Opinie o Lotos Kolej Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Lotos Kolej Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Lotos Kolej Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy kolejowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lotos Kolej Sp. z o.o. w Gdańsk

Szczery

Na ten moment sugeruję się wstrzymać z aplikacją do Lotos Kolej na stanowisko maszynisty ponieważ: 1. Dyrektorzy walczą o stołki i wymyślają problemy z d,,,y z którymi bohatersko walczą. Przykładowo jednym z dużych plusów pracy w LK były zmiany 7-19/19-7 co dawało namiastkę regularności. Teraz pewien Pan, któremu ucieka koryto postanowił, że dyspozytorzy będą sobie przesuwać wykazy maszynistom do 4h przed wyjściem do pracy więc pojęcie grafiku wkrótce będzie tylko wspomnieniem. 2. Transporty do pracy i z pracy - kolejny temat dotyczący uciekającego koryta nominatom ostatnich lat. Przygotujcie się na to, że pomimo względnej rejonizacji spędzicie w aucie relatywnie dużo czasu bo banda niekompetentnych tłuków z pewnej podłódzkiej miejscowości "optymalizuje" kursy. Oznacza to tyle, że 2h drogi do domu zamieni się w 4h bo będziesz miał dodatkowy przystanek albo akurat któremuś się uwidzi zrobić wymianę z kimś z przeciwka żeby kierowca nie robił pustego przebiegu. Oczywiście nie patrząc na to czy to nie spowoduje znacznego wydłużenia czasu przejazdu, no i jak zapewne się domyślacie to się robi tylko jak maszynista wraca do domu bo wtedy nie uwali pociągu. 3. Beton. Ta firma zrobiła się takim samym betonem jak PKP Cargo tylko mamy trochę więcej nowoczesnych pojazdów. Czepialstwo w ostatnim czasie po fuzji sięga poziomu spółek PKP. 4. Wszystkie drogi prowadzą do Gdańska - Gdańsk chce rządzić wszystkimi, a to znaczy że jadący obcy maszyniści do Gdańska są traktowani jak jak migranci w lesie. Dyspozytorzy ich okłamują, nie zamawiają aut przed końcem zmiany mimo że ludzie niekiedy mają stamtąd 4h drogi do domu. Jądący z południa jak miną Nasielsk to już są ich i nieważne czy zaczeli w Lublinie, w Horce czy w Bohuminie to Gdańszczak zrobi wszystko żeby gość przyjechał co najmniej do Zajączkowa... choćby nawet miał wracać do domu 12h (+3h bo optymalizacja zrobi jakieś łączenie). Gdańsk zaczął już nawet jeździć na kółka do Lublina... Panu Przemysławowi i Januszowi proponujemy wydłużenie tej trasy do Żurawicy, a co! 5. Im mniej tym lepiej! Nie róbcie szlaków i autoryzacji, tak samo jak w Cargo nikt wam za to nie podziękuje i nikt nie zwraca na to uwagi. Za to zwraca się uwagę kogo numer zaczyna się na 0-700 i daje sobie wciskać maratony nocne i przesuwanie wykazów.

Radzio z Opti
@Duży

Póki będziemy mieli tego oszołoma z (usunięte przez administratora) Wunderbauma który teraz szaleje żeby utrzymać stołek to nie pozostaje nic jak tylko czekać na rozwój wydarzeń. Jak on zostanie to widzimy się w Olavionie...

Muł i wodorosty!!! Wiedzą że idą święta to postanowili 13 tkę dać za miesiąc. Bardzo bym chciała żeby Orlen usunal to cale pseudo kierownictwo.

Obserwator
@Elżbieta

I dla młodych i dla starszych. Jest karta multisport. Ale po 8 lub 12 h pracy odechce ci się siłowni. Marzyć będziesz aby jak najszybciej wrócić do domu i wygodnie zasiąść w fotelu lub kanapie.

Aktualnie trwa rekrutacja kandydatów na stanowisko elektromonter do pracy w Gdańsk. Co jako obecni pracownicy przedsiębiorstwa Lotos Kolej Sp. z o.o. możecie podpowiedzieć zainteresowanym tą ofertą pracy?

@6DG

A od nowego roku szykują się jakieś podwyżki i to nie takie gdy rośnie minimalna krajowa? Ludzie, którzy tu pracują sporo lat to dostają dodatki stażowe? Bo rozumiem, że wszyscy są zatrudniani na cały etat?

Don Nowy wpis

Wrzućcie jakieś rady do rekrutacji na mechanika. Będę wysyłał CV i każda wskazówka mi się przyda. Z tego co przeczytałem to praca przez cały tydzień łącznie z niedzielą. Za dni świąteczne jest liczona wyższa stawka?

Szczery

Zwiedzaj kraj z Optymalizacją
@Szczery

To żenada jest... maszyniści się rozglądają za czymś innym a kilku już się żegna. Zaraz się zacznie więcej roboty w sezonie niż ludzi i Janusz to chyba sam będzie z młotkiem latał na Trzepowie próby robił

@Szczery

Ej, ja jestem spoza firmy, ale chciałby wysłać cv i nie rozumiem, o co chodzi z tym grafikiem. Co to oznacza, że przesuwają wykazy i jak realnie wpływa to na godziny pracy, na zmianowość, planowanie grafiku itd.?

Mały
@Szczery

Kilka lat juz tu pracuje i nie jest tak zle jak piszesz. wyjezdzajac z Warszawy ( widze po wpisie że to Twój rejon) w Nasielsku masz 3 godziny pracy i juz chciałbyś podmianę? Dojedziesz do Zająca lub Gdańska i zwiozą Cie na hotel a nie do domu . Do domu jada tylko marudy którym wszędzie źle. Ale twój wybór jezeli wolisz 5 godzin w Aucie zamiast za godzinkę w ciepłym łóżku . Za zmianę służby dostajesz bonusa około 130 zł na rękę . Pracownicy Trójmiasta nie zaczynaja pracy o 7dmej i 19stej tylko róznie , jak to na kolei bywa 22, 2, 4 ta i nie płaczą , Zawsze rejon możesz zmienić .

Średni Nowy wpis
@Mały

W tym problem, że nie kładą na hotel tylko bardzo często zwożą do domu. Do tego dochodzą kłamstwa, że jak wjedziesz do nich to dostaniesz wcześniej taryfę a na miejscu się okazuje, że transport zamówiony masz z końcem zmiany i bujaj się. Były wymiany z pociągami po drodze ale to się ukróciło bo ludzie z Pomorza jadą na hotel w Warszawie albo w Lublinie. Skoro tak lubisz ciepłe łóżka w hotelach to kup sobie jakiś kurs poprawnej polszczyzny na telefon albo tablet i poćwicz przed spaniem.

Duży Nowy wpis
@Mały

Oj mały… 1. Pracownicy Trójmiasta jeżdżą na spanie, bo są tak planowani. Dzień wcześniej wiesz, że jedziesz na spanie. W centrum planowany jesteś na pociąg X, a nagle mądre głowy z Gdańska stwierdzą, że uruchomią pociąg na Gdańsk, kim? Oczywiście ludźmi z centrum, naobiecują podmianę w Nasielsku, zamknięcie gdzieś ważne, abyś uruchomił ta… a potem albo nie odbierają, albo słuchasz bajeczki o tym, że niestety nie da rady, nigdzie nie ma miejsca, chociaż jadąc wszędzie pusto (stała zagrywka). I za każdym razem jest to pilny pociąg, wczoraj nie był pilny, wczoraj nikt na to nie wpadł, ale dziś usiadło 5 innych mądrych przy biurkach i nagle jest pilne. Gdyby to były wyjątkowe sytuacje, można by przymknąć oko, ale takie akcje mają miejsce notorycznie, tak jak Szczery napisał, wszystkie drogi prowadzą na Gdańsk. 2. Do domu jeżdżą tylko marudy… Moim zdaniem do domu zjeżdżają ludzie, którzy mają życie poza pracą, dzieci, hobby, jakiekolwiek obowiązki. Jest różnica być zaplanowanym na kółko ze spaniem, a być nagle wrzuconym na Gdańsk, gdy masz jutro wolne. Chociaż z tym spaniem też nie jest tak kolorowo, tutaj Średni ma rację, dojedziesz i okazuje się, że na jutro to oni nie mają żadnego pociągu dla Ciebie, żebyś wrócił w kierunku domu, bo przecież Panowie z Pomorza muszą przyjechać. Wymiana z pociągiem z naprzeciwka? Nie, bo Panowie z Pomorza jadą na spanie, nas można tylko w taryfach wymieniać. Tym o to sposobem wraca się po 6h+, oni mają w nosie czy Ty masz jutro służbę, czy wolne i umówionego lekarza, dentystę, czy dzieci musisz zaprowadzić do szkoły. Ważne, że pociąg dojechał, telefonu nie trzeba odbierać, bo kolejny naiwniak dał się zrobić, oni o 19stej się zmienią i pojadą do domu, do swoich rodzin. Wracanie taryfą to nie jest widzimisię maszynistów, a zasługa mędrców z Gdańska. 3. Jak dojeżdżasz do Pragi czy Emilianowa to siedzisz do końca tych swoich ruchomych godzin? Nie, doprowadzicie i zjeżdżacie. Gdyby w drugą stronę tak to działało to nie byłoby problemu. Nam naobiecują „dojedziesz to Cię zwiozę” taa, chyba w wyobraźni, siedzisz do końca godzin i po co? 4. Za zmianę służby nie wszyscy dostają bonusa, mi się to opłaca, Tobie się to opłaca, innym nie, wystarczy pomyśleć. Mam nadzieję, że rozwiałem wszystkie Twoje wątpliwości, a rejonu nie zamierzam zmieniać, prędzej zmienię….pracę

Radzio z Opti Nowy wpis
@Duży

Blondi

Od niedawna rekrutują na dyspozytora zakładu przewozów w Niemczech, był już ktoś może na rozmowie, bo chciałabym znać jakieś pytania i wrażenia? Firma oferuje ciągły rozwój tylko czy to prowadzi do awansu czy po prostu trzeba ciągle poszerzać swoją wiedzę?

Ostatnio firma rekrutowała na stanowisko elektromontera. W wątku ktoś ocenił pracę jako stabilną i z dobrym wynagrodzeniem. Umowa podana jest jako o pracę na czas określony. Czyli pierwsza umowa jest próbna zapewne. Umowę na czas nieokreślony po jakim czasie można dostać? 6-7 tysięcy brutto to widełki z oferty, wliczone w te widełki są już premie?

Dyspozytor

Rekrutacja żenada - w komisji młodzi z plecami a pytania na poziomie podstawówki. Widać że już dawno ktoś był na to miejsce a sama rekrutacja tylko dla papierologi i żeby było zgodnie z procedurami.

Ogólnie zamęt i brak zorganizowania samego procesu nie wiadomo gdzie z kim i gdzie - nikt nic nie wie jednym słowem budrelllll....

logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)

Dział optymalizacji tak łączy zlecenia na transport, że ludzie jadą samochodami po 6h - oczywiście zawsze tak robią tylko gdy zwożą maszynistę z pociagu żeby ten już nie mógł narobić awantury. Ten dział powoduje, że ludzie myślą o zmianie pracy oraz zamiast zmniejszać to zwiększa kosztu, tworzy zbędny chaos i nikt w Zduńskiej Woli nie ponosi z tego tytułu żadnych konsekwencji.

Jaka jest umowa w firmie Lotos Kolej Sp. z o.o.? Wiecie, czy jako Dyspozytor zatrudniają na umowę zlecenie?

Dobra stabilna firma, oferująca ponadprzeciętne wynagrodzenie oraz różnego rodzaju benefity

To jakie jest to wynagrodzenie, bo brzmi bardzo obiecująco? Podasz kwotę na rękę? Firma chętnie daje podwyżki swoim wieloletnim pracownikom? No i jakie są te benefity, bo chciałbym coś więcej niż multisport albo pakiet medyczny?

Na ile podstawy można liczyć na stanowisku eksperta ds. rachunkowości i podatków? Widziałem, że wymagań jest dosyć sporo , stąd ta ciekawość. Oferują stabilne zatrudnienie, to na jaki okres można podpisać pierwszą umowę? Dużo dają dofinansowania do wypoczynku?

Januszex

Czy kierowcy z pewnej lubelskiej firmy, która wozi maszynistów ponieważ jest tania zatrudnia kierowców, którzy maja ważne badania i ubezpieczenie obejmujące pasażerów??? Śmiemy wątpić skoro mimo sygnałów od maszynistów wożą ich ludzie z widocznymi problemami zdrowotnymi, techniką jazdy oraz higieną osobistą. To jest wstyd! Zwłaszcza, że po połączeniu mamy możliwość jeżdżenia z kierowcami z Orlen Ochrona, którzy są wypoczęci i nie stanowią dla nas takiego zagrożenia jak te leśne dziadki z Grzybexu.

...
@Januszex

Tak to prawda impex z Lublina mówmy otwarcie nie nadaje się do przewozu osób, kierowcy często są zmęczeni bo obsługują też PKP Cargo w Warszawie np najgorzej z kierowcami tymi starszymi

Maszynista

Ta cała optymalizacja wraz ze swoim Wielkim Żychlińskim do wywalenia w pierwszej kolejności - może się komuś w końcu otworzą oczy!!!

Dzień dobry, wysłałem cv na stanowisko dyspozytora, czy rzeczywiście praca jest zmianowa i weekendy? W ogłoszeniu nie ma takiej informacji, a jest to dość istotną kwestią. Dzieki

@Kandydat

Ooooo no właśnie. Dajcie też znać, czy dyspozytor ma jakieś szkolenie wstępne, wprowadzające? Czy jest onboarding, a jak jest to wiecie ile czasu trwa?

Ja dyspozycyjny jestem, ale pod warunkiem, że praca w takie dni wiąże się z większą kasą. Jakie są dodatki za pracę w weekendy i święta? I czy grafik ustalany jest tak, że każdy może być z niego zadowolony? Nie lubię zmian na ostatnią chwilę.

Witam, mam takie pytanie najlepiej do osób, które po prostu już pracowały jako dyspozytorzy w wydziale przewozów za granicą w Niemczech i może się podzielą doświadczeniem. Praca mnie bardzo interesuje z ogłoszenia, tylko nie wiem, czy podołam językowo. Na jakim poziomie dokładnie ten język niemiecki wypada znać? Tak żeby dać radę.

6DG

Ciekawa praca dla kogos kto lubi prace przy lokomotywach i smarze. Czasem mozna popaść w monotonie. Praca elektryka wymaga duzej wszechstronność i zaangażowania. Elektryk nie ogranicza sie tylko do ukladow elektrycznych a na codzień i tak nie jest potrzebna jakas wygórowana wiedza z tej dziedziny. Najważniejsze to mieć pojęcie o podstawowych rzeczach związanych z prądem (wykształcenie i zainteresowanie)

Nadia
@6DG

Wykształcenie to jedno, a na doświadczenie tu patrzą? Trzeba trochę lat doświadczenia miec żeby przyjęli? I w ogóle powiesz czy elektrycy tutaj dobrze zarobić mogą?

@Nadia

Praca ta nie wymaga doświadczenia nauczą cię wszystkiego obecni pracownicy. Jeśli chodzi o wynagrodzenie to ciężko powiedzieć nie było tu osób młodych chociaż samo to ze szukają od rok jednego pracownika powinno wiele mówić

Ona
@6DG

Ile mniej więcej trwa taka nauka od zera? Wśród pracowników jest osoba, która zajmuje się typowo nauką nowych? A jak z Tobą, ile Ty zarabiasz?

@Ona

Od Stycznia Najnizsza krajową

Ruda
@6DG

A wcześniej ile zarabiałeś? Więcej czy mniej? Dostaje się tylko gołą pensję, czy można liczyć na jakiś dodatek/premię? Mąż szuka pracy, ma doświadczenie jako elektromonter.

Paula

Młodszy Specjalista Dział Obsługi Handlowej - macie jakieś informacje o pracy w tym dziale? Jaki jest poziom zarobków? Jak atmosfera, kierownik, ludzie? Czy praca jest tam stresująca i trzeba siedzieć po godzinach? Zastanawiam się, czy aplikować.

Czy wiecie, czy ten benefit oferowany w ogłoszeniu jako dofinansowanie wypoczynku to jest dodatek do wykorzystania w wakacje, czy też na np. na ferie? Pytam w kontekście pracy jako Młodszy Specjalista do Działu Utrzymania Infrastruktury. A może wziąć te dofinansowanie na oba te wyjazdy?? Ile wynosi to dofinansowanie??

6DG

Musisz miec ciągiem 7 dni urlopu( liczy sie z niedzielami i wolnym od pracy wynikających z pracy na 12h) i potem sa widełki w zależności od zarobków 120% 100% i chyba 90%. Wysokość co roku jest inne teraz od 4lat oscyluje kolo 3.5k netto

@6DG

Napiszecie cos więcej o pracy na tym stanowisku? warto aplikować? Zastanawiają mnie te nowoczesne metody oraz narzędzia do pracy. co można mieć przy tym w praktyce teraz na myśli? I o co chodzi z tym zróżnicowanym zespołem pracowników?

Jak dużo osób pracuje w Lotos Kolej Sp. z o.o.?

Qwerty

Siema. Czy ktoś orientuje się jak wygląda stanowisko jako maszynista/prowadzący pojazdy kolejowe, wyłącznie po bocznicy. Chodzi o wynagrodzenie.

Jasło i Czecho

Co z bocznicami w Jaśle i Czechowicach? Do końca roku pracownicy mają pozostać w Czechowicach a co dalej?

Kazik
@Jasło i Czecho

Czy jest jakiś problem w przepływie informacji między osobami odpowiedzialnymi za podejmowanie decyzji, a ich wykonawcami, że takie zapytanie pada na forum? Na ile podmiotowo traktuje się tu pracowników?

@Kazik

Pracowników szeregowych to zalezy od kierownika badz brygadzisty czy sie interesują. Czasem o premiach czy jakis wydarzeniach z firmy dowiadujemy sie dzien po. Mimo iz byliśmy na to zaproszeni

Klon
@Jasło i Czecho

Dalej na bruk,obsługę bocznicy w Czechowicach przejmie cargoservice,ot dobra zmiana.

Dyspozytor

Witam, co sądzicie o pracy dyspozytora? Czy jest to praca w ruchu ciągłym oraz na jakie wynagrodzenie można liczyć? Pozdrawiam

Lidzia
@Dyspozytor

Hej, Jestem też ciekawa, czy wiecie, czy pracuje się na zmiany?? Jakie są te zmiany i w jakich godzinach? Sa tu też nocne zmiany??

Dysp
@Dyspozytor

Praca jest na zmiany 7-19, 19-7 Świątek piątek i niedzielę. A co do zarobku to pewnie na start z 5k brutto.

Urszula

Siedziba w Gdańsku właśnie rekrutuje osoby na stanowisko Asystentki Zarządu. Pisza o umiejętności pracy w stresie. Jest az tak bardzo nerwowo? Stawka to chociaż wynagradza? Nie wiem w sumie, na co się piszę :) Ktoś coś wie?

@Urszula

Praca w stresie bo kierownictwo do tego doprowadza.

Klon

Stresu będzie mniej ponieważ ten co (usunięte przez administratora)pracowników ,właśnie po dywaniku w Gdańsku wyleciał na zbity pysk hahaha,mam nadzieję,że już nigdy rafałek nie wróci.Pozdrawiam.

Justyna

W jaki sposób? Może dasz radę chociaż szybki przykład podać, żeby było wiadomo, na czym człowiek stoi… czy oprócz kierownictwa tak to nie ma żadnych konfliktów? Pracownicy są okej względem siebie?

Hugh Mungus
@Justyna

Konfliktów nie unikniesz jak ktoś ma gorszy dzień :) Pracowników z południowej części Polski pracujących stacjonarnie na oddziałach zdążyłem w większości poznać, bardzo sympatyczne osoby :)

Aldona
@Hugh Mungus

Piszesz o pracownikach pracujących stacjonarnie. A czy jakieś stanowiska zdalne tutaj są? Pytam oczywiście o stanowiska biurowe. Szukam pracy zdalnej i sprawdzam firmy, w których mogłabym o taką się ubiegać. Jeżeli tutaj jest taka możliwość to jakie dokładnie to stanowiska?

@kandydat

W Jakiej wysokości jest socjal w lotos kolej?

Zostaw merytoryczną opinię o Lotos Kolej Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Lotos Kolej Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Lotos Kolej Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 43.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lotos Kolej Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 3 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lotos Kolej Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Lotos Kolej Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Lotos Kolej Sp. z o.o.