Opinie o Colas Rail Polska Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Colas Rail Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Colas Rail Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.


Branże: Firmy transportowe i spedytorzy kolejowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Colas Rail Polska Sp. z o.o. w Gdańsk

baner wywiady
MM
Inne

Fajnie, że pracownikom o posadzie Główna księgowa dają służbowe auto. Ale po co? Jakie zadania ma taka osoba, że auta potrzebuje do codziennej pracy? I czy firma pozwala na wykorzystywana go do prywatnych celów?

MM Nowy wpis
Inne

Fajnie, że pracownikom o posadzie Główna księgowa dają służbowe auto. Ale po co? Jakie zadania ma taka osoba, że auta potrzebuje do codziennej pracy? I czy firma pozwala na wykorzystywana go do prywatnych celów?

Karolina
Inne
 Problem

Z szefem którego maja firma bez przyszłości. Zero kompetencji i (usunięte przez administratora)

Ja
Pracownik
@Karolina

Karolino nie martw się o naszą przyszłość, ma się ona świetnie.

Karolina
Inne
@Ja

I z całą pewnością nie jest to twoja zasługa. A ludzi którzy pracują po kilkanaście godzin na dobę za marne pieniądze.

Karolina Nowy wpis
Pracownik
@Ja

Przewozy zamknięte, maszyny sprzedane, cała załoga na bruk. Tak właśnie wygląda firma pod jego kierownictwem.

Administrator Nowy wpis

Zaciekawiła mnie oferta pracy w firmie Colas Rail Polska Sp. z o.o. jako Maszynista. Wiecie coś więcej o tym pracodawcy? Jak go oceniacie?

Miro
Inne

Może wiecie czy firma będzie potrzebowała w nowym sezonie kogoś do pracy?

Alan Nowy wpis
Inne
@Miro

Za chwilę zwolni się etat syndyka.

 Rozmowa kwalifikacyjna
Rozmowę kwalifikacyjną w Colas Rail Polska Sp. z o.o. masz już za sobą? Jak oceniasz konieczność przygotowania się do spotkania? Czy pracodawca zwraca szczególną uwagę na konkretne aspekty profilu kandydata na stanowisko Główny księgowy / Główna księgowa?
logo firmy Praca dla taksówkarzy
Warszawa
ELE TAXI POLSKA - CENTRUM OBSŁUGI KLIENTA Sp. z o.o.
(27 opinii)
Wyślij CV
logo firmy KIEROWCA C+E Transport krajowy
Olsztyn
Attp Sp. z o.o.
(38 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Magazynier/operator wózka widłowego
Berlin
GreenWays Logistyka Sp.z o.o. sp.k.
(14 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Sortowanie paczek i przesyłek
Zwolle
Workstead
(119 opinii)
Wyślij CV
Aplikuj na wiele ofert
Pytanie
 Pytanie

Jakie są warunki zatrudnienia w Colas Rail Polska Sp. z o.o.?

NIK
Pracownik
@Pytanie

Zalezy co potrafisz , jakie stanowisko itp

Ewa
Inne
@NIK

A Ty jakie stanowisko tutaj zajmujesz? Długo już tu jesteś?

Marysia
Pracownik
@NIK

Zależy jak ustawisz się do wiatru względem oczekiwań szefa. W razie czego popatrz jak radzi sobie "dział kadr". Szczególnie jego część. Ta wyższa i z ładnym uśmiechem.

Ewelina
Inne
@Marysia

a jak radzi sobie ten dział kadr? Dobrze? Warto tam podjąć pracę?

Maria
Inne
@Marysia

Bardziej interesuje mnie konkretna odpowiedź czy przełożeni są wymagający, czy jest dyscplina pracy, jak atmosfera... O co w ogóle chodzi z tym działem kadr? Nie wiem bo jestem z zewnątrz.

Roman
Były pracownik

Pracowałem. Firma od początku działalności w Polsce ledwo wiązała koniec z końcem. Z tego co pamiętam były zakusy żeby nawet zamknąć oddział. Od jakiegoś czasu coś się zmienilo. Zatrudnili kogoś nowego od inwestycji , zdobyli parę projektów, zatrudnili sporo nowych osób. Ale myślę że szybko się to skończy gdy przekonają ze główny szef myśli tylko o sobie i interesach swoich kolegów. O systemie premiowania który jest fikcja. kasa która dostaje się raz w roku nie rekompensuje nawet nadgodzin. A tych jest sporo. System szkoleń który ogranicza się co najwyżej do okresowych kursów bhp. Ale tu przecież rządzi druga władza czyli pani kadrowa. Jednym słowem nie polecam.

Ja
Pracownik
@Roman

Romanie chyba nie wiesz co piszesz, albo poprostu nie zasłużyłeś na premie i dlatego jej nie dostałeś.

Karolina
Inne
@Ja

To wpisy ludzi którzy już nie pracują. Inteligencją nie błysnąłeś. Ale tak jest jak się premie przepuszcza w sklepie na wazelinę, a nie w szkole na naukę.

Zofia
Inne
@Karolina

Chyba lepiej byłoby zająć się tu innymi kwestiami, a nie tak "naskakiwać" na siebie. @Karolina, wnioskuję, że pracujesz w firmie Colas Rail. Czytałam, iż firma daje możliwość ciągłego podnoszenia kwalifikacji dzięki szkoleniom. Czy to prawda? Każdy pracownik może tam liczyć na szkolenia?

Marysia
Pracownik
 Pytanie
@Roman

Kadrowa rządzi. To prawda. Tylko ciekawe dlaczego ON jej na to pozwala? Miała konkurencję w księgowości ale już nie ma. Hmmmmm....Może ktoś zna odpowiedź jak się buduje takie wpływy?

Ona
Inne
@Ja

Jak już coś piszesz, to nie pisz z błędami.

Ania

Fatalna atmosfera, zero komunikacji pomiędzy pracownikami którzy siedzą za zamkniętymi drzwiami swoich biur. Dział księgowości i kadr sączy jad na wszystkich i wszystko, obmawia i sieje płoty tak że masz d..ę obrobioną na dzień dobry. Brak stabilności i płynności finansowej. Gdyby nie firma matka to już dawno w Polsce firma nie miałaby szans na przetrwanie.

2
Marysia
Pracownik
@Ania

Prawda. Z tym, że teraz prym wiedzie "dział kadr". Ładne oczy i ten ładny uśmiech.

Ula

Popieram wszystkie opinie odnośnie atmosfery w pracy: fatalna, poniżanie, mobbing ( zwłaszcza z działu księgowość i kadry) Kultura osobista na poziomie -10. Dziwię się że nikt jeszcze nie złożył pozwu o mobbing. Szef zero decyzyjności, wszystkie decyzje podejmują za niego we Francji firmie matce. Ciągle brakuje kasy na bieżącą działalność więc płyną z Francji. Brak premii, bonusów itp. Kiedyś był fundusz na Wczasy pod Gruszą ale decyzją księgowości został zlikwidowany a kasa z kieszeni pracownika poszła opieką medyczną. A więc pracownicy sami finansują sobie prywatną opieką medyczną :-) Odradzam, nie polecam

Darek
@Ula

Olka co ty wypisujesz ?

Marysia
Pracownik
@Ula

Nie wszyscy pracownicy finansują sami opiekę medyczną. Dział kadr dostaje wsparcie na ten cel.

Jakub
Były pracownik
 Pytanie

A co stało się z ,,najsympatyczniejszą'' pracownicą tej firmy? Główna księgową panią J .....Odeszła czy odejść musiała? (usunięte przez administratora) poniżanie innych, obmawianie, naśmiewanie się z innych to jej najlepiej wychodziło w pracy. Oby miała tą przyjemność doświadczyć tego samego.Pozdro

Marysia
Pracownik
@Jakub

Wszystko ma swój czas. Czas księgowej minął. Ustąpiła miejsca i wiadomo komu...chociaż to zupełnie inny dział to następczyni jest godna swojej roli. To jest duża sztuka "urobic" sobie szefa, który pozwala na tak wiele i jeszcze przy okazji próbować zachować pozory, że to z powodu profesjonalizmu zawodowego. Piękne oczy. Naprawdę piękne.

Marysia. Colas Rail.
Pracownik
 Pytanie

Znasz szefa, jeździsz na rowerze tak, jak ON, kibicujesz na zawodach, jesteś miła, sympatyczna i ładna? To dobrze dla Ciebie. Na imprezie firmowej nie używasz słowa "nie"? To dobrze dla Ciebie. Przepracujesz tu kilka lat bez problemu. To może na teraz tyle.

Urszula
Inne

Witam, starsze opinie mówią o tym, że firma Colas ponoć miała jakieś problemy finansowe i organizacyjne. W związku z tym chciałabym zorientować się w obecnej sytuacji w tym przedsiębiorstwie. Czy teraz wszystko jest w porządku, wynagrodzenia są płacone normalnie? Napiszcie proszę w komentarzu, jaka jest sytuacja. Dzięki.

Janek
Pracownik
@Urszula

Jeżeli nie chcerz mieć problemów zdrowotnych to unikaj tej firmy. Wielu byłych pracówników ma sprawy sądowe w firmą...Omijaj szerokim łukiem.

edi
Pracownik
 Pytanie
@Janek

Ludzie za nim zaczniecie wypisywać bzdury najpierw rozeznajcie się o jakiej firmie mówicie Colas czy Colas Rail? Jak sama nazwa wskazuje Rail to firma kolejowa (ang. rail=szyna gdyby ktoś nie wiedział), a sam Colas zajmuje się drogami. To dwie różne firmy z różnymi szefami, kadrami , HR itp. Pracuje w Colas Rail i wiem, że nie ma żadnych spraw sądowych z pracownikami. Wypłata jest na czas, są premie roczne i podwyżki, szkolenia też są, nie ma się do czego przyczepić.

Sylwia
Inne
@Urszula

Niestety nic. Od wielu miesięcy nie zdobyli żadnego projektu. A ich oferty ładują na końcu tabeli. Firma traci cennych pracowników a zarząd i HR y nic nie robią żeby to zmienić. Do tego zła polityka kadrowa i biznesowa a właściwie jej brak powodują że wyniki firmy z roku na rok są coraz gorsze.. Szkoda

Piotr

Najgorsza firma w jakiej przyszło mi pracować ( a mam 20 letnie doświadczenie) Szef jest tylko marionetką pań księgowej i kadrowej, nie ma nic do powiedzenia, zero decyzyjności. Wiele razy od w/w pań doświadczyłem poniżania, obrażania, obmawiania innych i mnie jest na porządku dziennym (poziom kultury osobistej na poziomie -100.) Nie polecam, odradzam, przestrzegam, strata czasu.

Piotr
@Piotr

Panie Piotrze czy na pewno chodzi o tą firmę (Colas Rail Polska - koleje) ? bo taki sam komentarz zostawił Pan w Colas Polska (drogi) i z tego co się orientuje w finansach nie mieliśmy tutaj osoby z 20 letnim doświadczeniem :)

Zezul
@Piotr

Niestety potwierdzam, niestety Gdańsk. Świetnie, że jako korporacja mają dziesiątki regulaminów i skryptów regulujących wszystko od dokumentów, poprzez zachowania pracowników, zapobieganie mobbingowi, bajery o inwestowaniu w pracowników itp. a faktycznie jest jak napisał Piotr. Do tego zachowania poniżające pracowników na każdej linii relacji służbowej. Nie przychodzimy do pracy po to, żeby ktoś nas lubił, ale minimum szacunku i współpracy należy się każdemu, zwłaszcza jeśli firma w takich superlatywach siebie przedstawia. TYPOWA korporacja. Ani jedno słowo z zakładki "kariera" nie okazało się prawdą.

Zxc123
Kandydat
@Zezul

Żadny z powyższych zarzutów nie jest prawdziwy. Szef jest spoko ludzie też ale jak wszędzie trafiają się wyjątki. Na to nie mamy wpływu. Należy wymienić parę osób i firma będzie the best.

Malwa
Inne
@Zxc123

Pierwsza osoba to Ty.

Kolo

Czy to prawda że firma nie płaci na czas swoim kontrahentom i że nie wiadomo kiedy można odzyskać swoje pieniądze?

2
Darek
@Kolo

Płacą i to nawet przed czasem ale pod warunkiem że jesteś dobrym kolega głównego szefa. Reszta stoi w długiej kolejce.

Romi
Były pracownik
@Darek

Kolego chyba mylisz firmy. Istnieje colas drogowy i colas rail zajmujący się branżą torową jak sama nazwa mówi. 2 idzielne firmy. W colas rail wszytko było na czas.

Igor
Inne

Jak pracujecie w weekendy?

Pytanie
 Pytanie

Czy Colas Rail Polska Sp. z o.o. praktykuje "luźne piątki"?

Zezul
@Pytanie

Jakie "luźne piątki", najlepiej pracuj po minimum 12 godzin, a premia świąteczna jest niedoścignionym marzeniem

Girl
 Pytanie

A jak jest w Legnicy? Szczególnie jeśli chodzi o biuro dyrektora ds przewozów kolejowych.

1
Albert

Nie ma żadnych luźnych piątków ani innych luźnych dni. Wszyscy są sztywni, nadęci i smutni. Zamknięci w swoich biurach, bez uśmiechu, życzliwości. Atmosfera ciężka do wytrzymania....

Ryszard
Inne
@Albert

Atmosfera jest ciężka tylko na linii pracownik-przełożony, czy ogólnie? Jest chociaż trochę fajnych osób?

Marek
Inne

Witam, jak wyglada system promowania w tej firmie? Czy są jakieś benefity ?

Albert

Sprzęt jakim dysponują to złom...fatalne warunki pracy,zero szacunku dla ludzi.

Zostaw merytoryczną opinię o Colas Rail Polska Sp. z o.o. - Gdańsk

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

 • Jak się pracuje w Colas Rail Polska Sp. z o.o.?

  Zobacz opinie na temat firmy Colas Rail Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

 • Jakie są opinie pracowników o pracy w Colas Rail Polska Sp. z o.o.?

  Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 3, z czego 0 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Colas Rail Polska Sp. z o.o.
0/5 Na podstawie 0 ocen.
 • Zobacz wywiad
 • Kartuska 5
  80-103 Gdańsk
 • NIP: 5833159052 REGON: 221867831 KRS: 0000457927
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w lipcu 2023r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
 1. GoWork.pl 3 684 366
 2. pracuj.pl 3 489 318
 3. olx.pl - praca 2 904 336
 4. Jooble 1 942 704
Colas Rail Polska Sp. z o.o.
Przejdź do nowych opinii