Opinie o MoneyGram International w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy MoneyGram International. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w MoneyGram International o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MoneyGram International w Warszawa

reasonterry

office looks very poor and terrible furnished. HR never help in time, I asked for help a guy from the HR and he responded he dont have time and 5 minutes later i found him in the kitchen having his coffee.

Wars
@reasonterry

Money Gram was never pro-employee even in 2014 when they opened

Aco

Minusy: - stosunkowo niskie wynagrodzenie - małe podwyżki roczne Plusy: - ludzie - możliwości rozwoju (po trochę ponad roku dostalam propozycje awansu - pewnie nie każdy pracownik tak ma) - management jest naprawdę przystępny i stara się wdrażać pomysły (spotkania Coffeegram - trzeba chcieć coś dać od siebie) - bonus za specjalne projekty/osiągnięcia - niezły ZFŚS - PPE - Generali - inne drobniejsze benefity

Arturo
@Żorianna

Ta rotacja jest głównie przez atmosferę? Masz na myśli że ludzie sami odchodzą czy raczej są zwalniani? Jak to wygląda według ciebie?

Antosia Nowy wpis

Cześć wszystkim, weszłam tutaj żeby się poradzić was a właściwie spytac o szczegóły pracy jako financial analyst, w ogłoszeniu obiecują możliwość pracy hybrydowej, ale nie podają zbyt wiele szczegółów, jak to dokładnie funkcjonuje. Wyjaśnij ktoś, ile dni chociaż jest z domu ?

Voyteck Nowy wpis

MGI to bardzo spoko miejsce. Oczywiście zależy na kogo się trafi k gdzie się pracuje - ja pracowałem w działach smakowych i było super! W miarę jasno określone obowiązki, nie za dużo tych obowiązków, więc jakby człowiek się zawziął, to by zrobił w jakieś 6-7godzin, a potem byle laba. Awansować się da, mnie się raz udało. Bardzo przyjemne premie roczne, ppe, biuro jako takoz kolędzie i koleżeński z pracy - super. Wszechobecny korporacyjny bełkot jest owszem, nic tylko pasmo sukcesów, ale podwyżki to już gorzej, ale to wszędzie tak jest. Ogólnie polecam!

Iga Nowy wpis
@Voyteck

Możesz mi proszę napisać jakie wyżej stanowiska są do podjęcia? Wymienić szczeble kariery? Czemu z podwyżkami gorzej? Można je dostać tylko przy awansie ?

MoneyGram International poszukuje osoby na stanowisko Data Analyst. Czy ktoś z Was brał udział w procesie rekrutacji i chciałby podzielić się wrażeniami?

reasonterry

Wars
@reasonterry

Money Gram was never pro-employee even in 2014 when they opened

logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy

cześć, znalazłem ofertę do nich do pracy na stanowisko Compliance Analyst i myślę nad aplikacją, ktoś napisałby mi czy warto? trochę widzę podzielone opinie, niektórzy pisali, że fajni ludzie pracują, a inni wręcz odwrotnie, to jak to w końcu jest? czy to zależy może od działu, w którym się pracuje? nie bardzo w ofercie widzę to co oferują, tutaj pisaliście o bonusach za projekty, czy są to bonusy pieniężne? a jeśli tak, to podacie mniej więcej ile kasy dają za nie i jak często można je otrzymać?

Rekrutacja na pozycję QA Analyst: rekruter na LinkedInie sam zaproponował wysłanie CV na wspomnianą pozycję, 30-40 minutowa rozmowa z rekrutrem po czym czas na test logiczny i dalej zostałem zaproszony na rozmowę z Team Leaderem rozmowa trwa koło godziny. Po trzech tygodniach mimo próby kontaktu z rekruterem brak odpowiedzi. Jeśli już na tym poziomie firma wykazuje brak szacunku do kandydata, to ciekawe jak już jest w samej firmie.

Damian
@Kandydat

Wychodzi na to ze przeszedłeś wszystkie etapy. Czułeś że ci dobrze poszło? Mówili kiedy się skontaktują i że niezależnie od wszystkiego dadzą feedback? W ogóle na rozmowie z team leaderem dostałeś już jakieś warunki czy to była bardziej ogólna rozmowa?

@Kandydat

O co byłeś pytany podczas 1 etapu? Czy ten test logiczny był trudny? :) Myślisz, że można było się do niego jakoś przygotować? ;> Tak samo, jeśli można prosić o informację, jakie tematy/pytania były zadawane podczas rozmowy z Team Leaderem? :) Mam zamiar złożyć tu CV i wolę się jakoś przygotować na te wszystkie etapy :P

Happy New Employee

It's ben some months but for sure every company has it's own plus and minuses, But in Moneygram there are more pluses that will make you happy, amazing work life balance, professional management, employee focused mind set Their recruitment process is quite fast, they always keep you updated, Recruiter Mr F was one of the best recruiter I have ever contacted

Czy w firmie MoneyGram International występuje system zmianowy? Jak to wygląda na stanowisku Data Analyst?

@Aco

Jeśli można dopytać to o ile procent była podwyżka? Podwyżki są regularne czy to jednorazowe było? Czy jest szansa na awans czy szkolenie? Jak to u nich wygląda? Pozdrawiam:)

@Monika

Podwyżka meritowa odbywa się raz do roku (oczywiście zdarzają się normalne podwyżki, ale nie z tak pewną częstotliwością ;)) to zwykle kilka procent, w zależności od oceny przełożonego i budżetu. Szanse na awans zależą pewnie od działu, firma dofinansowuje szkolenia jeśli jest uzasadnienie biznesowe.

Danuta
@Aco

Hej, normalne podwyżki, czyli za efektywność i wyniki w pracy? :) Ścieżka awansu jest jakoś z góry ustalona, czy to wszystko zależy?

Żorianna
@Aco

Nieprzyjemna atmosfera , ciągła rotacja i dwulicowi ludzie zwłaszcza w HR&Payrollu. Wracają do pracy z biura w większości a wynagrodzenie no cóż na tle pozostałych korporacji niskie.

Arturo
@Żorianna

Wiecie, czy MoneyGram International udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Xxx

Laptop tak - zależy jak się dogadasz z Line Managerem (ile dni musisz być w biurze, jeśli w ogole), telefon nie - może w sprzedaży (możesz dostać kasę za udostępnienie swojego prywatnego telefonu jako sluzbowego)

Honorata

Interesują mnie szczegóły ogłoszenia specjalista ds. obsługi klienta, bo nigdzie nie mogę znaleźć. Trzeba język znać jakiś czy obejdzie się bez? Przyznam, że słabo u mnie pod tym kątem, a widziałam tu komentarze po angielsku nawet pracowników firmy.

Człowiek z blizną

Muszę powiedzieć że bardzo niefajne jest pranie brudów w internecie. Osoba która to napisała powinna się schować w jaskini. Widać że ktoś napisał to będąc w frustracji. Ogarnijcie się osoby !

Człowiek z blizną

Nie rozumiem Twojej opinii, skoro masz to za sobą, to po ten jad i (usunięte przez administratora) w Twoim komentarzu? Nikomu to nie pomaga tutaj, a atmosferę, tworzą ludzie między innymi Ty, więc możesz sobie też przepisać to, ponieważ czytając to, nie odniosłem wrażenia że byłaś pomocna/y żeby cokolwiek zmienić. Tylko narzekanie i wylewanie żali na jakimś forum nikomu nie pomaga. Trochę żałośnie to się czyta, ponieważ widać że jednak nie masz to za sobą tylko wciąż to nosisz że sobą. Powodzenia, przyda Ci się z takim nastawieniem do życia.

Nie zgadzam się
@Człowiek z blizną

Jeśli osoba pisze, że polski oddział firmy jest nieprzyjazny matkom, to raczej tak jest. Jeśli się mówi o mobbingu, o omijaniu obcokrajowców podczas awansu lub porusza się temat donosicielstwa lub kolesiostwa, to też raczej jestem w stanie w to uwierzyć i omijać taką firmę szerokim łukiem. Pracowałam w małej firmie handlowej z taką kulturą organizacyjną. Na szczęście kierowniczka została przeniesiona do innej placówki ( na nasze szczęście). Od razu zmieniła się atmosfera, obroty poszły w górę. Tam, gdzie ona została przeniesiona, sytuacja jest okropna. Nie mówiąc nawet o atmosferze, obroty i marża spadły, klientów jest coraz mniej, są niezadowoleni. Takiego typu osoby nie potrafią zarządzać, a firma na nich tylko straci. W większości wypadkach trzeba zmienić kierownictwo i sytuacja od razu się poprawi. Więc nie zgadzam się! To te osoby zostały doprowadzone do frustracji, że jedynie co mogą, to odpisują na tym forum. A firmie chyba nie zależy na klientach i na sukcesie w Polsce, skoro nic z tym nie robią.

Flatrat

"Abandon all hope, ye who enter here" is the best description of this place. Unfairness, immature and irresponsible management. Within just few months HR had two major security incidents. First they've lost ALL OUR PAYROLL DATA and on the second HEAD OF HR shared with ALL employees our colleague's contract with multiple sensitive information like PESEL, money etc. And guess what? No apologies and no consequences, while low level employees are fired easily.

T
@Flatrat

What do you mean by „all our payroll data” lost? I work here and nothing of mine was lost. Don’t spread false information. This company has enough gaps to fix, don’t add them more ????

Teresa
@T

What kind of gaps has this company? What do YOU mean? :0

Siciliana

Sama praca w MG w porządku, praca powtarzalna ale rzadko pojawiały się rzeczy, które mogły cię zaskoczyć. Bonusy- całkiem w porzadku. Docenianie w swojej pracy? Czasami tak. Czasami nie. Zazwyczaj jednak natyrasz się jak „wół”i nie usłyszysz nawet dziękuję. Bardzo duża rotacja zwłaszcza w dziale Human Resources ( HR ,Payroll, Compliance,TE). Awans, ścieżka kariery - płaska struktura ale przynajmniej raz na 2 lata można zmienić pozycje. Ludzie, atmosfera - to najważniejsze w firmie i niestety duży zawód bo ludzie okropn zwłaszcza w HR ( niewszyscy ale większość ) Bardzo stresująca atmosfera przez którą byłam długo na L4.

Jana
@Siciliana

Niestety bardzo czesto HR to wbrew pozorom najgorszy dział w każdej firmie

Stefan
@Jana

Czemu? Aż tyle roboty czy nie można dogadać się z ludźmi? Pracujesz w tym dziale że masz taką negatywna opinie?

Paulina
@Jana

Potwierdzam atmosfera w HR nieprzyjemna, rotacja spora to krąg wzajemnej adoracji. Omijać szerokim łukiem

Weronika
@Paulina

Rotacja często się zdarza? :/ I kogo zwalniają? Kogo popadnie?

@Siciliana

akurat compliance to nie HR.. semantyka.. co to jest TE? nie mogę 'rozgryźć tego skrótu.. rotacja w HR niewielka raczej, skąd pomysł że ogromna? chyba poniosła wyobraźnia.. a atmosfera? mi się pracuje świetnie! zero stresu, bardzo mili ludzie, wyrozumiali, z tego co wiem większość nie narzeka, ale zawsze ktoś się trafi z 'oczekiwaniami'..

Danuta

No to jak widać każdy ma inne zdanie :) W sumie logiczne, komuś podpasuje atmosfera a komuś nie. A zdradzisz może na jakie zarobki tam można liczyć? Nawet w formie widełek :P

do Galla

No trudno pracować bez oczekiwań......... współczuję braku celów.

Joanna
@do Galla

A Ty masz jakieś cele mądralo?

Żaba
@Siciliana

Rotacja? Pierwsze słysze. Okropna atmosfera? Pracowałam w wielu miejscach i tutaj akurat jest bardzo na plus. Powiem tak - jak pracujesz i się starasz robić to dobrze to nie ma stresu i L4 niepotrzebne.

@Żaba

i wtedy jak się starasz to lepsza kasa po prostu wleci? Co do l4 jak w rzeczywistości się trafi to jak oni się na nie ostatecznie zapatrują?

Yahoo

Omijać szerokim łukiem. Jakaś straszna pomyłka i strata czasu. Aplikowałem na inne stanowisko, zrezygnowałem z poprzedniej pracy po czym pierwszego dnia pracy w Moneygram poinformowano mnie że będę pracować pół roku na innym stanowisku bo zmieniła się sytuacja a pani manager która mnie zatrudniała właśnie znalazła nową pracę. Kompletny brak komunikacji. Mailowy i w ogóle kpiny na spotkaniach zamiast kwestii organizacyjnych czy rozmowy o pracy jako takiej. Niekompetentni managerowie i supervisorzy. Osoby zatrudnione głównie po znajomości więc jeśli nie należysz do znajomych to daruj sobie bo będziesz czuć się głupio. Naprawdę porażka. Zdecydowałem o odejściu i w tym samym miesiącu odeszły 3 osoby z działu 8-osobowego. Potem zostały 2 osoby, supervisor i manager. Kolosalna strata czasu. Nie można nawet powiedzieć że czegoś się nauczyłem bo sama supervisor udzielała błędnych wskazówek, potem sama się zwolniła. W życiu czegoś takiego nie widziałem wcześniej i mam nadzieję więcej już nie zobaczyć. Jeśli ktoś ma za dużo czasu i chce go stracić w nieprzyjemny sposób to może warto..

A

Pracuje w firmie juz od kilku lat, jestem bardzo zadowolona. Firma przyjazna mamom! Duza elastycznosc, fenomenalna atmosfera, mozliwosci awansu i ciekawe, miedzynarodowe projekty. Szczerze polecam!

Natalia
@A

Piszesz o możliwości awansu a mi na rozwoju bardzo zależy - jakie to możliwości? Wiadomo od początku co trzeba robić żeby taki awans otrzymać? No i czy wiąże się to z jakimiś konkretnymi podwyżkami?

Do A
@A

Haha prosze cię a o jaki dział chodzi bo piszesz puste słowa bez pokrycia. Najgorsza firma w jakiej przyszło mi pracować : kablowanie, wyścig szczurów, plotki , wprowadzanie zamętu i przeciwstawianie pracowników zwłaszcza w szeroko rozumianej rodzinie Human Resources ( TA, Payroll, HR). WYstarczy popatrzeć na staż pracy na linkedlin ......

@Do A

Donoszenie? ale po co tak właściwie? tak samo o co chodzi z tym zamętem jak to konkretnie z Twojej perspektywy wygalało w takim razie?

Pff

Pracuję w firmie kilka lat i z pewnością mogę polecić pracę tutaj. Przede wszystkim atmosfera - rzadko spotyka się taką życzliwość i otwartość na codzień. Management jest dostępny i pomocny, dobrze wykonana praca jest doceniana i zauważona. Osoby, które tego nie widzą często po prostu nie mają doświadczenia gdzie indziej. Firma międzynarodowa, pracują ludzie z wielu różnych miejsc na świecie i to jest bardzo fajne. Odbywa się wiele eventów dobroczynnych i firmowych Firma oferuje różne benefity i jako jedna z nielicznych - program emerytalny PPE. Można się rozwijać wewnątrz firmy w ramach działu albo, po jakimś czasie, też w innych działach. Polecam

happyMN

Jestem zatrudniona w MoneyGram w backoffice od kilku miesięcy & jestem super zadowolona z pracy, zespołu, wynagrodzenia, benefitów. Zawsze są kwestie do usprawnienia, natomiast tu przede wszystkim panuje fenomenalna atmosfera. Ludzie są pomocni, otwarci i biznesowo nastawieni.

Proszę… cię
@happyMN

Pomówienia , kablowanie , skargi pracowników. Sama byłam świadkiem jak kolega oczerniał koleżankę z zespołu .. proszę podać nazwę działu którego dotyczy ta wspaniała atmosfera. Benefity jak wszędzie nic specjalnego , wyścig szczurów a i dyskretnie potrafią zrobic tak żebyś wyleciała z firmy . Odradzam ta firmę każdemu

Joanna
@Proszę… cię

To ciekawe, aż tak bardzo może się różnić między działami? A w jakim dziale jest tak źle, jak opowiadasz?

Kati
@happyMN

miło przeczytać, e ktoś jest zadowolony jak @happyMN. Moje doświadczenia są podobne, a pracuję już powyżej 5 lat cały czas w jednym dziale (nawet z kilkoma awansami bez (jak tu niektórzy piszą - '"pleców" - normalna rekrutacja wewnętrzna i tyle. Jako plusy, a porównuję z poprzednimi korpo: - atmosfera pracy jest wg mnie mega - nie ma napinki - normalnie robię swoje zadania - raportuję bezpośrednio do przełożonego, z którym mam spoko relacje - zespół jest ok - jak to w zespole jedni bardziej ciągną w górę wyniki, inni troszkę bardziej się trzymają tzw minimum ale wg mnie jest to fajna mieszanka ludzi, na których mogę polegać (pomocni, jak mam problem to doradzą itd). -benefity - akurat mogę porównać, bo mam drugi pakiet od męża w konkurencyjnej placówce - nasza oferta (VIP) jest o wiele bardziej korzystna co do dostępności do specjalisty i że nie musisz czekać miesiącami na terminy. W konkurencyjnej placówce (jednej z największych w Polsce) niestety tak różowo nie jest - także doceniam Lux Med bardzo - Zawsze można się czegoś przyczepić, ale dla mnie z perspektywy + i - bilans wychodzi na plus (szczególnie jak porównam z innymi korporacji).

Zwanstiger

Typowy korpo (usunięte przez administratora)jakich wiele w Mordorze. - anty pracowniczy system mierzenia czasu (Kronos) - kierownictwo to takie duże dzieci, które trzeba samemu wychowywać - brak kultury pracy - jedzą, piją i gadają przy biurkach - podgryzanie - donosicielstwo jest normą, do tego donosy są często wyssane z palca

@Zwanstiger

Z tego co tu czytam każdy wiele negatywów tutaj przedstawia... Skoro wspominasz o tym donosicielstwie całym to raczej nie każdy tu taki jest? Zastanawiam się także jaki tu średni staż pracy ludzie mają przy tego typu opisanych warunkach?

Nie ma sensu, oferta dużo poniżej typowych stawek rynkowych. Na początku nie chcą rozmawiać o pieniądzach.

Zostaw merytoryczną opinię o MoneyGram International - Warszawa

• Jak się pracuje w MoneyGram International?

Zobacz opinie na temat firmy MoneyGram International tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MoneyGram International?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 5 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MoneyGram International?

Kandydaci do pracy w MoneyGram International napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MoneyGram International