Santander Bank Polska S.A.

3.6 Dodaj merytoryczną opinię

Staże i praktyki

Staże i praktyki

 

Staże ogólne
W ramach opcji rozwoju w Santander Bank Polska pojawiają się co jakiś czas pojedyncze oferty staży. Ogłaszane są one przez obszary biznesowe, które mają w danym momencie szczególne zapotrzebowanie. Takie staże nie są organizowane wg ściśle określonego harmonogramu rekrutacji - pojawiają się w ciągu roku spontanicznie. Zachęcamy do aktywnego śledzenia ofert na stronie karierowej. Znajdź obszar dla siebie!

 

O programie
W Santander Bank Polska,w odpowiedzi na strategię, odnoszącą się do kompetencji przyszłości, które w banku będą cenne i ciągle rozwijane powstał pomysł na przygotowanie programu stażowego dla młodych, studiujących osób. W branży IT ciężko jest pozyskać dobrego i doświadczonego specjalistę, przeważnie dlatego, że jest ich niewiele na rynku pracy. W Santander Bank Polska stawiamy na młode osoby, które możemy wykształcić w wybranym kierunku i docelowo zatrudnić w naszej firmy. Dlatego w odpowiedzi na te zapotrzebowania powstał program stażowy SantanderTECH.

Program skierowany jest do studentów, którzy kształcą się na kierunkach technicznych. Pierwsza edycja stażu zrealizowana była w 2019 roku w czterech miastach w Polsce – Poznań, Warszawa, Wrocław, Lublin i cieszyła się dużym powodzeniem. Młode osoby mogły wybrać jeden z pięciu obszarów technicznych, w którym mogły zdobywać umiejętności i pogłębiać swoją wiedzę zdobytą w czasie studiów:

  • Data Scientist
  • User Experience
  • Robotics
  • Cyber Security
  • Software Development

Onboarding
Onboarding nowych stażystów został zorganizowany poza biurami Santander Bank Polska. Wszyscy stażyści mogli spotkać się osobiście i poznać informacje o firmie w Pałacu w Zakrzewie pod Poznaniem. Została tam zorganizowana jednodniowa integracja oraz inauguracja stażu podczas, której młode osoby, które dołączyły do organizacji mogły spotkać się z Członkiem Zarządu reprezentującym Pion Technologii i dowiedzieć się więcej o kulturze firmy i strategii, którą się kieruje. Otrzymali welcome packi, które umiliły im czas oraz mogli cieszyć się udziałem w hucznej imprezie integracyjnej.

Ciekawą częścią całego dnia były warsztaty, w których stażyści mogli wziąć udział. Dzięki nim otrzymali pełne informacje związane z 8 zachowaniami Santander lub social mediami np. jakie informacje mogą publikować i jak mogą budować swój personal branding.

Szkolenia
Dla studentów został przygotowany cykl szkoleń, które w toku realizacji stażu mogli realizować. Trenerzy i eksperci realizowali dla młodych osób ścieżkę szkoleń rozwojowych oraz merytorycznych. Każdy uczestnik stażu mógł wybrać odpowiednie tematy warsztatów mogące pogłębiać ich wiedzę.

Wśród kompetencji miękkich, studenci mogli rozwijać się w zakresie umiejętności autoprezentacji, zarządzania sobą w czasie, myślenia kreatywnego lub design thinking. Eksperci oferowali również bogatą ofertę rozwoju kompetencji specjalistycznych – wprowadzenie do programowania R, warsztaty Big Data, Life Coding lub Business Inteligence.

Projekty
Stażyści na co dzień pracowali w zespołach pracowniczych, działali na realnych projektach na rzecz banku i procesów, które w Santander Bank Polska działają. Dzięki takiej pracy, stażyści mogli zdobyć ogrom praktycznych umiejętności i wiedzy wewnątrz banku.

Warunki
Staż jest płatny i trwa 6 miesięcy. Santander Bank Polska oferuje studentom atrakcyjne wynagrodzenie, ponieważ są to hot obszary, w których brakuje dobrych specjalistów. Santander Bank Polska stawia na elastyczne podejście do godzin pracy studentów. Młode osoby przez 6 miesięcy stażu były bardzo zaangażowane w życie zespołów, ponieważ głównym celem programu SantanderTECH było zatrudnienie na dłuższy okres stażystów. Ponad 70% stażystów została w Santander Bank Polska na dłużej – cel został osiągnięty z sukcesem.

 

 
Santander Bank Polska S.A.