Opinie o Colas Rail Polska Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Colas Rail Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Colas Rail Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy kolejowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Colas Rail Polska Sp. z o.o. w Gdańsk

Fajnie, że pracownikom o posadzie Główna księgowa dają służbowe auto. Ale po co? Jakie zadania ma taka osoba, że auta potrzebuje do codziennej pracy? I czy firma pozwala na wykorzystywana go do prywatnych celów?

Radek

Główna księgowa jest jedyna osobą w tej firmie która posiada odpowiednią wiedzę i kwalifikacje w zakresie pełnionych obowiązków. A samochód to jedynie dodatek na pokrycie kosztów nadgodzin i realizacji dodatkowego zadań. Jeśli masz ochotę na kontynuację to powiem, że lista osób w firmie którym dopłata do biletu miesięcznego to przepych jest długa.

A co powiecie o etacie operatora walca, bo tak myślę na złożeniem cv? W obowiązkach przeczytałem, że należą też drobne naprawy i regulacje, ale jeśli się znam tylko na obsłudze walca to co wtedy? Proszę o info czy jak dopiero zdobyłem uprawnienia to też będę rozpatrywany jako potencjalny pracownik.

Radek Nowy wpis

Główna księgowa w tej firmie jest jedyna osobą która ma odpowiednią wiedzę i kwalifikacje do pełnienia swoich obowiązków dlatego sądzę że, samochód to niewielki dodatek za pracę po godzinach..Swoją drogą lista osób w tej firmie która nie kwalifikuje się nawet na dopłatę do biletu miesięcznego jest długa.

Radek Nowy wpis

Z szefem którego maja firma bez przyszłości. Zero kompetencji i (usunięte przez administratora)

@Karolina

Karolino nie martw się o naszą przyszłość, ma się ona świetnie.

I z całą pewnością nie jest to twoja zasługa. A ludzi którzy pracują po kilkanaście godzin na dobę za marne pieniądze.

Przewozy zamknięte, maszyny sprzedane, cała załoga na bruk. Tak właśnie wygląda firma pod jego kierownictwem.

Zaciekawiła mnie oferta pracy w firmie Colas Rail Polska Sp. z o.o. jako Maszynista. Wiecie coś więcej o tym pracodawcy? Jak go oceniacie?

Rozmowę kwalifikacyjną w Colas Rail Polska Sp. z o.o. masz już za sobą? Jak oceniasz konieczność przygotowania się do spotkania? Czy pracodawca zwraca szczególną uwagę na konkretne aspekty profilu kandydata na stanowisko Główny księgowy / Główna księgowa?
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
Miro

Może wiecie czy firma będzie potrzebowała w nowym sezonie kogoś do pracy?

Alan
@Miro

Za chwilę zwolni się etat syndyka.

Jakie są warunki zatrudnienia w Colas Rail Polska Sp. z o.o.?

NIK

Zalezy co potrafisz , jakie stanowisko itp

@NIK

A Ty jakie stanowisko tutaj zajmujesz? Długo już tu jesteś?

@NIK

Zależy jak ustawisz się do wiatru względem oczekiwań szefa. W razie czego popatrz jak radzi sobie "dział kadr". Szczególnie jego część. Ta wyższa i z ładnym uśmiechem.

Ewelina
@Marysia

a jak radzi sobie ten dział kadr? Dobrze? Warto tam podjąć pracę?

Maria
@Marysia

Bardziej interesuje mnie konkretna odpowiedź czy przełożeni są wymagający, czy jest dyscplina pracy, jak atmosfera... O co w ogóle chodzi z tym działem kadr? Nie wiem bo jestem z zewnątrz.

Roman

Pracowałem. Firma od początku działalności w Polsce ledwo wiązała koniec z końcem. Z tego co pamiętam były zakusy żeby nawet zamknąć oddział. Od jakiegoś czasu coś się zmienilo. Zatrudnili kogoś nowego od inwestycji , zdobyli parę projektów, zatrudnili sporo nowych osób. Ale myślę że szybko się to skończy gdy przekonają ze główny szef myśli tylko o sobie i interesach swoich kolegów. O systemie premiowania który jest fikcja. kasa która dostaje się raz w roku nie rekompensuje nawet nadgodzin. A tych jest sporo. System szkoleń który ogranicza się co najwyżej do okresowych kursów bhp. Ale tu przecież rządzi druga władza czyli pani kadrowa. Jednym słowem nie polecam.

@Roman

Romanie chyba nie wiesz co piszesz, albo poprostu nie zasłużyłeś na premie i dlatego jej nie dostałeś.

To wpisy ludzi którzy już nie pracują. Inteligencją nie błysnąłeś. Ale tak jest jak się premie przepuszcza w sklepie na wazelinę, a nie w szkole na naukę.

Zofia
@Karolina

Chyba lepiej byłoby zająć się tu innymi kwestiami, a nie tak "naskakiwać" na siebie. @Karolina, wnioskuję, że pracujesz w firmie Colas Rail. Czytałam, iż firma daje możliwość ciągłego podnoszenia kwalifikacji dzięki szkoleniom. Czy to prawda? Każdy pracownik może tam liczyć na szkolenia?

@Roman

Kadrowa rządzi. To prawda. Tylko ciekawe dlaczego ON jej na to pozwala? Miała konkurencję w księgowości ale już nie ma. Hmmmmm....Może ktoś zna odpowiedź jak się buduje takie wpływy?

Ona

Jak już coś piszesz, to nie pisz z błędami.

Fatalna atmosfera, zero komunikacji pomiędzy pracownikami którzy siedzą za zamkniętymi drzwiami swoich biur. Dział księgowości i kadr sączy jad na wszystkich i wszystko, obmawia i sieje płoty tak że masz d..ę obrobioną na dzień dobry. Brak stabilności i płynności finansowej. Gdyby nie firma matka to już dawno w Polsce firma nie miałaby szans na przetrwanie.

@Ania

Prawda. Z tym, że teraz prym wiedzie "dział kadr". Ładne oczy i ten ładny uśmiech.

Ula

Popieram wszystkie opinie odnośnie atmosfery w pracy: fatalna, poniżanie, mobbing ( zwłaszcza z działu księgowość i kadry) Kultura osobista na poziomie -10. Dziwię się że nikt jeszcze nie złożył pozwu o mobbing. Szef zero decyzyjności, wszystkie decyzje podejmują za niego we Francji firmie matce. Ciągle brakuje kasy na bieżącą działalność więc płyną z Francji. Brak premii, bonusów itp. Kiedyś był fundusz na Wczasy pod Gruszą ale decyzją księgowości został zlikwidowany a kasa z kieszeni pracownika poszła opieką medyczną. A więc pracownicy sami finansują sobie prywatną opieką medyczną :-) Odradzam, nie polecam

Darek
@Ula

Olka co ty wypisujesz ?

@Ula

Nie wszyscy pracownicy finansują sami opiekę medyczną. Dział kadr dostaje wsparcie na ten cel.

Jakub

A co stało się z ,,najsympatyczniejszą'' pracownicą tej firmy? Główna księgową panią J .....Odeszła czy odejść musiała? (usunięte przez administratora) poniżanie innych, obmawianie, naśmiewanie się z innych to jej najlepiej wychodziło w pracy. Oby miała tą przyjemność doświadczyć tego samego.Pozdro

@Jakub

Wszystko ma swój czas. Czas księgowej minął. Ustąpiła miejsca i wiadomo komu...chociaż to zupełnie inny dział to następczyni jest godna swojej roli. To jest duża sztuka "urobic" sobie szefa, który pozwala na tak wiele i jeszcze przy okazji próbować zachować pozory, że to z powodu profesjonalizmu zawodowego. Piękne oczy. Naprawdę piękne.

Marysia. Colas Rail.

Znasz szefa, jeździsz na rowerze tak, jak ON, kibicujesz na zawodach, jesteś miła, sympatyczna i ładna? To dobrze dla Ciebie. Na imprezie firmowej nie używasz słowa "nie"? To dobrze dla Ciebie. Przepracujesz tu kilka lat bez problemu. To może na teraz tyle.

Urszula

Witam, starsze opinie mówią o tym, że firma Colas ponoć miała jakieś problemy finansowe i organizacyjne. W związku z tym chciałabym zorientować się w obecnej sytuacji w tym przedsiębiorstwie. Czy teraz wszystko jest w porządku, wynagrodzenia są płacone normalnie? Napiszcie proszę w komentarzu, jaka jest sytuacja. Dzięki.

Janek
@Urszula

Jeżeli nie chcerz mieć problemów zdrowotnych to unikaj tej firmy. Wielu byłych pracówników ma sprawy sądowe w firmą...Omijaj szerokim łukiem.

edi
@Janek

Ludzie za nim zaczniecie wypisywać bzdury najpierw rozeznajcie się o jakiej firmie mówicie Colas czy Colas Rail? Jak sama nazwa wskazuje Rail to firma kolejowa (ang. rail=szyna gdyby ktoś nie wiedział), a sam Colas zajmuje się drogami. To dwie różne firmy z różnymi szefami, kadrami , HR itp. Pracuje w Colas Rail i wiem, że nie ma żadnych spraw sądowych z pracownikami. Wypłata jest na czas, są premie roczne i podwyżki, szkolenia też są, nie ma się do czego przyczepić.

Sylwia
@Urszula

Niestety nic. Od wielu miesięcy nie zdobyli żadnego projektu. A ich oferty ładują na końcu tabeli. Firma traci cennych pracowników a zarząd i HR y nic nie robią żeby to zmienić. Do tego zła polityka kadrowa i biznesowa a właściwie jej brak powodują że wyniki firmy z roku na rok są coraz gorsze.. Szkoda

Najgorsza firma w jakiej przyszło mi pracować ( a mam 20 letnie doświadczenie) Szef jest tylko marionetką pań księgowej i kadrowej, nie ma nic do powiedzenia, zero decyzyjności. Wiele razy od w/w pań doświadczyłem poniżania, obrażania, obmawiania innych i mnie jest na porządku dziennym (poziom kultury osobistej na poziomie -100.) Nie polecam, odradzam, przestrzegam, strata czasu.

@Piotr

Panie Piotrze czy na pewno chodzi o tą firmę (Colas Rail Polska - koleje) ? bo taki sam komentarz zostawił Pan w Colas Polska (drogi) i z tego co się orientuje w finansach nie mieliśmy tutaj osoby z 20 letnim doświadczeniem :)

Zezul
@Piotr

Niestety potwierdzam, niestety Gdańsk. Świetnie, że jako korporacja mają dziesiątki regulaminów i skryptów regulujących wszystko od dokumentów, poprzez zachowania pracowników, zapobieganie mobbingowi, bajery o inwestowaniu w pracowników itp. a faktycznie jest jak napisał Piotr. Do tego zachowania poniżające pracowników na każdej linii relacji służbowej. Nie przychodzimy do pracy po to, żeby ktoś nas lubił, ale minimum szacunku i współpracy należy się każdemu, zwłaszcza jeśli firma w takich superlatywach siebie przedstawia. TYPOWA korporacja. Ani jedno słowo z zakładki "kariera" nie okazało się prawdą.

Zxc123
@Zezul

Żadny z powyższych zarzutów nie jest prawdziwy. Szef jest spoko ludzie też ale jak wszędzie trafiają się wyjątki. Na to nie mamy wpływu. Należy wymienić parę osób i firma będzie the best.

Malwa
@Zxc123

Pierwsza osoba to Ty.

Kolo

Czy to prawda że firma nie płaci na czas swoim kontrahentom i że nie wiadomo kiedy można odzyskać swoje pieniądze?

Darek
@Kolo

Płacą i to nawet przed czasem ale pod warunkiem że jesteś dobrym kolega głównego szefa. Reszta stoi w długiej kolejce.

Romi
@Darek

Kolego chyba mylisz firmy. Istnieje colas drogowy i colas rail zajmujący się branżą torową jak sama nazwa mówi. 2 idzielne firmy. W colas rail wszytko było na czas.

Igor

Jak pracujecie w weekendy?

Czy Colas Rail Polska Sp. z o.o. praktykuje "luźne piątki"?

Zezul

Jakie "luźne piątki", najlepiej pracuj po minimum 12 godzin, a premia świąteczna jest niedoścignionym marzeniem

Girl

A jak jest w Legnicy? Szczególnie jeśli chodzi o biuro dyrektora ds przewozów kolejowych.

Albert

Nie ma żadnych luźnych piątków ani innych luźnych dni. Wszyscy są sztywni, nadęci i smutni. Zamknięci w swoich biurach, bez uśmiechu, życzliwości. Atmosfera ciężka do wytrzymania....

Ryszard
@Albert

Atmosfera jest ciężka tylko na linii pracownik-przełożony, czy ogólnie? Jest chociaż trochę fajnych osób?

Witam, jak wyglada system promowania w tej firmie? Czy są jakieś benefity ?

Albert

Sprzęt jakim dysponują to złom...fatalne warunki pracy,zero szacunku dla ludzi.

Zostaw merytoryczną opinię o Colas Rail Polska Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Colas Rail Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Colas Rail Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Colas Rail Polska Sp. z o.o.?

Colas Rail Polska Sp. z o.o.
  • Kartuska 5
    80-103 Gdańsk

Colas Rail Polska Sp. z o.o.