuchni, a i tak zarabia pojedynczą stawkę, eh :/ Zaletą tej pracy, którą McDonald's tak się chwali jest elastyczny grafik. Hmm... Trochę tak jest, ale trochę nie. Owszem grafik jest elastyczny przez pierwsze trzy miesiące, na okresie próbnym, a menadżer zgadza się na każde warunki, szczególnie jeśli na rozmowie o pracę podkreślisz, że jesteś tu "na chwilę", "na wakacje". Najczęściej jest tak, że jeśli są z ciebie zadowoleni, to nie chcą, żebyś po wakacjach rezygnował. To im się zwyczajnie nie opłaca, bo skoro wyszkolili dobrego pracownika, to chcą go zatrzymać. Wtedy poziom uprzejmości menadżerów w kwestii grafiku osiąga apogeum. Zgadzają się na wszystko. Później, jak już podpiszesz umowę na rok, to niestety się zmienia. Twoje prośby nie są respektowane, a ponad to każdy dzień, w którym określisz się jako dyspozycyjny zostanie Ci rozpisany w pracy np. jeśli jesteś studentem i dorabiasz na 1/4 etatu. Nieważne, że masz wyrobić ok. 50h, jak powiesz, że możesz pracować w piątki, soboty i niedziele to w te dni cały miesiąc będziesz pracować, wyrabiając znaczne nadgodziny. To mnie wkurza. Ogólnie mam mieszane uczucia, co do tej pracy. Z jednej strony ze względu na super załogę świetnie mi się w Maku (jeszcze) pracuje, ale z drugiej strony, to ciężka fizycznie, wymagająca praca.

ToJa
@Marta

W moim mieście też tak jest w Maku, że wpisują nadgodziny nie pytając się czy możesz. Miałam wyrabiać 80h, ale wypisałam wszystkie dni i godziny, kiedy jestem dyspozycyjna, żeby było im lepiej je rozplanować i żeby nie wyszło, że to ja żądam pracy w ten i ten dzień, w takich i takich godzinach. No to mi rozpisali tak, że zamiast 80 h wyszło 123 h. I nie chcą słyszeć o zmianach, a ja jestem zatrudniona na pół etatu (80h), bo się uczę. I teraz muszę przychodzić kosztem czasu na naukę.

Matti
@Marta

To w restauracji w której pracuję przy dużym ruchu to i kierownik zakłada fartuszek i wchodzi na kuchnię i nie widziałem nigdy, aby miał jakiś problem z tego powodu.

@Marta

Nie da się porównać pracy na serwisie z pracą na kuchni, jest po prostu inna, z twojej wypowiedzi wynika, że nie stałaś nigdy na prezenterze, gdy był bardzo duży ruch i co chwilę ktoś się do ciebie spinał.

Pracownik Restauracji

Bardzo miły menager. To była najpiękniejsza i najprzyjemniejsza rozmowa o pracę w moim życiu.

o dyspozycyjność.

Ob

Czy opłaca się brać stanowisko lidera gościnności?

@Ob

Nie, praca na liderze gościnności polega na tym że chodzisz przez 8h w kółko dookoła sali i musisz gości zapraszać do kiosku lub pytać czy smakuje jedzenie . Gwarantuje że po paru dniach co się to znudzi;)

xyz

Z drugiej strony masz stawkę młodszego menagera.

karollpa

chciałabym zapytać jak wygląda kwestia podana w ogłoszeniu- grafik dopasowany do twojej dyspozycyjności? Serio jak powiem na rozmowie że chcę pracować 8-16 to tak będzie???

Kinia
@karollpa

Bez urazy ale to chyba Twoja pierwsza praca w życiu jeśli w to wierzysz xd wszyscy chcą pracować 8-16 ale niestety to nie korporacja :) w pracy zmianowej liczy się bardzo DYSPOZYCYJNOŚĆ i będziesz na takiej zmianie na jakiej będziesz potrzebny

cristal
@Kinia

Racja. Poprosiłam menadżerów, abym mogła przyjść rano, to odpowiedzieli, że NIE. Przychodzą te osoby jedynie, które mają dzieci.

@karollpa

Wszystko zależy od kierownika, pracowałem raz pod taką, która zmieniała grafik z dnia na dzień i nie uwzględniała niczyich próśb.

Ciężko jest w systemie 12/12 w McDonald's? Ktoś coś?

xyz

Ciężko. Jak był pierwszy lockdown mieliśmy wiele 12-tek na Rynku. Stałem sam na kuchni z morami (zamówienia oczekujące, niewidoczne) cały dzień. Po 6h poszedłem na przerwę, wróciłem to czułem jakby moje ciało stawiało mi opór, mówiło: "chyba cię (usunięte przez administratora) że będziemy robić to samo kolejne 6 godzin". Potem umyć sprzęt i wyszorować podłogę w godzinę.

Jak jest z awansem w McDonald's?

mgr

Siema, pewnie w każdej restauracji wygląda to indywidualnie, ale mogę opisać jak wyglądała moja kariera w mcd. Zatrudniłam się w połowie stycznia jako pracownik w jednej z galerii handlowych. W czerwcu zostałam poinformowana o awansie na instruktora, a już od sierpnia byłam młodszym mgr. Odbyłam wszystkie niezbędne szkolenia i w grudniu podpisałam aneks na mgr.

Spidi
@mgr

Mam mieć rozmowę na Managera-Kierownika zmiany i jestem ciekawy jakie są zrobi/warunki na tym stanowisku we Wrocławiu ?

Kevin

@11 to pracownicy też sami sprzątają lokal ?

Marzena

Do sprzątania Maca powinni zatrudnić firmę zewnętrzną - po co gonić studentów, skoro mogli by sobie darować i zachować się jak godna firma :) We Wrocławiu jest wiele firm, ostatnio znajoma poleciła mi Moppy, podobno mają świetny zespół i profesjonalnie podchodzą do sprawy sprzątania.(usunięte przez administratora) sprzątanie powinno być zlecane na zewnątrz, na taki outsourcing chyba stać Wrocław, znaczy się Mac we Wrocławiu :D

@Marzena

to po co zatrudniać pracowników skoro mieliby nie sprzątać? tylko do klepania kotletów?

Dada

Obsługa do niczego, stoisz przy kasie 10 min i nikt nawet nie podejdzie. Zero zainteresowania. Udają, że klienta nie widzą.

Miro78

Coraz mniejsze kanapki i zestawy za drodze pieniądze,poprostu (usunięte przez administratora) ,powinno się zbojkotowac to może poszli po rozum .taki bogaty A marzec się nie moze zalosne

Mang

Generalnie nie polecam, pewnie jest dużo innych ciekawszych miejsc pracy gdzie traktuje sie czlowieka jak czlowieka a nie jako robot.

Leluś

Pracuje od niedawna na Mc Cafe, ruch niesamowity, nieraz jestem sama i robię kawy, herbaty, lody, flurry, leje szejki, napoje, soki, sprzątam, przynoszę co potrzebne i kasa. Masakra. Są dni że jest mniej ludzi i jest fajnie, ale ewidentnie jest za mało pracowników, szczególnie w weekendy. Zespół fajny z kilkoma wyjątkami, ogólnie podoba mi się, zmiany po 9h, fajni ludzie ale jest nas za mało

Jerzy
@Leluś

Jaką stawkę godzinową proponują obecnie w McDonald's? Czy praca w weekendy lub w godzinach nocnych wiąże się z wyższą stawką? Daj znać, pewnie wiesz coś na ten temat.

k

Czy ktoś powie, jak naprawdę wygląda praca baristy w McD? Czy trzeba mieć doświadczenie ?

Layv
@k

Nie, szkolenie z tzw. BBery oraz obsługi na McCafe prowadzi Instruktor. Jeden dzień szkolenia, drugi dzień weryfikacji. Składałam aplikację na baristę McCafe w swoim mieście. Do tej pory od 2 miesięcy prawie w ogóle nie jestem stawiana na stanowisku, do którego we wrześniu aplikowałam. Najczęściej za to drive-through, serwis - chociaż to nie wyklucza faktu, że w dalszym ciągu jestem jedną z najbardziej odpowiedzialnych osób za tzw. zamknięcie McCafe, ze względu na grafik wieczorowy, w których prosiłam wyłącznie o takie godziny. Wieczorowa zmiana ma za zadanie wymrażanie ciast i przygotowanie ich do sprzedaży na następny dzień, sprzątanie całego McCafe (ogólne porządki, polerowanie całego laminatu na serwisie, szuflad, lodówek, dbanie o czystość naczyń i sztućców), wynoszenie ciast z gabloty wystawowej - doliczając jej mycie. Tak samo wszystkie dostępne ekspresy, niekiedy tzw. wieżę od napoi, sokownik - gdzie za dwa ostatnie sprzęty odpowiedzialni powinni być menagerowie.

klieny

Bylem dzis MC na dworcu PKP we wroclawiu 24.12.2019 godz17:00 przyszedl bezdomny ktory chcial.kupis jedzenie mial.piw iadze niz zdazyl zlozyc zamowienie zosral whproszony. Pdzez mpja interwencej jednak.zlozyl. mam pytanie fundacja Ronalda McDonalda ma pomagac chorym biednym i bezdomnym? Jezeli tak.to co to za pomoc jak wyprasza sie bezdomnego w wigilie ktory ma pieniadze zeby sobie kupoc cos do jedzenia? To na co ta fundacja nezeli glodny nie.moze.zjesc za wlasne pieniadze?

Beata

Składałam swoją ofertę na pracownika nocnej zmiany (sprzatanie) w ten sam dzień dostałam wszystkie skierowania na badania (sanepidowskie+medycyna pracy) pani która ze mną rozmawiała zapewniala mnie ze gdy przyniosę wszystkie badania to na drugi dzień będą szkolenia i podpisanie umowy.ucieszylam się gdyż zależało mi na szybkim załapaniu się do pracy.przynioslam badania 2grudnia pan który je odemnie odbierał powiedzial że do piątku mam czekać za telefonem.w piątek nie było żadnego odzewu z ich strony wiec zadzwonilam sama i co usłyszałam:"praca miała by zacząć się dopiero (prawdopodobnie)w granicach 17grudnia kpina.podziekowałam i poszłam do pracy do innej firmy.

Nieznajomy

Mój kolegai ja jesteśmy niezadowoleni ponieważ dostaliśmi tylko połowę tego co miało być

Asoaa

Typowe korposzczury.. Dobra praca by dorobić ale na cały etat to nie dziękuję dużo wymagają mało daja 10 zł ba rękę za godzinę to śmiech na sali żadnych benefitow i jeszcze plac jak manko na kasie będziesz miał i w dodatku nie z własnej winy więc wsumie pracuj za darmo.. skąd to wiem sama pracowałam i po manku nie z mojej winy się wściekłam bo menadżer zmieniał mi pieniądze w kasetce i o 10 zł się robnal a że kasetka moja to z własnej kieszeni oddać musiałam więc wsumie godzinę za darmo pracowałam nie polecam bo to wyzysk chyba że chcesz sobie tylko dorobić jakieś 2-3 stowki to fo wytrzymania jest..zeeszta jest wiele lepszych firm gdzie inaczej podchodzi się do pracownika

Morwa
@Asoaa

Ja tam dobrze wspominam ;)

anonimowa
@Asoaa

jestem managerem i gdy rozmieniamy pieniądze kasjer ZAWSZE musi sam je też przeliczyć, bo to jego pieniądze i odpowiedzialność ;)

Stary były
@Asoaa

Naucz się liczyć ,ja dziewczyna z servicu otwieralem spina do włosów, żeby manka,nie miały, najważniejszej w tej firmie to zrozumienie:)

@Asoaa

Napisałaś, że w pracy w McDonald's nie ma żadnych benefitów. A powiedz, na jakiej zasadzie przyznawane są premie? Z góry dzięki.

Mateusz

Czy jest to praca wymagająca jeśli się studiuje ? Czy da się pogodzić grafik ze studiami?

Zostaw merytoryczną opinię o McDonald's - Wrocław

• Jak się pracuje w McDonald's?

Zobacz opinie na temat firmy McDonald's tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w McDonald's?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy McDonald's?

Kandydaci do pracy w McDonald's napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

McDonald's