Lotos Kolej Sp. z o.o.

Gdańsk

Opinie o Lotos Kolej Sp. z o.o.

Zainteresowany

Proszę o informacje jakie zadania czekają na dyspozytora do wydziału przewozów w Niemczech / Gdańsk. Za info odnośnie atmosfery w firmie i kwestii wynagrodzenia na tym stanowisku byłbym wdzięczny.

Nowy

Mam pytanie do was. Jak wyglada wynagrodzenie jako maszynista w LK? Jest podstawa i kilometrowka czy sama kilometrowka?

lolek
@Miki 27.10.2017 10:34
4 tyś. + nagroda kwartalna, 13 pensja, wczasy pod gruszą, delegacja, premia transportowa. Oczywiście jest też kasa za nadgodzi...

4,5 tyś podstawa +premia przewozowa (od 600do 750zl)+ dodatek za nockę co 3 miechy premia kwartalna (600-900zł) dojechać trzeba na wyznaczony punkt zborny (nie zabierają z domu) z tamtąd jeszcze autem do miejsca podmiany (płaci pracodawca przejazd nie jest wliczny do godzin pracy przejazd czasami tam i spowrotem wynosi i 5godzini więcej)

Kaczy
@Kiekutowicz 18.11.2017 10:50
4 tyś ? To z pochodnymi na rękę może wyjdzie ok 4,5 tyś tak? Śmiech..to w Cargo za leżenie , stałe godziny i prace wokół domu...

Pracuje w Cargo od 3 lat jako maszynista. Mam 25 lat. Za te twoje "leżenie" mam 2900- 3000 w normie godzin. Ty na pewno jesteś pewien tego co piszesz ???

Świerzak

Cześć..piszecie tu o wszystkim i o niczym..Konkretne pytanie: ile zarabiają MASZYNIŚCI ??? Ciekawe czy znajdzie się uczciwiec co napisze jak jest a nie zaniży ani zawyży albo w ogóle będzie znów marudził jak to tam jest źle...pytanie padło konkretne...

Patrycja

Obecnie firma poszukuje osoby do pracy jako Dyspozytor. Co możecie doradzić osobom, które są zainteresowane tym stanowiskiem? Czego mogą spodziewać się podczas codziennej pracy?

Ula
@Patrycja 21.07.2017 08:40

To zależy w którym Zakładzie, w każdym jest inna specyfika pracy, choć to jedna firma

kk

Panowie, po co ta zła eneria. Pracujecie w jednej z lepszych firm w Trójmieście. W biznesie tak jest, raz lepiej raz gorzej, niemniej firmie daleko do niestandardowych zachowań wobec pracowników czy braku płynności finansowej. Cieszcie się, że pracujecie u takiego pracodawcy, wielu chciałoby się z wami zamienić. Pozdrawiam serdecznie i życzę optymizmu.

Nil
@kk 28.07.2017 05:36

Dawno i nie prawda. Firma trzeszczy w posadach logiki. Członek zarządu nadzoruje rozbieranie zaworu spustowego a firma... i wali decyzje z kapelusza udowadniając robotnikom, że jest mądrzejszy od nich. Prezes figura a zastępca upycha swoich ludzi po kątach w "uczciwy i transparętny" dla siebie sposób blokując wszystkie decyzje. Konsekwencje tego wszystkiego powoli się ujawnią. Niestety teraz zarządzają niekompetentni wariaci

Józef Broda
@Nil 17.08.2017 17:26

Dokładnie tak jest. Np. Dział Komunikacji i Rozwoju ma 2 kierowników. Jeden to "czopek" sympatyzujący z Dobrą zmianą. Donosił na dawny zarząd i został za to nagrodzony... Wystarczy patrzeć na oferty pracy, poszukiwani są maszyniści ( dużo odeszło po zmianie zarządu). Poszukuje się dyrektora ds. taboru. Nie ma kasy na naprawy, zakup części i kogo za to się wini? Widać po ogłoszeniu. Albo Specjalista ds. pracowniczych. wymagania: wykształcenie wyższe magisterskie, minimum 3 letnie doświadczenie zawodowe zdobyte w dziale personalnym w firmie liczącej ponad 200 pracowników, praktyczna znajomość przepisów prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. To jest zrozumiałe , ale takie wymagania? : komunikatywna znajomość języka angielskiego!. Kogo będą zatrudniać ? obcokrajowców, imigrantów ?

Nikt

Nie ma po co sie tam zatrudniać. Jedyni uczciwi i transparentni zniszczyli firme.

Narzekają Ci, którzy zamiast pracować popierali byłego dyrektora M.Ł. podpisywali listy poparcia....jeździli na chore protesty a teraz mają problem. Dla tych, którzy dobrze i uczciwie wykonują swoją prace nic się nie zmieniło. Miłego dnia

Wuja

Pracuję ale szukam nowej już po firmie było dobrze.Dobra zmiana robi swoje czystki ,oszczędności nie polecam

młody maszynista

Witam! Czy ktoś mi powie ile zarabia na rękę maszynista spalinowy w Lotos Kolej?

rewident
@młody maszynista 22.09.2017 19:18

Witam daj sobie spokój tam teraz ludzie uciekają i szukają nowej roboty przyszła dobra zmiana i obcina wszystko.Chcesz to spróbuj ale za dwa miesiące sam zobaczysz

Patrycja

@Wstrząśniety nie Kręcony.jeśli zniknęły jakieś wpisy, oznacza to, że zostały one zarchiwizowane przez administratora portalu za naruszenie zasad regulaminu. Zachęcam do zapoznania się z jego treścią. Jest on jedną podstawą do usunięcia komentarza. Każdy ma możliwość złożenia reklamacji odnośnie treści zamieszczonych na forum, jednak decyzję o jej rozpatrzeniu podejmuje administrator w oparciu o regulamin. Jeśli uważasz, że Twój wpis został usunięty niesłusznie, bardzo prosimy o kontakt pod adresem admin@gowork.pl

Wstrząśniety nie Kręcony.

Mam pytanie i nadzieję na odpowiedź od GO WORK.PL ,gdzie się podziało 30 opinii o sytuacji w Lotos Kolej??!!!Dobra zmiana?N czyje polecenie kasujecie posty?

UTK

Moderator wycina teksty , więc nie ma powodu do zamieszczania konkretnych komentarzy, które nie pasują do tematu pozytywnych wypowiedzi o LOTOS Kolej. Jeśli ten komentarz przejdzie bez cenzury to moja opinia o LOTOS Kolej jest niezmienna. W sztabie decydentów są osoby nie mające podstawowej wiedzy o przepisach jakie obowiązują w PKP S.A. Jeśli pracownik np. rewident czy maszynista jest obeznany z zakresu przepisów jakie obowiązują w PKP S.A. jest traktowany przez przełożonych jak czarna owca i do tego pomagają im w tym skorumpowani pracownicy. Tak, skorumpowani za awanse za pracę wbrew obowiązującym przepisom prawa byle firma zyskała. Za to są awansowani i posiadają wysokie uposażenia. Biada jak pracownik chce pracować zgodnie z literą prawa, wtedy zaczynają się ataki i konsekwencje finansowe, czyli dyskryminacja zawodowa w postaci nie awansowania wbrew regulaminowi pracy czy układowi zbiorowemu. Albo będziesz posłuszny i zrobisz co Ci każemy narażając się na konsekwencje prawne bo LOTOS Kolej i tak Ciebie nie obroni albo pracujesz w/g przepisów i zostajesz pominięty w awansach i podwyżkach płac o co silnie ubiega kierownictwo tej spółki. Jeśli masz rodzinę i masz honor i wiedzę pracując w tej firmie zgodnie z literą prawa to przeżyjesz do emerytury bezstresowo ale z niewielką kasą. Jeśli chcesz mieć lepszą kasę to się narażaj prawu. Twój wybór.

ryszard5
@UTK 26.07.2017 21:15

Chłopcze, użalasz się. Jak jest ci tak źle, to odejdź z pracy w Lotos Kolej i nie męcz się . Nikt w żadnym zakładzie nie trzyma na siłę, pracownika. Jeżeli jesteś takim wielkim fachmanem w tej profesji, to na pewno zostaniesz z otwartymi ramionami przyjęty u konkurencji. a tak marniejesz gderając jak stara baba za straganem.

Karol

Czy ktoś ma informacje na jakim etapie jest rekrutacja na Specjaliste ds Zakupów?

Boss

Od lutego obserwuje wyniki przewozowe LOTOS Kolej i lepsza zmiana notuje ciągle spadek w masie przewozowej, oraz w wykonywanej pracy... Czy tak ma to wyglądać? Nikt nie jest wstanie zastąpić Prezesa H.G, oraz Dyrektora M. Ł.

ryszard5
@Boss 08.07.2017 03:00

Bredzisz. Nie ma ludzi nie zastąpionych, natomiast co do przewożonej masy towarowej, nie sztuką jest wozić, aby wozić. Sztuką jest wozić i zarabiać, a nie dokładać do interesu.

@ryszard5 27.07.2017 10:30

Tylko obrażać potrafisz. W prywatnej firmie pracodawcy zawsze ryzykują i raz jest zysk, a raz go niema. Prawa rynku... Bez ryzyka firmy by się nie rozwijały... A jak widać firma LK rozwijała się prężnie i pensje jak na zachodzie.

PRL

Witam , jestem maszynistą z terenu Śląska. Może któryś z kolegów opisać system pracy w LK i zarobki?

Szkoda gadać

W Czechowicach pracują tacy fachowcy,którzy nawet noclegu w hotelu pracownikom nie potrafią zorganizować.Załatwia to po 2 dniach i tysiącach telefonów sam kierownik przewozów.Pogratulować kadry pracowniczej.

Były pracownik LOTOS Kolej

Jak czytam te wszystkie opinie o LOTOS Kolej, to gołym okiem widać, że negatywne oceny należą do tych, którzy nigdy nie pracowali w tej firmie i nie mają zielonego pojęcia co się dzieje. Jak się jest dobrym fachowcem, to praca jest i to dobrze płatna, należą do tej grupy maszyniści, rewidenci taboru lub ustawiacze. Bzdurą jest też, ze pracuje tam tylko rodzina lub krewni, to zazdrośnicy tak napisali. Dobrzy pracownicy znający tematykę kolejową są zawsze mile widziani i pracę tam znajdą bez żadnych znajomości , jak to sugerują niektórzy piszący chyba "lewusy" i mało umiejący. Pracę w LOTOS Kolej trzeba cenić i szanować a nie ciągle krytykować. Jeżeli chodzi o samych Dyrektorów łącznie z M. Łosińskim, to życzę wszystkim takich fachowców w dziedzinie przewozów kolejowych. Przyjście do firmy Makurata fachowca od"siódmych boleści", to jakieś nieporozumienie przywiezione w teczce chyba przez Smolińskiego. Ludzie się wściekają, oby nie doszło do rękoczynów i wywiezienia Makurata na "taczce".

Chris
@Były pracownik LOTOS Kolej 14.03.2017 22:19

Nikt nie pisał, że pracują tam WYŁĄCZNIE ludzie ze znajomościami, bo jednak ktoś kompetentny musi być zatrudniony, aby pracować. Niemniej jednak sporo jest tam zatrudnianych ludzi, którzy nie mają zielonego pojęcia o pracy, a rozmowy kwalifikacyjne i wakaty ustalane są pod konkretne osoby. W spółce prywatnej nie jest niczym szczególnym zmiana kadry kierowniczej, a pracownicy LK, spółki skarbu państwa, na wyrost protestują, gdyż boją się, że ktoś z zewnątrz zniszczy wszystkie szare układy, które od dawien dawna występują w firmie i skończy się zatrudnianie po znajomości ; )

@Chris 10.05.2017 14:34

A zyski brały się z nieba? Porównajmy PKP do LOTOS Kolej...

Rubin

Ja się zastanawiam, jak to jest z tym dyrektorem Łosińskim? Może wiceprezes Makurat miał co do niego trochę racji? Podobno dyr. Ł. nie ma właściwego wykształcenia do swojej funkcji, jest szarą eminencją LK. Oprócz tego pracuje też w LOTOSie jego dwóch synów, synowa, a tylko w jego pionie zatrudnianie ludzi odbywa się poza działem kadr. Z resztą personalnych wątpliwości w LK jest znacznie więcej... Jeśli ktoś coś wie, to niech się odezwie - prawdaolotos.kolej@gmail.com Może dojdziemy do jakiejś prawdy?

W.

Bull shit. Kto taki zazdrosny? Ize znam i jest niestety ofiara awantury w ktorej nie chciala brac udzialu. Nie wiem kto jest takim gnojem i takie rzeczy pisze. Kompetencje Izy sa daleko ponad tym gdzie jest i ile zarabia... Masakra te komentarze schodza na psy....

kanold

pomijając zagrywki polityczne i rozgoryczone głosy zawistnych ludzi firma Lotos Kolej od środka wygląda jako stabilna rozwijająca się i przynosząca dochody. Dla mnie jako pracownika na stanowisku maszynisty ważne są trzy elementy wypłata warunki pracy i dojazd do pracy. Utrzymuję sporą rodzinę za wypłatę, pracuję na nowoczesnych lokomotywach i jeżdżę samochodem służbowym pod lokomotywę i z lokomotywy do domu. Takie są fakty reszta mało mnie interesuje bo nie mam na to wpływu. Polecam firmę każdemu z czystym sumieniem. Pozdrawiam hejtowców i intrygantów

Gościu

O proponuję pracę w Tv Republika , TVPis lub Trwam. A kogo to obchodzi że kogoś ojciec był w PZPR? to co jego dzieci mają za to pokutować ? Mają siedzieć na zasiłku bo ich nikt nie zatrudni? Może kryterium zatrudnienia powinno być przedstawienie zaświadczenia że nikt w rodzinie nie jest żydem , nie ma żydówki , Ukrainki, Rosjanki , arabki za żonę, nie był w SS , Wermahcie , PZPR ,ZSP , ZSMP, w carskim wojsku , TPPR , PO , .N, Kukiz `15 itd. , czystość rasową i to do 7 pokolenia wstecz. A zatrudnić tylko tych co popierają PiS , głosowali na PiS z odpisem notarialnym głosowania, maja kogoś z rodziny w PiS i oczywiście najważniejsze to załączyć dokument wpłaty na jedyne słuszne radio z Torunia !!!

Kuba.S.

Pani Ewa K. alias ewelina alias jeszcze nie wiadomo kto na innym forum także rozpowszechnia ten post.Proszę się pochwalić pani Ewo K. jak się pani nieopatrznie przyznała,że w firmie Lotos Kolej zlecony jest audyt i jest ZALECONE aby po tym audycie nie wszyscy mieli czyste ręce.Przestrzegała pani żeby pracownicy tak nie bronili dyrektora. Niestety post został wykasowany! To są właśnie wasze metody działania -obłuda i hipokryzja nie zna granic.

WojtekKK

Witam wszystkich, Chciałbym się zatrudnić w Lotos Kolej. Czy jest oddział lub biuro w Warszawie gdzie mógłbym pracować?

Agata

Ja tez byłam na rozmowie 2 mce temu i tez do dnia dzisiejszego żadnej informacji. Brak szacunku, totalne lekceważenie i ignoranctwo.

Aleksa

Zastanawiam się co jest z tą firmą nie tak a właściwie z osobami odpowiadającymi za rekrutację. Bliska mi osoba niedawno była na rozmowie kwalifikacyjnej która przebiegła bardzo obiecująco. Jestem w stanie zrozumieć, że ktoś inny został wybrany ale nie rozumiem czemu firma nie daje odpowiedzi zwrotnej osobą które brały udział w rekrutacji. Drodzy Państwo z HR firmy Lotos Kolej odpowiedz zwrotna dla kandydatów to standard i zwykła przyzwoitość. Postępowanie w ten sposób po przejaw lekceważenia i dawanie pola domysłom, że cała rekrutacja jest ustawiona i znów jakaś "radna pis" dostała pracę pomimo braku kwalifikacji.

Bee
@Aleksa 14.12.2016 09:46

Aleksa masz całkowitą rację! Ja również wzięłam udział w rekrutacji i też miałam spore nadzieje... Odpowiedz w ciagu dwóch tygodni, pytano czy mogę jeszcze w tym miesiącu zacząć...po 3 tygodniach sama zadzwoniłam, a to, ze kierownika nie było...itp, Pani obiecała oddzwonić na drugi dzień- to było mc temu... Na stronie piszą o dobrych praktykach rekrutacyjnych, ze szanują kandydatów...i zawsze udzielają informacji zwrotnej, ale rzeczywistość jest inna

Rewart

Prawie 2 lata temu przeniosłem się do LK i była to najlepsza decyzja jaką podjąłem w swoim zawodowym życiu.Zostałem zatrudniony bez żadnych koneksji,znajomości o których na tym forum głośno.Po 20 latach pracy w poprzednim zakładzie w końcu pracuję w firmie która stawia duże wymagania ale w zamian docenia i szanuje swoich pracowników. Stwarza możliwość rozwoju,pracy na nowoczesnym sprzęcie za godziwe zarobki i dobry socjal. Polecam wszystkim sfrustrowanym krytykom!

Czyżby kolejne zmiany na południu???

Rewidęt

Najlepszy jest wydział w Poznaniu ,Rewidęci wagonów na samochód czekają na dworze po półtorej godziny bo na dyspozyturę nie można się dodzwonić i taksówki zamówić ,a jak się człowiek do dzwoni to dyspozytorzy kłamią że zamówił albo nie ma taksówki .I człowiek stoi na dworze i marznie. Nadmieniam że to jest nagminne .Jak to się mówi Murzyn swoje zrobił Murzyn już nie potrzebny.

Smiertin
@Rob 27.11.2016 10:26
Ty to sie najpierw naucz jak sie pisze "rewidęt",a później jakieś wymagania stawiaj inteligencie:)...

a może to dyslektyk, z takim komentarzem pokazujesz klasę i swoją inteligencję Rob,pozdrawiam pracowników LK.

gościu
@Rewidęt 26.11.2016 16:32

Po Rewidenta to zamówią taxi , ale po rewidęta już nie :)

bee

Na stronie informacje o dobrych praktykach rekrutacyjnych, że szanują kandydatów i zawsze informują o wynikach mija miesiąc i żadnej informacji zwrotnej, pewnie znów jakiego Misiewicza przyjeli, a rekrutacja była jedną wielką ściemą! Odradzam! Fikcja!

l20

geneialnie są poszukiwani pracownicy na bardziej specjalistyczne stanowiska obecnie więc wątpię żeby taki proceder jaki opisujesz miał miejsce., ja ogólnie będę starała się wziął udział w rekrutacji na stanowisko Specjalista ds. analiz bo umowę o pracę chcę dawać

Andrzej

ja spełniam wymagania: studia, doświadczenie(wieloletnie), angielski + znam firmę bo pracowałem w Lotosie na zastepstwo...aplikacje zlozylem, tylko na razie cisza a bardzo mi zalezy na tej pracy ... jak rozumiem aplikacje zbieraja i na razie nie ma rozmow?

Andrzej

Czy ktoś coświe może na temat rekrutacji na Specjaliste ds zakupów, czy rozmowy juz ruszyły czy nadal zbierają aplikacje?

Nick

Lk skasowalo wiekszosc prawdziwych komentarzy. Widac, ze sa nieuczciwi i maja cos do ukrycia.

No to się zaczęło na południu...

Raki

Witam a jak traktują maszynistów ?za jakiś czas chce aplikować do Lotosu .

kanold
@Raki 03.09.2016 00:08
Witam a jak traktują maszynistów ?za jakiś czas chce aplikować do Lotosu .

jak masz dwa prawa kierowania to dobrze

MAgik

@ hjjmk Jeśli masz tam jakieś koneksje, to będziesz żył jak pączek w maśle. Bez znajomości, irytować Cię będzie fakt, iż ludzie współpracujący z Tobą, a mający o wiele mniejsze pojęcie o sprawie, będą pięli się w górę, tylko i wyłącznie dzięki układom. Lotos to spółka rodzinna - żeby uniknąć podejrzeń, częstą praktyką jest obsadzanie swojej rodziny poza LK - np. w Lotos Paliwa, ażeby uniknąć podejrzeń o zbieżność nazwisk :)

MAgik

Zatrudnienie w tej firmie znajduje jedynie najbliższa rodzina dyrektora. Nie masz koneksji - nie masz szans. Człowiek rozwożący niegdyś pizze, znający córkę dyrektora, jest traktowany lepiej, niż kompetentni, doświadczeni pracownicy. Pracowałem w dyspozyturze i serdecznie nie polecam.

Zainteresowany
@MAgik 08.08.2016 14:55

Aż tak źle ? Nie warto iść na rozmowę na stanowisko dyspozytor wydział Niemcy ?

boss

Czytam, czytam 80% prawdy wyczytalem... Jak ktos szuka pracy to niech omija wagonowke.

Manka do

Nie narzekaj?bardzo duzo.? 2,5tys po kilkunastu latach pracy to duzo?z doswiadczeniem,studiami kealifikacjami i jezykiem angielskim? Zapraszam za biurko, stres,mobing, faworyzacja,i ponizanie ludzi...

@Manka do 10.05.2016 21:55

Ta firma już się wypaliła

do sledzia

w LK sa wszystkie zawody swiata, znajomosci potem umiejetnosci. jak nie masz znajomosci i cie przyjma to potem udowadniaja ze nic nie potrafisz i kazda ci pisac pismo 20 x albo i wiecej.

sledz

@sledz 24.04.2016 12:14

Jak najbardziej i doswiadczenie

śledź

Do powrót-jeżeli nie masz odpowiedniego nazwiska a co za tym idzie pleców to możesz zapomnieć o dyspozyturze,w tym wypadku umiejętności nie mają żadnego znaczenia.

trax

Firma przereklamowana,zero swojego taboru,wszystko dzierżawione,dyspozytura rodzinna,nie ważne co potrafisz-ważne jak się nazywasz,atmosfera pod psem,kasa bez nadgodzin beznadziejna,to takie kolorowe pudełko a w środku g....,odradzam.

Jak najbardziej i doswiadczenie

xcf

Prawda jest taka ze w tej firmie trzeba miec rodzine albo jakies znajomosci aby byc traktowanym na rowni z innymi Ja z tym ide do gazety..

wuja

hehehehe atmosfera no teraz nie ma żadnej bo taxi pilnują

dd

przyjazną atmosfere hahahahhha :DDDd

Kłamcy

dd

no w czechowicach-dziedzicach. poprzedni sie zwolnil bo po 2 latach nie chcieli mu podniesc stawki a przyjmowali nowych na wyższych...

HK

Słyszałem coś nie coś od kolegi, który kiedyś aplikował do Lotosu, ale nie chciało mi się wierzyć. 1 rozmowa kwalifikacyjna - wypadła super wszyscy zadowoleni 2 rozmowa kwalifikacyjna - jest Pan najlepszym kandydatem 3 nie było, pani z kadr nie odbiera telefonu i nie odpisuje na maile... Porażka, szkoda czasu!

?

Słowa dyrektora (usunięte przez administratora) pozyskaliśmy najlepszych pracowników z rynku kolejowego.Po dyspozytorni w Czechowicach widać tych fachowców.Nominacje rodzinne.

Śledź_bez_zagryski.

Jak tak dalej będzie się działo w Lotos Kolej to podejrzewam że przybędzie tutaj troszkę komentarzy nie koniecznie pochlebnych na temat Lotosu:)Fala uchodźców w porównaniu z komentarzami będzie miała na noc :)

Zostaw opinię o Lotos Kolej Sp. z o.o. - Gdańsk

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Lotos Kolej Sp. z o.o.