Opinie o Lotos Kolej Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników na temat pracodawcy Lotos Kolej Sp. z o.o., oraz Klientów firmy. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Lotos Kolej Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lotos Kolej Sp. z o.o. w Gdańsk

Ogorek19

W LK pracuję od niedawna, wszyscy którzy tu pracują i miałem z nimi kontakt przed zmianą pracodawcy zachwalali, zostając już pracownikiem wiem że tak kolorowo nie ma a opinie zmieniły się na takie że dobrze to już było... Nadgodziny... Ludzie w tej firmie daliby się pokroić za te nadgodziny, brak życia prywatnego? Hmmm???? ogólnie jest spoko ale nie wiążę z tą firmą dłuższych nadziei. I tak, w cargo było lepiej, choć zarabiało się mniej ale te różnice są na poziome 300 zł z normy.

Klient

Witam Wszystkich; mam pytanie o Pana Krzysztofa Wiktorowicza - był u Was Członkiem Zarządu. Jakie macie opinie o nim? Czym się wsławił?

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.

Jaka jest kultura pracy w Lotos Kolej Sp. z o.o.?

Czy w Lotos Kolej Sp. z o.o. wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Cargul
@Pytanie

Nagrody tylko dla tych z klucza tzn.wazeliniarzy ,kabli itp itd,jeżeli jesteś normalny nie oczekuj zbyt wiele...

@Cargul

Zwłaszcza w Czechowicach ☺☺

Jacek
@Ziutek

Przyjdzie czas rozrachunku za krzywdy ludzkie w Czechowice

Tylko dla swoich

@Pytanie

premie kwartalne, co pol roku jest przeglad plac i podwyzki dla wybranych i lubianych, co roku inflacyjna i 13sta pensja

Świeżak
Kandydat

Czy w Lotos Kolej znajdzie zatrudnienie maszynista na 1/2 etatu? Dowiedziałem się, że w Czechowicach Dziedzicach tacy pracują.

@Świeżak

Na pół etatu pracuje z tego co mi wiadomo jeden emeryt. I nikt więcej. Więc jeśli myślisz isc na pol etatu na państwowke do lotosu i dorabiać w tym czasie to tak się legalnie nie da bo "młode wilki" dają do podpisania umowę o zakazie pracy u konkurencji w zawodach związanych z koleją.

@Świeżak

Złoz paiery do Olavion- tam prowadza ci sami ludzie co w LK. Klimat 100% lepszy.

Warsztatowiec
@Kolejarz

Chyba inni z LK tez uważają ze to odrażający człowiek jak odszedl to bylismy szczesliwy? Gadaj ze Związkami u nas pomogło.

Janek
@Kolejarz

Nikt za nim nie tęskni szkoda słów aby go obrażać w końcu to on jest w tym mistrzem.

kociałek
@Janek

stosował mobing do pracowników?

@kociałek

Na przykładzie Czechowic mogę powiedzieć że to jest chyba norma w tej firmie a kierownictwo to z reguły cwaniaczki niewiele sobą reprezentujący którzy pilnują tylko swoich posad, gotowi zrobić każde świństwo żeby się utrzymać .chyba niezłą mają kasę

@Kolejarz

Ta był wymyślał nowe nazwy części wagonowych zawór kulisty spytaj się go jak było na DEC

@Kolejarz

gosc po znajomościach, nie szanuje ludzi , brak kultury osobistej. Za rozmowy z innymi pracownikami karci. Pracownicy biurowi pod nim jak w (usunięte przez administratora).

Specjalista w wydziale przewozów
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Aplikowałem na stanowisko w Czechowicach. Podczas rozmowy telefonicznej podałem jakie są moje wymagania finansowe. Firma widziała moje CV a sam przez telefon powiedziałem, że nie mam doświadczenia w transporcie kolejowym. Pomimo tego zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną na której po 5 minutach się okazało, że szukają kogoś z doświadczeniem i jedyne co to mogą mnie rekrutować na niższe stanowisko za 1500 zł mniej niż podawałem podczas rozmowy telefonicznej. Grzecznie podziękowałem i zasugerowałem, że to spotkanie było bez sensu a ja zmarnowałem dzień urlopu. W odpowiedzi usłyszałem, że " mi się wydaje, że Pan nie zmarnował czasu"

Pytania

dlaczego chcę zmienić pracę , dlaczego zainteresowanie koleją itp

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Czesław

Pracuje w tej firmie od 15 lat to co się wyprawia teraz to sięga zenitu kiedyś towary jeździły a teraz stoją pociągi rozwiązane bo najważniejsze są tabelki,statystyki .Kierownictwo MŁODE WILKI wzięli się za rządzenie, straszenie naciski powiem szczerze Ne polecam już też zastanawiam się nad zmianą pracodawcy

cieć

Jak czytam wpisy to Czechowice przodują w negatywnych opiniach. Świadczą o tym negatywne komentarze o bardzo złym traktowaniu pracowników przez tamtejsze kierownictwo.

Czy pracodawca Lotos Kolej Sp. z o.o. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Aldon
@Pytanie

Szkolenia w tej spółce to wyreżyserowane spotkania przygotowane odgórnie nie mające nic wspólnego z podniesieniem wiedzy czy kompetencji. To nie PKP, tutaj robi się to co każą, a nie to co pracownika interesuje. Nadgorliwy, przyjazny wykładowca ląduje zazwyczaj na bruku bo tłumaczy nie to co mu nakazano i przygotowano od góry w kolorowych wykresach. Merytoryczna dyskusja jest zakazana.

Maszynista

Firma nie jest zła. Płacą przyzwoicie, ale kominy są przeogromne.

Patrycja
@Maszynista

Co masz na myśli pisząc o kominach? Dopytam też o wynagrodzenie - co to oznacza, że płacą "przyzwoicie"? Możesz podać jakieś widełki? :-) Pensja to istotna rzecz.

@Patrycja

To, że ludzie pracujący na tym samym stanowisku mają różnice w wynagrodzeniu zasadniczym liczone w tysiącach!

Szatan
@Patrycja

Dodam, że mierny i wierny ma dużo, a wykształcony i doświadczony jest tępiony w Czechowicach. Prezes widocznie takich lubi bo żadne zawirowanie ich nie usunęło z kierowniczych stanowisk.

gama
@Szatan

Bo jaki kierownik taki oddział,pociotek na dzień dobry ma więcej niż doświadczeni pracownicy,potrzebna jest miotła,która te chore układy skutecznie wymiecie razem z nieudolnym kierownictwem.

Ziutek

Wiktorowicz jak Wiktorowicz,ale kierownictwo w Czechowicach też ma swoje za uszami.ci sprytni"towarzysze"dobrej zmiany podzielili ludzi na dwie grupy. Ta druga to oczywiście interesowni kapusie którzy relacjonują wszystko jak leci , wiążą się z tym zapewne wymierne korzyści . pracuję parę lat w lotosie ale już po malu dojrzewam o decyzji opuszczenia firmy. Także,drogi panie kierowniku G.K ,ty drugi też no i panowie maszyniści , zwłaszcza jeden tzw."mikrofon kierunkowy z Piekar pan.D.D, niedługo się pożegnamy a wy się zaczniecie gryźć między sobą

Kandydat

Witam, czy wie ktoś kiedy rusza kurs na świadectwo maszynisty w podkarpackich oddziałach Lotos Kolej? Jaka panuje atmosfera wewnątrz? Jakie są opinie pracowników na stanowisku maszynisty? Pozdrawiam

Dobra zmiana

Krótko i na temat takiego Dyrektora jak Mirosław Ł. nie będzie już w tej firmie i co by nie mówić dobrej zmiany nie widać.Szkoda , że polityka tak bardzo wkradła się w Lotos Kolej.

Majster
@Ogorek19

Nadgodziny dzis są jutro ich nie ma liczy się tylko zarobek za normę

@Ogorek19

Nie zgodzę się z tym, w lotosie jest o niebo lepiej niż w betonowym cargo, firma naprawdę z możliwościami, a jak ktoś lubi stać pod słupkiem albo się 5 razy wymieniać i być dziennie w domu to mu nie będzie pasować, każdy obiera taką drogę życia jak mu pasuje, ja w lk pracuję króciutko ale póki co jestem zadowolony i nie mam zamiaru zmieniać tylko się rozwijać.

zniesmaczony
@Kolejarz

Kolejarz widać że nie lubisz spędzać czasu z rodziną tak jak napisałeś pracujesz króciutko popracuj jeszcze kilka lat i zobaczysz jak jest naprawdę przesłona z oczu ci zejdzie a co do betonowego cargo tam przynajmniej przestrzegają przepisy pracownicy nie dają się wpychać na minę i jeżdzić bez znajomości szlaku nawet stację dalej nie jak w lotosie zmuszanie dojechać jeszcze stację albo dwie.

@zniesmaczony

@zniesmaczony zgadzam się z tobą w 100%

Oki
@Kolejarz

Widzę po twoim wpisie, że do firmy przyszedłeś z tubką wazeliny w kieszeni skoro tak bardzo podoba Ci się ta praca. Takich własnie jak Ty firma potrzebuje.

STK

Eryk to ty?

Iława
Kandydat

Witam wszystkich mam pytanie w sprawie rekrutacyjnej. Prawie miesiąc temu odbyłem rozmowę weryfikacyjną online na stanowisko manewrowy, po rozmowie zostalem zapewniony o drugiej turze rozmów, i jak do tej pory nic ani widu ani słychu. Moje pytanie brzmi czy to jest normalne w lotosie tak długi okres czekania.

Intermodal
@Iława

Ja też długo czekałem, ale najlepiej się samemu przypomnieć. Manewrowych i Ustawiaczy bardzo potrzebują, szczególnie jak już ktoś ma uprawnienia.

BOLO

Tak. Bądź cierpliwy.

Boblot
@Iława

Witaj. Nie jest to normalne. Moim zdaniem przypomnij się, bo różnie bywa. Jeżeli przyjęto kogo innego będziesz wiedział na czym stoisz. Powodzenia

bolo
Klient

jaka stawka jest na stanowisku ustwiacza,

SS 120 km
@bolo

4400zl + premia

Jakie wartości są cenione w Lotos Kolej Sp. z o.o.?

Oki
@Pytanie

Lizusostwo, wazeliniarstwo, (usunięte przez administratora) umiejętność mówienia nieprawdy, totalna uległość.

Rewident
Kandydat

Witam mam pytanko ile zarabia czlowiek posiadajacy ustawiacza i rewidenta chcialbym jak najszybciej sie dowiedzieć

BOLO
@Rewident

Wyślij swoje CV. Przyjdź na spotkanie rekrutacyjne i negocjuj. Ile jesteś wart? To ty musisz wiedzieć na ile się cenisz. Czy 3 tyś. brutto ciebie zadowala czy 5 tyś. Jak powiesz za mało taką ci dadzą, a jak za dużą to podziękują. Masz 50/50 że będziesz zadowolony. Ja bym wybrał między 3 a 5 tyś. czyli 4 tyś w grupie + premia kwartalna + premia przewozowa + nadgodziny. Ale licz się z tym że będziesz gościem w domu. Norma to 15 służb + 3 nadgodziny czyli 18 dni w pracy. Zostaje ci 12 dni wolnego. Ale jak będziesz w delegacji to już tylko kilka dni. Taka jest cena dobrego zarobku.

Z IC do lotosu
Kandydat

Witam aktualnie pracuję w IC myślę o lotosie. Czy opłaca się przechodzic? Chodzi o karsznice. Ile jest się w stanie wyciągnąć bez nadgodzin? Jak wygląda to z premiami?

Intermodal
@Z IC do lotosu

Wypłata zależy od stawki, jak sobie wynegocjujesz tak będziesz miał. Premia zależna od godzin / noclegów / taksówek / widzimisię kierownika. Premia kwartalna, ilość fizycznych godzin (bez chorobowych / urlopów) to ok500zł, zależy od kwartału. Zasady zatrudniania chyba już czytałeś: (usunięte przez administratora) Kierownik w Karsznicach to prosty chłop, ale też potrafi dowalić.

@Z IC do lotosu

Nie idź, z normy nie warto... Wypłata z normy to ok 4800 czyli parę stówek więcej jak w cargo, pracowałem tu i tu, zostałem kierowcą ciężarówki, jeżdżę na HDSie dziennie po 8h i zarabiam trochę ponad 5000, nocki weekendy w domu, czas na praktycznie wszystko.

Zastanawiam się

Byłem na rozmowie 36 h możesz maksymalnie dorobic wszystkie sa płatne 100%

Paweł

jakie są godziny pracy i czy są elastyczne?

WAX

@Ogorek19 wytłumacz wszystkim jak to jest możliwe, że 27.07.20 byłeś nowym pracownikiem LK, a we wrześniu już jeździłeś na HDS?

Kandydat

Dzień dobry, jakie są godziny pracy na stanowiskach administracyjnych, jest elastyczny czas pracy np. od 7.00 do 9.00?

Zostaw merytoryczną opinię o Lotos Kolej Sp. z o.o. - Gdańsk

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Lotos Kolej Sp. z o.o.
2.7/5 Na podstawie 94 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Michałki 25