Opinie o Fedex w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Fedex. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Fedex o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fedex w Wrocław

Czy w Fedex jest woda dla pracownikow, bo w naszej firmie nie a jest strasznie goraco na hali

Lodowylamacz

Nie ma. Tylko dziunie z biura dostają

Sergey

Tutlaj nawet nie ma tjepłej wody w kranie, a co dopiero wodu do picia.

WASILIJ

Rabota dobra. Zarplata w porzadku. W radio slychac dobre disko polo. Az chce sie tanczyc. Tylko troche sef ksycy ale ogolnie polecam.

Daro

Hej,mam pytanie czy miejsca parkingowe są wydzielone dla szefostwa i pracowników?

VW Caddy
@Daro

Są. Parkingowi przydzielaja miejsca dla samochodów

Boxdel
@Daro

Ostatnio kolega dostał pierogi z hubą

CZEŚ

Czytając te wszystkie opinie potwierdzam ich wiarygodność, pragnę również dodać parę słów od siebie. Mija właśnie rok od pojawienia się w Oddziale Wrocław obecnego menadżera. Owoce jego dotychczasowych osiągnięć są bardzo mizerne. To i tak na zachętę dla niego bo określenie wszystkie śliwki robaczywki jest w tym wypadku najbardziej trafne. Pasmo licznych porażek gdzie główny prym wiodą masowe wypowiedzenia składane przez pracowników i tu warto podkreślić długoletnich w najbliższym czasie odbiją się czkawką. Powód? Oddział Wrocław zamiast posiadać menadżera, przywódcę z prawdziwego zdarzenia , który swoją charyzmą potrafi zjednać sobie pracowników a doświadczeniem wraz z nabytą wiedzą ulepszać miejsca pracy ma do czynienia z amatorem w postaci ucznia, który kilka razy zadaje to same pytanie bo zwyczajnie nie zna na nie odpowiedzi co finalnie przekłada się na pracę w oparach absurdu. Do tego należy wspomnieć o braku kontroli nad procesami, notoryczne problemy z odpowiednim obsadzeniem pracowników na poszczególnych zmianach, braku zrozumienia i reakcji na podstawowe problemy magazynu a także kiepski stan firmowego sprzętu, który aż razi w oczy daje pełny obraz jego rządów. Patrząc na to wszystko z perspektywy szeregowego pracownika można śmiało stwierdzić...brakuje tu dobrego gospodarza. Dlatego w trybie pilnym proponuję przemyć okienko widokowe na halę, może to pomoże lepiej zrozumieć funkcjonowanie magazynu kurierskiego. Bo kurierka to nie tylko taśmociąg, paczki i tabelki , to szerego wspólnych procesów, które zależą od siebie. Na koniec stwierdzam jaki menadżer taka jego wspinaczka po drabinie. Zarówno jedno jak i drugie nieudane.

Obecny
@CZEŚ

Jestem stosunkowo nowa osoba , pracowalem w innych firmach kurirskich i mam porownanie. Nie zgadzam sie z opinnia , atmosfera jest ok, informace i oczekiwania sa czytelne i realne do zrealizowania . Procesy poukladane nawet jak ostatnio nie bylo kierownika zmiany, wyniki wykonane z nawiazka. Praca jak kazda, trzeba robic swoje , nikt Ci nie zaplaci za stanie a co jest nalepsze slucha sie nas i daje spora swobode w kreowaniu ulatwien w procesach . Jestem zadowolony

Kazunov
@Obecny

Czesc Pracujim na 3 zmiane, nie bylo latwo szukac pracy, zalezalo mnie na Fedex bo pracowal w Dpd i sluszal ze tu praca jest latiwejsza i ze traktuja Obcokrajowcow tak samo jak polczka . To prawda praca jest dobra a i atmosfera dobra. Moge polecic tego firma, lecz nie latwo sie dostac maja stala ekipa. Mi sie udalo , jestem zadowolny w koncu traktuja mnie jak czecia zespolu Zarabiam dobze

XD
@Kazunov

Na 3 zmianie nikt nie mowi po polsku z obcokrajowcow a co dopiero ma coś na forum fedex napisac.Nie ma paczek,nie ma ludzi,nie ma niczego.Brak choćby 1 osoby to rzezba na kazdej zmianie a tu jakies bajki o zachowanych procesach,dobrych pieniadzach.Ktos tu sie nudzi w swoich kanciapkach i ratuje swoj "wizerunek"

GS'999
@Obecny

Gołym okiem widać to ze jedna osoba pisała opinie obecnego i kuzunova. Zresztą kto z przyjezdnych zza wschodniej granicy wchodziłby na forum? Z całym szacunkiem do chłopaków ale ledwo co dogadują się po polsku a co dopiero mówić o pisaniu albo stawianiu przecinków. Do tego amatorskie zmiękczanie i pisowania polskich wyrazów ze wschodnim akcentem. Niezły ubaw ale to świadczy o poziomie bystrości autora. Taka dobra rada na przyszłosć zanim coś napiszesz pomyśl dwa trzy razy bo jak widac myślenie nie jest twoją najmocniejszą stroną

Firma Fedex poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Fedex?

Obecny

Umowa o prace

DK

Najbardziej antypatyczni kurierzy z jakimi się kiedykolwiek spotkałam. Nie mają w zwyczaju dzwonienia. Czułam, że kurier zrobił mi łaskę, że przyjechał, z nadąsana miną.

Hercules Poirot

Firma sprawnie zarządzana do momentu przyjścia nowego dyrektora regionalnego, którego styl zarządzania i wizja całokształtu pracy jest na poziomie polskiego janusza biznesu. Skrótowo mowiąc sprowadza się to do słów: ciąć koszty, dopóki nie stanie proces, a pierwszyzną do oszczędności, jak na polskiego janusza biznesu przystało, jest oczywiście zasób ludzki :) Tę twórczą wizję wspaniale realizuje, a nawet poszerza o złote pomysły, jego mentor oraz kolega z życia prywatnego, odpowiedzialny za oddział, oszczędzając na wyżej wymienionym ile się da i gdzie się da. Prowadzi to do frustracji na wszystkich zmianach i masowych zwolnień pracowników, za które oczywiście menadżer wini...osoby zwalniające się, które nie rozumieją jego kalamburów i wspaniałych ulepszeń:))) Co najlepsze, narcystyczna postawa kapitana oddziału widzącego w sobie pępek świata i prawdę objawioną, powoduje to że nie przyjmuje on w swoją osobę żadnej krytyki. Do tego dochodzi całkowite niezrozumienie procesu logistycznego, kosmiczne wymagania wskaźnikowe oraz ciągle zebrania o niczym, które są już słynne w całym oddziale i są tematem śmieszkowania w największych sortowniach w Polsce.

Jak długo trwa proces awansu w Fedex?

Aktualny

Nie ma pisanej zasady , jeżeli jesteś zaangażowany a za tym idą wyniki to droga do awansu jest otwarta .

T1

Wszysto zależy od tego co potrafisz i jak pracujesz oraz czy jest wolne miejsce żeby awansować

Ajao

Awans? To czysta teoria. Jak najbardziej jest możliwy z magazyniera na wózkowego tyle że trzeba dobrze strzelać z ucha co jest zaletą brygadzistów. Obecny menadżer, przepraszam mini-menadżer to docenia. To jest solidny fundament współpracy w jego przypadku. Genralnie Fedex jest dobrym pracodawcą tyle że we Wroclawiu reprezentują go leśni ludzie.Smutne ale prawdziwe.

Dostawca

Witam, Praca w firmie raz lepsza raz gorsza, wiadomo jak wszędzie. Mogłoby być lepiej, ale niestety wstawianie ludzi, którzy potrzebują jeszcze wielu lat praktyki, aby osiągnąć coś w tej branży na najwyższy stołek to chyba decyzja o jeden krok za daleko, nie wiem nie oceniam, może coś z tego będzie. Jeśli chodzi o sprzęt w firmie na pewno przydatna by była jego renowacja lub wymiana na nowszy, a nie tylko mówienie, że jak nie dbacie to macie, bo wiadomo sprzęt jest i z upływem lat się zużywa, przecież nie ma tylko stać i wyglądać, a przede wszystkim pracować na siebie. Jeśli zaś chodzi o ludzi w firmie, nie rozumiem tylko faworyzowania za strzelanie z ucha i mówienie o sobie w superlatywach niektórych pracowników, którzy uważają się za najlepszych, a wiecznie tylko unikają pracy i kręcą się z rękoma w kieszeni, nie wiem co to ma na celu i czy jest na to przyzwolenie, ale może za donoszenie i chwalenie się, że posiada się haki na wszystkich można wszystko, nawet przychodzić nie raz nie dwa mocno wczorajszym do pracy, i w razie potrzeby załadowania sobie tzw."klinika" jak już nie jest najlepiej. Dziwi mnie tylko to, że nikt na to nie reaguje. To chyba tak w średnim skrócie wszystko. Szkoda tylko ludzi, którzy mają wiedzę i możliwości i się tam męczą, a nie są nigdy doceniani, a wręcz ganieni za wyrażenie prawdziwej opinii na pewne tematy.

Fnm

Witam. Niestety w firmie jest coraz gorzej. Co zmiana kierownika oddziału to nowe pomysły szczególnie jak przychodzi ktoś z branży spożywczej i nie ma doświadczenia w kurierce. Wieczne spotkania które nic nie wnoszą,myślenie życzeniowe. Brak konkretnych działań usprawniających pracę magazynu wynikające z braku zrozumienia branży. Nie dostosowywanie ilości pracowników do procesów na zmianach. Rodzi to wieczna frustrację na poszczególnych zmianach. Problemy ze sprzętem. Brak należytego serwisu rolek, skanerów, wózków. Stąd problemy ze sprzętem i codzienna walka o podstawowe narzędzia pracy. Nie polecam.

Natalia

Czy w fedexie pracuje dużo studentów ?

Kk
@Natalia

Z tego, co wiem sa tu osoby ktore ucza sie zaocznie

@Natalia

Nie bardzo, jesteś uwiązany z jedną zmianą

Ex-pracownik

Firma dramat a właściwie kadra kierownicza czyli menadzer i jego strzelajacy z ucha na kazdy kroku zastepca.Wiedza minimalna ale wymagania kosmos.Jakis "Nowy" zapewnie sam menadżer pisze o kasie najlepszej w okolicy.Ciekawe gdzie to sprawdzal.Ludzie odchodza a nikt nowy nie jest zatrudniany.Faworyzowanie "lidera" z II zmiany az rzucalo sie w oczy.Jednemu bylemu pracownikowi III zmiany proponowano by donosil....zenada.Zmienilem prace na podobna i komfort psychiczny o niebo lepszy.Bez ludzi odklejonych od rzeczywistosci i tak pewnie zostanie bo wiadomo,kolega prace zaltwil.Szkoda mi tych co zostali bo to oni ciagna ta firme

EL PABLO

TO JUZ NIE FEDEX, TO JEST JUŻ KAUFLAND A ZAMIAST PACZEK ZIELONY GROSZEK TO TAK W SKRÓCIE

Komandos boy
@EL PABLO

Czy na rozmowę o prace można przynieść upominek czy prace dostaje się od umiejętności i nabytego doświadczenia?

Escobae
@EL PABLO

Gdyby nie znajomości u Pana dyrektora to by gość dalej groszek na pułki układał. Kabaret nie kierownik. Pracy nie polecam.

@Escobae

Całe szczęście , że nie pracujesz już w tej firmie. Na naszej zmianie sa ludzie zaangażowani i widzą pozytywne zmiany ,w poruwnaniu do tego co było za wczesniejszego managera. Jedno jest pewne , trzeba pracowac a nie ske „slizgać” bo chyba to tych osob nalezysz

Escobae
@Nowy

Cześć , widać sam zielony groszek pojawił się na forum. Zadaniem managera jest praca A nie siedzenie na forum I pisanie opinii o poprzednich którzy mieli pojęcie o tej pracy:-)

Ile jest zmian w Fedex?

3 zmiany na magazynie reszta pracuje na 2 zmiany

Przemysław
@T1

Ile wynosi stawka godzinowa w Fedex i czy oprócz podstawy są tu też jakieś premie i dodatki? Jeśli są, to od czego zależy ich wysokość? Czekam na to co mi powiesz na ten temat, daj znać.

T
@Przemysław

Zależy od stanowiska ale na kokosy nie licz chłopie

@T

Ja dostałem podwyzke w listopadzie i w grudniu. Sam bylem zaskoczony , w okresie pandwmii 2 podwyzki hmmm. Zaskoczeniem dla mnie byla rowniez premia wczwsniej niezapowiedzina tzw.tygodniowka Nie moge narzekac, w tej chwili pensja jest wyzsza niz w okolicy, pracujac jako magazynier. Dzisiaj widzialem np. Konkurs na dobry pomysl „ Twoj zdanie jest wazne” - daja dodatkowa kase za najlepszy pomysl.

@Przemysław

3700 brutto o ile dobrze pamiętam a premie zależy od funkcjonowania oddziału, głównie liczą się godziny nocne, jak pracujesz na same nocki to masz 500 brutto dodatkowo

Kierowca LH

Witam, Z racji tego, że jestem kierowcą, który już kilka lat pracuje dla firmy FEDEX, chciałbym merytorycznie odnieść się do pracy zmiany popołudniowej oddzialu Wrocław. Atmosfera wg mnie jest bardzo fajna, świetni ludzie. Jednak cały pozytyw psuje osoba obecnego "lidera" tej zmiany czyli Bartosza Wieczorka. Osoba ta nie ma pojęcia o zarządzaniu, w dodatku jego wybujałe ego("ja to robię najlepiej", "mam wieloletnie doświadczenie w kurierce", "ja najlepiej wiem jak to zrobić) ciągle stawiane jest na pierwszym miejscu. W skrócie: funkcjonowanie magazynu zależy od humoru Wieczorka oraz jego zasobu papierosów w kieszeni. Każda zasadna krytyka jego postępowania kończy się zemstą w postaci długiego przetrzymywania pod rampą(w przypadku mnie), czy w przypadku kurierów odmowy ściągnięcia palety. Nie to jest jednak najgorsze. Najgorsze jest to ze osoba zarządzająca oddziałem Wrocław toleruje takie zachowanie Bartosza Wieczorka, a zgłaszane problemy czy to od mojego szefa czy od działu transportu odbijają się od ściany. Sprawa została więc zgłoszona do działu bezpieczeństwa. Mam nadzieję, że zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec obecnego "lidera". Pozdrawiam.

Kurier'ex
@Kierowca LH

Kolego twierdzisz że jeżdzisz dla Fedexu kilka lat i nie wiesz jak to załatwić? To chętnie Ci pomogę dzięki czemu staniesz się królem wrocławskich ramp z dnia na dzień. Wystarczy zakupić magiczny 4-pak złotego procentowego napoju owiniętego w siatkę żulówkę dla Lidera i odrazu posiadasz immunitet na magazynie, ile będzie obowiązywał tego nie wiem bo każdy abonament trzeba regularnie opłacać co jakiś czas ale zawsze działa. To powszechnie stosowana praktyka i jeszcze nigdy nikogo kto z niej skorzystał nie zawiodła. Ewentualnie proponuję odstąpić papierosa i dać parę na górkę szczególnie w drugiej połowie miesiąca gdzie zaczyna się bida z nędzą u Lidera.

Prawnik
@Kierowca LH

Nawet zwykłe zapisanie imienia, nazwiska może oznaczać przetwarzanie danych osobowych – operację rygorystycznie uregulowaną przez prawo. Za uchybienia grozi grzywna lub pozbawienie wolności. Stad zanim podasz dane personele i możliwość identyfikacji osoby do miejsca zamieszkania lub pracy , zastanów się . To co piszesz, może mieć konsekwencje prawne, w internecie nic nie ginie a w banalnie prosty sposób można namierzyć adres IP i dotrzeć pod Twój adres

Klient Fedex'u

Co tam się wyprawia to istny koszmar! Od dwóch miesięcy nie mogę dostać materiałów do wysyłki paczek! Po zmianie Kierownika Oddziału wszytko się zmieniło nie można zrealizować nawet najprostszej rzeczy. Już nie mówiąc o jakimkolwiek kontakcie z firmy FIUTEX! Jestem zażenowany ostatnim ich podejściem do klienta! Chyba najwyższy czas na wybranie nowej firmy kurierskiej. BO TAK NIE MOŻE BYĆ!!! OD DWÓCH MIESIECY CZEKAM NA MATERIAŁY DO WYSYŁKI LUDZIE TAM CHYBA PRACUJĄ CZUBKI NIE LUDZIE nie pozdrawiam

Biurowiec
@Klient Fedex'u

Potwierdzam od grudnia nie można się doprosić o kangurki czy etykiety. To się w głowie nie mieści

Stefan "Siara" Siarzewski

Widać, że zaczyna robić się komedia dzięki wspaniałemu menadżerowi oddziału Wro z pod znaku biało - czerwonego K, który swoje nietuzinkowe doświadczenie z branży spożywczej ( zbieranie papierków, zbijanie palet, składanie ich w kosteczkę - to są jego priorytety i zarazem mocne strony ) chce usilnie przenieść na magazyn kurierski ale niestety nieudolnie i nieskutecznie gdyż do tej pory nie zatrybił, że są to dwa różne światy. Natomiast co się dotyczy bezpośrednio kurierki po sześciu miesiącach pracy w Fedexie nadal jest zielony jak produkt wspomniany w opinii poniżej. No cóż, czego się można spodziewać po osobie która na spotkaniu zapoznawczym z pracownikami oddziału jako świeżo wybrany boss stwierdza, że jest nowy w branży i zapewne minie sporo lat zanim wszystkiego się nauczy albo tu hit niewierny wedlug niego był Judasz a nie Tomasz. Myślę iż dalszy komentarz jest tu zbędny a ręce zamiast składać się do oklasków same opadają.

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie Fedex? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

ra

A wigilia gdzieś jest dniem wolnym od pracy ?

Jasiek

Ale to jest forum pracowników firmy a klienci swoje żale powinni zostawiać w firmie, chyba że to konkurencja?

Jarek

Fedex kłamie ile wlezie Wczoraj kurier nie dojechał bo auto mu się zepsuło informacja ze próbował dostarczyć Przesyłka miała byc dostarczona w poniedziałek kurier ja dostaje do wydania w czwartek Fedex to kłamcy

Zostaw merytoryczną opinię o Fedex - Wrocław

• Jak się pracuje w Fedex?

Zobacz opinie na temat firmy Fedex tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 57.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fedex?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 49, z czego 10 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Fedex