Opinie o Lotos Kolej Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Lotos Kolej Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Lotos Kolej Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy kolejowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lotos Kolej Sp. z o.o. w Gdańsk

Juras

Teraz wynajmują Henia z Poznania który będzie obsługiwał Poznań Zwk i Warszawę ciekawe czy tyłu ludzi mają UTK będzie miało dużo roboty a i drugi Białystok będzie

Bogdan
@Juras

No słyszałem też musi być niezły dil z tego ogólnie nabrali tyle przewozów ze nie ogarniają tego 4 muszkieterowie pociągi stoją rozwiązane zrywają lok żeby inny pociąg podciągnąć do następnej stacji i kółko się zamyka tu nawet dyspozytor nie jest winny tylko wiadomo no cóż ostatni gasi światło szkoda ze taka firma idzie na dno jak Titanic. A dla tych co chcą się przyjąć do pracy mocno to przemysł, przelicz

Maszyniok
@Bogdan

Czyli nie warto iść?

Bogdan
@Maszyniok

Musisz przemyśleć dużo jest firm lepszych jak LOTOS

Maszyniok
@Bogdan

Pójdę i zobaczę jak jest.. Zawsze można zmienić

Ex

Jak powiedział klasyk - był czas przywyknąć.

Olga
@Ex

Do czego przywyknąć?

Witam, Czy mógłby mi ktoś udzielić informacji nt. pracy w dziale personalnym/hr? Z góry bardzo dziękuję.

Poeta

Dyspozytura zasiadająca dumnie w Czechowicach to jakaś pomyłka,dzieciaki nie znające się na niczym,typowe przyglupy które nigdy nie były na torach,pościągane za najniższą krajową,nie mają zielonego pojęcia o logistyce i planowaniu. Kazdy dzień w tej pracy przy aktualnej dyspozyturze to kolejna fascynująca przygoda która niesie za sobą masę niewiarygodnych zwrotów akcji..

Śledź
@Poeta

Pełna zgoda ale uważam,że ktoś tych nieudaczników przyjął i wyznaczył na dyspozytorów,więc moim zdaniem to mierne kierownictwo ponosi odpowiedzialność za to co się wyprawia w Czechowicach.

Śledź 2
@Śledź

Tych pseudo maszynistów też ktoś musiał przyjąć.

gama
@Śledź 2

Gdyby nie ci tzw.pseudomaszyniści to byś nie miał co do gara włożyć wazeliniarzu haha.

Dragon
@gama

Gdyby Ci maszyniści/rewidenci siedli przy robocie Dyspozytorów, obsrali by się po kilku dniach. Dwa przykłady mamy.

SprawaDlaKolejarza

Kolejny przykład. Masz odwagę obrażać dyspozytorke publicznie, to podpisz się swoim imieniem. Dlaczego boisz się podać swoje imię, skoro publicznie kogoś obrażasz? Litości....

Kezsobuk Łewap
@Poeta

Polać mu. Całą dyspozyture powinni zrównać z ziemią. Jedyna rzecz jaką jest tam dobra to woda w składziku.

ikswokłak nomyzs
@Kezsobuk Łewap

Na szczęście mnie tam już nie ma

kizuG limaK
@Kezsobuk Łewap

a mi tam się podoba :) blisko do roboty i wgl kebsa można zamówić

Na etacie
@ikswokłak nomyzs

I tu jest problem. Nielicznych dobrych ludzi nie szanóją.

@SprawaDlaKolejarza

A ty jak masz na imię tchórzu?Bo chyba nie sprawa dla kolejarza,co?Źle się musi pracować w takiej firmie skoro między wami jest taka paskudna atmosfera.

PurpleHaze
@Poeta

Możliwe, że poruszany przez Ciebie problem jest problemem organizacyjnym, gdzie nowych pracowników na stanowiska dyspozytorów być może szkolą pracownicy z miesięcznym stażem. Nie mam danych wewnętrznych, tak tylko rozkminiam. Wiem, że czasem brakuje wiedzy merytorycznej, ale wszyscy się uczymy.

Pompon
@Andrzej

Rzeczywiście jest paskudna,ostatnio z powodu niczym nie potwierdzonych plotek,dwóch kolegów zostało przez Gdańskie kierownictwo oskarżonych o zażywanie narkotyków, rozpętano histerię,robiono wywiady wśród ich współpracowników,sensacji było co nie miara,cała północ gadała. Okazało się że są czyści,ale smród został i do dziś nikt nie powiedział zwyczajnego przepraszam.

Dyspozytor

Rekrutacja żenada - w komisji młodzi z plecami a pytania na poziomie podstawówki. Widać że już dawno ktoś był na to miejsce a sama rekrutacja tylko dla papierologi i żeby było zgodnie z procedurami.

Ogólnie zamęt i brak zorganizowania samego procesu nie wiadomo gdzie z kim i gdzie - nikt nic nie wie jednym słowem budrelllll....

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Magazynier
Jędrzejów
DP CLEAN TECH POLAND SPÓŁKA AKCYJNA
logo firmy Magazynier - operator wózka widłowego
Hagen
A&Z Transport - Logistyka Sp. z o.o.
dyspo-sytuator

Jako pracownik przykro mi patrzeć i żal jak firma podupada na moralności i braku poszanowania pracowników względem poszanowania pracy ,warunków pracy i płacy. Których ostatnio coraz mniej, nie wspominając o premiach i braku podwyżek. ps. sobie potrafią i swoim porozdawać konfidentom i dupowłazom(pewna grupa stałych pracowników która non stop dostaje pieniążki) Poprzyłazili z Cargo i (usunięte przez administratora) wie z innych spółek i pasożyty (usunięte przez administratora) firme od środka ..mam na myśli kierownictwo i dyrekcje.. Mam nadzieję że jak nie polski ład ich nie wyniszczy to Orlen zrobi porządek jak randap z robalami..:)

@dyspo-sytuator

Trudno się nie zgodzić,w lotosie dobrze to już było,firma stacza się po równi pochyłej pod różnymi względami ale propaganda sukcesu kwitnie,poza tym łatwiej się rządzi pracownikami jak ich podzielisz dlatego premie są dla wazeliniarzy a dla normalnych figa,nie dziwię się,że część ludzi złożyło wymówienia...

Kezsobuk Łewap

Gdyby wszędzie był taki porządek jak na dyspozyturze w Jaśle to ta firma wyglądała by całkiem inaczej, składam przeniesienie.

Kolejarz

Witam Wszystkich; mam pytanie o Pana Krzysztofa Wiktorowicza - był u Was Członkiem Zarządu. Jakie macie opinie o nim? Czym się wsławił?

Warsztatowiec
@Kolejarz

Chyba inni z LK tez uważają ze to odrażający człowiek jak odszedl to bylismy szczesliwy? Gadaj ze Związkami u nas pomogło.

Janek
@Kolejarz

Nikt za nim nie tęskni szkoda słów aby go obrażać w końcu to on jest w tym mistrzem.

kociałek
@Janek

stosował mobing do pracowników?

@kociałek

Na przykładzie Czechowic mogę powiedzieć że to jest chyba norma w tej firmie a kierownictwo to z reguły cwaniaczki niewiele sobą reprezentujący którzy pilnują tylko swoich posad, gotowi zrobić każde świństwo żeby się utrzymać .chyba niezłą mają kasę

@Kolejarz

Ta był wymyślał nowe nazwy części wagonowych zawór kulisty spytaj się go jak było na DEC

@Kolejarz

gosc po znajomościach, nie szanuje ludzi , brak kultury osobistej. Za rozmowy z innymi pracownikami karci. Pracownicy biurowi pod nim jak w (usunięte przez administratora).

Jacek
@Ziutek

Cwaniaczki mają jakąś etykę a to (usunięte przez administratora) do obory Irak sokonczom

Jakie wartości są cenione w Lotos Kolej Sp. z o.o.?

Oki

Lizusostwo, wazeliniarstwo, (usunięte przez administratora) umiejętność mówienia nieprawdy, totalna uległość.

@Oki

To tak jak w Gdansku haha

Ty

No koleś, ale żeś teraz wymyślił bajeczkę ???? "wiarygodności" całej historii dodaje fakt zastraszania ????????????

@Ty

Są kamery,więc proponuję sprawdzić!!! Gdyby to chodziło o zwykłego pracownika to już byłby pociągnięty do odpowiedzialności.. .Tak czy nie??,,

Nikt

Potrafisz to udowodnić? Kamera nie pokaże stanu trzeźwości Tak samo jak ty nie pokazujesz kim jesteś Przedstaw się cwaniaczku Plucie jadem to twoja specjalnosć?? Kim jesteś ?? Myślisz że w necie jesteś anonimowy?? To jest kwestią czasu jak zostaniesz namierzony

Ty

Masz rację, niech to w końcu dojdzie do władzy. Może bekniesz za publiczne kłamliwe oczernianie ludzi. Zostałeś zdegradowany czy zwolniony za swoje nieróbstwo? Swoją żółć wylewasz na forum, które służy opiniowaniu firmy, a nie pokazywaniu swojej nienawiści do innych. Odważny, bo anonimowy...

@Ty

Bardzo bym chciała żeby w końcu ciebie zdegradowali chłopcze!!!

Byk

Mściwoj z Gdańska Słychać wycie . Znakomicie Dobry pracownik może tylko awansować Nygusy nieroby i cwaniaczki są degradowani i karani Jak ktoś ma problem to nikt go w LK nie trzyma

Von

Ale to nie maszynista czy rewident wykupił rozkład na loka z Krzyża do Piły przez Tarnowskie Góry tylko dyspozytor który ma o kolei pojęcie takie że stoi w kolejce czasem... Kierownik F. B. odejdzie i cyrk się zacznie a Orlen coraz bliżej.

Kolega
@Von

Wiesz gdzie te stacje leżą??? Kto ci to powiedział? Nie ma określenia na takich jak ty Tobie można wszysko wcisnąć? Nie kompromituj się

Olo
@Von

Racja tylko (usunięte przez administratora) może taki rozklad złożyć i przyjąć do realizacji. Masz gościu pojęcie o czym piszesz? Który dyspozytor takie zlecenie przyjmie? (usunięte przez administratora)

Kiki

Jak połączymy się z Orlenem to w pierwszej kolejności tacy jak ty wylecą za bramę

@Kiki

Myślisz, ze będzie taka fuzja? Bo nic o tym jeszcze nie słychać. Jak się firmy połącza to pewnie zwolnienia nieuniknione więc lepiej wiedzieć wcześniej, nie?

Uma
@Andrzej

Jak będzie coś wiadomo to będzie o tym głośno.

Lidia
@Uma

Gdzie? Jakaś telewizja? Chętnie obejrzę :)

BYNIO

Jeżeli chodzi o niejakiego K. Wiktorowicza, to typowy karierowicz, który na plecach innych, pod płaszczykiem restrukturyzacji, wybijał się na "bardzo kompetentnego" decydenta. Wystarczy prześledzić jego drogę zawodową, czyli liczne miejsca pracy, w których szybko poznawali się na jego metodach "zarządzania". Jedno jest pewne, żaden przedsiębiorca prywatny nie widzi tego "pana" w swojej firmie.

Ziutek

Wiktorowicz jak Wiktorowicz,ale kierownictwo w Czechowicach też ma swoje za uszami.ci sprytni"towarzysze"dobrej zmiany podzielili ludzi na dwie grupy. Ta druga to oczywiście interesowni kapusie którzy relacjonują wszystko jak leci , wiążą się z tym zapewne wymierne korzyści . pracuję parę lat w lotosie ale już po malu dojrzewam o decyzji opuszczenia firmy. Także,drogi panie kierowniku G.K ,ty drugi też no i panowie maszyniści , zwłaszcza jeden tzw."mikrofon kierunkowy z Piekar pan.D.D, niedługo się pożegnamy a wy się zaczniecie gryźć między sobą

Leo

Bo to prawda

Czesław

Pracuje w tej firmie od 15 lat to co się wyprawia teraz to sięga zenitu kiedyś towary jeździły a teraz stoją pociągi rozwiązane bo najważniejsze są tabelki,statystyki .Kierownictwo MŁODE WILKI wzięli się za rządzenie, straszenie naciski powiem szczerze Ne polecam już też zastanawiam się nad zmianą pracodawcy

Obcy

To co ty jeszcze robisz w lotosie Alza Olawion Ecco Rail i inni czekają na takich jak ty

Stary
@Czesław

Jest tylu przewoźników "Dobrze zorganizowanych" Że napewno coś sobie znajdziesz

Pietro
@Obcy

….ale czy ktoś teraz przyjmuje na świadectwo… :/

Lex_Warszhaw

Zainwestując w to miesiąc, wpłacili pierwszy zysk z Lotos. Jeszcze więcej grantów i czekam na viplaty. Wierzę w Lotos.

Helen89

Chcę też zostawić recenzję. Zgodnie z moją umową Lotos miała również opóźnienia w płatnościach, z powodu których część planów musiała zostać zmieniona. W styczniu zacząłem otrzymywać środki, które zostały zadeklarowane do wypłaty. Inwestorzy, wykażcie się odrobiną cierpliwości, a otrzymacie swoje środki.

Dobra zmiana

Krótko i na temat takiego Dyrektora jak Mirosław Ł. nie będzie już w tej firmie i co by nie mówić dobrej zmiany nie widać.Szkoda , że polityka tak bardzo wkradła się w Lotos Kolej.

Czy w Lotos Kolej Sp. z o.o. wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Cargul

Nagrody tylko dla tych z klucza tzn.wazeliniarzy ,kabli itp itd,jeżeli jesteś normalny nie oczekuj zbyt wiele...

@Cargul

Zwłaszcza w Czechowicach ☺☺

Jacek
@Ziutek

Przyjdzie czas rozrachunku za krzywdy ludzkie w Czechowice

Tylko dla swoich

Mikolaj

premie kwartalne, co pol roku jest przeglad plac i podwyzki dla wybranych i lubianych, co roku inflacyjna i 13sta pensja

Świeżak

Czy w Lotos Kolej znajdzie zatrudnienie maszynista na 1/2 etatu? Dowiedziałem się, że w Czechowicach Dziedzicach tacy pracują.

@Świeżak

Na pół etatu pracuje z tego co mi wiadomo jeden emeryt. I nikt więcej. Więc jeśli myślisz isc na pol etatu na państwowke do lotosu i dorabiać w tym czasie to tak się legalnie nie da bo "młode wilki" dają do podpisania umowę o zakazie pracy u konkurencji w zawodach związanych z koleją.

@Świeżak

Złoz paiery do Olavion- tam prowadza ci sami ludzie co w LK. Klimat 100% lepszy.

Czy pracodawca Lotos Kolej Sp. z o.o. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Aldon

Szkolenia w tej spółce to wyreżyserowane spotkania przygotowane odgórnie nie mające nic wspólnego z podniesieniem wiedzy czy kompetencji. To nie PKP, tutaj robi się to co każą, a nie to co pracownika interesuje. Nadgorliwy, przyjazny wykładowca ląduje zazwyczaj na bruku bo tłumaczy nie to co mu nakazano i przygotowano od góry w kolorowych wykresach. Merytoryczna dyskusja jest zakazana.

Maszynista

Firma nie jest zła. Płacą przyzwoicie, ale kominy są przeogromne.

Patrycja
@Maszynista

Co masz na myśli pisząc o kominach? Dopytam też o wynagrodzenie - co to oznacza, że płacą "przyzwoicie"? Możesz podać jakieś widełki? :-) Pensja to istotna rzecz.

@Patrycja

To, że ludzie pracujący na tym samym stanowisku mają różnice w wynagrodzeniu zasadniczym liczone w tysiącach!

Szatan
@Patrycja

Dodam, że mierny i wierny ma dużo, a wykształcony i doświadczony jest tępiony w Czechowicach. Prezes widocznie takich lubi bo żadne zawirowanie ich nie usunęło z kierowniczych stanowisk.

gama
@Szatan

Bo jaki kierownik taki oddział,pociotek na dzień dobry ma więcej niż doświadczeni pracownicy,potrzebna jest miotła,która te chore układy skutecznie wymiecie razem z nieudolnym kierownictwem.

Maszynista

Witam, czy wie ktoś kiedy rusza kurs na świadectwo maszynisty w podkarpackich oddziałach Lotos Kolej? Jaka panuje atmosfera wewnątrz? Jakie są opinie pracowników na stanowisku maszynisty? Pozdrawiam

Ogorek19

W LK pracuję od niedawna, wszyscy którzy tu pracują i miałem z nimi kontakt przed zmianą pracodawcy zachwalali, zostając już pracownikiem wiem że tak kolorowo nie ma a opinie zmieniły się na takie że dobrze to już było... Nadgodziny... Ludzie w tej firmie daliby się pokroić za te nadgodziny, brak życia prywatnego? Hmmm???? ogólnie jest spoko ale nie wiążę z tą firmą dłuższych nadziei. I tak, w cargo było lepiej, choć zarabiało się mniej ale te różnice są na poziome 300 zł z normy.

Majster
@Ogorek19

Nadgodziny dzis są jutro ich nie ma liczy się tylko zarobek za normę

@Ogorek19

Nie zgodzę się z tym, w lotosie jest o niebo lepiej niż w betonowym cargo, firma naprawdę z możliwościami, a jak ktoś lubi stać pod słupkiem albo się 5 razy wymieniać i być dziennie w domu to mu nie będzie pasować, każdy obiera taką drogę życia jak mu pasuje, ja w lk pracuję króciutko ale póki co jestem zadowolony i nie mam zamiaru zmieniać tylko się rozwijać.

zniesmaczony
@Kolejarz

Kolejarz widać że nie lubisz spędzać czasu z rodziną tak jak napisałeś pracujesz króciutko popracuj jeszcze kilka lat i zobaczysz jak jest naprawdę przesłona z oczu ci zejdzie a co do betonowego cargo tam przynajmniej przestrzegają przepisy pracownicy nie dają się wpychać na minę i jeżdzić bez znajomości szlaku nawet stację dalej nie jak w lotosie zmuszanie dojechać jeszcze stację albo dwie.

Ogorek19
@zniesmaczony

@zniesmaczony zgadzam się z tobą w 100%

Oki
@Kolejarz

Widzę po twoim wpisie, że do firmy przyszedłeś z tubką wazeliny w kieszeni skoro tak bardzo podoba Ci się ta praca. Takich własnie jak Ty firma potrzebuje.

STK

Eryk to ty?

Zostaw merytoryczną opinię o Lotos Kolej Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Lotos Kolej Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Lotos Kolej Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 43.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lotos Kolej Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 3 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lotos Kolej Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Lotos Kolej Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Lotos Kolej Sp. z o.o.
2.7/5 Na podstawie 100 ocen.
  • Michałki 25
    80-716 Gdańsk